Úloha editora pri implementácii stratégie marketingu obsahu. Časť 1. Prečo potrebujete editora?

Tento článok má pokračovanie - časť 2. Ako upraviť texty

Potrebujú pracovníci oddelenia marketingu obsahu editora? Odpoveď je jednoznačná - áno, potrebujem ju. V našej praxi sme videli, že existuje len jeden účinný spôsob, ako úspešne vytvárať a distribuovať značkový obsah. Metóda je nasledovná: prístup k tvorbe a distribúcii materiálov na základe rovnakých princípov ako redakcia offline vydania. Na úspešnú propagáciu projektu je potrebné vytvoriť redakčnú radu, v ktorej by mali byť úzki odborníci.

Každý v tíme je zodpovedný za ich frontovú prácu. Stratégia obsahu sa zaoberá strategickými vecami - študuje témy a obsah konkurentov, vytvára obsahový plán a uvažuje o spôsoboch kontaktovania publika. Weboví analytici a SEO analytici analyzujú údaje pomocou štatistických služieb a poskytujú konkrétne odporúčania na zlepšenie hodnotenia vyhľadávačov. A iba redaktor je zodpovedný za konečnú kvalitu produktu - značkového obsahu, ktorý distribuujete. Stojí za to vysvetliť, prečo je kvalita taká dôležitá?

Sú zrejmé veci. Napríklad: akékoľvek marketingové akcie sú bezmocné, pokiaľ ide o propagáciu výrobku, ktorého kvalita nespĺňa trhové štandardy. Toto sa plne vzťahuje na váš obsah - hlavný nástroj stratégie online marketingu. Ako obchodník musíte súhlasiť s vyhlásením, že váš obsah sa nelíši od významu produktu, ktorý ponúkate. Je to práve kvalita obsahu, ktorý vytvoríte, že publikum nepriamo posúdi váš stav na trhu, vaše schopnosti a kvalitu vašich služieb alebo produktov. Verte tomu. Preto by váš obsah mal byť bezchybný a neodolateľný a editor, ktorého hlavnou zodpovednosťou je neustále udržiavať svoju bezchybnosť a neodolateľnosť, musí byť profesionálom na najvyššej úrovni.

Najdôležitejšie zdôvodnenie dôležitosti tohto špecialistu: každý autor potrebuje editora. Neexistujú žiadne výnimky. Autor každej úrovne, dokonca aj Pulitzerova cena.

Ak propagujete svoj obsah sami, potom vo vašom štáte musí byť špecialista zodpovedný za dve veci:

  1. Strategický pohľad na tvorbu a distribúciu obsahu (na základe cieľov je dôležité určiť, aká bude vaša správa pre cieľovú skupinu, akú formu (tlačové správy, príručky, videoobsah atď.) Bude najúčinnejšie komunikovať so Strednou Áziou v danom momente ,
  2. Praktické kroky na zlepšenie vytváraného obsahu (hustá práca s autormi, písanie technických úloh pre nich, vracanie textov, ktoré nespĺňajú úroveň kvality, ktorú ste si nastavili, na revíziu).

Tieto dve funkcie môže v zásade vykonávať jedna osoba, ale je omnoho efektívnejšie ich rozdeliť medzi dvoch špecialistov - obsahového stratéga (funkcia číslo 1) a editora (funkcia číslo 2). Pretože v podstate ide o zásadne odlišné činnosti.

Obsah:

Aké sú hlavné rozdiely medzi editorom a stratégom obsahu?

  • Obsahový stratég, pre všetky svoje ponorenie do predmetu trhu a práce autorov, ktorí generujú materiály, zatiaľ čo z nášho pohľadu by mal byť schopný písať a upravovať, ak je to potrebné, stále v podstate slúži ako obchodník a jeho hlavný úlohou je premýšľať, čo pomôže značke, aby sa stala slávnejšou, ako zvýšiť povedomie divákov o vašej spoločnosti; V procese vytvárania a distribúcie obsahu by mal tento špecialista vykonávať všetky akcie, ktoré rozšíria okruh cieľovej skupiny a zvýšia predaj.
  • Editor je praktický lekár. Jeho cesta - práca na zlepšovaní obsahu. Vedený úlohami, ktoré mu obsahový stratég dáva, formuluje presné požiadavky na autorov, dáva im návod na písanie rôznych materiálov (v našej agentúre sa tieto „presne formulované požiadavky“ nazývajú „technické úlohy“, je tu ryba tohto dokumentu, ktorá je každá nová úloha je upravená editorom), posiela text na revíziu s jasným vysvetlením toho, čo nevyhovuje a ako ju opraviť; úpravy textov, korekcia reči, gramatických a interpunkčných chýb, kompozičných a podstatných nedostatkov, často vyberá ilustrácie pre materiály a robí titulky k fotografiám, zabezpečuje, že správca obsahu neuskutoční chyby počas rozloženia materiálov.
  • Obsah Strategist chápe že cieľovej skupine. Editor vie ako dajte jej ju v najzaujímavejšej forme pre ňu. Obsah stratég vytvára ciele (musíte oboznámiť Strednú Áziu s novou produktovou radou, alebo: potrebujete skript pre video o výročiu spoločnosti, alebo: musíte vytvoriť pozitívnu spätnú väzbu v sociálnych sieťach na vyrovnanie negatívneho, ktorý sa objavil, atď.). Redaktor vie, ako tieto ciele realizovať v praxi najefektívnejšie.

Čo vám editor poskytne

Editor je jediným špecialistom vo vašom personáli, ktorý je úplne presný a na úrovni teórie, a ešte lepšie, na úrovni intuitívneho zmyslu vytvoreného každodennou praxou, pozná najefektívnejšie techniky v komunikácii s divákmi dôverne prostredníctvom obsahu, vie váš formát najlepšie zo všetkých, že nie je možné písať v materiáloch, môže nahradiť priemerne dve alebo tri slová a pridať jeden odsek, aby bol stredný text zaujímavý pre vaše publikum. Pokiaľ ide o prax, všetky trumfové karty v rukách editora. Pravidlá praktickej hry vie najlepšie.

Je oveľa ľahšie nájsť profesionálnych autorov ako dobrý editor pre váš redakčný tím online, ktorý má rozsiahle praktické pracovné skúsenosti a dokonale chápe, aký formát je. A často sa stretnete s týmto konceptom, ak implementujete stratégiu marketingu obsahu. Proprietárny formát je nevyhnutne vytvorený akoukoľvek spoločnosťou, ktorá distribuuje obsah online. Zároveň všetky publikované materiály spĺňajú určité pravidlá: špeciálny koncept prezentácie informácií, ich vlastný štýl, vlastný spôsob kontaktu s publikom, iné veci, ktoré sú diktované firemnou značkou. Formát je vo všetkých obchodných a iných publikáciách a ak plánujete umiestniť svoj obsah na stránky tretích strán, váš editor by mal na cestách zachytiť požiadavky formátu iného používateľa.

Ak sa stretávate s úlohou vytvoriť vysoko kvalitný, zaujímavý obsah pre cieľovú skupinu, musíte hľadať editorov.

Princíp editora

Editor s textami nepracuje, riadi sa subjektívnymi predstavami o tom, čo je dobré a zlé v jazyku a spôsobe autora. Samozrejme, že editor je tiež muž, a ako každý z nás, má svoje vlastné preferencie a svoj vlastný vkus. Ale z profesionálneho hľadiska je chuť redaktora základnou jednotkou, ktorá je založená na objektívnych veciach - pochopení teórie redakčnej práce a dlhej praxe, počas ktorej je vyvinutá takmer intuitívna zručnosť, ktorá prináša text na danú úroveň kvality.

V ďalšej časti nášho článku budeme hovoriť o teoretickej časti práce redaktora. Budeme sa snažiť triediť všetky štádiá úprav a typy úprav textu, ktoré, ako dúfame, pomôžu manažérom spoločnosti a ľuďom zodpovedným za marketing obsahu zabezpečiť, aby taká pravidelná jednotka ako editor bola dôležitá, a tí, ktorí pracujú priamo s textami (v vrátane autorov) pomôže lepšie pochopiť objektívne zásady, ktoré by sa mali dodržiavať pri práci na zlepšovaní materiálov.

Tento článok má pokračovanie - časť 2. Ako upraviť texty

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár