Stratégia Blue Ocean pre reklamné agentúry

Ahoj, aká je nálada? Čo potrebujete zákazníkov?

Áno, áno, to sú tí najideálnejší zákazníci, ktorí majú presne 400-500 tisíc reklám na reklamu, ktorí potrebujú propagáciu, marketing, reklamu a public relations. Kto sa nebude hádať, ale bude vás počúvať. Ak je to potrebné - nevadí.

Začnem snáď s takýmto vyhlásením o odmietnutí zodpovednosti: tento článok je len mojím osobným nezmyslom, v žiadnom prípade nie pravdou - a táto stratégia pre vás určite nebude fungovať, pretože máte osobitný, jedinečný prípad.

A všetci ostatní, ktorým článok ide, by dokonca závidel:

Bol zaneprázdnený ležaním na sporáku a zákazníci ho našli. (:

Všeobecne, poďme. Zapnite sa!

Tam je výklenok: predaj ready-made podnikania

Pracoval som v ňom dva roky. Bol obchodným maklérom. Často sú zamieňaní s realitnými agentmi. Ale to nie je dôvod.

Ukazuje sa, že vo veľkých mestách ľudia predávajú a nakupujú malé a stredné podniky:

  • hostely, hotely;
  • umývačky áut, garáže;
  • online nakupovanie;
  • supermarkety, obchody s potravinami na „ľudovej ceste“;
  • stomatológia, zdravotnícke strediská;
  • ukladá záclony, nábytok, tapety, stavebné materiály;
  • módne butiky a najobvyklejšie z druhej ruky.

Všeobecne platí, že na tomto trhu nájdete úplne všetko: od výroby kondómov na predaj "Boeing". A musím povedať, že toto všetko sa predáva vo veľkých množstvách. Nie je nedostatok ochoty.

Obchodný maklér - osoba, ktorá sprevádza predaj hotového podniku

Povie vám všetko o biznise. Takmer všetko ...

Povie podstatu obchodného modelu, skontroluje spoločnosť na dlhy, potvrdí alebo nepotvrdí deklarovanú ziskovosť podniku, odkúpi účtovníctvo a zmluvy s dodávateľmi. Pomôže to urobiť dohodu, aby ste boli v bezpečí.

Obchodný maklér vám nehovorí, ako robiť marketing v podnikaní, ktoré budete kupovať. Nie, dobre, on vie všeobecne o Yandex Direct, BBS, SEO propagáciu. Ale nikdy predal predané obchody. Môže vám niečo poradiť, ale nemôže niesť zodpovednosť za pokračujúci úspech podniku, ktorý predal. A to je v poriadku.

Pozrime sa teraz na príčiny a motivácie

Transakcia má tri strany: obchodný predajca, obchodný maklér a obchodný kupujúci. Predávajúci chce získať peniaze na podnikanie. Obchodný maklér - odmena za služby.

Kupujúci tiež chce peniaze - ale nie „prijímať“, ale „prijímať“. Always.

Za dva roky práce, som si uvedomil túto funkciu - vo väčšine prípadov, kupujúci nezaujíma, ktorý podnik prijať. Hlúpo potrebuje peniaze. Chce zabezpečiť svoju budúcnosť s minimálnymi nákladmi a rizikami. A nezáleží na tom, či z umývačky áut alebo z obchodu s potravinami bude táto budúcnosť poskytnutá. To je tiež normálne.

Sú tí, ktorí presne vedia, čo potrebuje, napríklad stomatológia. Muž 10 rokov pracoval ako zubár, dokonale rozumie všetkým procesom (alebo sa mu zdá, že im dokonale rozumie). Vo všeobecnosti nastal okamih, keď je morálne pripravený prijať všetok zisk pre seba.

Ale zubár nevie, ako prilákať klientov. V medicíne je každý zvyknutý na ústne slovo.

Kupujúci, pre ktorého nie je dôležitý výklenok, ale len peniaze, tiež zvyčajne nevie, ako prilákať zákazníkov, ako robiť marketing. Všetka nádej na starého dobrého "možno".

Prevažná väčšina kupujúcich je úprimne istá, že potrebujú webovú stránku. Ale zaobchádzajú s ním, ako sa mu páči, len nie ako nástroj na získanie vedie.

Nevedia o značkách UTM, ale len oni vedia o kontexte, ktorý je drahý. Nevedia o SMM ao jeho cieľoch, ale opäť sme presvedčení, že skupina VKontakte je potrebná. Ak ste nikdy nevideli osobu pod hlbokou hypnózou a chceli by ste s nimi hovoriť o retargetingu a e-mailovom marketingu. Môžete vidieť veverica trance, keď hovoríte o "Yandex metrické" a "Google Analytics."

Dva roky! Dva dlhé roky! Každý deň! A aj cez víkendy! 2-3 stretnutia za deň! 7-10 denne telefonické rozhovory! Komunikoval som s kupujúcimi a predávajúcimi. Počujte, čo hovoria. A môžem vám povedať istotu - nerozumejú reklame a marketingu.

S trochou trpezlivosti som skoro išiel do hlavného bodu.

--

Premýšľajte o tom, bude majiteľ predávať obchodné, ak vedel, ako prilákať zákazníkov?

Nehovorím o všetkých. Existuje malý počet ľudí, ktorí skutočne odchádzajú do inej krajiny, a preto obchodujú. Môžete sa stretnúť s človekom, ktorý má ambicióznejší projekt, pre ktorý sú potrebné nové investície - a preto je nútený predávať menej zaujímavý biznis. Ale takých 10%. Už nie.

A tam sú kupujúci, ktorí si kúpili mŕtve servisné stanice a vziať to na plus za šesť mesiacov.

Pred mojimi očami si človek kúpil spoločnosť, ktorá vyrába elektrické zariadenia. Táto spoločnosť je už dlho mimo práce, a tam boli dlhy na to - 3 milióny 200 tisíc rubľov. S tvárou sebavedomej osoby kúpil túto firmu, pretože vedel, ako na nej zarobiť. Ale za dva roky som to videl len raz.

Vo väčšine prípadov (prevažne), kupujúci nevedia, ako to urobiť marketing.

To neznamená, že sú hlúpe, ale som šikovný, nie. Koniec koncov, kupujú podniky, majú na to peniaze a ja len píšem tento článok.

Jednoducho, existuje vrstva ľudí, ktorí nečítajú Texterra a blogy všeobecne, nezaujíma sa o tému propagácie a vedúcej generácie. Všetko, čo vedia o reklame, nejako nejako, na okraji ich uší, cez bratranca druhého bratranca, počuli a vzali na seba dôveru.

Majú peniaze - to je fakt. A chcú obchod pre seba - to je fakt.

Ani nie, nie tak. Majú len peniaze, ale chcú viac peňazí. A o tom, čo budú tieto peniaze vynaložené - to je desiata otázka. Nech je to hostel alebo stánok s sharmerma - ak to prináša 100-150 tisíc rubľov, potom nie sú žiadne problémy.

Teraz splniť hlavnú myšlienku

V súčasnosti, tj 24. októbra 2016, nie je služba na predaj hotového obchodu poskytovaná na kľúč.

Ak si kúpite firmu, potom predávate hotový obchodný model, ktorý funguje a niekedy vytvára zisk. Priestory, zamestnanci, právnická osoba, zmluvy s dodávateľmi a všetky vnútorné príbehy - všetko zahrnuté! No, takmer všetko ... Všetko okrem ďalšej propagácie tohto podniku.

Tu potrebujete - reklamné agentúry. Kto má úspešné projekty na podporu podnikania.

Pretože nákup podniku bez ďalšieho pokroku je ako brať morskú pannu. Borsch, bude vás variť, samozrejme - áno, s tým nebude problém. Ale to je všetko, viete ... všetko.

Čo robiť po boršč? Nie je vám jasné, oveľa menej morská panna. Hoci tu, samozrejme, existujú možnosti ... Všetko záleží na vašej predstavivosti. Ale teraz o tom nebudeme.

Pretože tu je - hlavným dôvodom pre nekupovanie podniku. Veľmi bežná situácia - kupujúci má rád všetko, ale nie je si istý, či jeho podnikanie bude "ísť". Pre neho je to príliš veľké riziko. Pre neho je to hlavný strach a hlavná bolesť. Ak je táto bolesť odstránená z neho, potom ...

Súhlasím, aj keď predchádzajúci majiteľ podniku pracoval ako plus, neznamená to, že nový vlastník podniku bude pracovať aj ako plus. Videl som to mnohokrát.

Teraz o číslach

V mojej mape sveta, neviem, ako ostatní makléri majú, kupujúci má v priemere jeden a pol až dva milióny na podnik. Niekedy viac, niekedy menej.

Zriedkakedy sa stáva, keď kupujúci idú all-in a kúpiť podnik za plnú sumu. Spravidla majú rozpočet na propagáciu - 20-30%. No, a nakoniec to zlúčte.

Takže, ak máte úspešné prípady podpory malých a stredných podnikov, potom môžete dať klientom na autopilota. Všetko, čo musíte urobiť, je začať používať obchodných maklérov.

Sú to podnikatelia, ktorí neustále zvažujú nové možnosti spolupráce a spravidla sú vždy otvorení dialógu. Niektorí vás odvedú na bajonety a niektorí povedia: "Poďme pracovať." Pretože pre obchodných maklérov je to tiež bolesť, keď sa podnik nekúpil kvôli nezrozumiteľnému marketingu.

Ako riadiť obchodné makléri? Prečítajte si v mojom článku "Ako riadiť niekoho," ale je lepšie ich len volať. :)

--

Veľa šťastia v podnikaní av podnikaní. Úprimne vás všetkých milujem. Ďakujem vám všetkým.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár