Ako realizovať vzdelávací marketing a získať ešte viac zákazníkov. Postupná stratégia s príkladmi

Aké podniky sú vhodné pre vzdelávací marketing

1. Predaj tovaru

2. Výroba a stravovanie

Kto môže byť učený

1. Zákazníci - existujúci a potenciálny

2. Partneri a konkurenti

Ako správne používať vzdelávacie marketing prilákať zákazníkov

1. Osobne povedzte zákazníkom o vašej firme.

2. Stretnite sa so svojimi zákazníkmi so svojimi odborníkmi na značku.

3. Vytvorte základ svojej vlastnej školy excelentnosti.

Prečo by ste sa nemali báť podeliť sa o svoje tajomstvá so Strednou Áziou

Ako realizovať marketingové vzdelávanie v spoločnosti

Krok 1. Urobte si zoznam tém pre tréning.

Krok 2. Vyberte formát materiálu.

Krok 3. Pripravte materiály

Ako zaznamenať video lekciu alebo pripraviť článok

Ako odoslať informácie

Ako hovoriť o značke a jej službách

Výučba (alebo výchova) marketing je typ marketingu obsahu, kde vaša spoločnosť učí zákazníkov, ako riešiť svoje problémy, buď s pomocou vašich produktov alebo služieb, alebo pomocou iných metód a nástrojov. Každý materiál obsahuje kompletný postup na riešenie problémov zákazníka a je zvyčajne poskytovaný bezplatne.

So všetkými výhodami vzdelávacieho obsahu, len málo ľudí sa odváži začleniť do svojej marketingovej stratégie. Vyučovanie iných je vyššou úrovňou vedomostí a vyžaduje si viac úsilia ako príprava materiálov iného druhu. Pre vzdelávací obsah budú potenciálni klienti oceňovať vaše odborné znalosti a kvalitu poskytovaných služieb. V skutočnosti, ak ste profesionál vo svojom odbore a ste vášniví tým, čo robíte, začnite vytváraním jednoduchých materiálov, postupne zvyšovaním zložitosti, potom všetko vyjde. Ako to urobiť - zvážte konkrétne príklady.

Aké podniky sú vhodné pre vzdelávací marketing

Prvá vec, ktorá príde na myseľ, je sektor služieb a poradenstvo. V nich najjednoduchšie nájsť témy a problémy, ktoré sa týkajú zákazníkov. A čo tí, ktorí sa zaoberajú obchodom alebo výrobou? Je vzdelávací marketing vhodný pre tieto oblasti? Samozrejme, že áno.

1. Predaj tovaru

"Ampere" naučia zbierať roboty

Amperka, známa internetová predajňa, ktorá predáva detské elektronické súpravy, uviedla na YouTube vzdelávací kanál, v ktorom vysvetľuje základy obvodov, ukazuje ako zostaviť zavlažovací senzor pre rastliny a vlastného robota na platforme Arduino. Všetky schémy sa zbierajú z položiek, ktoré sa predávajú v internetovom obchode. V tomto prípade vás nikto núti kupovať komponenty z nich - tranzistory a LED sa predávajú v každom obchode s elektronikou. Ak vás však fascinuje pozeranie videa, budete postupne získavať predstavu, že odborníci z Amperky pre vás vybrali najvhodnejšie komponenty. Takto funguje vzdelávací marketing.

Vzdelávací kanál "Amperka" motivuje k nákupu nových obvodov a súprav

Nie je potrebné vytvárať videá s vlastnými expertmi. Stačí začať s prekladmi zahraničných videí, hlasového hrania alebo titulkov. To si vyžaduje menej nákladov, ale bude slúžiť ako počiatočné plnenie zdroja s obsahom. Tá istá "Amperka" úspešne prekladá videá nadšených tvorcov robotov a umiestňuje ich logo na vrchol.

Okrem video tutoriálov na YouTube je na webovej stránke Amperki vzdelávací obsah - je tu celá wiki encyklopédia s teoretickými informáciami, návodmi na zostavenie jednotlivých schém a projektov vo forme textových lekcií s ilustráciami a domácimi úlohami.

LEGO vám povie, ako natočiť stop-motion video

Takáto rozsiahla korporácia, podobne ako LEGO, sa nemohla vyhnúť vzdelávaciemu marketingu. Čo si myslíte, že sa môže naučiť mladým milencom návrhárov? Banálny nápad - ukázať, ako zbierať rôzne skvelé veci z farebných častí. Na oficiálnom kanáli YouTube LEGO nájdete mnoho takýchto videí. Ale tu je ďalší neobvyklý nápad od LEGO. S pomocou konštruktora môžete natočiť stop-motion video - to je snímka po jednotlivých snímkach pôvodne pevných objektov. A to vám povie nie len nejaký šikovný strýko, ale rovesník predstaviteľov centrálnych dizajnérov - školák, ktorého LEGO odvezie.

LEGO učí tajomstvo streľby

Zámerom je zamyslieť sa nad potenciálnymi zákazníkmi, ako inak môžete svoj produkt používať.

V týchto videách môžete zobraziť nielen vaše produkty, ale aj produkty vašich partnerov. V prípade spoločnosti LEGO by predaj mohol vzrásť aj od výrobcov kamier, smartfónov a statívov, na ktoré je najvhodnejšie umiestniť zariadenie na snímanie stop-motion. Všimnite si, že nie je potrebné inzerovať nič priamo v reklamách. Záujem kupujúci sami sa vás opýtať vzrušujúce otázku "Kde kúpiť to?". To sa deje preto, že ste im ukázali, ako s ním zaobchádzať, a ak si kúpia iného projektanta alebo iné vybavenie, môžu mať problémy.

2. Výroba a stravovanie

Výroba syra s kváskovým VIVO

Odborník spoločnosti VIVO na štartovací kanál hovorí, ako vyrábať syr feta doma pomocou produktov spoločnosti. Streľba sa vykonáva vo výrobnej dielni, ktorá umožňuje zákazníkom sledovať podmienky, za ktorých je štartovacia kultúra vyrobená. Video obsahuje aj pozvanie na veľtrh syra ako reklamu.

Expert na štartéry VIVO učí varenie syrov

Varenie najlepší gril s Aaron Franklin

Dobre-pôvabný a veselý Aaron Franklin hádže čerstvé hovädzie rebrá na červeno-horúci gril, rozpráva o odovzdávaní tajomstvo varenia - ako koreniť mäso, čo je optimálna teplota jeho praženie, ako najlepšie vytiahnuť chutný hotový výrobok, skontrolovať stupeň pohotovosti a ako znížiť mäso na porciu. Aaron Franklin je kráľ grilovania v Austine v Texase, autor "BBQ grilovanie" a majiteľ reštaurácie Franklin Barbecue, ktoré môžete dostať do fronty asi tri hodiny.

Vo svojom videu nie je ani slovo reklamy ani dotieravé pozvánky na návštevu jeho reštaurácie. Vidíme experta na mäso, ktorý dáva kulinárske odporúčania, s láskou a nadšením rozprávajú o procese varenia a len živým očarujúcim človekom s nádherným zmyslom pre humor. Vidíme kuchyňu Aaron, rúru, v ktorej je mäso varené a ako opatrne manipuluje s výrobkom. Vidíme človeka v láske s jeho prácou a pripravený zdieľať svoju vášeň s ostatnými.

Aaron Franklin učí rebrá na varenie

Video Aarona Franklina - "Kráľ grilovania" získa desiatky a stovky tisíc zobrazení a fronty v reštaurácii sú ešte dlhšie. Každý chce vyskúšať mäso, ktoré robí Aaron. Cestovatelia, ktorí plánujú výlet do Ameriky, určite prídu do Franklinovej reštaurácie, aby si vychutnali vynikajúci gril a chatovali s veľkým chlapom.

Majiteľ malej reštaurácie alebo rodinnej spoločnosti, rozpráva o tajomstve výroby a služieb, zvyšuje reputáciu značky.

Kto môže byť učený

1. Zákazníci - existujúci a potenciálny

Prví z nich by ste mali venovať pozornosť svojim existujúcim a potenciálnym zákazníkom. Prvá z nich si bude viac istá svojimi odbornými znalosťami a druhá vás spozná lepšie.

2. Partneri a konkurenti

Ak vaša spoločnosť existuje dlhodobo a úspešne priťahuje zákazníkov, niektoré procesy v nej sú odladené tak, aby sa od vás mohli naučiť aj konkurenti. Odhaliť pár tajomstiev, každý má záujem pozrieť sa do vnútornej kuchyne. Iste tam sú tí, ktorí by chceli robiť podobné podnikanie, ako je ten váš, ale neviem, kde začať. Týmto spôsobom ste už prešli a môžete pôsobiť ako mentor a kurátor pre začiatočníkov. Časť materiálu môže byť poskytovaná bezplatne a špecifické formy dokumentov, princípy obchodnej organizácie, nábor zamestnancov, tvorba produktovej rady - rozdávať na svojich kurzoch, osobne alebo online.

Vlastné webové štúdio so SkillBoxom

Marketingová agentúra Mokselle učí začínajúcich podnikateľov, ako otvoriť vlastné webové štúdio. Pod značkou SkillBox spoločnosť publikuje pôsobivé workshopy na kanáli YouTube s hlavnými fázami vytvárania firmy a na konci videa pozýva záujemcov o hĺbkový platený kurz. Niektorí klienti si kúpia kurz po tomto videu, zatiaľ čo iní si objednajú stránku alebo odporučia spoločnosť priateľom.

SkillBox Web Studio Otvorenie príručky

Catherine Inozemtseva učia písať dobré texty

Zakladateľ školy FreePublicitySchool, spisovateľ a copywriter Ekaterina Inozemtseva pravidelne vykonáva školenia webináre o tom, ako písať články pre top publikácie. Na webových seminároch budete nielen počuť pozvanie na ďalšie vzdelávanie, ale aj získať zľavu. Všimnite si tento trik. Základným pravidlom je, aby ste na konci videa zverejnili propagačný kód pre zľavu a informovali o ňom na začiatku s cieľom udržať pozornosť diváka až do konca.

Hlavná vec v prístupe k realizácii webinárov a magisterských kurzov je poskytnúť skutočne užitočné informácie potenciálnym klientom vo voľnom materiáli, nie „vode“. Váš klient by mal myslieť: "Aj keď poskytujú také cenné informácie zadarmo, potom čo poskytujú peniaze."

Ako využiť vzdelávacie marketing prilákať zákazníkov

Niektorí vlastníci spoločností môžu mať otázku - prečo by vo všeobecnosti mali zdieľať niečo zadarmo, tráviť čas a zdroje na ľuďoch, ktorí od nich nikdy nič nekupujú? Je to jednoduché: vzdelávací marketing prináša potenciálnym zákazníkom viac výhod ako klasický obsahový marketing, ktorý je určený na informovanie a zábavu. Vedieť, ako niečo robiť a byť schopný to urobiť, nie je to isté. Odhalenie iných praktických tajomstiev profesionálov, získate ich srdcia. Tu je niekoľko tipov, ako správne používať vzdelávací marketing.

1. Osobne povedzte zákazníkom o vašej firme.

Za každým úspešným biznisom je osobnosť. Steve Jobs, Fedor Ovchinnikov, Oleg Tinkov - si ceníme ich spoločnosti nielen za produkty a služby, ale aj vďaka samotným ľuďom, ktorí tvorili obraz svojej značky, boli svetlými, otvorenými, výnimočnými osobnosťami. Títo ľudia sa neboja hovoriť otvorene o svojich myšlienkach, názoroch na život a perspektívach rozvoja podnikania. Ich klienti vedia, koho kontaktovať a kto je zodpovedný za to, čo sa deje.

Ak chcete vybudovať skutočne vplyvnú spoločnosť, mali by ste vážne zvážiť začatie budovania vašej osobnej značky. Učenie marketing je jedným z nástrojov, ktoré môžu pomôcť. Osobne, učiť klientov budovať obchodné procesy alebo zlepšovať úroveň služieb, ako sa to robí vo vašej spoločnosti, budete sa etablovať ako osoba, ktorá pozná svoje podnikanie a oblasť, v ktorej pracujete.

Fedor Ovchinnikov, zakladateľ spoločnosti Dodo Pizza, spolu s franchisingovým riaditeľom Andrejom Petelinom na webinári učia záujemcov o to, ako nájsť peniaze na pizzeriu, ako sa zbaviť konkurentov a otvoriť pizzeriu v malom meste.

Vedenie spoločnosti "Dodo Pizza" vedie webinár pre franchisantov

Alexey Murzin, majiteľ donáškovej služby sushi, povie tým, ktorí chcú otvoriť vlastnú dodávku, vypočítať náklady a organizovať podnikové procesy. Počet zobrazení videa ukazuje, že táto téma je zaujímavá.

Alexey Murzin hovorí, ako otvoriť jeho sushi doručenie

2. Stretnite sa so svojimi zákazníkmi so svojimi odborníkmi na značku.

Okrem "čerpania" vašej osobnej značky, predstavte publikum tým expertom a kľúčovým ľuďom, ktorí s vami budujú obchod. Nechajte expertov učiť Strednú Áziu, ako robiť to, čo úspešne robia sami, odhaliť niektoré tajomstvá poskytovania služieb alebo vytvoriť produkt, viesť živé workshopy alebo pôsobiť ako hosť na kanáli YouTube. Možno, že v niektorých z nich sa náhle otvorí dar v charizmatickom spôsobe rozprávania s publikom, potom vám bude poskytnutý veľký počet názorov a vírusového efektu.

Yuri Kurdyavtsev - kuchár značky Goodman reštauračného reťazca učí divákov programu „Restaurant Chip“ variť najlepší hovädzí steak, vybrať hovädzie mäso a servírovať jedlo.

V reštaurácii značky Chef "Goodman" sa ukáže, ako variť šťavnatý steak

3. Vytvorte základ svojej vlastnej školy excelentnosti.

Môže to byť aj prípad, že záujem o vaše vzdelávacie materiály prevýši dopyt priamo z vášho produktu alebo služieb. Potom bude možné nielen zdieľať vedomosti so zainteresovanými stranami, ale aj získavať ďalšiu položku príjmu. Existuje len niekoľko krokov od výučby marketingu do vlastnej školy majstrovstva - stačí, ak spojíte materiály na jednu tému do kurzu a základom školy bude niekoľko kurzov.

Majiteľka vzdelávacieho centra Sweet Epil Ekaterina Pigaleva začala ako majster na odstraňovanie chĺpkov - najprv sama poskytovala klientom služby shugaringu, potom si najala pomocníka a potom začala učiť iných majstrov a nahrávať video tutoriály na YouTube. Za tri roky, jej podnikanie z kancelárie 20 metrov štvorcových. m. sa zmenil na dvojposchodovú kanceláriu so stovkami zamestnancov a 300 miliónmi rubľov ročne. Vzdelávacie centrum naďalej vytvára príjmy, jeho podiel na celkovej štruktúre príjmov spoločnosti je 15%.

Prečo by ste sa nemali báť podeliť sa o svoje tajomstvá so Strednou Áziou

Predstavte si, že ste manikérka, ktorá sa rozhodla prijať tréningový marketing. Môžete mať logickú otázku - ak učím Strednú Áziu, aby spracovala nechty sama a podelila sa o všetky tajomstvá, ktoré potom prídu do môjho salónu, aby využili služby? Buďte pokojní - ak ste skutočný profesionál, budete mať len viac klientov!

A tu je dôvod, prečo:

 • Veľmi malé percento ľudí dokáže okamžite zvládnuť techniky, ktoré majstri študujú už mnoho rokov.
 • Nie každý naozaj má čas a túžbu poskytovať službu na vlastnú päsť. Najviac preferujú túru k profesionálovi. Ale len k tomu, že výsledok, ktorý je viditeľný voľným okom, napríklad prostredníctvom video tutoriálov.
 • Ľudia neochotne navštevujú neznáme miesta a špecialistov. Vo videu však vidia, že nie ste len majstrom svojho remesla, ale aj sladkým dievčaťom a vo vašom salóne je čistý a pohodlný. Pri prezeraní niekoľkých videí má potenciálny klient dojem, že vás už dlho pozná. To môže povzbudiť klienta, aby zmenil salón, kde zvyčajne robí manikúru.
 • Vo voľných videách a textoch nebudete schopní odhaliť všetku rozmanitosť profesie, pomáhate len pri riešení konkrétnych problémov klienta. Pre vytvorenie komplexného kompozitného produktu je pre ľudí jednoduchšie poradiť sa s odborníkom.
 • Keď sa pozeráte na činnosť profesionála, zdá sa, že sa ľahko opakuje. Keď sa však človek sám pokúsi urobiť niečo podobné, rýchlo si uvedomí, že stále existuje veľa nuancií, ktoré treba poznať, aby sa dosiahol požadovaný výsledok. V tomto prípade je najlepším riešením tiež požiadať o službu veliteľa.
 • Inšpirovaný kvalitným vzdelávacím obsahom, potenciálny klient začína cítiť potrebu ďalších informácií, komunikácie s profesionálmi, to bude povzbudzovať klienta, aby držal krok s aktualizáciou a klásť otázky svojim expertom, čo im umožní ukázať zručnosti.

Ako realizovať marketingové vzdelávanie v spoločnosti

Krok 1. Urobte si zoznam tém pre tréning.

Vašou úlohou je odpovedať na dve otázky:

 • Aké problémy má váš klient?
 • Čo môžete urobiť so svojím produktom?

Odpovede vám poskytnú informácie na prípravu materiálov. Všeobecné pravidlo, ktoré by sa malo dodržiavať, je, že zvolený problém klienta by nemal byť zložitý a viacvrstvový. Je lepšie vziať si malú, ale zjavnú bolesť. Riešenie, ktoré navrhujete, by tiež nemalo byť rozsiahle. Môžete odpovedať na jednu otázku malého zákazníka, ale tak, že riešenie môže byť použité v priebehu niekoľkých minút.

Krok 2. Vyberte formát materiálu.

Rozhodnite sa, čo to bude a kam uverejníte informácie. V tejto fáze je hlavná vec správne vypočítať zdroje. Vyberte si tie formáty a propagačné kanály, ktoré nevyžadujú významné investície a komplexnú technickú základňu. Ťažkosti sa musia postupne zvyšovať.

Tu sú niektoré z najpopulárnejších vzdelávacích formátov.

Vzdelávacie miesta v sociálnych sieťach

Ak už riadite skupinu alebo stránku sociálnych sietí, pridajte do nej len obsah školenia. Можно выделить обучающее направление в отдельную сеть или создать еще один аккаунт, как делают языковые школы и студии макияжа. Придумайте особый оригинальный хештег.

Магазин 3D-ручек размещает в своем Instagram обучающие видео, в которых показано, как рисовать ручкой в пространстве. Потенциальный покупатель может не только вдохновиться идеями, но и будет знать, что делать и куда обратиться, если закончится пластик.

Текстовые инструкции

Размещаются на блоге или сайте. Môže obsahovať ilustrácie a šablóny dokumentov.

Video tutoriály

Umiestnené na YouTube alebo Vimeo video hosting stránky, odkazy na videá môžu byť vložené do článkov na webe.

Konzultant internetového obchodu Rozetka radí, ako si vybrať spací vak, ako skladovať a starať sa o výrobok. Video je sprevádzané podrobným zobrazením produktu, spôsobmi jeho spracovania.

Na videu internetového obchodu Rozetka si kupujúci bude môcť vybrať ten správny produkt.

Dokumenty PDF a e-knihy (biela kniha)

Predstavujú elektronickú brožúru s obrázkami alebo bez nich, ktorá obsahuje maximálne množstvo užitočných informácií a minimum reklamy. Umiestnený na hlavnej stránke webu na prevzatie výmenou za e-mailovú adresu alebo skrytie odkazov v článkoch.

Zakladateľ siete detských rozvojových centier Zarina Ivanter zverejnené na svojich webových stránkach bestbabyclub.ru bezplatnú PDF-knihu o tom, ako otvoriť vlastný detský klub. Pre pohodlie je text umiestnený aj vo formáte zvukových lekcií.

webináre

Ak sú vaši experti pripravení na takmer "živú" komunikáciu s publikom, môžete zorganizovať webinár s účasťou poslucháčov v reálnom čase. Nahrávka webinárov je potom hosťovaná na videohostingu.

E-mailová služba SendPulse pravidelne organizuje školiace webináre, workshopy o práci s produktom, vytváranie informačných bulletinov, nastavenie rôznych modulov. Webináre zahŕňajú odborníkov v rôznych oblastiach.

Odborník na službu e-mailového spravodajcu SendPulse vedie školiaci webinár

Mini kurz

Ak máte nápad na množstvo materiálov na jednu tému, skombinujte ich do mini-kurzov a ponúknite im prístup k predplatnému výmenou za e-mail.

Krok 3. Pripravte materiály

Ako zaznamenať video lekciu alebo pripraviť článok

Ak vaši experti ešte nie sú pripravení stať sa verejnými osobnosťami, alebo sa necítite pred kamerou, začnite písaním textových materiálov. Môžete požiadať odborníka, aby napísal článok o danej téme, ktorý potom upraví odborný redaktor. Ďalším spôsobom je viesť rozhovor s odborníkom. Najprv je ľahšie získať správne informácie, pretože sa pýtate na konkrétne otázky a získavate konkrétne odpovede, ktoré usmerňujú myšlienku špecialistu správnym smerom. Prijaté informácie môžu byť ponechané na uverejnenie vo forme rozhovoru alebo prevedené na článok. Z jedného veľkého článku môžete následne urobiť niekoľko malých, ktoré odpovedajú na jednu konkrétnu otázku.

Nájsť online cool video tutoriály a robiť to isté.

Na zaznamenanie videonahrávky sa nevyžaduje zložité zariadenie, aspoň v počiatočnej fáze. Stačí použiť smartphone s dobrou kvalitou snímania alebo fotoaparát s režimom nahrávania videa. V závislosti od typu vašej firmy musíte vybrať miesto pre snímanie. Video môžete nasnímať priamo na pracovisku, takže divák bude schopný vidieť situáciu a oceniť atmosféru. Avšak v ráme by nemali byť iní ľudia, ktorí môžu rozptyľovať diváka a stať sa zdrojom zbytočného hluku.

Ak chcete snímať, uzamknite fotoaparát alebo smartfón, aby ste sa uistili, že je obraz stále (môžete to urobiť pomocou statívu s držiakom smartfónu). Nastavte uhol tak, aby bol v ráme špecialista a povrch, na ktorom sa bude predvádzať ukážka (v prípade potreby). Nepokúšajte sa nahrávať celú lekciu naraz. Vykonajte testovací záznam, skontrolujte kvalitu a uhol zvuku. Zmeňte uhol a zistite, či sa zlepšuje vnímanie obrazu. Až po nájdení optimálnej polohy fotoaparátu pokračujte v nahrávaní celého videa. Pri niektorých typoch podnikania (napr. Služba na nechty) je lepšie ponechať v ráme len ruky pána a vziať do úvahy povrch plochy, aby ste upozornili na detaily.

Nezdieľajte „surové“ video, pridajte aspoň titulky.

Po nahrávaní by ste mali vykonať aspoň minimálne spracovanie - uložte titulky, chyby orezania. Jednoduchá inštalácia vám umožní vykonať video editor, napríklad iMovie alebo Windows Movie Maker (Windows Studio). Následne, keď sa vaši odborníci naučia držať sa kamery a vzdelávací marketing dokazuje svoju účinnosť špeciálne pre vaše podnikanie, môžete použiť ďalšie zariadenia, experimentovať s rôznymi uhlami snímania v jednom videu alebo nahrávať profesionálne video pomocou služieb špecialistov.

Ako si vybrať uhol a miesto na streľbu? Učte sa od tých, ktorí to robia už dlho! Zobrazenie videí iných spoločností v službe YouTube alebo Vimeo. Označte, čo sa vám na nich páčilo a čo by ste urobili lepšie. Po sledovaní niekoľkých videí budete rozumieť, ako najlepšie umiestniť odborníka do rámca.

Ako odoslať informácie

Pravidlo 1. Viac praxe a špecifiká

Snažte sa preťažiť klienta teoretickými informáciami, ktoré môže nájsť na internete bez vás. Vašou úlohou je, aby bol človek čo najjasnejší, najjednoduchší a najpraktickejší, ako vyriešiť svoj problém, aby mohol ísť a aplikovať ho práve teraz.

Pravidlo 2. Je lepšie raz vidieť

Ľudia chcú vidieť všetko vlastnými očami. Nie je potrebné dlho vysvetľovať, ako to urobiť alebo vykonať túto akciu, je lepšie ju raz ukázať. Ak chce klient vedieť, ako si vybrať spací vak, namiesto uvedenia charakteristík rôznych modelov, je lepšie vizuálne ukázať, ako každý z nich vyzerá, ako s nimi zaobchádzať a ako v ňom môžete spať. To ukáže, že máte nielen informácie, ale aj vedieť, ako ich uviesť do praxe. V prípadoch, keď je ťažké zobraziť objekt naživo, môžete fotografovať a vložiť ich do videa v inštalácii.

Ako hovoriť o značke a jej službách

Držte sa niekoľkých pravidiel, aby vaše video nevyzeralo ako obsedantná firemná reklama:

 • najlepším miestom je umiestniť svoje logo značky do jedného z rohov videa;
 • ak sa v rámci objaví expert, urobte titulky s menom a menom spoločnosti;
 • Nemali by ste úprimne pochváliť váš produkt alebo službu, takéto pokusy sú negatívne vnímané publikom;
 • Na konci videa môžete vložiť snímku s adresami obchodov alebo stručný opis rozsahu a služieb, ale tiež ju nezneužívať;
 • riešenie problému užívateľa, nútiť ho, aby bol obmedzený len na produkty z vášho obchodu, to je tiež vnímaná ako reklama;
 • na konci videa si môžete všimnúť, ktoré produkty z vášho sortimentu boli použité v procese natáčania, ako aj propagačný kód pre zľavu za manipuláciu počas určitého časového obdobia;
 • vytvorením videa by ste mali premýšľať len o tom, ako vyriešiť problém používateľa a nie o tom, ako najlepšie vložiť názov vašej značky. Návštevníci budú vždy pociťovať postoje a pokusy o zavedenie niečoho.

Ak to zhrnieme, je dôležité povedať, že v každom biznise je najdôležitejšia vec vzrušenia, pohonu a nadšenia. Toto by sa malo zohľadniť pri vytváraní školiacich materiálov. Vaši klienti by mali cítiť vašu energiu aj cez obrazovku a pochopiť, že sa zaoberajú osobou, ktorá zbožňuje ich prácu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár