Kľúčové stratégie internetového marketingu

Takže máte krásne navrhnuté webové stránky ponúkajúce kvalitné a lacné služby. A všetko sa zdá byť v poriadku, ale počet návštevníkov za deň je vždy nulový. Tento obrázok je pre náš online priestor celkom bežný. Čo robiť v tomto prípade? Ako prilákať cielenú návštevnosť? Akú marketingovú stratégiu si vybrať? Tisíce otázok vyplývajú z marketingových expertov, ktorí ešte v tejto oblasti nezažili v počiatočnej fáze. A to je v poriadku. Hlavná vec je, že vy zvolili správny smer, urobili prvý a najdôležitejší krok. S najväčšou pravdepodobnosťou aj v tomto prvom kroku (tvorba stránky) ste urobili veľa chýb, ale to je v poriadku. Každý to prechádza. Teraz zostáva len ponoriť sa do detailov a rozhodnúť o výbere práva (alebo skôr vhodné pre vása) marketingová stratégia.

Sme hlboko presvedčení, že v moderných podmienkach rozvoja na internete sa všetko zmenší na obsahový marketing.

Čo je marketing obsahu?

Existuje mnoho definícií tohto konceptu, ktoré navrhli rôzni ľudia s rôznymi skúsenosťami v tejto oblasti, ale všetci sa zmenili na niečo podobné:

Content marketing je komplex prác na tvorbe a distribúcii odborného obsahu, ktorý pomáha užívateľovi rozhodnúť o nákupe určitého tovaru alebo služieb ponúkaných Vašou spoločnosťou. Obsah by mal mať pre divákov nezávislú hodnotu. Implementácia stratégie marketingu obsahu nie je obmedzená na vykonávanie dvoch alebo troch nekoherentných akcií (nestačí začať generovať obsah vo veľkom počte a vytvárať účty v sociálnych sieťach). Je potrebné ponoriť sa do predmetu, stať sa odborníkom v ňom, pretože váš obsah bude v dopyte divákov len vtedy, ak je pre ňu skutočne užitočný.

Je potrebné vypracovať dlhodobý plán tvorby a distribúcie obsahu, vyčleniť potrebný rozpočet. Ale čo je najdôležitejšie: neustále monitorovať, analyzovať av prípade potreby upravovať vykonané činnosti. Iba v tomto prípade bude použitie marketingu obsahu odôvodnené. Práve za týchto podmienok sa obsahový marketing stáva silnou zbraňou pre spoločnosť, atómovú bombu - to vedie k explózii marketingu obsahu, o ktorej sme písali už skôr.

Prečo je Seth Godin, autor bestsellerov svetového obchodu Yama a Violet Cow, vo svojich najnovších článkoch a rozhovoroch, že „jediným marketingom, ktorý zostali pre marketingových pracovníkov, je marketing obsahu“? Prečo je obsah marketingu budúcnosti komerčného internetu? Na to existuje niekoľko dôvodov:

 • obsahový marketing je predpovedaný výsledkami;
 • aktivity marketingu obsahu sú aktivované (pravidelne platíte za iné reklamné kanály);
 • obsahový marketing nielenže pracuje s existujúcim dopytom, ale vytvára ho;
 • obsah marketing funguje pre vašu povesť ako expert na trhu.

Obsahový marketing, ako sme už opakovane písali, je založený na dvoch pilieroch - na samotnom obsahu a jeho distribučných kanáloch. Tu budeme hovoriť o kanáloch v tomto článku.

Druhy internetových kanálov prilákať prevádzku

V súčasnosti existujú nasledujúce kanály na prilákanie návštevnosti a distribúciu obsahu:

SEO optimalizácia

Vo všeobecnosti sme dlhodobo disidentmi v otázke SEO. Ale nie v otázke hodnotenia tohto kanálu, ale v otázkach metodiky. Význam SEO ako kanála na prilákanie cielenej návštevnosti ešte nie je vyčerpaný. Sme presvedčení, že ide o kanál najvyššej kvality pre komerčné stránky z hľadiska ceny prilákaného užívateľa / úrovne potenciálneho zapojenia. „Klasické SEO“ vo forme, na ktorú sa trh „používa“, už nie je možné. Odkazujeme na SEO na základe referenčného tlaku. Naša pozícia - SEO, založená na referenčnom tlaku, sa stala zastaranou ako metóda. Ale to neznamená, že hovoríme, že získanie návštevnosti vyhľadávania nie je možné alebo nie je potrebné.

Súčasne, na rôznych internetových fórach a offline konferenciách, ako protiargument, sme dostali príklady lokalít, ktoré nerealizujú žiadnu obsahovú marketingovú aktivitu, ale sú v top vyhľadávačoch pre RF dotazy.

V skutočnosti tento argument nie je "proti", ale "pre". A tu je dôvod.

Strojové učenie eliminuje logické zdôvodnenie hodnotenia a zároveň zachováva kvalitu problému.

Zamestnanci spoločnosti Yandex ani zamestnanci spoločnosti Google vám nedajú odpoveď na to, prečo je stránka na konkrétnej požiadavke vyššia alebo nižšia s viditeľnou zhodou charakteristík lokality. Je stránka bez odborného, ​​cieleného a vysoko kvalitného obsahu na vrchole? Skúste túto techniku ​​zopakovať s iným miestom. Zvukový harmonogram a rozpočet, prosím. Poskytovať finančné záruky. Ale nie - seo-agentúry budú neústupné. Rozpočet - prosím, bez termínov, bez záruk. Pretože byť na vrchole je výsledkom prílišného počtu hodnotiacich faktorov + strojového učenia + hodnotenia kolegiálneho hodnotenia.

To je vysvetlené veľmi jednoducho: v realite súčasného času, SEO optimalizácia je účinná len vtedy, ak sa používa v spojení s inými metódami propagácie a je založená na obsahu, ktorý je v dopyte divákov.

Kontextová reklama

Kontextová reklama na očiach stále stúpa. V mnohých ohľadoch, je to kvôli tomu, že SEO ako priemysel, všeobecne, skončil. Zákazníci sú menej ochotní platiť za "bytie na vrchole" za svoje peniaze, chcú získať merateľný výsledok, a nie mýtické pozície. Kontextová reklama má zároveň niekoľko veľmi závažných argumentov proti SEO - rýchlosť akcie a garantované výsledky. Ale výhody kontextovej reklamy sa v zásade zhodujú s výhodami SEO ako kanálu, ale zároveň iné kanály reklamy na internete sú veľmi vzdialené od týchto výhod. Je to samozrejme o nenápadnosti a najbližšej možnej korešpondencii s vyhľadávacími dotazmi a preferenciami používateľa. Niet divu, že kontextová reklama je omnoho efektívnejšia ako všetky ostatné platené typy reklamy na internete a je dôležitým prvkom integrovaného internetového marketingu. Ak sa rozhodnete použiť tento kanál, musíte sa rozhodnúť pre výber kontextuálneho reklamného systému. Rozhodne sa to Yandex.Direct, Google AdWords, Runner alebo MediaTarget.

No, najdôležitejšia vec o kontexte. Kontext a SEO neexistuje. Prečítajte si článok na linke, dúfame, že to bude užitočné.

Reklamná reklama

Banner reklama, niektorí obchodníci už podarilo pochovať. Ale neponáhľajte to urobiť. Sme si istí, že bannerová reklama má budúcnosť a nie je taká vágna, ako by sa mohla zdať. Teraz sa bannerová reklama začne znovuzrodiť - a dôvodom na to je ponúkanie cien v reálnom čase a nástroje remarketingu / retargetingu.

Správne navrhnutý banner (a čo je ešte dôležitejšie: správne zacielený) môže viesť k veľkému počtu používateľov na stránke. Hlavným plusom banneru (v porovnaní s textovou reklamou) je schopnosť kombinovať text a vizuálny obraz. Nebudeme písať frázy, že vizuálny obraz rezonuje s publikom 80-tisíc krát rýchlejšie ako text. Čísla v skutočnosti nie sú také dôležité - 8 tisíc, 80 tisíc alebo 800 tisíc - aký je pre nás rozdiel? Vizuálny obraz reklamného posolstva je skutočne veľmi dôležitou zložkou.

Banner môže byť animovaný a animácia môže trvať niekoľko sekúnd až minútu (viac, podľa nášho názoru nedáva zmysel). Náklady na umiestnenie bannerovej reklamy závisia od troch faktorov: veľkosti, umiestnenia na stránke a účasti reklamnej platformy (alebo cenovej ponuky, ak ide o bannerovú sieť). Pri vytváraní banneru na jeho cenu ovplyvní: použitú technológiu, kreativitu, náklady projektanta.

E-mailový marketing

O tomto kanáli bolo napísaných veľa materiálov na prilákanie návštevnosti. Taktiež sme mu venovali jeden z našich článkov (odporúčame tiež, aby ste si prečítali túto štúdiu, na ktorej sme sa zúčastnili). A to všetko nie je náhoda. Mnoho ľudí popiera účinnosť marketingu prostredníctvom e-mailu, a to je ich veľká chyba, pretože e-mail je stále jedným z najpopulárnejších spôsobov výmeny obchodných správ. Nenechajte si ujsť príležitosť! Spin svoju značku a služby prostredníctvom e-mailu, a uvidíte, že tento kanál prilákať prevádzku naozaj funguje. Je to dobrý, použiteľný kanál - ale v správnych rukách.

Reklama na blogoch

Nie je žiadnym tajomstvom, že návštevníci blogu veria všetkému, čo autor publikuje, najmä ak táto osoba už dosiahla určitú popularitu. To je dôvod, prečo produkt, ktorý inzeruje, vyvoláva zvláštny záujem. V tomto prípade musíte dodržiavať jedno dôležité pravidlo: Reklama by nemala byť príliš zrejmá, inak to bude jednoducho nepríjemné, Ilustratívny príklad dotieravej reklamy môže slúžiť ako reklamný energetický nápoj Monster v posledných epizódach populárneho video blogu +100500.

Zároveň bolo na tom istom videozáznamu inzerovaných veľa produktov a presnejšie. Iste, účinnosť reklamy na blogoch priamo závisí od kvality krmiva. Ale majte na pamäti, že reklama na blogoch je oprávnená len vtedy, ak sa vaše publikum zhoduje s publikom blogu. Zamerajte sa viac na to, aby ste boli čo najúčinnejší.

Propagácia v sociálnych sieťach (SMM)

Propagácia v sociálnych sieťach (najobľúbenejšie v Rusku - facebook a vkontakte) sa uskutočňuje niekoľkými spôsobmi: propagácia účtu / verejnosť / skupina prirodzenými metódami a cielená kontextová reklama. Obidve metódy sú veľmi účinné a môžu výrazne zlepšiť vašu stratégiu marketingu obsahu. Ich realizácia si samozrejme vyžaduje značné úsilie a náklady, ale výsledok môže prevýšiť všetky očakávania. Často sú prípady, keď cielená návštevnosť zo sociálnych sietí výrazne prevyšuje návštevnosť vyhľadávačov. Takéto prípady poznáme. V spravodlivosti však treba povedať, že zatiaľ čo na trhu je prístup k SMM v podstate veľmi primitívny. Ale čas botov sa blíži ku koncu.

Affiliate programy / generovanie vedúcich

Význam affiliate programu je nasledujúci: vstúpite do zmluvy s partnerom, ktorý priťahuje návštevníkov, predplatiteľov alebo kupujúcich na vaše stránky a dostane zodpovedajúcu odmenu za to. Najjednoduchším príkladom takýchto partnerov sú predajcovia áut a cestovné kancelárie. Výška platieb za ich služby je vždy odlišná a spravidla závisí od skúseností a efektívnosti práce v tejto oblasti. Pre úspešnú vedúcu generáciu môžete pracovať s tematickými platformami, kde je vaše publikum prítomné. Ak sa zaoberáte poradenstvom v oblasti B2B, hľadajte veľké platformy, na ktorých komunikujú vedúci pracovníci a majitelia podnikov. Ak predávate digitálne videorekordéry, mali by ste "partnera" s auto fóra a auto portály. Ale majte na pamäti: cena za olovo je zvyčajne oveľa vyššia, než by sa mohlo zdať na prvý pohľad. A to je celkom opodstatnené, pretože tu časť rizík nesie stránka a riziko sa zvyčajne musí platiť za nafúknuté sadzby.

Ako neurobiť nesprávnu voľbu dopravných kanálov?

Potom, čo študoval všetky hlavné kanály prilákať cielenú prevádzku, otázka vyvstáva nedobrovoľne: a ako medzi takým množstvom si vybrať tie, ktoré budú úspešné?

Ak dovolíte rozpočet, nemusíte si nič vybrať - čím viac kanálov sa zúčastní, tým lepšie. Čím skôr propagujete svoju značku a zvýšite počet predajov. Zároveň by sme si však mali uvedomiť, že práca s každým kanálom má veľa nuansy. Účinnosť kanálu bude do značnej miery závisieť od toho, ako s ním budete pracovať. Odporúčame, aby bol obchodný volant ponechaný na podnik vo vlastnom marketingovom / reklamnom oddelení, ale implementácia by mala byť outsourcovaná odborníkom na trhu.

Ak je však váš rozpočet obmedzený, je potrebné, aby ste postupovali čo najšetrnejšie a používali len tie kanály, ktoré vás s najväčšou pravdepodobnosťou privedú k úspechu (viac informácií nájdete v našom článku „Propagácia webovej stránky s obmedzeným rozpočtom“).

Predstavte si, že ste veľkým stratégom a pevne choďte k svojmu cieľu. Ale byť konzistentný a dobromyseľný. Buďte pripravení na to, že váš zvolený smer môže byť nesprávny alebo nie je dostatočne účinný. Nezúfajte. Každý podnik si vyžaduje vlastný prístup. Postupom času určite nájdete kľúčovú stratégiu, ktorá prinesie ovocie vo forme zvýšeného predaja. Medzitým si pamätajte na jednu vec: každá marketingová stratégia sa riadi nasledujúcim systémom, ktorý opäť potvrdzuje, že ide o dlhý cyklický proces, ktorý si vyžaduje nepretržitú analýzu a úpravu.

Ako určiť efektívnosť kanálov?

Neustála analýza a výber kanálov je neoddeliteľnou súčasťou akejkoľvek stratégie marketingu obsahu. Je to práve táto metóda (metóda pokusov a omylov), ktorá vás nakoniec dovedie k skutočnému predaju. Môžete sa pýtať: prečo nie je možné okamžite použiť najúčinnejšie kanály? Na čo odpovieme: Ktorý z kanálov je najúčinnejší? Podľa nášho názoru takéto oddelenie neexistuje. Pri správnom použití môžu všetky viesť k veľmi dobrým výsledkom. To je význam marketingu obsahu: nájsť kanály, ktoré budú účinné pre každý konkrétny prípad.

Na meranie efektívnosti kanálov existuje mnoho systémov analýzy a štatistiky, ale odporúčame používať službu Google Analytics a službu Yandex.Metrica. Oba systémy sú voľné a v podstate identické v mnohých smeroch. S nimi môžete získať nasledujúce informácie:

 • údaje o návštevníkoch (z ktorej krajiny, ktorý prehliadač sa používa, atď.);
 • počet návštev a kanálov, z ktorých návštevníci pochádzajú;
 • ako efektívne tento alebo tento kanál;
 • premena;
 • aké reklamné kanály viedli k predaju, priemernému času na nákup atď.
 • lojalita návštevníkov;
 • najobľúbenejšie stránky atď.

Okrem toho, Yandex.Metrica je tiež schopný určiť:

 • Zóny na stránke vašej stránky, na ktoré návštevníci venovali najväčšiu pozornosť;
 • ktoré miesta na stránke sú najčastejšie kliknuté;
 • ako hlboko si užívatelia prezerajú stránku;

Takéto rozsiahle informácie poskytujú celej oblasti aktivity: zmenu zvolenej stratégie a výber ďalších, efektívnejších kanálov. Pamätajte len dve slová "analýza" a "úpravy" - a začať konať. Tento magický vzorec vás dovedie k úspechu. Mimochodom, o dôležitosti analýzy sme už napísali pri implementácii vašej stratégie marketingu obsahu tu a tu. Pozrite, nebudete ľutovať.

Včasné úpravy

Po analýze všetkých ukazovateľov systémovej analýzy a štatistiky je dôležité včas vykonať príslušné úpravy. Predpokladajme, že ste strávili väčšinu svojho rozpočtu na propagáciu svojich stránok na sociálnych sieťach, ale tento kanál neviedol k zvýšeniu predaja. Existuje len jeden záver: je potrebné zmeniť zvolenú stratégiu a stráviť svoj rozpočet na niečo iné budúci mesiac. Napríklad kontextová reklama. Tak pochopíte, ktoré kanály vedú k predaju a ktoré - nie, z ktorého sa musíte vzdať, a na to, čo míňať ešte viac peňazí.

Poďme zhrnúť

Implementácia stratégie marketingu obsahu je vážna vec. Vyžaduje si to osobitnú pozornosť, značné úsilie a náklady. Jednoducho rozhodovanie o tomto kroku nestačí. Je dôležité plne sa vzdať tohto procesu (alebo dať ho do rúk skúsených ľudí). Len v tomto prípade to povedie k požadovaným výsledkom. Prechádzať cyklom “Ciele -> kanály -> testovanie -> analýza -> úpravy”, každý viac či menej skúsený obchodník bude schopný nájsť svoju kľúčovú stratégiu, ktorá bude mať za následok početný predaj a úspech podniku ako celku. Prajeme vám veľa šťastia v odvážnom úsilí!

Páči sa vám materiál? Repost!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár