Ako vybudovať stratégiu SMM: krok za krokom plán pokroku v sociálnych sieťach

Podľa marketingovej spoločnosti Forrester Research vaši zákazníci cestujú zo 66 na 90% svojich zákazníkov. Podľa spoločnosti Google si užívatelia pred zakúpením zakúpia v priemere 10,4 publikácií. Priemerný spotrebiteľ má podľa Global Web Index 5,8 účtov v sociálnych sieťach a aktívne využíva 2,8 účtov. To znamená, že musíte svojim divákom ponúknuť vysokokvalitný obsah sociálnych médií, ktorý pomôže potenciálnym zákazníkom správne rozhodovať spotrebiteľov. V tomto článku nájdete krok za krokom popis stratégie SMM, ktorý vám pomôže efektívne propagovať vaše podnikanie v sociálnych sieťach.

Krok 1: Určite stratégiu propagácie sociálnych médií

Ak chcete vytvoriť stratégiu, odpovedzte na nasledujúce otázky:

 • Čo chcete dosiahnuť pomocou SMM? Zapíšte si ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Definujte úlohy, ktoré vám pomôžu splniť ciele. Samozrejme, viete, že ciele musia byť špecifické, merateľné, dosiahnuteľné, súvisiace s vaším podnikaním a naliehavosťou. Cieľ môže napríklad vyzerať takto: počas troch mesiacov by kampaň SMM mala zvýšiť počet kliknutí na stránku zo sociálnych sietí na 100 za deň.
 • Kto je vaša cieľová skupina? Musíte pochopiť, pre koho pracujete a koho chcete vidieť na stránke alebo pred pokladňou v obchode. Vytvorte marketingové osoby, ktoré zodpovedajú každému segmentu vášho publika.
 • Aké informácie potrebuje spotrebiteľ na kúpu vášho produktu? Pokúste sa simulovať spotrebiteľskú cestu vašich zákazníkov. Odpoveď na túto otázku vám pomôže naplánovať informačné kampane.
 • Aké sociálne siete sú populárne medzi zástupcami vašej cieľovej skupiny? Musíte identifikovať stránky, ktoré budete používať na propagáciu.
 • V ktorej dobe aktívne využívajú zástupcovia vašich cieľových skupín sociálne siete? Odpoveď na túto otázku vám pomôže naplánovať čas publikovania.

Nezabudnite si zapísať odpovede na otázky.

V našej skupine "VKontakte" môžete zistiť znalecký posudok, nájsť zaujímavé aktuálne informácie v rôznych formátoch a získať skvelé ceny.

Krok 2: Vyberte taktiku

Po zodpovedaní strategických otázok musíte vyriešiť dôležitú taktickú úlohu. Vyberte si tón a štýl komunikácie s publikom v sociálnych sieťach. Musíte určiť, kto bude písať poznámky a reagovať na komentáre, ako budete komunikovať s klientmi a kolegami. Použite nasledujúce pokyny:

 • Priraďte osobe zodpovednej za vysielanie obsahu na sociálne siete. Povzbudiť ho, aby používal neformálny štýl komunikácie s publikom.
 • Vyberte si špecialistu, ktorý bude hrať úlohu hlavného experta. Môže to byť správca profilov alebo vrcholový manažér. Navrhnite mu, aby používal obchodnú komunikáciu. Tento špecialista musí odpovedať na zložité otázky používateľov alebo mierne konflikty.
 • Vyberte vizuálne prvky značky, ktoré budete používať v kampaniach SMM. Značkové stránky na sociálnych sieťach: použite rozpoznateľný obálku na Facebooku, hlavičku Twitter a fotografiu pre spoločnosť Vkontakte.

Použite svoju zvolenú taktiku po celú dobu, aby si vaše publikum zvyknuté na váš štýl.

Krok 3: Vytvorenie obsahu

Toto je najdôležitejší krok pri budovaní stratégie SMM, pretože obsah je základom pre efektívnu podporu podnikania v sociálnych sieťach. Vo fáze prípravy vám pomôže článok o plánovaní obsahu. Nasledujúce tipy zvýšia efektivitu vašej kampane s obsahom:

 • Oznámte svoj vlastný obsah. Tiež sledovať a publikovať najobľúbenejšie materiály.
 • Kombinujte rôzne typy obsahu. Venujte pozornosť vizuálnej príťažlivosti pracovných miest. To pomôže vašim publikáciám prilákať používateľov. Ponúka užívateľom infografiky, fotografie, prezentácie, e-knihy, video infografiky.
 • Stimulovať používateľov na vytváranie obsahu. Na tento účel podporujte diskusie, organizujte súťaže a stávky, požiadajte o názory zákazníkov.

Materiál: Ako povzbudiť používateľov k vytváraniu obsahu na vašej stránke

Ak chcete zvýšiť svoj dosah publika, požiadajte svojich spolupracovníkov a priateľov, aby vytvorili reposts.

Krok 4: Optimalizujte obsah

Dokonca aj keď vytvoríte veľmi cool obsah, nebude schopný konkurovať mačkám, celebritám a nahým, pokiaľ to neurobíte. Použite nasledujúce pokyny:

 • Pridajte jasné fotografie ku každému príspevku na Facebooku, VKontakte a ďalších sieťach. Mimochodom, ak publikum miluje mačky a nahé celebrity, prečo im to nedáte? Len nezneužívajte.
 • Napíšte chytľavé titulky. Pomôžete poraziť recepty.
 • Postarajte sa o čitateľnosť obsahu. Prečítajte si články o použiteľnosti a zrozumiteľnosti.
 • Urobte obsah viditeľným pre vyhľadávače. Hovoríme o „Yandex“ a Google, ako aj o internom vyhľadávaní sociálnych sietí. Použite vhodné kľúčové slová, zadajte metadáta na stránke. Použite hashtags.
 • Použite miniaplikácie a zdieľanie prihlásení na lokalitu. Použite napríklad blok „Share“ z najväčšieho vyhľadávacieho nástroja Runet.
 • Použite výzvy na akciu. Pomáhajú používateľom navigovať a vykonávať potrebné akcie.

Uistite sa, že publikovaný obsah je dostupný pre cieľovú skupinu.

Materiál: Zero Rozpočet webových stránok Promotion: 65 krokov pre slobodné dobytie vyhľadávacích Tops

Krok 5: Premýšľajte o konverzii používateľov sociálnych sietí.

"Ako", zdieľanie a komentáre samy o sebe neprinášajú obchody a zisky. Ak chcete previesť používateľov sociálnych sietí na zákazníkov, musíte vykonať ďalšie kroky. Premýšľajte o takýchto opatreniach:

 • Zadajte kontaktné údaje v profiloch sociálnej siete: telefónne číslo, e-mailová adresa, prezývka vo Skype. To platí najmä v prípade, ak používate siete ako virtuálny obchod.
 • Povzbudzujte používateľov, aby zanechali kontaktné informácie. Napríklad si vymieňajte zľavy alebo hodnotný obsah pre telefónne čísla alebo e-mailové adresy.
 • Pošlite používateľov, ktorí majú záujem o produkt, na vstupnú stránku konverzie stránky. Môže to byť napríklad aktuálna propagačná stránka.
 • Pošlite všetkých používateľov do informačnej sekcie vašej stránky. Mal by byť zdrojom informácií potrebných na rozhodnutie o nákupe.

Nájdite spôsob, ako pokračovať v interakcii s účastníkom mimo siete Facebook alebo Google+.

Krok 6: Komunikujte

Pre komunikáciu sú vytvorené sociálne siete. Ak chcete úspešne podporiť podnikanie, musíte komunikovať s potenciálnymi zákazníkmi a kolegami. Venujte pozornosť nasledujúcim odporúčaniam:

 • Aktívne priťahujú účastníkov. Ak to chcete urobiť, publikujte relevantný obsah a propagujte ho všetkými dostupnými spôsobmi.
 • Ponúknite sa na odber vašej stránky existujúcim a potenciálnym zákazníkom. Motivovať im zľavy, prístup k exkluzívnym informáciám, možnosť výmeny názorov.
 • Zúčastnite sa diskusií v iných skupinách. Musíte získať dôveryhodnosť.
 • Opýtajte sa renomovaných odborníkov, aby ohodnotili váš obsah. To vám môže priniesť stovky odberov.
 • Reagujte na komentáre a povzbudzujte používateľov, aby pokračovali v diskusii. Čím aktívnejšia je vaša obecenstvo, tým viac účastníkov budete mať.
 • Povzbudiť publikum. Premýšľajte, ako to môžete urobiť.

Predmet: 96 nápadov na vraždy pre sociálne siete

Skúste všetkými prostriedkami oživiť skupinu alebo verejnosť. Úspech kampane SMM na nej závisí.

Krok 7: Zmerajte propagačné výsledky

Sledujte návratnosť kampaní kampaní SMM. Použite značky UTM, sledujte kľúčové metriky na stránke. Postupujte podľa týchto pokynov:

 • Postupujte podľa kritérií na sociálnych sieťach. Dávajte pozor na počet účastníkov, počet repostov, komentáre a rád príspevky. Tieto ukazovatele by mali rásť.
 • Sledovanie návštevnosti zo sociálnych sietí. Máte záujem o kvantitatívne a kvalitatívne ukazovatele: počet prechodov, správanie na mieste, konverzný kurz.
 • Sledujte obchodné metriky: počet transakcií, priemerná kontrola, príjem a zisk. Ako stratégia SMM ovplyvňuje predaj? Vyplatia sa peniaze investované do propagácie?

Ak nie ste spokojní s ukazovateľmi, hľadajte spôsob, ako zlepšiť účinnosť SMM.

Stratégia propagácie ...

... v sociálnych sieťach je súčasťou integrovaného online marketingu. Naplánujte si to s prihliadnutím na vlastnosti propagácie webových stránok, potreby publika a spôsoby predaja vášho produktu. Každých šesť mesiacov hodnotiť účinnosť stratégie. Podľa výsledkov hodnotenia na ňom môžete vykonať úpravy.

Jedna, dokonca aj tá najlepšia stratégia SMM nebude stačiť na to, aby sa vaša marketingová kampaň začala naplno rozvíjať. V našej agentúre si môžete objednať kompletnú cyklickú propagáciu v sociálnych sieťach. Zavolajte na bezplatné číslo 8 (800) 775-16-41 pre radu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár