Kúpiť slona! Efektívne výzvy na akciu v reklame (výzva na akciu)

Nemá zmysel vytvárať obsah bez konkrétneho cieľa. Typicky, obsah je vytvorený, aby záujem spotrebiteľa, vyhnúť sa uloženiu tovaru - to je konečný cieľ obchodníka. Inými slovami, musíte nielen povedať klientom o slonoch, ale aj predať ich - teda poskytnúť informácie, aby ste dosiahli konkrétne výsledky.

Takže pri vytváraní obsahu musíte stanoviť cieľ pre seba - napríklad, aby si spotrebiteľ kúpil online alebo ho tlačil, aby svojim priateľom oznámil svoj produkt. Nie je potrebné dúfať, že táto jasná myšlienka sama príde na myseľ - ukázať čitateľovi cestu k nemu, šíriť červenú cestu, na ktorej bude potešený. Zhrňte, čo bolo povedané v publikácii a vytvorte výzvu na akciu - zdieľajte článok na sociálnej sieti, zanechajte komentár alebo choďte na nákup produktu alebo služby. Je to výzva k akcii, ktorá zabezpečuje úspech vašej marketingovej stratégie.

Samozrejme, môžete sa vzdať kreatívy s rukou a nevymýšľať nič nové, ponechať na stránke odkazy „povedzte priateľom“ a „kúpiť“, ale návštevníci vašej webovej stránky ich jednoducho nevšimnú. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť netriviálne výzvy na akciu.

1. Rozhodnite sa účelovo

Ak si nemôžete jasne predstaviť konečný cieľ pri vytváraní obsahu, môžete formulovať len všeobecné a vágne výzvy na konanie, ale je nepravdepodobné, že by sa dosiahol požadovaný výsledok. Ďalšia bežná chyba - je príliš jednoduché vytvoriť si svoj cieľ, apelovať na návštevníkov stránok s priamou žiadosťou o komentár k príspevku alebo ich zdieľať na sociálnych sieťach. Ak je vaše volanie triviálne a nepochádza zo srdca, je nepravdepodobné, že by o to čitatelia prejavili záujem.

Tu je prvý príklad jednoduchého a skutočne fungujúceho odvolania: publikovanie tvorcov blogov jednej z najlepších televíznych relácií na svete, Breaking Bad, pozýva čitateľov, aby si prezerali svoje fotogalérie. Možno, že konečným cieľom tejto výzvy k akcii je udržať čitateľov na webe dlhšiu dobu, ale v skutočnosti, tým, že ponúka ďalší obsah, sa postavenie ako spoľahlivý zdroj pre fanúšikov televíznych seriálov.

2. Zostaňte v kontexte.

Je samozrejmé, že vaša výzva na konanie by mala byť spojená s obsahom publikácie. Ak ste spoločnosť, ktorá ponúka upratovacie služby, potom vo svojom článku o správnom čistení okien musíte umiestniť tlačidlo „Upratovanie okien“ a nie „Objednať chemické čistenie“. Všeobecne platí, že letí samostatne - kotlety samostatne. V opačnom prípade si ľudia veľmi rýchlo všimnú, že vaša výzva na akciu nezodpovedá téme publikácie, a zmení sa na to, čo sa chcete vyhnúť - ukladanie produktu.

3. Push to action

Obsah môže byť vytvorený v rôznych štýloch, ale v skutočnosti sa všetky zredukujú na dve možnosti - stačí len informovať čitateľa, alebo vás zaujímavo informovať. Nikto nečaká, že budete vkladať vtipy po každom odseku, ale ak váš obsah je nudný ako prednášky o teoretickej gramatike staršej Anny Leonidovnovej (ak je niečo, všetky mená sú fiktívne), vaši návštevníci ani nedokončia čítanie výzvy na akciu, nieto ešte samotnej akcie.

Ak chcete tlačiť čitateľov na akciu, musíte ich inšpirovať. Byť vášnivý o tom, čo píšete o - vaši čitatelia by mali mať dobrý dôvod na dôveru svoje znalosti a názor. Ak ste získali ich dôveru, budú oveľa ochotnejší nasledovať vašu výzvu na akciu.

4. Povzbudzujte svoj názor

Nikto nebude zdieľať svoje myšlienky v atmosfére, ktorá k tomu nemá. Veľa blogov sa stretáva s prázdnou sekciou komentárov - koniec koncov, ich príliš banálne odvolanie "zanechať komentár" nestačí: čo by vlastne mali čitatelia písať vo svojich pripomienkach? Spýtajte sa vedúcich otázok, ponúknite možnosti, požiadajte o názory a budete šťastní.

Čo si o tom myslíte? Súhlasíte alebo nie?
Čo je ešte možné pridať k vyššie uvedenému?
Stalo sa vám to? Ak áno, povedzte nám to v komentároch.

5. Podporovať zapojenie sa do sociálnych sietí.

V súčasnosti sú v sociálnych sieťach prítomné takmer všetky komerčné lokality, ale nie každý sa môže pochváliť veľkým počtom reálnych predplatiteľov.

Hlavným dôvodom týchto klamstiev je, ako ste možno uhádli, v nedostatočne presvedčivých výzvach na konanie. "Naša skupina Vkontakte", "Sme na Facebooku" alebo "Sledujte nás na Twitteri" - zrejme, vrchol kreativity väčšiny obchodníkov. Ale to nestačí!

Nemá zmysel ponechávať odkazy na vaše stránky v sociálnych sieťach bez motivácie ísť na ne

Výzva na prechod by mala byť taká lákavá, že používatelia jednoducho nemajú na výber. Zároveň nezabudnite: ak necháte svoju výzvu na akciu na konci publikácie, mala by zodpovedať téme článku a organicky do nej zapadať v zmysle (pozri bod 2).

príklad: Povedzme, že váš blog je venovaný medicíne, a článok, na konci ktorého chcete opustiť odkaz na Facebook - prevencia zápalu vedľajších nosových dutín. V tomto prípade je dobrou výzvou k akcii nasledujúca veta:

"Ak sa prihlásite na odber našej skupiny na Facebooku, môžete priamo položiť otázku na našu Lauru, požiadať ostatných používateľov o radu a podeliť sa o svoje vlastné skúsenosti. Komunikovať a byť chorý! S láskou, hostiteľom blogu."

6. Buďte nápomocní

V rámci výzvy na akciu môžete svojim čitateľom ponúknuť niekoľko užitočných vecí:

Zľavy. Chcete, aby čitatelia zanechali komentáre? Ponúknite im zľavový kupón na komentár, ak prejde moderovaním (to zabráni spamu). Dvaja sloni za cenu jednej za hodnotnú poznámku! Ak chcete získať kupón, čitatelia musia opustiť svoju e-mailovú adresu.

Stiahnutie. Ak ponúknete návštevníkom možnosť ľahko si stiahnuť užívateľskú príručku vo formáte PDF alebo iných oficiálnych dokumentoch, potom sa pre nich automaticky stanete cenným a spoľahlivým zdrojom informácií.

Tu je skvelý príklad: Internetový reťazec supermarketov Tesco zverejnil svoj zámer prelomiť svetový rekord a vytvoriť najdlhší reťaz papierových bábik. Povzbudili všetkých svojich čitateľov k účasti a ponúkli na stiahnutie veľmi jednoduchú šablónu bábky. Výsledkom bolo, že tisíce rodičov dokázali vziať deti s niečím zaujímavým a poslali Tesco viac ako tridsať tisíc papierových bábik. Toto sa nazýva "angažovanosť"!

Súvisiace odkazy. Tu máme na mysli nie sekciu "Podobné články" alebo "Prečítajte si na tému", aj keď sú tiež veľmi užitočné. Toto sa vzťahuje na odkazy na príslušné stránky na vašej stránke, kde môžu používatelia nájsť podrobnejšie informácie o téme publikácie. Takéto odkazy možno ponechať na konci článkov, nenápadne navrhujú čitateľom, aby pokračovali v hlbšom skúmaní problému a zároveň zostali na vašich stránkach.

To je užitočné najmä vtedy, ak môžete nájsť recenzie a komentáre na týchto stránkach. Napríklad, ak uverejníte článok o umývaní áut, môžete zanechať odkaz na časť stránky, ktorá ponúka čistiace prostriedky - a bude to vyzerať menej rušivo, ak existujú pozitívne hodnotenia zákazníkov o vašich produktoch.

7. Napíšte jasné

Podobne ako zvyšok obsahu, ktorý vytvoríte, výzva na akciu by mala byť prezentovaná ako niečo užitočné, praktické a zaujímavé. Ak je napísaný v suchom jazyku alebo jasne v reklamnom štýle, váš slon môže byť okamžite poslaný do dôchodku. Mimochodom, v Thajsku, napríklad, ľudia nemajú dôchodok, zatiaľ čo slony robiť. Takéto veci.

Takže vaša výzva na konanie by mala byť neodolateľná, takže je krátka a jednoduchá - neťahajte správu na odsek. Či už píšete, nevolajte na niekoľko akcií naraz - to len zamieňa čitateľov, a nebudú vykonávať žiadne akcie. A, samozrejme, zachovať rovnaký štýl, v ktorom je napísaný celý článok.

8. Skontrolujte, ako to funguje

Každý marketingový nástroj musí byť skontrolovaný v akcii. Musíte tiež experimentovať s výzvami na akciu - napríklad si môžete náhle uvedomiť, že volanie sociálneho zdieľania nedáva zmysel, pretože vaši čitatelia jednoducho nepoužívajú tieto siete (áno, stále existujú ľudia, ktorí nemajú účet Vkontakte). Alebo napríklad vaše odkazy na sťahovanie oficiálnych dokumentov a príručiek nefungujú. V tomto prípade budete musieť zmeniť koncepciu a vytvoriť ďalšie výzvy na akciu.

Len sa nevzdávajte, ak niečo nefunguje od samého začiatku - trvá nejaký čas, kým sa zúčastnené publikum zúčastní a potom začne reagovať na rôzne výzvy. Opäť si prečítajte radu, vyvodte závery, brainstorming a predajte, konečne máte svojho slona.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár