Pop-up okná (pop-up okná): čo by mali byť a aké sú alternatívy

Pop-up okná nie sú vždy potrebné. Výsledok prináša aj menej nepríjemné typy reklamy: bannery, natívne odkazy, posuvníky atď. Aby ste pochopili, čo prináša viac objednávok a predplatného, ​​budete musieť vyskúšať.

Uvažujme, v akých prípadoch je potrebné opustiť vyskakovacie okná, ktoré majú ľudia radi, a čo môže nahradiť klasické pop-up okná.

Obsah:

Ak chcete, aby vás všetci milovali, nedávajte vyskakovacie okná

V roku 2017 bola publikovaná štúdia o najviac nepríjemných typoch reklamy, na ktorej sa zúčastnilo 452 dospelých respondentov zo Spojených štátov. Bolo im ukázaných 23 možností reklamy pre počítače a mobilné zariadenia. Účastníci prieskumu museli odpovedať, ktoré možnosti sa im páčili a ktoré nie.

Líder v negatívnych dojmoch na ploche aj v mobilných zariadeniach sa stal modálnym oknom - to isté pop-up okná. S malou maržou išlo o video s automatickým štartom, reklamou, ktorá pri načítaní posúva obsah stránky a odkazy, ktoré vyzerajú prirodzene, ale ukázali sa ako komerčné. Ak chcete, aby vás návštevníci milovali, je lepšie ho nepoužívať.

Zdroj: nngroup.com. Modálne okná - najviac nepríjemný typ reklamy na internete

Najmenej nenávisť bola spôsobená statickými stĺpcami na pravej strane a relevantnými (natívnymi) odkazmi. Môžu byť realizované bez strachu zo straty publika.

Ak nechcete, aby vaša reklama blokovala prehliadač Google Chrome, nedávajte kontextové okná

Alebo to robte veľmi opatrne.

Od 15. februára zarobil prehliadač Chrome vstavaný blokátor nepríjemných reklám. Prvé v zozname otravných sú full-screen pop-up, s výnimkou niekoľkých druhov. Na stránkach, ktoré ich používajú, prehliadač Chrome zablokuje zobrazovanie všetkých reklám. Zdá sa, že Google naznačuje, že je na čase počuť používateľa a urobiť stránku priateľskejšou.

Celkovo spoločnosť Google spolu s Koalíciou za lepšie reklamy (CBA) identifikovala 12 typov reklamy s nízkou kvalitou.

Na počítačoch:

 • reklamné vyskakovacie okná;
 • odpočítavanie reklám blokujúcich okamžitý prístup na stránku;
 • video s automatickým prehrávaním a zvukom;
 • bannery, fixované v spodnej časti stránky, ktoré zaberajú viac ako 30% obrazovky.

Na smartfónoch a tabletoch:

 • reklamné vyskakovacie okná;
 • reklamy na celú obrazovku, ktoré sa zobrazujú pred načítaním stránky;
 • video s automatickým prehrávaním a zvukom;
 • blokovanie obsahu reklám;
 • reklama, ktorá celkovo zaberá viac ako 30% jednej stránky;
 • blikajúce animované reklamy;
 • veľké bannery pripojené k spodnej časti stránky;
 • celoobrazovkové reklamy, ktoré je potrebné posúvať.

Podobnú štúdiu v decembri 2017 uverejnil Výbor na zlepšenie reklamy IAB Russia Advertising Improvement Committee. Odporúčania používajú "Yandex Browser".

Stránky Forbes, Los Angeles Times, Chicago Tribune, In Touch Weekly a iné stránky v anglickom jazyku už odstránili kontextové okná a iné nepríjemné reklamy zo stránok. Môžu špehovať, čo presne pripúšťa zobrazovanie prehliadača Chrome.

Niekoľko typov kontextových okien na celú obrazovku nie je zahrnutých v zakázanom zozname. Podrobnosti nájdete v časti s odporúčaniami pre kontextové okná.

Ľudia sú ochotní tolerovať vyskakovacie okná v prípade, že stránka má prospech.

Ak ste ochotní čiastočne darovať lásku používateľom na konverziu a dodržiavať odporúčania spoločnosti Google, máte dobré správy. S kontextovými oknami prináša stránka viac objednávok a predplatiteľov. Ak ste o našich skúsenostiach nečítali, je čas.

V januári som uskutočnil malý prieskum o prístupe používateľov k vyskakovacím oknám, na ktorom sa zúčastnilo 109 ľudí. V prvej otázke bolo potrebné posúdiť osobnú nenávisť k vyskakovacím oknám na 10-bodovej stupnici, kde 1 - "Milujem pop-up okná" a 10 - "Nenávidím najviac na svete." Priemerné skóre - 7,6 a desať najlepších uviedlo 30% respondentov. To znamená, že 30% sú ľudia, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou prestanú navštíviť stránku, kde sa často objavujú okná.

Na tom istom mieste som sa spýtal, kedy sa na stránke môžu zobrazovať automaticky otvárané okná. Iba 15% kategoricky odpovedalo, že nikdy. Zvyšok súhlasil, že pop-up okná môžu prísť vhod. Zvlášť ak je to veľa na tému záujmu, zľava alebo niečo zadarmo.

 1. Always. Milujem pop-up okná / často zisťujem dôležité body z pop-up okien
 2. Always. Nemám rád pop-up okná, ale chápem, že stránka si zarobí.
 3. Keď mi chcú dať niečo zadarmo (čo mi je jedno)
 4. Keď mi chcú dať niečo užitočné
 5. Keď mi chcú dať zľavu
 6. Keď ma chcú varovať, že tovar je rýchlo zakúpený, alebo termín propagácie končí
 7. Keď sa informácie alebo médiá ponúkajú na odber
 8. Keď chce stránka vyhodnotiť službu / produkt / článok / odpoveď technickej podpory
 9. Keď chce stránka odpovedať na otázku alebo vyplniť dotazník
 10. Keď chce stránka inzerovať ziskovú ponuku a týka sa témy, ktorú sledujem
 11. Keď chce stránka inzerovať ziskovú ponuku, nevzťahuje sa na moju tému
 12. Keď stránka zobrazuje platených reklamných partnerov
 13. nikdy

V otázke o akciách, pre ktoré tlačil pop-up, 8% respondentov priznalo, že urobili rozkazy. 16% je pripravených podeliť sa o svoje kontakty s pop-up alebo vyplniť dotazník. Tak sa dostanú do databázy potenciálnych zákazníkov.

Užitočné pop-up okná na užitočné stránky prácu. Negatívny účinok bude, ak budete agresívne inzerovať všetko a dávate málo na oplátku: zákazníci sa začnú sťažovať, prestať navštevovať stránku a nebudú radiť iným. Zohľadnite záujmy používateľov.

Ako urobiť pop-up zadarmo: rýchly a jednoduchý spôsob

Čo je potrebné zvážiť pri vytváraní kontextových okien

Ak sa rozhodnete pre nepríjemný typ reklamy, vložte ju opatrne.

1. Skontrolujte, či sa v kontextovom okne nezobrazujú pokyny pre koalíciu pre lepšie reklamy

Prehliadač Google Chrome sa na ne spolieha, keď sa rozhodne, či bude zobrazovať reklamy používateľovi alebo nie. Ak vaša reklama nezodpovedá štandardom, prehliadač Chrome môže blokovať všetky reklamy na stránke vrátane prijateľných. Údaje z Yandex.Radar na začiatku roka 2018 hovoria, že 40% používateľov v Rusku používa Chrome. Preto ignorovanie inovácií je nerentabilné.

Aby sa na počítačoch alebo mobilných zariadeniach nezablokovalo vyskakovacie okno na celej obrazovke, je potrebné, aby bolo tiché, neagresívne a bolo možné ho okamžite a ľahko zatvoriť.

Nemôžete:

 • vložiť video s automatickým prehrávaním a zvukom;
 • spustiť odpočítavanie bez možnosti okamžite zatvoriť kontextové okno;
 • opravte kontextové okno v spodnej časti stránky tak, aby zaberalo viac ako 30% obrazovky;
 • spúšťať agresívne účinky, ako je blikanie.

Môžete zobraziť, keď používateľ:

 • rozhodol sa opustiť stránku; napríklad zavádza inú adresu v reťazci (ale nerušia ju ľahko;);
 • na stránke, kde nie je žiadne video, je neaktívne dlhšie ako 30 sekúnd;
 • prišiel na koniec prvého článku;
 • sa presunuli na inú kartu a potom sa vrátili na vašu stránku.

Ak si stále nie ste istí, či kontextové reklamy alebo iné reklamy spĺňajú normy, požiadajte o kontrolu stránky. A pamätajte na to, že celoobrazovkové vyskakovacie skripty z pravého stĺpca sú teraz platné, ale CBA ich môže kedykoľvek pridať do zoznamu nechcených. Ak máte na svojich stránkach alebo sa vám zobrazujú nevhodné reklamy, od spoločnosti Google príde správa a vy budete mať 30 dní na jej výmenu alebo odstránenie. Ihneď neblokujte reklamy, nebojte sa.

2. Urobte pop-up text čo najkratší a najkratší.

Opíšte podstatu návrhu a pridajte stručnú výzvu na konanie. Uvedenie myšlienky v niekoľkých riadkoch bude jednoduché, ak sa veta kombinuje s informáciami na stránke. Ak napríklad používateľ číta článok o elektronickom obchode, môžete mu v tejto téme ponúknuť knihu:

Príklad: Lemonstand. Preklad: Pokročilé e-commerce marketing. Zadarmo ebook. Rozšírené tipy elektronického obchodovania na vytváranie lepších stratégií, zvyšovanie počtu odberateľov, zvyšovanie miery konverzie a ďalšie.

Ak užívateľ zvažuje zimnú kolekciu bundy, ponúka zľavu na akýkoľvek model výmenou za e-mail. Ak ste v reštaurácii, na stránke menu môžete navrhnúť užívateľovi, aby si rezervoval tabuľku prostredníctvom online formulára a prijal kompliment od šéfkuchára. Alebo:

Pri registrácii na konferenciu v roku 2017 webová stránka IGCONF ponúkla bezplatné videá z minulého roka.

Ak sa chcete zbaviť nepotrebných slov v kontextovom okne, môžete text ovládať pomocou funkcie „Glavred“. Takže si vytvoríte priestor pre najdôležitejšie.

3. Buďte zdvorilí a neudržiavajte používateľov pre idiotov

Stretli ste sa s provokatívnymi pop-up oknami? S tlačidlami "Nie, radšej zarábam málo", "Nie, nepotrebujem nových zákazníkov", atď. Podľa marketingového experta by takýto jazyk mal vyvíjať tlak na hrdosť osoby a tlačiť ho na stlačenie akčného tlačidla. Príjem skôr spôsobuje odmietnutie. Je nepravdepodobné, že by urážka alebo nečestné protiklady priniesli úžitok konverzii.

Príklad: Popudomination. Preklad: Chcete vyššie konverzie? Môžem vám pomôcť. Áno, chcem ovládať pop-up okná / nie, radšej sedím bez predplatiteľov

Aj keď sa ocitnete v psychologickom triku, nie je to najlepší začiatok spolupráce.

4. Ak majú užívatelia reklamné bloky, nesnažte sa ich obísť.

To je neetické. Ak sa osoba rozhodla odmietnuť reklamu - to je jeho voľba. Títo užívatelia pop-up okná sú najmä besyat. Človek sa bude hnevať na mieste, ktoré ho „oklamalo“, a na službu, ktorá ho chráni pred modálnymi oknami.

5. Nepreťažujte stránky vyskakovacími oknami.

Ak už užívateľ ponuku raz odmietol, nezobrazujte ju znova. Na každú stránku nedávajte kontextové okná, nepoužívajte alternatívy. Vysielanie správy osobe je vždy možné humánnejším spôsobom. Tu to vyzerá neslušne:

Keď ten istý druh reklamy sleduje každý krok, je to nepríjemné. Zapamätajte si akcie používateľa a nezobrazujte opakovania. Ak ste sa už prihlásili na odber newsletteru, potom by ste ho nemali ponúkať znova. Aby ste sa vyhli duplikátom, musíte pracovať s cookies.

Užívateľovi môžete dať istotu, že na tejto stránke sa už nebudú zobrazovať kontextové okná. Pridajte riadok s možnosťou kliknutia „už sa nezobrazovať“ a nezobrazujte modálne okná používateľovi, ktorý naň klikne.

6. Vytvorte kontextové okná, ktoré sú kombinované s lokalitou.

Užívateľ by nemal mať žiadne pochybnosti o tom, že ponuka súvisí s vami. Ak sa kontextové okno zobrazí v inom štýle, bude to vnímané ako reklama niekoho iného na úrovni podvedomia. Čím viac bude vaše kontextové okno vyzerať ako stránka, tým viac bude používateľ s vami spájať reklamu.

Nevykonávajte svetlé pop-up a neoslepte návštevníka v nádeji, že ho presne nezmešká. Užívateľ si všimne okno, aj keď je vyblednuté, pretože už blokuje časť stránky.

Ak sa obávate, že sa okno zlúči so zvyškom informácií, stmavíte alebo zosvetlíte pozadie. Keď booking.com upozorní používateľa, že môže vynechať výhodnú ponuku, zobrazí kontextové okno v rovnakom štýle ako stránka a pozadie stmavne:

Príklad: Rezervácia

7. Skontrolujte sami

Mohli by ste kliknúť na vyskakovacie okno? Majitelia stránok môžu odpísať zbytočnosť návrhu za to, že nie sú cieľovou skupinou, takže by neprijali ponuku vyskakovacieho okna. Ale skúste si zvyknúť na úlohu potenciálneho kupujúceho. Sledovali by ste výzvu na akciu? Niekedy je to smiešne a smutné, čo ponúkajú kontextové okná:

Populárny športový portál sports.ru mi ponúka možnosť podeliť sa o svet, ktorý som nepozeral na film "Sťahovanie"

8. Ak zbierate údaje používateľa, nezabudnite upozorniť na spracovanie údajov.

Ak je vo vyskakovacom okne formulár, ktorý zbiera informácie o používateľovi - meno, e-mailovú adresu, telefónne číslo atď., Potom osoba musí potvrdiť, že súhlasí. Môžete dať odkaz na pravidlá, frázu "Súhlasím so spracovaním osobných údajov" a zaškrtávacie políčko. V opačnom prípade môžete získať pokutu až 75.000 rubľov.

Mnohé spoločnosti tento zákon ignorujú alebo obchádzajú. Ale ak sa pozriete na stránky bánk, advokátskych kancelárií a iných vážnych inštitúcií, toto pravidlo sa dodržiava.

Príklad: YouDo

Príklad: "Bastion"

Príklad: Sberbank

9. Neskrývajte kríž a tlačidlo "zatvoriť"

Bez kríža a "úzkeho" tlačidla, okno ako by naznačovalo: "Robte to, čo sme napísali, alebo zomrieme." Nebuďte tak.

Skúsenosti používateľov naznačujú, že kríž by mal byť v pravom hornom rohu a tlačidlo sa zatvorí pod správou v kontextovom okne. Tiež možnosť zatvoriť okno kliknutím na ľubovoľnú oblasť mimo pop-up.

Čím ťažšie je uzavrieť ponuku, tým silnejší je negatívny dojem z používania stránky pre návštevníka; preto je menej pravdepodobné, že sa stane vaším klientom.

10. Povedz pravdu

Neumiestňujte počítadlo do okna "akcia sa skončí o 50 ... 49 ... 48 sekúnd", ak akcia trvá ďalší rok. Najhoršie je, že keď sa stránka znovu načíta, odpočítavanie sa reštartuje.

Zdroj: Internetový obchod "Loď"

11. Keď je veľa informácií, urobte dve alternatívne kontextové okná.

Ak pochopíte, že je ťažké vložiť vetu do viacerých riadkov a stále musíte pridať formulár na zhromažďovanie kontaktov, všetko rozdeľte do dvoch okien. Príklad presvedčenia a prevodu:

V prvom okne sa užívateľ rozhodne, či potrebuje knihu.

Druhý používateľ zadá e-mail

Okno žiadosti o e-mail je rozdelené do dvoch krokov. Po prvé, osoba sa musí rozhodnúť, či potrebuje knihu, a potom zadať svoju adresu. Takže užívateľ je ľahšie stráviť informácie a je ochotnejší súhlasiť.

12. Dajte osobe vedieť, že jeho akcie s pop-upom fungovali

Zvážte spätnú väzbu, že kontextové okno poskytne používateľovi. Nezamieňajte sa s listom, ktorý ide na poštu, ak vám osoba dala svoj kontakt. Spätná väzba by mala byť na stránke.

Tajomné ticho nie je to, čo užívateľ očakáva. Pop-up by mal potvrdiť, že všetko je v poriadku: list bol odoslaný, prieskum bol vyplnený, osobné údaje boli prijaté. Môžete to urobiť s frázou "Ďakujem za ...". Je však ešte lepšie vysvetliť človeku, čo ho čaká. príklady:

 • Poslali sme Vám list na zadanú adresu. Malo by prísť do 10 minút.
 • Ďakujem! Zavoláme Vám do 5 minút, aby sme prediskutovali projekt.
 • Vaša zľava je aktivovaná. Po zaplatení objednávky s celkovou sumou automaticky vyberieme 10%.
 • Prevzatie súboru sa spustí za 10-15 sekúnd. Ak sa sťahovanie nespustilo, kliknite na odkaz.

13. Skontrolujte vyskakovacie okná na všetkých zariadeniach.

Vaše webové stránky môžu pochádzať z počítača, tabletu alebo mobilu. Uistite sa, že modálne okno vyzerá správne všade. Ak to chcete urobiť, môžete si vziať rôzne zariadenia a navštíviť vašu stránku. A môžete použiť nástroje, ktoré ukazujú prispôsobivosť stránky. Páči sa mi Responsinator. Prejdite na stránku, zadajte adresu svojej stránky a prejdite nadol, aby ste videli, ako vyzerá na mobilných zariadeniach.

Responsinator zobrazuje, ako stránka s kontextovým oknom vyzerá na iPhone. Pri rolovaní nadol sa zobrazia iné zariadenia. Každý druh je uvedený nižšie.

Stále máte vtipy:

V quirktools môžete dokonca vidieť, ako bude stránka vyzerať na vašom televízore.

14. Analyzujte výsledky

Nebudete schopní pochopiť, či získavate maximálnu konverziu z vyskakovacích okien alebo iných nástrojov, ak s nimi nemáte čo porovnať. Spustite testy A / B, zmeňte kontextové okná na iné typy reklamy a analyzujte výsledky.

Skontrolujte zoznam

Skontrolujeme, či sme predpokladali všetko:

 • prístupný text, ktorý vysvetľuje, čo ponúkate a čo chcete;
 • miesto na zadanie kontaktov (ak ich zbierate);
 • tlačidlo výzvy na akciu;
 • tlačidlo kríženia alebo zatvorenia;
 • spätná väzba o činnosti používateľa;
 • informácie o spracovaní osobných údajov (ak ich zhromažďujete);
 • vyskakovacie okno je správne zobrazené na všetkých zariadeniach;
 • Koalícia za lepšie reklamy.

Na želanie:

 • riadok „nezobrazovať viac“;
 • informácie o ochrane pred spamom;
 • sociálny dôkaz (napríklad „15 000 podnikateľov nás už číta“).

Čo nahradiť klasické pop-up okná

Tam sú malé pop-up okná, on-line chat a ďalšie možnosti, ktoré môžu nahradiť tradičné pop-up okná, ktoré pokrývajú celú stránku. Ak zmenšíte kontextové okno a umožníte používateľovi zobraziť stránku ďalej, lokalita zanechá príjemnejší dojem.

1. Malé kontextové okná, ktoré minimálne pokrývajú obsah

Nazývajú sa "pop out". Они выезжают сбоку, снизу, сверху. Они привлекают к себе внимание тем, что внезапно появляются, но при этом не мешают пользователю дальше смотреть сайт, не блокируют действия на странице.

Примеры. Окно может всплывать в любом месте и быть любой формы. Слева и наверху тоже можно

На десктопе проследите, чтобы они занимали не более 30 % от страницы, а в мобильной версии отключите. Pridajte do rohu kríž alebo tlačidlo zatvorenia.

Leadmachine: stručná veta v jednom riadku na boku. To nebráni používateľovi čítať článok.

LaModa: ponuka zablokovala okno chatu, ale nezasahuje do sledovania stránky

Airbaltic príklad. V malom okne ponúknuť k odberu newsletteru a lietať lacnejšie

2. Statická čiara v hornej časti (hello-bar) alebo v spodnej časti stránky

Druh pop-out, ktorý "žerie" časť priestoru. V riadku môže byť návrh alebo predplatné, ako v obvyklom pop-up okne. Existujú tri hlavné možnosti, ako sa bude správať:

 • po otvorení stránky zaveste na stránku;
 • prejsť cez hornú časť stránky;
 • presunúť obsah nadol / nahor.

Prvá voľba bude pre používateľa jednoduchšia, pretože sa jej obsah neprekrýva a nevytiahne.

Príklady usporiadania riadkov

Nezabudnite pridať krížik a zatvorte riadok na menej ako 30% obrazovky.

Dobrá voľba pre "Layfhakera." Priehľadný tvar, ktorý prechádza po obsahu. Môžete ju pohodlne zatvoriť kliknutím na krížik v pravom hornom rohu:

3. Online chat

Môže to byť len tlačidlo kdekoľvek na stránke, na ktorú sa má kliknúť, alebo okno, ktoré sa otvorí samostatne a pozdraví používateľa. Príjem je rušivý, ale nespôsobuje toľko podráždenia ako pop-up okná. Je lepšie, aby bolo okno tiché a otvorené podľa rovnakých pravidiel ako kontextové okná na celej obrazovke. No, ak zamestnanec sedí v online chate a okamžite odpovedá na otázky používateľov.

V okne "Texterre" sa automaticky otvorí chat. Ak je zamestnanec na mieste, predstaví vás. Ak nie je nikto, zobrazí sa výzva na odoslanie otázky alebo recenzie. Odpoveď dostanete hneď, ako sa niekto zobrazí.

Stránka "Tinkoff" má tri možnosti, ako kontaktovať operátora. Kým nekliknete na tlačidlo, okno rozhovoru vás nebude rušiť.

4. Upozornenia prehliadača

Krátke kontextové správy s odkazom na stránku odosielateľa. Správy sa zobrazia v hornej časti všetkých otvorených okien. Tým sa zvýši konverzia z upozornení na lokalitu.

Vyzerá to ako push-notifikácia, ktorá pochádza z lokality rg.ru

Vaši lojálni používatelia si ich môžu objednať dobrovoľne. Toto je bežná prax medzi médiami, blogmi, internetovými obchodmi atď.

Príklad: "ruské noviny"

Oznámenia sú skvelou alternatívou k ezine. Je jednoduchšie získať povolenie od používateľa: na prihlásenie sa k odberu newslettera prostredníctvom vyskakovacieho okna musí osoba zadať svoju e-mailovú adresu a súhlasiť s tým, že stlačíte jedno tlačidlo. Nastavenie upozornení na stránke nie je ťažké. K dispozícii sú pohodlné služby.

Pop-up alternatívy

Dobrá ponuka bude zaznamenaná, aj keď sa nezobrazí v samostatnom okne, ale bude súčasťou stránky. Skúste sa pozrieť na výsledky. Bude viac solídny, užívatelia budú spokojní.

1. Posuvník s vetami

Ak máte niekoľko návrhov, namiesto toho, aby niekoľko modálnych okien, stačí dať veľký posuvník na webe. Môžete to urobiť statické a umožniť užívateľovi prepínať nezávisle, alebo môžete nastaviť čas, po ktorom posuvník automaticky prepne rámčeky. Hlavnou vecou je vybrať dobu, po ktorú bude mať užívateľ čas na čítanie informácií na snímke.

Príklad: Sberbank. Hlavné ponuky sa prepnú na začiatok stránky. Všetko zblízka

2. Formulár pre zber kontaktov a návrh ako súčasť stránky

Toto je najlepšia alternatíva, ktorá sa pri prekročení stránky zrúti. Ak ste si už istí, že človek prichádza k tomuto bodu, prečo ho obťažovať vyskakovacím oknom? Integrovať formulár alebo ponuku predplatného na stránku. To je to, čo robili na knihách:

Položte formulár na stranu:

Príklad GetResponse

Ponúknite zľavu alebo si aplikáciu prevezmite:

Príklad Lamody. Zľava a odkaz na stiahnutie aplikácie v strede stránky

Namiesto kontaktného formulára dávajte odkazy na sociálne siete a pozývajte používateľa na Telegram. Takže aj vy s ním zostanete v kontakte.

Príklad digitálneho Bandita. Spolu s odkazmi majitelia stránok stručne opíšu výhody, ktoré účastník získa.

3. Mrakodrapy bannery

Bannery pre celú dĺžku alebo časť stránky (ale nie viac ako 30%). Obvykle sú umiestnené vpravo:

Na veľkom banneri sa ľahko zmestí text, veľký obrázok a formulár na zber kontaktov. Návštevník lokality môže vidieť ponuku kdekoľvek na stránke a môže byť niekoľkokrát duplikovaný.

Príklad: Ulmart. Informácie na baneri sú duplikované. Kliknutie kamkoľvek nasmeruje používateľa na predaj.

Nezabudnite sa pozrieť na tento typ reklamy v mobilnej verzii, pretože sa nemusí zobraziť správne na úzkej obrazovke, alebo sa môže prekrývať s obsahom.

V mobilnej verzii Ulmartu nie je žiadny banner, ale stránka víta návštevníka s veľkým posuvníkom s informáciami o predaji.

4. Natívna reklama

Prírodná reklama. Harmonicky vyzerá v kontexte článku alebo na stránke, na ktorej používateľ šiel, sa zhoduje s jeho záujmami. Sú to odkazy na produkty internetového obchodu v kuchárskom recepte, informácie o reštauráciách v poznámkach cestovateľov, kontakty na klinike v článku o korekcii laserového videnia. Najlepším miestom pre natívnu reklamu je firemný blog.

Vzorka Lowcarb.lv: odkazy na produkty internetového obchodu sú vložené do receptu

Sample The Village: informácie o kaviarni v prehľade miest, kde môžete piť kávu v Turku

zistenie

 • Ak je pre vás najdôležitejšia láska používateľov, nedávajte vyskakovacie okná.
 • Nepoužívajte reklamy, ktoré používatelia považujú za zbytočne nepríjemné, aby sa nedostali pod blok Google Chrome.
 • Zapamätajte si používateľa. Váš hosť nemá rád pop-up okná, ale bude rád, ak dostane niečo cenné.
 • Test nie je obmedzený na jeden typ reklamy. Nemôžete posúdiť účinnosť, ak nie, čo porovnať. Experiment. Takže nájdete pop-up alebo alternatívu, ktorá vám dá najlepšiu konverziu.
 • Kombinovať 2-3 typy reklamy na webe, ale nenechajte sa uniesť. Keď je niekoľko tlačidiel a hovorov vo vojne o pozornosť, užívateľ začne znepokojovať a neklikne nikde. V ideálnom prípade, keď osoba vidí na stránke iba jednu cielenú akciu.
 • Hlavná vec: skúste sa pozrieť na reklamu očami užívateľa, zhodnotiť užitočnosť. Nútenie osoby k vykonaniu akcie nie je cieľom. Cieľom je záujem a pomoc pri správnom výbere.

Trochu dobrá utópia:

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár