Poďakovanie strana: 4 príklady, ako zvýšiť konverziu a zapojenie zákazníkov

Stránka s poďakovaním je stránka, na ktorej vedie vedúci (potenciálny kupujúci) po vyplnení registračného formulára, vykonaní nákupu alebo vykonaní inej online akcie, ktorú považujete za významnú a hodnú vďačnosti.

Po vykonaní akcie, ktorá ho priviedla na stránku vďačnosti, vás klientka poplácala po ramene a povedala: "Mám záujem o váš produkt alebo službu." Vaši zákazníci si vás všimli a majú vás radi, čo ďalej? Ako rozvíjať svoj vzťah tak, aby nestratili kontakt s vami a pokročili v scenári konverzie?

Tento článok vám pomôže vytvoriť poďakovanie-stránky, ktoré prevádzajú vedie do zákazníkov, a cudzinci do svojich fanúšikov.

Stupňové číslo 1. Definícia cieľa

Ak ste sa ešte nerozhodli, aké výsledky chcete, vďaka svojej stránke, nebudete schopní určiť efektívnosť jej práce alebo vybrať najlepšiu výzvu na akciu. Z tohto dôvodu, ako začnete rozvíjať optimálnu stratégiu pre klienta komunikovať s vašou vďaka stránke, je dôležité stanoviť ciele. Samozrejme, môžete len poďakovať osobe, ktorá sa podujala ... A potom čo? Čo chceš, aby urobil ďalej? Zostaňte na stránke a prečítajte si svoje materiály? Naučené produkty? Pripojil sa k vašej skupine na sociálnych sieťach? Prihláste sa na odber noviniek alebo sa dozviete viac o svojej spoločnosti?

Ako viete, ciele môžu byť dosť rôznorodé. Pre ich nastavenie môžete použiť nasledujúci textový vzorec:

Po klientovi (urobenom A) ho chcem (z B) na stránke s poďakovaním (stalo sa C)

„A“ môžete nahradiť akoukoľvek akciou, ktorú musí klient vykonať, aby sa dostal na stránku s poďakovaním. Napríklad vyplňte formulár, objednajte si službu alebo požiadajte o bezplatný produkt.

Časť "B" môže byť nahradená akoukoľvek akciou, ktorú musí klient vykonať na stránke s poďakovaním po dokončení prvej akcie "A". Napríklad, môže sa chcieť označiť na Facebooku, prihlásiť sa na odber newsletteru alebo preskúmať produkty na stránke.

Namiesto "B" môžete nahradiť akýkoľvek cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Napríklad zvýšiť počet účastníkov v sociálnych sieťach.

príklad: Potom, čo zákazník vyplní registračný formulár, chcem, aby sa prihlásil k odberu nášho newsletteru na stránke s poďakovaním, aby sme s ním mohli zostať v kontakte a prechádzať skriptom konverzie.

Potom, čo ste si stanovili ciele, môžete premýšľať o vyplnení stránky s obsahom a vytváraní výziev na akciu.

Stupeň číslo 2. Vyplnenie obsahu

Ak chcete získať maximálny úžitok zo stránky s poďakovaním, musíte starostlivo zvážiť jej obsah. Nasledujúcich 5 tipov vám pomôže s týmto:

 1. Poďakujte sa potenciálnemu zákazníkovi. Súhlasím, bolo by hlúpe, keby slová na stránke s poďakovaním neboli slová „ďakujem“, „ďakujem“ atď. Uistite sa, že vďačnosť je napísaná v obvyklom komunikačnom štýle vašej spoločnosti, ktorý používate na všetkých svojich webových stránkach na interakciu so zákazníkmi.
 1. Povedzte zákazníkom, čo očakávať ďalej. Zavoláte v nasledujúcich 48 hodinách? Možno im pošlite dokument PDF? Alebo napíšte list? Nikdy nesľubujte, čo nemôžete alebo nebudete robiť, a buďte čo najkonkrétnejší.
 2. Dajte svoj text a výzvu na akciu v rámci tej istej obrazovky. Nenúťte svojich čitateľov, aby posúvali stránku nadol, aby našli potrebné informácie, umiestnite ju takým spôsobom, aby ste klienta prinútili podniknúť okamžité kroky. Pamätajte si, že akonáhle idú na vaše stránky vďaka, budete mať sekundy chytiť ich pozornosť pred zatvorením okna alebo ísť na inú stránku.
 3. Povedzte nám niečo o sebe s fotografiou. S cieľom pomôcť vašim zákazníkom dozvedieť sa viac o vás v priebehu niekoľkých sekúnd, môžete si urobiť obrázok, ktorý nejakým spôsobom reprezentuje vás a vaše hodnoty, alebo umožňuje zákazníkovi, aby sa spojil s vami a vašou firmou. Predpokladajme, že ste rodinný podnik - pečenie chleba. Urobte si obrázok celej svojej rodiny, ktorá sa vám poďakuje v jednej z vašich pekární. To výrazne zvýši dôveru a sympatie pre vašich zákazníkov.
 1. Zamerajte sa na výzvu k akcii. Na základe cieľov, ktoré ste definovali v predchádzajúcej časti, vytvorte výzvu na akciu, ktorá povzbudzuje vášho klienta, aby podnikol potrebné kroky. Podrobnejšie o výzvach na akciu budeme hovoriť o niečo neskôr.

Stupeň číslo 3. Meranie a meranie výkonnosti

Po spustení stránky s poďakovaním je potrebné monitorovať, ako efektívne sú volania na akcie pomocou testovania A / B. Môžete tiež použiť Webvisor v Yandex.Metrica sledovať správanie klienta na vašich stránkach, alebo eye-tracking (sledovanie očí) technológie, ktorá vám umožní sledovať pohyb užívateľa pohľad cez vaše webové stránky a identifikovať prvky, ktoré priťahujú jeho pozornosť najviac.

Opýtajte sa sami každý mesiac: Vykonávajú návštevníci cielenú akciu na mojej stránke? Ak nie, zistite, čo presne nefunguje alebo nefunguje efektívne, nájdite možné riešenia problému a vykonajte zmeny.

Ako vytvoriť kvalitnú výzvu na akciu?

Vaša výzva na akciu je 100% závislá od jedinečných cieľov vašej spoločnosti. Najlepší postup pri vytváraní výziev na konanie na stránkach vďačnosti je pochopiť, aké ciele chcete dosiahnuť, a potom cielene nasmerovať pozornosť svojich vodcov na činnosti, ktoré vám s tým pomôžu. Tu sú 4 príklady cieľov a zodpovedajúce výzvy na akciu, ktoré možno použiť v každom scenári:

Scenár 1. Nechajte zákazníkov na vašej stránke a pokračujte v ich zapájaní do iných materiálov.

Výzva na akciuPonúknite svojim zákazníkom odkazy na tri najobľúbenejšie materiály z vášho blogu alebo odkazy na stránky s obsahom, na ktorých chcete zvýšiť návštevnosť.

Keď zbierate materiály, vyberte tie, ktoré odrážajú záujmy rôznych segmentov vášho publika. Napríklad, ak vaša cieľová skupina je PPC-, SEO- a PR-profesionáli, uveďte odkazy na tri články: jeden pre SEO, druhý pre PPC a tretí pre PR, resp. Potom analyzujte, ktorý odkaz získa najviac kliknutí a vyvodte príslušné závery. Predpokladajme, že väčšina ľudí klikne na materiál SEO a nevenuje pozornosť PR vôbec. Môžeme teda konštatovať, že ľudia, ktorí sa prihlásia k odberu noviniek, majú oveľa väčší záujem o propagáciu SEO ako vo vzťahoch s verejnosťou. V budúcnosti si môžete vyzdvihnúť vysokokvalitné a zaujímavé SEO materiály, ktoré prinesú najväčší záujem nových účastníkov.

Rozšírené možnosti: Vytvorte niekoľko stránok poďakovania, z ktorých každý zodpovedá prichádzajúcej cieľovej požiadavke, aby ste získali viac personalizovaných informácií. Povedzme, že ste sa prihlásili k plagátu podujatia, zatiaľ čo v Moskve, a prejdite na stránku s poďakovaním s ďalšími udalosťami v Moskve. A ak sa zaregistrujete z Petrohradu, choďte na stránku Petrohradu vďaka aktuálnym udalostiam. Poznanie demografických údajov vašich zákazníkov a ich potrieb môže byť v takýchto prípadoch pre vás veľmi prospešné.

Scenár 2. Udržujte offline záväzok zákazníka voči vašej značke.

Výzva na akciu: Použite informácie o svojom ideálnom zákazníkovi (zákazníkovi), aby ste mu ponúkli relevantný obsah (e-book, PDF alebo prezentáciu). Musíte vedieť, kto je váš klient, ako komunikuje, prečo vyplnil formulár a aké sú jeho potreby, ako av akej forme preferuje získavanie informácií.

Okrem toho môžete pozvať svojho klienta na bezplatný webinár alebo prezentáciu vašich produktov, hovoriť o miestnych pobočkách a maloobchodných predajniach vo svojom meste, alebo dokonca ponúknuť mu nápady na rozvoj vašej značky za nejakú odmenu. Nechajte svojho klienta premýšľať o vás vo vašom voľnom čase.

Scenár 3. Povzbudiť zákazníka, aby uskutočnil nákup

Výzva na akciu „A“: Ponúknite zákazníkom zľavový kupón, aby ste im ukázali výhody okamžitého online nákupu. Alebo kupón, ktorý možno vytlačiť a získať zľavu v maloobchodnom obchode po prezentácii, ak chcete zvýšiť maloobchodný predaj. Obmedzenie kupónu na krátky čas môže zvýšiť predaj a motivovať zákazníkov k okamžitému konaniu. Napríklad kupón s 30% zľavou, ktorý platí len 48 hodín.

Ak sledujete osobné informácie o svojich návštevníkoch (aký dotaz ste zadali vo vyhľadávacom nástroji, z ktorej stránky alebo sekcie atď.), Môžete svojim klientom ponúknuť perfektnú ponuku na základe informácií, ktoré ste o nich už zhromaždili. Zákazník sa napríklad prihlásil na odber vášho zoznamu adries zo sekcie snowboardu vášho internetového obchodu. Takže viete, že má záujem o zimné športy, a môžete mu ponúknuť špeciálny kupón na stránke s poďakovaním s 50% zľavou na akýkoľvek produkt v sekcii "zimné športy", v ktorom chcete zvýšiť predaj.

Výzva na akciu "B": Uveďte odkazy na vstupné stránky vašich produktov, informujte nás o aktuálnych akciách a produktoch so zľavou. Stránky s poďakovaním sú skvelou príležitosťou na odoslanie vašich potenciálnych zákazníkov do odbytového kanála. Svoju návštevnosť nie je možné zamerať len na niekoľko možností ďalšieho vývoja v scenári konverzie, ale môžete tiež zvýšiť konverziu a zisky tým, že pracujete s kvalitnými potenciálnymi zákazníkmi, ktorí už prejavili záujem o svoj produkt.

Scenár 4: Zostaňte v kontakte so svojimi zákazníkmi po opustení vašej stránky

Výzva na akciu: Požiadajte ich, aby sa pripojili k stránkam sociálnych médií, prihlásili sa na odber vášho blogu atď. Uistite sa, že používate jednoduchý, živý jazyk na komunikáciu a zvýraznenie vašich jedinečných výhod, keď je to možné. Napríklad: "Sledujte nás na Twitteri pre týždenné tipy a techniky." V tomto prípade dokonca aj všeobecné a vágne výzvy na konanie „Sledujte nás na sociálnych sieťach“ a vhodné tlačidlá sociálnych sietí môžu priniesť dobré výsledky.

Snažte sa čo najviac zjednodušiť požadovanú akciu, ktorú by vaši zákazníci mali prijať. Optimálne, ak sa môžu prihlásiť na odber noviniek, zaregistrujte sa alebo získajte ďalšie materiály jedným kliknutím. Umožnite napríklad svojim používateľom zaregistrovať sa prostredníctvom svojich sociálnych mediálnych účtov. Tieto registračné tlačidlá sa dajú ľahko pridať na vaše webové stránky a výrazne zvýšia efektivitu vašej ponuky.

4 príklady správnych poďakovaní

Stránka ClickZ Ďakujeme (odber noviniek)

Pozoruhodným rysom tejto stránky poďakovania je malý prieskum na tému: "Pomôžte nám spoznať vás lepšie." Hlavnou výhodou tohto prieskumu je zber demografických informácií, ktoré pomáhajú zlepšovať ich obsahovú marketingovú stratégiu.

Zhromažďujú informácie, ktoré nie je možné nájsť v službe Google Analytics - napríklad povolanie osoby a názov spoločnosti. Táto forma sama o sebe je vynikajúcim výskumným nástrojom, ktorý pomáha zistiť, ktorí ľudia v profesiách ich nasledujú, a teda určiť, ktorý obsah s nimi najviac rezonuje.

poznámkaTáto forma demografického zberu údajov sa môže považovať za dodatočný nástroj, ale nemala by nahradiť priamu komunikáciu so zákazníkmi.

Príroda Box vďaka stránke na Facebooku (účasť v tombola zdarma produktov)

Táto stránka má tri víťazné výhody:

 1. Kupón na zľavu propaguje záujemcov prostredníctvom predajného lievika

  Ľudia, ktorí vidia stránku Nature Box Thanks, sa chcú zúčastniť zdravých a prírodných produktov Nature Box. Inými slovami, majú záujem o ich získanie. Ponúka zľavu a výzvu na akciu "dostať prvý box s 50% zľavou" ukazuje, že spoločnosť chápe, že klient je v počiatočnom štádiu nákupného cyklu, a vyzýva ho, aby urobil ďalší krok v scenári konverzie, vážne porušuje cenovú bariéru v jeho mysli.

 2. Výzva na „zdieľanie na sociálnych sieťach“ môže zmeniť jeden náskok na 100

  Lepšie ako jeden záujem o vedenie môže byť len sto záujemcov vedie. Možnosti zdieľania na sociálnych sieťach sa objavia na konci procesu registrácie (na stránke s poďakovaním) a umožnia motivovaným zákazníkom inšpirovať ostatných. Osoba dostane to, čo potrebuje, prejde na stránku s poďakovaním a myslí si, že je užitočné zdieľať tieto informácie s priateľmi. Pohodlné tlačidlá sociálnych sietí mu umožňujú to urobiť jedným kliknutím.

 3. Prispôsobenie dizajnu berie vzťahy so zákazníkmi na novú úroveň.

  Stránka Ďakujeme, je to skvelá príležitosť na zlepšenie vzťahov so zákazníkmi, zvýšenie vplyvu a povzbudenie zákazníka, aby urobil ďalší krok v scenári konverzie. Stránka s poďakovaním Nature Box od vás robí dobrú prácu - priťahuje pozornosť klienta pomocou obrazu, ktorý odráža životný štýl cieľovej demografickej skupiny (malá elegantná kuchyňa, ktorá kombinuje pohodlie a minimalizmus, dôraz na zdravú výživu atď.). Trik spočíva v použití jasných, zrozumiteľných asociatívnych obrázkov na stránke, vďaka ktorej sa vaše vzťahy so zákazníkmi dostanú na ďalšiu úroveň, ukážte im, kto ste; ukazujú, že chápete, kto sú, a prečo je pre nich vaša značka jednoducho vytvorená.

Stránka s Hubspot Thanks (registrácia webinára)

3 výherné výhody tejto stránky s poďakovaním:

 1. Vytvorenie návrhu zameraného na konverziu

  Nedávna štúdia správania používateľov na celosvetovej webstránke na základe 25 miliónov relácií ukazuje, že iba 20% ľudí sa pozerá na samý vrchol webovej stránky, zatiaľ čo 80% ľudí sústreďuje svoju pozornosť tesne nad spodným okrajom prvej obrazovky. Experti HubSpot kompetentne použili hornú časť stránky na umiestnenie vďaka a umiestnili výzvu na akciu tesne nad spodnú časť prvej obrazovky. Toto je veľmi kompetentné usporiadanie prvkov: keď je stránka načítaná, klient okamžite vidí vďačnosť a najdôležitejší prvok stránky (výzva na akciu) je umiestnený tam, kde dostáva najväčšiu pozornosť.

 2. Správne napísané titulky a dobrý výber farieb a obrázkov

  Orange okamžite upozorňuje na formulár konverzie. Malý obraz odráža výhody, je umiestnený vedľa konverzného formulára a tiež upozorňuje na to. Veľká hlavička, ktorá túto otázku používa, zdôrazňuje problém klienta. Cieľom tejto stránky je podporiť zákazníka, aby urobil ďalší krok v scenári konverzie.

 3. Zachytenie pozornosti otázkou a vizualizáciou riešenia

  HubSpot spolupracuje s vedúcimi pracovníkmi pri komunikácii s poďakovaním prostredníctvom otázky, ktorá sa priamo zaoberá témou webinárov. Pomocou tejto otázky, ako aj ďalších otázok v texte výzvy k akcii, tlačia čitateľa, aby premýšľal o sebe, o svojom probléme ao tom, ako im HubSpot môže pomôcť dosiahnuť ich ciele. Je to skvelý spôsob, ako získať pozornosť zákazníkov a presunúť zameranie z webového seminára budúceho týždňa na okamžité riešenie problému.

Ďakujeme Vám stránku Orbit Media štúdiá (kontaktný formulár)

 1. Jednoduchosť dizajnu

  Stránka štúdia Orbit Media je skvelým príkladom stránky s poďakovaním bez akýchkoľvek technických ťažkostí, ktoré sa však dobre konvertujú. Jednoduchá, ale zjednodušená stránka prináša výzvu na akciu len so 7 slovami („Dostávajte naše najlepšie tipy každé dva týždne“) a registračný formulár zvýraznený farebne. len bežať cez stránku s ich očami.

 2. Rôzne možnosti, z ktorých si môžete vybrať, zatiaľ čo stránka sa nezmení na ohnisko odkazov

  Верите или нет, но эта страница благодарности, которая высоко ценится именно благодаря своей простоте и гармоничному внешнему виду - имеет 6 (!) призывов к действию. Кстати, во всех остальных примерах их не больше трех. Hlavnou lekciou je, že aj keď na svoju stránku umiestnite niekoľko výziev na akciu, vaša stránka nemusí vyzerať ako referenčný strom nového roka. Využitím kompetentného fontu a farebného zvýraznenia sekundárnych výziev na akciu, Orbit Media odviedol vynikajúcu prácu pri umiestnení 6 rôznych možností na jednu stránku, pričom si zachoval pozornosť návštevníkov na hlavnú výzvu na akciu.

Aké závery možno urobiť na základe analyzovaných stránok vďačnosti?

Neexistuje žiadny jediný pracovný model a zoznam požadovaných prvkov pre poďakovanie stránky, ale existuje niekoľko základných tipov, ktoré môžu transformovať priemerné poďakovanie stránky do personalizovaných konverzných nástrojov. Tu sú štyri praktické rady / závery vychádzajúce z revidovaných stránok s poďakovaním:

 • Uistite sa, že jasne definujete účel stránky s poďakovaním a vytvoríte výzvu na akciu, ktorá vám umožní splniť váš cieľ.
 • Použite informácie, ktoré ste zozbierali prostredníctvom stránok s poďakovaním, pri identifikácii nákupnej osoby, ďalšom zlepšení stránky a úprave stratégie obsahu.
 • Pochopte, ako sa spotrebitelia správajú na vašej stránke, aké myšlienky majú, aké kroky prijímajú. Analýzou ich správania môžete veľa pochopiť ich záujmy, preferencie a potreby.
 • Venujte pozornosť dizajnu zameranému na konkrétneho spotrebiteľa, segment divákov alebo zákazníka. Všetky prvky, ktoré umiestnite tesne nad spodnou časťou prvej obrazovky, budú oveľa efektívnejšie, ak dizajn vašej poďakovacej stránky odráža osobné charakteristiky používateľa a špecifiká vašej značky.

Pamätajte si, že vďaka stránke je skvelý nástroj pre prácu s klientmi, ktorí sú na vrchole záujmu vo vašej spoločnosti a sú pripravení na ďalšiu cestu vo vašom scenári konverzie. Použite tento skvelý nástroj a zvýšte svoje zisky. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár