Správa obsahu: 6 spôsobov, ako zvýšiť hodnotu publikácií iných ľudí a vašej vlastnej autority

Ak využívate kurátorstvo obsahu ako jednu z metód marketingu obsahu, vždy analyzujte, komentujte alebo aspoň oznamujte publikácie ponúkané publiku. Po prvé, umožňuje používanie obsahu iných ľudí v súlade s konceptmi slobodného používania diel a spravodlivého používania. Po druhé, tento krok dáva čitateľom pochopiť, prečo si tento materiál zaslúži pozornosť. Po tretie, komentáre zvyšujú hodnotu vyhľadávania vášho zdroja.

Správa obsahu - zhromažďovanie, organizovanie a opätovné publikovanie tematických informácií. Táto aktivita je jednou z metód marketingu obsahu. Niektoré spoločnosti, ktoré nemajú zdroje na vytvorenie vlastného obsahu, implementujú marketingové stratégie výlučne prostredníctvom kurátorstva obsahu niekoho iného.

S pomocou správy obsahu, značky a ľudia potvrdzujú povesť lídra, experta a trendy v danej oblasti. Kurátor najčastejšie oznamuje publiku svoj názor na navrhovanú publikáciu.

Obsahový kurátor výrazne zvyšuje hodnotu publikácií, ktoré publikum ponúka prostredníctvom vlastných podrobných komentárov. Nižšie nájdete popis šiestich metód dohľadu, ktoré priťahujú čitateľov a pracujú na autorite kurátora obsahu.

1. Pasívne prepisovanie

Toto je najjednoduchší a najobľúbenejší spôsob správy obsahu. Kurátor zvyčajne používa tlačidlá sociálnych sietí, aby predplatiteľom oznámil svoj obľúbený obsah. Odkaz na príslušný obsah sa objaví v jeho zdroji správ, ako aj náhľad, ktorý obsahuje niekoľko návrhov zo zdroja a fotografie.

Zverejňovanie obsahu v nezmenenej forme sa vzťahuje aj na pasívne prepisovanie. V tomto prípade značka alebo médiá ponúkajú svoje publikované materiály publikované na iných zdrojoch.

Efektívnosť pasívneho prepisovania závisí vo veľkej miere od autority a popularity kurátora obsahu. Ak vás účastníci počúvajú a sú považovaní za experta v akomkoľvek odvetví, budú venovať pozornosť navrhovaným materiálom. V opačnom prípade budú bez povšimnutia.

Pasívne preloženie obsahu niekoho iného v nezmenenej forme na vašu vlastnú webovú stránku alebo blog môže viesť k obvineniam z porušenia autorských práv. Kurátor sa preto musí riadiť použitím materiálov vytvorených zdrojom, ako aj odkazom na pôvodnú publikáciu. Okrem toho, opätovné publikovanie materiálov iných ľudí má nejednoznačný vplyv na vyhľadávacie hodnotenie zdroja.

2. Zhrnutie

Táto metóda je podobná pasívnemu prepisovaniu, ale vyžaduje si ďalšie úsilie kurátora. Sprievodca publikovaním odkazov na obsah iných ľudí svojím vlastným životopisom. Jeho veľkosť sa líši od jednej vety k niekoľkým odsekom. Vývojári sociálnych sietí poskytli možnosť rýchlo pridávať svoje názory a závery o čítanom materiáli pri použití tlačidiel na zdieľanie.

Životopis zvyčajne neobsahuje nič nové v porovnaní s pôvodnou publikáciou, ale informuje čitateľa o obsahu materiálu. Podrobné zhrnutie uloží čas predplatiteľa tým, že mu poskytne stručné zhrnutie publikácie a eliminuje potrebu čítať si ho sami.

3. Citácia

Podstata tejto metódy je jednoduchá: kurátor identifikuje najzaujímavejšie bloky materiálov ponúkaných divákom, publikuje ich na svojej vlastnej internetovej stránke a komentáre. Môže to vyzerať takto:

Citácia sa týka časovo náročných spôsobov uspokojenia obsahu. Kurátor by ho nemal len čítať a používať tlačidlo „share“, ale vyzdvihnúť najzaujímavejšie citácie a komentovať ich.

Kurátor komentuje citácie a delí sa s čitateľmi o vlastné názory na diskutované otázky. To je pre divákov veľmi cenné. Po prvé, čitatelia okamžite vidieť najdôležitejšie citácie navrhovaného materiálu. Po druhé, zoznámili sa s názormi a závermi experta. Po tretie, publikum chápe, či by sa malo oboznámiť s pôvodnou publikáciou.

4. Provokacia

Táto metóda sa prakticky nelíši od pasívneho repostingu. Kurátor zdieľa s publikom vybranú publikáciu, mení jej názov alebo k nej pridáva provokatívny komentár. Táto metóda výrazne zvyšuje možnosť kliknutia navrhovaného odkazu, ktorý aktívne využíva žltá tlač a partnerské zdroje. Museli ste sa stretnúť s odkazmi ako „Arshavin navždy nás opustil“, čo viedlo k publikácii o prechode futbalového hráča do zahraničného klubu.

Kurátori by nemali zneužívať provokatívne titulky a komentáre, pretože tento prístup obťažuje divákov. Okrem toho provokácia nedáva čitateľovi žiadnu hodnotu.

5. Tvorba tematických zbierok

Pomocou tejto metódy kurátor kombinuje niekoľko materiálov na jednu tému v publikáciách. Pravdepodobne ste narazili na výber "10 najlepších filmov, ktoré môžete sledovať v horúcom ráne" alebo "100 najzábavnejších fotografií s škrečkami". Toto je najjednoduchší príklad vytvárania kolekcií.

Ak ste profesionálne zapojení do správy obsahu, použite špeciálne nástroje na vytváranie predmetových zbierok. Medzi ne patria služby Storify, Scoop.it a ďalšie.

6. Tvorba paralel

Ak vidíte analógie a paralely medzi javmi, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s ostatnými, využite svoju schopnosť ovládať obsah. To výrazne zvyšuje hodnotu a viditeľnosť vašich publikácií. Vytváranie paralel je obzvlášť účinné, ak môžete prepojiť publikáciu týkajúcu sa vášho podnikania s akýmkoľvek aktuálne populárnym spravodajským príbehom. Tento prístup sa nazýva newsjacking.

Pomocou tejto metódy kurátor pomáha divákovi pozrieť sa na banálne javy z nového uhla. V skutočnosti vytvára svoju vlastnú pôvodnú publikáciu, pretože paralelné kreslenie znamená prezentáciu vlastných názorov na problém.

Buffett a Tinkov môžu ...

... bez špeciálnych metód kurátorstva obsahu. Diváci okamžite napádajú poznámky populárnych bloggerov, všetkých uznávaných odborníkov a poburujúcich osobností, aj keď neobsahujú nič iné ako odkaz na zdroj. A všetci ostatní musia premýšľať o účinnosti obsahu kurátorstva, aby zvýšili svoju dôveryhodnosť.

Medzi najúčinnejšie metódy kurátorstva obsahu patrí citovanie, vytváranie tematických zbierok a paralelné kreslenie. Sú to najintenzívnejšie pracovné sily. Pre poslucháčov je užitočná aj reposting, sumarizácia a provokácia. Musíte však mať značnú autoritu medzi účastníkmi, aby tieto metódy fungovali efektívne.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár