Radikálne zmeny v Yandex.Direct. Čo očakávať v kontexte trhu?

"Yandex" mení dizajn výsledkov vyhľadávania a podmienky účasti v aukcii "Direct". Ak predchádzajúci inzerenti zaplatili navyše za miesto v otázke, potom teraz zaplatia za dopravný záujem.

O tomto novinách "Kommersant" povedal obchodný riaditeľ "Yandex" Leonid Savkov.

"Ak skorší inzerenti vypočítali svoj rozpočet z logiky," čím vyššie je miesto v otázke, tým drahšie je a prináša viac kliknutí, "teraz sa cena zvýši s množstvom ďalších cielených návštev, ktoré inzerent dostane," vysvetľuje denník.

Okrem toho Yandex zmení dizajn výsledkov vyhľadávania: bude prispôsobený a bude založený na záujmoch používateľov.

Čo presne sa zmení

Tlačová služba Yandex odpovedala na moju žiadosť. Tu je to, čo sa zistilo:

  1. Radikálne zmení návrh výsledkov vyhľadávania. Kontextová inzercia reklám bude prispôsobená pre každého používateľa. Formáty reklamy „Yandex“ nazývajú „šablóny“. V priebehu roka plánuje spoločnosť zaviesť desiatky nových šablón. Inzerent môže ovplyvniť vzhľad reklamy iba nepriamo. Spoločnosť Yandex odporúča do reklamy pridať maximálne ďalšie prvky: rýchle prepojenia, popisy k nim, vysvetlenia, adresu a telefón, dobré obrázky a videá na pozadí.
    Doplnkové prvky budú mať vplyv na pokrytie, ale inzerent nebude môcť prispôsobiť vzhľad svojej reklamy v otázke - rozhodne o umelej inteligencii.
  1. Typ kontextovej reklamy bude závisieť od predmetu žiadosti.

"Ak hľadáte na objednávanie plastových okien, potom budete mať vizuálne jednu možnosť pre vydávanie informácií, a ak si kúpite parfumy pre mamu online, potom ďalšie, napríklad s obrázkom, ktorý vám lepšie pomôže pri výbere. Algoritmus, analyzujúci veľké dátové pole, rozhodne, čo by mala byť vzorka, “povedala hovorkyňa spoločnosti Anastasia Nazarenko.

  1. Podmienky pre účasť v aukcii sa zmenia. Podstata zmien je veľmi jednoduchá: platili sme za predpokladanú pozíciu v tejto otázke a teraz zaplatíme za množstvo predpovedanej prevádzky.

"Predtým pozícia korelovala s objemom prevádzky, ktoré reklama generuje: napríklad, ak ste dostali 75 kliknutí na treťom mieste v špeciálnom umiestnení, potom na druhom mieste ste už začali dostávať 85, a na prvom mieste - 100. Zníženie návštevnosti zhora nadol V prípade, že urobíte veľa rôznych vydávaných dizajnov, potom bude existovať iný počet kliknutí na pozícii s rovnakým poradovým číslom, pričom v jednom dizajne môže prvý reklamný priestor na vydaní poskytnúť 100 kliknutí, v ostatných - už 120 v dôsledku napríklad pritiahne dostupnosť . Stropné prvky vizuálneho dizajnu pozíciu nákupom sa stáva ťažšie plánovať výdavky, pretože už nie je v korelácii s intenzitou dopravy, "Yandex", pretože si uvedomil to, predá pochopiteľný vec. - kľučku "- hovorí Anastasia.

  1. Existujú širšie nastavenia zacielenia: reklamy môžete prispôsobiť podľa pohlavia, veku a mnohých ďalších.

Prečo došlo k zmenám

Toto je logický krok. Yandex už dlho umožňuje neurónovým sieťam ponúkať používateľom relevantný obsah. Všetko to začalo algoritmom Korolev, ktorý vie, ako porozumieť obsahu obsahu. Ďalej bol "Zen", ktorý ponúka užívateľom články založené na ich záujmoch.

Teraz sa neurónové siete dostali do kontextu. Yandex chce, aby používatelia dostávali reklamy, ktoré ich zaujímajú, a vo forme, ktorá im najviac vyhovuje.

„Šťastie používateľov pre nás nie je vôbec abstrakciou, ale desiatky metrík kvality vyhľadávania, ktoré ukazujú, ako rýchlo a dobre Yandex reagoval na konkrétnu požiadavku,“ napísali zástupcovia blogov na blog.

Potom sa to všetko otočí

  1. S najväčšou pravdepodobnosťou čakáme na zvýšenie počtu kliknutí. Používatelia budú mať radi reklamy a menej ich budú obťažovať. Vzhľad reklamy bude zodpovedať predmetu žiadosti, ktorá bude tiež plus. Yandex plánuje tento rok zaviesť niekoľko desiatok šablón, takže monotónne reklamy nebudú nudné.
  2. Stratil kontrolu nad reklamou. Predpovedanie, ako bude oznámenie vyzerať v otázke a kde sa bude nachádzať, bude nemožné. Hoci Yandex zanecháva medzeru:
  1. Plánovanie rozpočtu bude jednoduchšie. Platba za kliknutie je jasnejšia ako pre pozície. Bude možné platiť za pomerne predvídateľné počty návštevníkov, a nie za efemérne ubytovanie v určitej pozícii.

Pointa je dobrá správa ako zlá. Panika nestojí za to. Je to ten, kto nemá rád, že neurónové siete čoraz viac využívajú internet.

Komentár Alexander Belov, projektový riaditeľ Texterry

Všeobecne platí, že inovácia nie je taká desivá, ako sa môže zdať niektorým. Ak v budúcnosti nechcú zadať žiadnu hodnotu, napríklad „Cena za ďalšie kliknutie“, bude to fiasko.

A teraz neexistujú žiadne výhody pre majiteľov s peniazmi, a Yandex, ako predtým, sa snaží zabezpečiť, aby dobré stránky tiež získať čo najviac z reklamy, aj keď sú tesné s peniazmi. A tak hlavný účel ponuky zostáva závislý nielen od konkurencie, ale aj od kvality a relevancie reklamy.

Inovácia v doprave je s najväčšou pravdepodobnosťou zavedená len preto, že „Yandex“ začína rozsiahle testovanie dizajnu. A aby sa neodstrašili používatelia s ťažkosťami s predpovedaním rozpočtu kvôli mnohým novým možnostiam a závislostiam, zavádzajú zjednodušenú verziu - kliknutia. Preto budú užívatelia okamžite vidieť, koľko potrebujete na zvýšenie hodnoty, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár