15 cvičení pre úspešné vystúpenia na kamere

Začnime otázkou, brácho. Chcete byť úžasný YouTube? Aj keď sa vo vás Dud už usadil, stále sa snažíte vyjadriť svoje myšlienky chladne na videu - nie je to len preto, že ste si prečítali našu správu.

Nehľadajte tu triviálne tipy o koncentrácii. Čakáte na drsné čerpanie mozgu. Išli.

Čo viete:

15 cvičení na rozprávanie (pamätajte na jednoduchosť, s akou blogeri vkladajú slová do videa, aj vy môžete)

Cvičenia rozvíjajú tvorivé myslenie, pomáhajú budovať silné konštrukcie zo slov v režime „práve teraz“. Teraz ste zaujímavý konverzačný s jasne vypracovaným prejavom - všetky vaše dámy, dobre, alebo muži, na tom nezáleží.

predavač

Okolo je plná vecí. Vezmite si a predajte 3 minúty. Opíšte jej vlastnosti pomocou epitet, ako keby ste vysvetľovali použitie objektu malému dieťaťu a zároveň hovorili o farbe a textúre. Pamätajte si prácu "predať mi pero" na pohovore? Niečo podobné.

príklad:

Čo je to hladká karta, môže v kampani znížiť klobásu. Štýlový a pohodlný. Pozrite sa na dizajn - minimalizmus v prísnych farbách. V Pyaterochke je tak ľahko platiteľná, neveríte. Prevody na iné karty rýchlosťou svetla, a možno aj rýchlejšie. Toto je Tinkoff Bank ...

Uskutočňuje sa doma alebo v kancelárii s kolegami. Vyberte si tri položky a nastavte časovač so zvončekom. Úloha: je krásne predať niekoho stoličku, dierovačku a šálku kávy za 9 minút. A tak každý deň, kým sa necítite ako vlk z Wall Street.

Govorilka

Toto cvičenie je určené na rozvoj hlasu a zlepšenie dikcie.

Vezmete pasáž textu 2-3 vety a raz si prečítajte hlasný hlas, druhý tichý čas. Potom si vyberiete priemernú hodnotu - váš "pohodlný" objem - a budete si ju čítať normálnym hlasom.

Teraz znova prečítajte tú istú pasáž čo najrýchlejšie a druhýkrát pomaly, rozprestierajúc každé slovo. Tretíkrát čítate normálnou rýchlosťou.

Rovnaký postup opakujte s vysokým a nízkym hlasom. Čítate pasáž s pískavými vysokými tónmi, čítate s basou, čítate so strednou hodnotou.

Opakujte tri pasáže denne.

prerozprávanie

Otvoríte akýkoľvek článok z blogu Texterra. 3-4 odseky sú oddelené od neho, čítate a prepočítavate. Je to hotové? Prečítajte si znova a znova o tom. Urobte to s jedným článkom každý deň.

Pokračovanie - matka učenia

Zapnite telefón alebo video svojho obľúbeného bloggera. Sledujte 30 sekúnd a vypnite zvuk. Pokračujte v príbehu s použitím pôvodných informácií a pridajte svoje vlastné. Máte 30 sekúnd na dokončenie príbehu. Robte 5-10 minút denne.

Výbuch logiky

Toto cvičenie je vhodné vykonávať spoločne alebo v tíme. Máte otázku, nájdete logickú odpoveď a potom zavoláte paralelné slovo.

príklad:

- Wow, cool song. Čo je to za kapelu? (vezmite skupinu slov)

"Hmm, skupina ... Možno krvná skupina?"

- Meloun, je to ovocie alebo bobule? (vezmite slovo berry)

- Berry? Pravdepodobne malina.

Vykonáva sa 5-10 minút denne a tiež spontánne počas komunikácie.

Inteligentní ľudia sedia

Moje obľúbené cvičenie. Prichádzate do videochatu - podľa vášho výberu (okrem erotiky). 20-30 minút budete pokračovať v rozhovore s miestnymi obyvateľmi.

Áno, je to hardcore, pretože stále musíte prepínať zvrhlíkov, ale je to dobre vyškolená reč a závislosť na kamere. Napríklad som vysvetlil náhodným partnerom, prečo potrebovali kúpiť knihu „100 hackov pre internetový marketing“ a dokonca ju presvedčili.

Cvičenie sa vykonáva raz týždenne.

Jazyková separácia

Účelom tohto cvičenia je naučiť sa zovšeobecňovať a zdieľať hodnoty objektov.

Vezmeme váš počítač. Sama osebe patrí do triedy spotrebičov, ale tiež sa delí na triedy - stacionárne, prenosné, all-in-one. Tieto kategórie sú rozdelené do značiek a modelov.

To znamená, že „zostavujeme“ počítač do triedy zariadení, alebo „rozoberáme“ napríklad do triedy notebookov. Alebo nechávame techniku ​​v iných predmetoch - telefóny, autá, mikrovlnné rúry. Vo všeobecnosti je podstata jasná.

Na cvičenie potrebujete dvoch ľudí. Jeden vedúci, druhý hráč. Usporiadateľ vyberá položky v miestnosti a dáva hráčovi úlohu rozobrať položku do nižších tried, vyzdvihnúť ju alebo vymyslieť analógiu (prejsť na iné položky triedy).

Pracujeme 5 minút s jedným predmetom. Hlavnou vecou nie je len preskakovať z počítačov na notebooky a potom na maky alebo záľuby, ale aj na stranu. Napríklad: notebook → asus → telefón → tlačidlo → výťah → náklad → auto → audio → značka → víno → červená → banner ...

Slepý záznam

Toto cvičenie pomáha relaxovať pred kamerou. Opakovane nahrávajte svoj tréningový prejav na kameru a vymažte ho bez toho, aby ste sa pozerali, kým si zvyknete na šikovné oko objektívu.

Tajomstvo Lewisa Carrolla

Spisovateľ Lewis Carroll prišiel s hádankou, ktorá sa stala kultom. Znie to takto: "Ako vyzerá havran ako stôl?" Naše cvičenie je postavené na jeho základe - dokonale rozvíja kreativitu a hľadá nečakané riešenia.

Na dokončenie budete potrebovať ďalšie dve. Jeden hovorí, že zviera - "ježko". Druhý z nich volá bez života - "moped". Odpoveď: "Ako vyzerá ježko ako moped?"

príklad:

Moped má hroty na kolieskach, ježko má tiež ihlové hroty, môže sa zhromažďovať do lopty ako koleso.

Keď sa nájde podobnosť, účastníci prepnú roly. Opakujte 10-20 krát denne.

Úlohu môžete skomplikovať. Jeden účastník zavolá štát a druhý si vyberie akúkoľvek položku - hovoríte, že majú spoločné. "Čo je láska ako komoda?" Premýšľajte a napíšte do komentárov.

Pliesť, ako chcem (pre profesionálov)

Toto cvičenie je podobné predchádzajúcemu, ale s jednou nuansou.

Znovu berieme troch účastníkov. Prvý z nich volá položku z pamäte, druhý nájde položku v miestnosti, tretí hovorí, čo majú spoločné. Tak to už bolo? Áno. Ale teraz sa pozrite.

Akonáhle pomenujete spojovaciu časť, účastníci sa pýtajú, čo je funkcia alebo samostatná časť jedného objektu ako funkcia iného objektu a ako sú s ním spojené.

príklad:

- Ako vyzerá ježko ako moped?

- Moped má tŕne na kolieskach, ježko má tiež ihlové tŕne.

- dobrý A tŕne pri mopede za čo?

- Áno, je to jednoduché. Kolesá sú chránené pred hrotmi, takže vodič zostáva neporušený. Ihly chránia ježka pred psom tak, aby zostali nedotknuté.

Vykonajte 1-2 krát týždenne po dobu 20 minút. Čoskoro budete komukoľvek vysvetľovať, čo má obchodník s polárnym medveďom spoločné a prečo chápu Zen spolu.

Prišiel, videl, povedal

Cvičenie rozvíja ľahkú reč, ktorá sa vykonáva spoločne.

Prvý účastník si vyberie tému, druhý 5 minút rozpráva svoj príbeh, funkcie a zapojenie do spásy ľudstva. Perfektným výsledkom je polhodinová prednáška o akejkoľvek veci v okolí.

Rozmýšľate nahlas

Úlohou cvičenia je naučiť sa začať a udržiavať konverzáciu na akúkoľvek tému, ktorá sa vám páči.

Prichádzate do zrkadla, pozrite sa na seba a začnite myslieť. Po niekoľkých sekundách zopakujte všetky myšlienky, ktoré prichádzajú na myseľ. Snažte sa zachovať rytmus príbehu, pohybujúci sa od myšlienky k myšlienke. Vykonáva sa počas 10 minút 2-3 krát týždenne.

Začnem a budete pokračovať

Cvičenie rozvíja komunikačné zručnosti na ľubovoľnú tému. Vystupujú s kolegami v kancelárii.

Budete potrebovať 6 ľudí - 5 hráčov a 1 moderátora. Vybraný hráč začína príbeh o akejkoľvek téme, na signál moderátora, ďalší pokračuje v príbehu. Po 5 minútach je vymenovaný nový moderátor.

Kúzelné pomenovanie

Nedávno cvičil toto cvičenie s kolegami v skupine "Počúvanie pomenovania". Dobré cvičenie mozgu.

Môžete vykonať jeden alebo dva. Prvý účastník volá podstatné meno, napríklad „mačka“. Druhý príde s 5 alebo viac prídavných mien a dáva slovo nové neočakávané vlastnosti.

  • Priestor mačka.
  • Vokálna mačka.
  • Berry mačka.
  • Vedenie mačky.
  • Šepká mačka
  • Legendárna mačka.
  • Fajčenie mačka.

Prax 10-20 slov za deň. Slogany a názvy sú generované priamo počas praxe. Mimochodom, ak nemáte partnera, trénujte veci, ktoré vidíte doma, alebo použite generátor slov.

Medová lyžica

Držte ďalšie extra cvičenie. Pomáha natiahnuť rečový prístroj pred predstavením.

Vezmete si obyčajnú lyžicu, položíte ju na jazyk a na chvíľu budete hovoriť reč, vyslovíte slová čo najjasnejšie. Tým sa zobudia spiace svaly a výraznejšie sa prejaví.

Dobre, využite zdravie. Nemusíte cvičiť všetky cvičenia naraz, začnite tromi najzaujímavejšími vo svojom stanovisku a potom prejdite na iných.

Kamkordér čaká. Veľa šťastia brácho.

Zanechajte Svoj Komentár