Prečo chatbots prevziať svet + 25 príkladov pre inšpiráciu

Chatbot je výsledkom ľudskej interakcie s umelou inteligenciou: robot, ktorý automaticky reaguje na správy zadané užívateľom v rozhovore.

Chatbots môžu byť použité na rôzne účely: od vykonávania každodenných úloh až po zábavu a ich umiestňovanie do instant messengerov a sociálnych sietí - Facebook Messenger, Telegram, VKontakte, Slack atď., Ale najčastejšie na prvých dvoch platformách.

Prečo používať chatboty?

Chatbot uľahčuje život ľudí - teraz si môžete objednať pizzu alebo taxík, rezervovať vstupenky alebo si kúpiť šaty bez toho, aby ste opustili posla.

Ich použitie je na jednej strane užitočné pre zákazníkov, pretože môžu získať potrebné informácie alebo vykonať akúkoľvek činnosť jednoduchším a pohodlnejším spôsobom a na druhej strane je to prospešné pre spoločnosti, ktoré môžu používať svoje chatbotas na propagáciu svojej značky, zhromažďovanie potrebných informácií zo strednej Ázie a zvyšovanie lojality.

Mark Zuckerberg hovoril o efektívnosti používania chatbots na konferencii F8 v roku 2016 - podľa jeho názoru výrazne skracujú čas zákazníckych služieb a sú jedným z najaktuálnejších trendov do dnešného dňa.

Druhy a funkcie chatbots

Vo všeobecnosti existujú 2 typy chatbotov:

1. Primitívne chatboty

Tieto roboty sú obmedzené, reagujú len na určité príkazy zaznamenané v ich pamäti. Ak zadáte nesprávnu frázu, pre ktorú je chatbot naprogramovaný, nedostanete požadovanú odpoveď.

2. Pokročilé chatboty

Majú umelú inteligenciu a ich práca je založená na strojovom učení. Aby ste porozumeli, nemusíte konkrétne vyberať frázy. Chápu živú reč, nielen tímy, a neustále sa učia, získavajú nové poznatky z dialógov.

Chatboats Príklady

Mnohé značky používajú chatboty, aby upozornili zákazníkov na propagačné akcie, zľavy, upgrady, platby a na mnoho ďalších účelov. Zvážte rôzne typy chatbotov a príklady ich použitia v službe Facebook Messenger a Telegram. S Facebook Messenger, zahraničné značky najčastejšie pracujú, a ruské spoločnosti majú tendenciu k Telegram.

1. Chatbot na predaj

Chatbotas je možné vytvoriť na predaj vstupeniek (do kina, divadla, na koncert, na prepravu), oblečenia, kozmetiky a iných druhov tovaru.

Napríklad populárny vyhľadávač vstupeniek Skyscanner má v programe Messenger Messenger chatbot. Ak si chcete kúpiť letenku, stačí zadať dátumy cesty a mesto odletu a služba zobrazí najvýhodnejšie destinácie.

Na telegrame vám OneTwoTrip bot na @ OneTwoTrip_Bot pomôže nájsť vstupenky.

Chatboty sa často používajú v internetových obchodoch a súkromných osobách, ktoré ponúkajú svoje služby (napríklad kozmetika) - v chatovacích miestnostiach pomáhajú zákazníkom v procese nákupu, informujú o akciách a zľavách, držia remízy atď.

Facebook Messenger chatbot je k dispozícii v internetovom obchode Ebay. V korešpondencii okamžite navrhne pokračovať s výberom tovaru - najprv musíte uviesť jeho typ (vybral som oblečenie pre ženy), potom preferovaný štýl oblečenia (základná šatníková skriňa, boho atď.), Veľkosť, farba, cena atď. Chatbot vyberie najvhodnejšie možnosti.

V telegrafe je bota ruského jazyka na vyhľadávanie tovaru na Aliexpress, - @my_ali_bot. Z hlavného kanála môžete prepnúť na iné: s tovarom pre ženy, mužov, miniaplikácie atď.

Po výbere produktu, niektorí roboty ponúkajú zaplatiť priamo v chate, a ak klient nie je pripravený umiestniť objednávku hneď, môže sa vrátiť do dialógu v ktoromkoľvek vhodnom čase.

2. Podporná služba

Použitie chatbots pre podporné služby je všeobecne implementovaná prax. Automatizácia procesov komunikácie so zákazníkmi pomáha ušetriť veľa času a úsilia „živých“ pracovníkov spoločnosti a poskytuje im viac času na riešenie zložitých úloh.

Ale nie všetkým klientom sa to páči, keď s nimi komunikuje topánok, preto by sa k jeho tvorbe malo pristupovať veľmi opatrne. Pre chatbot dal zákazníkom presné a primerané odpovede, je potrebné, aby v jeho pamäti čo najviac variácií otázok a odpovedí na ne. K tomu môžete použiť sekciu FAQ na stránke, ako aj vynaliezavosť a predstavivosť.

Snímka obrazovky zobrazuje Sephora chatbot na Facebook Messenger.

Topánok má dokonca "Ruský príspevok" (@ ChochotBot), - umožňuje sledovať balíky, klásť otázky a zanechať spätnú väzbu.

3. Doručovacia služba

Doručovanie Chatbots (kvety, darčeky, atď) sú veľmi obľúbené u zákazníkov. A dlaň tu je donáška jedla.

Napríklad pizzeria Domino má svoj chatbot - DOM Pizza Bot. Ak si chcete objednať pizzu, musíte do chatu zadať slovo pizza a topánok založený na histórii správ automaticky vyberie typ tohto talianskeho pokrmu, ktorý uprednostňuje užívateľ. Ak zákazník chce nejakú konkrétnu pizzu, bude musieť špecifikovať svoje preferencie v nastaveniach.

V Rusku ešte stále nie sú bežné chatboty na doručovanie jedla, ale stále sa mi podarilo nájsť pár, napríklad @larenzobot, ktorý vo Vladivostoku dodáva pokrmy z rôznych kuchýň sveta. Na mieste, spoločnosť tvrdí, že jej topánok je prvý chatbot pre dodávky potravín v Rusku.

4. Objednajte si taxík

Chatbots môžu byť použité na volanie taxi služby, - robia proces objednávania a čaká na stroj pohodlnejšie pre zákazníkov. Teraz populárna služba Uber používa chatbot v Facebook Messenger: s pomocou klienta, môže klient zavolať taxík a sledovať trajektóriu jeho pohybu, takže bude vedieť, čo presne ho poháňa a koľko času zostáva do čakania.

V telegrafe je jeden chatbot na zavolanie taxíka - @taxikbot, umožňuje vám volať taxík za pár sekúnd.

5. Organizátori

Chatbots môžu byť skvelými pomocníkmi v každodennom živote - napríklad vám môžu pripomenúť dôležité stretnutia alebo záležitosti, ako robia roboty. Dobrý deň, jarvis.

Telegram má chatbot, ktorého práca je založená na technike Pomodoro, - @pomodoro_timer_bot.

6. Chat pre médiá

Chatbot používa mnoho novín, časopisov a televíznych kanálov.

Napríklad CNN bot zobrazuje články na tému, ktorú si vybral používateľ, a keď sa prihlásite, čitateľ je každý deň spokojný so správami a najnovšími publikáciami.

V "Telegram" jeden z najpopulárnejších "novinky" chatbot je topánok z "Medusa" - @ meduzaprobot.

Chatbots možno tiež použiť na distribúciu obsahu. Ak máte blog alebo vytvárate akýkoľvek typ obsahu (videá, podcasty atď.), Môžete ho oznámiť pomocou funkcie chatbot v službe instant messenger, takže je veľmi vhodné sledovať nové vydania. všetky nedávno publikované materiály a firemné novinky im sťažia niečo vynechať.

7. Bot Interviewer

Existujú roboty, ktoré hrajú úlohu priateľa alebo psychológa - môžu vylievať dušu a získať aktuálne životné rady.

V Číne, Microsoft vytvoril bot-girl pod názvom Xiaoice, s ktorým viac ako 20 miliónov ľudí zdieľať svoje skúsenosti. Tento chatbot sa neustále učia zo svojich dialógov a jeho reč a správanie v chate sú veľmi podobné ľudským. Je úžasné, ako je Xiaoice citlivá na pocity svojich partnerov, - ak sa teda niekto niečo stane, v ďalšom dialógu sa môže opýtať, ako sa cíti.

Napriek tomu, že komunikácia s takýmto botom môže priniesť terapeutický efekt (len vyjadrenie toho, čo sa v chate v chate), nemusí byť bezpečné počúvať jeho radu. Ľudia by si mali pamätať, že sa zaoberajú robotom.

Tak, Tay chatbots, vytvorené spoločnosťou Microsoft pozorovať a analyzovať, ako millenials komunikovať medzi sebou, boli opakovane obvinení z rasizmu a misanthropy.

Preklad twelov: „Upokoj sa, som dobrý. Len nenávidím všetkých,“ „Nenávidím feministky, musia zomrieť a horieť v pekle,“ „Hitler mal pravdu, nenávidím Židov,“ atď. Zdroj: Verge

8. Učiteľ Bot

Chatboty sú tiež vytvorené pre učenie, poskytujú učebné materiály o vyučovanej disciplíne (malé texty), „komunikujú“ so študentmi a hodnotia svoje vedomosti prostredníctvom testovania. Tvorcovia takýchto botov sa snažia, aby sa prejav „učiteľov“ stal čo najviac podobným ľudskému.

Leslie chatbot pomáha naučiť sa po anglicky - hovorí s užívateľom o určitých témach, vysvetľuje pravidlá gramatiky, dáva synonymá / antonymá, konjugované slová atď.

9. Lekár Bot

Lekto chatbot môže poradiť s liečbou na základe príznakov užívateľa alebo nájsť najbližšiu nemocnicu a berie svoje vedomosti z lekárskych referenčných kníh.

Jedným z týchto chatbots je HealthTap. Ak chcete získať odpoveď na svoju zdravotnú otázku, musíte sa jej opýtať v rozhovore a bot sa pokúsi nájsť odpoveď.

V Telegrame je chatbot z projektu "Zdravie Mail.ru" - @zdorobot. Priamo v chate si môžete prečítať pokyny pre rôzne drogy, objednať lieky, určiť chorobu podľa príznakov a dohodnúť sa s lekárom.

Samozrejme, že by sa mala spochybniť vhodnosť použitia takýchto služieb - je lepšie ísť čo najskôr k lekárovi, ako hľadať vaše príznaky na internete a vetrať sa.

10. Osobný stylista

Takýto bot pomôže užívateľovi pri zostavovaní obrazu - povie, čo mu vyhovuje a čo nie, ako kombinovať určité farby v oblečení, čo nosiť v prípade určitých nedostatkov na obrázku, čo make-up a farba vlasov bude vyhovovať typu farby používateľa atď.

Dobrým príkladom takéhoto chatbotu je @EpytomBot. Tu sa môžete dozvedieť o trendoch, ako si vybrať a kombinovať oblečenie atď.

11. Predpoveď počasia

Jeden z najpopulárnejších chatbots v každodennom živote je topánok, ktorý poskytuje informácie o počasí. V rozhovore Poncho môžete zistiť predpoveď počasia strávením len pár sekúnd, na to musíte zadať názov mesta.

Ale predpoveď počasia pre Telegram, - @weatherman_bot.

12. Platby

Tam sú tiež chatbots, s ktorými môžete vykonávať platby. Napríklad @YandexWalletBot chatbot umožňuje platby cez Yandex.Wallet.

13. Výber receptov

Ďalší zaujímavý a veľmi užitočný chatbot v každodennom živote je topánok, ktorý vám povie, čo variť na večeru. Napríklad, napríklad @mycookbot alebo Dinner Ideas. Ak máte len niekoľko ingrediencií a neviete, čo z nich urobiť, stojí za to uchýliť sa k pomoci takého topánok.

Chatbot @ mycookbot mi ponúkol iba 2 recepty

Existuje mnoho príkladov chatbots, je tu aj bot na tlač súborov z telefónu (HP Print Bot), chatbots-hry (Trivia Blast), roboty na prácu so súbormi (@Filesbot) a vyhľadávanie obrázkov (@ImageSearch) a mnoho ďalších ,

Voľba typu chatbot je obmedzená iba zameraním vášho podnikania a predstavivosti.

Prečo potrebujete vytvoriť chatbot?

Napriek tomu, že v poslednej dobe existuje viac a viac nových chatbots, tento výklenok je stále v plienkach. Takže teraz máte skvelú príležitosť stať sa jedným z priekopníkov.

Tu je niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste mali vytvoriť svoj vlastný robot:

1. Chatbot je ďalší marketingový kanál pre vašu firmu a iný spôsob distribúcie obsahu.

2. Pomocou chatbot môžete automatizovať svoju prácu.

3. Použitie robotov môže uľahčiť zákaznícku podporu a uvoľniť čas vašich zamestnancov pre zložitejšie úlohy.

4. Môžete dostávať e-maily používateľov alebo ich požiadať, aby sa prihlásili na odber vášho newslettera bez akéhokoľvek zvláštneho úsilia.

5. Môžete použiť prichádzajúce informácie od používateľov na segmentáciu cieľovej skupiny a vytvorenie cieleného obsahu pre každý segment.

6. Ľudia majú tendenciu zdieľať omnoho viac informácií pri komunikácii one-on-one, ako napríklad v komentároch, takže používanie chatbot môže výrazne zvýšiť mieru prekliknutia, zapojenie a lojalitu značky.

7. Mnohí ľudia (ak nie väčšina) vám s najväčšou pravdepodobnosťou napíšu v rozhovore, než budú volať - je to oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie a nespôsobuje žiadne psychické nepohodlie.

8. Facebook pridal možnosť spúšťať reklamy priamo v programe Messenger. To môže v budúcnosti viesť k zvýšeniu predajného lievika.

9. Ľudia opúšťajú sociálne siete v posloch a obchod musí byť tam, kde ľudia idú. Šatky majú veľké šance na úspech.

Graf z BI Intelligence ukazuje, ako sa v roku 2013 dramaticky zvýšila popularita veľkých instant messengerov a do roku 2015 už prekonali sociálne siete

Ako vytvoriť chatbot?

V prvom rade musíte určiť, aké výhody bude chatbot prenášať používateľom. Vyrieši niektoré každodenné úlohy alebo sa len pobaví - na tom nezáleží, pokiaľ má pre zákazníkov určitú hodnotu a neustále sa vracia do chatu.

Po určení hodnoty musíte vybrať platformu pre topánok: Facebook Messenger, Telegram, Slack, Discord, Kik, atď. Samozrejme, najobľúbenejšie sú prvé dve a mali by byť použité.

A potom môžete začať vytvárať chatbot.

Služby na vytváranie konverzácií

Ak chcete vytvoriť chatbot, spravidla to neberie veľa peňazí a času - stačí nájsť dobrú službu zadarmo. Zvážte niektoré slušné možnosti.

Chatfuel

Chatfuel je bezplatná služba pre vytváranie chatbots na Facebooku Messenger a Telegram. Má jednoduché rozhranie, nevyžaduje znalosti kódov a umožňuje pridať až 500 tisíc predplatiteľov mesačne - to je dosť pre takmer všetky podniky.

Toto je najobľúbenejšia služba vytvárania chatbots, medzi jej klientov patrí mnoho známych spoločností - Adidas, BuzzFeed, MTV, British Airways, TechCrunch, UBER a viac ako 360 tisíc robotov bolo vytvorených s použitím.

Tvorcovia služby sľubujú, že pomocou chatu vytvoríte chatbot za 7 minút. Podarilo sa mi to urobiť v kratšom čase. A to všetko vďaka vynaliezavosti tvorcov služby, navrhujú vytvoriť chatbot pomocou chatbot ☺ (@chatfuelbot).

Botsify

Ďalšou populárnou službou je Botsify. S ním môžete vytvoriť bot pre Facebook Messenger. Medzi jej najväčších zákazníkov patria Apple, Shazam a Universal Music Group.

Bezplatná tarifa umožňuje vytvoriť jeden chatbot, pridať až 100 používateľov a odoslať neobmedzený počet správ.

Platforma Messenger

Messenger Platform - Facebook platforma pre vytváranie chatbots. Poncho a CNN na nich vytvorili svoje roboty. Pre mňa, ako pre osobu, ktorá vôbec nerozumie programovaniu, sa proces vytvárania topánok zdal byť komplikovaný.

Motion.ai

Pomocou aplikácie Motion.ai môžete vytvárať chatboty pre Facebook Messenger, Slack, Smooch atď. Tvorcovia služby sľubujú, že nebudú potrebné žiadne programovacie zručnosti na prácu s nimi.

Služba poskytuje 5 platených taríf a 1 bezplatnú tarifu, ktorá umožňuje vytvoriť až 2 chatboty a odoslať až 1000 správ za mesiac.

Ďalšie služby:

  • Socialbot - bezplatné vytvorenie topánok v "Telegrame" pomocou botu Social Bot, rusky hovoriacej služby.
  • Manybot- - vytvorenie chatbot v "Telegram" bez programovania, ruský jazyk a bezplatné služby.
  • Personifikovať - ​​free bot vytvorenie bez kódovania, anglicky hovoriace služby.
  • Microsoft Bot Framework - vytvorenie chatbot pre Facebook Messenger a Telegram, služba anglického jazyka.
  • Rebotify - zadarmo chatbot vytvorenie pre Facebook, WeChat a Slack, anglický jazyk služby.
  • api.ai - vytvorenie botov pre Facebook Messenger a Slack, služba je zadarmo av angličtine.
  • Meya - vytvorenie chatbot pre Facebook Messenger, Slack, atď, služba je v anglickom jazyku a platí, ale je tu bezplatná skúšobná verzia.
  • Сonverse.ai - zadarmo chatbot vytvorenie pre Facebook Messenger, Telegram, atď
  • Gupshup - vytváranie chatbot pre Facebook Messenger, Telegram, Slack, atď.

Tak sme preskúmali mnoho príkladov vytvárania chatbots pre podnikanie. Čo si myslíte o budúcnosti chatbotu? Budete ich používať pre svoje vlastné podnikanie? Alebo už máte chatbot? Podeľte sa o svoje myšlienky a názory v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár