Ako preniesť stránku na nový motor a ušetriť pozície, peniaze a duševné zdravie

Pred prenesením stránky na nový motor zvážte, či je možné problém vyriešiť inak. Možno bude pre vás jednoduchšie:

 • Vymyslite stroj času, vráťte sa včas a okamžite vyberte príslušný motor.
 • Chytiť ten, kto vám vparl hrozné samopis, pripútaný k batérii a nenechať pustiť, kým on sám opraví všetko alebo prenesie stránky do normálneho CMS.

Ak stroj času nefunguje a vývojár rekordéra beží rýchlo, nie je na výber. V tejto príručke sa dozviete, ako presunúť lokalitu do iného motora.

V akých prípadoch je vhodné preniesť stránku na nový motor?

Výmena motora je náročná, drahá a riskantná úloha. Budeme hovoriť viac o rizikách, ale zatiaľ hodnotiť príbeh od mojej kolegyne Olga Kochkina.

Pred niekoľkými rokmi som mal podobu internetového obchodu. Potom sa rozhodli, že nevypália miesto a objednali ho za 5 tisíc rubľov. Motor sa ukázal byť samopisny, ale nedal som na to žiaden význam. A márne.

Po niekoľkých mesiacoch som si prečítal knihu o použiteľnosti a rozhodol som sa, že na svojich stránkach uvediem nejaké žetóny. Nemohol som nič robiť sám. Developer súhlasil, že pomôže zadarmo, ale bol schopný opraviť len pár bodov. Zvyšok je ďalší vývoj.

O rok neskôr, stránky sú morálne zastarané, a tam bol už žiadna sila trpieť s pokrivené admin panel. Rozhodli sme sa preniesť na OpenCart - inteligentný a funkčný motor pre internetové obchody. Napísali vývojárovi. Prevod na iné miesto motora, ktorý stál 5 tisíc rubľov, sme boli ponúknuté viac ako 70 tisíc rubľov. Myslím si, že morálka je jasná.

Vytvorenie stránky náklady Olga 5 tisíc rubľov, a prevod stránok zo samopisu do normálneho CMS náklady 70 tisíc rubľov. Tu je záver: musíte zmeniť motor ako poslednú možnosť, keď bez neho nemôžete urobiť. Varianty ako "Drupal chladič Joomla", "krásnejšie voľné témy na WordPress", "open source engine môže byť hacknut," musíte prejsť na komerčné CMS "nie je dôvodom pre prenos stránky.Tento krok je nevyhnutné vo vážnejších situáciách.

HTML statické stránky už nespĺňajú vaše potreby

Môžete to urobiť bez motora, ak potrebujete malé statické miesto s dvoma, tromi alebo dokonca desiatimi stránkami. Napríklad, aby bola webová stránka vizitky so zoznamom služieb a kontaktnými informáciami jednoduchšia bez CMS a dizajnérov. Ale ak chcete niečo pravidelne publikovať, napríklad, aby sa vaša vizitka online premenila na blog, bude ľahšie pracovať s motorom.

Samopisny motor sa stal irelevantným

Samopisny motor nie je zlý a nie dobrý. Napríklad internetový obchod Ozon pracuje na strmom záznamníku. Ale tam sú motory pre 5 tisíc rubľov, z ktorých jedna Olga Kochkina uvedené vyššie. Stávajú sa s nimi rôzne problémy:

 • Motor je zastaraný a developer zmizol.
 • Vývojár tretej strany požiada o aktualizáciu kódu niekoho iného viac ako o vytvorenie webovej stránky od začiatku.
 • Pre akékoľvek rozšírenie funkčnosti musíte zaplatiť vývojárovi. Napríklad ste chceli pripojiť AMP - pay. A pre populárne motory existujú hotové voľné alebo lacné riešenia.

Ak ste uviazli vo funkčných obmedzeniach samo-napísaného CMS a rozšírenie funkčnosti je drahé, premýšľajte o zmene motora.

Návrhár príležitostí už nie ste spokojní

Návrhári neposkytujú príležitosti s plnohodnotnými motormi. Nemáte prístup k backendu, a preto sa musíte spoliehať na profesionalitu a efektivitu vývojára dizajnéra. Miesto na motore môže byť vyvinuté nezávisle alebo zahrnúť tretie strany do riešenia problémov.

V takýchto prípadoch môžete uvažovať o prenose komerčnej stránky z platformy SaaS na CMS:

 • Funkčnosť konštruktora nezodpovedá vašim potrebám.
 • Za používanie platformy nechcete platiť.
 • Nie ste spokojní s dizajnom stránky šablóny a návrhár nepodporuje šablóny tretích strán.
 • Dizajnérske servery sú umiestnené v zahraničí. To môže byť problém pre podnikovú stránku.
 • Chcete úplne ovládať stránku.

Osobitná pozornosť si zaslúži situáciu, keď sa presunie z jedného plnohodnotného motora do druhého. Existuje len málo absolútnych dôvodov na prenos stránky.

Napríklad nie ste spokojní s funkčnosťou motora. Odošlite stránku WordPress, na ktorú bolo fórum zablokované. Fórum sa stalo populárnym a navštevovaným. Môžete zvážiť možnosť prenosu do špecializovaného fóra.

Ďalším dobrým dôvodom na pohyb: nemôžete alebo nechcete platiť za CMS. Napríklad udržanie fóra o platenom vBulletine nie je ziskové a presúvate sa do voľného phpBB.

V ostatných prípadoch musíte starostlivo zvážiť riziká:

 • Dobre viete, WordPress, prečo sa sťahujete z Drupalu? Ak je stránka dostatočne veľká a pracuje dlho, je lepšie sa učiť a milovať Drupal.
 • Pre Joomlu! nie je toľko voľných šablón a pluginov, aké sú pre WordPress? Sťahovanie vás môže doslova a obrazne stáť viac ako nákup plateného plug-inu alebo vývoj šablóny od nuly.
 • WordPress stránky je irelevantné, vaša chladná spoločnosť potrebuje solídny motor? To je úprimný nezmysel. Je lepšie tráviť čas a peniaze na niečo užitočné.
 • Open source motory môžu hackovať alebo kopírovať? Každá stránka môže zaseknúť. Okrem toho, open source CMS reagujú na hrozby rýchlejšie ako komerčné motory. Nad rovnaké WordPress pracovné komunity vývojárov.

To je dôvod, prečo by mal byť prenos stránky presvedčivý. Prechod na nový motor je vždy spojený s rizikami a nákladmi, preto sa o ňom rozhodnite ako o poslednej možnosti. Zvážte, či by bolo jednoduchšie a lacnejšie opustiť stránku na starom CMS a zmeniť jeho funkčnosť. Konzultujte s profesionálnymi vývojármi a až potom sa rozhodnite.

Aké problémy je potrebné vyriešiť pri prenose stránky

Pri prechode na nový motor narazíte na nástrahy. Niektoré problémy sa dajú ľahko vyriešiť, niektoré sa nedajú vyriešiť. V druhom prípade musíte minimalizovať straty. Hlavné otázky uvedené nižšie.

Strata obsahu

Aby ste nestratili obsah, vytvorte záložnú kópiu stránky pred presunom. Záložnú kópiu je možné vytvoriť pomocou starého CMS. Napríklad v Drupale je táto funkcia implementovaná pomocou vstavaného modulu a vo WordPressi pomocou pluginu.

Bez väzby na zálohovanie motora je možné vykonať cez ovládací panel servera. Prístupové údaje do ústredne poskytnú hostiteľovi.

Na ovládacom paneli prejdite na "Backup Manager", ktorý sa nachádza v sekcii "Files".

Archivujte a sťahujte aktuálne kópie webových stránok a databáz.

Uistite sa, že zálohovanie funguje. Ak to chcete urobiť, obnovte lokalitu na lokálnom serveri. Ak nemôžete obnoviť lokalitu z kópie, znova vytvorte zálohu alebo sa obráťte na poskytovateľa hostingu. Nespúšťajte presun bez funkčnej záložnej kópie prostriedku.

Zmena štruktúry stránok a štruktúry URL

CMS tvoria rôzne čitateľné adresy URL. Z tohto dôvodu, pri zmene motora, "urls" zvyčajne meniť. Adresa URL sa tiež zmení, ak zmeníte štruktúru lokality.

Napríklad adresa stránky produktu sa môže zmeniť z //example/pages/catalog/tovar.html na //example/shop/tovar.html/. Z dôvodu zmeny štruktúry URL, nefunkčných odkazov, duplikátov vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazia zlomené miniaplikácie a tlačidlá. Vyhľadávače a živí užívatelia na takéto problémy reagujú negatívne.

Zachovanie jasnej štruktúry URL je jednou z kľúčových úloh pri prenose stránky na nový motor.

Zložitosť nastavenia presmerovania

Tento problém je dôsledkom predchádzajúceho. Ak pri zmene motora musíte zmeniť adresu URL, musíte pracovať s presmerovaním. Nastavenie presmerovania stránky pre lokalitu s niekoľkými desiatkami stránok nie je problém. Ak je počet strán v stovkách alebo tisícoch, práca s presmerovaním bude možno najnáročnejším krokom v pohybe.

Predstavte si napríklad, že na starom motore boli všetky telefóny, smartfóny a phablety k dispozícii v sekcii "Smartphones and Phones" na adrese URL / katalóg / telefóny /. Každý telefón je k dispozícii v obchodoch / katalógoch / telefónoch / telefónoch1.

Ak pri prechode na nový CMS vytvoríte samostatné sekcie katalógu pre telefóny, smartfóny a phablety, produkty budú k dispozícii na URL, ako je napríklad shop-shop / katalóg / phablets / phablet1 a ukážkový obchod / katalóg / smartphone / smartphone1. Tu bude potrebné vykonať presmerovanie manuálne.

Nesúlad funkčnosti starého a nového motora

Predstavte si WordPress obchod, ktorý musí byť migrovaný na OpenCart. Je vhodné, aby blog na WordPress, a OpenCart sekcia "Články" netiahne na full-rozvinutý blog. Keď sa pohybujete, budete musieť tento problém vyriešiť: rozšíriť funkčnosť OpenCartu pomocou modulu pre blogovanie, „zaskrutkovať“ blog programu WordPress na subdoménu do OpenCartu a tak ďalej.

Existuje mnoho takýchto príkladov, takže pri zmene CMS musíte byť pripravení hľadať alebo kúpiť potrebné riešenia.

Problémy s návrhom

Ak používate šablónu návrhu, nebudete môcť uložiť vzhľad pri prechode na nový motor. Môžete nájsť viac-menej podobnú šablónu pre nový CMS alebo utrácať peniaze za služby dizajnéra. Samotná zmena dizajnu nie je problém. Buďte pripravení na príplatok.

Ak vás nemotivujú podzemné vody a už nemôžete pracovať so starou platformou, pokračujte v pohybe. Nižšie nájdete všeobecný algoritmus akcií a informácií o prenose stránky v konkrétnych smeroch.

Ako presunúť stránku: pokyny krok za krokom

Každá stránka má funkcie, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri pohybe. Vlastník zdroja alebo obchodník však musí pochopiť a riadiť všeobecný algoritmus na prenos zdroja do nového motora.

Vybrali ste si nový CMS a vytvorili záložnú kópiu stránky. Konaj takto.

1. Zaznamenajte aktuálnu účinnosť stránky

Tento krok je potrebný na posúdenie dôsledkov prenosu zdroja na nový CMS a na opravu chýb. Určite aktuálny výkon podľa kritérií, ktoré bežne používate. Môže to byť:

 • Účasť za zvolené obdobie.
 • Zdrojová pozícia v otázke dôležitých požiadaviek.
 • Zoznam stránok s najväčšou návštevnosťou.
 • Behaviorálne metriky.

Pre malé stránky stačí ručne skontrolovať a zadať do tabuľky 10-15 najdôležitejšie dotazy v Yandex a Google. Pre stránky s počtom strán zo stoviek alebo viac je lepšie používať služby pre monitorovacie pozície, napríklad Serpstat, Seolib, Rush Analytics, Topvisor a tak ďalej.

Zoznam najprístupnejších stránok nájdete v analytických systémoch. Napríklad v službe Google Analytics vyberte ponuku „Správanie - obsah stránky - prihlasovacie stránky“. Zadajte voliteľný parameter Zdroj alebo Kanál.

Ak sú na určenie odozvy vyhľadávačov na pohyb potrebné údaje o návštevnosti, pozíciách a najnavštevovanejších stránkach, na sledovanie reakcií používateľov sú potrebné metriky správania. Pomocou analytických systémov sa zaznamenávajú indikátory, ktoré sa zvyčajne monitorujú, napríklad dĺžka a hĺbka relácií, miera zlyhania, miera konverzie atď.

2. Vytvorte mapovaciu tabuľku URL

Ako už bolo uvedené vyššie, toto je časovo najnáročnejšia fáza pohybu. Tabuľka je potrebná, ak sa zmení štruktúra lokality a adresa URL.

Postupujte takto:

 1. Vytvorte tabuľku existujúcich adries URL webových stránok s kódom odpovede servera

Použite Netpeak Spider alebo podobný nástroj na analýzu stránky. V tejto fáze musíte získať zoznam všetkých stránok s kódmi odpovedí servera. Prijaté dáta pridajte do tabuľky.

 1. Zoradiť kód odpovede podľa adresy URL servera

V tomto štádiu by mali byť tri tabuľky alebo karty: na prvých dostupných stránkach s kódom odpovede 200, na druhej strane s presmerovaním s kódom 301, na tretej neexistujúcej stránke s kódom 404.

V niektorých prípadoch sa na presmerovanie používajú kódy 302, 303 a 307. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi presmerovaním.

 1. Vytvorte tabuľku s novými adresami URL

Ak by bola štruktúra URL starej stránky logická, bolo by relatívne jednoduché vytvoriť tabuľku zhody. Napríklad, ak sú v online obchode produkty dostupné na adresách ako napríklad site-site / catalog / phones / nokia1100 /, na novej štruktúre URL by mohli byť: example-site / phones / nokia / nokia1100 /.

Ak staré stránky mali nelogické adresy URL, ako napríklad site-site / catalog / nokia1100 / a example-site / catalog / samsung-galaxy /, zvýši sa zložitosť procesu a pravdepodobnosť chýb.

Nezabudnite nastaviť presmerovanie stránok s kódom 301. Ak sa tak nestalo, nové stránky zobrazia neexistujúce stránky starého webu.

Venujte pozornosť adrese URL s kódom odpovede 404. Ak ide o irelevantné adresy, nezahrňte ich do korešpondenčnej tabuľky. Stránky s takýmito adresami URL nemôžu byť generované na novom motore. Ak je stránka dôležitá, má prichádzajúce externé a interné odkazy, obsahuje ju v tabuľke a správne nastavuje presmerovanie.

Ak stránka má prichádzajúce externé odkazy, ale na novej stránke nebude zodpovedajúca stránka, ako cieľová adresa, zadajte stránku kategórie produktu, katalóg, referenčné informácie alebo domovskú stránku.

Môžete skontrolovať prichádzajúce odkazy s nástrojmi ako Megaindex alebo Ahrefs.

3. Nastavte nový CMS v testovacej doméne alebo lokálnom serveri

Spustenie stránky na lokálnom serveri pomôže nášmu sprievodcovi. Môžete tiež nasadiť nový motor na subdoméne formulára test.example-site.com. Zatvorte testovaciu subdoménu z indexovania. To možno vykonať pomocou CMS alebo prostredníctvom súboru robots.txt. Napríklad v programe WordPress môžete zatvoriť lokalitu z indexovania v sekcii admin "Nastavenia - Čítanie".

V tejto fáze je potrebné nainštalovať a konfigurovať CMS: utiahnite návrh, povolte ukladanie do pamäte cache a kompresiu údajov, nainštalujte potrebné moduly a pluginy, pripojte zrýchlené stránky, pridajte mikrodáta a tak ďalej.

4. Preneste obsah zo starej stránky na novú.

Ak má stránka 5-10 strán, obsah sa dá preniesť manuálne. Programátori budú pracovať s veľkým prenosom obsahu stránok.

Pre typické stránky, napríklad zoznam kategórií produktov, zoznam produktov v kategórii, produktové stránky v internetovom obchode, zoznam rubrík, zoznam publikácií v rubrike alebo stránky publikácií v obsahovom projekte, sú vytvorené šablóny. Po pripojení šablón sa obsah prenesie cez panel administrátora.

Statické stránky sa zvyčajne prenášajú manuálne bez šablóny. Hovoríme napríklad o stránkach "O spoločnosti", "Dodacie podmienky", "Kontakty", "Náš tím" a tak ďalej.

5. Nastavte presmerovania

Zapamätajte si: potrebujete neustále presmerovanie 301. To znamená, že po zadaní presmerovaní v súbore .htaccess by staré adresy URL mali vrátiť kód odpovede 301 a nové kódy - kód 200.

Presmerovanie 301 povie vyhľadávačom, že stránka sa natrvalo presunula na novú adresu. V tomto prípade sa na novú adresu URL prenesie celá karma pôvodnej adresy URL, vrátane prichádzajúcich odkazov a vnútornej referenčnej hmotnosti.

Nastavenie presmerovania závisí od konkrétnej lokality. Môžete sa obrátiť na programátora alebo na to prísť sami. V druhom prípade si preštudujte našu príručku o presmerovaní a použite generátory kódov presmerovania.

6. Skontrolujte správnosť lokality

Po prenose obsahu skontrolujte, ako funguje testovací prostriedok:

 • Otestujte výkonnosť formulárov, tlačidiel, stránky objednávky.
 • Ak chcete nájsť nefunkčné odkazy a opraviť chyby, použite nástroj Kontrola poškodených odkazov alebo podobný nástroj.
 • Venujte pozornosť použiteľnosti. Na objektívne posúdenie pomocou služby AskUsers.
 • Interná optimalizácia frekvencie. Náš kontrolný zoznam pre expresný audit vám pomôže.

Ak stránka funguje správne, otvorte prístup k nej na hlavnej adrese URL. Ihneď postupujte podľa krokov 7 a 8.

7. Pridajte externé servisné kódy na lokalitu a prekonfigurujte analytické systémy.

Ak kontajner používate, pridajte ho do nového webu. Zostávajúce služby je možné pripojiť cez Správcu značiek alebo priamo na stránku. Je potrebné:

 • Pridať verifikačné kódy Yandex.Webmaster, konzola vyhľadávania Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje.
 • Pridajte sledovacie kódy Metrics, Google Analytics, Liveinternet.ru a iné analytické systémy. Nezabudnite prekonfigurovať ciele, elektronický obchod a ďalšie parametre, ktoré môžu byť ovplyvnené zmenou adresy URL.
 • Nastavte kódy reklamných a partnerských blokov, systémov komentovania, spätného volania, sledovania hovorov, vyskakovacích okien, výstupov odporúčaní a ďalších služieb, ktoré poskytujú funkčnosť lokality.

Skontrolujte funkčnosť externých služieb av prípade potreby zadajte správne nastavenia.

8. Vytvorte aktuálny súbor Sitemap a nahláste ho vyhľadávačom.

Создать актуальную карту сайта можно с помощью внешних сервисов, например, XML-Sitemaps, или средствами нового движка.

 • В WordPress воспользуйтесь плагинами All in One SEO Pack или Google XML Sitemaps.
 • В Joomla! есть расширения Sitemap Generator и OSMap.
 • В Drupal используйте модуль XML Sitemap.
 • В OpenCart задача решается с помощью модуля Yandex Sitemap.

После создания и настройки карты сайта перейдите в Search Console Google. В разделе "Сканирование - Файлы Sitemap" отправьте новый файл на проверку. Это можно сделать с помощью кнопки "Добавление/Проверка файла Sitemap".

В "Вебмастере" отправить новую карту сайта на проверку можно в разделе "Индексирование - Файлы Sitemap".

9. Отслеживайте эффективность сайта после переезда

Перед переездом вы фиксировали эффективность старого сайта. После переезда на новую CMS отслеживайте ключевые показатели и сравнивайте метрики до и после переезда. Полученная информация будет руководством к действию.

В случае стабильного падения поискового трафика ищите причины. Môžu to byť:

 • Technické problémy, ako napríklad nesprávne nakonfigurované presmerovania, duplicitný obsah, pomalá rýchlosť načítania stránky atď.
 • Zhoršenie použiteľnosti a negatívna reakcia používateľov. Použite "Webvisor" na pochopenie správania návštevníkov na novej stránke.

Správna implementácia popísaného algoritmu vám umožňuje preniesť stránku do nového CMS bez dlhého poklesu v metrikách prevádzky a iných efektivností. A ak je nový motor pohodlnejší a funkčnejší, efektívnosť zdroja po pohybe by sa mala zvýšiť.

Vlastnosti miesta prevodu v obľúbených destináciách

Pri prenose stránky na nový motor musíte vziať do úvahy vlastnosti špecifického CMS. Nasledujú nástroje a nuansy pohybu v niekoľkých populárnych smeroch.

Ako preniesť statické HTML stránky na WordPress

Pohyb v tomto smere sa odporúča, ak otočíte vizitku z viacerých stránok na plnohodnotnú stránku a plánujete pravidelne publikovať nové stránky. Vďaka pokročilej infraštruktúre WordPressu môže aj špecialista bez technickej prípravy preniesť statické stránky na tento motor.

Algoritmus prenosu je nasledovný:

 1. Skopírujte a uložte súbory starej stránky do HTML na lokálny disk

Na tento účel môžete použiť klienta FTP, napríklad FileZilla. Vezmite údaje pre prístup k serveru od poskytovateľa. Prevezmite všetky priečinky a súbory z koreňového adresára lokality na lokálny disk. Koreňový adresár je názov lokality.

Prístup k súborom lokality je možné získať aj prostredníctvom správcu súborov hostiteľského ovládacieho panela. Prístupové údaje sú prevzaté od poskytovateľa.

 1. Odstráňte starú stránku zo servera a nainštalujte motor

Náš sprievodca má vizuálnu inštalačnú príručku pre WordPress. Ak namiesto prístupu na server pomocou protokolu FTP dávate prednosť práci s cPanel alebo podobnými panelmi, použite pokyny na inštaláciu motora pomocou automatického inštalačného programu skriptov Softaculos.

 1. Premeniť dizajn stránky na tému WordPress

Tento krok má zmysel, ak je dôležité zachovať dizajn starého miesta. Kontaktovať vývojárov webových stránok alebo používať automatické služby:

 • HTMLtoWordPress. Platená služba. V priebehu jednej minúty prevedie návrh stránky HTML do témy WordPress. Náklady na konverziu sú 5 dolárov.
 • HTML to WordPress Converter. WordPress plugin, ktorý automaticky transformuje dizajn stránky HTML do témy WordPress. Stojí 20 dolárov.
 • CMS2CMS: Automatická migrácia obsahu HTML do WordPressu. Podmienečne bezplatný plugin, ktorý prenáša HTML stránky na WordPress.
 1. Nainštalujte WordPress Téma

Použite tému vytvorenú v predchádzajúcom kroku alebo vyberte ľubovoľnú vhodnú šablónu.

 1. Preneste obsah na novú stránku

Obsah malej stránky je možné preniesť manuálne. Ak je stránka veľká, zverte prenos obsahu vývojárom. Prípadne venujte pozornosť službe CMS2CMS. Ak chcete automaticky preniesť stránku HTML do programu WordPress, navrhovatelia služieb navrhnú použitie doplnku.

Po nainštalovaní pluginu sa položka HTML na WordPress zobrazí v príslušnej časti administračného panela stránky. Prihláste sa a zaregistrujte sa.

Zadajte adresu URL lokality v jazyku HTML. Ak plánujete vytvoriť stránku WordPress na rovnakej adrese URL ako na stránke HTML, najprv nainštalujte program WordPress na lokálny server.

Zadajte príslušné nastavenia a začnite prenos. K dispozícii sú nasledujúce nastavenia:

 • Transformácia stránok HTML stránky na stránky alebo príspevky stránky na WP.
 • V rozšírených nastaveniach môžete vybrať stav obsahu: publikovaný alebo koncept.
 • Za poplatok môžete automaticky nastaviť presmerovania, prenášať metaúdaje stránok a obrázky.

Život hacking: Ak si neplánujete uložiť dizajn pri migrácii stránky z HTML do WordPress, môžete to urobiť bez voľnej verzie CMS2CMS plugin. S ním môžete rýchlo preniesť obsah HTML stránok na novú stránku. Bude potrebné vydávať len stránky a meniť odkazy.

Nižšie uvedená animácia zobrazuje pôvodnú stránku HTML stránky a jej klon po premiestnení do programu WordPress.

CMS2CMS plug-iny môžu byť použité na port Wordpress stránky z Joomla !, Drupal, Weebly, Wix a ďalších populárnych motorov a konštruktérov.

Ako sa presunúť z Wix do WordPress

Začiatkom leta 2018 majitelia stránok na populárnom dizajnérovi Wix dostali nepríjemné prekvapenie: Yandex zabudol, ako indexovať zdroje na tejto platforme SaaS. Zástupca "Yandex" Michail Slivinsky sľúbil, že problém vyrieši. Táto situácia je však vážnym argumentom v prospech presunu z Wix na plnohodnotný CMS.

Pri prechode z Wix na WordPress sú možné dve situácie.

Ak sa presúvate z konštruktora do úplného motora a chcete uložiť adresu URL, musíte doménu preniesť na nového registrátora. Ak to chcete urobiť, v sekcii "Správa stránok - domény" vyberte požadovanú doménu av časti Rozšírené vyberte možnosť Prenos z Wix. Obdržíte údaje potrebné na prenos domény.

Ak zmeníte platformu a adresu URL pri presune, stačí nakonfigurovať presmerovanie 301 z Wix na novú lokalitu. Na tento účel použite príslušnú možnosť v sekcii "Správa stránok - SEO". Ak chcete nastaviť presmerovanie, musíte mať pripojenú platenú doménu.

Wix nepodporuje exportovanie lokalít na servery tretích strán. Môžete však prenášať obsah manuálne alebo pomocou softvérových riešení, napríklad Automatizovaný WiX To WordPress Migration Plugin.

Ako preniesť stránku z Joomla! na wordpress

Automatické presunutie pomocou Joomla! WordPress má hotové softvérové ​​riešenia:

 • FG Joomla na WordPress.
 • Automatizované Joomla To WordPress Migrácia.

Plugin FG Joomla to WordPress vám umožní prenášať obsah na nový engine, rovnako ako zachovať štruktúru stránky: tagy a kategórie. Po nainštalovaní doplnku môžete spustiť import v sekcii Nástroje programu WordPress - Import.

V nastaveniach importu môžete automaticky odstrániť obsah z lokality na lokalite WordPress. Ak to chcete urobiť, začiarknite voľbu Remove all WordPress content. Zadajte adresu URL stránky v službe Joomla.

Zadajte databázové údaje lokality na lokalite Joomla. Nájdete ich v sekcii "Systém - Systémové informácie - Konfiguračný súbor Joomla".

Ak sú lokality na rôznych hostiteľoch, povolte vzdialený prístup do databázy Joomla. K tomu, v cPanel, v sekcii "Databázy", vyberte "Vzdialená MySQL" oddiel.

Pridajte prístupový uzol a uložte zmeny.

Nakonfigurujte nastavenia importu. Venujte pozornosť schopnosti transformovať publikácie na Joomla! na stránkach alebo na stránkach WordPress. Ak potrebujete stránky, začiarknite možnosť Vytvoriť stránky. Spustite import pomocou tlačidla Štart / Pokračovať.

Ako presunúť webové stránky z WordPress do Drupalu

Urobte zálohu stránky na WordPress. Uistite sa, že funguje. Ak to chcete vykonať, môžete lokalitu nasadiť na lokálny server.

Exportovať vaše stránky s WordPress. V paneli admin vyberte sekciu "Nástroje - Export". Začiarknite možnosť „Všetok obsah“.

Odstráňte WordPress zo servera a nainštalujte si Drupal. Nainštalujte a aktivujte nasledujúce moduly:

 • Preniesť. V Drupale 8 je v jadre, takže ho stačí aktivovať.
 • WordPress Migrovať. Potrebujete importovať obsah z programu WordPress.
 • Migrácia doplnkov. Zaisťuje správnu prevádzku Migrate.
 • Pathauto. Požadovaný modul pre Drupal, vytvára vhodné adresy URL.

Po inštalácii a aktivácii modulov prejdite do časti Content - Migrate. Vyberte kartu Importovať z programu WordPress. Zadajte cestu k skrytým súborom. Postupujte podľa konfigurovaného odkazu (pozrite si obrázok) a zadajte parametre. Skryté súbory môžu byť uložené v rovnakom adresári ako verejné.

Stiahnite exportný súbor programu WordPress. Môžete tiež zadať adresu URL starého webu. Táto možnosť funguje, ak zmeníte adresu URL so zmenou motora.

Vytvoriť nové účty pre autorov publikácií na WordPress.

Nakonfigurujte nastavenia importu. Napríklad príspevky z lokality WordPress možno previesť na články a statické stránky sa môžu ponechať so statickými stránkami.

Zadajte nastavenia pre konverziu taxonómov. Migrácia modul môže previesť WordPress tagy a kategórie do značiek a kategórií Drupal.

Spustite import. Po dokončení modulu skontrolujte, ako sa zobrazuje obsah. Nižšie uvedená ilustrácia ukazuje, ako sa obsah zobrazuje na darcovskom mieste (WP) a na akceptorovom mieste (Drupal).

Prenos webových stránok: možný, ale riskantný a nepríjemný

Teoreticky, prenos stránok vyzerá ako jednoduchá úloha. V skutočnosti, na presun, stačí nastaviť nové stránky s aktuálnou štruktúrou, prenos obsahu a presmerovanie registra. V praxi je prechod z jedného CMS do druhého časovo náročný a riskantný podnik. Preto zvážte zmenu motora ako extrémny krok. A aby sa predišlo zbytočným nepríjemnostiam a nákladom, naplánujte si stránku zodpovedne a na začiatku si vyberte správny CMS.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár