Ako si vybrať hosting pre web, aby nedošlo k strate peňazí

Tento článok bude užitočný pre každého, kto má webovú stránku alebo akýkoľvek iný internetový projekt. Už viac ako 8 rokov práce s webovými stránkami a takmer 4 rokmi práce v hostingovej spoločnosti som videl dosť veľa situácií, keď nedostatok pochopenia dôležitosti výberu hostingovej služby spôsobil straty desiatok a stoviek tisíc rubľov. Nie je to počítanie situácií, kedy boli šťastie veľmi blízko, ale ukázalo sa, že sa dostanú von. Z článku sa naučíte:

 • prečo je lepšie neudržiavať hosting a doménu na jednom mieste;
 • prečo je zmena hostingu bežnou situáciou a nie hroznou vyššou mocou;
 • aké sú hlavné chyby, ktoré vedú k nákladným dôsledkom a ako sa im vyhnúť;
 • aké typy hostingu sú, ako sa líšia a ktoré si vybrať pre vás;
 • ako skontrolovať váš hosting (možnosť "všetko vyzerá, že funguje" neznamená žiadne problémy);
 • čo robiť v prípade vyššej moci, ako zmeniť hostiteľa.

A mnoho ďalších intríg, škandálov a vyšetrovaní týkajúcich sa hostingu stránok. Ak nemáte čas čítať celý článok (ukázalo sa, že je dosť veľký) a veríte mi, môžete ísť priamo na posledný kontrolný zoznam.

Prečo je lepšie kúpiť hosting a domény v rôznych spoločnostiach?

Malý vzdelávací program: doména je názov stránky, napríklad texterra.ru. A hosting je miesto na serveri, kde sa nachádzajú súbory lokality - kód, obrázky, stránka „engine“, databáza, kde sú uložené texty atď.

Existujú iba tri dôvody na to, aby ste si mohli kúpiť hosting a doménu na jednom mieste:

 1. Je výhodnejšie platiť za služby - platíme jeden účet, nie dva.
 2. Prenos šípok je vylúčený, keď v prípade problémov s webovou stránkou hostiteľ kývne na registrátora a registrátora u hostiteľa.
 3. Ak platíte za hosting za rok alebo viac, mnoho spoločností ponúka doménu ako darček, úsporu 150 až 500 rubľov sa získa.

Všetky tieto dôvody ani prevážia nad hlavnými nevýhodami nákupu hosting a domény z jednej spoločnosti.

Zmena hostingu - bežná situácia

Tu je 7 najčastejších dôvodov zmeny poskytovateľa hostingu:

 1. Prestal zabezpečovať kvalitu služieb (technická podpora reaguje dlho, lokalita sa spomaľuje, atď.). Zahŕňa to aj rýchly rast spoločnosti - často malý, a preto hostiteľ, ktorý oceňujú zákazníci, dokáže rýchlo a flexibilne vyriešiť všetky problémy, namiesto toho, aby na zákaznícku aplikáciu medzi oddeleniami na maličkosti položil otázku „pretože sme to urobili týmto spôsobom“.
 2. Našiel sa lacnejší variant. Mimochodom, vzhľadom na vysoké náklady, takmer nikdy zmeniť hosting. Ako súčasť nákladov na komerčné stránky hosting náklady - maličkosť.
 3. Tretím dôvodom je každá výhoda pre klienta. Napríklad, s masovým vzhľadom SSD diskov (rýchlejšie ako obvykle), bolo možné urýchliť načítanie stránok faktorom 2 alebo viac jednoducho tým, že zmení hostiteľa na modernejšie.
 4. Spočiatku bola stránka uverejnená "kdekoľvek". S vedomím, že internetová zložka podnikania závisí od práce stránky "Vasya na serveri, ktorý je oboznámený s Petit, že sme boli ovládaní stránky pred 11 mesiacmi," rýchlo príde k pochopeniu, že normálny hosting je potrebný na zaručenie stability stránok.
 5. Spoločnosť sa uzavrela. Hostingové spoločnosti - iba niekoľko stoviek v Rusku. Toto je konkurenčný trh a sám jeden alebo druhý sa neustále uzatvára.
 6. Veľký hosting stránky pre vizitky môže byť hrozné pre internetový obchod. Často sa stretávam so situáciou, keď je „motor“ stránky jednoducho nekompatibilný s globálnymi nastaveniami serverov poskytovateľa hostingu. Napríklad on-line obchod na Bitrix funguje dobre a stabilne a internetový obchod na menej náročnom PrestaShope systematicky začína generovať chyby. V situácii, keď potrebujete hľadať kvalifikovaných programátorov a nie je známe, koľko zaplatiť za nájdenie chýb a zlepšenie stránky (s neznámym výsledkom) alebo jednoducho presunutím sa k inému poskytovateľovi hostingu, kde všetko funguje - je to jednoduché.
 7. Zdá sa, že niektoré spoločnosti majú nevypovedané heslo - „ako sa môže klient, ktorý má dve obličky, sťažovať na zvýšenie taríf a dodatočných služieb?“ To zahŕňa obnovu domén za cenu 5 krát vyššiu ako náklady na registráciu, umelé obmedzenie počtu stránok, databáz, ftp účtov a ďalších služieb. Napísal som vyššie, že zvyčajne náklady na hosting je cent, v porovnaní s nákladmi na webe. Ale ak potrebujete rozšíriť 20-30 domén (čo nie je vôbec nezvyčajné), rozdiel v zóne Pv môže byť až 20 000 ročne.

Všetky služby na jednom mieste - možnosť tlaku na klienta

Väčšina zamestnancov vo všetkých spoločnostiach, s ktorými som pracoval, je primeraných a priateľských ľudí. Ale v prípade vášní, môžete vždy ísť na princípe a sťažiť problémovému klientovi pracovať čo najviac. Napríklad užívateľská dohoda upravuje odpoveď na aplikáciu o určitý počet hodín, niekedy až 72 hodín. Ak chcete položiť niekoľko otázok a získať odpovede na ne, môžete stráviť 2 týždne. Toto nie je fantázia, ale skutočný prípad zo života mojich priateľov. Tieto 2 týždne sa presunuli do inej spoločnosti, primeranejšie.

Ak pri nešťastnej príležitosti poskytovateľom hostingu nie je spoločnosť, ale spustenie jedného alebo viacerých ľudí (pracujúcich bez licencií, bez dokumentov), ​​riziká sú vyššie. Môžete jednoducho stratiť svoje stránky.

Dlhý reťaz sprostredkovateľov

Na oficiálnych stránkach koordinačného centra národnej domény internetovej siete sa zoznam úradných registrátorov nachádza na adrese:

V čase tohto písania boli úradní registrátori 45 spoločností. To znamená, že vaše domény v zónach ru, su a RF budú zaregistrované u jednej z týchto spoločností. Aj keď zaregistrujete doménu u spoločnosti, ktorá nie je zahrnutá v tomto zozname (takéto spoločnosti sa nazývajú predajcovia). Pri registrácii domén s neoverenými sprostredkovateľmi, "pretože náš správca stránok odporučil" budete musieť dodatočne skontrolovať, pre koho av ktorej z týchto spoločností je doménové meno vašej stránky registrované. Takže v prípade uzavretia sprostredkovateľskej spoločnosti bude váš internetový projekt naďalej existovať.

Tiež každý ďalší odkaz v tomto reťazci zvyšuje možnosť chyby. Napríklad predajca podvodne odovzdal osobné údaje vlastníka domény vyššiemu úradnému registrátorovi. A vypnúť. Budete musieť prejsť zaujímavým pátraním s hľadaním tohto oficiálneho registrátora a dôkazom, že doména je naozaj vaša.

Tri typické nákladné chyby pri registrácii hostingu

Účet je registrovaný vývojárom stránok, nezávislou osobou, agentúrou atď., Ako prax ukazuje, jediným kritériom pre výber hostiteľa v tomto prípade je percento agentúry, ktoré dostane freelancer alebo developer. Aj pri využití neschopnosti zákazníka sa cena často predražuje.

Prípad života - majitelia internetového obchodu zaplatil za hosťovanie 70 dolárov mesačne prostredníctvom vývojárov stránok, s reálnou cenou 50 USD za rok.

To je najviac neškodné možnosť, len peniaze sú stratené.

Druhou chybou je registrácia na nepresné údaje., Nezáleží na tom, či zaregistrujete svoj hosting alebo doménu pre nesprávne údaje. V tejto situácii môže poskytovateľ hostingu alebo registrátor domény jednoducho zablokovať účet, kým nie je objasnený. V najťažšej verzii stratíte všetko - odporúčam prečítať si tento článok.

Vo svetlej verzii tejto chyby ste „iba“ v jednom stupni alebo iní, ktorí túto lokalitu nemôžu používať. V najlepšom prípade môžete pracovať so stránkou prostredníctvom panela admin. V najhoršom prípade - vaše stránky budú chvíľu visieť v aktuálnom stave až do okamihu, keď preukážete, že je to naozaj vaše.

Ak je hostingový účet zmrazený natrvalo alebo vypnutý (to znamená, že k nemu nebudete mať prístup), môžete stratiť stránku a všetky peniaze investované do jej vývoja.

Toto sa stane, ak nemáte uloženú záložnú kópiu súborov lokality alebo ju nemôžete vytvoriť prostredníctvom panela správcu lokality bez použitia funkcie hostingu.

Tretia chyba - zlí susedia, Niektorí hostitelia priebežne poskytujú možnosť klásť sporný obsah (stránky pre dospelých, online kasína, rôzne vchodové a satelitné siete, stránky porušujúce autorské práva, online kiná atď.). Najčastejšie ide o nové spoločnosti, ktoré predávajú servery v zahraničných dátových centrách. Dokonca aj nevedomky umiestniť svoj projekt vedľa páchateľov (nákup hosting účet v podobnej spoločnosti) ste na veľké riziko. Skôr alebo neskôr nastane situácia, keď váš projekt spadá pod distribúciu z jedného z nasledujúcich dôvodov:

 • Servery takýchto spoločností sú častejšie vystavené útokom DDoS;
 • Nepracujú v právnej oblasti Ruskej federácie a nemôžete ich ovplyvniť;
 • IP adresy takýchto spoločností sú na čiernej listine spoločnosti Roskomnadzor a môžete jedného dňa zistiť, že vaše stránky prestali pracovať v Ruskej federácii.

V obzvlášť sofistikovanom prípade vaše stránky postupne zaplnia zoznamy internetových poskytovateľov internetu v Rusku a budete zmätení, prečo predaj klesá, pretože stránka je v poriadku (pretože sa stále otvára v Uryupinsku).

Najjednoduchší spôsob kontroly spoločnosti je kontrola, či sú platby akceptované bankovým prevodom. Prijatie platieb bankovým prevodom je minimálnou zárukou právnickej osoby a existenciou hostiteľskej spoločnosti ako organizácie.

Veľká spoločnosť alebo malá?

Podľa mojich subjektívnych skúseností je pre registráciu doménového mena lepšie vybrať si spoločnosť z desiatok vedúcich, pokiaľ ide o objem registrovaných doménových mien. Je nepravdepodobné, že by sa takáto spoločnosť zavrela v jednom okamihu. Rýchlosť odozvy na podporu, nedostatok byrokracie tu nezohráva veľkú úlohu, pretože zvyčajne je potrebné doménu obnoviť len raz ročne (alebo každých pár rokov závisí od zóny domény).

V prípade hostingu o to ťažšie. Tu stráca veľká spoločnosť, nie je to len môj subjektívny názor. Tu sú údaje na stránke s jednou z najstarších poradenských spoločností:

Samozrejme, že hodnotenie nie je konečná pravda - recenzie môžu byť podvádzané, a to ako negatívne a pozitívne. Moja osobná skúsenosť je taká: čím väčšia spoločnosť, tým viac byrokracie, prenosu šípov, nekompetentnosti. Určite existujú výnimky, ale bohužiaľ som sa s nimi ešte nestretol.

Ak ste ešte nenašli hosting vašich snov, je najlepšie použiť vyhľadávanie na tematických fórach venovaných konkrétnemu "motoru" stránky alebo technológie. Existuje mnoho možností aj pre technológie, ktoré nepatria medzi desať najpopulárnejších:

Existuje viac dôvery vo fórach ako hodnotenia a tu je dôvod. Opakovane som si všimol odstránenie z prvých miest hodnotenia dobrých hostiteľov, ktorí nemali affiliate program (to znamená, prečo ich držať v hornej časti ratingu, ak neprinášajú peniaze vlastníkovi ratingu).

Typy hostingu. Zdieľaný hosting, VPS hosting, dedikovaný prenájom serverov

Existujú 3 hlavné typy hostingu, ktoré sú uvedené v názve. Keď hovoria alebo píšu "hosting", zvyčajne znamenajú virtuálny hosting, ako najbežnejší a najnákladnejší.

Rozdiel medzi nimi je najjednoduchšie vysvetliť pomocou analógie.

 • Virtuálny hosting je ako byt vo výškovej budove. Žijete na všetkom, čo je pripravené, všetko, čo je mimo dverí bytu, nie je vaším záujmom. Výmena potrubia v suteréne, opravy cez tri vchody z vašich, atď Vnútri vášho bytu, môžete urobiť čokoľvek, ak to nie je v rozpore so svojimi susedmi. Môžu robiť to isté. V porovnaní s inými možnosťami je lacná a cenovo dostupná, mnohí ľudia žijú a cítia sa dobre.
 • VPS hosting ako mestský dom. Dostanete časť budovy pre vaše použitie, niektoré starosti sa stanú práve vaše (maľovanie fasády, oprava strechy). Menej ťažkostí od susedov - nebudete zaplavení zhora alebo nebudete strhávať nosnou stenou o jedno poschodie nižšie. Viac pohodlia a viac starostí.
 • Dedikovaný server - ako sídlo. Akékoľvek rozmary za vaše peniaze. Aj keď je záhrada mimo okna, aspoň bazén, aspoň ďalšie poschodie vyššie s odrazovým mostíkom pre bazén. Veľmi drahé, ale úplne vaše, čo chcete, urobte to.

Výhody a nevýhody zdieľaného hostingu

výhody:

 1. Veľmi lacné, Viem, že chlapci so spoločným fondom stránok niekoľkých desiatok tisíc návštevníkov denne, ktorí pracujú bez prerušenia vo výške virtuálneho hosting pre 3-4 tisíc rubľov ročne.
 2. Bezplatná technická podpora, To neznamená, že všetky vaše priania budú vykonané zadarmo, a na zdieľanom hostingu si sami otrokov bez práv za rozumnú cenu. Ale pre všetky otázky, ktoré sa týkajú problémov s webom (stránka sa dlho načítava, e-mail prestal posielať, kúpili ste doménu na inom mieste a neviete, ako ju teraz pripojiť k hostingu, neviete, ako vybrať verziu PHP v ovládacom paneli a d.) Každopádne dostanete nejakú odpoveď.

Pre porovnanie, na VPS hosting a pri prenájme servera, tam je len jeden záujem hostiteľa pre samotný server pracovať, a potom len vaše problémy.

 1. Mnoho užitočných funkcií dostupných v 1 kliknutí, To môže byť inštalácia CMS na 1 kliknutie, inštalácia voľného SSL certifikátu, presmerovanie z http site verzie na https alebo z www verzie na pravidelné, zálohovanie jednej stránky alebo všetkých stránok na účte, antivírusová kontrola súborov stránok, vymedzenie prístupových práv a mnoho ďalších. viac.
 2. V niektorých prípadoch bude stránka bežať rýchlejšie ako VPS, Je to spôsobené tým, že výkon servera, na ktorom napríklad žije 1000 klientov, je určený na stabilnú prevádzku ich stránok. Ak server nie je naplnený na kapacitu, alebo z 1 000 klientov, 800 má nenáročné serverové zdroje a menej navštevované stránky, zvyšných 200 projektov je v opačnej situácii. Používajú nečinné serverové zdroje vyhradené pre svojich susedov.
 3. Globálne problémy sa riešia veľmi rýchlo., Pretože ak z nejakého dôvodu prestane fungovať niekoľko stoviek alebo tisícok stránok, dôjde k preliatiu žiadostí o technickú podporu a straty reputácie, ak sa aspoň každý stotisícky klient vyjadrí na tematických stránkach.
 4. Všetko, čo sa týka operačného systému servera a jeho softvéru, ako aj ich nastavenia, nie je váš problém., Aktualizácia softvéru na najproduktívnejšie verzie, urýchlenie tvorby záloh, pripojenie k možnosti vydávania a auto-obnova voľných SSL certifikátov Let's Encrypt a oveľa viac, uvedené pod číslom 3 je zodpovednosťou poskytovateľa hostingu.

nevýhody:

 1. Neexistuje žiadny taký zločin, ktorý nebude ísť kapitál na 300% zisku - napísal Karl Marx, Ak umiestnite 1 000 klientov na jeden server a zarobíte z neho peniaze X, pridajte naň 3 000 klientov, aby zarobili 3X peniaze? Problém je, že v súčasnej dobe pre majiteľa stránky to môže mať malý vplyv na jeho podnikanie. No, miesto pomaly naložené. Alebo 30 sekúnd sa neotvorilo, bolo potrebné stránku obnoviť. Alebo na 5 minút v noci sa miesto stalo úplne nefunkčným, ale o tom vedia len zákazníci.
 2. Jeden problémový klient môže viesť niekoľko stoviek alebo tisícov miest pod kláštorom. Roskomnadzor blokuje lokality podľa IP adresy, čo znamená, že v prípade blokovania jednej lokality budú trpieť susedné projekty. Svojich susedov môžete skontrolovať o IP za minútu:

Výsledky testovacej služby ip-ping.ru

Zvyčajne aj názov stránky ukazuje stupeň rizika. Po prvé, čím viac susediacich lokalít, tým väčšie je riziko (norma je až 30 miest). A ak rôzne kasíno, kino-besplatno, freedownload, profesionáli ***** ki a ďalšie zločiny jasne sa objaví v doménach-susedov, problémy s vašou stránkou sú len otázkou času.

Patria sem aj riziká útokov DDOS na jednej zo stránok, hackovanie ovládacieho panela hostiteľa - na virtuálnom hostingu sú tieto problémy zriedkavé, ale vyskytujú sa.

Výhody a nevýhody VPS hosting

VPS (alebo VDS) sa dekóduje ako Virtual Private Server alebo Virtual Dedicated Server. V skutočnosti sa to nelíši od prenájmu servera okrem jedného - časť si prenajímate.

výhody:

 1. Všetko, za čo ste zaplatili, je vaše., Ak ste zaplatili tarifu s 50 GB miesta na disku, 4 GB pamäte RAM, budú vám pridelené a rezervované. Aj keď máte celú stránku, jedná sa o tri HTML stránky s hmotnosťou 1 MB.
 2. Plná kontrola nad serverovým operačným systémom a softvérom, To znamená, že pre zriedkavo používaný CMS alebo technológie môžete nastaviť hosting pre optimálny výkon. Например, вам требуется загружать на сайт большие файлы (хотя бы видеоролики) через панель управления сайтом. На виртуальном хостинге может быть на уровне сервера установлен лимит в 15 мегабайт и все, осваивайте работу с FTP-клиентом и структурой папок на сервере.
 1. Цена, Для больших сайтов с сотнями тысяч файлов и страниц (а это любой более-менее крупный интернет магазин, форум или тематический портал) VPS-хостинг будет сопоставим по цене с виртуальным хостингом.To je spôsobené tým, že aj maximálne miery virtuálneho hostingu sú zvyčajne porovnateľné vo veľkosti na disku s minimálnymi sadzbami VPS hosting.

Zostáva 2 možnosti. Prvým z nich je pokúsiť sa „presúvať“ na zdieľaný hosting, optimalizovať stránku, zakúpiť si ďalšie miesto na disku alebo vytvoriť samostatnú tarifu pre váš projekt (čo je možné len v malých podnikoch).

Druhým je prechod na VPS, pri ktorom sa vyrovnávajú s potrebou pravidelného platenia za nastavenie alebo optimalizáciu serverového softvéru. Výhodou tejto možnosti je, že môžete stráviť oveľa menej času optimalizáciou samotnej lokality, pretože väčšina nedostatkov v softvérovej časti lokality bude natiahnuť hardvér servera.

 1. Žiadne umelé obmedzenia. Mnohé spoločnosti zdieľajú virtuálne hostingové tarify umelo vytvorené obmedzenia, napríklad počet stránok na účet. V skutočnosti je jeden internetový obchod na CMS náročnejší na hostovanie ako tucet jednostránkových stránok bez CMS. Zároveň, pre 10 stránok budete musieť kúpiť drahšiu tarifu, aj keď používajú priestor a server zdroje niekoľkokrát menej.

Pri prenájme VPS tento problém nie je. Máte určité obmedzenia na disku, RAM, procesor. Minimálne 500 lokalít, ak to zdroje umožňujú.

Teraz o nedostatkoch:

 1. Šerifské indické problémy sa nestarajú, Po zaplatení za služby a získanie prístupu k serveru - všetko padá na ramená. Mail nefunguje? Alebo si to vyriešte sami, alebo zaplatíte za ďalšie konfiguračné služby. Všetko funguje, ale chcem nejakú funkcionalitu, na ktorú ste zvyknutí na zdieľanom hostingu (napríklad zálohovanie v niekoľkých kliknutiach) - Google, nastavte si to sami, alebo platte. Zvyčajne sa ceny za riešenie problémov na serveroch VPS začínajú na 1 000 rubľov za hodinu. Keďže sotva rozumiete administrácii servera, 1 000 rubľov bude s najväčšou pravdepodobnosťou minimálnou kontrolou akéhokoľvek problému.
 2. Pre malé stránky je zdieľaný hosting oveľa lacnejší., "Lacnejšie" Mám na mysli rozdiel desaťnásobne.

Výhody a nevýhody prenájmu servera (alebo umiestnenie servera v dátovom centre)

V skutočnosti, prenájom serverov má presne rovnaké výhody a nevýhody ako prenájom VPS, len násobiť násobiť. Stručne:

 1. Je to veľmi drahé.
 2. Môžete robiť veľmi zložité projekty, pretože kapacita je obmedzená iba cenou.
 3. Všetky nastavenia môžete zmeniť úplne sami.
 4. Každá práca na vašom serveri bude stáť od 1 000 rubľov za hodinu v závislosti od kvalifikácie špecialistu.

V skutočnosti, ak váš projekt vyžaduje dedikovaný server, pravdepodobne nebudete čítať tento článok. Stretol som sa s projektmi na dosť vážnej úrovni (stránky s miliónmi návštevníkov a miliónmi ziskov) a nikto z nich nevyžadoval samostatný server na prácu, virtuálny a VPS hosting stačil.

Ak máte veľký internetový projekt, náklady na hosťovanie zvyčajne spadajú pod nadpis „iné veci“, pretože dnes je prenájom vyhradeného servera lacnejší ako plat jedného priemerného programátora:

Ktorý hosting by som si mal vybrať pre jednu stránku, malú webovú stránku, internetový obchod? Čo hľadať?

Rozumie sa, že stránky vám prinajmenšom niektoré objednávky, a argument "na 361 rubľov ročne lacnejšie", nie je závažný.

Technológie - Požiadavky na softvér

Na oficiálnych stránkach akéhokoľvek CMS nájdete minimálne odporúčané požiadavky na hosťovanie. Napríklad:

V závislosti od zvolenej technológie pre danú lokalitu a vybratého zoznamu hostiteľov. Čím viac požiadaviek na hosťovanie - tým menej možností máte.

Algoritmus jeden - nájsť oficiálne webové stránky CMS, pozri požiadavky, hľadá vhodný hosting. Nezáleží na tom, či máte jednu stránku v aplikácii Adobe Muse alebo internetový obchod na stránkach Magento alebo Bitrix.

Špeciálny prípad - máte pracovný projekt, ktorý pracuje stabilne na softvérových verziách pred 5-6 rokmi, ale súčasný hostiteľ vám nevyhovuje. V tomto prípade budete musieť prenajať VPS a prispôsobiť ho požiadavkám stránky. To sa stáva pomerne často, najmä s rôznymi "self-napísané" riešenia.

IP adresy

Vyššie, už som opísal možné problémy kvôli bežným IP adresám, preto je vhodné, aby komerčné stránky kupovali dedikované IP adresy a zároveň ich kontrolovali na základe zákazu v Roskomnadzor.

Dedikovaný IP môže stáť rovnako ako hosting za mesiac. Skontrolujte si to vopred. Najmä "klient-orientovaný" poskytovatelia nemusia byť schopní dať vyhradenú IP adresu aj za peniaze.

Nedostatok umelých obmedzení

Objektívne nie je dôvod obmedziť napríklad počet FTP účtov. Pre vás ako vlastníka lokality to môže byť dôležité (napríklad, aby každý zamestnanec mohol nahrať súbory iba do konkrétneho priečinka na serveri). Preplatok za to nemá zmysel. Patrí sem aj počet databáz, e-mailových účtov atď.

Voľný SSL certifikát

Prečítajte si o potrebe prejsť na protokol https. K dnešnému dňu v priemere 1 najlacnejšie SSL certifikát pre 1 miesto stojí asi 700 rubľov ročne. Ak máte 10 stránok, môžete trochu ušetriť. Ak máte priemyselný prístup (napríklad samostatné miesta pre mestá alebo regióny), potom ušetríte na každom projekte 700 rubľov.

Kvôli spravodlivosti musím povedať, že niekedy bezplatné certifikáty dávajú chyby a neumožňujú návštevníkovi vstúpiť na stránku. Existujú však aj chyby v platených certifikátoch.

Okrem toho pre garantovanú prevádzku vo všetkých prehliadačoch platených certifikátov sa odporúča, aby každý z nich používal vyhradenú IP adresu. To je v priemere okolo 1 500 rubľov za rok pre každú lokalitu.

Zálohovať

Je ťažké preceňovať dôležitosť vytvárania záloh. Najlepšou možnosťou je nastaviť interval s automatickým zálohovaním všetkých vašich projektov. Pre jedného z mojich priateľov, absencia tejto funkcie spôsobila zmenu hosting. Zdá sa, že je ľahké vytvoriť zálohu za 10-15 minút. Potom tam boli 3 stránky, potom 7. Rýchlosť vývoja bola taká, že sa vyžadovali aspoň týždenné zálohy.

Keď bolo jasné, že každý mesiac trvalo dokončenie zálohovania približne 1 pracovný deň - zmenil hosting.

Hoster používa SSD

Ak niekto nevie - SSD-disk funguje ako flash disk (ospravedlňujem sa za tautológiu, ale v samotnej SSD-jednotke nie sú žiadne disky, je tu pamäťový čip) a nie ako tradičné pevné disky. Pracuje v priemere 3-4 krát rýchlejšie, pri určitých typoch operácií je rýchlosť desaťkrát vyššia.

Country hosting zariadenia poskytovateľa hostingu

Odporúčam ruských poskytovateľov hostingu z dvoch hlavných dôvodov:

 1. V prípade akýchkoľvek významných rozdielov, ktoré treba vyriešiť na súde, sú vaše šance na preukázanie niečoho na ruskom súde vyššie ako v Holandsku alebo niekde na Bahamách. A samotný proces bude lacnejší.
 2. Federálny zákon „o osobných údajoch“ zo dňa 27.7.2006 N 152-FZ zaväzuje „Pri zhromažďovaní osobných údajov, vrátane prostredníctvom internetovej informačnej a telekomunikačnej siete, je prevádzkovateľ povinný zabezpečiť evidenciu, systematizáciu, akumuláciu, ukladanie, objasňovanie (aktualizáciu, zmenu ), získavanie osobných údajov občanov Ruskej federácie s využitím databáz umiestnených na území Ruskej federácie, okrem prípadov uvedených v článkoch 2, 3, 4, 8, časť 1, článok 6 tohto spolkového zákona.

Ak máte pravidelnú komerčnú stránku (webovú stránku spoločnosti, jednostránkovú stránku, internetový obchod, tematické fórum alebo portál), bude lacnejšie umiestniť všetko na ruskej hostingovej službe, než sa pokúsiť vyhovieť výnimkám uvedeným v tomto zákone.

Tiež si všimnite aplikáciu Google:

Fyzika sa nedá oklamať - lokalita nachádzajúca sa v dátovom centre na 10 000 kilometrov od koncového používateľa sa načíta dlhšie, ako keby sa DC nachádzalo v tom istom meste alebo aspoň v jednej krajine.

Technická podpora - spôsobilosť a efektívnosť

Pre každý komerčný projekt môže 1 deň nečinnosti (av niektorých prípadoch 1 hodina) znamenať straty, ktoré sú dostatočné na zaplatenie za hosťovanie päť rokov dopredu. Koľko je aplikácia na výstavbu domu, ktorý zlyhal z dôvodu nepracovného miesta? Alebo objednať vo veľkoobchodnom internetovom obchode? Je to stojí za to ušetriť na hosting, vedieť, koľko denné zlyhanie vašich stránok bude stáť? Preto pri výbere hostiteľa venujte osobitnú pozornosť technickej podpore.

Bežný trik - údajná technická podpora reaguje na aplikácie plus alebo mínus počas pracovnej doby, napríklad od 8 do 20 alebo od 9 do 18 rokov. Rýchlosť odozvy na aplikácie môžete skontrolovať jednoduchým vytvorením aplikácie v noci a požiadaním o niečo jednoduché. Ako si môžem kúpiť doménu zakúpenú inde na vašom hostingu. "

Uveďte vopred, či je možné na základe platenia technickými podpornými silami vyriešiť vzniknuté problémy. Šetrí skvelý čas, nervy a peniaze. Ako môžu platené služby ušetriť peniaze? Predstavte si situáciu. Vaše stránky v populárnom CMS boli rozbité, vaša záloha bola pred týždňom, s najväčšou pravdepodobnosťou zostala chyba na stránke, to znamená, že nasadenie najnovšej kópie a následné hackovanie je len otázkou času. Je potrebné:

 • podľa možnosti nasadiť najnovšiu zálohu;
 • nájsť modifikované (hackované) súbory nástroja site pomocou antivírusového skriptu a buď ich odstrániť alebo nahradiť štandardnými súbormi z oficiálnej webovej stránky CMS;
 • zmeniť všetky heslá, aby sa vylúčila pravdepodobnosť opätovného hackingu, ak je to o nich.

Odteraz, koľko vás to môže stáť? Stálo to môjho priateľa len 500 rubľov (polhodinová platená hostingová podpora), pretože pre kompetentnú technickú podporu sa ukázalo, že ide o bežnú situáciu.

Právne aspekty spolupráce

Tu môžem zdôrazniť 2 body:

 1. Poskytovanie bežných účtovných dokladov - faktúr, aktov atď.
 2. Uistite sa, že spoločnosť dokonca existuje. Ak to chcete urobiť, pozrite sa na stránky, kde nájdete licenciu na poskytovanie služieb, prinajmenšom prvýkrát zaplatiť za služby bankovým prevodom.

Bezpečnosť pri práci s dodávateľmi

Ak máte viac ako jeden veľký projekt, ktorý sa zaoberá tímom na plný úväzok, ale zoologickou záhradou z malých pestrých projektov, zúčastní sa kontroly prístupu.

V roku 2018 spoločnosti stále pracujú na trhu, ktorý neumožňuje používanie štandardných nástrojov ovládacieho panela, aby umožnil prístup z jednotlivých adries IP, alebo vytvoril používateľa s niekoľkými kliknutiami s prístupom iba na konkrétnu lokalitu alebo jeden z priečinkov na týchto stránkach.

Ako to vyzerá:

Aj pri práci s jedným projektom môže byť potrebné obmedzenie prístupu (napríklad blokovať prístup k administrátorovi stránky z programovej časti).

Ako zistiť hosting stránky? Kde sledovať recenzie?

Situácia, kedy vlastník lokality ani nevie, kde je, je normou. V najlepšom prípade, keď prídu na svoje stránky - "Náš bývalý zamestnanec v lete požadoval peniaze na rozšírenie stránky, musíme sa rozprávať." Absolútne obyčajná situácia, keď miesto prestalo fungovať, uplynulo 30-50 dní (zvyčajne počas tejto doby aj ten najpoľahlivejší poskytovateľ hostingu odstráni všetko z účtu, ktorý bol vypnutý kvôli nezaplateniu) a všetko, čo je potrebné urobiť od nuly.

Najproblematickejšou možnosťou je, či sa doména aj hosting zakúpili v rovnakom čase (alebo v tej istej spoločnosti). Dokonca aj tie najneporušenejšie spoločnosti majú zvyčajne nejakú zálohu súborov stránok. Ale tu doménové meno vo väčšine zón 30 dní po vypršaní registrácie môže zaregistrovať ktokoľvek.

Doménu nerozšírte - mesiac uplynul - na vašej bývalej vážnej adrese spoločnosti Vám ponúkame na stiahnutie aplikácie pre Android bez SMS a registrácie. A to je prípad, keď stovky tisíc rubľov na podporu stránky lietajú do potrubia.

Ako zistiť hosting a doménu stránky?

Prejdite na stránku whois.domaintools.com a zadajte doménu:

Kliknite na položku Hľadať a získajte výsledok:

Hlavná vec, na ktorú sa treba pozrieť:

 • Registar. Toto je názov (a najčastejšie stránka) spoločnosti registrátora. Už teraz je jasné, kde rozšíriť doménu.
 • Termíny. Reťazec "Expires on" - do tohto dátumu je potrebné rozšíriť doménu tak, aby stránka fungovala ďalej.
 • Názvové servery. Vo väčšine prípadov, ak zložíte blok s písmenami NS, dostaneme doménu poskytovateľa hostingu v príklade uvedenom vyššie - flops.ru.

Tieto informácie môžu byť užitočné pri hľadaní dobrého hostingu, najmä v rámci zriedkavých platforiem. Nájsť stabilné webové stránky, ktoré sa rýchlo načíta, pozri hosting, sú umiestnené tam.

Kde čítať recenzie o hostingu?

Opakujem, najlepšie vo fórach venovaných konkrétnemu CMS. Ak sa vám zdá, že ste našli dobrého poskytovateľa hostingu, ale na fórach nie sú žiadne recenzie, otvorte niektorý z hodnotení a pozrite sa na ne:

 • hosting101.ru;
 • hosters.ru;
 • hosting-ninja.ru;
 • ru.hostings.info;
 • hostfact.ru;
 • hostobzor.ru.

Vezmite prosím na vedomie - napriek vyhláseniam o všetkých hodnoteniach, že sú tam len tie najúprimnejšie recenzie, ktoré kontroluje takmer FSB, môže byť hodnotenie zakúpené. Napríklad sa ukazuje, že najlepší hostitelia vo všetkých hodnoteniach ako jeden majú affiliate program s dobrým percentom, to je určite nehoda.

Skontrolujte pracovisko

Bez ohľadu na vyhlásenia poskytovateľa hostingu, že má uptime 99,99% a v dňoch s teplým počasím dosahuje 104%, skontrolujte, ako vaša stránka funguje. Kontrolovaním prevádzky stránky mám na mysli pripojenie a používanie špecializovaných služieb, a nie obdivovanie mojej stránky v dopoludňajších hodinách raz týždenne.

Existuje niekoľko dôvodov na kontrolu:

 1. Môžete spin reklamy na non-pracovné stránky - je to len peniaze vyhodené.
 2. Ak nechcete skontrolovať dobu prevádzky stránky, neviete, koľko hodín (ak nemáte šťastie - dni alebo týždne) v roku vaše stránky nefungujú. A myslíte si, že všetko je v poriadku, pretože keď otvoríte stránku, všetko je v poriadku.

Tu je niekoľko možností:

"Yandeks.Metrika".

Prejdite na nasledujúci prehľad:

A zisťujeme, ako veľmi štatistika stránky nefungovala:

Jedinou nevýhodou tejto metódy je, že som nemohol nájsť nikde v akom intervale sa kontrola vykonáva. Podľa mojich osobných pozorovaní je interval asi 5 minút. Tieto údaje som získal porovnaním automatického zastavenia a spustenia reklám v službe Yandex.Direct a údajov o výsledkoch testov v službe Metric na iných stránkach. Ak máte oficiálne údaje alebo iné skúsenosti - podeľte sa o ne v komentároch k článku.

Uptime robot

Jednou z najstarších overovacích služieb na mieste je uptimerobot.com.

K dispozícii je bezplatná verzia, s kontrolou stránky každých 5 minút. Monitorovanie minút s ďalšími možnosťami bude stáť 50 USD ročne:

Existujú domáce analógy:

Ping admin

Link - ping-admin.ru. Môžete nastaviť kontrolu takmer čokoľvek a platiť len za vybrané možnosti:

Každú minútu kontroly, podobný uptime robot, bude drahšie, asi 6 dolárov mesačne. Ale výber toho, čo si overiť, je neporovnateľný.

Tieto 3 služby sú uvedené, pretože s nimi pracujem mnoho rokov a nie sú žiadne sťažnosti, všetko funguje dobre. Desiatky analógov vám vyhľadávač pre požiadavku "Monitorovanie webu."

V každom prípade je minimálny súbor Yandex.Metrica a bezplatný účet Uptime Robot. Môže sa ukázať, že používanie týchto služieb bude dôvodom na prečítanie nasledujúcej časti.

Preneste stránku na iný hosting. Umiestnenie a overenie lokality

Dôvody prevodu sú podrobne opísané na začiatku článku. V závislosti od lokality CMS sa postup môže mierne líšiť. Tu je zjednodušený diagram, ako váš počítač dokonca pochopiť, ktoré stránky otvoriť? zjednoduší:

Názov stránky zadáte v prehliadači:

Existuje čítanie z databázy menných serverov, lokalita je priradená ku konkrétnej adrese IP:

Ďalej, obsah stránky texterra.ru sa požaduje z IP adresy 194.177.20.203. Máte stránku.

Často sa vyskytujú situácie, keď využívanie zákazníckej nekompetentnosti, štúdií alebo slobodných povolaní urobí celú prehliadku mimo bežného postupu zmeny hostingu, požadujúc, aby za to platili.

V priebehu rokov práce s webovými stránkami môžem na prstoch jednej ruky spočítať veľmi problematické delenie slov, zvyčajne to trvá niekoľko hodín, v jednoduchých prípadoch - až pol hodiny:

Tu je všeobecný postup presunutia stránky:

 1. Nájdeme hostiteľa, ktorému budeme stránku prenášať (hosting číslo 2).
 2. Vytvorte záložnú kópiu lokality a databázy (ak existujú) na aktuálnom čísle hostiteľa 1.
 3. Zaregistrujeme sa na nový hosting (č. 2), vytvoríme na ňom stránku s rovnakým menom a databázou (ak existuje).
 4. Nahráme súbory zo zálohy do hostingu číslo 2, importujeme databázu do novej databázy.
 5. Na hostingu číslo 2 vykonáme zmeny v konfiguračných súboroch stránky (zvyčajne ide o adresu databázového servera, jeho meno a používateľa). Znie to neskutočne, ale v skutočnosti sa menia 3 riadky.

Napíšte vopred alebo zavolajte obchodnému oddeleniu (nie technickej podpore, pre ktorú je zbytočná práca, a to tým, ktorí sú zodpovední za peniaze) na nový hosting a opýtajte sa - prenesú vás sami, ak okamžite zaplatíte za nasledujúci rok? Zvyčajne tolerované.

Ak súhlasíte s prevodom - budete musieť urobiť iba položky 1-3 vyššie uvedeného zoznamu.

Teraz existujú dva spôsoby. Prvý - s Gagarinsky "Poďme!" pre doménu stránky zadajte nový server NS (špecifikujte, že stránka by mala byť otvorená s hostiteľským číslom 2). Počkajte 2 až 48 hodín. Toto obdobie je potrebné na to, aby sa aktualizovala všeobecná báza NS serverov a váš súčasný poskytovateľ internetu bude tiež otvárať webovú stránku nie z hostingu č. 1, ale z hostingu č. 2. Všetko, čo sa webová stránka presťahovala.

Druhý spôsob je správny:

 1. Stránka stále pracuje s prvým hostingom.
 2. Je tiež nasadený na druhom hostingu, ale NS server ste ešte nezmenili.
 3. В зависимости от операционной системы, ищете в поиске инструкцию:
 1. В hosts файле для домена сайта указываете IP-адрес нового хостинга.
 2. Проверяете работоспособность сайта на новом хостинге и только после этого меняете NS сервера.

На этом перенос завершен.

Чек-лист

Небольшая памятка:

 1. Покупаем хостинг и домен в разных компаниях.
 2. Домен берем у официального регистратора, а не у реселлера.
 3. Заранее смотрим цены на услуги.
 4. Регистрируем аккаунт на себя, проверяем наличие всех доступов.
 5. Минимально проверяем данные о компании, хотя бы путем оплаты через безналичный расчет.
 6. Pozeráme sa na hodnotenia a odporúčania týkajúce sa tematických fór a hodnotení.
 7. S výnimkou veľkých internetových obchodov (viac ako 20 GB váhy webových stránok, návštevnosť 3-4 tisíc ľudí denne) je najjednoduchším riešením virtuálny hosting s vyhradenou IP adresou a pohodlným ovládacím panelom. Pre navštívené a "ťažké" projekty budú musieť prenajať VPS.
 8. Vezmite si vyhradenú IP adresu, skontrolujte, či je zákaz v Roskomnadzor, pravidelne kontrolujte doručovanie pošty z webu, ak existuje taká funkcia (objednávacie písmená atď.)
 9. Uistite sa, že SSL certifikát sa rýchlo a ľahko pripája. Ak máte veľa stránok vo formáte "skúste, zrazu dostaneme zaujímavý výsledok" - pozrite sa na hosting s možnosťou inštalácie zadarmo SSL.
 10. Ak nie je možné urobiť záložné kópie prostredníctvom stránky adminpanel, mala by byť pohodlné zálohovanie v hostiteľskom ovládacom paneli. Nezabudnite pravidelne kontrolovať, či je možné nasadiť pracovnú lokalitu zo zálohy.
 11. Ak máte neštandardné požiadavky na serverový softvér - prenajmite si a nakonfigurujte VPS.
 12. Pred objednaním skontrolujte, či váš hosting spĺňa požiadavky CMS.
 13. Na hostiteľa s diskami SSD stránka funguje viackrát rýchlejšie.
 14. Pri projektoch v rámci Ruskej federácie je lepšie vziať sa do Ruskej federácie.
 15. Skontrolujte, či má hosting naozaj nepretržitú technickú podporu a či má možnosť vyriešiť vaše menšie problémy na platenom základe bez účasti ľudí zvonku.
 16. Zistite, či spoločnosť poskytuje účtovné doklady, ak ich potrebujete (účty, akty atď.)
 17. Skontrolujte, či hosting môže obmedziť prístup (IP whitelist, prístup iba k určitým adresárom a lokalitám).
 18. Sledovanie prevádzkyschopnosti webu pomocou služieb tretej strany.
 19. Nebojte sa zmeniť hosting, ak prúd nie je spokojný. Je to jednoduché. Pri zmene hostingu skontrolujte prevádzku webovej stránky pred zmenou NS-serverov pre doménu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár