Čo ovplyvňuje propagáciu služby YouTube: najvýznamnejšie faktory

V časti sme sa venovali téme v článku o propagácii kanála na YouTube, teraz ho podrobnejšie odhaľujeme.

Okamžite varujte: Google neodhalí všetky tajomstvá hodnotenia videa. Zoznam faktorov je založený na pochopení samotného „YouTube“, výskumu a odborného poradenstva a vlastných pozorovaní.

Sledujte čas

Čas zobrazenia zobrazuje, ako dlho používatelia YouTube sledujú vaše videá. V súhrne služby YouTube Analytics tento indikátor prichádza ako prvý. Stránka neskrýva skutočnosť, že čas sledovania je kľúčovým faktorom hodnotenia.

Predtým bol počet názorov (názorov) najdôležitejšou metrikou efektivity video marketingu a úspechu kanála. Z tohto dôvodu má trh veľa návrhov na ich podvádzanie. Teraz kupujete názory zbytočné a tu je dôvod, prečo:

 • Počítadlo vypočíta a odstráni neplatné kontroly, preto pracuje s oneskorením.
 • Služba YouTube má záujem o zachovanie používateľov, čo nezaručuje veľký počet zobrazení. 1 trvanie sledovania 10 minút je lepšie ako 5 zobrazení 60 sekúnd.
 • Pre umelé zobrazenia môžete získať sankcie alebo zablokovať kanál. Podobne - s inými podvádzať: vzájomné predplatné, nákupy páči.

V Akadémii pre autorov je napísaná čiernobielo: „Hodnotenie každého videa a kanálu v službe YouTube závisí od času sledovania - čím dlhšie používatelia sledujú video, tým častejšie sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania a odporúčaniach.

Vlastníci kanálov YouTube môžu zároveň vidieť prepojenie medzi počtom zobrazení a dobrým hodnotením, čo je úplne normálne: spravidla sa zobrazenia zhodujú s časom sledovania.

Podobný príbeh s inými ukazovateľmi.

Podľa štúdie Backlinko je priemerná dĺžka videa na prvej stránke vyhľadávania takmer 15 minút. Všetko je logické: služba YouTube miluje dlhé videá, pretože predlžuje dobu sledovania.

Priorita času sledovania tiež vysvetľuje skutočnosť, že počet účastníkov má malý vplyv na poradie, pretože počet zobrazení počtu odberov:

 • Ľudia si predplatia desiatky kanálov, nemajú dostatok času na sledovanie každého nového vydania. Okrem toho, YouTube nie je jediný chronophagus: tam je tiež Facebook, VKontakte, pošta, poslov.
 • V páske "Domov", okrem videí na odbery, existujú odporúčania. Sú založené na histórii prehliadania, preferenciách používateľov s podobnými záujmami atď.

Vo vyhľadávaní nájdeme videá z kanálov s najrôznejším počtom účastníkov.

Backlinko je Brian Dean tiež poznamenáva, že HD filmy dominujú výsledky vyhľadávania. Nie je známe, či je kvalita videa faktorom hodnotenia. Odvažujeme sa navrhnúť, že dôvodom je: vysoko kvalitné videá sú sledované častejšie a dlhšie.

Zaujímavý fakt: YouTube berie do úvahy nielen čas sledovania, ale aj trvanie relácie. Relácia začína, keď používateľ navštívi stránku a končí, keď ju opustí. Ak prehliadač po sledovaní videa nenasleduje externé odkazy, ale zostane na youtube.com, kanál dostane bonusový čas sledovania.

Zoznamy skladieb, tipy a záverečné šetriče obrazovky pomáhajú divákovi zatvoriť diváka v ekosystéme „YouTube“.

Reakcie: rád, shera, komentáre, predplatné

YouTube, rovnako ako všetky sociálne siete, venuje veľkú pozornosť zapojeniu publika. Tím Backlinko našiel spojenie medzi vysokou pozíciou videa a počtom reakcií: rád, sherov, komentáre a predplatné, ktoré toto video vyvolalo.

Teraz viac o každom sociálnom signáli:

 • Páči sa vám, že používatelia majú radi video: s najväčšou pravdepodobnosťou YouTube berie do úvahy takéto reakcie. „Palec hore“ však môže ovplyvniť poradie a nepriamo: je možné, že dobré údaje o názoroch a sledovaní času budú pravdepodobne viniť za všetko.
 • John Muller, vedúci analytik spoločnosti Google, popiera vplyv repostov v sociálnych sieťach na rebríčky vyhľadávačov, ale hosting videa ich stále môže brať do úvahy. Mimochodom, ak osoba zdieľa video s priateľmi, s najväčšou pravdepodobnosťou ju sledoval až do konca - to znamená, že so zachovaním publika je všetko v poriadku.
 • Pripomienky sú silným ukazovateľom angažovanosti. Tu a bez zložitého výskumu je všetko jasné: užívateľ nebol príliš lenivý na to, aby písal, to znamená, že ho video zachytilo. Mimochodom, energické komentovanie sa deje nielen pod holivarny valce: dobrým príkladom stimulujúce publikum je súťaže Yuri Dudi.
 • Nárast predplatného po sledovaní videa je jasným znamením kvality individuálneho videa a obsahu na kanáli ako celku. Navyše pre lokalitu, že tento indikátor je ťažšie skrutky. Tip: Nezabudnite na konci videa zavolať na odber kanála, do tipov a opisov vložte odkaz s výzvou na akciu.

Opoziční bloggeri sa sťažujú na pesimizáciu kvôli nepáči z tzv. "Kremlebot". Sme si istí, že závrat je rovnaký - oba signály ukazujú, že divák nezostal ľahostajný. A to je hlavná vec pre YouTube.

Vy sami môžete vidieť, ako video s partiou závratov ide do trendov.

Metadáta: názvy, značky, značky

Tituly, popisy a značky pomáhajú stránke poskytovať obsah relevantný pre žiadosť používateľa. V súčasnosti, ako vo vyhľadávačoch, metaúdaje ovplyvňujú menej, ale stále ovplyvňujú.

Squeeze z rady Himanshu Suri, zakladateľa spoločnosti Times24by7 SEO, a lekcií pre Akadémiu pre autorov:

 • Názov by mal byť kľúčovým slovom a mal by byť uvedený na začiatku.
 • Popis je najlepšie podrobne opísaný: 100-200 slov. Kľúčové slovo je tiež najlepšie vložené na začiatok deskriptora.
 • Vzorec pre značky: 1 kľúčové slovo + 2-3 synonymá kľúčového slova + 2-3 široké tematické dotazy.

Na správne vyplnenie metaúdajov musíte pracovať so sémantikou a analyzovať konkurentov. Hovoríme, ako na to:

 • Pre výber kľúčových slov "Yandex.Wordstat", samozrejme, nie je užitočné. Tipy od spoločnosti Google a YouTube je možné rýchlo a jednoducho zostaviť pomocou služby KeyWord Tool. Tiež pre tento účel vhodné nástroje Pixel Tools.
 • Ak váš kanál nie je prvým dňom na stránke, je potrebné preštudovať štatistiky služby YouTube Analytics: „Zdroje návštevnosti“ → „Vyhľadávanie v službe YouTube“.
 • Ak chcete zbierať konkurenčné značky, použite rozšírenie VidIQ Vision pre rozšírenie Google Chrome.

"Jurij Dud na" Amokonf 2018 "povedal:" Veľkosť "Yutuba" je v prvom rade vynikajúci, príkladný, netupný systém odporúčaní na Facebooku. "

Správne vyplňte metadáta - viac šancí dostať sa do odporúčaných a podobných videí. Toto je mimoriadne dôležité.

Hlavná vec na zapamätanie: pre falošné metadáta, môže YouTube odstrániť video, hodiť štrajk a dokonca zablokovať účet.

Stručne o hlavnej veci

 • Čas prehľadávania je kľúčovým faktorom v rebríčku. Indikátor môžete sledovať v nástroji YouTube Analytics. Vplyv počtu zobrazení sa zmenil na pozadie, ale spravidla existuje silná korelácia medzi názormi a časom sledovania.
 • Služba YouTube miluje dlhé videá, pretože majú viac času na sledovanie. Podľa Backlinka je priemerná dĺžka videa v hornej časti takmer 15 minút.
 • Počet účastníkov má malý vplyv na poradie, čo znamená, že mladý kanál má každú šancu na úspech bez akýchkoľvek pripomienok.
 • Yutub, podobne ako VKontakte, rozvíja ekosystém: udeľuje tvorcom obsahu, ak užívatelia neopúšťajú stránku po sledovaní videa. Recept: menej odkazov na externé stránky, viac odkazov na iné videá v tipoch a konečnej úvodnej obrazovke. A nezabudnite na zoznamy skladieb.
 • Zapojenie publika je dobré pre propagáciu. Čím viac reakcií - komentáre, predplatné po sledovaní videí, reposts, rád a dokonca aj dizlikes - tým lepšie. Tip: nezabudnite propagovať nové video na sociálnych sieťach, v e-mailovom bulletine, v službe instant messenger atď.
 • Optimalizujte video - správne vyplňte metaúdaje: názvy, popisy, značky. Kľúčové slová je možné zbierať zo štatistík o zdrojoch návštevnosti v službe Analytics, prevzatých z vyhľadávacích tipov Google a YouTube. Pre analýzy požiadaviek vyhovujú KeyWord Tool a Pixel Tools. Značky konkurentov sa dajú ľahko kopírovať pomocou rozšírenia Vid IQ.
 • Nekupujte rád, názory a predplatné. A nepíšte nepravdivé metaúdaje. Za podvody môže YouTube uložiť sankcie a zablokovať kanál.

Ak nemáte čas natáčať video pre biznis a propagovať kanál na YouTube, existuje cesta von - integrovaný video marketing od spoločnosti Texterra. Viac informácií nájdete na stránke, študujte portfólio, kladte otázky na [email protected] alebo telefonicky na čísle 8 (800) 775-16-41

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár