Ako stratiť horúceho klienta, alebo prečo 28 firiem nemohlo predať plastové okná pre mňa

Obchod nie je len krásna webová stránka a chytľavá ponuka. Podnikanie je objednávkou v pracovnom procese, primeranými zamestnancami a kompetentnými obchodnými reťazcami. Ak nie, klient utiecť, blikajúce päty, ako v mojom príbehu o kúpe plastových okien.

Obrátili sme sa na 30 spoločností z mesta Volgograd a iba dve boli primerané. Poviem začínajúcim podnikateľom a manažérom, prečo klient odmietne spolupracovať, aj keď ste strávili veľa peňazí a úsilia, aby ste ho zaujali.

Aké požiadavky sme predložili výkonným umelcom

vzhľadom na to: drevené okná na demontáž. Lodžie a balkóny sú otvorené kovovými tyčami.

Je potrebné: vložiť 5 veľkých okien, znížiť mriežky, glazúra 2 balkóny a 1 balkón, vyberte odpadky.

profil: Rehau Delight Design.

rozpočet: 350+ tisíc rubľov, hotovosť.

Ostatné:

 1. Požiadali o dve obchodné ponuky - jednu pre okná, druhú pre lodžie a balkón. To je dôležité: otázka zasklenia lodžie spočíva na projekte a nemusí sa časovo zhodovať s výmenou okien.
 2. Bezprostredne po meraniach sme si nepamätali, aby sme zistili, ako spoločnosti dodržiavajú sľuby a dodržujú termíny.
 3. Z prvej KP sme dostali konfiguráciu záberov a okien a zaslali ich ostatným spoločnostiam na výpočet.

Spoločnosť 1

Počiatočná konverzácia s manažérom: našiel ma deň po návšteve stránky. Nezanechal som číslo a údaje, takže chlapci hádali, že nie som len zvedavý, neviem.

Dátum merania: 2.10.18

merania: Manažér a majiteľ spoločnosti prišli. Jediní, ktorí priniesli vzorky profilov, parapetov a svahov. Mali sme nádhernú prezentáciu výrobkov a uistili sme sa, že okná boli pôvodné Rehau. Hlavný zadaný sme kúpili byt alebo ho dostali ako dedičstvo, za peniaze alebo hypotéku, cena. Sľúbili poslať KP 5.10.2018.

Zrátané a podčiarknuté: KP zaslala 9.10.18. Keď som videl ceny, pochopil som, prečo sa majiteľ pýtal otázky o byte: náklady na objednávku sú mnohonásobne vyššie ako náklady iných predajcov. Následne sa k tomuto výpočtu nikto ani nepriblížil.

KP vypočítala ďalšie okná (myslel som si). Táto skutočnosť bola oznámená manažérovi. Uistil sa: okná sú rovnaké, len ich robia v továrni s profilom Rehau. Pri meraní však tvrdili, že to boli oficiálni zástupcovia výrobcov. Manžel požiadal o možnú zľavu: odpovedali, že si budú myslieť, ale až po uzavretí zmluvy! Zaujímalo by ma, ako potom navigovať cenu?

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Cena bola nadhodnotená, keď zistili finančné možnosti klienta.
 2. Podvádzanie vo fáze merania: manažér vedel, že sme chceli originálne okná, ktoré nemajú.
 3. Poslal KP 4 dni neskôr ako sľúbil.
 4. Podivný prístup k zľavám: prečo je to potrebné, ak zákazník nie je schopný porovnať konečné náklady na zákazku s konkurentmi. Ako pekný bonus - áno, ako výhoda - nie.

Spoločnosť 2

Počiatočná konverzácia s manažérom: zavolal späť do jedného dňa po aplikácii na stránke. Dievča sa rozprávalo unavene a oddelene. Sľúbila, že profily poradcovi pomôžu.

Dátum merania: 3.10.18

merania: počas merania zamestnanec mlčal, posielal otázky manažérovi. Povedal, že nechápal profily, jeho prípad je len na meranie. Sľúbil, že popoludní pošle komerčný 4.10.18.

Zrátané a podčiarknuté: výpočet bol odoslaný dňa 10.10.2018. KP je jedna: okná a lodžie sú zmiešané v halde - nebolo možné izolovať potrebné pozície. Manžel požiadal o zdieľanie príručky, špecifikoval prácu na lodžiích. Aktualizovaná KP bola odoslaná po 6 hodinách namiesto prisľúbenej hodiny. V zľave pre nováčikov odmietol, vysvetľuje, že dali zľavu na objem. To nie je tak - stačí porovnať ceny na mieste a pochopiť, že to nie je zápach ako zľava.

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. KP poslala o 6 dní neskôr sľúbila.
 2. Žiadosť o samostatné KP sme ignorovali, aj keď sme to vyjadrili manažérovi a meračovi.
 3. Podvody so zľavami: v skutočnosti cena nebola znížená a zľava pre nových osadníkov bola zamietnutá.

Spoločnosť 3

Počiatočná konverzácia s manažérom: Dievča povedalo, že by raditeľovi poradila - súhlasí len s dátumom.

Dátum merania: 4.10.18

merania: Merač prišiel sám, takže aktívne vykorisťoval svojho manžela: kŕmiť, prinášať, držať, merať a ja budem nahrávať. Informácie o cenách, typoch profilov nevlastnili. Napriek inteligentnému vzhľadu, ja som použil partnera cez slovo.

Pôvodne považovaný za REHAU BRILLANT-Design: tieto okná sú v našom inom byte. Keď merač počul, že sme sa nechceli, aby sme ich tu umiestnili, zasmial sa mu do tváre. Dokonca zavrčal. Doslova: "Blázni! Neexistujú žiadne také okná! Nikto v meste ich neponúkne!" Pochybovali sme o vlastnej primeranosti: ale nie, prišli sme domov, skontrolovali okná - ako diamant. Ostatné spoločnosti potvrdili svoju existenciu a poskytli im KP.

Výpočet sľúbil poslať nasledujúci deň.

Zrátané a podčiarknuté: KP poskytol v BRILLANT-Design tri dni. Ten, ktorý v prírode neexistuje, podľa experta. Konzultácie o žiadnej otázke sme nedostali - iba cenu. KP nie je rozdelená na dve časti.

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Zamestnanci nevedia, čo predať.
 2. Hrubosť meradla, obscénneho jazyka - stále neprišla k priateľom.
 3. Poslal KP neskôr na tri dni. Nedodržiavali požiadavku na dve rôzne KP.

Spoločnosť 4

Dátum merania: 10/6/18

merania: zamestnanec bol neskoro, ale varoval. Urobil som merania, dal veľa rád. Sľúbil, že nasledujúci deň pošle dve CP.

Zrátané a podčiarknuté: 10/16/18 re-opustil žiadosť na webe. Za minútu zavolali - už dlho vedeli, prečo na nás zabudli. Neskôr poslali kalkuláciu s cenou trikrát vyššou ako trh, asi dve KP boli vylúčené - všetko bolo zamiešané.

Manžel objasnil, či je cena reálna: príliš vysoká. Manažér odpovedal, že sa pri tvorbe CP mýli. Na žiadosť o zaslanie nového návrhu povedala, že nebude poslaná - nie je povolená (hmm, majú obmedzenie na distribúciu KP?). Ústne vyjadrené. Cena, samozrejme, si nepamätáme.

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Zabudli ste na našu aplikáciu, hoci poslali merača.
 2. Manažér nekontroloval kontrolu pred odoslaním, čo zmialo klienta.
 3. Podivné vnútorné postupy - prečo nemôžete poslať písomný účet?

Spoločnosť 5

Počiatočná konverzácia s manažérom: požiadavka nezostala - manažér sa zavolal. Predtým poznala požiadavky - zrejme spoločnosti zdieľajú potenciálnych zákazníkov.

Dátum merania: 10/6/18

merania: odborník je kompetentný, postoj sa mu páčil.

Výsledok: nnakreslil dobré KP, splnil požiadavky rozčlenením na práce, materiály. Náklady na objednávku sú podobné konkurencii. Boli sme zmätení nedostatkom linky "Inštalácia" vo výpočtoch. Upresnite, či je zahrnutá v cene. Krčmy! Dievča sa orientovalo na mieste a hodilo ďalších 10 000 na inštaláciu každého okna. Na otázku, čo sa deje, odpovedala nespokojne: „No, čo ste chceli šokovať? Nikto vás nútil vybrať prémiové okná!“

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Pridanie priestoru cena za inštaláciu vyzerá ako pereobuvanie na cestách: ak nie je požiadaný, som si istý, že cena zostala rovnaká (čo zodpovedá trhu).
 2. Pravosť manažéra.

Spoločnosť 6

Počiatočná konverzácia s manažérom: požiadali o výpočet ceny okien na dostupných veľkostiach. Manažér súhlasil, zanechal e-mailovú adresu. Odoslal súbor na výpočet 9.10.18.

Zrátané a podčiarknuté: 10/17/18 bez prijatia odpovede, zanechali druhú žiadosť. Volal ten istý muž. Povedal, že náš list je stratený. Po objasnení. Na otázku, kedy čakať na výpočet, hrubý: "Za mesiac! Alebo možno nikdy!" Tak čo to bolo? Bohužiaľ, tento sľub nebolo možné overiť.

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Úplné nerešpektovanie klienta, neuvádzanie ceny.
 2. Hrubosť.

Spoločnosť 7

Počiatočná konverzácia s manažérom: zanechal žiadosť na internetovej stránke 15.10.18. Zavolajte späť za pol hodiny. Dohodli sme, že odhodíme veľkosť okien, vypočítajú a pošlú KP.

Zrátané a podčiarknuté: 10/30/18 zaslala druhú žiadosť. Manažér zavolal (citácia): "Viem o vás. Hľadáte najlacnejšie okná. Rozhodli ste sa neposielať CP, pretože nemáte dosť peňazí na naše služby. Všetko najlepšie!".

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

Bezkontaktný manažér. Ukazuje sa, že hľadanie pohodlného pomeru "cena / kvalita / služba" sa nazýva chudoba. Vynára sa otázka, prečo súhlasili s tým, že zvážia objednávku, ak vopred vedeli, že nebudeme ťahať?

Spoločnosť 8

Počiatočná konverzácia s manažérom: 10.10.18 vymazal údaje pre výpočet.

Zrátané a podčiarknuté: 18/18/18 opäť zanechal žiadosť na stránke. Vysvetlili, že uplynul viac ako týždeň a odpoveď nebola odoslaná. Sľúbili to vyriešiť a zavolať späť. 10/19/18 verbálne informovali o cene: manželka vysvetlila, že si nebude môcť zapamätať pri práci - požiadal, aby bol poslaný na poštu. Okrem toho sľúbili, že urobia plnohodnotnú KP. Manažér dlhú dobu odomkol, potom povedal, že by sa mohla opýtať riaditeľa, či by sa mohla dohoda vyslať. Vysvetlila tichému úžasu, že tieto veci vytlačili a dali ich do úradu v čase uzavretia zmluvy. Dňa 11/17/18 nebola doručená žiadna odpoveď.

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Zabudli ste na klienta a neospravedlnili sa.
 2. Opäť, úžasná vnútorná kuchyňa - cena sa dá hovoriť iba ústne.

Spoločnosť 9

Počiatočná konverzácia s manažérom: Zamestnanec dostal údaje na výpočet. Sľúbila, že nasledujúci deň pošle reklamu.

Zrátané a podčiarknuté: 22/18 si vyhradzuje druhú žiadosť. O dve minúty neskôr dievča zavolá. Nerozumie, čo od nej chcú, nepamätá si prvú aplikáciu. Po 5 minútach ju nájde, otvorí súbor (sú tu nákresy okien a lodžií, kovanie, profily, rozmery sú registrované). Nemá rád obsah spisu, žiada, aby odmerateľ tak, že ho prekreslí svojím vlastným spôsobom - nerozumie tomu.

Po krátkom hádke povedala, že bude čítať a zavolať späť. Musíme vzdať hold: po 40 minútach sa objavil a oznámil cenu. Pokiaľ ide o otázku zliav, povedala, že si bude myslieť, ale za podmienky, že KP upustíme, ktoré pre nás ostatné spoločnosti vypočítali. Tu to je! Rýchla analýza zo strany klienta.

Prečo sme sa na túto spoločnosť nevzťahovali:

 1. Nič nové - opäť nezáujem o kupujúceho.
 2. Manažér trval na príchode merača, aj keď sme vysvetlili, že sme nežili v byte a nemohli sme tam prísť.
 3. Stanovila si vlastné podmienky, požadovala, aby KP boli poskytnuté iným spoločnostiam, hoci jej neposlala.

Zhrnutie iných spoločností

Obrátili sme sa na 30 spoločností. Deväť som opísal. Čo s ostatnými:

 1. Priblížené podľa ceny / služby / pomer 2 spoločností. V novembri objednávame od jedného z nich.
 2. Nevrátili sa späť po odchode z aplikácie trikrát na internetovej stránke 5 spoločností. Zdá sa, že sa tiež rozhodli, že nebudeme ťahať ich ceny.
 3. Zvyšných 14 konalo v rovnakom duchu ako tie, ktoré boli opísané vyššie: hrubosť, nesplnenie sľubov, strata aplikácie. Žiadny manažér nezavolal späť alebo sa nepokúšal objasniť relevantnosť žiadosti.

Len dve spoločnosti boli prekvapené ľudstvom, oddanosťou a záujmom o rozpočet klienta. Boli sme poučení o oknách, ktoré sme chceli, a dal kombináciu ekonomiky a pohodlia segmentu okna, nastavenie, ktoré budeme šetriť až 100 + tisíc rubľov.

Pred naliatím peňazí do internetového marketingu urobte interakcie so zákazníkmi. Úspešné predaje, priatelia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár