99 spôsobov, ako inšpirovať dôveru v stránku

V očiach používateľov by vaše stránky mali vyzerať dôveryhodne. Je nemožné povedať, že všetci ľudia úzkostlivo hľadajú potvrdenie o poctivosti stránky, ale sú tam, a môžete prísť o klientov kvôli skutočnosti, že stránky nespôsobujú im dôveru.

Kto je obzvlášť dôležitý na monitorovanie príznakov spoľahlivosti lokality

 • Tí, ktorí berú peniaze od návštevníkov. Myslím, že to nie je potrebné vysvetľovať. Ľudia sa nebudú podieľať na svojich peniazoch, ak sa im stránky zdajú byť podvodné.
 • Tí, ktorí pracujú s osobnými údajmi. To isté. Zadáte číslo pasu na podvodnú webovú stránku?
 • Tí, ktorí organizujú podobnosti sociálnych sietí, najmä profesionálnych. Patria sem napríklad výmeny na voľnej nohe a všetky stránky, na ktorých má používateľ vlastnú stránku.

Obsah:

Faktory dôvery

 • Formálne prvky dôvery.
 • Technické znaky dôveryhodných stránok.
 • Sociálne dôkazy.
 • Marketingové stratégie a taktika.
 • Prvky dôvery mimo lokality.
 • Obsah ako faktor dôvery.
 • Ľudia ako hlavný prvok dôvery.
 • Bonus: prvky nedôvery.

Poznámka. To neznamená, že všetky tieto prvky skutočne vzbudia dôveru návštevníkov. V opačnom prípade by boli podvodníci príliš ľahko žiť. Užívatelia však budú mať viac dôvodov na dôveru.

Formálne prvky dôvery

S ich pomocou si môžete overiť, či spoločnosť skutočne existuje, aké druhy aktivít sa angažuje, či existujú záruky plnenia záväzkov.

1. Registračné údaje organizácie

Ak je lokalita špecifikovaná OGRN, TIN alebo CAT, stránka môže byť dôveryhodná. Stačí skontrolovať údaje na webovej stránke daňovej služby.

2. Licencie

Tento prvok je relevantný pre spoločnosti, ktoré sa zaoberajú licencovanými činnosťami. Preto by sa miesto s podmienkou obchodu s obuvou nemalo obťažovať s touto položkou.

3. Informácie o majiteľoch alebo vrcholových manažéroch

Ako povedali starí latinčania, nomen est omen alebo názov hovorí sám za seba. Veľké organizácie preto zverejňujú informácie o majiteľoch a manažéroch.

4. Oficiálne správy

Správy potvrdené regulátorom alebo audítormi zverejňujú finančné organizácie a priemyselné podniky.

5. Informácie o členstve v priemyselných združeniach

Môžu to byť SRO, združenia, profesijné združenia. Typicky, seriózne priemyselné spoločnosti nepripúšťajú úprimných podvodníkov do svojich radov.

6. Informácie o účasti v záručných združeniach

Tieto prvky dôvery by sa mali pridať na webové stránky finančných organizácií. Poisťovatelia spolupracujú so zaisťovňami a banky sa zúčastňujú na systéme poistenia vkladov.

7. Zásady ochrany osobných údajov

V niektorých oblastiach je to pre používateľov veľmi dôležité.

Mimochodom, pravidlá spracovania osobných údajov možno považovať za prvok dôvery.

8. Oficiálne hodnotenia

Hovoríme o ratingoch a rebríčkoch vládnych agentúr a nezávislých ratingových agentúr.

Dospelí poznajú cenu tohto prvku dôvery. Stačí pripomenúť, že popredné svetové ratingové agentúry znížili rating Lehman Brothers z investícií na zlyhanie až v polovici septembra 2008. Stalo sa to niekoľko hodín predtým, ako banka vyhlásila vyhlásenie o konkurze. Kolaps Lehman Brothers sa stal symbolom globálnej finančnej krízy v roku 2008.

9. Informácie o partneroch

Ak organizácia spolupracuje s veľkými a dôveryhodnými účastníkmi trhu, dá sa im dôverovať.

10. Vlastníctvo stránky vládnym agentúram

To je zárukou slušnosti a profesionality. Naozaj?

11. Stav oficiálnej stránky

Informácie o Spartaku Moskva alebo J. Zákon sa nachádzajú na desiatkach fanúšikov. Spoľahlivé údaje sa však najprv objavujú na oficiálnych zdrojoch. Problém je, že slovo "oficiálne" môže byť napísané kdekoľvek. Ale to je ďalšia otázka.

12. Certifikácia ISO 9001 alebo GOST

Prítomnosť certifikátov GOST alebo ISO potvrdzuje spoľahlivosť spoločnosti a "súlad systému kvality s medzinárodnými normami". Ospravedlňujeme sa za formálnu frázu, ale hovoríme o formálnych znakoch dôvery.

13. Patenty

Patent na výrobok alebo technológiu potvrdzuje serióznosť organizácie alebo špecialistu.

14. Informácie o zápise ochrannej známky alebo ochrannej známke

Registrované ochranné známky alebo ochranné známky potvrdzujú, že spoločnosť sa stará o ochranu svojich produktov. Vytvára dôveru.

15. Zahraniční partneri

Vďaka zahraničným partnerom získavajú miestni hráči prístup k technológiám, zvyšujú kultúru riadenia, zvyšujú efektivitu marketingu. Zistite, ako sa zmenil názov bieloruského výrobcu kozmetiky vďaka partnerstvu s talianskymi kolegami.

16. Formálne bezpečnostné záruky

Na stránke môžete napísať čokoľvek. Formálne záruky a vysvetlenia však fungujú ako prvok dôvery. Alpari napríklad potenciálnym zákazníkom vysvetľuje, ako zabezpečuje bezpečnosť peňazí na účtoch.

17. Spolupráca s profesionálnymi manažérmi

Tento prvok dôvery využívajú finančné spoločnosti alebo kontextové reklamné agregátory. Prvé prilákať profesionálnych obchodníkov alebo investorov na riadenie spoločných investičných inštitúcií. Tieto ponúkajú klientom možnosť delegovať riadenie reklamnej kampane na profesionálneho manažéra.

18. Benchmarking

Tento prvok dôvery aktívne využívajú investičné spoločnosti. Tvoria portfóliá investičných fondov z cenných papierov podieľajúcich sa na výpočte populárnych akciových indexov. Výkonnosť indexových fondov nezávisí od ľudského faktora. Ceny podielových listov sa menia synchrónne s dynamikou vybraného indexu.

Technické vlastnosti stránky, ktorej môžete dôverovať

Tieto znaky sa veľmi ľahko používajú. Inšpirujú však dôveru len u neskúsených používateľov. Nemali by sa však zanedbávať.

19. Bezpečné pripojenie

Certifikát SSL môže získať ktokoľvek. Preto musí byť zabezpečené spojenie zohľadnené v komplexných prvkoch dôvery. Mimochodom, oficiálna webová stránka hlavného poisťovateľa RESO-Garantia je dostupná prostredníctvom http protokolu. Ale miesto nigérijskej vetvy MMM pracuje cez protokol https.

20. Bezpečnostná pečať z antivírusov

Tento prvok potvrdzuje, že stránka sa pravidelne kontroluje na prítomnosť škodlivého softvéru. Ale kto povedal, že nebezpečné miesta musia byť vírusy?

Vlastníci stránok aplikácie WordPress môžu pridať bezpečnostnú pečať McAfee do minúty pomocou doplnku McAfee Secure. Stačí nainštalovať a aktivovať doplnok.

21. Bezpečné platby

Ak chcete vidieť tento prvok dôvery, používateľ musí zadať objednávku a prejsť na platbu. Starostlivosť o bezpečnosť platieb skutočne zvyšuje dôveru zákazníkov v online obchodníkov.

22. Odkazy na aplikácie v App Store a Google Play

Logika je jednoduchá: ak máte prostriedky na vytváranie aplikácií, môžete byť dôveryhodný. Používatelia vedia, že programy sú pred publikovaním v adresároch programu moderované.

Jednoduchá aplikácia pre iOS a Android môže každého študenta bez skúseností s vývojom. Programy vytvorené pomocou dizajnérov sú testované v App Store a Google Play. Preto s navrhovaným prvkom dôvery zaobchádzajte kriticky.

23. Odkaz na solídneho vývojára webových stránok

Služby renomovaných vývojárov sú drahé. Je nepravdepodobné, že podvodníci strávia veľa peňazí na mieste, ktoré môže byť kedykoľvek zatvorené. Alebo nie?

24. Viacjazyčné

Ak stránka podporuje viac jazykov, veľa ľudí s ňou pracuje. Je nepravdepodobné, že by podvodníci prekladali publikácie v rôznych jazykoch a venovali pozornosť viacjazyčnému a multiregionálnemu SEO.

Nezabudnite, že podvodníci môžu publikovať obsah niekoho iného.

25. Cool dizajn webových stránok

Ak majiteľ investuje do dizajnu, plánuje pracovať dlhú dobu a klienta nebude oklamať. Problém je v tom, že nie každý bude odlíšiť naozaj dobrý a drahý dizajn od lacného pokusu hodiť prach do očí. Čo robiť Pokúste sa porovnať zdroj s lokalitami iných hráčov v odvetví.

26. Systém oznamovania chýb a preklepov

Tento prvok ukazuje, že užívatelia sa starajú o kvalitu obsahu a stránky ako celku. Existuje nevýhoda: systém Orphus alebo jeho ekvivalent môžete nainštalovať do niekoľkých minút.

27. Dostupnosť mobilnej verzie alebo adaptívneho usporiadania.

Tento prvok možno považovať za pokračovanie položky o kvalitnom dizajne. Ak majiteľ investoval do adaptácie na mobilnú premávku, plánuje pracovať dlho. Je tu úskalia: je ľahké prispôsobiť sa pre mobilný zdroj na open source CMS aj pre začiatočníkov.

28. Užitočné a komplexné funkcie.

Napríklad na webovej stránke agentúry Bloomberg môžete sledovať akcie a cenové ponuky. Na stránke "Yandex. Metrics" môžete použiť "Webvisor". Na webovej stránke Saxo Bank môžete spustiť webovú verziu terminálu a obchodovať na najväčších burzách na svete. Majitelia investujú do funkčnosti stránky, takže by mali byť dôveryhodní.

29. Dvojfaktorová autentifikácia

Ak je možné stránku alebo jej konkrétne sekcie zadať až po overení, používatelia majú viac dôvodov na dôveru.

30. Reklamné jednotky AdSense alebo YAN

V "YAN" a AdSense stránky spadajú po moderovaní. Zodpovedajúce reklamné jednotky sa preto môžu považovať za prvok dôvery. Značka je relevantná pre informačné zdroje a blogy.

31. Vysoká návštevnosť

Popularita stránky potvrdzuje dôveru používateľov. Zvyčajne môžete určiť dochádzku pomocou počítadiel v päte zdroja.

32. Ide o zdokonalený útržok

Vyhľadávače zobrazujú v SERP rozšírený úryvok pre stránky, ktoré sa považujú za dôveryhodné. Použite toto na určenie spoľahlivosti zdroja.

Rozšírený úryvok - to sú ďalšie prvky v popise stránky na stránke s výsledkami vyhľadávania. Môžu to byť napríklad hodnotenia, hodnotenia, fotografie, zoznam zložiek atď.

33. Manuálne overovanie registračných údajov

Ak moderátori stránok manuálne skontrolujú registrovaných používateľov, užívatelia majú viac dôvodov dôverovať zdroju.

Sociálne dôkazy

Sociálne faktory dôvery potvrdzujú slušnosť vlastníkov zdroja. Hovorí aj o profesionalite vlastníkov alebo zamestnancov. Internetové obchody, poskytovatelia služieb a výrobcovia používajú na potvrdenie relevantnosti a relevantnosti produktu sociálne dôkazy.

34. Recenzie

Tento prvok dôvery je falošný. Používatelia sú preto dôveryhodní len na základe skutočných recenzií, ktorých presnosť možno skontrolovať.

35. Zoznam klientov

Ak majitelia stránok predávajú výrobky alebo služby známym ľuďom, veľkým organizáciám, vládnym agentúram, zvyšuje sa dôveryhodnosť zdrojov.

36. Informácie o kvalifikácii zamestnancov

Informácie o vzdelávaní, vyššom vzdelávaní a profesionálnych úspechoch zamestnancov sú nezameniteľným znakom dôvery v lokalitu a organizáciu.

37. Účasť na charitatívnych projektoch

Ak sa vlastníci stránok zaoberajú charitou, pravdepodobne budú dôveryhodní. Ale ak zapnete paranoiu na maximum, tento prvok dôvery nefunguje.

Podvodník môže napísať, že vynakladá miliardy na spásu ľudstva pred cudzincami. Skutočný scammer môže skutočne minúť milióny na charitu, aby od vás nalákali miliardy.

Charita je však znakom spoločenskej zodpovednosti a slušnosti podnikania.

38. Informácie o oceneniach, oceneniach, víťazstvách v súťažiach

Ocenenia potvrdzujú verejné uznanie. Spotrebitelia dôverujú organizáciám a odborníkom.

39. Sociálne widgety

Veľký počet odberateľov v sociálnych sieťach hovorí o význame značky alebo médií. Uistite sa, že žijú ľudia, nie roboty, komunikovať v skupine alebo na stránke.

40. Počet zobrazení, rád, repostov a komentárov

Tento prvok dôvery funguje pre obsahové projekty a médiá, vrátane firemných blogov.

Layfkhak for Wordpress: zobrazte počet zobrazení záznamov pomocou doplnku aplikácie Pageviews.

41. Zoznam úloh

Ak spoločnosť prijíma nových zamestnancov, funguje úspešne a rozvíja sa. Preto môže byť zoznam voľných pracovných miest alebo zodpovedajúcej sekcie na stránke považovaný za prvok dôvery.

Pamätajte si, že v niektorých odvetviach podniku vždy prijímajú zamestnancov. Napríklad poisťovne a realitné kancelárie neustále potrebujú agentov.

42. Rozvinutá sieť pobočiek

Podnik s veľkým počtom kancelárií v rôznych regiónoch a lokalitách sotva bude klamať zákazníkov. Existujú výnimky z tohto pravidla. Ale úplne podvodníci považujú za ťažké udržať si prácu veľkého počtu úradov už dlhú dobu bez toho, aby pritiahli pozornosť regulátorov a orgánov činných v trestnom konaní.

43. Realizované projekty

Vlastníkom lokality možno dôverovať, ak robia niečo rozsiahle, technologicky zložité, ktoré požadujú spotrebitelia. Napríklad, stavať domy, rozvíjať webové stránky, zaobchádzať s ľuďmi, produkovať vysoko kvalitné veci.

44. Počet zákazníkov alebo používateľov

Tento sociálny dôkaz funguje hladko: ak je služba v dopyte, ľudia tomu dôverujú. Len nezabudnite, že na stránke môžete napísať čokoľvek.

45. Odborné stanovisko

Ak existujú reálne hodnotenia známych odborníkov o produkte alebo spoločnosti, môže byť stránka dôveryhodná. Nezabudnite, že akékoľvek preskúmanie môže byť falošné.

Пример: производитель семян и пестицидов Syngenta в разделе "Отзывы клиентов" публикует интервью с руководителями и агрономами фермерских хозяйств. Специалисты делятся опытом работы с продуктами компании. Pre súkromných záhradkárov možno považovať názor profesionálnych agronómov za experta.

46. ​​Výsledky hlasovania na mieste

Ak sa hlasovania zúčastní veľa ľudí, dopyt po zdroji sa potvrdí. Aj výsledky prieskumov môžu byť určené populárnymi produktmi.

47. Vysoké pozície vo vyhľadávačoch

Tento prvok dôvery môže byť zahrnutý do časti o obsahu alebo technických charakteristikách lokality. A dostal sa do sociálnych faktorov dôvery, pretože faktory správania ovplyvňujú pozíciu zdrojov pri vydávaní. Ak používatelia nedôverujú tejto stránke, jej behaviorálne metriky sa zhoršujú a pozícia v danej otázke klesá.

48. Peniaze

Samozrejme, nejde o sumu na účte majiteľa stránky. Ako prvok dôvery existuje demonštrácia prístupu k materiálnym zdrojom a schopnosti s nimi zaobchádzať. To znamená, že zamestnanci renomovanej spoločnosti by nemali sedieť v kancelárii na hlave, poradcovia pre investície by mali používať moderné počítače s licencovaným systémom Windows.

Nezamieňajte tento prvok dôvery s Ponte demo. Je to jasný prejav neprimeranosti a nedostatku profesionality. Ako určiť rozdiel medzi Ponte a schopnosť zvládnuť materiálne zdroje? To nie je vysvetlené v skratke, takže musíte prísť na to sami.

Marketingové prvky dôvery

Marketingové stratégie, taktika a špecifické nástroje môžu potvrdiť spoľahlivosť organizácie a profesionalitu jej zamestnancov.

49. Model speňaženia Freemium

Podstatou modelu je: predajca ponúka spotrebiteľovi základnú verziu produktu zadarmo. Na požiadanie klienta je možné zakúpiť ďalšie funkcie. Živý príklad propagácie produktu pomocou modelu freemium - antivírus Avast.

Užívateľ zažíva bezplatný produkt a je presvedčený o jeho kvalite. To vytvára dôveru v dodávateľa.

Skúšobná verzia zdarma

Dôverný prvok funguje rovnako ako bezplatný produkt v modeli freemium. Zákazník môže produkt vyskúšať a potom ho kúpiť alebo odmietnuť.

51. Vernostné programy

Zľavy pre stálych zákazníkov poskytujú organizáciám, ktoré sa dlhodobo spoliehajú na lojalitu zákazníkov. Plánujú pracovať na dlhú dobu a nebudú klamať spotrebiteľov.

52. Vstupný prah

Môže to byť minimálna suma objednávky, výška vkladu alebo investície a tak ďalej. Výrobca tovaru, poskytovateľ služieb alebo obchodník preukážu, že pracujú len s renomovanými zákazníkmi a oceňujú čas svojich vlastných a iných ľudí.

53. Špeciálne servisné podmienky pre VIP a firemných klientov.

Tento prvok dôvery zvyšuje dôveryhodnosť organizácie od VIP a firemných klientov. Nástroj môže byť tiež použitý na vybudovanie dôvery s bežnými zákazníkmi.

Napríklad mnohé banky vydávajú zákazníkom platobné karty triedy zlata za nominálny poplatok alebo za účasť na akciách. Užívateľ dostáva menšie privilégiá a banka získava dôveru a verných zákazníkov.

54. Bezplatné vzdelávanie zákazníkov

Túto metódu formovania dôvery využívajú organizácie takmer vo všetkých odvetviach hospodárstva. Finančníci organizujú kurzy pre mladých kapitalistov a investorov, zástupcovia MLM učia používateľov, aby sa starali o svoju pleť a liečili choroby pomocou magických krémov a aktivovaných pšeničných klíčkov.

S pomocou bezplatného vzdelávania získava firma lojalitu a dôveru zákazníkov.

55. Bezplatná služba

Hovoríme o ďalších službách, ktoré klient dostáva zadarmo. To môže byť doručenie objednávky na náklady predávajúceho, záručný servis, registrácia domény v zóne .com pri platení za hosťovanie, nastavenie kampane pri dopĺňaní účtu v kontextovom reklamnom agregátore. V tomto prípade podnik zmení bezplatné služby pre dôveru.

56. Rešpektovanie maloobchodných zákazníkov

Môžete hodnotiť postoj k retailovým zákazníkom po tom, čo urobíte miernu objednávku v internetovom obchode, zaregistrujete hosting na jeden mesiac alebo urobíte vklad na minimálnu sumu. Pocit opovrhnutia môžete cítiť aj v konzultačnej fáze.

Ak sa zamestnanci na vás nepozerajú, spoločnosť a stránka môžu byť dôveryhodné.

57. Platba závisí od výsledku

Všetko je tu jednoduché: ak zaplatíte za výsledok, predávajúci má záujem o váš úspech. Jednoduchým príkladom je platový model pre kontextovú reklamu, kde platíte za cielené prechody na stránku.

58. Zabezpečené transakcie

Tento prvok dôvery možno vidieť na internetových stránkach online služieb, online aukcií, bulletinov.

59. Náhrada

Online predajcovia často sľubujú, že vrátia peniaze, ak produkt nie je vhodný pre zákazníkov.

60. Reklama na webových stránkach na veľmi chladných stránkach

Ak vidíte reklamu na stránku alebo produkt na Lente.ru, vo Vedomosti alebo na RBC, zdroj je dôveryhodný.

61. Sponzorstvo

Veľké spoločnosti napríklad podporujú športové kluby, aby získali dôveru partnerov a spotrebiteľov. Informácie o sponzorstve nájdete na webovej stránke sponzorujúcej organizácie alebo sponzorovaného projektu.

Prvky dôvery mimo lokality

Informácie o spoločnosti alebo vlastníkovi stránky možno nájsť na sociálnych sieťach, fórach, blogoch, na stránkach pre publikovanie recenzií, ako je napríklad Yelp. Tieto informácie môžu potvrdiť alebo popierať poctivosť a profesionalitu podnikateľov.

62. Sociálny aktivizmus

Veľmi často majitelia stránok zverejňujú odkazy na skupiny v sociálnych sieťach. Pomáha rýchlo kontrolovať úroveň dôvery v podnikaní od partnerov a zákazníkov.

Užívatelia venujú pozornosť počtu skupín, pravidelnosti publikácií, reakcii publika, aktívnej diskusii. Skontrolujte, ako často spotrebitelia reagujú na stránku. Je tiež dôležité, ako zástupcovia podnikov reagujú na zápornú situáciu.

63. Preskúmanie nezávislých lokalít

Na nezávislých lokalitách, ako je napríklad Tripadvisor alebo Yelp, môžete nájsť hodnotenia zákazníkov o organizácii. Spoločnosti často vysielajú spätnú väzbu od zákazníkov na svojich webových stránkach.

Len nezabudnite, že spätnú väzbu možno priskrutkovať.

64. Diskusné fóra

Ak sa informácie o spoločnosti alebo webovej stránke dajú nájsť na špecializovaných fórach, potom je to dôveryhodné, ale tu na vás málo záleží. Ak chcete nájsť diskusné témy, zadajte názov stránky alebo organizácie a názov fóra s operátorom stránky vo vyhľadávacom poli Google.

65. Konzultácie v sociálnych sieťach alebo na špeciálnych miestach.

Dobrým príkladom je konzultácia lekárov na internetovej stránke Zdravie. Mnohí lekári používajú túto lokalitu na vybudovanie dôvery a prilákanie pacientov na súkromné ​​kliniky.

Obsah ako faktor dôvery

Podľa obsahu zverejneného na stránke je možné posúdiť profesionalitu, primeranosť a dokonca integritu spoločnosti a jej zamestnancov. Existuje problém: neexistujú a nemôžu byť univerzálne recepty na posudzovanie zdroja obsahu. A ešte jeden problém: pre človeka bez špeciálnych vedomostí a skúseností je ťažké rozlíšiť vysokokvalitný obsah od viditeľnosti a prachu v očiach.

Ako hodnotiť obsah stránky? Príklady pomôžu pochopiť.

66. Humor, (samo) irónia, ľahké žartovanie

Podvodníci, amatéri a neadekvátni ľudia sa zvyčajne snažia vyvolať dojem vážnych ľudí. Preto humor a irónia na internetovej stránke spoločnosti možno považovať za poistenie proti podvodom a nedostatku profesionality.

67. Kvalitné, komplexné, odborné informácie.

Čo bráni podvodníkom zverejniť na stránke dobrý sprievodca? To nič. Preto nepovažujte chladný obsah za záruku slušnosti vlastníkov zdrojov. Falošné organizácie môžu navyše publikovať články iných ľudí.

Prítomnosť dobrého obsahu autorských práv na stránke však vytvára dôveru a zaisťuje podvod a nedostatok profesionality.

68. Rozhovory s odborníkmi, publikácie renomovaných odborníkov.

Je nepravdepodobné, že predchodca Sberbank Gref poskytne rozhovor pre stránku finančnej pyramídy. Je nepravdepodobné, že by Artemy Lebedev uverejnil poznámku na mieste mladého dizajnérskeho štúdia z provincií.

NB! Skontrolujte si pravosť rozhovorov a odborných publikácií.

69. Bezplatná užitočná služba

Užitočnou funkciou je aj obsah stránok. Existuje mnoho príkladov: sémantická analýza textov z "Advego", "Glavred", "Zodpovedajúce slová". Vývojári si vymieňajú bezplatné služby za dôveru publika.

70. Užívateľský obsah

Príkladom obsahu vytváraného používateľom, ktorý vytvára dôveru v zdroj, je bezplatná konzultácia lekárov na fóre Russian Medical Server. Je to najlepší zdroj spoľahlivých lekárskych informácií pre ľudí bez špecializovaného vzdelávania v RuNet.

Na to, aby poradil na fóre, musí lekár potvrdiť kvalifikáciu. Odborník musí pracovať v paradigme medicíny založenej na dôkazoch. Ak sú tieto podmienky splnené, moderátori pridelia lekárovi štatút konzultanta.

71. Odpovede na otázky používateľov

Toto je spoločný spôsob, ako budovať dôveru. Zamestnanci organizácie reagujú na otázky používateľov na stránke. Nezištná pomoc prispieva k dôveryhodným vzťahom.

72. Chyby, preklepy a iné chyby

Len roboti, podvodníci a praktizujúci zásady nečinov sa nemýlia. Normálne žijúci ľudia sa niekedy pokazia. Preto preklepy a chyby možno považovať za dôveryhodný faktor.

Samozrejme, že by nemalo byť veľa chýb. Áno, vážne faktické chyby vás premýšľajú o profesionalite vlastníkov stránok. Úplná absencia omylov však nevedie k dôvere. Jednoduchí užívatelia sa môžu báť spolupracovať s obyvateľmi neba.

73. Kvalitný a užitočný informačný bulletin

Pravidelné a užitočné mailing tvorí dôveryhodnosť stránky a spoločnosti. Príklady dobrých spravodajcov tu.

74. Príspevky pre hostí

Tento prvok dôvery funguje najlepšie v blogosfére. Príspevky hostí sú najčastejšie uverejňované na renomovaných a populárnych blogoch.

75. Prípady

Podrobné a spoľahlivé prípadové štúdie sú jedným z najspoľahlivejších faktorov dôvery. Pomocou tohto typu obsahu môžete vyhodnotiť profesionalitu vlastníkov stránok.

Ľudia ako prvok dôvery

Používatelia dôverujú webovým stránkam, ak sú za nimi dôveryhodní ľudia. Nasledujúce príklady prvkov dôvery vám pomôžu overiť slušnosť, profesionalitu a primeranosť špecialistov.

76. Video vysielanie z kancelárie

Čo môže budovať dôveru lepšie ako žiť z vašej kancelárie okolo polnoci v piatok?

77. Live, priateľský a ochotný online konzultant

Pozrite sa na príklad v našej skupine v sieti Vkontakte.

78. Sekcia "Náš tím"

Informácie o fotografiách a zamestnancoch zvyšujú dôveryhodnosť stránky. Aby sme sa vyhli obvineniam z nedbanlivosti, ako ilustrácia sa používa snímka zo zdroja kolegov.

79. Videá zamestnancov

Ak chcete potvrdiť dôveru, môžete použiť videá rôznych typov. Špeciálna pozornosť sa však venuje streľbe v neformálnom prostredí. S ich pomocou môžete získať veľa informácií o tíme, ktorý pracuje v projekte.

80. Spôsob komunikácie s návštevníkmi a zákazníkmi na stránke

Ak chcete vyhodnotiť tento faktor, pozrite si poznámky k publikáciám na stránke. Odpovede na otázky používateľov môžu veľa povedať o profesionalite a slušnosti vlastníkov stránok.

81. Schopnosť komunikovať s vlastníkmi stránok telefonicky alebo osobne

Nie je dôležitá samotná príležitosť, ale dojem komunikácie so zástupcami spoločnosti. Ak máte pochybnosti, zavolajte na telefónne čísla uvedené na stránke. To pomôže urobiť rozhodnutie. Len si pamätajte, čo povedal Greg House.

82. Správa z hlavy

Toto je jeden z údajov bodov 81 a 82. Video s vrcholovými manažérmi pomáha rozhodovať o tom, či dôverovať stránke a spoločnosti.

83. Reakcia na negatív

Normálne miesto nemôže potešiť každého. Preto to musia byť negatívne reakcie návštevníkov alebo zákazníkov. Reakciou vlastníkov zdroja na negatívne reakcie, môžete pochopiť, či dôverovať spoločnosti. Mimochodom, nedostatok negatívnych recenzií na dlhotrvajúcej stránke je vážnym dôvodom na premýšľanie.

Nebudeme umrieť na skromnosť, takže sa pozrite na príklad reakcie na negatív v komentároch k tomuto článku.

Bonus: ako pochopiť, že stránka nie je dôveryhodná

Z niektorých zdrojov a organizácií sa musia zdržať. Nižšie sú uvedené znaky, ktoré môžu povedať podvodníkov, laikov a neadekvátnych ľudí.

84. Licked site

Môj otec pracoval ako kontrarozviedkový dôstojník. Preto už od detstva viem, že najviac podozrivých ľudí treba považovať za tých, ktorí nevyvolávajú žiadne podozrenie. Stručne povedané, ak vidíte skvelé stránky s množstvom užitočných informácií, neexistujú žiadne chyby a všetko funguje, buďte opatrní.

Vtipy sú vtipy, ale krátkozrakí podvodníci sú často zradení perfekcionizmom.

85. Keď vlastníci lokality vedia všetko a nepochybujú

Ak zástupcovia zdroja počujú len seba, stojí za to premýšľať o ich profesionalite a primeranosti. Ak nie ste masochista, potom sotva chcete komunikovať so sódami a hviezdami, ktorí sa na vás pozerajú. Takéto hviezdy sa často javia ako priemerné. A zlyhajú tak, že vás nutne ťahajú spolu.

86. Agresívne uloženie

Tento prvok nedôvery je možné vidieť na webovej stránke, na externých stránkach alebo osobne so zástupcami spoločnosti. Aktívny a studený predaj samy o sebe nehovoria o podvádzaní alebo nedostatku profesionality vlastníkov zdrojov. Ale v kombinácii s inými znakmi si myslia. Áno, aj uloženie je veľmi nepríjemné.

87. Neplatné informácie

Ak je stránka zverejnená úplne nezmysel, dôvera zdroj nestojí za to. Problém je v tom, že osoba nemusí pochopiť presnosť informácií.

88. Fotky

Robia vás zaujímalo, či je miesto potrebné pre vlastníkov.

89. Dumping, nereálne ceny, prísľub super-zisku.

Ak ponúkate používateľom najnovší iPhone za 1500 rubľov, je tu šanca spustiť sa do podvodníkov. Áno, na bežných stránkach sú tiež zľavy, predaj a propagačné akcie. Ale ak sú podmienky veľmi chutné, skontrolujte správnosť informácií.

90. Vyhlásenie o výlučnosti

Takmer každá spoločnosť na svojej webovej stránke píše, že je to najlepšie, prvé, najlepšie. To je normálne. Ak však vidíte informácie o jedinom lieku na svete, ktorý lieči všetky choroby a vracia mládež, užívatelia nemajú dôvod dôverovať vám.

91. Nereálne záruky

Ak ste sľúbil večnú mladosť, dvoj-veľkosť zväčšenie prsníkov s pomocou bylinných prípravkov alebo miesto v top 3 Yandex pre trojmesačnú žiadosť o PVC okná v Moskve, len podvodníci záruku.

92. Sebapotvrdenie na úkor konkurentov

Keď píšu na mieste, že "všetci sú darebáci, a ja som d'Artagnan," je to dôvod myslieť. Obvykle sa presadzujú na úkor iných osobne nezrelých ľudí s nedostatočnou motiváciou. To sú darebáci, nie d'Artagnan.

Nepovažujte túto položku za axiómu. Obhajovať sa pred konkurentmi a zdôrazňovať ich nadradenosť môže byť jemná, s humorom a bez útočných útokov na kolegov na trhu. Pamätajte si epickú bitku medzi Vestami a Not Vestami?

93. Rôzne typy prirážok

To môže byť falošné komentáre, rád, odstránenie negatívnych názorov, falošné znalecké posudky a tak ďalej. Len to nerobte, aby ste nevystrašili svojich používateľov.

94. Veľký počet reklám, agresívne reklamné formáty

Blikajúce teasers skákanie z monitora pop-up okná, zverejnenie veľkého množstva reklamy na úkor obsahu robí si myslíte o cieľoch vlastníkov stránok. Ak chcú najprv zarobiť na vás peniaze a neriešiť vaše problémy, môžete dôverovať zdroju?

95. Predsudky, neznášanlivosť, manipulácia faktov

Táto položka sa týka mediálnych stránok. Ak publikácia nie je v súlade s novinárskou etikou, nečítajte ju.

96. Odhalenie globálnych sprisahaní

Dôkladne si prečítajte informácie, ak sa na stránke hovorí, že lekári špecificky zabíjajú ľudstvo očkovacími látkami a internet je vytvorený na zotročenie ľudí s skynetom. Konšpiračné teórie často používajú podvodníkov.

97. Webová stránka o bezplatnom hostingu a doméne

Je to veľmi kontroverzný prvok podozrenia. Napríklad na LiveJournal sú blogy lekárov, ktorí sú dôveryhodní miliónkrát viac ako zdroje súkromných kliník s drahými návrhmi a plateným hostingom. Obchodná stránka však musí fungovať na komerčnom hostingu a platenej doméne.

98. Spam

Raz som sa na webe Mnogo.ru razantne zaregistroval a získal zľavy a bonusy na online nákupy. Potom bola moja e-mailová schránka vyplnená písmenami. Pokus o odhlásenie alebo označenie listu ako spamu nefunguje.

99. Potreba autorizácie alebo zobrazenie stránky

Nepožiadajte používateľov, aby chceli stránku Facebook zobraziť publikáciu, jednoducho prejdú na inú stránku. Tieto techniky používajú len žlté lisy.

Venujte pozornosť faktorom dôvery a nedôvery

Vezmite ich obzvlášť vážne na vlastné webové stránky: normálny zdroj kvôli neskúsenosti webmastera môže vyzerať podozrivo. Prvky dôvery vám môžu povedať, či stránke dôverovať. Ale nepovažujte faktory dôvery za absolútnu záruku profesionality a slušnosti vlastníkov zdroja. Podvodníci môžu dať na miesto všetky stopitsot známky spoľahlivosti. Preto ostražití užívatelia hodnotia každú lokalitu kombináciou znakov.

V komentároch môžete zdieľať faktory dôvery a príklady podozrivých zdrojov. Давайте выведем всех онлайн-мошенников на чистую воду.

kak-ponyat-mozhno-li-doveryat-saytu-ili-100500-dokazatelstv-trasta
#

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár