Ako zvýšiť predaj prostredníctvom propagačných akcií a zliav. inštrukcia

Materiál pripravil Alexey Vazherkin, projektový manažér v štúdiu NIRIS.

Zásoby sú skvelým nástrojom na zvýšenie predaja.

Pri práci s klientskými projektmi sme zostavili zoznam odporúčaní, aby sme mohli akcie zdieľať. Prečítajte si ju nižšie.

Populárne typy akcií

Promo akcie so zľavou

V tomto prípade ponúkame zľavu na konkrétny produkt alebo službu.

Je lepšie nerobiť zľavu nižšiu ako 15%.

Podľa našich skúseností, používatelia reagujú pomaly na zľavy 5-10%.

Ak máte pevnú cenu, potom v opise akcie zadajte cenu pred (prečiarknutím). A cena akcií, veľké. Ak sú úspory značné, môžete pridať ďalšie číslo - koľko peňazí kupujúci ušetrí kúpou tejto služby alebo produktu.

Promo akcie s darčekom

Teraz zľavnené akcie fungujú horšie ako pred 5-10 rokmi. Príliš veľa spoločností, ktoré predtým, ako urobíte 30% zľavu, zvýši hodnotu o 50%. To podkopáva dôveru kupujúcich. Prestanú dôverovať zásobám. Existujú aj ľudia, ktorí v podstate nič neberú so zľavou. "Vždy zaplatím plnú cenu!" - hovoria.

Teraz propagačné akcie fungujú lepšie, keď je niečo ponúkané ako darček.

Napríklad pri výrobe kuchýň na mieru môže ísť o kapotu alebo umývadlo. Pre kozmetický salón: bezplatná konzultácia s kozmetológom, súborom kozmetiky, osvedčenie pre postup.

Tiež ako darček môžete ponúknuť niečo lacné, ale príjemné a emocionálne. Napríklad fľaša dobrého šampanského, certifikát v kaviarni alebo reštaurácii.

Propagácia bonusových bodov, diskontných kariet,

Organizujeme vernostný program a vydávame zľavové karty. Po každom nákupe pridáme na kartu bonusy. Následne tieto bonusy využívajú zákazníci na úhradu služieb alebo na získanie rozšírenej služby. Každý deň sa stretávame s príkladmi takýchto akcií: reťazové supermarkety, obchody s elektronikou, kníhkupectvá atď.

Lotéria a súťaže

V lotérii sa zúčastnia napríklad všetci kupujúci, ktorí majú čas kúpiť určitý produkt alebo službu pred koncom mesiaca. Hlavnou cenou je prehliadka Európy.

Propagačné kódy

Zvlášť efektívne pre internetové obchody. Vydávame propagačné kódy a distribuujeme ich na sociálnych sieťach a na špeciálnych stránkach (napríklad služba Promokodio).

Ak chcete zvýšiť záujem, môžete propagačný kód distribuovať ako "tajnú zľavu len pre zamestnancov organizácie".

Hlavným pravidlom zásob. Časový limit

Zákazníci si od vás kúpia, ak majú pocit, že môžu prísť o svoje výhody. To možno dosiahnuť obmedzením podielu času. Je však lepšie, aby termín akcie nebol dlhší ako jeden mesiac.

Užívatelia musia pochopiť, že majú šťastie, a že kampaň skončí za týždeň alebo pár dní, a budú im chýbať šance.

25% zľava. Iba do konca mesiaca. Zostáva 8 dní do skončenia promočnej akcie.

Odpočítavače na stránkach fungujú efektívne. Umiestnením počítadla môžete zvýšiť konverziu stránky o 2-3 krát.

Ako vytvoriť špeciálnu ponuku na stránke

 • Informácie o akcii sú umiestnené čo najvýraznejšie.
 • Urobiť veľký banner na hlavnej stránke.
 • A samostatnú stránku v špeciálnej sekcii "Promo akcie".
 • Informácie o akcii sú nevyhnutne umiestnené na stránke služby alebo produktu, ktorý ponúkame. To sa často zabúda. Ale keď sa užívateľ dostane z vyhľadávania alebo reklamy na stránke služby, potom sa môže ukázať, že informácie bude študovať a opustí stránku bez toho, aby sa dostal na hlavnú stránku a do sekcie zdieľania. A preto sme sa o našej ponuke neučili nič.
 • V každej fáze informujeme klienta o tom, čo od neho potrebujeme.
 • Na skladový banner umiestnime jasné tlačidlo: "Ďalšie informácie", "Vybrať produkt", "Prejsť na popis" atď.
 • Z hlavnej stránky kliknutím na banner prevezmeme používateľa priamo do sekcie s tovarom, ak je akcia jednoduchá (zľava 15% na určitú službu).
 • Alebo vedieme na samostatnú stránku s popisom akcie, ak je to komplikované - nemôžete o nej povedať v niekoľkých vetách, má mnoho podmienok alebo ak je to súťaž.
 • V tomto prípade umiestnime na samostatnú stránku propagácie aj odkaz alebo tlačidlo - vyberte produkt, zaregistrujte sa na službu, zavolajte na záznam.
 • Kontrolujeme, či sú informácie o akcii presne a zreteľne zobrazené pri prezeraní stránky zo smartfónov.

Ako si oddýchnuť

 • Oznamujeme akciu v sociálnych sieťach. Napríklad opravíme príspevok o akcii v hornej časti skupiny "VKontakte". K popisu pridáme stručné informácie a spustíme cielené reklamy od odberateľov a cieľových skupín.
 • Pridajte k nej informácie o reklamách Yandex.Direct a Google.Adwords. Ak spustíte kampaň s kontextovou inzerciou, informácie o akcii sa môžu pridať do reklám.
 • Nastavili sme opätovné zacielenie s informáciami o akcii a že sa čoskoro skončí. Užívatelia, ktorí už boli na stránke "dohnať" s našou reklamou s informáciami, že im zostáva málo času na kúpu akcií.
 • Spustite e-mail alebo SMS newsletter o propagačných akciách. Ak existuje klientská základňa, pošleme na ňu informácie.
 • Využívame tradičnú offline reklamu: rádio, TV, distribúciu letákov. V niektorých oblastiach funguje pomerne dobre tradičná reklama.
 • Bannerová reklama na tematických portáloch a fórach. Ak má vaša téma obľúbené portály alebo fóra, môžete tam uverejniť informácie tak, že s nimi súhlasíte.

Gamifikácia - predstavujeme herný prvok v procese získavania

Ponúkame napríklad užívateľovi, aby ich vyhral v malej hre. Alebo vytiahnite páku s jednorazovou banditou na skladovej stránke. Alebo môžete vymazať jednu z troch polí, z ktorých si môžete vybrať.

Výška zľavy sa vydáva náhodne, napríklad od 12 do 20%.

Súčasne, niektorí zložití užívatelia pôjdu z rôznych zariadení a prehliadačov vyhrať maximálnu zľavu. Úplne nám vyhovuje: čím viac sa pokúšajú, tým viac sa zapájajú.

Príklad propagácie s elementom hry, kde po zadaní e-mailovej adresy môžete vyhrať zľavu v rulete

Na konci

Všetky podmienky promócií a súťaží musia byť splnené, a potom post fotografie usmievavá víťazov v sociálnej. a internetových stránkach.

V tomto prípade bude každá ďalšia akcia úspešnejšia ako predchádzajúca.

Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár