Čo je AMP: podrobný sprievodca zrýchlenými mobilnými stránkami

Zrýchlené mobilné stránky alebo AMP je technológia, ktorá poskytuje pohodlný prístup k informáciám na internete z obrazoviek smartfónov a tabletov. Ako AMP funguje? Ako vytvoriť a prispôsobiť zrýchlené mobilné stránky? Aké nástroje môžu vlastníci stránok používať na populárnych CMS, vrátane WordPress, Joomla !, Drupal, OpenCart? Aké úskalia sa webmasteri stretávajú pri implementácii AMP a ako riešiť problémy? Odpovede na tieto a ďalšie otázky v príručke.

Čo je AMP a ako fungujú

AMP je skratka, ktorá je odvodená z prvých písmen anglických slov zrýchlených mobilných stránok. V ruštine je to zrýchlené mobilné stránky. Termín označuje technológiu zobrazovania stránok lokality pre mobilných používateľov, ktorá poskytuje maximálnu rýchlosť načítania stránok.

AMP sú radikálne obmedzené verzie bežných webových stránok. Na zrýchlených stránkach zostáva hlavný obsah. Na urýchlených stránkach chýba väčšina pomocných prvkov, vrátane widgetov, komentovacích formulárov, blokov odporúčaného obsahu, reklám.

AMP je open source platforma. Zrýchlené mobilné stránky preto môže ktokoľvek používať bezplatne.

Ideologickým inšpirátorom a zástancom projektu je Google. Najväčší vyhľadávač na svete používa AMP pri generovaní stránok s výsledkami vyhľadávania. Okrem toho Google ukladá zrýchlené stránky stránok a funguje ako CDN. To umožňuje mobilným užívateľom rýchlo načítať AMP aj pri nízkych prenosových rýchlostiach.

Zrýchlené stránky sa skladajú z HTML značiek so špeciálnymi tagmi a JavaScript knižnice. Na vytvorenie AMP môžete použiť obmedzenú množinu značiek a skriptov. To znižuje funkčnosť a vizuálnu príťažlivosť stránok, ale dramaticky zvyšuje rýchlosť ich načítania. Pre-caching tiež pomáha urýchliť bootovanie.

Surferi môžu používať AMP dvoma zásadne odlišnými spôsobmi. Prvá zahŕňa prenos údajov zo servera vlastníka lokality do počítača návštevníka a zobrazenie zrýchlenej verzie stránky v prehliadači. Napríklad na stránke s podporou AMP môžete nastaviť automatické presmerovanie všetkých mobilných používateľov na zrýchlené stránky. Návštevník sa môže dostať do AMP cez odkaz pomocou mobilného zariadenia alebo pridať príponu / amp / k URL v adresnom riadku prehliadača na stacionárnom PC.

Druhá metóda zahŕňa prezeranie uloženej verzie AMP zo servera Google. Najväčší vyhľadávač na svete zobrazuje odkazy na zrýchlené stránky vo formáte karuselu v SERP. Pri prezeraní stránky používateľ neprejde na stránku, ale zobrazí obsah zo stránky s problémami.

Bohužiaľ, spoločnosť Google nepovažuje za potrebné zobrazovať AMP karusel na stránkach problému, vytvorených pre moje zariadenia. Preto, napríklad, vďaka vyhľadávač Land.

Na rozdiel od Google, Yandex nepodporuje AMP technológiu.

Najväčší vyhľadávač Runet zatiaľ nepovažuje zrýchlené mobilné stránky za duplikáty. Je to preto, lebo AMP odkazuje na kanonické stránky pomocou atribútu rel = "canonical".

Napriek tomu Yandex indexuje AMP a dokonca ich zahŕňa. Jeden z účastníkov populárneho fóra SEO povedal, že vyhľadávač zahrnoval zrýchlené stránky do vydania namiesto hlavných. Technická podpora reagovala na sťažnosť, že robot nepovažuje atribút rel = "canonical" za prísnu smernicu. Preto sa namiesto hlavných stránok stránky vyskytli problémy s AMP. Topikstarter musel zakázať Yandexu indexovať zrýchlené stránky v súbore robots.txt.

Niekoľko mesiacov používania AMP som si nevšimol žiadne problémy s Yandexom. Pri vydaní tohto vyhľadávača získať hlavné verzie stránok. V súbore robots.txt nešpecifikujem špeciálne pravidlá pre indexovanie.

Mám používať zrýchlené mobilné stránky?

Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte venovať pozornosť výhodám, nevýhodám a výsledkom implementácie AMP.

Prínosy AMP

Hlavnou výhodou AMP je vysoká rýchlosť sťahovania. V tabuľke sú výsledky testov základnej a zrýchlenej verzie stránky s pomocou niekoľkých služieb.

Servis / strana

základné

AMP

Google PageSpeed ​​Insights

62 bodov za mobil, 77 bodov za desktopy.

88 bodov za mobil, 94 bodov za desktopy.

Pingdom rýchlosť sťahovania nástroj

Doba sťahovania 5,94 sekúnd, veľkosť stránky 3,5 MB.

Doba sťahovania 2,46 sekúnd, veľkosť stránky 381,4 KB.

GTmetrix rýchlosť sťahovania nástroj

Rýchlosť sťahovania 18,6 sekúnd, veľkosť stránky 3,49 MB.

Doba sťahovania 3,4 sekundy, veľkosť stránky 314 kb.

Zrýchlené stránky sa načítavajú oveľa rýchlejšie ako štandardné. To je možné vďaka výraznému zníženiu objemu dát pomocou technológie AMP.

Nízka rýchlosť sťahovania negatívne ovplyvňuje užívateľský komfort. Viac ako polovica návštevníkov nečaká na zobrazenie obsahu na viac ako 3 sekundy.

Rýchle načítanie je dôležité pre používateľov s mobilnými zariadeniami. To je dôvod, prečo Google pre-caches AMP a pôsobí ako CDN pre ľudí, ktorí používajú pomalý internet.

Spoločnosť Google berie do úvahy rýchlosť načítania stránok pri hodnotení stránok. Toto je dôležité v kontexte testovania mobilného indexu. Poskytuje AMP ďalšie výhody v hodnotení?

V polovici roka 2016 na samite Google Search Engine Journal v Chicagu hovorca Google Harry Iles povedal, že zrýchlené mobilné stránky nepatria medzi hodnotiace faktory. Ale špecialista nemohol jednoznačne povedať, že AMP nebude v budúcnosti hodnotiacim faktorom.

Čo to znamená? Samotná technológia AMP nedáva miestam výhodu pri hodnotení. Výrazne však zvyšuje rýchlosť načítania stránky, ktorá sa berie do úvahy pri generovaní výsledkov vyhľadávania.

Správy o novinkách a obsahové projekty profitujú zo zavedenia AMP, ak spadajú do karuselu. Táto položka sa zobrazí v hornej časti SERP nad výsledkami vyhľadávania. To poskytuje webové stránky s urýchlenými stránkami ďalšie konverzie.

Takže hlavnou výhodou zrýchlených stránok je vysoká rýchlosť sťahovania. Zlepšuje skúsenosti používateľov a môže nepriamo ovplyvniť pozíciu stránok pri vydávaní spoločnosti Google. Zdroje môžu vďaka karuselu AMP získať aj ďalšie pohľady.

Nevýhody zrýchlených mobilných stránok

AMP má veľa nedostatkov. Tu sú hlavné:

 • Údaje o návštevách zrýchlených stránok nespadajú do prehľadov služby Metrics a Google Analytics, ktoré sú generované sledovacími kódmi na hlavných stránkach stránok. Ak chcete sledovať účinnosť programu AMP, musíte k nim pridať kód sledovania manuálne alebo pomocou doplnkov.
 • Zrýchlené stránky majú v porovnaní so základňou zníženú funkčnosť. AMP nemá navigačné menu, blok podobných publikácií, bočný panel, komentár. Potrebné prvky musia „skrutkovať“ manuálne alebo pomocou zásuvných modulov.
 • Vzhľad AMP sa líši od základných stránok nie je k lepšiemu. Kvôli vysokej rýchlosti sťahovania venujete vizuálnu príťažlivosť stránok.
 • Na AMP nie sú žiadne widgety tretích strán, napríklad widgety skupín Vkontakte alebo Facebook.
 • Ak spoločnosť Google na karuseli zobrazí zrýchlené stránky stránok, používatelia si ich môžu prečítať bez toho, aby opustili SERP. Vaše stránky preto strácajú návštevnosť.
 • Teoreticky, kvôli AMP, môžu vzniknúť problémy s indexovaním. Príklad s "Yandex" je opísaný vyššie.

Pre vysokorýchlostné sťahovanie musia platiť funkčnosť a vzhľad stránok. Treba poznamenať, že väčšinu nedostatkov možno úplne alebo čiastočne odstrániť. AMP však vždy zostane zjednodušenou alebo skrátenou verziou základnej stránky stránky.

Výsledky implementácie AMP

Prvá osobná skúsenosť. On predstavil zrýchlené stránky na pilotné stránky WordPress v novembri 2016. S Yandexom nie sú žiadne problémy. Tento vyhľadávač vidí AMP, ale nezahŕňa ich do indexu.

Google rýchlo indexuje AMP. Informácie o nich sa objavili v sekcii Vyhľadávacia konzola "Zobraziť vo vyhľadávaní - Zrýchlené mobilné stránky" v priebehu niekoľkých dní po zavedení na stránke.

Takmer okamžite po indexovaní, Google pošle návštevnosť do AMP. Ku koncu februára 2017 sa približne každý tretí návštevník spoločnosti Google dostane do zrýchlenej a nie hlavnej verzie stránky. Tu je zaujímavá štatistika:

 • Počas týždňa od 20. februára do 26. februára prišlo na testovacie miesto od spoločnosti Google 749 návštevníkov.
 • Z celkového počtu 749 ľudí je 397 mobilných užívateľov.
 • 246 používateľov zo spoločnosti Google pristálo na zrýchlených stránkach.

Na príklade konkrétneho zdroja bez nároku na reprezentatívnosť je možné vidieť, že spoločnosť Google ochotne pošle návštevníkov do programu AMP. 32,84% z celkového počtu používateľov alebo 62% mobilných používateľov prišlo na zrýchlené stránky z vyhľadávača. Zostávajúcich 38% majiteľov smartfónov a tabliet narazilo na základné stránky s adaptívnym usporiadaním.

Podľa dostupných údajov nie je možné povedať, že spoločnosť Google preferuje AMP na stránkach s adaptívnym rozložením. Vyhľadávač nasmeruje takmer 40% mobilných používateľov na stránky s citlivým rozložením. Dá sa predpokladať, že vlastnosti zariadenia používateľa a rýchlosť pripojenia k internetu ovplyvňujú rozhodnutie vyhľadávača.

Tu sú údaje, ktorým treba venovať pozornosť:

 • Tri mesiace po implementácii návštevníkov na zrýchlené stránky len raz klikli na reklamu AdSense. Na zrýchlených stranách pod hlavným obsahom visí obdĺžnikový blok 300 x 250. Iné formáty reklamy ešte neboli testované.
 • Miera odchodov AMP je výrazne vyššia ako štandardné stránky. Podľa Google Analytics dosahuje 98%. Môže to byť spôsobené nesprávnym sledovaním účinnosti zrýchlených stránok službou Google Analytics. Keď sa používateľ presunie z AMP na bežnú stránku, monitorovací systém počíta novú návštevu. V tomto prípade sa miera zrýchlenia pre zrýchlené stránky zvyšuje a hĺbka relácie sa znižuje.
 • Miera stránok prezeraných na reláciu je nižšia pre návštevníkov AMP ako pre návštevníkov citlivých stránok. Užívatelia sú oveľa menej pravdepodobné, že pôjdu na iné stránky stránky pomocou bloku podobných publikácií ako návštevníci bežných stránok.
 • Takmer všetci používatelia sa dostanú na zrýchlené stránky z vyhľadávacieho nástroja Google. Počas jedného týždňa služba Google Analytics zaznamenala niekoľko návštev s nešpecifikovaným zdrojom návštevnosti.
 • Návštevníci zrýchlených stránok len zriedka prepnú na plnú verziu, napriek prítomnosti odkazu v päte. Pre týždeň od 20. februára do 26. februára, analytická služba zaznamenala iba 10 prechodov.

Po implementácii AMP hopping prevádzky z Google nebol. Dynamika mierneho rastu dochádzky sa zachovala. Zrýchlené stránky tiež neovplyvnili návštevnosť z Yandexu a iných zdrojov.

Jeden zdroj s priemernou návštevnosťou od spoločnosti Google o hodnote 100 unikátnych za deň nestačí na vyhodnotenie výsledkov používania AMP. Preto je potrebné obrátiť sa na skúsenosti druhých. Tu sú niektoré zaujímavé údaje:

 • Podľa štúdie, Google oznámil vyššiu efektívnosť kontextovej reklamy na AMP v porovnaní s bežnými stránkami. Zobrazenia reklám vo viditeľnej časti obrazovky vzrástli o 80%, zatiaľ čo MP reklamných jednotiek sa zvýšila o 90%.
 • Účastníci známeho rusky hovoriaceho fóra o vyhľadávacích technológiách pristupujú k AMP väčšinou negatívne. Webmasteri si nevšimnú dopravné zmeny. Niektorí odborníci sa domnievajú, že Google prišiel s AMP zastaviť stránky z prevádzky. V tomto prípade hovoríme o možnosti zobrazenia obsahu zrýchlených stránok na stránke vydania.
 • Zaujímavé údaje zo služby Search Engine Watch. Vďaka programu AMP získal časopis Wired zvýšenie miery prekliknutia vo výsledkoch vyhľadávania o 25%. A klikateľnosť reklám na zrýchlených stránkach sa zvýšila o 63%. Mesačná účasť na stránkach časopisu Slate po zavedení AMP vzrástla o 44%.
 • Zástupcovia CNN v rozhovore pre The Wall Street Journal uviedli, že AMP a pravidelné stránky sú speňažené pomocou reklamy rovnako efektívne.

AMP načítaný niekedy rýchlejšie ako normálne. Na to musíte obetovať funkčnosť a vzhľad stránok. Na testovacom mieste nedošlo po zavedení AMP k prudkému nárastu dopravy. Spoločnosť Google však nasmeruje každého tretieho návštevníka ako celok z dvoch troch mobilných používateľov na zrýchlenie namiesto štandardných stránok testovacieho blogu.

Domáci webmasteri považujú AMP za zbytočné rozmary spoločnosti Google a vydavatelia z webového segmentu v anglickom jazyku uvádzajú zvýšenie návštevnosti stránok a zvýšenie výkonnosti reklamy. Tieto informácie vám pomôžu rozhodnúť sa, či použijete zrýchlené mobilné stránky.

Ako nainštalovať AMP na WordPress

WordPress užívatelia majú šťastie: môžete realizovať zrýchlené mobilné stránky doslova za minútu. Za týmto účelom nainštalujte a aktivujte plugin AMP.

Stránky vytvorené pomocou pluginu sú testované v validátore AMP.

Plugin AMP nemá žiadne nastavenia. Ak chcete rozšíriť funkčnosť a zlepšiť vzhľad zrýchlených stránok, použite doplnok AMP for WP. Po nainštalovaní a aktivácii pluginu prejdite do menu nastavení zrýchlených stránok v administratívnom paneli.

V časti Všeobecné v prípade potreby nahrajte logo lokality. Odporúčaná veľkosť obrázka je 190x36. Pomocou tlačidla Vlastná veľkosť loga môžete určiť vlastnú veľkosť loga.

Pomocou tlačidla Front Page (Predná strana) môžete na hlavnej stránke AMP na stránke špecifikovať ľubovoľnú stránku.

Pozrite sa na funkciu AMP na stránkach. Základný plugin vytvára iba zrýchlené verzie stránok príspevkov. Ak potrebujete AMP verzie statických stránok, prepnite tlačidlo do polohy On.

Na stránkach, na ktorých beží WordPress, môže byť obsah uverejnený na stránkach príspevkov a statických stránok. Záznamy sú vhodné na publikovanie v blogu a statické stránky na vytváranie informačných častí lokality, napríklad „O autorovi“, „Služby“.

V časti Analytics povolte sledovanie návštev služby AMP pomocou služby Google Analytics. Ak to chcete urobiť, zadajte svoje ID služby Google Analytics.

Pomocou tlačidla Správca značiek Google môžete službu Google Analytics pripojiť pomocou Správcu značiek Google.

V sekcii Návrh môžete zmeniť vzhľad zrýchlených stránok. Použite tlačidlo Launch Post Builder na spustenie editora návrhu drag-and-drop. Pridajte a odstráňte prvky stránky, vyberte farebnú schému, farbu hlavičky a pozadie.

Menu Design Selector umožňuje vybrať hotové možnosti dizajnu. V poli Vlastné CSS môžete pridať vlastné štýly.

V sekcii SEO si môžete prispôsobiť zobrazenie metadát na zrýchlených stránkach z Yoast SEO pluginu, pridať do hlavičky ľubovoľný HTML kód a tiež nastaviť indexovanie archívnych stránok a kategórií. Ak nepoužívate plugin Yoast SEO, ponechajte predvolené nastavenia.

V časti Menu nakonfigurujte zobrazenie menu na zrýchlených stránkach stránky. Kliknite na navrhovaný odkaz.

V sekcii Reklama prispôsobte zobrazenie svojich reklám AdSense. Plugin ponúka štyri možnosti reklamy: nad hlavičkou na všetkých stránkach, pod pätou na všetkých stránkach, ako aj nad a pod obsahom na stránkach publikácií.

Ak chcete umiestniť reklamu pod obsah na stránkach publikácií, zapnite tlačidlo AD # 4. Vyberte veľkosť reklamy. Vytvorte reklamu vo svojom účte AdSense a pridajte ID používateľov a reklamných jednotiek do príslušných polí. Vezmite údaje z reklám vytvorených kódom.

Na akcelerovaných stránkach môžete voliteľne zobraziť blok odporúčaného obsahu. Na tento účel zadajte identifikátor bloku do príslušného poľa pluginu.

Bloky odporúčaného obsahu generujú príjem, keď návštevníci kliknú na reklamné odkazy a zároveň stimulujú interné prechody na stránke. Pri výbere veľkosti 300x600 blok vyzerá takto (pozri obrázok).

V sekcii Jednotka upravte vzhľad a funkčnosť nahrávacej stránky. Môžete povoliť sociálne ikony pripojené k spodnej časti obrazovky, odkazy na predchádzajúcu a nasledujúcu publikáciu, ako aj prispôsobiť blok podobných položiek.

V časti Sociálne zdieľanie pripojte tlačidlá zdieľania sociálnych sietí. V sekcii Štruktúrované údaje nahrajte obrázok na mikromarkovanie zrýchlených stránok. Spoločnosť Google ju môže použiť pri generovaní výsledkov vyhľadávania. Zadajte aj veľkosť obrázkov, ktoré sa použijú v úryvkoch pri publikovaní odkazov na zrýchlené stránky na sociálnych sieťach.

V časti Oznámenie môžete prispôsobiť zobrazovanie upozornení. Môžete napríklad informovať návštevníkov o používaní súborov cookie. V sekcii Panel prekladu preložte menu stránky do ruštiny.

V sekcii Komentáre Disqus môžete pripojiť systém komentovania Disqus na zrýchlených stránkach. Ak to chcete urobiť, prepnite tlačidlo Podpora komentárov Disqus na hodnotu Zapnúť, zadajte adresu URL prostriedku v systéme Disqus a cestu k súboru s poznámkami na serveri.

Ak systém komentárov nepripájate, zrýchlená stránka zobrazí text komentárov, ktoré zanechali návštevníci základnej stránky a tlačidlo "Komentár". Po kliknutí na tlačidlo bude používateľ presmerovaný na hlavnú verziu stránky.

В разделе Advance Settings можно включить ускоренную версию главной страницы, а также страниц рубрик и архивов. За эту функцию отвечают кнопки Homepage Support и Archive Page Support соответственно.

С помощью кнопки Non-AMP Homepage link in Header and Logo можно включить ссылку на полную версию главной страницы в названии сайта и логотипе. Используйте эту возможность, чтобы перенаправлять посетителей ускоренных страниц на базовую версию сайта.

Кнопка Mobile Redirection включает автоматическое перенаправление всех мобильных пользователей с адаптивной версии сайта на AMP.

Не перенаправляйте всех пользователей на AMP. В ускоренных страницах нуждаются не все посетители сайта. Редирект вынудит владельцев смартфонов и планшетов пользоваться сокращенными версиями страниц с ограниченной функциональностью. Это может привести к падению эффективности сайта.

Более того, если Google видит только десктопную версию сайта и AMP, для mobile-first индекса он выбирает версию для стационарных ПК. To môže viesť k strate prevádzky v dôsledku nedostatku prispôsobenia zdroja mobilným zariadeniam.

Nezabudnite uviesť odkaz na plnú verziu stránok v päte pomocou tlačidla Odkaz na Non-AMP v päte. To pomôže používateľom prejsť na základné stránky s normálnou funkčnosťou.

V sekcii Rozšírenia môžete zakúpiť a pripojiť platené doplnky pre plugin. Môžete napríklad použiť ďalší nástroj na spravovanie reklám na zrýchlených stránkach alebo pridať hodnotenie mikropôžičky „Hodnotenie“ do služby AMP.

V časti Opraviť chyby AMP môžete pripojiť platenú podporu. Vývojári plugin pomôže riešiť nastavenia a zbaviť sa chýb oznámenia v konzole vyhľadávania.

Blok Import / Export umožňuje prenos nastavení pre zrýchlené stránky z jednej lokality do druhej.

Takže, na stránkach spravovaných WordPress, môžete implementovať zrýchlené stránky v priebehu niekoľkých minút. Budete stráviť trochu viac času nastavením vzhľadu a funkčnosti pomocou AMP for WP plugin.

AMP pre Drupal

Ak chcete implementovať zrýchlené mobilné stránky na stránkach Drupal, použite nasledujúce nástroje:

 • Modul AMP.
 • Téma AMP.
 • HTML knižnica AMP.

Ak chcete použiť AMP modul, potrebujete Token a Chaos Tools pluginy. Ak plánujete zobrazovať reklamy AdSense na rýchlych stránkach, nainštalujte rozšírenie služby Google AdSense Integration.

Na stránke nastavení modulu AMP na karte Konfigurácia AMP povoľte zobrazenie zrýchlených verzií pre publikácie a stránky. Vyberte tému, ktorá sa použije na vytvorenie AMP. Zadajte ID služby Google Analytics na sledovanie návštev stránok. Pixel AMP môžete použiť aj na zobrazenie zobrazení.

Na karte Metadáta AMP zadajte názov lokality. V prípade potreby nahrajte logo a vyberte jeho veľkosť.

Po nastavení skontrolujte zobrazenie zrýchlených verzií stránok. Ak to chcete urobiť, pridajte do adresy URL hodnotu „? Amp“. Napríklad akcelerovaná verzia stránky //example-saita.ru/node/1 bude k dispozícii na adrese //example-saita.ru/node/1?amp.

AMP pre Joomla!

Ak chcete implementovať zrýchlené stránky na stránkach so systémom CMS Joomla !, použite rozšírenie wbAMP. Plná verzia tohto pluginu vás bude stáť 44 dolárov ročne. Vybudovať pre komunitu je k dispozícii zadarmo.

Po inštalácii a aktivácii pluginu prejdite na stránku nastavení. Bezplatná verzia pluginu má obmedzenú funkčnosť, takže môžete konfigurovať len základné parametre pre zobrazenie zrýchlených stránok.

Ponechajte predvolenú hodnotu prípony pre adresu URL AMP. Ak chcete zobraziť zrýchlené stránky, stačí v tomto prípade pridať hodnotu amp. Napríklad akcelerovanú verziu stránky //example-saita.ru/koshki nájdete na adrese //example-saita.ru/koshki/amp.

Na stránke s hlavnými nastaveniami nájdete aj informácie o údajoch o stránkach a vydavateľovi. Vyberte vhodný typ mikro-značiek: NewsArticle pre novinové články a BlogPosting pre blogu.

Vyberte stránky, pre ktoré chcete vytvoriť zrýchlené verzie. Ak to chcete urobiť, prepnite na kartu "Vybrať strany".

Vyplňte sekciu Pravidlo pre com_content. Ak plánujete zobrazovať zrýchlené stránky iba pre publikácie, v poli „Prezentácia“ zadajte hodnotu článku. V poli Kategórie vyberte kategórie, publikácie, v ktorých budú mať verzie AMP. V poliach ID zadajte identifikačné číslo materiálu a "Úloha" hodnotu "*". V tomto prípade budú vytvorené AMP pre všetky publikácie vo vybraných kategóriách.

Iné nastavenia vo voľnej verzii pluginu nie sú k dispozícii.

Existuje ďalší komerčný nástroj na vytváranie zrýchlených stránok na stránkach spravovaných pluginom Joomla!: JAmp. Stojí 39 eur. Na stránke testovania doplnkov môžete vidieť, ako nástroj transformuje štandardnú stránku na zrýchlenú stránku.

Na rozdiel od WordPress a Drupal, pre Joomla! Neexistuje žiadny úplne zadarmo AMP nástroj pre tvorbu.

AMP pre internetové obchody

AMP technológia je určená predovšetkým pre obsahové projekty: spravodajské zdroje, blogy. Mal by som vytvoriť zrýchlené stránky stránok elektronického obchodu?

Autori projektu AMP tvrdia, že internetové obchody môžu a mali by používať zrýchlené stránky. Hlavný argument v prospech zavedenia technológie na zdroje elektronického obchodu - zvýšenie rýchlosti načítania mobilných stránok má pozitívny vplyv na konverziu. Mimochodom, eBay experimentuje s AMP od polovice roka 2016.

AMP pre OpenCart

Ak chcete vytvoriť zrýchlené stránky pre lokalitu so systémom OpenCart, použite modul Accelerated Mobile Pages. Toto je platené riešenie. Na linke si môžete prezrieť testovaciu verziu zrýchlených mobilných stránok vytvorených pomocou modulu.

Môžete tiež vyskúšať modul AMP for Product Pages. Toto je voľné riešenie. Doplnok vytvára AMP iba ​​pre stránky produktu. Pre AMP pre produktové stránky, budete potrebovať SEO Friendly URLS modul.

Nemôžem odporučiť bezplatný modul AMP pre stránky produktu, pretože za jeden a pol pracovného dňa som nemohol dostať ho do práce na testovacom zdroji. Po nainštalovaní a aktivácii programu na OpenCart verzii 2.3.0.2 sa nezobrazujú zrýchlené stránky na stránke. Doplnok pridáva do hlavičky stránky odkaz na verziu AMP. Po kliknutí na odkaz sa zobrazí chyba 404.

Okrem toho, v dôsledku inštalácie modulu sa lokalita pravidelne stáva nedostupnou a na obrazovke prehľadávača sa objavujú chyby. Výkon sa obnoví po odstránení a preinštalovaní modulu.

Možno, že problém súvisí s nedostatkom skutočných skúseností so správou stránok so systémom OpenCart OS. Užívatelia profilového fóra hovoria väčšinou pozitívne o module AMP for Product Pages.

AMP pre Magento

Ak váš internetový obchod funguje na platforme Magento, použite doplnkový modul Accelerated Mobile Pages. Modul vytvára AMP pre hlavné, kategórie a produktové stránky.

Demo verzia zrýchlených stránok stránky na Magento je k dispozícii tu.

AMP pre PrestaShop

Pomocou plateného modulu PrestaShop AMP môžete vytvoriť zrýchlené stránky pre obchod na platforme PrestaShop. Generuje zrýchlené verzie hlavných stránok kategórie a produktových kariet.

Funkcie modulu možno posúdiť na mieste skúšky.

Implantát alebo nie

Ak máte obsah projekt, ktorý beží na WordPress, môžete realizovať zrýchlené stránky rýchlo a bez nákladov. Budete minútu inštalovať základný plug-in a pol hodiny na inštaláciu a konfiguráciu doplnkového doplnku.

Pre stránky so systémom Drupal je tiež k dispozícii bezplatné riešenie, ktoré je možné rýchlo nainštalovať a nakonfigurovať. Ale pre Joomlu! a motory pre on-line obchody plug-iny na vytvorenie AMP si musia kúpiť.

Má zmysel používať AMP, ak ich funkčnosť a vzhľad sú horšie ako štandardné stránky, ale v hodnotení ešte nie sú žiadne zjavné výhody?

Yandex nepodporuje technológiu a niekedy nesprávne indexuje zrýchlené stránky. Spoločnosť Google môže zmeniť váš názor a ukončiť projekt.

Ale z nejakého dôvodu sa zdá, že Google nezmení názor a Yandex bude nútený hrať podľa pravidiel globálneho lídra na trhu vyhľadávania. Logika je jednoduchá: podiel mobilnej prevádzky rastie a bude aj naďalej rásť. Ľudia pôjdu online nielen so svojimi telefónmi a hodinkami. Ďalej v rade sú kávovary a práčky. Preto bude vyvinutá technológia zobrazovania obsahu na obrazovkách mobilných zariadení.

Mimochodom, pred niekoľkými rokmi, vlastníci stránok boli skeptickí k potrebe prispôsobiť miesto pre mobilnú prevádzku. Mobilná verzia alebo adaptívne rozvrhnutie je dnes nevyhnutným predpokladom pre efektívne fungovanie online zdroja. Je veľmi pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti sa technológia AMP stane jednou zo základných podmienok efektivity lokalít.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár