Vstupné stránky: odhalenie niektorých mýtov vstupnej stránky

Pristátie - jeden z hlavných trendov roka. A čo sa stane s akýmkoľvek trendom, budú čoskoro nahradené pokojným porozumením všetkých jeho kladov a záporov. Je chybou veriť, že vstupná stránka je všeliek v generácii olovo, v ktorej dnes, ak nie absolútna väčšina, verí mnohí. Áno, je to účinný nástroj, ale nemali by ste preháňať jeho nezávislú hodnotu. Pristátie je jedným z prostriedkov na rozširovanie zákazníckej základne, ale samých seba a okamžite nedokáže vyriešiť problém zvyšovania rastu predaja. Prečo? A ako správne používať tento nástroj na vyriešenie vyššie uvedeného problému? Povieme o tom v tomto článku.

Ale pre začiatočníkov, malú pomoc (aby nikto nemal žiadne otázky - nielen pre tých, ktorí poznajú takmer všetko o pristátiach, ale aj pre tých, ktorí o nich nevedia takmer nič). Pristátie (z anglickej vstupnej stránky - „vstupná stránka“) - stránka propagovaná spravidla pomocou kontextovej reklamy, na ktorej stránke musí návštevník (vedúci) vykonať konverziu (alebo skôr očakávať, že ju vykoná), to znamená, že si od vás objedná niečo, čo predstavuje vašu ponuku - službu, službu, produkt, predplatné e-mailového spravodajcu (všetko závisí od cieľov, ktoré sledujete pri vytváraní vstupnej stránky).

Najdôležitejšia vstupná stránka: musí niečo ponúknuť jedna vec, Jedna pristátie - jedna ponuka. To je hlavné pravidlo. Nesnažte sa v jednej z nich povedať viac ako jednu z vašich služieb (podľa štatistík, 80% predstaviteľov Strednej Ázie opustí stránku, ak im podstata návrhu nie je hneď z názvu jasné a len 20% si prečíta vstupnú stránku do stredu). Je nesprávne urobiť jednu vstupnú stránku pre päť rôznych tovarov a služieb. Lepšie vytvoriť päť samostatných stránok.

A druhé pravidlo je zdokonaľte svoju ponuku, To znamená, že v súlade s druhým pravidlom by mali byť vaše päť vstupných stránok, napríklad, asi 10% zľava pre každý model, a nie samotné modely.

Tretím pravidlom je Pristátie by malo byť čo najobľúbenejšie, Vykonajte výpočet na personalizáciu cieľovej skupiny.

Pracovná vstupná stránka je teda vstupná stránka, ktorá obsahuje jednu vetu, ktorá je špecificky opísaná už v názve a je mimoriadne cielená. Takéto pristátia môžu naozaj zázraky olovnatej generácie.

Čo je vstupná stránka

Pristátie je konštruktor, ktorý zostavujete v správnom poradí od štandardných prvkov:

 • hlavička
 • Ofer
 • Spúšťače predaja
 • Zoznam dávok
 • Tlačidlo Call To Action
 • Tlačidlá sociálnej siete
 • Obrázky a video
 • Sociálne dôkazy (spätná väzba od zákazníkov alebo pripomienky)

A tu sme sa priblížili k veľmi dôležitej otázke: ako merať účinnosť vstupnej stránky? Jednoduchá schéma "vytvoriť pristátie - a riadiť prevádzku" je implementovaná oh, ako nie vždy. Udalosti sa vyvíjajú v rôznych scenároch. Výsledkom je, že po spustení vstupnej stránky môžu existovať dve možnosti:

 1. Uvidíte efekt a veríte v absolútnu výhodu vstupných stránok.
 2. Nebudete vidieť výsledok a úplne stratíte vieru v tento nástroj.

Obe možnosti sú iluzórne, ďaleko od skutočnej situácie. Ak sa vážne nezaoberáte meraním pristátia a pokúšate sa ho zvýšiť, potom môžeme predpokladať, že v prvom prípade máte len šťastie (nie skutočnosť, že bude pracovať v druhej, tretej, desiatej vstupnej stránke). V druhom prípade sa neponáhľajte, aby ste boli sklamaní. Začať vážne zapojiť do hodnotenia účinnosti stránky. To sa robí pomocou dvoch vecí:

 1. predpokladanie
 2. Testovanie A / B

Neexistujú žiadne iné možnosti na zlepšenie efektívnosti pristátia! Neexistuje taký odborník, ktorý „vie ako“. Techniky, ktoré pracujú na jednej téme, nebudú fungovať na druhej. Urobili sme to mnohokrát.

Ako zvýšiť konverziu vstupných stránok?

Čím viac je „vstupná stránka“ správne zostavená, tým viac je konvertovaná. Čo v tomto prípade znamená „správne“? Sekvencia je veľmi jednoduchá: predložíte hypotézu (váš subjektívny názor na to, čo by sa mohlo zmeniť na stránke, aby bola atraktívnejšia pre divákov) - a otestujte svoju hypotézu pomocou testovania A / B. Tlačidlo STA ste posunuli bližšie k hornej časti stránky. Zvýšila sa konverzia? Pokračujte v budovaní konštruktora, kým nedosiahnete požadovanú konverziu. Zvýšenie o 1% prináša hmatateľné výsledky.

Chápete, prečo je potrebné vykonať testovanie A / B? Pretože toto je jediný spôsob, ako skontrolovať účinnosť pristátia a zvýšiť konverziu. Neexistujú žiadne recepty na efektívne pristátie, okrem testovania testovaním A / B.

Nástroj na pristátie

Treba však mať na pamäti, že používanie vstupných stránok ako jediného spôsobu komunikácie s publikom je veľmi zlý nápad. Tento nástroj funguje len v komplexe - s firemným blogom, s vašou aktivitou v sociálnych sieťach, s e-mailovým marketingom. Jednoduchý príklad ilustrujúci túto prácu: povedzme, že vstupná stránka pre vás vygenerovala náskok. Muž sa začal zaujímať, ale ešte neurobil konečné rozhodnutie. Potrebuje potvrdenie. On ide na vaše stránky, a ak nemáte čo ponúknuť mu, ak nechcete zverejniť presvedčivý obsah vo svojom blogu, ktorý môže schváliť jeho rozhodnutie stať sa vaším klientom, potom s najväčšou pravdepodobnosťou toto odvolanie nebude mať za následok objednávku.

Prečo by ste nemali staviť iba na vstupných stránkach:

 1. S pomocou pristátia môžete prilákať nových zákazníkov, ale úlohou podniku nie je len prilákať nových, ale aj udržať si existujúce a vracať staré. Čo ponúknuť klientovi, ktorý prišiel na pristátie, ale ešte neurobil konečné rozhodnutie? Iba stránky, ktoré sú propagované prostredníctvom marketingu obsahu.
 2. Pristátie je šablóna, ktorá aktívne predáva službu alebo produkt, ktorý skutočne ukladá vašu ponuku publiku. A toto je obrovský mínus tohto nástroja. Aktívne ukladanie funguje s niektorými ľuďmi, ale nie s niektorými ľuďmi. Počet "unavených" z pristátia rastie. Účinok únavy je posilnený použitím rovnakých "úspešných" techník, ktoré sa stali bežnými pre rôzne pristátia. Napríklad rovnaké predajné spúšťače, časovače odpočítavania, rovnaké techniky v textoch.
 3. Pristátie neznižuje náklady na vedenie.

Na aké závery sme prišli? Pristátie je dobrý, ale bodový nástroj. A môže byť účinná len v spojení s inými nástrojmi. Systém pristátia by mal byť doplnkom na webe, ktorý je vyvinutý prostredníctvom marketingu obsahu.

Je to zlý nápad, aby bola cena vstupnej stránky ako jediného komunikačného nástroja s vaším publikom.

Mimochodom, v našom portfóliu nájdete niektoré z našich vstupných stránok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár