Art Marketing: 48 tipov na podporu vašej tvorivosti

Ste kreatívna osoba: spisovateľ, hudobník, ilustrátor alebo tanečník. Možno vytvárate sochy alebo šperky, robíte módne fotografie, robíte úžasné kresby na vode alebo si dáte vlastné predstavenia. Ste dosť odvážny človek vo všetkom, čo súvisí s tvorivosťou, ale každá myšlienka o predaji a propagácii vašej práce výrazne zvyšuje vaše potenie a robí vás triasť hororom.

S najväčšou pravdepodobnosťou by ste radšej vystrelili z kanóna, než inzerovať a propagovať svoju vlastnú kreativitu. Letecká akrobacia nad sto metrovou priepasťou je pre vás zrozumiteľnejšia a vhodnejšia ako osobný predaj ich diel.

Ak je všetko pravdivé, nebojte sa, nie ste sami. Pokračujte v čítaní, pretože sme pre vás pripravili impozantný zoznam marketingových tipov, ktoré sú dostatočné na odstránenie vašich obáv a na to, aby vás niekoľko mesiacov zaneprázdňovali.

Táto misia vás zbavuje odvahy, ale stávky sú vysoké

Mnohí tvorcovia, ktorí si vybrali medzi propagáciou svojej poslednej vytvorenej práce a stretnutím s dospelou levicou, stále uprednostňujú nepredvídateľnú a mäsožravú mačku.

Ste uznávaným odborníkom vo vašom podnikaní. Samozrejme, že chcete stráviť svoj drahocenný čas vytváraním väčších kúskov. Prečo obťažujú ľudí, ktorí sa ich snažia niečo predať? Ste nad všetkými týmito hmotnými potrebami, ste nadaný a talentovaný človek umenia. Ale skutočné umenie by nemalo mať nič spoločné s obchodom ...

Všeobecne platí, že predaj nie je jednoznačne vaša sila, však?

Najväčším problémom je, že byť alebo nie byť dobrým obchodníkom je otázkou života a smrti pre každého tvorcu. Keď sa stanete mierne populárnymi, môžete naraziť na nejakého výrobcu alebo podnikateľa, ktorý vám môže pomôcť s propagáciou. Ale dovtedy zabudnete na kreativitu a pôjdete na nejakú svetskú prácu, alebo sa naučíte predávať svoju kreativitu.

Odporúčame Vám zvoliť druhú možnosť. Verte mi, toto nie je nič trestné. Práve naopak, tento akt vám umožní prekonať veľa ťažkostí a zbaviť sa panického teroru pred komerčnou stránkou vašej činnosti a neľudských činov (nehovor to nahlas!) Na zarábaní peňazí z umenia.

Hádzať klobúk do ringu

Oficiálne oznámiť svetu, že ste pripravení bojovať o svoje miesto pod slnkom.

Pôsobí ako tvorca, ktorý sa vzpiera proti všeobecným predsudkom, že musí byť vždy chudobný, žiť vo svojom neskrotnom aute a hladovať každý deň, inšpirovaný tvárou jeho vyhladovania. Verte mi, naozaj máte možnosť zarobiť si na vášeň dobré peniaze.

 1. Skúste vidieť roztomilé mačiatko v nemilosrdnej levici, Slová „marketing“ a „predaj“ vystrašia oveľa viac ako levy unikajúce z klietky. Ak ste jedným z tých, ktorí dávajú prednosť zubatým mačkám, tu je tip pre vás - začnite komunikovať s ľuďmi. Len sa s nimi porozprávajte o tom, čo robíte. Akonáhle si uvedomíte, že svoju prácu jednoducho sprístupníte ľuďom (navyše títo ľudia o ňu majú záujem), vaše napätie a strach zmiznú.
 2. Rozhodnite sa využiť svoje superveľmoci v prospech, Ľudia túžia po nových skúsenostiach a inšpiráciách, emóciách a dojmoch. Takmer ste našli liek na rakovinu, ale bojíte sa, že nebudete rozumieť, keď o tom poviete ostatným? Pochopte, že máte spoločenský záväzok: priniesť svoju prácu ľuďom, ktorí ju potrebujú.
 3. Nastaviť sa na dlhú trať, Buďte trpezliví a láskaví k sebe. Vaša cesta nebude jednoduchá a budete sa musieť veľa naučiť. Budete stavať svoj hrad úspechu tehla po tehle, ale skôr, než budete musieť zvládnuť knihu o miešaní marketing cement, najať tím staviteľov-fanúšikov a, čo je najdôležitejšie, pripraviť sa (ako hlavný zdroj) a svoje tvorivé schopnosti pre budúce veľké budovy.

Verte vo svoju silu

Ak si stále nie ste istí, že vaša práca je hodná živej televízie a veľkej investície, vyskúšajte túto taktiku:

 1. Pochopte, že ste veľmi odvážny človek., Požiadajte priateľov, fanúšikov a spotrebiteľov, aby vám povedali o vašej práci. Čo ste podľa ich názoru mali odvahu rozhodnúť, a to teraz obdivuje týchto ľudí. Pravdepodobne si vezmete svoje zručnosti v písaní alebo skripty za samozrejmosť, ale myslíte si: koľko ľudí môže povedať, že to nikdy neurobia?
 2. Stojte hrdo v centre pozornosti, Ste jedineční. Použite ho. Zapíšte si niekoľko kľúčových charakteristík, ktorými sa odlišujete od konkurencie a sprostredkujte ich svojmu publiku. Ľudia by mali povedať: „Poznám ho - môže spievať v štyroch oktávach“ alebo „Videl som jej obrazy na medzinárodnej výstave“. Pamätajte si, že Xenia Simonov a jej pieskové maľby? Bola obyčajnou umelkyňou, ale našla jedinečný spôsob, ako demonštrovať svoju umeleckú víziu svetu a stala sa mimoriadne populárnou.
 1. Naučte sa čítať mysle, Opýtajte sa sami seba, čo vaše publikum má rád a nepáči, ako a kde trávia svoj čas, čo cítia, čo im bráni spať v noci. A potom sa opýtajte tieto otázky na vašu predplatiteľskú databázu alebo, ak nie, na svojich najoddanejších fanúšikov (na to môžete použiť nástroj ako Survey Monkey). Čítanie myšlienok je samozrejme v pohode, ale musíte ich porovnať s realitou.

Nájdite najoddanejších fanúšikov dobrodružstva

Mnohí ľudia rezonujú s vašimi hodnotami a presvedčeniami. Vašou úlohou je pritiahnuť pozornosť na seba a svoju kreativitu a zapojiť záujemcov.

 1. Vytvorte si virtuálne sídlo, Ak nemáte webovú stránku, vytvorte ju. Všetky vaše stránky sociálnych médií a externé odkazy by mali viesť k tomuto zdroju. Tu bude váš virtuálny kreatívny priestor a miesto pre online komunikáciu s vašimi fanúšikmi.
 2. Vytvorte fascinujúce príbehy, Povedzte nám, ako ste sa dostali do aktuálneho momentu, aký je váš príbeh (odvážlivci sa hneď nedostanú k skokom z Eiffelovej veže, zvyčajne začínajú skokom z chladničky vo vlastnom byte). Príbehy sú skvelý spôsob, ako vytvoriť vzťah s publikom. Ako ste sa stali tým, kým ste teraz? Aké boli vaše body obratu? Aké ťažkosti ste prekonali? Čo ste sa naučili? Začnite blog o svojej práci a úspechoch. Buďte sami sebou, nehanbite sa, používajte humor.
 3. Vystúpte pred svojimi fanúšikmi, Neberte si túto radu doslova! Nemusíte vystrašiť svojich fanúšikov, inak ich rýchlo stratíte. Namiesto toho jednoducho odpovedajte na nasledujúce otázky: Aké je vaše poslanie? Prečo robíte to, čo robíte? Ako chcete pomôcť ľuďom? Povedzte nám na svojom blogu, na webovej stránke, v sociálnych sieťach o veciach, ktoré vás povzbudzujú, aby ste konali, boli kreatívni a obchodovali. Ľudia, ktorí zdieľajú vaše hodnoty, sa automaticky stanú vašimi nasledovníkmi.
 4. Nasadiť kameru na ľudí, keď hovoria o vás., Zhromažďujte spätnú väzbu od iných ľudí o vás a vašich aktivitách. Môžete sa opýtať na krátky videohovor, keď si niekto nabudúce pochváli vašu prácu. To, čo o vás hovoria iní, je oveľa vážnejšie ako to, čo hovoríte o sebe.

Staňte sa nezabudnuteľným

Len byť pred očami ľudí nestačí. Vaše ďalšie kroky by mali zničiť ich etablované stereotypy. Začnite s nasledujúcimi:

 1. Dajte ľuďom to, čo potrebujú, Vedieť, čo chce publikum, je vaša práca, nie ich. Pochopte, že ľudia nekupujú predmety. Nezaujíma ich kniha, disk, maľba ani domáci konferenčný stolík. Kupujú pocity, dojmy, pamäť, emocionálne spojenie. Zistite, čo predávate. A okamžite sa dotýka príklad zo života. Na jednom z predstavení divadla, kde som pracoval ako herec, keď prišiel pár. Bolo zrejmé, že nie sú tak dávno spolu a stále sa hanbia. Po predstavení prijali. Jediná myšlienka im pomohla otvoriť sa a pochopiť o sebe navzájom. V tomto prípade si kúpili spôsob, ako sa navzájom cítiť (mimochodom sú stále spolu).
 2. Vytvorte obraz ideálneho kupujúceho., Ponorte sa do hlbín psychiky svojho publika a obráťte sa na jednu osobu vo svojom marketingu. Môžete to urobiť vytvorením ideálneho profilu klienta a predstavením si, že s touto osobou hovoríte. Toto je najefektívnejší spôsob komunikácie s publikom.
 3. Pochopte vnútorné zážitky svojich fanúšikov., Identifikujte ich kľúčové potreby, obavy a túžby. Ako bude vaša práca pomáhať vašim fanúšikom zbaviť sa ich skúseností a oslobodiť ich mysle? Možno si myslíte, že vaša kreativita pomáha znížiť bolesť, prežiť stratu alebo vážne zranenie; alebo inšpiruje k výkonom a umožňuje vám vychutnať si život s dvojnásobnou silou. O tejto otázke je potrebné rozhodnúť. To vám pomôže prispôsobiť svoje aktivity a poskytnúť divákom to, čo skutočne potrebuje.
 4. Vzbudiť hlboké túžby, Lure svojich fanúšikov s výsledkom, ktoré hľadajú. Urobte to tak žiaduce, aby nebolo možné bojovať proti tejto túžbe. Diváci, ktorí prichádzajú do hudobného zážitku hurikán emócií spolu s hercami. Sú pripravení tam znova a znova žiť život, ktorý nemajú.
 5. Buďte nepredvídateľní, Rozbaľte hranice. Vytvorte novým spôsobom. Udržať zvedavosť ľudí, neustále ich prekvapuje. Nechajte ich sledovať vaše aktivity. Maľujete olejom? Dajte chladný portrét ceruzkou. Spievate v rockovom štýle? Skúste nahrať hip-hopovú pieseň. K dispozícii je vzrušenie okolo vašej novej kreativity.

Zjednotiť podobne zmýšľajúcich ľudí

Nikto nedosahuje vynikajúce výsledky sám. Zvyčajne celý tím pracuje v zákulisí akejkoľvek show, aby sa ubezpečil, že všetko ide na najvyššej úrovni.

 1. Skombinujte svoje superfans, Zhromaždite všetkých ľudí, ktorí sú pripravení nasledovať vás až na koniec zeme. Nechajte ich byť súčasťou vášho tímu. Môžu šíriť informácie, ktoré ich fascinujú, a diela, ktoré ich nútia konať. Môžu zavesiť plagáty, distribuovať špeciálne ponuky a priviesť nových ľudí na podujatia. Takže s úspechom "Atmasfera", hudobná skupina z Ľvova. Chlapci sú na Ukrajine veľmi populárni a ešte viac populárny v Európe. Keď plánujú koncert, zvyčajne hodia výkrik na sociálnych sieťach a miestni fanúšikovia držia mesto plagátmi. Získať disky alebo vstupenky na koncert zadarmo.
 2. Nájsť patrónov a priaznivcov, Nájsť tých ľudí, ktorí ovplyvňujú verejnú mienku vo vašom nika a spriateliť sa s nimi. Nepýtajte sa od nich nič, len buďte úprimní a dávajte. Ak ste pre nich užitočný, poskytnú vám šancu na interakciu s nimi. Ak ste umelec, komunikujte so súčasnými umelcami, na ktorých ste si rovní. Môžete ich pozvať na usporiadanie majstrovskej triedy alebo výstavy vo vašom meste. Je to celkom jednoduché a môžete sa spriateliť, učiť sa a pomáhať svojmu idolu v šírení jeho práce. Netreba dodávať, že vám môže pomôcť s radami a všetkými druhmi podpory?

Kindle oheň angažovanosti

Keď začnete dávať ľuďom to, čo chcú, určite sa vrátia a získajú viac. So zapáleným dychom budú čakať na ďalší krok, povedzte všetkým svojim priateľom o vás a dokonca ich potiahnite, aby vás spoznali.

 1. Hovorte o nadchádzajúcich udalostiach., Pripravte tlačovú správu pre médiá, uverejnite na blogu av sociálnych sieťach informácie o svojich výstavách a nových miestach, kde budete prezentovať svoju prácu. Umiestnite svoju aktivitu ako niečo jedinečné.
 2. Zadajte ceruzku na strihanie pásky, Oslávte nové začiatky a skvelé projekty. Urobte veľkú udalosť a podpíšte pozvánky vlastnými rukami. Pripravte si virtuálnu podporu pre udalosť tak, že nasnímate malé video o pripravovaných akciách. Deklarujte svetu nový projekt - potom ho musíte jednoducho implementovať.
 3. Dajte priechody do zákulisia svojej kreativity., Dajte svojmu štúdiu prístup k svojim fanúšikom buď fyzicky alebo virtuálne. Povedzte nám o svojich nápadoch, nástrojoch, obľúbených témach a materiáloch. Svojich fanúšikov môžete ponoriť do pracovného toku, predstaviť vám veci, ktoré vás inšpirujú, alebo vám povedať, ako zbierate nápady. To všetko je pre ľudí mimoriadne vzrušujúce.
 1. Vytvorte kanál YouTube, Myslíte si, že tento zdroj si vyžaduje čas len na sledovanie filmov a reklám? Vo väčšine prípadov - to je pravda, ale nezabudnite, že YouTube je jedným z najväčších vyhľadávačov. Tam je vaša cieľová skupina, ktorá hľadá ľudí, ktorí robia to isté ako vy. Urobte malú video prezentáciu o sebe a svojej práci. Stiahnite si videá z vašich udalostí. Je to veľmi výhodná platforma, kde sa môžete zoznámiť so svojou tvorivosťou a prilákať na svoje stránky nových fanúšikov.
 2. Vytvorte užitočný obsah o svojom kreatívnom výklenku, Preukázať, že sa staráte o svojich fanúšikov viac ako ktokoľvek iný. Vybudujte si vrelý vzťah. Staňte sa ich priateľom a mentorom. Povedzte o tom, čo ste sa naučili, učte druhých, pomáhajte s činmi a radami.

Preskúmať a analyzovať prostredie

Dážď alebo sneh, slnečné počasie a ľahký vánok - tieto faktory nepochybne ovplyvnia vašu kreativitu a každodenný život. Mali by ste vedieť, čo sa deje okolo vás a mať stratégiu pre všetky nepredvídané situácie.

 1. Nebojte sa konkurentov, Súťaž je dobrá. To znamená, že existuje požiadavka na vašu kreativitu, potrebný trh sa už vytvoril. Ľudia platia za to, čo ponúkate. Keď diváci ocenia hodnotu vašej práce, nemusíte pracovať v noci v noci a snažiť sa ju predať. Všetko, čo potrebujete, je objaviť sa pred nimi s chladným produktom. Skvelým príkladom je fotografia a maľovanie. Väčšina z nás bude pravdepodobne tvrdiť, že fotografia môže vyjadriť realitu oveľa jasnejšie. Toto vyhlásenie bolo axiom pred objavením hyperrealizmu. Diela umelcov v tejto oblasti sú na prvý pohľad nerozoznateľné z fotografie, ale zvláštnym šarmom je, že často odrážajú skutočnosť, ktorá nikdy neexistovala.
 2. Zakaždým bojovať o búrlivé ovácie, Neustále zlepšovať seba a svoje schopnosti. Obdivujte a inšpirujte ľudí znovu a znovu. Byť profesionálom a nesúhlasiť vo svojej práci na čomkoľvek, ale najlepšom je vaša povinnosť.

Chráňte sa

Išli ste na dlhú cestu a nie ste imúnni voči problémom. Okrem toho si zapálil veľkú táborák, ktorý priťahuje priaznivcov aj protivníkov. Premýšľajte o tom, ako sa v tejto situácii nespáliť.

 1. Osobne si vyberte kľúčových hráčov vášho tímu, Pamätajte, že rýchlosť a zručnosť vozidiel Formule 1 sú naplnené pretekárskymi automobilmi, aby mohli pokračovať v pretekoch. Správny tím vám pomôže dosiahnuť rovnaké fenomenálne výsledky vo vašom podnikaní. Nájdite skúsených ľudí, ktorým môžete zavolať, len čo ich budete potrebovať, nestrácajte čas na voľnobehu. Zhromaždite formálnu alebo neformálnu skupinu priaznivcov, ktorí majú silné stránky, znalosti a súvislosti, ktoré nemáte.
 2. Vyberte si prvotriednych mentorov, Niet pochýb o tom, že kvalita mentorov a mentorov vás môže vziať presne tam, kde potrebujete ísť. Máte mentora? Vyberte si osobu, ktorú rešpektujete a ktorej hodnoty a svetonázor sú podobné vašim. Ušetríte to najcennejšie, čo máte - čas. Ako budete rásť, váš kruh dôveryhodných mentorov tiež porastie a budete sa pohybovať ešte rýchlejšie.
 3. Ukradnúť, ale nie plagovať, Pýtate sa, ako nakresliť túto jemnú čiaru? Ak to chcete urobiť, musíte si prečítať manifest Austina Cleoda "10 pravidiel kreativity" (tu nájdete niekoľko výňatkov z tejto práce). Autorka podrobne opisuje, ako by mal skutočný umelec „ukradnúť“. No, ak neexistuje spôsob, ako čítať toto majstrovské dielo, tu je niekoľko jednoduchých tipov. Nezastavujte sa na jednej veci - pozrite sa na ostatných, aby ste rástli pri hľadaní nových perspektív, inšpirácií a príležitostí na spoluprácu. Budujte vzťahy s konkurentmi a profesiami súvisiacimi s umelcami. Určite, ako môžete uplatniť prístup inej osoby tak, aby fungoval dobre pre vás, ale ne slepo kópiu. Pamätajte si, čo je dobré ruské, nemecké - smrť.
 4. Staňte sa majstrom presvedčenia, Научитесь создавать хорошие материалы для вашего сайта и маркетинговой стратегии. Если написание текстов - не ваша сильная сторона, наймите кого-нибудь, кто будет наполнять ваш сайт, а также займется маркетинговыми материалами. Научитесь выступать перед публикой. Артисты, которые умеют говорить, ценятся выше, чем те, кто не может рассказать о своих работах.
 1. Используйте страховку, чтобы избежать травм, Určite, koľko peňazí ste ochotní primerane minúť na marketing. Pri plánovaní vašej propagácie môžete predpokladať najhoršie: na vašu reklamu nedostanete žiadnu odpoveď. Môžete zvládnuť stratu týchto peňazí? Jasne definujte svoj rozpočet na reklamu. Môžete stratiť peniaze na platenú reklamu, takže buďte opatrní, utrácajte v malých častiach a buďte mobilný, sledujte výsledky a meníte prístup.
 2. Spustite milión kôl, Získajte závislosť na svojej vlastnej propagácii: strávte trochu času denne na svojich marketingových aktivitách, bez ohľadu na to, ako ste zaneprázdnení. Urobte komunikáciu a vzťah budovanie časti vašej osobnosti. Ak chcete byť neustále vo svojom marketingovom úsilí je zaručiť váš rozvoj a úspech.
 3. Vezmite bezpečnostnú sieť, Nepoužívajte jednu stratégiu, najmä ak nedostanete požadované výsledky. Vyskúšajte niekoľko stratégií a vyhodnoťte účinnosť každého z nich. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je opýtať sa ľudí, ako vás našli. Nechajte len to, čo funguje. Potom experiment ďalej.
 4. Vytvorte ako Cirque du Soleil, Táto nádherná kanadská spoločnosť vdýchla do cirkusového umenia nový život. Vezmite tento skvelý projekt ako návod. Spolupracujte s ďalšími umelcami na predstaveniach, ktoré umožnia maximálne využitie publika a vytvorenie nezabudnuteľných okuliarov.

Skočiť cez priepasť

Ste pripravení začať využívať svoju prácu, ktorú dávate svetu? Uistite sa, že budete pokračovať v budovaní vzťahov s ostatnými. Chcete, aby boli vaši fanúšikovia s vami v budúcnosti, však?

 1. Veď dav, Jasne povedzte svojim fanúšikom, aké kroky by mali podniknúť ďalej. Chcete, aby dostali voľné materiály? Kúpili ste si knihu, obrázok alebo DVD? Povedzte svojim priateľom? Urobte si komunikáciu s divákom čo najjednoduchšie a najjasnejšie.
 2. Dajte svojim fanúšikom bonusy, Vytvorte lacný produkt alebo službu, aby si každý, kto vás podporuje, mohol kúpiť niečo, čo sa im páči. Urobte nejaké takéto produkty. Tvoji fanúšikovia ťa chcú podporiť, takže si kúpia všetko, čo od teba môžu získať. Môžu to byť suveníry, oblečenie, atribúty atď.
 3. Predávajte VIP balíčky, Smiech tvárou v tvár vášmu strachu, že nikto nebude kupovať váš produkt. Zvýšte ceny a vytvorte prémiovú ponuku pre ľudí, ktorí ju chcú získať. Nechajte ich platiť za individuálnu prácu, za príležitosť usporiadať podujatie doma alebo sa stať súčasťou tvorivého procesu. Organizujte hudobný tábor alebo spoločnú dovolenku pre malú skupinu fanúšikov. Ľudia oceňujú exkluzívne ponuky.
 4. Učte nováčikov v praktických aktivitách, Pracujte na zvýšení rozsahu práce, výučbe ďalšej generácie. Vaši študenti budú prirodzene dopĺňať vašu základňu fanúšikov. Nemyslite si, že ste neskúsení alebo neviete dostatočne. Ak chcete učiť, musíte vedieť jednu vec viac ako vaši študenti. Okrem toho je vyučovanie najlepším spôsobom, ako sa učiť.
 5. Použite impulz zákazníka, Potom, čo si od vás fanúšikovia niečo kúpili, sú veľmi šťastní. Nenechajte si ujsť tento okamih. Po nákupe ich požiadajte, aby vám povedali a poskytli odporúčania. Nebojte sa to urobiť viac ako raz. Videohovor, poznámka na sociálnych sieťach alebo blog môže byť pre vás veľmi užitočná.
 6. Zúčastnite sa po prejave alebo prezentácii., Ľudia milujú také udalosti, kde môžete osobne komunikovať so slávnymi a milovanými ľuďmi.

Prerušte všetky aktuálne záznamy

Zadajte históriu osoby, ktorá zmenila podmienky hry.

 1. Zatlačte hranice, Byť aspoň niečo lepšie ako vaša konkurencia. Nájsť niečo, čo je potrebné na trhu, ale to, čo vždy chýba, a nájsť spôsob, ako poskytnúť. Toto môže byť vynálezom nového kreatívneho štýlu, individuálnejšej interakcie so svojimi fanúšikmi a zákazníkmi, alebo možno urobíte skvelú show z každého z vašich vystúpení. Iba vy si stanovíte hranice, nie je to rovnaké ako niekto iný.
 2. Príďte na nové teritóriá, Skúste to, čo nikto nikdy neurobil. Nová metóda, nové neobvyklé médiá alebo spôsoby prezentácie informácií. Alebo si vezmite výklenok detských kresieb. Nádherná dievčina Tanya Tavvla kreslí očarujúce a ironické obrázky. Vyzerajú ako detská tvorivosť, ale veľmi, veľmi obľúbená na internete.
 1. Buďte nebezpečným konkurentom, Aj keď konáte sami, alebo ste ochotnejší spolupracovať, než súťažiť, každý deň v niečom, čo vyniknete. Získajte až o 10 minút skôr, trávte viac času na dennom školení, nakupujte viac profesionálnych nástrojov. Existujú tisíce príležitostí na sebazlepšovanie. Nezabudnite na ne.
 2. Robiť nemožné, Je to ako prelomiť svetový rekord pre najdlhší pobyt pod vodou. Nájsť všetky spôsoby, ktorými sa môžete starať viac o svoje publikum a priniesť viac výhod. Vášeň, oddanosť a skutočná túžba dať svojim fanúšikom to, čo chcú, vedie k bláznivej lojalite a lojalite. Ale nezabudnite na seba.
 3. Noste si logo na hrudi, Áno, rovnako ako Superman. Vytvorte si svoj imidž, osobnosť a značku. Hrdo ju predstavte každému, ako to urobil Jackson Pollock - umelca, ktorý vynašiel svoju jedinečnú „techniku ​​liatia“ a odklonil sa od bežných nástrojov: stojan, paleta a kefy. Stal sa ideológom abstraktného expresionizmu, ktorý mal významný vplyv na americkú kultúru druhej polovice dvadsiateho storočia. V roku 2006 sa jeho obraz "№5, 1948" predal za rekordných 140 miliónov dolárov.

Sledujte, ako rýchlo rastie vaša popularita.

Nie je to o sláve a šťastí. Čím viac ľudí prijmete, tým viac ľudí vám pomôže zlepšiť ich kvalitu života. Vaša práca začína meniť svet a ste v popredí. Čím väčší vplyv máte, tým viac je vaša práca vo svete prínosom. Potom bude vaše podnikanie pokračovať bez vašej účasti.

 1. Prenájom špecialistu alebo sa staňte vlastným vydavateľom, Vytvorte silnú biografiu. Toto nie je priama citácia vášho životopisu. Toto je vaša história boja, vývoja. Tu je to, čo vás inšpiruje, nápady, ktoré vás zachytia. Najdôležitejšie je, že tu hovoríte o tom, ako vám vaša práca pomáha komunikovať so svojimi fanúšikmi a zlepšiť ich život. Okrem toho pripravte všetky potrebné marketingové a informačné materiály, portfóliá a tlačové správy. Buďte plne pripravení.
 2. Prečítajte si všetky písmená ventilátorov, Čo sa ľuďom páči? Čo robíte, čo spôsobuje veľkú odozvu? Ako ich inšpirujete? Ako inak im môžete pomôcť? Nájdite odpovede na tieto otázky.
 1. Zoberme si významné miesto v ich srdci, Robte všetko možné a nemožné budovať dôveryhodné a hlboké vzťahy so svojimi fanúšikmi. Vezmite si príklad slávnej ukrajinskej rockovej kapely "Ocean Elzy" a počas turné po Ukrajine, v každom meste pre hudobníkov, vystúpili fanúšikovia na koncertoch. Pre každú pieseň mali špecifickú reakciu. A na narodeniny frontmana skupiny, Svyatoslav Vakarchuk, fanúšikovia predstavili medzinárodný flash mob.
 1. Staňte sa menom domácnosti, Vaša správa by mala byť jasná: čo robíte a pre koho. Tu je napríklad poslanie Cirque du Soleil už spomenuté: "stimulovať predstavivosť, prebudiť pocity a emócie ľudí na celom svete." Ale za touto frázou je činnosť jednej z najznámejších spoločností v zábavnom priemysle.
 2. Buďte úprimne skromní, Buďte otvorení o svojich minulých a súčasných výzvach. V skutočnosti ľudia nechcú komunikovať so super-entitami. Chcú vidieť skutočných ľudí, ktorí bojovali a vyhrali za rovnakých okolností, ktorým čelia teraz.

Marketing v umení alebo umení marketingu

Verte tomu alebo nie, už máte najviac zručností, ktoré potrebujete. Hlavnou vecou je byť zaviazaný k ich práci. Zvyšok sa dá naučiť. Začnite premýšľať o marketingu ako o spôsobe, ako sa ešte viac zdokonaľovať vo vašej práci, a nie niečo úplne opačné ako vaše umenie.

Samozrejme, môžete si vybrať, že nebudete konať, takže vaša práca bude ocenená až po vašej smrti. Je to však oveľa príjemnejšie byť v živote oceňovaný, však? Preto ...

Dostaňte sa z vášho útulného prostredia! Bojujte svoje obavy a imaginárne nespravodlivosti! Urobte si priateľov s levicou z bodu číslo 1 a nárok na právo na šťastný a bezpečný život skutočného profesionála vo vašom podnikaní.

Pozrite si video: MECHANICAL SYNFONICA. (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár