Sprievodca vytváraním video obsahu: dobytie služby YouTube s nulovým rozpočtom

Hovoríme, ako začať produkovať video obsah na vlastnú päsť a ísť s ním na YouTube. Celá základňa, ktorú musíte vlastniť začiatočník yutubovodu.

YouTube už niekoľko rokov s dôverou udržuje tri najnavštevovanejšie stránky na svete. Niet divu, že video hosting sa stal jedným z najúčinnejších kanálov propagácie. Nielen jednotlivci, ale aj celé spoločnosti sem prichádzajú za PR.

Video obsah pomáha upozorniť na seba alebo na váš produkt, prezentovať informácie v užívateľsky príjemnej forme.

V mnohých prípadoch je zaujímavejšie a užitočnejšie sledovať video ako čítať text. Napríklad hlavná trieda v modelovaní hliniek vo formáte videa je užitočnejšia ako vysvetlenie vo forme článku.

Áno, a niekedy natáčanie videa je oveľa jednoduchšie ako písanie sprievodcu. Ukazuje, ako je omietka stena je jednoduchšie, než podrobne proces v niekoľkých odsekoch.

Kanál YouTube nie je určený len pre spoločnosti alebo jednotlivých bloggerov. Informačné stránky, ktoré potrebujú prevádzku, video obsah pomôže nielen zvýšiť trvalé publikum čitateľov (divákov), ale aj získať veľký počet odkazov.

Ak už máte obľúbené stránky, bude pre vás jednoduchšie získať názory a predplatiteľov. A úplne zadarmo. Napríklad relatívne mladý (menej ako jeden rok) kanál obchodníka a bloggera Neila Patela už získal dobré publikum účastníkov. Päťminútové videá sú krátke, ale informatívne tipy na internetový marketing. Autor nielen uverejňuje videá v službe YouTube, ale pridáva ich aj do článkov na svojom populárnom blogu.

Mnohí podnikatelia a vlastníci stránok ignorujú službu YouTube a veria, že vytváranie video obsahu je ťažké a drahé. V skutočnosti existuje niekoľko spôsobov, ako ju získať, a medzi nimi môžete nájsť jednoduché možnosti aj pre nulový rozpočet. O tom teraz hovoríme. Ale najprv dôležité odbočenie.

Chcete na YouTube - hrať podľa jeho pravidiel

Hlavným pravidlom služby YouTube je, že obsah by mal byť jedinečný. To neznamená, že ak použijete video niekoho iného, ​​budete okamžite zablokovaní, ale skôr alebo neskôr vzniknú problémy.

Hrubá chyba začiatočníkov - použitie hudby niekoho iného. Nemôžete si zobrať žiadnu melódiu a vložiť ju do videa. Bez povolenia na použitie to znamená krádež. Hudba by mala byť bezplatná. O tom, kde ho získať, sa bude diskutovať na konci článku.

Sekvencia videa tiež nemôže obsahovať fragmenty materiálu niekoho iného, ​​pretože v tomto prípade môže byť prijatá sťažnosť od držiteľa autorských práv. Ak je potrebné citovať, pokúste sa použiť maximálne 10 sekúnd videa tretej strany. A len v tých prípadoch, keď je to naozaj potrebné.

Pri publikovaní materiálov tiež zvážte, že pomer strán prehrávača v službe YouTube je 16: 9. Neberte do úvahy tento okamih - dostať čierne pruhy po stranách.

Vo všeobecnosti, skôr ako začnete pracovať s YouTube, je užitočné pozrieť sa do centra pomoci.

Kde získať materiál pre video

Video môžete vytvoriť niekoľkými spôsobmi:

 • Fotografovanie na fotoaparáte, Prítomnosť zariadení v tomto prípade zohráva veľkú úlohu. Užívateľovi sa už podarilo zvyknúť si na vysokokvalitný obraz.
 • animácie, Je to pomerne drahé. Jednou zo spoločných možností je videografika, ktorá sa používa napríklad na opis prevádzky internetových služieb.
 • Nahrajte video z obrazovky, Ideálne pre vizuálnu demonštráciu procesu (vo videách zo série seriálov).
 • prezentácia, Niekto sa nudí, ale niekto má rád. Nie každý sa rád pozerá na tvár vysielania. Prezentácia je informatívnejšia. Ak potrebujete zobraziť čísla, štatistiky, screenshoty, atď., Bude to s touto úlohou dokonale zvládať.
 • Video z fotografie, Jednoduché a rýchle. V jednotlivých prípadoch môže byť vhodné. Napríklad, ukázať portfólio fotografa alebo nápady ručne.
 • podcast, Niektoré podcasters post audio do YouTube, sprevádzané statickým obrazom. Takéto videá môžu byť zaujímavé aj pre používateľov.

Fotografovanie na fotoaparáte

Skôr ako začnete strieľať, rozhodnite sa v akej forme poskytnete informácie. Môže to byť:

 • blog (formát konverzácie)
 • prednáška (ukážte niečo na tabuli alebo pridajte textové poznámky počas inštalácie),
 • Demonštrácia (prehľad výrobkov, návod na použitie, cesta mestom / úradom atď.),
 • rozhovory atď.

Zoznam môže pokračovať dlhú dobu, pretože formáty môžu byť odlišné až po celé filmy a vysielania.

Treba mať na pamäti, že pre rôzne výklenky je použiteľný iný materiál. Niekde by bol vhodný formát video blogov, niekde by bolo lepšie posielať informácie v inej forme. Samozrejme, nie nevyhnutne obmedzené na jeden formát. Ak ste odborníkom v určitej oblasti, môžete nahrať prednášky aj krátke videoblogy na konkrétnu tému. Hlavná vec - záujem diváka.

Fotografovanie s fotoaparátom je drahé. Minimálna sada zariadení - SLR fotoaparát, statív, svetlo, softbox.

Prečo nemôže byť obmedzená na jednoduchý fotoaparát alebo dokonca mobilný telefón? Faktom je, že divák má takmer vždy možnosť voľby vo forme zoznamu podobných videí v pravom stĺpci. Súťaž na YouTube je veľká. Preto všetky výhody, vrátane vysoko kvalitnej streľby, sú vhodné pre postupujúcich konkurentov.

Predpokladajme, že nemáte možnosť nasnímať konkurenčné videá pre fotoaparát.

Zvážte viac jednoduchých spôsobov, ako produkovať vysoko kvalitné video bez použitia kamier a súvisiacich zariadení.

Tento článok nebude hodnotiť bezplatné online služby. Pretože väčšina z nich je spravidla stále platená. A dozviete sa o tom, keď ste už vytvorili projekt a ponúkate, že video uložíte so stratou kvality alebo zaplatíte predplatné. Pre niektoré úlohy existujú voľné nástroje, ale nevidím dôvod ich používať. Väčšina bezplatných služieb je nepohodlná (napríklad kvôli prítomnosti reklamy) a má obmedzenia vo funkciách. Najjednoduchšie programy na nahrávanie a úpravu videa možno nájsť vo verejnej doméne, stiahnuť a nainštalovať za pár minút. A niektoré z nich sú už v počítači.

Nahrajte video z obrazovky

Existuje pomerne málo programov na zachytávanie videa z obrazovky počítača a prakticky sa nelíšia vo funkčnosti. Existuje však niekoľko problémov:

 1. Väčšina programov sa platí. Skúšobná verzia je buď časovo obmedzená, alebo má obmedzenia na funkčnosť (vodoznak, záznam nie dlhší ako 5 minút atď.).
 2. Počas inštalácie niektorých programov, budete uvalení na "najcennejšie" produkty "Yandex", z ktorých je ťažké sa zbaviť v budúcnosti.

Po dlhom hľadaní som stále našiel pár slušných možností.

iSpring Free Cam

Jednoduché, pohodlné a čo je najdôležitejšie - bezplatný program. Môžete si ho stiahnuť na oficiálnych stránkach. Zadajte svoju e-mailovú adresu.

Pri práci s programom má užívateľ možnosť vybrať oblasť snímania (v prípade potreby určiť konkrétne okno), ako aj rozlíšenie videa.

Na zjednodušenie procesu môžete k hlavným funkciám pridať klávesové skratky.

OBS Studio

Webová stránka: obsproject.com

OBS Studio je plnohodnotné štúdio pre nahrávanie videa z obrazovky a živé vysielanie na sociálnych sieťach (YouTube, Facebook, Twich atď.). Program sa zdá byť zložitý z dôvodu mnohých funkcií. Na uľahčenie úlohy budeme analyzovať tie hlavné.

Najprv musíte vybrať zdroj nahrávania. Ak to chcete urobiť, v záložke "Zdroje" stlačte pravé tlačidlo a vyberte "Pridať" (alebo kliknite na znak "+"). V zobrazenom zozname vyhľadajte požadovanú možnosť.

"Screen Capture" znamená, že sa zaznamená celá obrazovka. Neváhajte, aby ste videli tento obrázok v náhľade:

Okno Capture vám umožňuje nahrávať samostatné okno. Napríklad ste pripravili prezentáciu, ktorú musíte ukázať publiku, a nechcete, aby sa v ráme nachádzalo niečo iné.

Venujte pozornosť položke "Zachytiť hru." Je to užitočné v prípade, že nahrávate zoznamy skladieb.

Zapisovateľné okná sa môžu prekrývať. Napríklad užitočnou možnosťou je pridať obrázok z webovej kamery. Ak to chcete urobiť, vyberte ako zdroj "Zariadenie na zachytávanie videa".

Mal by skončiť s niečím podobným:

Z dôvodu prehľadnosti je často potrebné vybrať kurzor počas nahrávania videa. Bohužiaľ, je ťažké nájsť slobodný softvér s takou možnosťou. Preto môžete použiť skúšobnú verziu platených programov. Napríklad, Movavi Screen Capture vám umožní zvýrazniť kurzor a kliknutia. Len teraz musí obmedziť krátke video a prítomnosť vodoznakov. Alebo ešte zaplatiť 990 rubľov.

prezentácia

Prezentáciu vytvorenú v Power Point možno premeniť na slušnú video sériu, ak necháte zvyčajné šablóny poskytnuté programom.

Napríklad, vo väčšine prípadov nie sú pozadie snímok vôbec potrebné. Minimalizmus je vítaný - text a obrázky (tabuľky, grafy). A zabudnite na staromódne hromadné fonty. A tiež o špeciálne efekty pre "cool" vzhľad diapozitívov, ako je dáma alebo rotácie.

Ako vidíte, nič zbytočné: text a obrázky (snímky obrazovky). Môžete pridať snímky s vektorovými ilustráciami alebo ikonami, ale iba v prípade, že je to naozaj potrebné. Napríklad, ak je snímka nudná a má len vtipný obrázok v predmete.

Nebudeme sa zaoberať procesom vytvárania prezentácií v Power Point. Každý školák je s tým oboznámený. Zastavme sa len na niekoľkých dôležitých bodoch.

Najprv nezabudnite nastaviť rozlíšenie na 16: 9 (predvolené nastavenie je 4: 3) na karte Design. Toto sa musí urobiť tak, aby pri zobrazení videa na webe neboli žiadne čierne pruhy.

Toto sú videá nájdené v službe YouTube. A je to trochu nepríjemné.

Je dôležité nariediť nudný text prezentácie obrázkami, diagramami a inými vizuálnymi materiálmi. V službe YouTube môžete nájsť videá obsahujúce iba text a hlas, ktoré periodicky spôsobujú nespokojnosť divákov.

O chuti sa nehádajte. Toto je naznačené druhou poznámkou. Niekoľko ďalších ilustrácií alebo snímok na snímky by však nebolelo.

Hlavným pravidlom pri vytváraní prezentácií pre službu YouTube je nenechať používateľa nudiť sa a ísť na podobné videá. A vždy je ich veľa.

Ako premeniť článok na video pomocou programu Power Point

Informačná stránka alebo blog je veľkým zdrojom nápadov na video obsah. Ktorýkoľvek z vašich článkov sa môže zmeniť na video. Tu je niekoľko odporúčaní:

 1. Vytvorte si plán článku. Identifikujte dôležité body, ktoré je potrebné zaznamenať na diapozitívoch. Nie je potrebné presúvať textový obal na snímky. Záznam myšlienky tezisno. Nechajte vysvetlenia v zákulisí - vyslovte ich hlasom.
 2. Umiestnite titul na prvú snímku. Vytvorte veľké písmo. Pracujte trochu na štýle. Môžete pridať obrázok.
 3. Formátujte text. Zvýraznite dôležité tučným písmom. Označte záhlavia (ak nejaké existujú) a aplikujte na ne krásny štýl. Odporúča sa použiť štýl bez tieňov a hlasitosti - obmedziť typ písma a farbu. V prípade potreby pridajte zoznamy.
 4. Vyplňte snímky s ilustráciami. Môžu to byť fotografie, screenshoty, grafy, grafy, tabuľky - všetko, čo je potrebné pre prehľadnosť. Pre návrh diapozitívov dokonale zapadajú ikony a vektorové obrázky.
 5. Použite jednoduché tvary na navrhovanie diapozitívov, ak je to vhodné, čiary, šípky, obdĺžniky, atď.
 6. Nenechajte sa uniesť animáciou. Potrebuje minimum. Najlepšou voľbou pre prechody je blednutie, rezanie, radenie alebo otáčanie. Toto sú najneutrálnejšie, nepozorujúce účinky. Vyhnite sa efektom, ktoré majú čierne pozadie (napríklad v dáma).

Máte napríklad jazykovú stránku. Snímky možno usporiadať nasledovne:

Toto je len jeden príklad. Tento článok by sa mohol nazývať „10 produktov na chudnutie“, „50 lpiacich titulkov pre články“ atď. Hlavnou vecou je, aby sa pri vytváraní videoprezentácie postupovalo podľa vyššie uvedených zásad.

Nezabudnite na kartu "Formát", ktorá umožňuje pridávať efekty do objektov - text, tvary, tabuľky atď.

Mimochodom, v Power Point som bol schopný vytvoriť minimalistický intro (úvodné obrazovky na začiatku videa), keď neexistovali žiadne iné nástroje. Hlavná vec, opäť, nie je preháňať s účinkami.

Nakoniec, pri ukladaní súboru nevyberajte formát pravidelnej prezentácie - potrebujete video súbor, s ktorým môžete v budúcnosti pracovať v editoroch videa.

Prezentáciu však môžete uložiť do štandardného súboru ppt a potom ju zobraziť a súčasne zaznamenávať obrazovku počítača.

Video z fotografie

A teraz je najjednoduchšie vytvoriť video z niekoľkých fotografií. Čo je k dispozícii všetkým. Výber fotografií, napríklad vhodný na ukážku kreatívnych nápadov. Tu je jeden takýto príklad. A tu je skôr vírusový príklad na inú tému.

Vo všeobecnosti môžu byť témy pre takéto videá veľmi odlišné. Ešte jeden.

Prvé dve reklamy využívajú efekt pohybu kamery. Táto možnosť je zvyčajne vybavená platenými video editormi.

Jednoduchšie prezentácie môžete vytvoriť v priebehu niekoľkých minút v tom istom programe Windows Movie Maker alebo napríklad v aplikácii Slideshow Maker.

Fotografia sa pridá pomocou tejto možnosti Pridať fotografiu (môžete okamžite pridať priečinok - Pridať priečinok).

Vedľa fotografie uvidíte tri stĺpce: čas (čas zobrazenia každej snímky), prechod (prechodný efekt) a. t vymazať (odstráňte sklíčko).

V pravom dolnom rohu je funkcia na pridanie zvuku - Pridať zvuk, Ak je kratšia ako sekvencia videa, vyberte položku Zvuk slučkytak, aby sa melódia opakovala až do konca videa.

V ľavom rohu naproti Názov súboru zadajte názov súboru a vyberte formát.

Tlačíme vytvoriťa video je pripravené.

Prezentáciu môžete tiež pripraviť z fotografie pomocou štandardného programu Windows Movie Maker. To je docela dobrý inštalačný nástroj k dispozícii všetkým. Vhodné pre začiatočníkov, pretože obsahuje mnoho tipov.

Stock Videá

Spolu s fotopapiermi existujú aj video tabule, kde si môžete vybrať vhodné zábery pre valce. Zásoby - krátke zábery alebo animácie pre úpravy. Ak máte napríklad konverzačné video, môžete použiť videoklipy na tému ako pozadie alebo jednoducho abstraktné animované obrázky.

Na platených kanalizáciách je výber bohatší: okrem bežných videí tu nájdete aj zábery s monofónnym pozadím alebo alfa kanálom (priehľadné pozadie). Môžu byť prekryté hlavným obrazom a vytvárať rôzne kompozície a efekty. Na voľných kanalizáciách sa tiež vyskytujú, ale oveľa menej často. Kvalita súborov na bezplatných kanalizáciách je často nižšia.

Nájdenie dobrého záznamu je však skutočné. Tu sú niektoré dobré možnosti pre videobloggery s obmedzeným rozpočtom:

 • Videá Pexels. Veľký výber videí na rôzne témy. Uvedenie nie je potrebné, môže sa použiť na akýkoľvek účel.
 • Vidiac. Okrem videozáznamov si môžete stiahnuť videozáznamy (vrátane efektov na priehľadné pozadie), hudbu a zvukové efekty pre videá. Všetky tie "šťavnaté" je poskytovaná za peniaze, ale je tu tiež veľa dobrých súborov zadarmo.
 • Bezplatne HD skladom Videá. Skupina na Vimeo video hosting, kde sa post dobré voľné zábery.
 • IgniteMotion. Veľmi skromný výber na pozadí videa, ale môžete si stiahnuť rýchlo a bez registrácie.
 • Videoklipy zadarmo. Tu, len 3D animácia, z veľkej časti nie je najlepšia kvalita.
 • Clipcanvas. Sekcia s voľnými zábermi má momentálne len 172 súborov, ale kvalita je veľmi slušná. Registrácia je nutná na stiahnutie.
 • MotionElements. Obrovská knižnica mediálnych súborov. Má všetko, čo potrebujete pre tvorcu: video, animácie, efekty, hudbu na pozadí, fotografie. Pravda, môžete si stiahnuť iba jeden (!) Súbor. Ale ak sa zaregistrujete, 5 súborov za týždeň bude k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

Upozorňujeme, že pri použití skladového videa stratíte jedinečnosť. Ak však bude sémantická zložka videa a jeho inštalácia naozaj dobrá, používatelia budú stále spokojní.

Fragmenty z videí iných ľudí: ako ich správne používať

Niekedy môže byť potrebné zobrať fragment videa z videa iných ľudí. A tu musíte byť opatrní.

Viac informácií o pravidlách používania obsahu niekoho iného v službe YouTube. Stručne povedané, všetko spočíva na princípe fair use. Napríklad použitie obsahu iných ľudí ako ilustráciu ich názoru možno považovať za spravodlivé. Preto recenzenti filmov, seriálov, programov, videí nie sú delikventní - používajú fragment, ktorý jasne ukazuje, čo znamenajú.

Problém je však v tom, že koncept spravodlivého používania je veľmi nejasný a podľa samotného YouTube, aj keď robíte všetko správne, môžete sa dostať do problémov. V prípade pokusu sa berie do úvahy mnoho rôznych faktorov.

Preto buďte opatrní s obsahom tretích strán a používajte ho iba v prípade potreby. Ak nie ste s niekým veľmi spokojný, na súde pre porušenie autorských práv by bol silný argument proti vám.

Есть также версия, что проблем не будет, если использовать фрагменты меньше 10 секунд, однако даже за такие врезки можно получить страйк.

Монтаж видео

Монтаж видео необходим всегда, неважно, снимаете вы на камеру или записываете видео с экрана ноутбука. В любом случае после записи что-то нужно будет вырезать, где-то подправить, наложить или убрать звук и т. д. Но для этих целей необязательно обзаводиться набором программ, достаточно установить Sony Vegas.

О Sony Vegas знает каждый ютубер. Je to mocný nástroj na vytváranie video obsahu, ktorý obsahuje neuveriteľnú jednoduchosť a jednoduchosť použitia (čo nie je na prvý pohľad zrejmé). Presunutím kurzora po pracovnej ploche môžete v priebehu niekoľkých minút vystrihnúť ďalšie fragmenty z videosekvencie, pridať alebo nahradiť zvukovú stopu, použiť text, vytvoriť animované prechody atď. Toto sú len najzákladnejšie funkcie programu. Uvažujeme o nich.

Po spustení programu sa musíte uistiť, že povolenie je vhodné na publikovanie v službe YouTube. Vyberte položku vlastnosti (Vlastnosti) v ponuke súbor.

Teraz sa pozrime, čo musíme riešiť.

Pracovný priestor so stopami sa podobá vrstvám vo Photoshope. Princíp je rovnaký - stopy sa navzájom prekrývajú v poradí podľa priority. Prvá stopa je najvyššia vrstva. Môže to byť napríklad text, ktorý by mal byť v popredí.

Sony Vegas vám umožňuje vytvárať videá od nuly. Obmedzujeme sa na inštaláciu existujúceho videa. K tomu v okne cestovateľ Vyberte požadovaný súbor a presuňte ho na skladbu. Týmto spôsobom sa do editačnej tabuľky pridávajú rôzne video, audio súbory a obrázky.

Súbor sa načítal. Prejdite na základné možnosti.

Pôvodne nahrané video je jedna jednotka. Ak chcete upraviť zvuk a video samostatne alebo odstrániť nepotrebnú skladbu, musíte ich oddeliť pomocou tlačidla [U].

Ak chcete video orezať, umiestnite kurzor na správne miesto a podržte kláves [S].

Vybraná oblasť sa po kliknutí na tlačidlo [delete] (Odstrániť) rýchlo odstráni. Takže Sony Vegas umožňuje jedným kliknutím odstrániť zvuk z videa. Potrebujete ďalší zvuk - stačí ho presunúť z priečinka do mierky.

Nie je potrebné oddeliť stopy od seba, ak nebudete pracovať na každom z nich samostatne.

Teraz pridajte prechody medzi fragmentmi. Ak to chcete urobiť, vyberte položku prechody, Uvidíte priečinok s rôznymi prechodmi. Vyberte si ten, ktorý sa vám páči, a presuňte ho na mierku - do križovatky dvoch susediacich fragmentov.

Vedľa prechod menu Video FX, Tu sú špeciálne efekty. Musia byť umiestnené priamo na samotných úlomkoch. Nebudeme sa zaoberať špeciálnymi efektmi. Zvážte ďalší bod - pridanie textu.

Vytvorte novú skladbu (pravé tlačidlo myši - Spustite video stopu) a položte ho na zvyšok. Potom v sekcii Mediálne generátory zvoliť Názov a text a prejdite na jednu z možností.

Ak chcete prispôsobiť text vašim potrebám, kliknite na ikonu vo forme rámčeka v spodnej časti textového prvku.

Prejdite cez hlavné funkcie.

Okrem textu vo vizuálnom rozsahu môžete pridať ďalšie prvky. Pozrime sa na jednoduchý príklad - pridanie adresy webovej stránky do horného rohu videa.

Za týmto účelom vytvorte substrát vo forme obdĺžnika. Základom bude prvok Plná farba v tom istom adresári Mediálne generátory, Pridaním tohto prvku do mierky dostaneme prázdnu obrazovku zvolenej farby. Ale v pravom hornom rohu potrebujeme obdĺžnik. Preto choďte do menu Udalosť Pan / Cropako je znázornené na obrázku, aby sa dosiahol požadovaný tvar.

Zaškrtnite vpredu maskovať, vyberte ľavý obdĺžnikový tvar a v pravom hornom rohu nakreslite obdĺžnik.

Teraz choď znova generované Media a nastavte polohu textu.

Uvažovali sme o hlavných funkciách. Teraz sme sa obrátiť na hlavnú vec - ako uložiť výsledný súbor.

Najprv vyberte všetko, čo je na stupnici. Ak to chcete urobiť, dvakrát kliknite na ňu a vyberte celú požadovanú oblasť. Ďalej v menu súbor zvoliť Vykresliť ako.

V zobrazenom okne vyberte priečinok, do ktorého sa súbor uloží, zadajte jeho názov a označte príslušný formát.

Posledným krokom je tlačidlo poskytnúť, Ak je video veľké, proces ukladania sa môže oneskoriť. Buďte trpezliví.

Osobná rada: Zvyčajne pripravujem prezentáciu v Power Point vopred, uložím ju vo formáte wmv a potom do Sony Vegas pridám do súboru soundtrack, intro a outro (ako obrázok s odkazmi - „subscribe to me“), odrezal som prebytok, vykreslil som - video je pripravené.

Princíp fungovania Sony Vegas je trochu podobný štandardnému programu Windows Movie Maker, ktorý je mimochodom na rozdiel od Vegas úplne voľný. Použitie druhej je však oveľa jednoduchšie. Okrem toho poskytuje takmer neobmedzené možnosti inštalácie.

Príprava zvuku na klipy

Riešili sme sériu videí. Poďme na audio.

Zvuk je veľmi dôležitou súčasťou videa. Ak je možné vizuálny rozsah prezentovať pomocou prezentácie a úloha je trochu zjednodušená, potom by sa záznam zvuku mal brať veľmi vážne. Často je to zlý zvuk, ktorý spôsobí, že sa video zavrie hneď na začiatku.

Zvuková stopa videa môže byť prezentovaná v niekoľkých verziách:

 • nahrávanie vlastného hlasu na mikrofón / rekordér,
 • pomocou hlasu niekoho iného (napríklad služby na voľnej nohe),
 • hudba na pozadí
 • nedostatok zvuku.

S nahrávaním na mikrofóne sa všetko zdá byť jasné. Aj keď nie celkom.

Ktorý mikrofón si vybrať

V jednom z predchádzajúcich článkov blogu boli už uvedené príklady dobrých mikrofónov na nahrávanie podcastov.

Uvedené modely patria k profesionálnemu vybaveniu, preto budú stáť veľa. Existujú možnosti pre skromnejšiu peňaženku.

Dobré kondenzátorové mikrofóny pre YouTube stoja od 10 do 20 tisíc rubľov. Potrebujete tiež pop filter. Vo všeobecnosti je lepšie pozrieť si recenzie na túto tému na stránke YouTube.

Lacné mikrofóny sú ruleta. Nikdy neviete, čo vypadne. Aj keď si kúpite externú zvukovú kartu a vykonáte sériu manipulácií, potom všetko môže fungovať.

Tento scenár som napríklad nahral pre mikrofón „Texterra“ na klopovom mikrofóne Boya BY-M1 (cena je v rozmedzí 1000-1500 rubľov). Zvuk bol dobrý, prinajmenšom pre screencast, ale bolo tam veľa hluku na pozadí. Prečítajte si, ako sa ho zbaviť v nasledujúcom odseku.

Napriek tomu, že stále zvažujeme voľné možnosti, získanie dobrého mikrofónu zjavne nie je prekážkou, ak plánujete pravidelne natáčať video a používať svoj vlastný hlas. Ak pred niekoľkými rokmi bolo možné udržať divákovu pozornosť v akejkoľvek kvalite, potom má divák na výber.

Čo robiť, ak nie je mikrofón

Vstavaný prenosný mikrofón, webová kamera, hlasový záznamník na telefóne - to všetko sa nehodí. Môžete skúsiť, ale s vysokým stupňom pravdepodobnosti publikum zavrie vaše video a otvorí ďalšie. Nechajte diváka uspieť len vtedy, ak zverejníte niečo naozaj jedinečné a dôležité. Aj keď aj v tomto prípade, pripravte sa dostať veľa dislikes.

Ak nie je k dispozícii mikrofón, je možné pomocou digitálneho fotoaparátu získať viac či menej slušnú kvalitu zvuku. Čím drahšie je zariadenie, tým lepší je zvuk.

Ak máte prezentáciu alebo záznam z obrazovky, ale nie je zvuk, nahrajte ho na kameru. Výsledné video je ľahko konvertované na audio, napríklad pomocou Free Video to MP3 Converter.

Problém týchto tratí - prítomnosť hluku. Avšak, doslova za dve minúty sú odstránené v Audacity.

Najprv vyberte oblasť, ktorá obsahuje iba šum. Žiadny cudzí zvuk by nemal byť pridelený - iba hluk.

Ďalší krok: „Effects“ - „Noise Reduction“.

Kliknite na "Vytvoriť model šumu".

Teraz zopakujeme predchádzajúci krok - opäť aplikujeme efekt redukcie šumu.

Po týchto krokoch bude hluk menší a bude viditeľný podľa plánu.

Ak vôbec nemáte možnosť nahrať hlas, poslednou možnosťou je hudba na pozadí. Samozrejme, nie je to vždy vhodné.

V týchto prípadoch nie je nepríjemné, ak sú informácie vo videu väčšinou vizuálne, to znamená, že všetka pozornosť je zameraná na obraz. Môže to byť výber fotografií s najkrajšími ženami na planéte, prehliadka mesta, sledovanie spiacej mačky atď.

Ak si zapíšete inštrukciu, je lepšie ju opísať slovami. Hoci video predstavuje rutinný proces pozostávajúci z opakovaných akcií, inštrukciu možno zapísať vo forme krátkych textových poznámok a dať hudbu na pozadí.

Na YouTube sú často videá, v ktorých autor, ignorujúc preferencie publika, používa hudbu ako hlavný zdroj zvuku a prezentuje všetky informácie ako text. Nikto nehovorí, že to nemôžete urobiť. Toto je však indikované množstvom nespokojností.

Musíte sa rozhodnúť: potrebujete názory alebo pravidelných divákov? Môžete urýchlene urobiť video, umiestniť odkaz na stránky pod ním a vychutnať si to. Ale čo to má zmysel? Bude ich niekto zdieľať? Bude to niekto sledovať? Služba YouTube prepojuje prácu, keď je požadovaný obsah. A aby sme zarábali na názoroch, je potrebné, aby bol materiál zaujímavý a užitočný. Predchádzajúci príklad nie je najhorší. Ale aby ste sa dostali pred konkurentov, musíte vynaložiť trochu viac úsilia.

Kde získať hudbu pre video

Ako už bolo uvedené, služba YouTube je veľmi prísna v súvislosti s autorskými právami a vo svojich videách môžete používať iba hudbu zadarmo.

Kde ho môžem nájsť:

 • V hudobnej knižnici YouTube.
 • V komunitách "VKontakte". Napríklad tu.
 • Na špecializovaných archívnych stránkach: Jamendo.com, Freemusicarchive.org.
 • Na stránkach jednotlivých hudobníkov, ktorí poskytujú hudbu zadarmo za odkaz.

Ak sa chcete dostať do hudobnej knižnice YouTube, prejdite do kreatívneho štúdia a v bočnom menu vyberte položku „Vytvoriť“ a potom položku „- Knižnica nahrávok“. Budete mať archív s bezplatnou hudbou a zvukmi, ktoré môžete použiť bez strachu z trestu.

Zvážte, že na webhostingu sú milióny videí a mnohí z nich používajú hudbu z knižnice. Použitie ďalších stránok na niekoľkokrát hľadanie hudby znižuje pravdepodobnosť zhody.

Ak chcete dosiahnuť jedinečný zvuk, môžete hudbu napísať sami alebo objednať na voľnej nohe. Ale je na vás, aby ste sa rozhodli, čo utrácať svoju silu a peniaze.

Zvukové efekty

Niekedy kvôli ostrosti, originalite alebo len pre zábavu je vhodné v reklamách použiť rôzne zvuky. Môžu byť tiež stiahnuté z bezplatných online knižníc.

Napríklad, na FreeSound, užívatelia aktívne zdieľať súbory, takže tu môžete nájsť takmer všetko, čo potrebujete. Pre pohodlie je vyhľadávanie podľa značiek. Súbory sú tiež rozdelené do rôznych kategórií v závislosti od typu licencie. Ďalším populárnym skladom je AudioMicro. Ponúka viac ako 2 000 zvukových efektov.

Existuje aj mnoho webových stránok s bezplatnými zvukovými súbormi v runete, ale väčšina z nich nemá informácie o autorských právach. Je nepravdepodobné, že budete zodpovední za krátky zvuk, ale nenechajte sa odchyľovať od právnych metód získavania materiálu na inštaláciu v tomto článku.

záver

Každý môže mať vlastnú sadu nástrojov. Popísal som niečo, čo mi raz pomohlo. Možno používate iné programy a metódy. Ak áno, podeľte sa o pripomienky, čo tento článok doplní.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár