Ako vytvoriť web pomocou konštruktora Tilda: krok za krokom

Tilda je šikovný staviteľ stránok, s ktorým môže osoba bez skúseností s vývojom webu vytvoriť funkčný zdroj. Podrobný sprievodca vám pomôže rýchlo pochopiť funkcie a funkcie platformy.

Prečo si vybrať Tilda

Pri spomienke na Tildu prídu na myseľ epithety „módne“ a dokonca „hyip“. Projektant je aktívne využívaný zástupcami tzv. Kreatívnej triedy: slobodných povolaní rôznych špecialít, predstaviteľov webových štúdií.

Tilda sa z nejakého dôvodu stala módnou. Výhody dizajnéra ho odlišujú od podobných riešení a dokonca umožňujú súťažiť s plnohodnotným CMS.

Rovnako ako všetci dizajnéri, aj Tilda vám umožňuje vytvárať webové stránky bez špeciálnych vedomostí. Rozhranie platformy je intuitívne. V každom štádiu práce systém vyzve používateľa na nasledujúce kroky. Hotové šablóny a moduly vám umožňujú rýchlo vytvoriť krásny a funkčný zdroj.

Tilda vyniká od ostatných dizajnérov so zameraním na vizuálnu príťažlivosť a ľahkosť vnímania obsahu. Nie sú to prázdne reklamné slogany: platforma sa vyznačuje bezchybnou typografiou a úspešnou integráciou vizuálneho a textového obsahu. To umožňuje vývojárom umiestniť "tilde" ako nástroj pre vytváranie longridov.

Používatelia Tilda majú prístup k modulom a šablónam, pomocou ktorých môžete rýchlo vytvárať konverzné vstupné stránky. Návrhár je vhodný na spustenie internetového obchodu. Na Tilde môžete vytvoriť firemnú webovú stránku, virtuálnu vizitku s portfóliom, obsahový projekt.

Príklady vytvorené pomocou návrhára prostriedkov nájdete v sekcii MadeOnTilda na oficiálnej webovej stránke projektu. Venujte pozornosť príkladom integrácie Tildy a WordPressu. "Layfhaker" používa návrhára na vytvorenie longridov a hlavné projektové miesto pracuje na WP.

Tilda má nedostatky, o ktorých sa bude diskutovať nižšie. Hlavný však treba okamžite prediskutovať.

Tilda náklady

Užívatelia majú k dispozícii tri tarifné plány: slobodné, osobné a obchodné.

Voľná ​​tarifa stačí na vytvorenie vizitky. Užívateľ dostane 50 MB miesta na disku, možnosť vytvoriť jednu stránku a až 50 strán. Voľný plán poskytuje prístup len k časti modulov. Preto je funkčnosť stránok pri bezplatnej sadzbe obmedzená.

Dôležitý bod: užívatelia bezplatnej tarify môžu zaregistrovať stránku len na subdoméne. Adresa URL vyzerá takto: vash-site.tilda.ws. To prakticky nemá vplyv na užívateľské skúsenosti, alebo dokonca dôveryhodnosť stránok vyhľadávačov. Žijúci užívatelia sa veľmi nestarajú o to, na ktorej doméne stránka funguje. Komerčné stránky sú zvyčajne registrované v doménach domény .ru, .com, .biz a podobne.

Teoreticky, doménové meno ovplyvňuje užívateľské skúsenosti. Pre osobu je jednoduchšie zapamätať si adresu URL pupkin.ru alebo roga-kopyta.com, ako adresu pupkin.tilda.ws alebo roga-kopyta.livejourlnal.com. Ale stále, drvivá väčšina návštevníkov prichádza na stránku z vyhľadávania a odkazov a nezadáva adresu zdroja v riadku prehliadača.

Pre firemné stránky, obsah projektu, internetový obchod, je lepšie použiť tarifný plán Osobné. Stojí 500 rubľov mesačne. Po zaplatení, užívateľ dostane doménové meno v zóne .ru alebo .com, možnosť vytvoriť až 500 strán a používať 1 GB miesta na disku. Platená sadzba tiež poskytuje plný prístup k modulom knižnice.

Prístup staviteľa stojí 6000 rubľov ročne. To je neprimerane nákladné. Celá stránka na každom CMS, napríklad WordPress, Joomla !, Drupal, OpenCart, bude stáť oveľa menej.

Napríklad jeden z popredných poskytovateľov hostingu Runet od novembra 2018 ponúka virtuálny hostingový servis pre 3 344 rubľov ročne. Bonusový užívateľ dostane štyri zóny v zónach .ru a .rf a bezplatný SSL certifikát. Hostiteľ poskytuje 17 GB miesta na disku. Tento poskytovateľ hostingu má tiež lacnejšie tarify.

Obchodná tarifa obsahuje všetky funkcie Osobného. Okrem toho môže užívateľ vytvoriť až päť stránok. Hlavným rozdielom je schopnosť exportovať kód a nainštalovať Tilda na váš server.

Prepojenie na obchodnú tarifu vyžaduje zaplatenie 1000 rubľov mesačne alebo 12 000 rubľov ročne. Upozorňujeme, že služby poskytovateľa hostingu sa musia platiť osobitne.

Voľba tarify závisí od formátu stránky a potrieb vlastníka. Rozhodnutie pomôže tabuľke.

Tarif / Funkcie

Cena za rok

príležitosti

Do obleku

zadarmo

zadarmo

Stránka na subdoméne, až 50 strán, až 50 MB na disku

Na voľnej nohe, ktorí potrebujú malé vizitky stránky

osobné

6000 rubľov

Webové stránky na platenej doméne, do 500 strán, 1 GB na disku, plný prístup do knižnice modulov

Bloggeri, vydavatelia, spoločnosti, e-obchodníci

obchodné

12 000 rubľov

Možnosti Osobnej tarify, možnosť exportu kódu na server, až päť stránok na jednom účte

Nikto. Je lepšie nainštalovať open source CMS na server. Aj niektoré komerčné CMS budú lacnejšie.

Ak vysoké náklady na projektanta nie sú problém, prejdite na krok-za-krokom návod na vytvorenie stránky na Tilda. Každý užívateľ môže na konci dvoch týždňov zažiť Osobnú tarifu zadarmo. V dôsledku testovania môžete pochopiť, či používať platformu.

Začnite plánovaním

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, musíte pochopiť, aké úlohy to vyrieši. Pochopenie pomôže odpovedať na kľúčové otázky: aká bude štruktúra zdroja, ako to bude vyzerať, čo bude uverejnené na stránkach.

Určiť potrebnú funkčnosť a dizajn pomôže náš podrobný návod na objednanie stránky. Tu je ďalší veľmi užitočný sprievodca, ktorý je ľahko a pohodlne naplánovať stránku.

Rozhodnite sa, ako vytvoríte stránku: vytvorte stránky od začiatku pomocou pripravených blokov z knižnice alebo použite navrhované šablóny.

Prvá metóda umožňuje vytvárať stránky tak, ako ich vidíte. Pomocou modulov z knižnice môžete implementovať plánovanú funkčnosť a vzhľad.

Aby bola stránka ako celok a jej jednotlivé stránky efektívne, správca bude potrebovať dobrý vkus a niekoľko príkladov skvelých zdrojov. Budúci správca musí pochopiť scenáre interakcie návštevníka s lokalitou. To pomôže implementovať plánovanú funkčnosť a efektívne usporiadať bloky na stránkach.

Užívateľ Tilda by mal aspoň vo všeobecnosti vedieť, ako ľudia vnímajú webový obsah. Veľmi užitočné informácie sú v našich príručkách a článkoch: "Ako zabezpečiť čitateľnosť obsahu", "Vizuálna hierarchia v UX: ako nasmerovať pozornosť používateľa", "Ako písať, optimalizovať a ukladať článok."

Ak sa rozhodnete robiť stránky od začiatku pomocou knižnice blokov, začnite vytváraním prototypov. Používajte Axure RP alebo iné prototypovacie nástroje. Náčrtky stránok možno kresliť na papieri. Ako poslednú možnosť, jednoducho zoznam blokov, ktoré by mali byť na každej stránke.

Druhá metóda je vhodná pre tých, ktorí nedôverujú svojmu vkusu a nemajú predstavu o dizajne, funkčnosti a použiteľnosti stránok. Použite pripravené šablóny stránok z knižnice. V katalógu sú zoskupené podľa tematických kategórií: „Obchod“, „Obchod“, „Udalosť“, „Blog“, „Kontakty“ a „Dotazník“.

Šablóny je možné editovať: odstrániť a pridať bloky alebo ich vymeniť. Preto hotové riešenia poskytujú užívateľovi takmer rovnakú flexibilitu ako vytváranie stránok od nuly po moduly.

Práca so vzorovými stránkami má významnú výhodu. Šablóna slúži ako spoľahlivá. Zaručuje vzdialený prístup od užívateľov webového vývoja od chýb detí, napríklad nesprávneho a efektného usporiadania modulov, používania zbytočných prvkov na úkor použiteľnosti.

Výsledkom plánovania by mala byť jasná predstava o budúcej lokalite. Plán lepšie opraviť na papieri. Zaznamenajte aspoň tieto informácie:

  • Účel a ciele zdroja.
  • Štruktúra stránok: zoznam a hierarchia stránok.
  • Funkčnosť a dizajn hlavných stránok.

S cieľom vizuálne ukázať možnosti Tildy, urobím webovú vizitku fiktívneho špecialistu. Zdroj bude obsahovať domovskú stránku, portfólio, popis služieb, stránku o špecialistovi, kontaktné údaje a stránku publikácií.

Fiktívny špecialista bude pracovať so šablónou, pretože nemá žiadnu predstavu o vývoji webu. Jedna zo stránok stránky, ktorú vytvorí od nuly.

Ako nastaviť stránku na Tilda: základné možnosti

Po registrácii na platforme prejdite do sekcie taríf a pripojte Osobnú tarifu. Noví užívatelia majú prístup k bezplatnému skúšobnému obdobiu.

Prejdite do sekcie Moje stránky, vytvorte nový zdroj a zadajte jeho názov.

V časti Nastavenia lokality zadajte popis a vyberte subdoménu.

Prejdite do sekcií Analytics a SEO a pripojte stránku k systémom Yandex.Metrica a Google Analytics. V tej istej sekcii môžete do lokality pridať kontajner Správcu značiek Google. Ak je to vaša prvá webová stránka, priamo pripojte Metrics a Analytics.

NB! Ak sa chcete pripojiť na stránku platenú doménu formulára vash-site.ru, okamžite prejdite na tretí krok inštrukcie. Po pripojení domény sa vráťte k základným nastaveniam.

Počítadlá môžu byť prepojené dvoma spôsobmi. Po prvé: zaregistrujte zdroj v analytickom systéme. Skopírujte identifikačné číslo počítadla.

Prilepte číslo do poľa „Yandex.Metrica“ v nastaveniach stránky „Analytics and SEO“ v paneli „Tildes“.

Druhý spôsob: v sekcii „Analytics“ kliknite na tlačidlo „Pripojiť“.

Akceptujte žiadosť od spoločnosti tilde.cc o prístup k účtu Google Analytics. Vyberte počítadlo a uložte zmeny. Ak stránka už obsahuje stránky, znova ich uverejnite.

Prejdite na sekciu "SEO" a pripojte túto stránku k službám Search Console a Yandex.Webmaster.

Kliknite na tlačidlo "Pripojiť" vedľa názvu príslušnej služby, prijmite požiadavku z aplikácie tilda.cc na prístup k účtu. Kliknite na tlačidlo "Registrovať webovú stránku". Po automatickej registrácii sa na paneli zobrazí stav "Potvrdenie domény". Systém vás vyzve na pridanie mapy lokality do konzoly vyhľadávania. Využite túto príležitosť.

Rovnakým spôsobom zaregistrujte zdroj v Yandex.Webmaster.

Tieto základné nastavenia postačujú na vytvorenie stránok. Keď sú hlavné sekcie pripravené, má zmysel vrátiť sa k ďalším nastaveniam lokality. Pred vytvorením prvej stránky by sa však mala zvážiť dôležitá otázka.

Ako pripojiť platenú doménu na stránku na Tilda

Po registrácii domény na vašom účte na webovej stránke registrátora sa prihláste na ovládací panel služby. V záznamoch DNS zadajte IP adresu servera Tilda 178.248.234.146.

Ak ste zaregistrovali doménu v Reg.ru, prejdite na svoj účet na položku Správa domén - servery DNS.

Zadajte DNS servery ns1.reg.ru a ns2.reg.ru. Na hosťovaní treťou stranou je nutné používať doménu registrovanú v Reg.ru.

Vráťte sa do sekcie "Správa domén" a vyberte podsekciu "Správa zóny".

Odstráňte existujúce položky triedy A a namiesto nich pridajte nové.

Pridajte server IP "Tilda" a uložte zmeny.

V sekcii "Pridať záznam CNAME" zadajte subdoménu www. Je potrebné, aby stránka bola dostupná na adresách formulára vash-site.ru a www.vash-site-ru. Do poľa Canonical name pridajte hodnotu "tilda.ws." A do poľa Subdoména pridajte hodnotu "www".

V ovládacom paneli Tilda zadajte doménu v zodpovedajúcej časti nastavení lokality. Uložte zmeny.

Zmeny sa prejavia v priebehu niekoľkých hodín. Po nastavení domény prejdite na vytvorenie stránok stránok.

Ako vytvoriť stránky stránok na Tilda

Ak chcete vytvoriť stránku, kliknite na príslušné tlačidlo na ovládacom paneli lokality.

Vyberte príslušnú šablónu. V prípade potreby upravte bloky, pridajte obsah.

Stránky šablóny Tilda sa skladajú z modulov, ktoré možno prispôsobiť, zamieňať, mazať a pridávať nové. Ak chcete vyvolať ponuku úprav, prejdite nad modul.

V ľavom hornom rohu je rozbaľovacia ponuka. Použite ho na výber jednej zo šablón modulov. Všimnite si, že keď prejdete kurzorom nad popisom šablóny, systém zobrazí miniatúru bloku.

V menu "Nastavenia" sú administrátorovi dostupné rôzne možnosti v závislosti od bloku. Obvykle si môžete prispôsobiť vzhľad, veľkosť, rozsah viditeľnosti na rôznych obrazovkách. Pre niektoré jednotky sú k dispozícii nastavenia typografie.

Venujte pozornosť možnosti výberu tagu pre hlavičky blokov, ktoré sa nachádzajú na stránke ako prvé. Pre hlavný názov je dôležité určiť značku H1. Pre tituly druhého a tretieho rádu sú k dispozícii značky H2 a H3.

Skontrolujte dostupné nastavenia bloku, ktoré používate na stránke. V prípade potreby vykonajte potrebné zmeny.

V ponuke Obsah pridajte informácie, ktoré chcete v module publikovať. Možnosti úprav závisia od typu bloku, s ktorým pracujete. Napríklad v kryte stránky modulu môžete vybrať obrázok pozadia a logo, zmeniť názov a popis.

Informácie v blokoch je možné editovať bez otvorenia menu "Obsah". Ak chcete zmeniť údaje, umiestnite kurzor na požadovaný riadok a pridajte záznam. V prípade potreby použite vizuálny editor. V hornej časti obrazovky sa zobrazí ponuka.

V pravom hornom rohu je menu ovládania modulov. Pomocou tohto nástroja môžete duplikovať, vymazať, skryť alebo zmeniť pozíciu modulu na stránke.

Na stránke môžete pridať ďalšie moduly z knižnice. Kliknite na znamienko „+“ na okraji bloku, vyberte a pridajte požadovaný modul do knižnice.

Použite mapu blokov na vyhodnotenie vzhľadu a funkčnosti stránky. Nástroj vám pomôže pochopiť, ktoré bloky stoja za odstránenie, pridanie alebo výmenu. Rozloženie stránky je možné aktivovať v menu "More - Module Map" v pravom hornom rohu obrazovky.

Po úprave modulov a obsahu venujte pozornosť nastaveniam stránky. Zodpovedajúca časť je k dispozícii vo vertikálnom menu v hornej časti obrazovky alebo v rozbaľovacej ponuke „Viac“.

V základnom nastavení zadajte názov a popis. V prípade potreby zmeňte adresu URL stránky. Toto platí pre vnútorné časti lokality.

Ak je to potrebné, v časti „Odznak“ zmeňte obrázok, ktorý sa používa na stránke s ukážkou.

V sekcii Facebook a SEO upravte úryvok stránky v sociálnych sieťach a výsledky vyhľadávania. V predvolenom nastavení sú údaje pre úryvok nakreslené z názvu stránky a opisu.

V nastaveniach Facebook a SEO existujú ďalšie funkcie. V sekcii "Zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania" kliknite na tlačidlo "Nastaviť špeciálne metaúdaje". Tu môžete v prípade potreby zmeniť názov a popis. Nestrácajte čas na zadávanie kľúčových slov, pretože vyhľadávače neberú do úvahy kľúčové slová meta tag.

Upravte kanonický odkaz na stránku: vytvorte užívateľsky prívetivú adresu URL. Napríklad namiesto automaticky generovaného odkazu na kontaktné stránky alebo portfólio trubnikoff.tilda.ws/page1554510.html zadajte CNC trubnikoff.tilda.ws/contact alebo resp. Trubnikoff.tilda.ws/portfolio.

V prípade potreby zakážete vyhľadávacím nástrojom indexovať stránku alebo navrhnúť vyhľadávacím nástrojom, aby neriadili odkazy na stránke.

V nastaveniach zobrazenia na Facebooku môžete zadať ID aplikácie a účet Twitter.

Karta "Export" v nastaveniach stránky je k dispozícii iba vlastníkom obchodných účtov. Na karte Akcie môžete stránku presunúť, odstrániť alebo duplikovať.

Všimnite si kartu Rozšírené v ponuke nastavení stránky. Tu je pre užívateľov k dispozícii veľmi dôležitá funkcia: vloženie ľubovoľného HTML kódu do hlavičky stránky. Môže sa použiť na pridanie kódov sledovania alebo mikromarkovania Schema.org do konkrétnej časti lokality.

Na pridanie mikrodat Schema.org na stránku, implementovaných cez JSON-LD, použite generátor voľného kódu. Vytvorte skript. V rozšírených nastaveniach stránky kliknite na tlačidlo Upraviť kód. Na stránke, ktorá sa otvorí, pridajte a uložte mikrodáta.

Po publikovaní stránky skontrolujte správnosť mikroúdajov pomocou nástroja Google.

Prečítajte si viac o zavedení štruktúrovaných údajov prostredníctvom JSON-LD v našom článku o novej realite vo vyhľadávaní.

Po úprave vzhľadu a obsahu a výbere príslušných nastavení stránku zverejnite. K tomu kliknite na tlačidlo "Publikovať" v hornej časti obrazovky vpravo.

Vytvorili ste domovskú stránku lokality. Таким же способом сделайте остальные страницы: "Услуги", "Портфолио", "О нас", "Контакты", "Блог".

Как работать с внутренними страницами сайта

Tilda позволяет использовать разные шаблоны для каждой страницы сайта. Это удобно, так как в библиотеке есть адаптированные для конкретных задач макеты страниц. Но использование разных шаблонов может удивить пользователя. Представьте, что человек с главной попадает на страницу "Услуги", которая выглядит совершенно иначе. Это может ухудшить пользовательский опыт.

С проблемой легко справиться. Prispôsobte šablónu vybranú v prvej fáze úlohám, ktoré rieši konkrétna stránka. Ak to chcete urobiť, stačí upraviť štruktúru stránky šablóny: odstrániť nepotrebné a pridať potrebné moduly.

Vytvorte stránku "Portfólio". Ak chcete uložiť monotónnosť, uložte titulnú stranu. Pridajte potrebné informácie do modulu.

Upravte úvodný blok textu. Použite ho na rozhovor o realizovaných projektoch. Do tohto modulu môžete vložiť prezentačné video. Ak chcete tak urobiť, použite rozbaľovaciu ponuku v ľavom hornom rohu bloku a vyberte príslušné usporiadanie modulu.

Po úvodnom bloku na stránku pridajte modul portfólia. Vyhľadajte vhodný nástroj v časti "Zoznam stránok" v knižnici.

Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte príslušnú šablónu modulu. Upravte obsah. Ak chcete pridať odkazy do práce, vytvorte príslušné stránky s popisom. V ponuke Obsah vyberte požadované možnosti a zmeny uložte.

Po bloku portfólia pridajte na stránku konverzný modul. Vhodnú možnosť nájdete v sekcii "Form and Button".

Upravte obsah a zadajte odkaz na tlačidlo. Môže to byť stránka s kontaktnými informáciami alebo vhodný blok z existujúcich stránok.

Vytvorili ste stránku portfólia s odkazmi na dokončené projekty a tlačidlo konverzie.

Pomocou šablón vytvorte a upravte ďalšie stránky na stránke. Predstavte si, že jeden z nich je potrebné urobiť od nuly.

Ako urobiť stránku Tilda od nuly

Predstavte si, že z nejakého dôvodu musí byť stránka s publikáciami vytvorená od nuly. Kliknite na tlačidlo "Vytvoriť stránku" namiesto šablóny, vyberte možnosť "Prázdna stránka".

Pridajte na stránku potrebné moduly z knižnice. Na stránke blogu môžete urobiť bez krytu, ktorý zaberá celú prvú obrazovku. Stačí pridať titul, po ktorom sa zobrazí mriežka príspevkov.

Po nadpise pridajte príslušný blok z adresára "Zoznam stránok". V dolnej časti pridajte ďalší blok s kontaktnými údajmi. Zadajte všeobecné nastavenia a stránku zverejnite.

Vytvorili ste hlavné stránky lokality. Venujte pozornosť navigačnému menu.

Ako vytvoriť menu na stránke "Tilde"

Ak chcete vytvoriť ponuku, vytvorte novú stránku lokality. Použite prázdny hárok, nie šablónu. V knižnici blokov vyberte položku ponuky. Nájdite tu správny modul.

Pridajte položky ponuky a odkazy na stránky v nastaveniach obsahu blokov. Názov položky menu vľavo Pomocou tlačidla "Vybrať stránku" pridajte odkaz na požadovanú časť stránky.

V sekcii Nastavenia obsahu „Logo“ pridajte názov lokality. Ak máte logo, odovzdajte ho.

Pridajte odkazy na profily v sociálnych sieťach, upravte tlačidlo Kontakty. Zadajte nastavenia stránky a publikujte ich.

Vytvorenú stránku priraďte ako hlavičku všetkých ostatných stránok. Ak to chcete urobiť, prejdite na všeobecné nastavenia lokality. Vyberte sekciu "Cap and Basement" a pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte požadovanú stránku.

Uložte zmeny a uverejnite všetky stránky. Skontrolujte, ako je zobrazená ponuka.

Je pripravený špecialista na vizitku so základnými funkciami. V prípade potreby využite ďalšie funkcie "Tilda".

Čo ešte môže Tilda

S pomocou ďalších funkcií Tilda designer môže riešiť špeciálne problémy. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

WordPress Integrácia

Táto funkcia môže byť zaujímavá pre vlastníkov prostriedkov WordPress, ktorí chcú používať funkcie Tilda. Napríklad pomocou konštruktora môžete rýchlo vytvoriť účinnú vstupnú stránku alebo krásne navrhnúť longrid.

Implementáciu myšlienky možno odhadnúť na príklade "Layfhakera". Webová stránka projektu je poháňaná WordPressom, s pomocou Tilda redakcia vytvorila sériu longrides.

Ak chcete integrovať Tilda s WordPress, musíte zaplatiť obchodnú tarifu a nainštalovať plugin.

CMS WordPress má dostatok platených a bezplatných nástrojov na vytváranie vstupných stránok a dizajn longrid. Berte to do úvahy pri hodnotení realizovateľnosti platenia cestovného.

Príprava listov na mailing

Konštruktér písmen nájdete v ovládacom paneli Tilda. Nástroj vám umožňuje robiť písmená z hotových šablón a odosielať ich účastníkom prostredníctvom služieb SendGrid alebo MailChimp. Kód môžete tiež exportovať do iných platforiem marketingu.

Vytvorené písmená môžu byť uložené na subdoméne formulára nashi-pisma.tilda.ws. Šablóny listov sa upravujú a konfigurujú rovnakým spôsobom ako stránky stránok Tilda.

Vytvorenie vlastných blokov

Táto funkcia je vhodná pre profesionálov, ktorí majú aspoň základné znalosti web design. Pomocou editora nulového bloku môžu vytvoriť moduly stránok samostatne.

Ak chcete otvoriť editor blokov, v režime úprav kliknite na tlačidlo Zero v zozname modulov v spodnej časti stránky alebo vyberte položku „Nulový blok“ v knižnici modulov.

Integrácia s externými službami

Stránku „Tilde“ možno integrovať s externými službami:

  • CRM.
  • Systémy akceptovania platieb.
  • Formuláre pre kontakty.

Ak chcete integrovať do nastavení lokality, vyberte ponuku „Formuláre“ a „Platobné systémy“.

Tvorba propagačných kódov

Ak chcete vytvoriť a publikovať propagačný kód, otvorte príslušnú ponuku v časti „Platobné systémy“ v nastaveniach lokality. Zadajte príslušné parametre a zverejnite propagačný kód.

Elektronický obchod

Tilda má všetky nástroje na rýchle spustenie internetového obchodu. Stránka môže byť integrovaná s platobnými službami. V sekcii Podnikanie sú šablóny stránok prispôsobené pre elektronický obchod. V blokovom menu "Store" sú moduly, pomocou ktorých je možné stránky obchodu ukladať nezávisle. V sekcii "Ostatné" sú moduly na integráciu stránok Tilde s platformou na vytváranie stránok elektronického obchodu Ecwid.

Vlastná 404 stránka

Užívatelia Tilda môžu nezávisle priradiť a upraviť stránku 404. Ak to chcete urobiť, vytvorte a uverejnite stránku. V nastaveniach lokality v časti „Viac“ vyberte v rozbaľovacej ponuke požadovanú možnosť.

Tilda nástroje sú dosť pre osobu bez špeciálnych vedomostí, aby sa rýchlo webové stránky takmer akéhokoľvek typu.

Tilda CRM

Na jeseň 2018 Tilda ponúkla používateľom užitočný nástroj: bezplatné CRM. Ak chcete pracovať so systémom, vyberte príslušnú časť vo vertikálnom menu a kliknite na tlačidlo "Vytvoriť nový hárok".

V nastaveniach v sekcii "Site" sa pripojte na webovú stránku CRM.

V nastaveniach lokality potvrďte pripojenie CRM. Na to môžete vybrať nastavenia bloku stránok a prejsť do časti Formuláre.

Po pripojení všetkých aplikácií z webu príde do CRM. Ak je požiadavka prijatá telefonicky, môžete ju pridať do systému manuálne pomocou tlačidla "Pridať požiadavku".

V aplikácii je operátorovi k dispozícii kontaktné údaje klienta. Tu môžete vytvárať poznámky a odpovedať na požiadavky. Ak chcete klientovi odpovedať e-mailom, musíte kliknúť na odkaz „Otvoriť kartu“ a prejsť na kartu „List“.

Zoznam aplikácií si môžete prezrieť v štandardnom tabuľkovom formáte alebo v kanban formáte. Prepínač sa nachádza v pravom hornom rohu obrazovky.

Namiesto záveru: Tilda alebo miesto na motore?

Som skeptický voči návrhárom stránok, pretože nedávajú používateľovi možnosť plnohodnotného CMS. Vďaka "Tilde" sa znížil stupeň skepticizmu. Nástroj je naozaj pohodlný a funkčný. Namiesto záveru, odporúčam porovnanie Tilda s najobľúbenejším motorom WordPress.

Čo stratíte, ak si vyberiete Tilda namiesto WordPress

peniaze

Pre prístup k plnej funkčnosti bude Tilda musieť zaplatiť minimálne 6000 rubľov ročne. K dispozícii je bezplatná tarifa, s ktorou môžete vytvoriť až 50 stránok na stránke. Bezplatní užívatelia môžu na svoje stránky pridávať len základné moduly.

WordPress je štandardne zadarmo. Môžete vytvoriť neobmedzený počet stránok, takže je vhodnejšie používať prostriedky programu WordPress pre projekty obsahu. Vlastník stránky musí platiť len za hosťovanie a názov domény.

Tisíce zásuvných modulov a šablón návrhu sú k dispozícii pre používateľov programu WordPress zadarmo. S ich pomocou môžete takmer neobmedzene rozšíriť funkčnosť zdroja a zmeniť vzhľad.

Bezpečné pripojenie

Štandardne sú lokality v subdoméne Tilda prístupné cez https. Po zaplatení Osobnej alebo Obchodnej tarify si môžete kúpiť SSL certifikát a nastaviť prístup na stránku cez bezpečný protokol prostredníctvom služby CloudFlare.

Ruskí používatelia môžu mať problémy s prístupom k prostriedkom, pretože niektorí poskytovatelia blokujú IP CloudFlare a regulačné orgány neodporúčajú vlastníkom stránok používať túto službu.

Jednoduché zavedenie mikrodat

Štruktúrované údaje môžete pridať na stránky lokality Tilda. Budete to musieť urobiť manuálne: vytvorte značku a zverejnite ju na každej stránke samostatne.

Na stránkach stránky WordPress môžete nastaviť základné typy značiek, napríklad článok alebo BlogPosting, pre všetky stránky publikácií. To možno vykonať pomocou SEO kombinuje, napríklad All in One SEO Pack. Existujú tiež samostatné pluginy, napríklad WPSSO Schema JSON-LD MarkUp.

Optimalizujte rýchlosť načítania stránky

Užívatelia Tilda nemajú prakticky žiadny vplyv na rýchlosť načítania stránok. Môžete odstrániť iba zo stránok jednotlivých modulov a komprimovať obrázky. Zvyšok bude musieť dôverovať vývojárom "Tilda".

Používatelia WordPress môžu nezávisle optimalizovať rýchlosť načítania stránok.

Zrýchlené mobilné stránky

Užívatelia Tilda zatiaľ nemôžu nasadiť AMP. Užívatelia WordPress majú túto príležitosť. Google dychtivo nasmeruje používateľov na zrýchlené stránky.

Prístup k súborom lokality

Vlastníci stránok na Tilde nemajú túto možnosť, ale WordPress vedie robiť. Prístup k súborovému systému je však zvyčajne potrebný pre pokročilých používateľov motora.

Úprava súboru sitemap a súboru robots.txt

Tilda automaticky vytvorí súbor sitemap.xml a súbor robots.txt a používatelia ich nemôžu upravovať. Na WordPress, môžete vytvoriť svoj vlastný sitemap a robots.txt súbor pomocou pluginov, napríklad All in One SEO Pack. Užívateľ môže upravovať mapu a smernice pre vyhľadávače.

Čo získate, ak si vyberiete Tilda namiesto WordPress

peniaze

Ak potrebujete jednostránkovú webovú stránku alebo online vizitku s portfóliom a kontaktnými informáciami, je lacnejšie pracovať s Tildou. Portfólio webových stránok v Tilda možno vykonať zadarmo, ale bude k dispozícii na subdoméne.

Jednoduché úpravy šablón

S Tildou sa každý užívateľ bez špeciálnych vedomostí môže cítiť ako dizajnér. Ak chcete zmeniť šablóny na WordPress potrebujú špeciálne znalosti.

Vizuálna príťažlivosť stránok

Táto položka je pokračovaním predchádzajúcej položky. S pomocou "Tilda" môžete krásne navrhnúť vaše stránky. Nevyžaduje špeciálne znalosti a veľa času.

Na WordPress si môžete vybrať vizuálne atraktívnu šablónu. Ale pridať ďalší dizajn, čas a znalosti.

jednoduchosť

Na Tilda jednoduchšie vytvoriť miesto a spravovať ho. Pre jednoduchosť, budete musieť platiť s peniazmi a obmedzenia vo funkčnosti zdroja.

Aký je výsledok

Tilda Constructor je pohodlný a efektívny nástroj na vytváranie webových stránok. Nemá všetky funkcie plného motora. Nie všetci používatelia však potrebujú funkčnosť CMS. Možno, že hlavnou výhodou "Tilde" - schopnosť rýchlo vizuálne atraktívne stránky. Obmedzenia dizajnérov môžu byť plus pre používateľov bez skúseností. Platforma ich ochráni pred vážnymi chybami, ktoré môžu znížiť efektívnosť využívania zdrojov.

Pozrite si video: Krok za krokom - Frank a syn (December 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár