Čo písať na blog, kedy písať o: 99 obsahových nápadov

Každý majiteľ lokality a blogger sa čas od času ocitne v situácii, o ktorej nie je čo písať. Áno, každý vie, že sa tomu dá vyhnúť, ak plánujete stratégiu obsahu. Do tejto pozície sa však dostane každý. Čo písať, ak ste zabudli aktualizovať redakčný plán? Pomôže vám zoznam nápadov na obsah.

Špecifické nápady na obsah

 1. Zoznam najlepších príspevkov za zvolené obdobie. Príklad z nášho blogu - Najlepšie príspevky Texterry na rok 2014
 2. Zoznam vašich obľúbených nástrojov. Povedzte nám, aké služby a programy používate vo svojej práci.
 3. Už máte zoznam nástrojov? Nebojte sa. Vezmite jeden z nich a napíšte podrobný prehľad. A koľko z nich je na zozname?
 4. Recenzia knihy. Lepšie, ak kniha súvisí s vaším podnikaním.
 5. Mini prípad. Otvorte napríklad webové analytické systémy a vyhodnoťte metriky výkonnosti stránok. Popíšte dynamiku na šesť mesiacov.
 6. Interview. Porozprávajte sa napríklad so svojím vedúcim špecialistom.
 7. Foto report Uverejnite fotografie z poslednej priemyselnej udalosti, na ktorej ste sa zúčastnili.
 8. Recenzia videa. Shoot video o jednom z vašich produktov.
 9. Hosťový príspevok Možno jeden z vašich expertov môže rýchlo poskytnúť článok.
 10. Reakcia na kritiku alebo zmienku. Možno vás niekto z kolegov nedávno spomenul v publikáciách? Ak ste boli kritizovaný. Napíšte odpoveď článku.
 11. Napíšte podrobnú odpoveď na otázku klienta. Nájdite ostrú a relevantnú otázku.
 12. Zhrnúť. Napríklad napíšte o úspešnej reklamnej kampani.
 13. Ukradnutý nápad. Pozrite sa na blogy kolegov konkurentov. Určite máte články, ktoré by ste písali lepšie. Urob to.
 14. Popis pracovných algoritmov. Napríklad napíšte, ako tvoríte sémantické jadro, diagnostikujte motor auta, liečite krátkozrakosť.
 15. Služby otázok a odpovedí. V nich nájdete desiatky nápadov na príspevky.
 1. Opis plánov. Napíšte o obchodných cieľoch pre nadchádzajúce obdobia. Nepíšte, koľko chcete zarobiť, daň v každom prípade bude o tom vedieť. Povedzte nám o projektoch, ktoré chcete realizovať, o plánovaných osobných úspechoch atď.
 2. Prognózy. Napíšte, ako vidíte svoj priemysel za rok, päť alebo desať rokov. Prečo pripraviť svojich kolegov a konkurentov?
 3. Vyhlásenie súťaže alebo súťaže. Ponúknite publiku nejakú zábavu. Premýšľajte o cenách vopred.
 4. Test alebo kontrolný zoznam. Vytvorte test, ktorý bude užitočný pre vaše publikum. Napríklad, ak liečite ochorenie srdca, doplňte test „Je čas poradiť sa s kardiológom?“ Pomocou služby vytvorte testy Qzzr.
 5. Infografiky. Vezmite akýkoľvek článok zo svojho blogu a zmeňte ho na infographic.
 6. Prezentácia. Chápete, čo máte robiť.
 7. Podcast. Zaznamenajte svoje myšlienky na aktuálnu situáciu v priemysle na rekordéri. Publikovanie zvukového súboru.
 8. Pokyny. Povedzte zákazníkom a kolegom, ako sa správne starať o kožené topánky, ako čistiť klávesnicu notebooku atď.
 9. Porovnávacie vlastnosti výrobkov. Svoje produkty môžete porovnávať navzájom alebo s produktmi konkurencie.
 10. Produkt freeritingu. Áno, napíšte hrozné. Áno, potom to bude musieť zverejniť. Nebojte sa, vaše podvedomie nesklame.
 11. Príbeh profesie. Ak predávate koláče a pečivo, povedzte nám, kto sú kuchári a pekári. Vysvetlite, ako nájsť dobrého špecialistu.
 12. Článok provokácie. Napríklad vyvracajte akékoľvek dogma, v ktorom veria zástupcovia vášho priemyslu.
 13. Príbeh o spoločnosti. Obnovte svoju firemnú stránku. Určite tam je ešte napísané, že sa dynamicky vyvíjate so všetkými mladými profesionálnymi tímami.

Ako naše články? Potom sa určite prihláste k odberu nášho newsletteru! Posielame jedinečný a veľmi užitočný obsah, ktorý nie je publikovaný nikde inde. Môžete to vidieť sami: 7 dôvodov, prečo sa prihlásiť k odberu newsletteru spoločnosti "VelikaPlaza"

 1. Zasľúbený článok. Zobrazenie starých príspevkov. Pravdepodobne nájdete v niektorých z nich frázy ako "ale toto je téma pre samostatný článok", "táto otázka by sa mala posudzovať v samostatnom príspevku." Podniknite kroky.
 2. Žiadosti od čitateľov. Zobraziť komentáre k starým príspevkom. Určite majú požiadavku povedať niečo viac. Ukážte, že počúvate požiadavky účastníkov.
 3. Esej o osobe, ktorej práca a život vás inšpirujú.
 4. Spor so slávnou osobou. Môžete mať veľký provokačný článok. Napríklad Warren Buffett a iní známi investori odporúčajú nakupovať zásoby lacno a predávať vysoko. Napíšte, že toto je úplný nezmysel, pretože 99% investorov robí presne opačný.
 5. Aktualizovať starý príspevok. Váš blog má pravdepodobne články, ktoré je potrebné aktualizovať. Pokračujte, Google miluje čerstvý obsah.
 6. Slovník, vysvetlenie termínov. Vytvorte priemyselný slovník. Význam niektorých slov môžete vysvetliť v samostatných príspevkoch. Ak poskytujete marketingové služby, povedzte nám, aké sú pozície, značky a reklamy.
 7. Zoznam citácií. Napríklad napíšte príspevok "20 výrokov skvelých ľudí, ktoré by mal vedieť každý poisťovací agent."
 8. Osobný denník. Podeľte sa o svoje myšlienky, emócie, očakávania s publikom. Príkladom takéhoto článku na našich stránkach je „Proti kreatíve“.
 9. Diskusia. Napíšte poznámku "Čo sa stane, keď ...". Napríklad: „Čo sa stane, ak je reklama úplne zakázaná.“ Pozvite používateľov, aby sa podelili o svoje názory v komentároch.
 10. Príspevok vo formáte "v zákulisí". Ukážte publiku, ako vaša spoločnosť funguje. Vezmite video, urobte fotoreport, napíšte text.
 11. Zavolať. Pamätajte si, ako minulý rok sieť vybuchla kvôli Ice Bucket Challenge? Poďte s niečím podobným. Napríklad, sľub čítať dva odborné knihy mesačne a odovzdať štafetu svojim kolegom.
 12. Paródia. Vyskúšajte si dobrý smiech slávneho kolegu. Nahrajte si video alebo napíšte článok, v ktorom sa pokúsite kopírovať štýl známeho odborníka v odbore.
 13. Vyberte deň / týždeň. Povedzte predplatiteľom, že ste tento týždeň urobili. Popíšte nejakú zaujímavú funkciu, chváliť nový blog, odporučiť produkt užívateľom.
 14. Dar. Možno, že vaša kancelária má navyše hrnček s logom alebo knihu podpísanej Steve Jobs? Dajte ju používateľom. Povedzte, že dar dostane ten, kto najlepšie vysvetlí, prečo potrebuje túto skupinu alebo knihu.
 15. Cudzí obsah. Čítali ste nedávno nejaký skvelý článok? Publikovať s odkazom na zdroj. Vysvetlite, prečo sa vám tento materiál páčil.

Predmet: Ako nájsť najlepší obsah na zdieľanie na sociálnych sieťach

 1. Výber vtipov, demotivátorov, memov.
 2. Popisy kategórií tovaru alebo rubriky na blogu. Používatelia často začínajú hľadať vhodný produkt zo stránok online nákupných kategórií. Vysvetlite, čo predávate návštevníkom.
 3. Nyusdzheking. Ride aktuálne informácie trend. Napríklad, napíšte článok "50 odtieňov farby na podlahu a steny farby a lakovne číslo 1".
 4. Pôst pre figuríny. Vezmite akýkoľvek článok na svojom blogu a prepíšte ho, ako keby ste niečo vysvetľovali osemročnému dieťaťu.
 5. Živé webové vysielanie. Ak sa chystáte na priemyselnú akciu, vykonajte vysielanie prostredníctvom služby Twitter alebo streamovania videa.
 6. Stránka "Náš tím". Predstavte zákazníkov zamestnancom spoločnosti.
 7. Popisy produktov. Aj keď stránka už obsahuje popisy, upravte ich. Možno vyžadujú aktualizáciu.
 8. Vyhlásenie o jedinečnosti. Napíšte príspevok, ktorý vysvetľuje, prečo zákazníci s vami profitujú. Napíšte, ako ste lepší ako konkurenti, ako pracujete a aké problémy riešite.
 9. Príspevok vo formáte kladov a záporov. Napríklad, ak predávate pneumatiky, napíšte „Klady a zápory používania pneumatík s hrotmi v zime“.
 10. Cheat Sheet Vytvorte na stiahnutie cheat list pre užívateľov na použitie pri výbere produktov.
 11. Videá v moderných formátoch. Snímajte video pomocou aplikácie Vine, Instagram alebo video s časovým odstupom.
 12. Verejná ponuka. Mali by ste mať reklamné miesto vo forme obchodného listu.
 13. Biela kniha. Pravdepodobne budete musieť vynaložiť na vytvorenie obsahu tohto typu niekoľko dní. Začnite ešte dnes, pretože o tom ešte nemáte čo písať.
 14. Vytvorte stránku napájania. Môže to byť podrobný sprievodca doplnený o zoznam užitočných zdrojov, odkazy na ďalšie materiály, obsah na stiahnutie.
 15. Príbeh o mene spoločnosti. Vysvetlite, prečo sa nazývate Macrohard alebo Peach.
 16. Tale. Prečo nie. Napíšte príbeh o vašej firme alebo produkte. Môžete dokonca jazdiť na súťažiacich tak, že nebude nič sťažovať.
 17. Príbeh "Ako sa stať odborníkom." Vysvetlite, ako sa môžete stať odborníkom vo vašom podnikaní.
 18. História zákazníkov Povedzte nám, ako váš produkt pomohol vášmu klientovi vyriešiť problém.
 19. Článok o nábore zamestnancov. Napíšte, ako si vyberiete personál, aké kvality musia kandidáti mať pre prácu vo vašej spoločnosti.
 20. Otvorený list Napíšte otvorený list, zaujímavý pre vašich klientov a kolegov. Zvoľte si adresáta v závislosti od oblasti činnosti. Môže to byť napríklad otvorený list Platónovi Schukinovi.
 21. Článok "Ako ušetriť ...". Nebojte sa zdieľať tajomstvo, zákazníci vám poďakujú za nákupy.

Materiál: Zero Rozpočet webových stránok Promotion: 65 krokov pre slobodné dobytie vyhľadávacích Tops

 1. Dešifrovanie videa alebo zvuku.
 2. Preklad. Preložiť svoj príspevok do cudzieho jazyka, ak chcete prilákať prevádzku z burzhunet.
 3. Rating. Vytvorte si hodnotenie najlepších spoločností vo vašom odvetví. Požiadajte svoje publikum, aby určilo umiestnenie vašej firmy.
 4. Príbeh koníčka. Zdieľajte osobné preferencie a chute zamestnancov.
 5. História priemyslu. Povedzte nám, čo boli počítače pred 20 rokmi alebo autá pred 100 rokmi.
 6. Recenzie o partneroch. Niekto ťa zásobuje pitnou vodou v kancelárii, pomáha hlásiť daň alebo poskytuje upratovacie služby. Napíšte o tom.
 7. Perfektný trh. Zapíšte si, čo váš priemysel chýba, aby sa stal dokonalým trhom. Možno to sú zákony, nové produkty, odlišná štruktúra dopytu atď.
 8. Cenník. Je čas na aktualizáciu.
 9. Text pre šablóny písmen. Prepíšte obsah písmen, ktoré vaši zákazníci získajú po zakúpení.
 10. Informácie o autorských právach. Vysvetlite bezohľadným konkurentom, čo a ako s nimi budete robiť, ak sa pokúšajú ukradnúť váš obsah.

Zdroje nápadov na obsah

 1. Použite výzvy vyhľadávačov. Vo vyhľadávacom poli začnite zadávať dopyt týkajúci sa vašej firmy. Dostanete nejaké nápady na obsah.
 1. Diskusie v sociálnych sieťach. Určite vo vašej skupine sú diskusie, v ktorých sa spomínajú témy hodné článku.
 2. Prezentácie z posledného seminára, na ktorom ste sa zúčastnili. Určite v nich nájdete nápady na pár desiatok článkov.
 3. Výsledky výskumu. Podiel Google vzrástol a Yandex klesol? Napíšte o tom. Vysvetlite súčasné trendy.
 4. Priemyselné fóra. Tu nájdete nielen nápady. Fóra často diskutujú o hodnotných myšlienkach a opisujú exkluzívne skúsenosti.
 5. Blogosféra. Venujte pozornosť LJ, čítajte offline blogy. Tu prichádza veľmi cenná informácia, ktorá zázračne neprichádza do úvahy o médiách priemyslu.
 6. Článok adresára. Na nich nájdete tony podradených stateek napísaných pre vyhľadávače. Nepotrebujete ich. Potrebujete témy týchto publikácií.
 7. Zoznam položiek. Budete vyhovovať vašim a ostatným publikáciám. Otvorte článok, vezmite prvú položku a napíšte príspevok.

Predmet: 96 nápadov na vraždy pre sociálne siete

 1. Články kolegov a konkurentov. Čítali ste publikácie, s ktorými nesúhlasíte? Napíšte o tom.
 2. Predplatitelia v sociálnych sieťach. Spýtajte sa svojich priateľov na Twitteri alebo na Facebooku o tom, čo by mal byť váš ďalší materiál.
 3. Zamestnanca. Zbierajte ich na 30 minút a brainstorming. Zapíšte si akékoľvek nápady. Vyberie neskôr.
 4. Prevádzkovatelia služieb zákazníkom. Zistite z nich, čo zákazníci najčastejšie žiadajú.
 5. Vaše zlyhania. To je jeden z najcennejších zdrojov nápadov na obsah. Zapíšte si, prečo posledné PPC kampane zlyhali, prečo ste nedoručili rozloženie včas, ako sa vám podarilo stratiť polovicu kupujúcich.
 6. Trendy Google. Dig na mieste tejto služby, nájdete veľa nápadov.
 7. Výmena obsahu. Zaregistrujte sa na viacerých stránkach a zistite, aký obsah si objednajú nezávislí používatelia.
 8. Books. Určite majú nápady, ktoré je možné popísať a prediskutovať s publikom.
 9. Zákony a pravidlá. Hovorte, legislatívny rámec upravujúci prácu vášho odvetvia sa dlho nezmenil? Potom napíšte poznámku pre spotrebiteľov. Pomenujte ho napríklad „Právne aspekty prevádzky reťazových píl a perforátorov“.
 10. Záznamy zo seminárov a webinárov. Začnite hľadať z miesta, kde diváci kladú otázky na lektora. Najzaujímavejšie otázky sú vaše obsahové nápady pre dnešok.
 11. Ak poznáte angličtinu, využite službu generovania obsahu. Jednoducho zadajte termín týkajúci sa vášho podniku, aby ste dostali názov budúceho článku. HubSpot má podobnú službu.
 1. Tlačové správy. Zaujímavé obsahové nápady nájdete v tlačových správach.
 2. Služba BuzzSumo. S ním nájdete najviac vírusové príspevky týkajúce sa vášho podnikania.
 3. Hashtag. Zobrazte položky so značkami, ktoré používajú vaši kolegovia.
 4. Vyhľadať na stránke. Pozrite si, čo používatelia hľadajú na vašej stránke.
 5. Súvisiace vyhľadávania.
 1. Upozornenia Google. Túto službu použite na prijímanie upozornení na publikácie o predmetoch.

Možno tu niečo chýba? Do zoznamu môžete kedykoľvek pridať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár