30 vecí, ktoré som sa dozvedel o internetový marketing za rok pracovať v tejto oblasti

 1. Vytváranie obsahu a propagácia by malo trvať približne rovnaký čas. Skreslenie v jednej zo strán znižuje efektívnosť internetového marketingu.
 2. Kombinácia interného a externého marketingu obsahu môže priniesť úžasné výsledky - v priebehu roka sa návštevnosť našich stránok zvýšila z 438 na 4447 návštev denne.
 3. Testy A / B sú najspoľahlivejším spôsobom zvýšenia konverzie a mali by sa vykonávať v nepretržitom režime. Testovaná jedna položka? Vytvorte novú hypotézu a spustite nasledujúce testovanie. Ako to urobiť je podrobne opísané tu.
 4. Dizajn a obsah sú rovnako dôležité. Ak sú vaše texty napísané pre vyhľadávacie roboty (plnené kľúčovými slovami a zakrivené odkazy), nebudú čítané, aj keď máte super cool dizajn. A naopak - ak vzhľad vašej stránky zanechá veľa na želaní, a diabolská noha sa prestane v navigácii, aj ten najužitočnejší a najvýraznejší obsah vás nespasí.
 1. Internetový marketing je maratón, nie sprint. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa pokúsite, bez ohľadu na to, koľko peňazí investujete, nebudete schopní získať rýchle výsledky. V internetovom marketingu nie sú žiadne zázraky. Za 1 - 2 týždne nie je možné získať na Twitteri 1000 priaznivcov a získať prvé miesto v otázke spoločnosti Google na vysokofrekvenčnej požiadavke. A ak vám internetová agentúra sľubuje toto, s najväčšou pravdepodobnosťou je to podvod.
 2. Účinnosť internetového marketingu môže a mala by byť meraná pomocou webovej analýzy. Počet a zdroje dopravy, konverzia prvej úrovne (počet potenciálnych zákazníkov), konverzia druhej úrovne (počet zákazníkov), zdroje potenciálnych zákazníkov, počet zmien v sociálnych sieťach - to všetko musí byť neustále monitorované. To vám poskytne úplný obraz o tom, ktoré kanály sú pre vás najúčinnejšie, a umožní vám zlepšiť svoju stratégiu propagácie.
 3. Nie všetci inzerenti sú vhodnými kontextovými agregátormi.
 4. Byť odkaz chamtivý - zlý. Poďme na iné stránky, aj keď sú konkurencieschopné. Obráťte sa na tých, ktorí si to zaslúžia. A ešte viac, no nofollow, ak ste si požičali obsah niekoho iného.
 5. Pristátie je dobrý, ale bodový nástroj. A to môže byť účinné len v spojení s inými nástrojmi: s firemným blogom, s vašou aktivitou na sociálnych sieťach, s e-mailovým marketingom.
 6. Nástroj na odmietnutie prepojenia nemusí stačiť na zrušenie sankcie v službe Google. Ak sa neuskutočnil žiadny pokus o platné odstránenie odkazov a hmotnosť odkazu je veľká, spoločnosť Google vašu žiadosť neschváli. Prečítajte si o tom viac v našom prípade.
 7. Obsah nie je kráľ. Kvalitný obsah je kráľ. Takže ak stále nerozumiete, prečo váš obsahový marketing nefunguje, je to pravdepodobne dôvod.
 8. Najhroznejšou chybou, ktorú obchodníci s obsahom robia, je prepísať existujúci obsah na webe bez pridania akejkoľvek hodnoty. Jednoducho povedané, prepíšte. Takýto obsah neprispieva k propagácii stránky. V potvrdení tohto, citácia z Yandex Webmaster: "Snažíme sa indexovať alebo zaradiť vysoko webové stránky kopírovanie alebo prepisovanie informácií z iných zdrojov a nevytvára pôvodný obsah." Pokúste sa do každého z vašich článkov pridať niečo nové.
 9. Nezáleží na jedinečnosti obsahu.
 10. Na „predajné“ texty by ste nemali mať veľké nádeje. Bez ohľadu na to, aký inteligentný je váš obsah, nebudete môcť zvýšiť predaj, ak váš produkt nie je v dopyte alebo sa predáva za nadsadenú cenu. Obsah nefunguje izolovane od iných faktorov ovplyvňujúcich konverziu.
 11. Implementácia obsahovej marketingovej stratégie nie je možná bez podrobného obsahového plánu.
 12. Pri písaní článku, nemôžete myslieť na kľúčové slová. Ak otvoríte príslušnú tému, odpovedzte na otázku, ktorá sa týka mnohých ľudí, pomáhajte používateľom riešiť ich problémy, verte mi, že tam budú aj tak. Ale obrázky musia byť optimalizované. Ako to urobiť správne, je tu napísané.
 13. Obsah nie sú len články. Okrem nich existuje široká škála ďalších typov obsahu: videá, fotografie, infografiky, komiksy atď. Nezameriavajte sa na jednu vec. Pokúste sa identifikovať ten, ktorý je najobľúbenejší u vášho publika a zasiahnite ho priamo na cieľ. V našom blogu, napríklad, infografiky zvyčajne dostanú veľkú odpoveď.
 14. Všetok obsah by mal prejsť cez Big Five: Twitter, Facebook, Vkontakte, Google+ a Pinterest.
 15. Vytváranie zaujímavého obsahu na sociálnych sieťach je stratou času.
 16. Článok bez obrázkov alebo iných vizuálnych prvkov má spravidla väčší počet odmietnutí.
 17. Pre-holiday tematické príspevky môžu byť veľmi efektívne. Náš Silvestrovský článok „Ako prelomiť trh: hotový marketingový plán na rok 2013“ vytvoril skutočný pocit.
 18. Ak ste blogov, mali by ste mať jasný harmonogram publikovania. Napríklad 2 články týždenne, v stredu av piatok o 15:00. Ak ste zvyknutí na vašu rutinu, v týchto dňoch budete môcť pozorovať neustály nárast návštevnosti.
 19. Schopnosť vysvetliť zložité veci v jasnom jazyku, najprístupnejšie a najzaujímavejšie povedať o sebe, vašej značke, produkte, službe je jednou z najcennejších schopností copywritera / obchodníka.
 20. Ak na svojom blogu uverejníte infographic, nezabudnite pridať kód na vloženie. Podľa výskumu, infografiky bez tohto kódu dostávajú niekoľkokrát menej spätných odkazov.
 21. Statické infografiky pomaly umierajú a interaktívne ho nahrádzajú.
 22. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako previesť pravidelných čitateľov blogov zákazníkom je webinár.
 23. E-mail marketing a spam sú rôzne veci. V prvom prípade užívateľ sám opustí svoj e-mail, obsah newslettera spĺňa jeho záujmy a poskytuje hodnotu. V druhom prípade sa e-mail používateľa jednoducho zakúpi spolu so základňou hotových adries (užívateľ neudelil súhlas na zasielanie newsletteru, ale je stále vyplnený písmenami, ktoré nie sú pre neho zaujímavé). Pocit rozdiel?
 24. Optimalizácia webových stránok pre mobilnú prevádzku je dnes potrebná. Ako to urobiť (pomocou responzívneho dizajnu alebo vytvorenia mobilnej verzie stránky), každý si vyberie sám v závislosti od vlastností svojho podniku. Podľa našich skúseností sme videli, že citlivý dizajn môže priniesť skutočne dobré výsledky.
 25. Bez ohľadu na to, koľko účastníkov máte na sociálnych sieťach, je dôležité, aký záujem majú vo vašom predmete.
 26. Niekedy sa ľudia chcú len smiať. Namiesto toho, aby sa ich pokúsili znovu predať, pokúste sa ich rozosmiať. Ľudia milujú humor (videli sme to v praxi) a radi komunikujeme so značkou, ktorá ho používa.

 27. Obsah:

   Aktualizácia dňa 06/04/2014

  • Používatelia jednoducho zbožňujú materiály, s ktorými sa o ne podelíte, s bezplatnými a skutočne užitočnými (praktickými) informáciami. Vrchol našich najviac virálne príspevky dôkaz o tomto: jeden, dva, tri, štyri a päť.
  • Každý vie o dôležitosti segmentácie účastníckej základne, ale v skutočnosti ju nikto nepoužíva. Sám som jej venoval len nedávno, hoci som už nejaký čas posielal newsletter. Ak ste medzi týmito ľuďmi, prečítajte si tento článok. Váš názor sa zmení, uvidíte.
  • Schema.org je najvýhodnejší typ značkovania sémantických údajov vyhľadávačmi. Lokality, ktoré ho používajú, sú zoradené v priemere o 4 pozície vyššie.
  • Dlhé texty dostávajú viac rassharivaniy ako krátke. Toto bolo pre mňa zjavenie.
  • Miesto je potrebné zlepšiť každý deň. A nech je to drobné drobné zlepšenie, na tom nezáleží. Hlavnou vecou je to robiť po celú dobu.

  Zanechajte Svoj Komentár