Päť pravidiel, bez ktorých by ste nemali počítať s úspechom v internetovom marketingu

Začnem od diaľky. Považujeme sa za pomerne úspešnú agentúru. Nie v tom zmysle, že dosiahli všetko, čo chceli, a nemôžeme sa o čo usilovať. Vôbec nie. Ale máme stálych zákazníkov, ktorých (dúfam, vzájomne) milujem. Existuje - a to je najdôležitejšie - prúd nových sťahovaní. Iba prostredníctvom integrovanej chatovej stránky s manažérmi pochádzajú z 2-3 až pár desiatok hitov denne. Toto nezahŕňa telefonické hovory, listy na poštu, odporúčania súčasných zákazníkov a formuláre vyplnené na stránke. Všeobecne platí, že výsledok, ktorý sme pred tromi rokmi mohol len snívať. A to všetko vďaka obsahu marketingu, ideológovia, z ktorých (a, samozrejme, dúfam, vodcovia v runete) sme. Nemáme rozpočty na prenájom referenčnej hmoty, máme veľmi skromné ​​rozpočty pre kontext a médiá a existuje mnoho odkazov. Ale je tu jeden problém.

Kvalita aplikácií je katastrofálne nízka. V najlepšom prípade v jednom z desiatich aplikácií potenciálny zákazník rozumie tomu, čo chce. A som si istý, že to nie je len náš problém. Kvalifikácia zákazníkov na služby profesionálnych internetových obchodníkov v krajine je veľmi nízka. Pri pohľade cez rozhovory našich manažérov s potenciálnymi zákazníkmi v chate som dospel k záveru: obchod má z veľkej časti pocit, že je ľahké dosiahnuť výsledky na internete. Kde je pôvod tohto mýtu? V skutočnosti sú na vine internetoví obchodníci. Sú to oni, ktorí v každom rohu internetového kriku, že každý môže: sľubujú, že budú učiť, ako propagovať internetové stránky, všetko, čo musia urobiť, je zaplatiť za 12-hodinový online kurz, vysvetliť všetku múdrosť SMM na hodinu a pol webinárov, „odpáliť“ všetky tajomstvá kampaní PPC jeden blogový príspevok na pár tisíc znakov. Samozrejme, tvorcovia referenčných agregátorov uspeli najviac. "Seopult je automatický nástroj na propagáciu webových stránok. Stačí pridať stránku a spustiť projekt, systém urobí zvyšok za vás." "Web Effector je najjednoduchší spôsob v TOP Yandex a Google." "Rookee je najlepší spôsob, ako zvýšiť predaj z webu." Na internete nájdete kiloton recenzie vďačných užívateľov o tom, ako propagujú webové stránky prostredníctvom link agregátorov. Začal som to raz, a systém sám robí všetko, len dopĺňať účet na účte. Prirodzene, práve tam a odkaz na odkaz je pošmyknutý - stačí sa zaregistrovať, brat.

Naše štatistiky sú zatiaľ nasledovné. Každý zákazník, ktorý k nám prišiel v roku 2012 s filtrom Google Penguin, bol propagovaný len prostredníctvom referenčných agregátorov. (Mimochodom, filter je dosť tvrdý. Podľa našich údajov, až 25% komerčných stránok pravdepodobne prešlo pod ním, existuje len veľmi málo skutočne zdokumentovaných východov z neho). Z našich projektov, ktoré sme sa pohybovali nezávisle (prirodzene, bez referenčných agregátorov) nikto nezostal pre filtre.

Tí, ktorí trpia, nechcú počuť pravdu, chcú počuť rozprávky, že všetko je jednoduché a jednoduché. Vyberajú svojich umelcov približne rovnako. Ten, kto sľubuje najviac (a čo najviac lacno) projekt dostane do práce. Pre väčšinu projektov je dnes možné dosiahnuť dobré výsledky v roku 2006. T SEO až po 6-18 mesiacoch tvrdej práce veľkého počtu špecialistov. A problém často nie je v samotnom mieste, miesto môže byť nádherné. V SEO je veľmi dôležité pozadie stránky, čo sa stalo skôr, ako sa to robilo, atď. Ak je miesto pevne usadené na linke ihly, scenáre môžu byť akékoľvek, ale čo je najdôležitejšie - sankcie (napríklad ten istý tučniak) môže „predbehnúť“ lokalitu po značnom časovom období.

Ale ľudia to nechcú počuť, obávajú sa tejto pravdy. Ak nie ste jedným z nich, a ste sa stali dostatočne miestami, kde by sa vo všeobecnosti mali hromadiť, potom odporúčame, aby ste sa zoznámili s piatimi pravidlami, bez ktorých, podľa nášho názoru, je veľmi ťažké uspieť v internetovom marketingu všeobecne av najmä optimalizácia pre vyhľadávače. Tým, že pochopíte týchto päť pravidiel a začnete ich implementovať, budete vážne meniť svoje predstavy o internetovom marketingu.

ohnisko

Ak nechápete, o čo ide, potom máte naozaj problémy. Nezáleží na tom, či robíte internetový marketing sami, alebo to robíte prostredníctvom prenajatej agentúry, bez ohľadu na to, o ktorej práci hovoríte - SEO, kontextová reklama, nákup médií, reklama v blogoch atď. - máte problémy. Čo tým myslíme? Internetový marketing - bez ohľadu na typ práce - to nie je znalosť a teoretizácia o priestorových témach, je to práca. Ťažká, ťažká, často nezaujímavá práca. Pozrime sa na takúto narážku. Tu žijete vo svojom vlastnom dome. Pred vykurovacou sezónou. Aby nedošlo k zmrazeniu, musíte plánovať a vykonávať rad akcií. Nainštalujte kotol, objednajte palivo, kúpte ho, atď. Dokonca aj keď sa chystáte ohrievať svoju chatu drevom, musíte si objednať palivové drevo, a keď prinesiete auto a vyložíte palivové drevo z KamAZ, musíte všetko pretiahnuť pod kôlňu za kmeň a ležať tam úhľadne. Tu v každej fáze sa musíte sústrediť. Presné a jasné pochopenie toho, čo robíte a prečo. V prípade palivového dreva to nespôsobuje otázky. V prípade internetového marketingu veľmi často zákazník vystupuje z pozície - platím peniaze, robím ma "krásnym". Nech je to "krásne" - žiadny problém, dva alebo trikrát môže byť uzavreté. Ľudia však často majú rôzne estetické preferencie a „krásne“, niekedy chápeme rôzne veci. Ak ste zákazníkom, agentúra by mala dostať určité množstvo práce a dokonca im odmeniť za začatie novej práce agentúrou, ale na strane zákazníka by malo dôjsť k úplnému pochopeniu toho, aký druh práce je a prečo sú vôbec potrebné. Ak sa nebudete zameriavať na prácu, je to zlé. Hráte ruletu. A problémom nie je ani to, že agentúra nemusí byť svedomitá, môžete skutočne ísť k iným cieľom, aj keď si to myslíte. Pamätajte si, že trh vyhráva ten, kto sa každodenne a cielene zameriava na rutinnú prácu.

plán

Toto je naozaj ťažká chvíľa. Ako plánovať svoje aktivity, ak nemáte kompetencie? A tak - vezmite si a plánujte. Zvýšiť ich spôsobilosť akýmkoľvek spôsobom. Opýtajte sa umelcov na každú fázu doslova: prečo ju potrebujete, prečo ju potrebujete. Verte mi, pre každú otázku by normálny, kvalifikovaný umelec mal dať ľudskú odpoveď. V internetovom marketingu nie je žiadny šamanizmus a tanec s tamburínmi. Všetko je možné vysvetliť - prečo a prečo. A normálna agentúra sa toho nebojí robiť, pretože, ako viete, diabol sa skrýva v detailoch. V práci je veľa nuansy, nemusíte sa ponoriť do všetkého, ale musíte pochopiť základné veci. A ak im nerozumiete, čo si myslíte, že ich vaša agentúra chápe? Myslíte si, kampaň v Yandex.Direct? Naplánujte si svoj dosah, plánujte zlepšenie miery prekliknutia kampane, naplánujte zobrazenie nových reklám mesačne. Zapojený do SEO? No, tu vo všeobecnosti každá etapa môže byť plánovaná doslova dni a dokonca aj hodinu: práve teraz zbierame sémantiku pre 300 kľúčov, tu vytvárame relevantný obsah, odteraz sme zapojení do relinkingu, od tohto momentu začneme budovať a štruktúrovať hmotu externých odkazov a znova - zvýšenie sémantiky, vytvorenie vstupných stránok, relinking a potom v kruhu, v kruhu, v kruhu. Ak pracujete samostatne alebo na oddelení internetového marketingu, plánujte! Ak si najímate outsourcing - plán! Bez plánovania nie je pochopenie - kam ísť a prečo. Bez plánovania v konečnom dôsledku k cieľu nedôjde. A vaše zimné drevo bude ležať na dvore. Vytvára sa imitácia niektorých akcií, ale nie je tam žiadny skutočný návrat - nie je možné ohrievať sa drevom, všetky boli dlho pod snehom.

Stanoviť ciele - globálne aj stredné

Musíte presne vedieť, kam idete a kedy tam chcete ísť. Ak toto pochopenie nemáte, prečo by ho mala mať žoldnierska agentúra? Čo v tomto kontexte znamená „žiadne porozumenie“? Čo zákazníci často prichádzajú pri kontaktovaní agentúr? Tu je niekoľko príkladov:

- Môžem minúť na SEO viac ako 50 tisíc za mesiac.

- Koľko stojí preddavok na požiadanie X?

- Musím byť v prvom špeciálnom umiestnení v Yandex.Direct na takúto žiadosť.

A tak ďalej

Všetky tieto problémy už na začiatku sú chybné. V prvom prípade je osoba odpudená len z rozpočtu. Kde sú referenčné body? Môžete stráviť trikrát menej - no, zachráňme to? Otázkou nie je, koľko míňame, ale to, čo chceme dostať do tohto rozpočtu. Správna otázka bude niečo takého: Môžem minúť viac ako 50 tisíc mesačne na SEO, zatiaľ čo ja potrebujem zvýšenie návštevnosti vyhľadávania aspoň o 90% po 8 mesiacoch pri zachovaní kvality návštevnosti vyhľadávania, a teda aj aktuálnej miery konverzie. Cieľ je už jasnejší, však?

V druhom prípade je chyba všeobecne katastrofická. Ale ja to vyjadrujem, pretože tieto otázky dostávame denne. V skutočnosti neexistuje žiadna pevná cena za jednu žiadosť v hornej časti. A čo je najdôležitejšie - klient nemusí byť v hornej časti pre konkrétnu požiadavku. Nepotrebuje vrcholy, ale výzvy, požiadavky, odvolania. A musíte premýšľať nie o tom, koľko bude konkrétna požiadavka stáť (dôležitá pre klienta, áno? Ako ste to získali?), Ale ako dosiahnuť presne tento výsledok - hovory, požiadavky, hovory. Vo väčšine prípadov je predvídateľné, aby sa to dosiahlo vôbec na úkor tejto žiadosti, a nie vôbec prostredníctvom SEO, a všeobecne, označte telefón vo veľkom v záhlaví stránky, ok? Klient, ktorý kladie otázku týkajúcu sa nákladov na propagáciu na najvyššiu požiadavku, nie je fyzicky schopný vypočítať spôsob prijímania týchto rovnakých hovorov a požiadaviek a ešte viac si vybrať potrebný kanál, prostredníctvom ktorého budú tieto hovory a požiadavky prijímané.

No a klasická otázka na prvom špeciálnom umiestnení v Yandexe. Tu je táto pozícia - chcem byť prvý! Ah-ah-ah-ah-ah-ah-ah! - to je, ako to bolo, mäkšie povedať, krátkozrakosť. Nepochybne došlo k náhradnému gólu. Osoba namiesto - opäť - hovory, hovory a aplikácie by mali byť na prvom mieste "spetsuhi". Smejete sa Čelíme tomu denne. A často nie je možné vysvetliť, že nie je potrebné postupovať z miesta, ale z rozsahu a v dôsledku nákladov na prechod.

Na zhrnutie Ciele vášho internetového marketingu nemôžu ísť proti obchodu. Nenahrádzajte ciele. Ak je vašou úlohou prijímať hovory, zamyslite sa nad tým, ako získať hovory a koľko môžete zaplatiť za jeden cieľový prechod, koľko za vedenie, koľko pre skutočného zákazníka atď. Zostaňte na správnej ceste vynájdením nových cieľov. Cieľ môže byť oveľa bližšie, ak k nemu pôjdete rovno.

zmerať

Už sme o tom hovorili miliónkrát. Dnes musí internetový marketing začať a končiť analýzou. Analytické vedomosti vždy chýbajú. To je podľa môjho názoru len indikátor profesionality. Chýbajú vám a snažíte sa tieto medzery neustále vyplňovať. Nevytvárajte len tých, ktorí "a tak dobre". Okrem toho by sa analytika nemala obmedzovať na znalosti štatistických služieb. Výpočet ROI a KPI je tiež analytics. Predpovedanie prevádzky prostredníctvom konkrétneho kanálu je tiež analytikom. Schopnosť predvídať začiatok sezónnej recesie (alebo rastu) je tiež analytikom. Identifikácia skutočných potrieb trhu je tiež analytická. Rozmery v internetovom marketingu vo všeobecnosti sú stále v plienkach. Nie preto, že neexistujú špecialisti, ale predovšetkým preto, že trh nemá potrebu. Úloha analytikov však bude z roka na rok rásť.

Úlohu analytikov dnes chápu vedúce projekty elektronického obchodu. Pravdepodobne nepotrebujete analytické oddelenie vo vašej spoločnosti, pravdepodobne ani nepotrebujete analytika na plný úväzok. Ale analytika by mala byť.

Buďte tvrdohlaví

V internetovom marketingu (av podnikaní všeobecne), rovnako ako vo futbale, tí, ktorí majú dobrú techniku ​​a dlhý dych vyhrať. Zdokonalená technológia a vytrvalosť sú hlavnými kvalitami pre tých, ktorí majú v úmysle vytiahnuť projekt, zvýšiť konverziu, rozšíriť obchod, najmä ak sa to všetko robí v rámci obmedzeného rozpočtu. Neočakávajte rýchle výsledky, nehľadajte jednoduché spôsoby - nie sú. V noci nie je možné ísť spať a druhý deň ráno zobudiť slávneho miliardára. Nie je možné zvýšiť predaj o 100-krát za týždeň. Nie je možné, aby ľudia na sociálnych sieťach diskutovali o vašich produktoch alebo službách, ak nie sú na trhu. Prestaňte čakať na zázraky. Všetko je dosiahnuté len jedným - prostredníctvom tvrdej práce. Jediné, čo sa dá urobiť pre úspech, je pracovať správnym smerom, analyzovať vlastné chyby a opraviť ich, zlepšiť svoje vlastné kompetencie, reagovať na výzvy času, ak budete.

Ale! Čím ďalej idete touto cestou, tým viac investujete sily a zdroje do vášho projektu, tým vyššia je pravdepodobnosť, že bod návratu je už blízko, od ktorého sa začne úplne iná etapa podnikania: nie zdĺhavý a bolestivý boj o miesto pod slnkom, ale rýchly rast , Hlavná vec - ísť na tejto ceste čo najviac a pripraviť pôdu pre prielom. A samotný prielom bude skôr či neskôr - koniec koncov, si to zaslúžite od osudu tvrdou prácou, nie?

Páči sa vám článok? Bol by som úprimne vďačný za reposty, tlačidlá nižšie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár