Ako pochopiť, že znalosti v internetovom marketingu sú zastarané: 7 znakov

Ak ste si mysleli, že v internetovom marketingu stačí, aby ste raz získali vzdelanie a už viac neštudovali, potom ste sa jednoznačne mýlili s týmto povolaním. Tu sa vaše znalosti stanú zastarané rýchlejšie ako nový iPhone. To, čo bolo relevantné pred dvoma rokmi, už dnes nefunguje. Týchto sedem značiek pomôže overiť relevantnosť poznatkov v oblasti digitálneho marketingu.

Nie je oboznámený s novými technológiami

Neviete nič o Agile Email, Facebook olovo a Instagram Instagram filtre. Nákup odkazy na SEO, studené hovory a dobré staré kontextové reklamy - vaše musíte mať v propagácii.

Ak nepoužívate moderné nástroje a propagačné kanály, stratíte významnú časť pokrytia. Vaše publikum dlhodobo sleduje YouTube a číta telegramy v telegrame, a to nielen pomocou vyhľadávacieho nástroja. To znamená, že vaši konkurenti priťahujú maximálne potenciálnych zákazníkov z nových kanálov, pokiaľ pokrývate iba časť prevádzky.

Pomocou inovácií vo svojom marketingu prekvapíte svoje publikum vytvorením efektu wow. Napríklad Dodo Pizza bol jedným z prvých, ktorý používal značkové filtre VR na Instagrame, čo pritiahlo pozornosť médií a 8 000 nových účastníkov za 14 dní. Vyberte si bezprecedentné spôsoby, ako podporiť - je to oveľa jednoduchšie a lacnejšie pritiahnuť pozornosť kvôli nízkej konkurencii a nezvyčajnosti.

Osvedčená technológia sa môže stať zastaranou a stratiť účinnosť. Ak sa v roku 2000 kúpili odkazy na propagáciu a napísali re-optimalizovaný text bol účinný, teraz pre takéto metódy je možné sa dostať pod zákaz „Yandex“.

Vždy si byť vedomí vzniku nových formátov, kanálov a technológií, absolvovať kurzy a zúčastňovať sa seminárov o internetovom marketingu a súvisiacich oblastiach. V tomto prípade je hlavnou vecou nájsť učiteľov s veľkými praktickými skúsenosťami v profesii a vyučovaní didaktiky.

Aby ste sa nemuseli mýliť s výberom, zaregistrujte sa do kurzov Teachline. Učia ich naši najlepší špecialisti. A študenti pracujú na reálnych projektoch, na konci dostávajú diplom a odporúčací list.

Otvoriť zápis do kurzov:

 • Špecialista na SMM.
 • Internetový marketing.
 • SEO špecialista.
 • Obchodný autor.

Tiež získať užitočné vedomosti v marketingu pomôže tematické blogy a portály, napríklad blog "Texterra". Naši autori praktizujú odborníkov. Ak píšu o aktualizácii algoritmov Yandexu, hovoria, ako to ovplyvňuje podnikanie. Ak sa jedná o nový reklamný formát na Facebooku - sami testujú a zdieľajú výsledky. Ale aby boli nové poznatky získané z blogu užitočné, uveďte ich do praxe.

Čo čítať o moderných reklamných formátoch a kanáloch:

Predpovedať, nie testovať

Starostlivo si naplánujete každý detail projektu, odložíte štart na týždne alebo dokonca mesiace. V tomto čase upravujete, vypočujete priateľov, požiadate výkonných umelcov, aby urobili niekoľko iterácií na porovnanie a znova ich upravovali ... Toto pokračuje, kým nenájdete a nedokončíte najlepšiu možnosť, ktorú sa vám, vašim kolegom, priateľom a príbuzným páči.

Pred dvadsiatimi rokmi to bolo efektívne, keď reklamný priestor bol oveľa drahší ako čas odborníkov a agentúr. Teraz je oveľa lacnejšie rýchlo navrhnúť a otestovať hypotézy, ako tráviť čas vytváraním ideálu, podľa vášho názoru, projektu.

Čo čítať o tom, ako správne testovať:

 • Čo je to testovanie A / B a ako ho vykonávať.
 • Top tipy pre A / B testovanie pristátia.
 • 62 premenných pre testovanie A / B.

Nehľadajte trendy

Myslíte si, že v sociálnych sieťach stále pracujú len krátke pracovné miesta, zatiaľ čo popularitu získavajú dlhé radóny. Sme si istí, že predajný text je hlavným motorom podnikania, zatiaľ čo pôvodné materiály čítajú viac. Myslíte si, že do služby YouTube je možné nahrať iba videá.

Z poznania trendov v internetovom marketingu závisí efektivita Vašich reklamných aktivít. Keď viete, čo je pre ľudí zaujímavé, znížite náklady na testovanie zjavne nevykonávaných prístupov a hypotéz. Preto dávajte pozor na trendy: čítajte zdroje o IM, monitorujte platformy pre trendy a inovácie a sledujte, čo robia vaši konkurenti, najmä tie západné.

Čo čítať o trendoch:

 • Trendy dizajnu 2019.
 • Trendy internetového marketingu 2018: Predpoveď vedúcich pracovníkov spoločnosti Texterra.
 • Čo je populárne na stránkach v roku 2018: 7 hlavných trendov vo web dizajne.
 • Programová reklama - módny termín alebo budúcnosť reklamného trhu?
 • Kde YouTube smeruje: aký obsah bude populárny v roku 2018.
 • Vývojové trendy cielenej reklamy.

Nepoznáte moderné nástroje

Nepočuli sme nič o službách pre monitorovanie stránok a publika, napríklad Google Trends, Word Matching z Yandex, Querystat, Publisher. Nahraďte ich drahými prieskumami, nákupmi a skupinami zameranými na výskum alebo v najhoršom prípade sa opierajte o šancu.

Moderné nástroje znižujú rozpočet a čas na získanie potrebných informácií. Pomáhajú lepšie rozpoznať vaše publikum, analyzovať webové stránky a reklamy konkurentov. Zobrazí sa pre nové formáty a kanály. Napríklad s vývojom reklamného príbehu na Instagrame ich Adlover monitoroval. S nárastom kanálov v telegrame prišiel Telemetr pre analýzu príspevkov.

Čo čítať o tom, čo sú služby a aké sú užitočné pre:

 • 6 služieb na sledovanie reklamných konkurentov s cieľom pomôcť ušetriť rozpočet na reklamu.
 • Prehľad 45 služieb a aplikácií na propagáciu v "VKontakte": špecialisti SMM a komunitní administrátori.
 • 8 neobvyklých služieb pre prácu s Instagramom.
 • Stavitelia stránok: prehľad 8 najlepších služieb s porovnávacou tabuľkou.
 • 700+ najlepších nástrojov pre integrovanú propagáciu webových stránok.
 • 26 služieb pre analýzu konkurenčných stránok.
 • Ako sledovať dopravné zdroje: potrebné nástroje pre efektívny marketing.

Zastarané vnímanie správania používateľa

Postupom času neexistujú len nové služby a technológie, ale aj modely správania divákov. Napríklad, ľudia čítali textové hárky, pretože na internete nebolo na tému záujmu dostatok materiálu. S príchodom veľkého počtu stránok a článkov začali používatelia skenovať miesta na získanie potrebných informácií a sledovali ich pozdĺž trajektórie F. Prevažná väčšina bola v sieti z desktopov, ale viac ako polovica užívateľov používa na tento účel telefóny. Vedieť, ako sa ľudia správajú, vytvoríte užitočnejšie a efektívnejšie produkty. Napíšte články s titulkami, ilustráciami a bez vody, ak chcete byť čítaní. Prispôsobte lokality pre mobilné verzie, aby sa znížilo percento zlyhaní.

Ak chcete držať krok s najnovšími zmenami, sledovať výskum, správy so štatistikami a prieskumy. Môžu byť vykonávané a zasielané marketingovými a výskumnými agentúrami (Nielsen Norman Group, comScore), ako aj veľké spoločnosti ako Google alebo Mail. Knihy o vnímaní, práci s mozgom a správaní spotrebiteľov, ako aj nástroje na sledovanie správania používateľov na webových stránkach, ako napríklad Yandex.Metrica, pomôžu.

Čo čítať o správaní publika:

 • Ako rozoznať texty na stránke, aby ste si ich mohli prečítať.
 • Ako urobiť článok, aby si ho prečítal?
 • Ako sa vysporiadať s bannerovou slepotou: 6 tipov + vlastný experiment.
 • Ako používať prehľady analýzy správania: Príručka pre začiatočníkov.
 • 35 kníh o mozgu a psychológii, ktoré pomôžu pochopiť seba a zákazníkov.
 • Ako používať nový "Yandex.Metrica": podrobný sprievodca pre začiatočníkov.
 • "Webvisor" v Yandex.Metrica - ako nastaviť a čo hľadať na zlepšenie konverzie.

Snažím sa všetko vymyslieť

Hovorí sa, že talentovaný človek je nadaný vo všetkom. Preto dávate prednosť tomu, aby ste robili všetko sami: na konštruktéra uložíte stránku, napíšete článok v blogu av prípade potreby nakreslite logo. A ak rozhodnutia špecialistov nie sú jasné, požiadajte o prerobenie, ako uznáte za vhodné.

Keď vedomosti v internetovom marketingu boli obmedzené, tá istá osoba naprogramovala, urobila dizajn stránky a napísala text. Teraz, aby sa udržala len stránka v Instagrame, budete potrebovať aspoň obsahového stratéga, textára, projektanta, cieľového a manažéra. S narastajúcim počtom nástrojov, kanálov a technológií sa stalo nereálne porozumieť všetkému. Odborníci sa začali ponoriť do rôznych smerov a spoločne pracovať.

Moderný obchodník preto nie je ten, kto by dokonale rozumel všetkým oblastiam, ale ten, kto je schopný kvalifikovane delegovať prácu, písať TK a briefingy, analyzovať výsledky, nájsť marketingové problémy spoločnosti, pozná moderné propagačné kanály a čo je najdôležitejšie, nebráni výkonným umelcom v tom, aby si svoju prácu vedli dobre ,

Čo čítať o zručnostiach dobrého internetového marketingu:

 • 8 návykov nováčika internet marketingu, ktorý bude potopiť akýkoľvek projekt.
 • Na čo sme sa dohodli? Vytvárame vzájomné porozumenie s klientom.
 • Ako nastaviť úlohu pre návrhára a nie zblázniť.
 • Ako napísať kompetentnú technickú úlohu pre textový obsah.
 • Ako urobiť kompetentnú technickú úlohu pre rozvoj lokality.
 • Čo by mal byť dokonalý obchodník v digitálnom veku.

Myslíte si, že v sociálnych sieťach sedia len žiaci

Možno tu sedela veľká väčšina žiakov, ale tisícročia už dávno vyrastali a staršia generácia zvládla nové technológie oveľa lepšie. Teraz len v VKontakte 23 miliónov ľudí nad 35 rokov sú registrované. Sociálne siete sa stali súčasťou života ľudí akejkoľvek vekovej skupiny a postavenia. Ignorovanie prítomnosti v sociálnych sieťach, ignorujete platformu pre komunikáciu s publikom.

Čo čítať o SMM:

 • 12 úloh, ktoré je potrebné vyriešiť podnikaním pred SMM.
 • Príbehy propagácie v Instagrame: zničenie 9 mýtov.
 • Propagácia v Instagrame: najpodrobnejšie pokyny.
 • Registrácia komunity "VKontakte": najpodrobnejší sprievodca v RuNet.
 • Sprievodca na podporu skupiny "VKontakte" od nuly na reálnych príkladoch.
 • Ako postupovať na Facebooku: úplný návod krok za krokom k propagácii stránky.

Učenie je ľahké

Ak neaktualizujete svoje vedomosti v internetovom marketingu, rýchlo sa stanú zastaranými. A metódy, ktoré fungovali predtým, už nebudú prinášať nových zákazníkov. Preto si prečítajte profilové blogy, prečítajte si kurzy, sledujte trendy a najnovší výskum, aby ste boli v tejto profesii vždy efektívny.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár