Ako používať sociálny dôkaz v internetovom marketingu

Inštinkt stáda existuje. Áno, áno, keď človek nevie, ako robiť lepšie, nasleduje dav. Tento ochranný mechanizmus mu dal príroda: spoločne je ľahšie prenasledovať tiger šavlovitého zubu a chytiť mamuta. Môžete vedome ovládať svoje správanie, ale podvedomé mentálne vzorce budú fungovať vždy, keď rationo nedokáže rýchlo nájsť odpovede na vonkajšie výzvy. Dokonca aj Holden Caulfield, Randle McMurphy a Guy Montag chceli byť ako všetci ostatní, keď sa uvoľnili a zabudli na všetko, čo vedeli o spoločnosti.

Inštitút stáda pracuje v marketingu. Tu sa nazýva sociálny dôkaz. Potvrdzujú to aj rôzne štúdie: ľudia sú ochotnejší kúpiť si produkt, o ktorom sú iní spotrebitelia bezplatní. Obchodníci efektívne využívajú túžbu človeka, aby boli ako všetci ostatní. Pamätajte si, napríklad, "je lepšie pre človeka, nie" a "nová generácia si vyberá Pepsi". Chcete vedieť, ako správne používať sociálny dôkaz v internetovom marketingu? Prečítajte si návod.

Čo je to sociálny dôkaz?

Sociálny dôkaz je psychický vzor, ​​ktorý núti osobu vybrať si správanie väčšiny, keď nemôže objektívne posúdiť situáciu. Ak je niečo, toto je jeden z detailov inštinktu stáda. Ako pracuje v marketingu?

Podľa spoločnosti Google 70% spotrebiteľov hľadá pri plánovaní obchodu hodnotenie produktov. Obchodník spoločnosti CompUSA navyše zistil, že takmer dve tretiny používateľov uprednostňujú nákup produktov na stránkach, ktoré majú systém hodnotenia a kontroly. Je to jednoduché: ľudia chcú vedieť, čo si o produkte myslia iní zákazníci.

Pokiaľ ide o internetový marketing, existujú tieto druhy sociálnych dôkazov:

 1. Spotrebiteľské recenzie. Diváci dychtivo upozorňujú na názor bežných kupujúcich.
 2. Hodnotenie. Pomáhajú potenciálnym kupujúcim získať podrobné informácie o vlastnostiach a vlastnostiach produktu.
 3. Signály na sociálnych sieťach: značky „mám rád“, reposty, komentáre. Tu sú dôležité kvantitatívne a kvalitatívne charakteristiky signálov.
 4. Stanovisko známych odborníkov. Môžu byť vo forme recenzií alebo recenzií.
 5. Názory celebrít. Pre niektoré segmenty publika a kategórie produktov nahrádzajú slová celebrít desiatky recenzií a stovky recenzií.
 6. Prvky rozhrania dôveryhodných stránok: čísla, ikony, logá zákazníkov, ceny obrázkov atď.
 7. Informačné dôkazy: prípadové štúdie, biela kniha, výsledky výskumu.

Na propagáciu projektu môžete použiť niektoré alebo všetky uvedené druhy sociálnych dôkazov. Nižšie nájdete konkrétne odporúčania s príkladmi.

Krok 1: Použite zákaznícke recenzie a hodnotenia

Toto je najjednoduchší a najzrejmejší spôsob, ako aplikovať sociálny dôkaz. Ak ju chcete použiť, postupujte podľa nižšie uvedených odporúčaní.

Umožnite divákom zdieľať spätnú väzbu produktu.

Zahrnúť do rozhrania stránky možnosť opustiť a prečítať recenzie. Ak chcete vidieť realizáciu tejto myšlienky, navštívte stránku veľkého internetového obchodu, napríklad Svyaznoy alebo Euroset. Aby mohli diváci aktívne opustiť a prečítať recenzie, postupujte takto:

 • Zaznamenajte si skúšobný blok. Zobrazte napríklad najnovšie záznamy o používateľovi na stránke s popisom produktu alebo umiestnite odkaz na blok v hornej časti obrazovky.
 • Zobrazte celkový počet alebo počet pozitívnych a negatívnych recenzií pred produktmi na stránke kategórie. To umožní používateľom identifikovať najobľúbenejšie produkty.
 • Stimulovať používateľov, aby sa podelili o svoje názory na produkt. Platiť za recenziu s bonusom alebo skutočné peniaze, dať zľavy a kupóny, držať súťaž o najlepší názor - slovom, urobiť niečo, čo pomôže získať viac užívateľského obsahu.
 • Dovoľte mi nechať spätnú väzbu prostredníctvom účtov na sociálnych sieťach. Po prvé, zjednodušuje písanie komentárov k produktu. Po druhé, niektorí používatelia radi predvádzajú svoje nákupy, takže radi zdieľajú svoje názory.

Použite systém hodnotenia

Môžu to byť hviezdy, klady a zápory, hodnotenia na päť alebo desaťbodovej stupnici a iné symboly. Najzrejmejším príkladom zavedenia ratingov je služba YouTube s „palcami hore“ a „palcami nadol“ pod videom.

Ak chcete efektívne používať vlastné hodnotenia v marketingu, postupujte podľa týchto pokynov:

 • Implementujte mikroúdaje, s ktorými sa zobrazujú recenzie vo výsledkoch vyhľadávania. Nasledujúce zdroje vám pomôžu:
  • Článok o základných typoch značiek a mikrodatách, ako napríklad JSON-LD.
  • Plugin All In One Schema.org Bohaté úryvky pre WordPress a Rich Snippets hlasovanie alebo J4Schema pre Joomla. Druhý plugin je veľmi rozmarný, ale táto nevýhoda je kompenzovaná jeho funkčnosťou.
  • Článok o miestnom vyhľadávaní, ktorý opisuje, ako získať spätnú väzbu o produktoch v službe Google+.
 • Zobrazte pomer hodnotení na stránke s popisom produktu a na stránkach kategórií.
 • Pridajte sociálne widgety na stránky s popisom produktu. Páči sa mi značky možno považovať za hodnotenie užívateľov. Používajte miniaplikácie s vizuálnymi tlačidlami sociálnej siete, napríklad Pinterest. Diváci ich používajú na vyjadrenie zámeru kúpiť produkt.

Použite guerilla marketing

Používajte techniky partizánskeho marketingu len vtedy, ak predávate vysoko kvalitné produkty. V tomto prípade bude väčšina spätnej väzby pozitívna. Ak chcete získať hodnotenia a hodnotenia partizánskymi metódami, požiadajte používateľov o spätnú väzbu k produktu v tematických sociálnych komunitách a fórach. Zákon tak, aby ste neboli obvinení zo skrytej reklamy.

Snažte sa nezhýbať k zrejmej reklame: údajne náhodné odkazy na produkt, ktoré kladú váš názor. Používate partizánsky marketing, aby ste získali názor skutočných spotrebiteľov na kvalitný produkt.

Ďalšie odporúčania nájdete v našom článku o hodnoteniach zákazníkov.

Krok 2: Prezentácia sociálnych dôkazov s recenziami

Zobraziť recenzie ako rozšírené recenzie vytvorené profesionálmi a pokročilými používateľmi. Diváci považujú tento typ obsahu za zdroj spoľahlivých informácií o vlastnostiach a kvalite tovarov a služieb. Preskúmania by preto mali byť podrobné a objektívne. Použite nižšie uvedené nápady.

Opýtajte sa odborníkov na opis produktu.

Porozprávajte sa s odborníkmi vo vašom odvetví. Môžu to byť:

 • Bloggeri s tematickými zdrojmi a čitateľskou základňou.
 • Redakcia priemyselných publikácií.
 • Pokročilí používatelia zvolenej kategórie produktov.

Motivovať profesionálov, poslať im vzorku produktu alebo bezplatné predplatné služby. Vytvorte tlačovú sadu pre bloggerov a novinárov. Ak rozpočet umožňuje, najať profesionálov vytvoriť sériu recenzií. Ako príklad použitia tejto taktiky je možné uviesť video recenzie vytvorené slávnym gitaristom Sergejom Tabachnikovom pre sklad Skifmusic.

Vytvorte recenzie sami

Ako už bolo uvedené, dve tretiny spotrebiteľov preskúmavajú recenzie a recenzie pred nákupom online. Umožnite zákazníkom čítať a sledovať tento typ obsahu vo vašom zdroji. Čo to má spoločné so sociálnymi dôkazmi? Po zverejnení dobrej správy o vašom zdroji dostanete pripomienky a otázky používateľov. Pomôžu vám ovplyvniť názor nerozhodnutej časti publika.

Mimochodom, VelikaPlaza poskytuje video marketingové služby a robí to brilantne! Ak teda potrebujete naozaj skvelé a kvalitné video - kontaktujte nás! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Môžete tiež publikovať recenzie zdrojov tretích strán. V závislosti od lokality ich umiestnite ako hosť. Zvýšite dosah používateľov a získate ďalšie spätné väzby, ktoré budú vašim spoločenským dôkazom.

Pozrite si recenzie iných používateľov.

Ak predávate typické výrobky, používajte recenzie iných ľudí ako sociálny dôkaz. Všetko je jednoduché: stačí dať odkaz na blog slávneho geek, ktorý chváli určitý model smartfónu.

Upozorňujeme, že táto taktika môže viesť k strate prevádzky a transakcií. Ak napríklad odkazujete na webovú stránku internetového obchodu, kde si môžete kúpiť produkt lacnejšie, určite stratíte zákazníka. Selektívne preto používajte prepojenia na recenzie iných ľudí: neinzerujte firmu niekoho iného.

Krok 3: Prihlásenie na sociálnych sieťach

Sieťové zdroje sú jedným z najsilnejších nástrojov na vytváranie a šírenie sociálnych dôkazov. Už používate bloky zdieľania, ktoré vám prinášajú zdieľanie a páči sa vám. Pokračujte ďalej.

Využite potenciál komunity

Vytvárať skupiny a firemné stránky v sociálnych sieťach. Získajte sociálny dôkaz nasledujúcimi spôsobmi:

 • Oznámte obsah, ktorý zverejníte na stránke: články, recenzie, opisy produktov. Vašou úlohou je získať maximálnu odozvu v podobe "rád", zdieľanie a komentáre.
 • Organizovať a podporovať tematické diskusie. Vytvorte napríklad album pre vlastné fotografie a pozvite účastníkov na zdieľanie obrázkov produktov, ktoré používajú. Máte zaručenú horúcu diskusiu takmer s bojom.
 • Súťažné súťaže. Zvyčajne sa používajú na prilákanie pozornosti k produktu a predávajúcemu. Popularitu súťaže a vlastný obsah však možno použiť ako spoločenský dôkaz.
 • Použiť hlasovanie. To je jeden z najzreteľnejších spôsobov, ako získať sociálne dôkazy o online zdrojoch.
 • Využite vizuálne siete. Ak sa vám podarí spustiť vírusovú kampaň, urobiť populárny hashtag, prinútiť používateľov, aby zverejnili fotografie s vaším produktom, zvážte, že dostali gigabajty sociálnych dôkazov.
 • Ak predávate veľmi slávny, kvalitný alebo dokonca kultový produkt, použite trolling. Napríklad, ak predávate SEO služby, napíšte do SEO komunity, že, hovoria, SEO už dávno zomrel, a teraz obsahu marketing je riadenie. Dostanete horu sociálneho dôkazu životaschopnosti starej školy pokroku. Použite falošný účet pre trolling. Aby táto taktika fungovala, musí mať váš produkt veľa lojálnych obhajcov.

Vyžiadajte si podporu vplyvných používateľov.

Všetko je tu veľmi jednoduché: potrebujete "rád", reposts a komentáre užívateľov, ktorí majú veľkú účastnícku základňu a autoritu vo vašom odvetví. Ako získať odpoveď od vplyvných ľudí? Použite všetky dostupné metódy: opýtajte sa, motivujte, spomeňte, kúpte.

Ak predávate kvalitný a exkluzívny produkt, musíte ho ukázať vedúcim predstaviteľom verejnej mienky. Ak je produkt typický, budete musieť nejako zaujať vplyvného používateľa. Ako motivátor môžete použiť jeden alebo iný druh platby: osobné zľavy, exkluzívne zmluvné podmienky, vzájomné zmienky atď.

Zdieľajte svoj produkt alebo spoločnosť

To možno vykonať v skupinách, na firemnej webovej stránke alebo v osobných účtoch zamestnancov. Ak chcete nájsť referencie, použite nasledujúce nástroje:

 • Vyhľadávanie podľa hashtags.
 • Vyhľadávanie podľa produktu a názvu spoločnosti.
 • Kontrola používateľských účtov, zdieľanie záznamu.

Použite aj špeciálne nástroje opísané v článku o značkách značiek na webe. Čo ak ste našli lichotivú recenziu alebo komentár? Okamžite o tom svetu povedzte.

Komunikujte s publikom

Toto odporúčanie je primárne relevantné pre veľké spoločnosti. Pomocou komunikácie v sociálnych sieťach môžete dokázať, že vidíte konkrétnych zákazníkov a ich potreby za predajnými plánmi, zatiaľ čo vy sami zostávate ľuďmi a nie anonymnými manažérmi služieb zákazníkom. Ako komunikovať v sociálnych sieťach? Áno, nejako:

 • Odpovedať na komentáre k príspevkom vo vašej verejnosti.
 • Publikovať zaujímavý obsah.
 • Povedzte o úspešne realizovaných projektoch.
 • Zdieľajte fotografie z firemných akcií.
 • Výmena názorov s kolegami.

Jedným slovom urobte všetko, aby ste divákovi ukázali, že žijete normálnymi ľuďmi.

Zvýšiť počet odberateľov

Použite ako sociálny dôkaz počet účastníkov stránky a skupiny. Ak to chcete urobiť, nainštalujte na stránky widgety populárne siete: "Vkontakte" a Facebook.

Nájdete tu recepty na zvýšenie účastníckej základne v článkoch o podpore stránok a skupín vo Vkontakte a Facebooku. Vyhnite sa podvádzaniu počtu skupín s robotmi, dotieravými pozvánkami, spamom. Potrebujete skutočných predplatiteľov, preto uprednostňujte prirodzené spôsoby propagácie: uverejnenie užitočného obsahu, súťaží, odborných diskusií.

Kroky 4 a 5: Použite autoritu odborníkov a celebrít

Používate už ako sociálny dôkaz o hodnotení a spätnej väzbe od odborníkov. S pomocou nižšie popísaných myšlienok môžete previesť dôveryhodnosť známych ľudí a odborníkov na sociálny dôkaz.

Zúčastnite sa porovnávacích testov a hodnotení

Pravdepodobne ste narazili na porovnávacie recenzie softvéru, testy pneumatík od rôznych výrobcov, hodnotenia najspoľahlivejších bánk. Zvyčajne ich vykonávajú renomované publikácie, expertné skupiny alebo renomované spoločnosti. Vašou úlohou je podieľať sa na hodnotení priemyslu.

Vyberte si hodnotenia a testy, v ktorých vaša spoločnosť alebo produkt s najväčšou pravdepodobnosťou získajú dobrý tlak. Aby ste to dosiahli, musíte v každom prípade vopred vedieť o podmienkach súťaže ao kritériách posudzovania. Ak chcete získať sociálny dôkaz, nemusíte vyhrať ceny. V priebehu testovania nestačí zlyhať a je vhodné prezentovať výsledky divákom. Ak ste napríklad umiestnili deviaty z 15 účastníkov, napíšte, že váš produkt je v top 10 na základe výsledkov súťaže.

Pozvite hviezdy na inzerciu

Napodiv, táto banálna taktika funguje práve kvôli sile sociálnych dôkazov. Vaša babička kúpi pracie prostriedky od určitého výrobcu, pretože niektorí celebrity v televízii povedali, že je dobrý. Vaši pokročilí zákazníci si produkt kúpia tak pekne, ako to povedala Celebrity.

Postupujte podľa týchto pokynov:

 • Vyberte celebrity a reklamné kanály na základe preferencií publika. Ak vaša babička pozerá na Petrosyan TV, potom relatívne mladé publikum internetových projektov hľadá Martirosyan na YouTube.
 • Použite rôzne formáty pre účasť celebrít v reklame. V závislosti od rozpočtu si môžete dohodnúť platený príspevok na účte hviezdy alebo účasť skupiny celebrít na natáčaní videa. Informácie o službách, na ktorých hviezdy obchodujú s tweety, nájdete v článku o podpore aplikácií.
 • Použitie ako reklamná spolupráca so známymi ľuďmi. Napríklad pozor na prípad propagácie stránky "Jedzte doma".

Staňte sa verejným expertom vo vašom odvetví.

V tomto prípade príde k sociálnemu dôkazu. Vaša dôveryhodnosť sa automaticky rozšíri do spoločnosti a produktov. Túto taktiku využívajú mnohí internetoví podnikatelia. Napríklad slávny internetový obchodník Neil Patel je vítaným hosťom na akejkoľvek priemyselnej konferencii a na stránkach online publikácií. To má priamy vplyv na popularitu jeho produktov: KissMetrics, Hello Bar, Quicksprout a čo ešte vynašiel.

Ak ste úspešne realizovali svoj projekt, znamená to, že ste sa už stali expertom vo zvolenom prípade. Ak chcete využiť svoje odborné znalosti ako sociálny dôkaz, musíte sa stať verejným expertom. Použite nasledujúcu taktiku:

 • Udržujte si blog. Môže to byť osobný denník alebo platforma pre publikácie vašej spoločnosti. Neváhajte sa podeliť o svoje vedomosti s publikom. Premení vás na experta v očiach užívateľov.
 • Zúčastnite sa na podujatiach priemyslu.
 • Ukážte svoje odborné znalosti: publikujte prípadové štúdie, hovorte o úspechoch a odmenách.
 • Ak propagujete projekt v burzhuneta, odpovedzte na otázky v Quora. Bohužiaľ, domáce otázky a odpovede nedostali rovnakú popularitu a prestíž ako táto sociálna služba.
 • Ukážte sa: zdieľajte svoje záujmy a záľuby s publikom, komunikujte o abstraktných témach.Rozhodli ste sa stať verejnosťou, takže sa neskrývajte za introverziou.

Krok 6: Použitie prvkov dôveryhodnosti na webovej stránke a vstupných stránkach.

Expert na marketingovú agentúru Wider Funnel, Chris Howard, tvrdí, že zverejňovanie dôverných prvkov na stránkach a pristátiach zlepšuje konverziu v deviatich z 10 prípadov. Tieto údaje boli získané s použitím mnohých split testov.

Čo je to prvok dôvery? Ide o akýkoľvek obsah, ktorý pôsobí ako sociálny dôkaz a zvyšuje dôveru používateľa v zdroj, produkt a spoločnosť. Aké sú prvky dôvery? Tu je niekoľko nápadov:

 • Informácie o cenách, oceneniach, pozíciách v ratingoch.
 • Štatistika.
 • Informácie o členstve v priemyselných organizáciách.
 • Hodnotenie zákazníkov a expertov.
 • Označuje obľúbené produkty.
 • Zoznamy klientov a partnerov.
 • Iracionálne grafické a textové správy: „non-GMO“, „kvalita 100%“, „prírodný produkt“, „redakčný výber“, „koniec produktu“, „0% preplatok“, „číslo obchodu 1“ atď.
 • Informácie o zamestnancoch.
 • Dochádzkové počítadlá.
 • Fotografie kancelárií a predajní.
 • História spoločnosti.
 • Registračné údaje, adresy kancelárií, informácie o licenciách.
 • Obrázky položiek symbolizujúcich úspech, bohatstvo, kvalitu. Len nepoužívajte hromady účtov a hory zlata, to šlo.
 • Informácie o sponzorstve, podpore sociálnych projektov, charitatívnych akciách.
 • Informácie o voľných pracovných miestach.
 • Formulár spätnej väzby s vrcholovými manažérmi spoločnosti.
 • Živé vysielanie z kancelárie.
 • Informácie o zárukách plnenia povinností.
 • Kopírovať informácie.
 • Detailné obrázky produktov.
 • Správy o podmienkach používania produktu a ochrane osobných údajov používateľa. Len málo ľudí číta tento obsah, ale slúži ako sociálny dôkaz bezpečnosti.
 • Finančné správy, audítorské správy.

Nemusíte používať všetky prvky dôveryhodnosti na jednej stránke. Vyberte niekoľko vhodných možností a kombinujte ich v závislosti od aktuálnych úloh.

Krok 7: Použite informácie ako sociálny dôkaz.

Štúdie ukazujú, že čím drahší výrobok, tým viac informácií sa spotrebiteľ dozvie pred nákupom. Vašou úlohou je poskytnúť potenciálnym zákazníkom spoľahlivé informácie potrebné na rozhodnutie o transakcii. Diváci budú vďační za tieto informatívne sociálne dôkazy:

 • Prípady. Tento typ obsahu predstavuje potenciálnych zákazníkov reálnymi životnými príbehmi o používaní vášho produktu, prístupy k riešeniu problémov, úspechov a neúspechov.
 • Biela kniha. Formát bielej knihy je vynikajúcim sociálnym dôkazom s vysokým potenciálom pre vírusivitu.
 • Výskumné správy. Nemusíte míňať peniaze na prieskumy a experimenty. Stačí uviesť výsledky výskumu renomovaných firiem.
 • Informácie o podiele na trhu, popularite produktu, preferenciách používateľov, počte zákazníkov atď.

Len milujte stádo oviec

Bez ohľadu na to, ako cynicky znie zvuk z piesne Makarevich v kontexte internetového marketingu, presne popisuje jeden z faktorov, ktoré ovplyvňujú správanie spotrebiteľov. Každý chce byť ako každý, aj keď je táto túžba v bezvedomí. Zostáva na vás, aby ste ho vedome používali: prezentovali sociálny dôkaz potenciálnym a existujúcim klientom.

Používajte recenzie a recenzie používateľov, aktívne využívajte možnosti sociálnych sietí. Zapojte odborníkov a slávnych ľudí. Mimochodom, vplyv celebrity na publikum je jedným z jasných dôkazov o povahe sociálneho dôkazu. Koniec koncov, každý jednotlivo pozná cenu všetkých týchto očarujúcich obrazov a všetci ich spoločne kupujú po častiach.

Použite informačné sociálne dôkazy na prácu s publikom, ktoré vedome hľadá fakty a vysvetlenia. Manipulujte s vnímaním potenciálnych zákazníkov pomocou dôverných prvkov: ikon, značiek kvality a fráz, ako sú „top sales“.

Ak chcete materiál kritizovať, dopĺňať alebo diskutovať, vitajte v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár