Internetový marketing Warren Buffet

V poslednej dobe, princípy investovania Warren Buffet zachytil moje oko. Pozrel som sa na pravidlá finančníka s novým pohľadom a myslel som si, že aspoň niektoré z nich dobre korelovali so základnými princípmi internetového marketingu. Ako? Vysvetlím to.

7 princípov investovania Warren Buffet - je užitočné poznať internet marketingu

Zásada č. 1. Investujte dnes, aby ste získali viac zajtra.

Každý vie, že Buffet je dlhodobý investor. Kupuje dobré zásoby a drží ich celé desaťročia - pokiaľ zostanú dobré.

Internetový marketing nie je krátkodobá špekulácia, nie je to spotový trh. "Transakcie" tu nie sú uhradené do dvoch dní. Dokonca ani po mesiaci nie je potrebné dúfať v dividendy: po zrušení referenčného hodnotiaceho faktoru je tu len jeden spôsob, ako sa dá systematicky zlepšiť lokalita, berúc do úvahy šťastie používateľov a vytváranie kvalitného obsahu. A týmto spôsobom sa nedá nazvať krátky. Marketing na webe sa stáva porovnateľným so skutočnými operačnými aktivitami offline biznisu: za tri mesiace nemôžete vybudovať veľký biznis. S firemné stránky dnes - všetko je rovnaké.

Internetový marketing je dlhodobá investícia. Dnes investujete do tvorby obsahu a zlepšovania stránok, takže zajtra budete mať mnohokrát viac. Tieto investície sú kapitalizované, čo je obzvlášť viditeľné na takomto nástroji, ako je obsah: po vytvorení, dobrý materiál bude vždy pracovať pre vás, neustále priťahuje pozornosť nového a nového publika, vytvárať pre vás nielen reposts, rád a zdieľanie, ale vedie a predaja.

Princíp číslo 2. Pracujte len s tým, čo dobre poznáte.

Ak chcete úspešne investovať, musíte študovať spoločnosť: jej prevádzkové činnosti, produkty, jej postavenie v priemysle, jeho predaj, zdroje jeho zisku. A nie v krátkodobom horizonte, ale v celej histórii - od okamihu narodenia. „Analýza len nedávnych udalostí je ako pozerať sa na spätné zrkadlo,“ povedal Buffett.

Internetový marketing je rovnaký. Verte mi, že nie je možné úspešne propagovať stránku bez hlbokého ponorenia do jej predmetu, v podniku, ktorému je venovaná. Budete musieť študovať všetko: históriu spoločnosti, jej trh, jej produkty, stratégie na propagáciu jej konkurentov, obsah jej konkurentov - a na základe toho vytvoriť optimálnu stratégiu propagácie webových stránok. A ako bez nej? No, okrem toho:

- Ahoj, propagujete tu webové stránky?

- Áno. Aké sú vaše stránky, čo robíte?

- No, povedzme cestovnú kanceláriu.

- Áno. Nuž, teraz vám pošleme zoznam vysokofrekvenčných otázok a pár štátov bude písať.

- Um ... už zaujímavé. A kedy sa môžem opýtať, čakať?

- Počkaj chvíľku ... ešte sekundu. Tu ste.

- Čo je pripravené?

- Článok je pripravený.

- Už ste pripravení? Príďte si prečítať!

- Máme obchodné zájazdy. A raz predal veľa. Okrem toho, obchodné zájazdy - dobrá vec. Príďte k nám, ak chcete lístok. A my vám ho predáme, pretože sme predajcovia turistických balíkov a cestovný ruch sa teraz veľmi rozvíja. Poskytneme vám nezabudnuteľný výlet. Okrem toho - a to je najúžasnejšie - tu si môžete kúpiť tento balíček.

- Si debil?

"Dobre, texty nie sú moja vec." Dovoľte mi, aby som vám poskytol lepšie správanie, alebo budeme diskutovať o rozpočte na referenčnú hmotnosť?

- Aký iný rozpočet? Aký druh ľudí si ty? Všetkým z vás som všetkým jasne oznámil 5. decembra 2013: BEZ ODKAZY!

- Oh, to si ty Alexander Sadovsky ... Prepáč, nepoznal som to. Úprimne nie. Už sa vydali na cestu korekcie.

Vo všeobecnosti je potrebné vychádzať zo skutočnosti, že podniková lokalita je v súčasnosti najspoľahlivejším zdrojom generovania cielenej prevádzky a predaja pre mnohé podniky. A kvalitný obsah je základným nástrojom internetového marketingu. Kvalita znamená expert. Vaše materiály nebudú zaujímavé pre cieľovú skupinu, ak nemajú hlboké ponorenie do predmetu. Vytvorte jedinečný príbeh vašej značky na webe s odborným obsahom. Toto je spôsob, ako rozšíriť kontakty s cieľovou skupinou, zvýšiť povedomie o značke, stať sa odborníkom a lídrom priemyslu, zvýšiť svoj predaj.

Princíp č. 3. Minimalizovať riziká.

Ako minimalizoval Buffett riziká? Napríklad investovali do podnikov s medzinárodnými sieťami. Investoval som peniaze do spoločnosti, ktorá pôsobí na celom svete, a preto som sa venoval značnej časti rizík a znižovanie rizika je nielen stabilita, ale aj možný zisk.

Čo znamená minimalizácia rizík v internetovom marketingu? Existuje niečo také a myslím si, že je to pre každého zrejmé: komplexný internetový marketing je v ideálnom prípade úplné využitie všetkých kanálov, ktoré dokážu generovať návštevnosť vašich stránok a všetky nástroje, ktoré sú pre túto stránku optimálne. To poskytuje synergiu výsledkov a maximálnych výsledkov za minimálne obdobie. Ale každý chápe, že takýto celkový internetový marketing je nereálny. Prevažná väčšina spoločností dnes využíva len niekoľko kanálov na príjem cielenej prevádzky a extrémne obmedzený počet nástrojov. Pretože použitie všetkého, čo by mohlo byť prospešné, je príliš drahé. To samozrejme obmedzuje možnosti na webe.

Medzitým môžete urobiť úplný internetový marketing bez báječných výdavkov - stačí minimalizovať riziká pomocou taktiky rýchleho zlyhania

(viac o tom tu). Podstatou tejto taktiky je zjednodušenie a prototypovanie. Potenciál nástroja môžete skontrolovať bez toho, aby ste naň museli vynaložiť vážny rozpočet.

Ak chcete skontrolovať dopyt po službe, môžete vytvoriť webové stránky (drahé a dlhé). A môžete - pristátie (rýchle a lacné). Ak chcete skontrolovať dopyt po službe, môžete ju vytvoriť (drahé a dlhé). Funkciu tejto služby môžete pridať na svoje stránky (rýchlo a lacno).

Dôležité je otestovať hypotézy na malom a potom, ak zistíte, že riešenie je úspešné, zmeňte ho.

Princíp č. 4. Za každým rastúcim podielom (rastúcou dopravou) je úspešné podnikanie.

Rast dopravy je ako rast zásob: základom oboch je úspešná činnosť spoločnosti. Rovnako ako na akciovom trhu, tam sú vždy "zvuky" v otázke - určitý počet náhodných miest v hornej časti. Je to „odpad“ v tejto záležitosti - a odtiaľ sa prepláchne tak rýchlo, ako tam letí. Všeobecne platí, že z dlhodobého hľadiska „hluky“ nenarušujú celkový obraz. Pozrite sa, čo vidíme vo vyhľadávačoch. Prečo je otázka vysokofrekvenčných požiadaviek takmer zmrazená a na vrchole sú v skutočnosti skutoční lídri priemyslu, s menom a uznávanou reputáciou? Pretože vyhľadávače sa snažia odrážať realitu, ich úlohou je, aby sa takzvaná relevantná skutočnosť stala otázkou. Pri hodnotení webových stránok spoločnosti Yandex, napríklad po dlhú dobu, od roku 2011, berie do úvahy komerčné faktory - množstvo ukazovateľov, pomocou ktorých môžu vaši diváci pochopiť, ako spoľahliví ste ako online predajca, aké povedomie o značke je vaša značka, aký široký je váš produkt máte zastúpenie, cenovú hladinu, možnosti platby atď.

Užívateľ, ktorý vidí úspešnú stránku s vážnou návštevnosťou, tak môže bezpečne dospieť k záveru, že za touto stránkou je úspešná spoločnosť.

Zásada č. 5. Zisk je určený tým, ktorí investujú do podhodnotených spoločností.

Ak je spoločnosť podhodnotená, skôr alebo neskôr jej trh poskytne adekvátne posúdenie. Vieš, že to pripomína príbeh s mladými stránkami. Dnes je tu ťažká situácia: dlhú dobu (už môžeme povedať, že tento čas ťahá za rok alebo viac) má mladá stránka problémy so získavaním cielenej návštevnosti a indexovaním stránok atď. Áno, propagácia mladej stránky je ťažká, ale nie nemožná. A okrem iných podmienok (konkurencieschopnosť subjektu, trhové podmienky, objem investícií do rozvoja lokality) je jedna vec oveľa dôležitejšia ako všetky ostatné: mladá lokalita nemôže v relatívne krátkom čase napredovať, ak za ňou nie je žiadny jedinečný biznis, so skutočne zaujímavým , vyhľadávaný výrobok. Nedocenené vyhľadávače. Kým podceňovaný.

Štandardné podniky sú dobré. Každý potrebuje lekárske služby alebo elektronické prístroje. Súťaž v týchto oblastiach je však príliš vysoká - a mladé webové stránky sa jednoducho potopia do mora iných, ktorí sa venujú tej istej téme. Zvlášť, ak stratégia jej propagácie nezahŕňa produkciu obsahu, ktorý je jasný a chytľavý pre divákov. To neznamená, že sa stránka nezobrazí. On môže plávať - ​​ale bude plávať veľmi dlho.

Ale mladé stránky so skutočne jedinečnou ponukou - to je pre vyhľadávače, ako podhodnotená spoločnosť pre akciový trh. Ak tím vie, čo robí, potom príde okamih, keď trh ocení gramotné úsilie, a dostane cielenú prevádzku, vysoké pozície a rovnakú vysokú dôveru - to všetko dohoní stránky, to jednoducho nevyjde z primeraného hodnotenia vyhľadávačov.

Princíp číslo 6. Potrebujete plán.

"Ak použijete výpočty, nemusíte nevyhnutne dosiahnuť vrchol, ale neponárajte sa do šialenstva," povedal Buffett a vždy sa držal zásadnej analýzy.

Internetový marketing, ako je obchodovanie na finančnom trhu, je nemysliteľný bez jasného plánu. Je ťažké konať kompetentne na burze, ak nemáte obchodnú stratégiu a vykonávate transakcie na základe "vkusu". Internetový marketing je tiež o výpočtoch: meranie prevádzky, vedie, predaj. Je ťažké počítať so stabilnou generáciou návštevnosti, ak len približne pochopíte, aké kroky musíte urobiť, aby ste to urobili, aký rozsah nástrojov používať, ako pracovať s obsahom atď. Nie, potrebujete plán - potrebujete stratégiu propagácie.

V rámci stratégie nebudete nevyhnutne dosiahnuť úspech, ale nebudete ohromení chaosom. A samotná stratégia je vec, ktorú je možné upraviť v závislosti od aktuálnych podmienok.

Princíp číslo 7. Trpezlivosť je odmenená.

„Kúpim akcie a nestarám sa o to, čo sa stane s trhom na druhý deň. Ale pre mňa nie je ťažké predpovedať, čo sa stane s trhom v dlhodobom horizonte,“ povedal Buffett a takmer vždy mal pravdu vo svojich predpovediach.

Krátke predaje - veľa špekulantov. Investor hrá ako internetový obchodník. Neočakávajte rýchle výsledky. Robte každý deň to, čo musíte urobiť, a čas vám vráti stokrát všetky vaše úsilie a zdroje.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár