Prípad: propagácia osobnej webovej stránky lekára

Náš klient je Dmitrij Beinusov, dermato-onkológ z Petrohradu, PhD a talentovaný blogger.

Dmitry odstraňuje krtkovia a píše o tom: krtkovia, melanóm a rakovinu kože. Jeho úlohou je ubezpečiť pacientov, ktorí čítali hororové príbehy na internete. Dmitry robí všetko tvorivé dielo sám. Našou úlohou je technická podpora a podpora projektov.

Webové stránky: beinusov.ru.

servis: komplexný internetový marketing.

Keď sa k nám Dmitry obrátil, už mal dosť populárnu stránku s blogom a živým fórom.

Našou úlohou bolo zvýšiť návštevnosť návštevníkov.

Čo sa stalo

Ako sme to urobili

V prvom rade sme vykonali audit - skontrolovali technický stav lokality a preskúmali, ako to ovplyvňuje propagáciu. Na propagáciu nie je dostatok obsahu, ani taký dobrý, ako v Dmitrii. Stránka musí spĺňať technické požiadavky vyhľadávačov.

Technický audit

Miesto sme kontrolovali na takmer štyridsať parametrov. Aby som vám nezadal technické detaily, poviem len o hlavných chybách, ktoré sme našli na beinusov.ru.

 1. Počet miest na jednom IP. Ukázalo sa, že na rovnakej IP adrese existuje 24 ďalších zdrojov, s výnimkou našich klientov. To nie je moc, ale odporúčame zmeniť hosting, ak sa v budúcnosti vyskytnú problémy s rýchlosťou načítania stránky (rýchlosť sťahovania je faktor hodnotenia vyhľadávačov. Čím pomalšie je načítanie stránky, tým horšie je hodnotenie).
 2. Názov domény a protokoly. Detekcia stránok s rovnakými informáciami robota Yandex vyberie jednu z nich ako hlavné zrkadlo a vylučuje všetky ostatné z indexovania. Ak chcete vybrať podporovanú doménu ako hlavnú, musíte povedať vyhľadávači, ktoré zrkadlo je hlavné. Je potrebné mať na pamäti, že tieto informácie sa aktualizujú raz za 2 - 12 týždňov.
  Stránka bola prístupná cez rovnaký názov domény a http protokol: //beinusov.ru/, ale práca bola vykonaná nesprávne a stránky s www sa dostali do problematiky, pretože hlavné zrkadlo nebolo vybraté a presmerovania neboli konfigurované z www na www.
 3. Zdvojnásobí. Vyhľadávače nemajú radi, keď sa na stránke niekoľkokrát nachádza rovnaká stránka. Ukázalo sa, že stránka mala asi 3000 duplicitných stránok. Väčšinou na fóre.
 4. Dvojité meta tagy, Názov a popisy na každej stránke musia byť jedinečné. Vyhľadávače nemajú radi, keď sa opakujú. Našli sme asi 200 sa na mieste.
 5. Indexovanie obrázkov stránok. Časť obrázkov na stránke bola nesprávna. Vyhľadávače ich vnímali ako normálne odkazy a pridali do výsledkov vyhľadávania.
 6. Indexovanie stránok na jeseň. Ak stránka klesla na dlhú dobu, vyhľadávače veria, že sa zatvorila a môže odstrániť stránky z problému. Aby ste tomu predišli, nakonfigurujte chybu 503.
 7. Mikrorazmetka. Potrebujeme uľahčiť vyhľadávačom analýzu obsahu stránky. Bola na mieste, ale zle naladená as chybami.
 8. Názov značky. To bolo na všetkých stránkach, ale automaticky generované a non-optimalizované pre vyhľadávače.
 9. Popis tagu, Pomáha vyhľadávačom vytvárať snímky. Na mnohých stránkach stránky bol neprítomný.
 10. Presmerovania "/". Ak ich nenakonfigurujete, systém bude predpokladať, že adresy: //sayt.ru/name_section a //sayt.ru/name_section_/ sú rôzne stránky. To je presne to, čo sa stalo na webe.
 11. Cyklické odkazy. To je, keď jedna stránka odkazuje na seba. Vyhľadávače takéto veci nemajú radi. Kruhové odkazy sa zvyčajne nachádzajú v technických častiach stránky: napríklad v ponuke. Na mieste, kde boli.
 12. Štatistiky služby Google PageSpeed. Ide o službu Google, ktorá odhaduje rýchlosť načítania stránky. Odhad bol 70 zo 100 pre stolovú verziu a 62 z 100 pre mobil. Odporúčame povoliť ukladanie do pamäte cache, upraviť kompresiu a optimalizovať veľkosť obrázka.
 13. Komprimujte gzip alebo deflate. Toto je kompresia súborov na strane servera. To vám umožní zrýchliť načítanie stránky a znížiť dáta. Stránka nebola použitá.
 14. Súbor Sitemap.xml, Mapa stránok. Umožňuje robotovi lepšie navigovať v systéme. Stránka mala tento súbor, ale bola nakonfigurovaná nesprávne a neovplyvnila optimalizáciu.
 15. Hierarchia hlavičky. Vyhľadávače venujú pozornosť skutočnosti, že položky by mali ísť v poriadku. Páči sa mi to:
 1. Značky Alt a Title pre obrázky. Sú potrebné pre vyhľadávače, aby správne analyzovať obrázky. Neboli použité na mieste.
 2. Strúhanka. Toto sú hierarchické prepojenia, ktoré umožňujú užívateľovi presne pochopiť, kde sa na stránke nachádza:
 1. Vnútorný relink. Vnútorné prepojenie pomáha vyhľadávačom pochopiť, aká autoritatívna je táto alebo táto stránka stránky. Chýbala na mieste. Vyskytli sa však nesprávne prepojenia „tu“, „tu“ atď.
 2. Externé odkazy. Veľmi málo z nich bolo umiestnených na irelevantných lokalitách. Na to, aby bol odkaz prepojený s prácou, musia byť odkazy umiestnené na vysoko kvalitných stránkach dôvery.

Paradox expert

Počkajte chvíľu, ak je všetko tak zlé, prečo bola stránka beinusov.ru populárna a priťahuje návštevníkov?

Tu sa stretávame s fenoménom nazývaným „expertný paradox“ - vynikajúce články na úrovni expertov sa týkali mnohých technických nedostatkov. Dmitry pravidelne viedli dobrý blog so zaujímavými článkami, ktoré pritiahli publikum na stránku.

V tomto prípade bola konverzia návštevníkov na zákazníkov malá. Prečo?

Sociálne siete

Náš výskum ukázal, že najväčší počet konverzií nastal počas prechodu zákazníkov a sociálnych sietí na stránku. Ale pred našou intervenciou, iba VKontakte verejnosť bola vykonaná, aktualizovaná raz týždenne.

Zamerali sme sa na dve sociálne siete: VKontakte a Instagram.

Predtým, ako som už povedal, bol zachovaný len VKontakte, boli publikované články z blogu a reklamné príspevky.

V súčasnosti sa publikuje niekoľko typov obsahu: informačné miesta, príspevky na stránky, zaujímavé vedecké objavy v oblasti dermatologickej onkológie, prieskumy verejnej mienky, príspevky na príspevky, príspevky na otázky, príspevky z osobného života Dmitryho, infografika, video z pracovných momentov.

Na reklamu sociálnych sietí bola vynaložená nevýznamná suma (bohužiaľ ju nemôžeme zverejniť). Vyvíjajú sa výlučne prostredníctvom obsahu.

Takto Dmitriy hodnotí výsledky práce so sociálnymi sieťami:

Mal som 2 typy obsahu, ktorý som poslal raz týždenne, a potom úplne prestať: pred a po, rovnako ako oznámenia článkov. Jeden týždeň týždenne. Teraz sa snažíme o 5 príspevkov. Návštevnosť za deň sa zvýšila z 30 ľudí na 105 (hovoríme o „VKontakte“).

kľúčové slová

V blogu boli vypracované iba najobľúbenejšie dotazy, čo znamená, že stránka stratila významnú časť návštevníkov na nízkych frekvenciách.

Zostavili sme sémantické jadro a mapu relevantnosti, pričom sme vypracovali všetky tematické kľúčové slová.

Ťažkosti s blogom

Dmitry sám píše obsah. Ale skôr, ako naša práca začala, písanie článkov trvalo veľa času.

Aktuality však neboli vždy v súlade s cieľmi marketingu. Napríklad:

Zlý príklad: „Na otázku zvýšenia rizika melanómu s čiastočným odstránením pigmentového névusu“ (Pre vedecký článok? Áno. Pre priemerného čitateľa?

Dobrým príkladom je: „Krtek nebol úplne odstránený: zvyšuje pravdepodobnosť vzniku melanómu?“.

Toto je citácia z našej obsahovej stratégie.

Ponúkame Dmitry nápady pre príspevky a pomôcť zbierať informácie. Tu je príklad nášho technického zadania pre neho:

Plán práce pre článok: Vitamín D, činenie a melanóm

 1. Ultrafialové, opálené a kožné popáleniny ako faktor pri rozvoji melanómu

Existuje štúdia o určitých kategóriách pracovníkov, ktorí sú vystavení slnečnému žiareniu - v ich prípade existuje pozitívna korelácia medzi vystavením UV žiareniu a rozvojom rakoviny kože.

 1. Kto je v ohrození?

Existuje malá štúdia, ktorej závery nie sú úplne presné o závislosti vývoja rakoviny kože na fototype kože, keď sú vystavené UV. Samostatná kapitola o ochranných vlastnostiach melanínu.

 1. Existuje stredná úroveň medzi produkciou slnečného žiarenia / opaľovaním / vitamínom D a bezpečnosťou?

Existujú dve zaujímavé práce: jedna a dve.

 1. Môžem dostať správne množstvo vitamínu D bez opaľovania?

K tejto téme je informačný bulletin.

 1. Čo robiť, ak sa chcete opaľovať?

Štandardné bezpečnostné odporúčania. Okrem toho existuje štúdia, že opaľovacie krémy celkom úspešne chránia pred UV žiarením.

 1. Vybrané prípady použitia UV na liečbu a prevenciu:
  • a) Fototerapia pri liečbe kožných ochorení (v otvorenom prístupe sú k dispozícii materiály a prehľadné články).
  • b) Odporúčaním je vyhnúť sa slnečnému žiareniu s vysokým rizikom vzniku melanómu, ale spolu s tým aj hodnoty vitamínu D na prevenciu iných typov rakoviny.

Takýto hĺbkový výskum je potrebný na to, aby autor pomohol napísať odborný článok a uľahčiť jeho hľadanie materiálov.

Taktiež pomáhame spoločnosti Dmitry čítať články, dopĺňať ich obrázkami a ukladať na stránku.

To je, ako on sám odpovedá na otázku, či je pre neho jednoduchšie blogovať.

Oveľa jednoduchšie. Mám možnosť sústrediť sa na kvalitný a užitočný obsah pre ľudí namiesto čítania a formátovania textu trikrát, hľadaním obrázkov a ich ukladaním na stránku. Stručne povedané, veľký kameň z duše.

výsledok

Prevádzka stránok sa zdvojnásobila. Výrazne sa zvýšil počet predplatiteľov sociálnych sietí a zlepšila sa ich konverzia na zákazníkov. Najlepšie na výsledkoch práce bude sám Dmitrij Beinus:

Skúsenosti so spoluprácou tohto druhu mám skromnú, avšak VelikaPlaza si s istotou drží prvé miesto. Mám vážne podozrenie, že máte veľmi priateľskú spoločnosť a celý pracovný proces je veľmi ľudský. Je to veľká a príjemná rarita.

Zamestnanci majú vysokú odbornosť a sú to veľmi milí ľudia. Žiadna z mojich žiadostí nebola ponechaná bez dozoru a ani raz som nedostal odpoveď v kľúči "kurva preč." Niekedy sa mi zdá, že v Tule musím so svojimi samovarmi a zbraňami stúpať menej a počúvať viac špecialistov :) Aby ste mohli odhadnúť výsledok, môžem povedať, že počet pacientov sa už v siedmom mesiaci spolupráce zvýšil o približne 25%.

Chcete rovnaký úspech pre svoj vlastný projekt? Kontaktujte nás pre komplexnú online propagáciu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár