Branding prostredníctvom kontextovej reklamy: dobrý nástroj na propagáciu obrázkov

„Dobrá značka je jediná vec, ktorá umožňuje dlhodobo zabezpečiť výnosy nad priemerom,“ povedal raz Philip Kotler. A mal pravdu. Dôkazom jeho slov sú príklady dlhodobého úspechu mnohých svetových značiek z rôznych oblastí: Microsoft, Rolex, Coca-Cola, Facebook, Yves Saint Laurent atď.

Ale čo pomáha vytvoriť značku a čo ju robí skutočne dobrou pre masy spotrebiteľov, rozpoznateľné, nezabudnuteľné, atraktívne? Táto značka (alebo branding) je marketingová činnosť, ktorej cieľom je zlepšiť povedomie o značke a zvýšiť jej lojalitu. Existuje mnoho spôsobov brandingu, ale dnes budeme podľa nášho názoru hovoriť o jednom z najmenej známych nástrojov o brandingu prostredníctvom používania kontextovej reklamy.

Niekoľko slov v prospech brandingu prostredníctvom kontextu

Aké sú výhody značky prostredníctvom kontextovej reklamy? Táto stratégia vám umožní osloviť obrovské publikum používateľov. Médiá, vrátane televízie a rozhlasu, nehovoriac o vonkajšej reklame, budú oveľa drahšie z hľadiska nákladov na kontakt so spotrebiteľom s rovnakým pokrytím. Až na konci roka 2012 bolo podľa ruského ministerstva masových komunikácií a komunikácií v RuNet asi 70 miliónov užívateľov internetu. Z hľadiska počtu užívateľov internetu sme už v Európe vedúcou krajinou.

Popri širokom pokrytí budú náklady na reklamnú kampaň značne nižšie ako náklady na reklamu v televízii a rozhlase. Preto branding umožňuje spotrebiteľovi, aby sa zaujímal o značku alebo produkty spoločnosti, a to aj s minimálnym rozpočtom.

Starostlivá analýza cieľovej skupiny, monitorovanie konkurentov, správne zložený text obrázkových reklám umožňuje užívateľom vytvoriť pozitívny imidž značky, rozpoznať túto spoločnosť, jej produkty alebo služby, ktoré ponúka, s minimálnymi rizikami.

Kto to potrebuje?

Podľa väčšiny manažérov značky, marketingu, PPC-stratégov a kontextových špecialistov na prevádzku je pre veľké spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na zvýšenie povedomia o značke alebo na uvedenie novej produktovej rady na trh, potrebná predovšetkým reklamná kampaň zameraná na propagáciu obrazu. tovaru alebo osobitných služieb.

Na rozdiel od štandardnej reklamnej kampane v kontexte, ktorého účelom je spravidla predaj, cieľom značky je zabezpečiť, aby cieľová skupina rozpoznala a zapamätala si ponuku realizovanú spoločnosťou. Hlavným účelom značky prostredníctvom kontextu je zvýšiť povedomie o značke, vytvoriť medzi potenciálnymi spotrebiteľmi / kupujúcimi čisto pozitívne asociácie so značkou, ako aj služby a produkty, ktoré ponúka, a samozrejme, aby sa cieľová skupina stala lojálnejšou.

Je tu rozdiel

Zdá sa, že medzi predajnou kontextovou reklamou a propagáciou obrázkov nie sú žiadne významné rozdiely, pretože v prvom a druhom prípade sa kontextové reklamy umiestňujú na stránky vyhľadávacích nástrojov a na internetové stránky tretích strán. Ale toto je zlý úsudok. Existuje jasný rozdiel, ktorý ukazuje úplne odlišné prístupy a ciele týchto reklamných kampaní.

Kontextová reklama je najviac nenápadná značka

Áno, toto je jedna z výhod tejto reklamnej stratégie. Pripomeňme, že používatelia, ktorí zadávajú dotazy do vyhľadávačov, vždy hľadajú presne to, čo skutočne potrebujú. Kompetentne zložená a dobre analyzovaná obrazová reklama zameraná na požadovanú masu spotrebiteľov, ktorá je už štandardne pripravená prijímať informácie o vašej značke, určite nájde svojho adresáta.

V tabuľke nižšie môžete nájsť vyššie uvedené dôkazy. Zoberieme do úvahy kľúčové aspekty, ktoré odlišujú branding od tradičných reklamných kampaní v kontextových systémoch:

Marketingová kampaň

Branding v kontexte

inzeráty

Text inzercie v rámci štandardnej reklamnej kampane obsahuje problém, jeho riešenie alebo konkrétnu obchodnú ponuku, ako aj výzvu na konanie.
príklad:
„Potrebujete inštalovať PVC okná? Nainštalujte rýchlo a lacno! Zavolajte teraz! “

Text obrázkových reklám je informatívny, nie predajný. Obsahuje odkazy na spoločnosť, jej interné udalosti, partnerstvá, propagačné akcie, informácie o nových službách alebo produktoch atď.

príklad:

„Nová rada chladničiek Bosch.
Zmeňte svoj život k lepšiemu! “

Vstupná stránka

Vstupná stránka, ktorú používatelia presúvajú z predaja reklám, by mala obsahovať podrobné informácie o ponuke: ceny, propagačné akcie, podmienky, online služby, vysvetlenia postupu objednávania atď.

Vstupná stránka značky

odráža štýl spoločnosti, jej funkcie, funkcie. Má svetlý, nezabudnuteľný dizajn, zameraný na vytvorenie čisto pozitívnych asociácií so spoločnosťou.

Cenová stratégia v aukciách

Reklamná kampaň, ktorá zabezpečuje aukčné ponuky, odstránenie neefektívnych tematických lokalít a rozsiahly zoznam stop slov. Výsledkom je dôležitá dominancia v cenovej aukcii, zachovanie výhodných pozícií v umiestnení, čo je pre rozpočet veľmi často nákladné.

V rámci brandingu sa vykonáva maximálne pokrytie cieľovej skupiny za najnižšiu cenu (pretože v tomto prípade nie je cieľom aukcie). Cena za kliknutie je zvyčajne malá. Hlavným cieľom je široké pokrytie. Ceny sú minimálne.

Dve základné zložky úspechu

Existuje vzorec, všeliek alebo konštantná stratégia, ktorá zaručuje úspech reklamnej kampane ako súčasť brandingu? Nie. Každý individuálny klient, predmet jeho podnikania, produkty a služby, ktoré predáva, ako aj cieľová skupina, pre ktorú je všetka práca zameraná, vyžadujú individuálne spracovanie a analýzu.

Môžeme však rozlišovať dve potrebné komponenty, bez ktorých nie je možné úspešné propagovanie značky v kontextových systémoch:

1. Zacielenie, analýza a monitorovanie

V kontexte brandingu sa vykonáva dôkladná analýza cieľovej skupiny, na ktorú je reklamná kampaň zameraná. Zacielenie slúži ako nástroj.

Označovanie veku a veku Umožňuje určiť cieľové publikum čo najpresnejšie podľa pohlavia a veku a zistiť, kto presne sa o značku bude zaujímať. Napríklad oznámenie „Nová mascara Bourjois Paris. Tajomstvo dokonalosti “bude zaujímavé pre ženy od 16 do 40 rokov, zatiaľ čo oznámenie„ Know-how od Karcher. Nová rada strojov na čistenie podláh s integrovaným rádiom! “Upoutá pozornosť mužov vo veku od 20 do 45 rokov.

Dočasné zacielenie, na druhej strane, vám umožní určiť, kedy cieľová skupina môže určite mať záujem o návrhu. Ide o komplikovaný výpočet. Chceli by ste pochopiť, kedy by ste mali uverejniť reklamu (ráno, deň alebo noc). Napríklad študenti, ktorí v noci častejšie surfujú na internete, nemusia ráno poskytovať informácie. Je to bezvýznamné. Mali by ste zvážiť aktivitu cieľových skupín podľa denného času.

Geografické zacielenie určuje, ktoré mestá, regióny alebo krajiny môže byť konkrétna značka v dopyte. Je nepravdepodobné, že by obyvatelia severných častí Ruska mali záujem o spoločnosť, ktorá dodáva hrudkovitý ľad, a južania budú mať záujem o firmy, ktoré predávajú ohrievače alebo najteplejšie obláčky na svete.

Podrobná analýza a monitorovanie cieľovej skupiny umožňuje nájsť správny prístup k brandingu.

2. Opravte text reklamy

Branding v kontexte musí vypracovať texty reklám nie menej ako kontextové kampane zamerané na zvýšenie predaja. Po prvé, musia byť gramotní. Akákoľvek interpunkcia, sémantická alebo gramatická chyba vedie k nedôvere používateľov k značke a jej produktom.

Nedôvera a negatívna reakcia vyplývajú aj z rozporu medzi obsahom obrázkovej reklamy a obsahom vstupnej stránky. V nadväznosti na tento odkaz sa ľudia budú cítiť oklamaní, ak sa napríklad text odvoláva na vydanie nového radu vozidiel najvyššej triedy, a tieto informácie chýbajú na vstupnej stránke alebo sú prezentované úplne iné informácie.

V texte reklamy na branding musí byť prítomná nejaká chuť: niečo, čo odlišuje konkrétnu značku / spoločnosť / značku od jej partnerov. To bude dobrá konkurenčná výhoda. To znamená, že bude viac šancí, že reklama bude zapamätaná a bude tvoriť pozitívny obraz spoločnosti medzi cieľovou skupinou a prispeje k rozvoju lojálneho prístupu k prezentujúcej značke a jej produktom.

Dobrá nepotrebuje reklamu?

Pochybujete, či je vaša spoločnosť pripravená na branding? Bojíte sa rizík? Nie ste si istí, ako a kde začať? Nie ste si istí, či je to účinné? Myslíte si, že branding je plytvanie peniazmi? Ak máte takéto otázky - je to normálne. Pokúste sa uskutočniť reklamnú kampaň zameranú konkrétne na zvýšenie povedomia o značke. Začnite s malými rozpočtami 50-100 tisíc rubľov. Správne vyhodnotiť výsledky. Hlavným výsledkom pre značkové reklamné kampane je zvýšenie počtu prechodov z „ekologických“ podľa značkových požiadaviek. A mimochodom, dobré potreby reklamy, či už je to produkt alebo značka ... Vo vynikajúcej, vysoko kvalitné reklamy, pretože každý by mal vedieť o dobré veci.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár