Webinar propagácia: 13 spôsobov, ako osloviť publikum

Zapamätajte si svoj posledný webinár. Ste spokojný s počtom ľudí, ktorí sa na ňom zúčastnili? Ak čítate tento článok, s najväčšou pravdepodobnosťou nie.

Prečo je to tak? Veľa času a úsilia strávite pri vytváraní prvotriednej prezentácie, ale nakoniec to v najlepšom prípade vyzerá najlepšie u troch seniorov. Ak narazíte na tento problém, hovorí sa len jedna vec: nesnažili ste sa dostatočne propagovať svoj webinár.

Už som počul vaše námietky. Koniec koncov, hovorili ste o svojom webinári na sociálnych sieťach, poslali pozvánky predplatiteľom prostredníctvom e-mailu a dokonca venovali osobitný príspevok na tento blog. Ale to, bohužiaľ, nestačí. V skutočnosti ste použili len najbežnejšie metódy propagácie vášho webinára, ale v skutočnosti je ich oveľa viac! Pozrime sa na spôsoby, ako môžete pozvať publikum a získať čo najviac z tejto online udalosti.

1. Blog / webová stránka

Samozrejme, už viete, že informácie o pripravovanom webinári musia byť umiestnené na vašej webovej stránke alebo blogu. Nespoliehajte sa na automaticky generované stránky, ktoré vám služba webinárov poskytuje. Niektoré z nich obmedzujú množstvo priestoru, v ktorom môžete umiestniť životopis rečníkov, zoznamov s odrážkami, obrázkov atď.

Vhodnejším riešením je vytvoriť samostatný príspevok na svojom blogu a / alebo stránku na vašich stránkach, aby ste mohli nahlásiť svoj ďalší webinár. Nemusíte ísť do všetkých detailov. Najdôležitejšie je špecifikovať tému vášho webinára, dátum a čas jeho držania, mená rečníkov, jeho náklady (ak budú zaplatené), odkaz na stránku predplatného, ​​ako aj jeho hlavné výhody.

Predplatená stránka webinára musí byť optimalizovaná. Uvádzame niekoľko istých signálov, že vaša predplatená stránka nie je úplne úspešná:

 1. Registračný formulár obsahuje príliš veľa polí., Vedeli ste, že každé ďalšie pole v registračnom formulári webinára vás zbaví 5% potenciálnych klientov? To znamená, že pridáme 3 ďalšie polia, odtlačíme 15% ľudí. Preto záver: Nepýtajte sa príliš veľa informácií od potenciálnych účastníkov. Ponechajte iba dve polia: meno a e-mailovú adresu.
 2. Na stránke predplatného sú odkazy na iné stránky stránky. Ak na svoju stránku umiestnite registračnú stránku, uistite sa, že je izolovaná a neobsahuje žiadne odkazy na iné stránky. V opačnom prípade budú návštevníci vašich stránok v pokušení kliknúť na ne. A nie skutočnosť, že sa k vám vrátia.
 3. Na stránke predplatného nie sú žiadne sociálne dôkazy. Potenciálni klienti vám budú dôverovať viac, ak im poskytnete sociálny dôkaz. Uverejnite na stránke predplatného pozitívne recenzie o vašich predchádzajúcich webových seminároch; informácie o vynikajúcom špecialistovi, ktorý je pozvaný na vašu akciu; odkazy na publikácie vo vedúcich médiách, ktoré opisujú vaše aktivity atď.

Zoberme si napríklad oznámenie jedného z webinárov prezentovaných na webovej stránke 500millionstrong.

Najdôležitejšie informácie na tejto stránke sú zvýraznené tučným písmom: webinár sa bude konať v utorok 6. apríla o 12.00 hod. počet miest je obmedzený. V pravom hornom rohu vidíme mená a fotografie reproduktorov. Téma webinárov je uvedená v názve veľkými písmenami („Stratégie pre propagáciu v sociálnych sieťach - Nové prelomové metódy budovania vášho podnikania na internete“). Registračný formulár webinára sa nachádza priamo pod oznámením, čo je veľmi výhodné pre návštevníkov stránok - nie je potrebné prejsť cez špeciálny odkaz na registráciu.

Jedinou nevýhodou tejto stránky je nedostatok sociálnych dôkazov. Súhlasím, že informácie by boli presvedčivejšie v prítomnosti spätnej väzby od zákazníkov alebo expertov.

2. E-mail

Ďalším dôležitým prvkom stratégie propagácie webinárov je posielanie pozvánok vašim predplatiteľom prostredníctvom e-mailu. Spear Marketing venuje tejto téme špeciálnu bielu knihu (v angličtine), ktorú si môžete bezplatne vyžiadať na nasledujúcom odkaze. Aké odporúčania dáva autor?

 1. Predávajte udalosť, nie váš produkt

  Jediným účelom vášho pozývacieho listu je povzbudiť účastníkov, aby sa zaregistrovali na váš webinár. Preto neprepĺňajte text listu, ktorý obsahuje vlastnosti vášho produktu.

  Mali by ste hovoriť o jeho prínosoch v kontexte samotnej udalosti. Napríklad namiesto výrazu „Náš softvér znižuje čas na vývoj webových stránok o 50%,“ je lepšie povedať: „Zúčastnite sa na našom bezplatnom webinári a naučíte sa, ako znížiť čas vývoja webových stránok o 50%.“

 2. Napíšte správny názov a titulky

  Nadpis a podnadpis sú mimoriadne dôležité prvky vášho listu, pretože ich príjemca ich vidí ako prvý a otvára vašu pozvánku. Zahrnúť nasledujúce informácie:

  1. Čo je táto udalosť? (názov alebo opis);
  2. Kedy sa to uskutoční? (dátum a čas);
  3. Prečo stojí za návštevu? (hlavné prínosy);
  4. Ako sa môžem zaregistrovať? (odkaz na registračný formulár).

  Pre prehľadnosť uvádzame príklad:

  Ako vidíte, hlavička listu obsahuje informácie primárneho významu: čas, dátum, názov webinára a jeho hlavnú výhodu. Pri pohľade na neho človek okamžite pochopí, či by sa mal zúčastniť tejto udalosti. Odkaz na registračnú stránku sa nachádza priamo pod názvom.

 3. Do prvého odseku nepridávajte ďalšie informácie.

  Mnohí organizátori webinárov obsahujú v prvom odseku popis obchodných podmienok alebo trendov, ktoré odôvodňujú dôležitosť ich podujatia. Napríklad:

  "Mnohí IT manažéri sa obávajú, ako zlepšiť výkon webových aplikácií, pretože ..."

  Frázy, ako je tento nepořádok list a znížiť hodnotu dôležitejšie informácie nižšie. Takže prestaňte biť okolo kríka - choďte rovno do bodu:

  „Počas nášho webinára sa dozviete, ako zlepšiť výkonnosť webových aplikácií o 300%“

 4. Zoznam 3-4 kľúčových výhod vášho webinára v zozname s odrážkami

  Predpokladajme, že príjemca si prečítal váš nadpis, titulky a prvý odsek. Teraz mu musíte podrobnejšie povedať o hodnote vášho návrhu. Zoznam s odrážkami je na tento účel ideálny, pretože okamžite upúta pozornosť. Nezabudnite, že by ste mali uviesť výhody vášho webinára a nie produkt, ktorý chcete predať.

  Pozrite si, ako to Hubspot robil pri organizovaní webinára na tému „Ako používať obsah na propagáciu komerčných stránok“:

  Ako môžete vidieť, v zozname s odrážkami nie je žiadna reklama na programy alebo aplikácie, ktoré môžu zvýšiť predaj pomocou obsahu. Autor listu jednoducho hovorí o výhodách, ktoré tento webinár prinesie všetkým účastníkom.

 5. Zahrňte do listu fotografie rečníkov a stručné informácie o nich.

  Vďaka týmto prvkom sa Váš list stane osobnejším a samotná udalosť sa pre potenciálnych účastníkov javí ako reálnejšia, a preto atraktívna.

 6. Buďte opatrní s grafikou.

  Nemali by ste používať príliš veľa grafických prvkov, pretože preťažujú list. Stačí do neho zaradiť fotografie rečníkov, ako aj obrázok bezplatného darčeka, ktorý odmeňujete svojich účastníkov výmenou za registráciu. Bez ohľadu na to, ktoré obrázky uvediete vo svojom liste, musia byť spojené s predmetom vášho webinára.

  Nezabudnite tiež na to, že spamové filtre nemajú nijako podobné písmená obsahujúce veľa grafiky. Preto ich skúste použiť len v prípade potreby. Nepoužívajte príliš veľké obrázky - budú zasahovať do vnímania predávaného textu.

 7. Vaša výzva na konanie by mala byť viditeľná.

  V žiadnom prípade neuvádzajte odkaz na registračnú stránku na konci listu, pretože ju čitateľ nikdy nedosiahne. Vaša výzva na akciu by mala byť viditeľne zobrazená. Odporúča sa usporiadať ho vo forme tlačidla a umiestniť ho do hlavnej časti písmena, ako aj do bočného poľa (ak je k dispozícii). Nezabudnite zvýrazniť registračné tlačidlo v jasnej farbe, ktorá je v súlade s celkovým dizajnom listu.

  Nasledujúci príklad je orientačný:

  Súhlasím s tým, že v tomto liste je jednoducho nemožné nevšimnúť si výraz „Registrácia“, pretože sa opakuje trikrát: v nadpise, v prvom odseku a na úplnom konci listu. Výber modrej farby pre registračné tlačidlo je tiež dobrý, pretože zapadá do zvolenej farebnej schémy.

 8. Zahrňte pozitívnu spätnú väzbu o vašich predchádzajúcich webových seminároch.

  Sociálne dôkazy musia byť nielen na vašej stránke, ale aj v samotnom pozývacom liste. Preto sa bude hodiť hodnotenie ľudí, ktorí sa zúčastnili na vašich predchádzajúcich webových seminároch. Nemusíte uvádzať ich mená - stačí uviesť ich pozíciu a názov spoločnosti, v ktorej pracujú.

  Pozitívne komentáre urobia vašu udalosť cennejšou v očiach potenciálnych účastníkov. Zabezpečia, aby vaše webové semináre priniesli úžitok skutočným ľuďom s podobnými problémami a bez zaváhania budú nasledovať odkaz na registračnú stránku.

 9. Ponúknite účastníkom webinárov špeciálny bonus

  Ak svojim príjemcom ponúknete určitý bonus (napríklad bezplatnú elektronickú knihu) výmenou za účasť vo vašom webinári, budú mať viac podnetov na účasť na vašej akcii. Tento bonus musí súvisieť s témou samotného webinára.

  V liste môžete tiež uviesť, že bonus získa len prvých 50-100 ľudí, ktorí sa zaregistrovali. Teda, vaši účastníci budú ponáhľať, aby si nenechali ujsť cennú ponuku.

  Informácie o bonusoch sú spravidla uvedené v bočnom poli alebo na konci písmena, ako v nasledujúcom príklade:

 10. Otestujte rôzne variácie predmetového riadku.

  Každé publikum je individuálne, takže je ťažké formulovať jasné pravidlá platné pre predmetovú líniu. Existuje však jeden univerzálny princíp, ktorý je relevantný vo všetkých situáciách: riadok predmetu by nemal obsahovať viac ako 40 znakov. Logika je jednoduchá: príjemcovia tohto listu spravidla vidia v názve prichádzajúcich správ iba prvých 40 znakov.

  Línia predmetu by mala vykazovať buď predmet webinárov, napríklad: ("Voľný webinár: Lepšie metódy podpory predaja"), alebo jeho výhody ("Voľný webinár: Znížiť náklady na vzdialený prístup o 30%"). Vaša voľba bude závisieť od toho, ako populárny je váš webinár. Ak je to všetko na rokovaní, potom môžete zostať na prvej možnosti. Ak je menej propagovaná, vyberte druhú možnosť.

  Kritérium popularity predmetov je však veľmi podmienené. Preto nezabudnite vykonať split testovanie, aby ste vybrali najoptimálnejší variant predmetového riadku.

Preskúmali sme základné požiadavky na štruktúru pozývacieho listu. Ďalším rovnako dôležitým faktorom je frekvencia jeho distribúcie. Pozvánku musíte poslať aspoň trikrát: dva týždne, jeden týždeň a jeden deň pred webinárom. Opakované písmená sa používajú ako pripomienka, takže vaše publikum náhodou nezabudne na nadchádzajúcu udalosť. Len nepreukazujte nadmernú vytrvalosť, inak to bude mať za následok masívne odpovede.

3. Sociálne médiá

Sociálne médiá skrývajú celé more možností, ako propagovať váš webinár. Príspevok relevantné príspevky na Twitteri, VKontakte, Facebook, LinkedIn, Google+ a ďalšie sociálne stránky. Nezabúdajte, že toto je potrebné vykonať nie raz, ale niekoľkokrát, pretože vaša správa sa môže stratiť medzi stovkami ďalších aktualizácií v informačnom kanáli:

Pred začiatkom nášho webinára "Hľadanie a používanie audio a video zdrojov" zostal len jeden deň! Prečítajte si viac: jiscdigitalmedia.ac.uk/surgery/

Ak vaši účastníci prejavia záujem o webinár, určite sa o túto správu podelia so svojimi priateľmi a známymi, a tak vám pomôžu pritiahnuť pozornosť väčšieho publika.

Môžete tiež propagovať svoj webinár v rôznych skupinách, v ktorých sa nachádzate. Len sa uistite, že reklama je v tejto komunite povolená, inak môžete byť zakázaný. Nezabudnite tiež, že musíte byť aktívnym členom tejto skupiny, ktorú všetci ostatní poznajú a uznávajú. Ak začnete propagovať svoj webinár, len sa pripojíte ku skupine, nikto nebude brať vaše správy vážne.

V niektorých sociálnych sieťach, napríklad VKontakte, existuje špeciálna funkcia - vytvoriť udalosť. Ak to chcete urobiť, vyberte sekciu Moje skupiny a v pravom hornom rohu sa zobrazí odkaz Vytvoriť komunitu. Kliknite na neho a objaví sa nové okno pred vami. V ňom musíte zadať názov webinára a vybrať poslednú položku "Udalosť" a potom kliknúť na tlačidlo "Vytvoriť komunitu". Ďalej budete musieť vyplniť hlavné polia formulára: popis udalosti, čas a miesto webinára, adresu vašej webovej stránky atď. Uložte všetky nastavenia a webová stránka je pripravená! Len čo sa viacerí ľudia prihlásia na odber vašej udalosti, vaša stránka bude vyzerať takto:

4. Fóra

Ak ste registrovaný v Skupinách Google, špecializovaných fórach alebo iných online komunitách, môžete tieto stránky použiť na šírenie informácií o webinári:

Tak ako v prípade skupín na sociálnych sieťach, pred umiestnením reklamného obsahu do nich si určite prečítajte pravidlá komunity. Niektoré z nich majú dosť prísne pravidlá týkajúce sa vlastnej propagácie. Ak ich porušíte, môžete byť vylúčení zo skupiny.

5. Podcasty

Ak pravidelne robíte podcasting, môžete informovať svojich pravidelných poslucháčov o pripravovanom webinári. Samozrejme, tieto informácie je potrebné niekoľkokrát opakovať v rôznych vydaniach, aby ste ich mohli odovzdať celému publiku.

Optimálna dĺžka webového seminára je dve až tri minúty. Ak je príliš dlhá, vaši poslucháči sa nudia. Predstavte sa, povedzte pár slov o svojich aktivitách, povedzte nám názov webinára, dátum a čas stretnutia, ako aj hlavné otázky, ktoré sa majú riešiť počas podujatia.

Ak je tento typ blogov pre vás nezvyčajný, môžete využiť pomoc svojich priateľov a známych, ktorí v tejto oblasti už uspeli. Dajte im informácie o pripravovanom webinári a prečítajte si ho.

Sledujte tento odkaz a vypočujte si podcast venovaný webináru „Myslite pozitívne a získajte to, čo chceme.“

6. Videá

Ak dávate prednosť multimediálnemu formátu, môžete vytvoriť krátke video, ktoré bude informovať vaše publikum o ďalšom webinári. Spolu s hlavnými informáciami o webinári (meno, dátum, čas) by ste mali povedať o hlavnom znaku tejto udalosti a výhodách, ktoré môže priniesť všetkým účastníkom.

Svojim divákom môžete dokonca ukázať časť obsahu, ktorý sa bude zobrazovať počas webinárov, napríklad niektoré prezentácie. Aj takýto zbežný prehľad im pomôže overiť dôležitosť nadchádzajúcej udalosti.

Povedzme, že ste už svoju reklamu zastrelili a odovzdali do služby YouTube. Ďalším krokom je jeho pokrok. Publikujte ho na svojej webovej stránke, blogu a vo všetkých sociálnych sieťach, aby ho mohli zobraziť čo najviac ľudí. Pokúste sa vytvoriť vysoko kvalitný a informatívny video obsah. S najväčšou pravdepodobnosťou stačí jedna minúta na to, aby ste mohli oznámiť všetky dôležité informácie o sebe a nadchádzajúcej udalosti. Okrem toho si môžete zapísať fakty a čísla na tabuľu, aby si diváci ľahšie zapamätali.

7. Vizuálne pomôcky

Žijeme v ére vizuálneho marketingu, takže všetky druhy vizuálnych pomôcok sú skvelým spôsobom, ako vložiť slovo o vašom online seminári. Vytvorte značkové emblémy, infografiky a iné ilustrácie, aby ste upútali pozornosť svojho publika a povzbudili ich k účasti na webinári.

Sprístupnite svoje obrázky na Pintereste, na Facebooku a na iných sociálnych sieťach pripojením odkazu na predplatenú stránku.

Webové stránky ACS Webinars nepredstavujú jeden, ale aj niekoľko obrázkov venovaných pripravovaným webinárom a všetky sú navrhnuté vo forme diapozitívov:

8. Letáky

Mnohí obchodníci považujú letáky za beznádejne zastarané spôsoby reklamy. Napriek tomu vám môžu dobre slúžiť, najmä ak je váš webinár určený pre miestne publikum.

Создайте качественную рекламную листовку, содержащую подробную информацию о вашем вебинаре и ссылки на ваш сайт, профили в социальных сетях и страницу подписки. Затем распечатайте достаточное количество экземпляров и начните распространять их в торговых центрах, супермаркетах, центрах отдыха и других многолюдных местах.

9. Партнеры и компаньоны

Obráťte sa na svojich strategických partnerov a partnerov a získajte pomoc pri propagácii svojho webinára. Ak spolupracujete s renomovanými spoločnosťami, ktoré majú univerzálnu dôveru, potom máte väčšiu šancu prilákať obrovské publikum.

Na konci podujatia nezabudnite vzdať hold svojim partnerom a uviesť ich mená a kontakty. To je obzvlášť dôležité v prípadoch, keď predkladáte platenú ponuku.

10. Kalendár podujatí

Mnohé noviny, časopisy, webové stránky a blogy uverejňujú bezplatný kalendár pripravovaných podujatí na každý mesiac (napríklad koncerty, semináre, konferencie atď.). Najprv zistite, ktoré médiá a stránky, na ktorých sa takéto kalendáre nachádzajú, sú obľúbené u vašej cieľovej skupiny. A potom zistite, čo musíte urobiť, aby ste zverejnili informácie o webinári.

Napríklad, ak sú vaši potenciálni klienti podnikatelia, potom sa určite budú zaujímať o nasledujúcu webovú stránku, ktorá obsahuje zoznam webinárov týkajúcich sa oblasti B2B:

11. Voľný webinár ako poďakovanie

Ak sa obrátite na svojich odberateľov s akoukoľvek žiadosťou (napríklad o účasť v prieskume, distribúcii informácií o predaji atď.), Môžete im ponúknuť bezplatnú účasť vo webinári ako darček. Je to skvelý spôsob, ako vyjadriť vďačnosť vášmu publiku a vziať váš vzťah na novú úroveň.

12. Čas uvedenia nového produktu na trh

Môžete použiť všeobecné vzrušenie, ktoré prevláda pri spustení nového produktu, aby ste prilákali do svojho webinára viac ľudí.

Webináre vám tiež pomôžu segmentovať vaše publikum. Ak napríklad niekto z vašich predplatiteľov zadá webinár na určitú tému, budete si vedomí, že sa bude zaujímať o následné reklamné kampane o nových produktoch a službách súvisiacich s touto oblasťou.

13. Pomoc hosťujúceho rečníka

Ak ste pozvali špecialistu do svojho webinára ako hosťa, môžete ho zdvorilo požiadať, aby vám pomohol propagovať ho.

Nepreceňujte. Pozvaní prednášajúci tak veľa pre vás: darujú svoj osobný čas, ktorý by mohli venovať iným, rovnako dôležitým veciam.

Tým, že od nich príliš veľa žiadate, môžete úplne stratiť pomoc. Preto ich pomoc pri propagácii vášho webinára neberiete ako ich priamu zodpovednosť, ale ako príjemný a nečakaný bonus.

V marketingu, rovnako ako vo vojne - sú všetky prostriedky dobré

Webinar je jedným z najmodernejších nástrojov internetového marketingu. Vďaka nemu môžete zvýšiť počet odberateľov, zvýšiť dôveryhodnosť v očiach potenciálnych zákazníkov a posilniť vzťahy s publikom.

Pozreli sme sa na viac ako tucet metód, ktoré by mohli pritiahnuť pozornosť širokej verejnosti k vašim webinárom. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov je vhodné použiť všetky vyššie uvedené nástroje alebo aspoň väčšinu z nich. Môžete tiež prísť s niektorými druhmi propagačných metód. Hlavnou vecou je, že nie sú nezákonné a neporušujú pravidlá prijaté v internetovej komunite (napríklad nerozširujú spam).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár