Ako podporiť skupinu v Odnoklassniki: propagácia od nuly

"Spolužiaci" - druhá najobľúbenejšia sociálna sieť v runete. Jadro aktívneho publika tejto platformy tvoria mladí ľudia a ľudia stredného veku. V tomto článku sa dozviete, ako propagovať skupinu v Odnoklassniki. S veľmi veľkou túžbou, možno to urobiť zadarmo.

Obsah:

Sú spolužiaci vhodní na podporu podnikania?

Ako už bolo uvedené, Odnoklassniki zaujímajú druhé miesto v účasti na sociálnych sieťach v runete. Podľa TNS, na konci roka 2015, mesačné publikum stránky bolo 31,5 milióna ľudí. Ahead len "Vkontakte" s publikom 46,6 miliónov ľudí. V Runet, mesačné Odnoklassniki publikum prekonáva publikum najobľúbenejšie siete Facebook na svete takmer 10 miliónov ľudí.

Myslíte si, že v Odnoklassniki prevažne ľudia starších generácií komunikujú, ktorí majú malý záujem o nové počítačové vybavenie, predplatné fitness centra a poukážky na Ibizu? Podľa údajov spoločnosti Brand Analytics za december 2015 je 56,4% aktívneho publika platformy vo vekovej kategórii od 18 do 44 rokov. Neodpisujete účty potenciálnych zákazníkov vo veku 45 až 54 rokov? Užívatelia vo veku od 18 do 54 rokov tvoria 72,3% aktívneho publika Odnoklassniki.

Potrebujete ďalšie dôvody na použitie Odnoklassniki pre propagáciu? Tu je niekoľko:

 • Podľa Brand Analytics, Odnoklassniki sú takmer rovnako populárne vo všetkých regiónoch Ruska. Preto je vhodné používať túto lokalitu, ak cieľová skupina nie je obmedzená na konkrétny región.
 • Funkčnosť Odnoklassniki nie je nižšia ako u hlavných konkurentov: Vkontakte a Facebook. Obchodníkom je k dispozícii najmä cielená reklama.
 • Diváci vnímajú Odnoklassniki ako sieť pre neformálnu komunikáciu. Je vhodné použiť na prekonanie reklamnej imunity.
 • Vzhľadom na zvýšenú pozornosť Odnoklassniki správy na boj proti spamu a podvádzanie, rovnako ako relatívne nízka popularita stránky medzi obchodníkmi, správcovia skupín sú obmedzené vo výbere manipulačných nástrojov. Táto situácia poskytuje mnoho výhod. Tu sú dve hlavné: budete mať menej pokušenia používať podvádzanie taktiky propagácie a bude pre vás jednoduchšie vyniknúť na pozadí krátkozrakých a nešikovných kolegov.

Aké podnikanie by sa malo propagovať v „Odnoklassniki“

Na túto otázku odpovedáme pomocou videa:

Ste pripravení dobyť druhú najobľúbenejšiu sociálnu sieť v runete? Začnite práve teraz.

Ako vytvoriť skupinu v Odnoklassniki

Vyberte ponuku „Skupiny“ a použite tlačidlo „Vytvoriť skupinu alebo udalosť“. Ak vytvárate skupinu na propagáciu internetového obchodu, popularizáciu produktu alebo značky, vyberte typ „Pre podnikanie“. Ak vytvárate motív komunity, vyberte typ „Podľa záujmu“.

Zadajte názov, pridajte popis, vyberte predmet a kategóriu skupiny. V prípade potreby uveďte kontaktné údaje: adresu, telefónne číslo a adresu URL stránky.

Vyberte kryt skupiny. Pouľite obrázok s rozlíąením 224 x 224 pixelov vo formáte .png alebo .jpg. Kliknite na tlačidlo "Vytvoriť".

Keď sa k skupine pripojí 30 ľudí, zmeňte predvolenú adresu URL. Príďte s krátkou nezabudnuteľnou adresou. Adresu URL môžete zmeniť pomocou možnosti „prepojenie na skupinu“ v ponuke nastavení.

Ako vybrať tému

Môžete si vybrať tému šablóny. K tomu použite menu "Ďalšie - Témy".

Keď počet účastníkov vo vašej skupine dosiahne 10 tisíc ľudí, môžete nastaviť individuálnu tému. Budete potrebovať tri fotografie:

 • Hlavný obrázok: 1340 pri 320, až do 120 Kb.
 • Obrázok na pozadí: 320 x 320 pixelov, až do 50 Kb.
 • Obrázok obalu katalógu: 240 x 90 pixelov, až 30 Kb.

Pokyny vám pomôžu prevziať a odoslať verifikačné obrázky pre jednotlivú tému.

Ako zadať kľúčové slová

Pridajte kľúčové slová, podľa ktorých môžu používatelia nájsť vašu skupinu. Vyberte ponuku „Ďalšie - Nastavenia“. Do príslušného poľa zadajte slová oddelené čiarkami.

Ako nastaviť publicitu skupiny

S nastaveniami publicity môžete stimulovať členstvo v skupine a aktivitu používateľov. Vyberte nasledujúce nastavenia:

 • Ak propagujete skupinu tém podľa záujmu, umožnite členom vytvárať témy, albumy fotografií a nahrávať videá. Získate tak vlastný obsah a zvýšite angažovanosť publika.
 • Pred odoslaním povolte kontrolu motívu používateľa.
 • Zakázať hosťom zo skupiny komentovať publikáciu. To prinúti používateľov, aby sa pripojili k skupine a mohli sa rozprávať s ostatnými členmi.

Ako prijímať účastníkov do skupiny

Použite tlačidlo "Pozvať do skupiny", ktoré sa nachádza v sekcii "Členovia". Pomocou tohto nástroja môžete pozvať až 30 priateľov za deň. Môžete tiež kontaktovať svojich priateľov osobne a požiadať o pripojenie k skupine. Nepoužívajte pre tieto osobné správy v Odnoklassniki, takže systém nepovažuje vašu činnosť za spam.

Aký obsah publikovať v Odnoklassniki

Záujem a udržanie publika, ako aj stimulácia aktivity, zverejňuje užitočný obsah. Môžu to byť príručky, záchranné vesty, odborné poradenstvo, prípadové štúdie, recenzie a porovnania produktov. Alternatívne oznámenia blogov s obsahom, ktorý vytvoríte špeciálne pre sociálne siete.

Publikovanie materiálov pravidelne. Vyberte správny čas. Podľa Bit.ly, vrchol kliknutia na odkazy zo sociálnych sietí v pracovné dni pripadá na obdobie od 13:00 do 16:00. Ak vytvoríte niekoľko príspevkov za deň, zverejnite jeden z nich v intervale od 17:00 do 19:00. V tejto dobe mnoho používateľov odchádza z práce domov. Vo verejnej doprave sledujú spravodajské kanály na sociálnych sieťach na smartfónoch a tabletoch.

Vyhnite sa reklame, ktorá je skrytá ako informačná publikácia. Naučí používateľov preskočiť vaše príspevky.

Ako robiť publikácie

Pridajte fotografie do všetkých príspevkov. Prilákať pozornosť a prinútiť užívateľov, aby si prečítali vaše príspevky. Ak oznamujete článok uverejnený na stránke, obrázok sa automaticky vytiahne. Ak vytvárate novú publikáciu, vložte obrázok ručne.

Umiestnite kurzor do poľa „Vytvoriť novú tému“. Kliknite na tlačidlo "Pridať fotografiu". Odovzdajte fotografiu. Pridajte text, odkazy a ďalší obsah. Uverejniť príspevok.

Optimálna veľkosť fotky pre príspevok je 640 x 480 pixelov. Obrázok tejto veľkosti vyzerá najatraktívnejšie v predplatiteľov spravodajských kanálov.

Využite desiatky zdrojov bezplatných a legálnych obrázkov.

Ako pridať hashtags do publikácie

Sieť Odnoklassniki podporuje hashtags. Pomocou tohto upozornite na príspevky. Ak chcete pridať značky do príspevku, postupujte takto:

 • Uveďte publikáciu.
 • Pod obrázkom nájdite tlačidlo "Pridať kľúčové slová".
 • Pridajte kľúčové slová oddelené čiarkami a kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Odnoklassniki užívatelia môžu nájsť váš príspevok pomocou zadaných značiek.

Ako stimulovať aktivitu používateľa

Pomocou prieskumov zvýšite angažovanosť publika. Ak chcete vytvoriť prieskum, umiestnite kurzor do poľa "Vytvoriť novú tému" a kliknite na tlačidlo označené na obrázku.

Pridajte otázku, možnosti odpovede a obrázok. Uverejniť príspevok.

V prípade potreby pripojte prieskum. V tomto prípade sa zobrazí v hornej časti skupiny pások.

Ako sa spojiť s vlastníkmi navštívených skupín

Oslovujú vás podobné skupiny, s ktorými priamo nesúťažíte. Ak napríklad predávate detské oblečenie, spoznajte priateľov so správcami „rodičovských“ skupín. Nezabudnite na geografické charakteristiky komunít. Ak predávate detské oblečenie v Minsku, skupina „Moms of Vladivostok“ vám pravdepodobne nebude vyhovovať.

Súhlasíte so zverejnením informácií o vašej stránke v komunitách, ktoré navštívite. Na začiatku práce budete musieť kúpiť publikácie. Keď je vo vašej skupine veľa členov, skúste si vymieňať odkazy.

Ak chcete nájsť vhodnú skupinu tém, použite vyhľadávanie.

Informácie o správcovi sú zvyčajne uvedené v sekcii Informácie o skupine. Ak sú skryté, pripojte sa ku komunite a navrhnite tému na publikovanie.

V informačnej sekcii sa môžete dohodnúť na zverejnení odkazu na skupinu.

Môžete tiež kúpiť propagačné miesto v komunite. Administrátor má možnosť publikovať až tri reklamné správy za deň. Sú automaticky označené tak, aby publikum pochopilo reklamný charakter správy.

Ak chcete vytvoriť propagačný príspevok, po pridaní obsahu kliknite na ikonu nastavení a začiarknite príslušné políčko. Upozorňujeme, že všetky reklamné publikácie sú moderované. Na zverejnenie v skupine reklám bez propagačného príspevku sa poskytujú sankcie.

Ako prilákať účastníkov s reklamou

Reklamy môžete zobraziť svojej cieľovej skupine. Stimuluje vstup do komunity a generuje vedie. Máte možnosť zacieliť publikum na reklamné miesta na základe geografických a demografických charakteristík, ako aj zakázať platené zobrazenia pre používateľov, ktorí sa pripojili k skupine.

Ak chcete zistiť cenu inzercie, kliknite na odkaz „Reklama“. Nachádza sa v päte stránky.

Ak chcete uverejniť reklamu, použite platformu MyTarget služby Mail.ru Group. Po registrácii vytvorte reklamnú kampaň.

V sekcii „Čo inzerujeme“ vyberte možnosť „Skupina“.

Zadajte odkaz na skupinu a vyberte formát reklamy. Vyberte napríklad reklamnú jednotku v spravodajskom kanáli.

Pridajte názov a text reklamy, odovzdajte obrázky. Ak je to potrebné, pridajte k odkazu utm-tags.

Vyberte cieľovú skupinu. Predstavte si, že vaše CA - matky malých detí. V sekcii "Pohlavie" zrušte výber oproti možnosti Muži. V sekcii "Vek" vyberte príslušné hodnoty.

Ponechajte výber oproti možnosti "Dosiahnuť publikum blízkych vekov". V tomto prípade sa vaša reklama zobrazí používateľom blízkeho veku, ktorí sa zaujímajú o predmet vášho podnikania.

Ak je to potrebné, v časti Publikum zadajte vytvorené publikum, ktorému chcete zobraziť reklamy. Ak chcete nastaviť publikum, otvorte zodpovedajúcu časť stránky a kliknite na tlačidlo "Vytvoriť".

Predstavte si, že chcete zobrazovať reklamy členom vhodných skupín v skupine Odnoklassniki. V časti „Zdroje údajov“ vyberte možnosť „Skupiny v OK“.

Zadajte témy, ktoré vás zaujímajú.

V nastaveniach publika vyberte vybraté podmienky. Môžete doladiť používateľov z niekoľkých dôvodov. Reklama sa môže napríklad zobraziť len osobám v skupinách „Deti“ a „Krása a zdravie“. Ak to chcete urobiť, vyberte možnosť "Všetky podmienky sú splnené."

Začiarknite možnosť „Rozšíriť dosah na iné používateľské zariadenia“. V tomto prípade potenciálni zákazníci uvidia vašu reklamu na obrazovkách všetkých použitých zariadení. Po nastavení parametrov uložte publikum. Teraz môžete v nastaveniach kampane zadať vytvorenú cieľovú skupinu.

Pokuste sa zobrazovať reklamy používateľom v deň ich narodenia. Ak to chcete urobiť, zapnite príslušnú možnosť zacielenia a upravte čas zobrazení. Nezabudnite vytvoriť reklamu s príslušným textom. Ponúknite napríklad užívateľom zľavu na počesť mena.

Cieľ podľa záujmu. Systém vyberá, aby používatelia zobrazovali faktory správania: návštevy tematických zdrojov.

V prípade potreby zacieliť publikum vo vzťahu k televízii. Systém MyTarget umožňuje zobrazovanie reklamy používateľom, ktorí sledujú televíziu menej ako 2 hodiny denne, od 2 do 4 hodín denne a viac ako 4 hodiny denne. Upozornenie Vo väčšine prípadov je preto lepšie nepoužívať zacielenie na tomto základe.

V niektorých prípadoch je potrebné obmedziť publikum na základe „vzdelávania“ a „zamestnania“. Ak napríklad inzerujete služby stráženia detí pre malé deti, v príslušných nastaveniach vyberte možnosť „Existuje vyššie vzdelanie“ a „Zamestnaný“. Vaša reklama je väčšia pravdepodobnosť, že ju uvidia ženy, ktoré nie sú ochotné alebo schopné zostať na materskej dovolenke.

Neobmedzujte svoje publikum podľa rodinného stavu a osobného príjmu. Užívatelia sociálnych sietí často neuvádzajú rodinný stav. Je nepravdepodobné, že by ľudia informovali o sociálnych sieťach spoľahlivé informácie o príjmoch. Zacielenie na rodinný stav a úroveň príjmov preto zníži publikum, ale nezvýši účinnosť reklamy.

Venujte pozornosť zemepisným hitom. Ak pracujete len s obyvateľmi určitého regiónu, zadajte ho v nastaveniach. Ak si všetci užívatelia môžu kúpiť váš produkt bez ohľadu na to, kde žijú, začiarknite políčko vedľa všetkých makroregiónov navrhnutých systémom.

Vyberte si čas založený na správaní vašej cieľovej skupiny. Napríklad úradníci často kontrolujú spravodajské kanály v sociálnych sieťach večer počas cesty domov z práce. Mamičky malých detí si prezerajú novinky po 21:00 - 22:00, keď dieťa donesú do postele.

V prípade potreby uveďte začiatok a koniec reklamnej kampane.

Vyberte spôsob platby za inzerciu: za kliknutia alebo zobrazenia. Platba za zobrazenia je najlepšia možnosť, ak potrebujete maximálne pokrytie. Platba za kliknutie je vhodná, ak ste ochotní zaplatiť len za výsledok.

Cenovú ponuku systému môžete zmeniť na 1000 zobrazení alebo prechod. Zvýšením cenovej ponuky za kliknutie zvýšite napríklad svoj dosah publika. Pomocou jazdca môžete zmeniť cenu zobrazení alebo kliknutia.

Ak sa rozhodnete platiť za zobrazenia, upravte frekvenciu zobrazovania reklám jedinému používateľovi. V tomto prípade nemusíte platiť za opätovné zobrazovanie reklám jednej osobe na krátky čas. Môžete napríklad nastaviť 2-3 relácie za deň na používateľa. V tomto prípade budú zástupcovia Strednej Ázie určite venovať pozornosť reklame. Reklama však neobťažuje používateľov.

Uveďte rozpočet reklamnej kampane a stanovte maximálne denné výdavky fondov. To pomôže kontrolovať efektívnosť reklamy.

Vyberte si aukčnú stratégiu. Ak chcete zvýšiť pokrytie a počet prechodov, začiarknite možnosť Maximálne zobrazenia / kliknutia. V tomto prípade systém zvyšuje náklady na zobrazenie alebo kliknutie s vysokou konkurenciou medzi inzerentmi. Ak je súťaž vo vašom predmete nízka, použite stratégiu „Pevná sadzba“ alebo „Minimálne náklady“.

Ak chcete dosiahnuť výsledky v krátkom čase, v poli „Rozpočtové pridelenie“ vyberte možnosť „Rýchle“. Ak plánujete dlhú reklamnú kampaň, použite jednotný rozpočet. V tomto prípade systém rovnomerne rozdelí zobrazenia, pričom zohľadní denný a celkový rozpočet.

Zadajte názov kampane a kliknite na tlačidlo Vytvoriť. Počkajte na výsledky kontroly moderátora reklám a doplňte osobný účet. Potom platforma začne zobrazovať reklamy. V sekcii Štatistika môžete sledovať účinnosť kampaní. Inzerenti majú k dispozícii tieto metriky: počet zobrazení, konverzie, MP, cena za kliknutie, výdavky, dosah a dynamika publika, počet konverzií, miera konverzie a cena za konverziu.

Zobrazenie reklám

Pomocou služby Pepper môžete nájsť svoje aktívne publikum. V sekcii "Spolužiaci" nájdete funkcie "Publikum" a "Obec publika". Первая позволяет найти пользователей, которые прокомментировали или поставили "Класс" конкретной публикации. Вторая помогает найти людей, взаимодействовавших с публикациями в указанных вами группах.

Обратите внимание, сервис Pepper платный.

Как привлекать подписчиков с помощью вирусного контента

Виральность невозможно запланировать, а рецепты по созданию вирусного контента работают только в теории. Но вы все равно попробуйте. Pravidelne vymieňajte a publikujte materiály s vysokým potenciálom pre vírusivitu. Tu sú niektoré z charakteristík takéhoto obsahu:

 • Je to jednoduché a zrozumiteľné aj pre dieťa.
 • Je originálny, z obyčajného.
 • Je to trochu šialený.
 • Zopakoval. Ako príklad si pamätajte, že IceBucketChallenge alebo Travolta boli zmätení.
 • Spôsobuje emócie.
 • S radosťou sa o ne podelia.

Stávka na vizuálny obsah: videá, obrázky, memy. Pamätajte si, že aj keď niekoľko publikácií z tisíca naplní potenciál virality, vyhrali ste.

Ako používať newsjacking na podporu skupiny v Odnoklassniki

Newsjacking je využitie súčasných informačných trendov v marketingu a reklame. Newsjaker používa virality vytvorené inými ľuďmi a značkami na propagáciu svojho produktu.

Ako používať newsjacking v praxi? Pamätaj si, o čom dnes hovoria všetci. To môže byť "Survivor" alebo "Star Wars", menové výkyvy a náklady na olej, prasačie chrípky alebo horúčky Zika. Použite jednu z aktuálnych informačných kanálov v komerčnej správe. Pozrite sa, ako s nimi jedna zo značiek zaobchádzala.

Kam umiestniť odkazy na skupinu

Tu je niekoľko nápadov:

 • V podpisových e-mailoch.
 • V podpise na tematických fórach.
 • V stave "Odnoklassniki" a ďalších sociálnych sietí.
 • V publikáciách na stránke a blogu.
 • Na tlač a suveníry: vizitky, letáky, hrnčeky.

Ako pritiahnuť pozornosť publika pomocou videa s automatickým prehrávaním

Automatické spustenie videa v spravodajskom kanáli priláka pozornosť používateľa.

Odovzdajte klip skupine. Ak to chcete urobiť, prejdite do sekcie Video - Video na prevzatie. Vyberte súbor na pevnom disku počítača a nahrajte ho do skupiny.

Vytvorte reklamnú kampaň na platforme MyTarget. Vyberte typ „Poznámka“ a uveďte odkaz na prevzaté video. V sekcii Reklamné produkty vyberte možnosť Video v poznámkach automatického spustenia.

Cieľ, ako je popísané v kroku 11. Upozorňujeme, že minimálne náklady na tisíc zásahov automatického spustenia videa je 150 rubľov. Pamätajte, že niektorí používatelia úmyselne vypnú automatické spustenie videa v nastaveniach prehliadača. To obmedzuje účinnosť opísaného nástroja.

Ak chcete vypnúť autorun video v informačnom kanáli Odnoklassniki a ďalších sociálnych sieťach v prehliadači Chrome, prejdite na „Nastavenia - rozšírené nastavenia - Nastavenia obsahu“. V sekcii Zásuvné moduly začiarknite políčko vedľa možnosti Požadovať povolenie na spustenie obsahu doplnku. Uložte zmeny.

Ako nainštalovať skupinový widget na webe

Povedzte návštevníkom firemnú stránku alebo blog o skupine v "Spolužiaci". Použite miniaplikáciu. Postupujte takto:

 • Kliknite na odkaz Vývojári. Ona je v päte stránky.
 • V sekcii „OK na externých zdrojoch“ vyberte možnosť „Sociálne widgety“.
 • Na stránke nastavení widgetu zadajte ID skupiny. V prípade potreby upravte veľkosť miniaplikácie. Skopírujte navrhnutý kód a prilepte ho na stránku.

Ak ste urobili všetko správne, návštevníci budú môcť vstúpiť do skupiny na Odnoklassniki bez toho, aby opustili vaše stránky.

Ako zobraziť publikácie v skupine návštevníkov vašej stránky

Podľa marketingovej agentúry Digiday, presmerovanie na objednávku zvyšuje mieru prekliknutia reklamy. Predstavte si, že zo 100 používateľov, ktorí videli reklamu, dvaja ľudia sledujú odkaz. Reklamná MP je 2%. Ak sa dozviete, ako zobraziť reklamy v Odnoklassniki používateľom, ktorí navštívili vaše stránky, 20 používateľov zo 100 bude sledovať odkaz a miera prekliknutia sa zvýši na 20%. Chcete tento výsledok? Potom sa správajte takto:

 • Zaregistrujte svoju stránku v hodnotení Mail.ru.
 • Nastavte počítadlo kódov stránok a logo.
 • Vytvorte publikum na základe údajov získaných pomocou počítadla Top Mail.ru. Ak to chcete urobiť, v časti Publikum platformy MyTarget zadajte ID počítadla.
 • Skontrolujte e-mail, na ktorý je zaregistrovaný čítač hodnotení Mail.ru. Potvrďte, že údaje môžu byť použité platformou MyTarget.
 • Vytvorte nové publikum. Ako zdroj údajov zadajte čítač hodnotenia Mail.ru. Zadajte trvanie opätovného zacielenia. Uložte zmeny.
 • Vytvorte novú reklamnú kampaň. V sekcii „Čo inzerujeme“ vyberte možnosť „Poznámka“. Uveďte odkaz na príspevok v skupine, ktorú chcete zobraziť návštevníkom stránky. V nastaveniach zacielenia začiarknite vytvorené publikum. Pamätajte, že v jednej kampani môžete zacieliť na viac divákov.

Teraz návštevníci stránky pri kontrole noviniek v Odnoklassniki uvidia vybraný príspevok vašej skupiny.

Ako prispôsobiť umiestnenie publikácií podľa plánu

To vám pomôže zachovať plán zverejňovania. Ak chcete naplánovať čas uvoľnenia príspevku, pridajte obsah a kliknite na tlačidlo „Nastaviť dátum a čas publikácie“.

Zadajte čas ukončenia poznámok a uložte zmeny.

Môľete tieľ pouľi »sluľby odloľeného vysielania od iných dodávateľov, napríklad NovaPress.

Ako ovplyvňuje adaptácia stránky mobilnú prevádzku propagáciu skupiny?

Podľa tímu Odnoklassniki sú dve tretiny aktívnych užívateľov tejto siete mobilnými divákmi. Odnoklassniki aplikácie pre Android, podľa Play Market, bol najlepší v roku 2015 v kategórii "Komunikácia a sociálne."

To je dôvod, aby sa okamžite uistiť, že účastníci pohodlne zobraziť vaše stránky na obrazovkách tabliet a smartfónov. Ak zdroj nie je prispôsobený mobilnej prevádzke, prepojenia a oznámenia v skupine budú mať nepriaznivý vplyv na behaviorálne metriky výkonnosti stránky.

Príručku môžete použiť na prispôsobenie lokality mobilnej prevádzke.

Prečo publikovať testy

Na vytvorenie testov použite službu Apester alebo iný nástroj. Nižšie uvedené odporúčania vám pomôžu získať odpoveď:

 • Publikovanie zábavných testov. Upozorňujeme, že predmet dotazníka by sa mal týkať vášho podnikania.
 • Nechajte divákov testovať a chváliť sa svojimi úspechmi.
 • Ponúknuť publiku kvíz, ktorý možno použiť na výber produktu. „Aký druh pokožky máte?“, „Ako používať mobilnú komunikáciu?“, „Ktorý areál bude pre vás ideálnym miestom pre dovolenku?“ - tu je niekoľko nápadov na vytvorenie prieskumu

Ak chcete publikovať test vytvorený pomocou Qzzr.com, skopírujte odkaz v ľavom dolnom rohu obrazovky a vložte ho do poľa „Vytvoriť novú tému“ na stránke skupiny.

Čo ponúknuť účastníkom na vstup do skupiny alebo triedy známky

Neviete, čo ponúknuť divákom výmenou za "triedy" známky alebo skupinové vstupy? Tu sú nápady:

 • Zľavy.
 • Účasť na remíze.
 • Prístup do uzavretej časti lokality.
 • E-book, program, výsledky výskumu.
 • Bezplatné osobné konzultácie.

Mnohí účastníci opustia vašu skupinu a získajú to, čo chcú. Nebojte sa o to. Po prvé, priatelia týchto používateľov uvidia značky triedy. Po druhé, niektorí používatelia zostanú v skupine.

Ako podporiť predplatné skupiny

Nainštalujte stránku Hello Bar s návrhom na pripojenie k skupine na Odnoklassniki. Postupujte takto:

 • Zaregistrujte sa na adrese hellobar.com.
 • Ak používate CMS WordPress, nainštalujte plugin Hello Bar.
 • V servisnom riadku použite voľbu Vytvoriť novú.
 • Na stránke cieľového výberu vyberte možnosť Iné.
 • V nastaveniach vyberte možnosť Click Link.
 • Do poľa Enter Link URL zadajte adresu skupiny v Odnoklassniki.
 • Vyberte spôsob zobrazenia formulára. Môže to byť kontextové okno, stránka v novom okne, okno v dolnej časti stránky alebo formulár na konverziu v hornej časti obrazovky.
 • Prispôsobte si vzhľad formulára.
 • Zadajte text formulára a tlačidlo konverzie.

Uložte a publikujte formulár. Ak ste urobili všetko správne, na stránke sa zobrazí odkaz na skupinu.

Ak chcete použiť kontextové okno na prilákanie účastníkov, vyberte príslušnú možnosť v nastaveniach aplikácie Hello Bar alebo použite doplnok WordPress PopUp.

Ako napísať blog o vašej skupine v Odnoklassniki

Povedzte návštevníkom o existencii skupiny a požiadajte ju, aby sa k nej pripojili. Vysvetlite publiku, prečo by ste mali stráviť minútu a prihlásiť sa do komunity. Uvádzame niekoľko možných dôvodov:

 • Z času na čas publikujete exkluzívny obsah v skupine.
 • Ceny sa vyberajú medzi členmi komunity.
 • V skupine je veľa živých a zaujímavých diskusií.
 • Účastník sa po vstupe do skupiny môže kedykoľvek poradiť s odborníkmi spoločnosti.
 • Členovia skupiny dostávajú zľavy na služby.

Ako inzerovať svoju skupinu vo vyhľadávačoch

Kontextová reklama v službe Yandex.Direct a Google AdWords vás bude stáť viac ako reklamy v službe Odnoklassniki. Ak sa však spoliehate na žiadosti o informácie, náklady na prilákanie účastníkov môžu byť prijateľné. Skúste tento nástroj.

Ako zistiť o existencii skupiny predplatiteľom kanála YouTube

Požiadajte používateľov, aby sa pripojili ku skupine na konci každého videa, ktoré uverejníte v službe YouTube. V popise videí vložte odkaz na komunitu. Motivujte používateľov, aby sa prihlásili na odber skupiny a zobrazili ako prvé exkluzívne video.

Ako používať QR kód na prilákanie účastníkov

Bolo povedané, že väčšina aktívnych spolužiakov Odnoklassniki sú používatelia mobilných telefónov. Prilákať ich do skupiny pomocou kódu QR. Vytlačte si ho na suveníry a tlačiarenské výrobky, balenie, na znamenie pri vchode do kancelárie.

Ak chcete vytvoriť QR kód, použite QR kód alebo podobnú službu.

Ako zistiť o vašej skupine v e-mailovom bulletine

Venujte uvoľnenie poštovej skupiny. To môže byť samostatný list o komunite v Odnoklassniki alebo príbeh o stránkach spoločnosti v rôznych sociálnych sieťach. Pozvite členov, aby sa pripojili k skupine. Motivujte divákov metódami opísanými v kroku 24.

Mal by som zverejniť obsah pre zábavu

Aj keď vyrábate kovové konštrukcie alebo konzultujete s top-manažérmi nadnárodných spoločností, zrieďte obchodné publikácie so zábavnými príspevkami. Tulene, demotivátori, popisy vtipných situácií priťahujú pozornosť a stimulujú reakciu publika.

A čo keď sa usadíte v troll skupine?

Ak je v skupine skutočný troll, zvážte si šťastie. Tento používateľ sa stane takmer hlavným motorom publika. Ak skutoční užívatelia ešte nie sú vhodní pre úlohu trolla, povoľte si jednu techniku ​​skupinovej propagácie. Vytvorte si účet provocateur sami a dajte ho do skupiny.

Venujte pozornosť kvalite účtu. Užívatelia by nemali mať žiadne pochybnosti o tom, že profil patrí skutočnej osobe. Použite ako používateľskú fotografiu, ktorá sa nedá nájsť vo vyhľadávaní. Napríklad, skenovanie a farbu fotografie starého dedka. Pridajte skutočných používateľov k svojim priateľom, pripojte sa k viacerým skupinám, uverejnite príspevky na rôzne témy. Ak je to možné, spravte jedného zo zamestnancov spoločnosti zodpovedných za správu trollu.

Falošný užívateľ by mal predplatiteľov a stimulovať komunikáciu. Troll by nemal urážať členov skupiny a vytvárať prostredie, ktoré je pre členov komunity nepríjemné.

Ako sledovať účinnosť propagácie

Použite ponuku „Viac - Štatistika“. Tu nájdete hlavné ukazovatele výkonnosti skupiny, údaje o príleve a odlivu účastníkov, ako aj informácie o účinnosti konkrétnych publikácií.

Žiadne tajné vozidlá nie sú potrebné na propagáciu v Odnoklassniki.

Ale potrebujete disciplínu a vysoký výkon. Vďaka týmto vlastnostiam môžete pravidelne publikovať užitočný a zaujímavý obsah, podporovať diskusie a komunikovať so správcami priateľských skupín. Budete tiež potrebovať nejakú vynaliezavosť. Pomôže ponúknuť používateľom zaujímavé súťaže, testy a ankety. Nakoniec potrebujete zmysel pre humor. S ním budete môcť prilákať publikum zábavných publikácií.

Nestrácajte čas a peniaze na manipulačné propagačné techniky: nákup hackovaných účtov, spamu, falošných značiek „triedy“ a podobne. S ich pomocou rýchlo zvýšite počet účastníkov v skupine. Bude však pre skutočných používateľov pohodlné byť v rovnakej komunite ako roboty?

P. S. Ak potrebujete kvalitnú skupinovú propagáciu v Odnoklassniki, môžete si ju objednať v našej spoločnosti. Prejdite do sekcie "Propagácia v sociálnych sieťach" a nechajte žiadosť. Naši manažéri vás budú kontaktovať do 15 minút. Kak-raskrutit-Gruppe-v-odnoklassnikakh-poshagovoe-rukovodstvo
#
SMM

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár