Ako používať Flickr na podporu podnikania

Sociálne siete existujú pre komunikáciu, nie pre marketing. Ale to vás nezastaví: publikujete zaujímavý obsah v sieťach, organizujete súťaže, rozprávate o nových produktoch. Nakoniec je to aj komunikácia, však? Problém je, že väčšina značiek si to myslí. Z tohto dôvodu sú spravodajské kanály vašich divákov naplnené marketingovým obsahom, ktorý užívatelia nepoznajú. Ako preraziť reklamný hluk? Snažte sa použiť pre sociálne siete marketing, že väčšina značiek nájsť nevhodné. Jednou z takýchto sietí je Flickr.

Čo je "Flickr"

Flickr je hosting fotografií a videa určený na ukladanie a zdieľanie obsahu. Táto služba má sociálne funkcie: schopnosť spojiť sa s ostatnými používateľmi a sledovať ich publikácie, pripojiť sa k tematickým komunitám, hodnotiť a komentovať fotografie a videá.

Po registrácii je k dispozícii 1 TB miesta na disku. Platený účet, ktorého cena je 50 USD za rok, umožňuje ukladať neobmedzené množstvo informácií.

Ak chcete nahrať fotografiu, musíte zadať svoj osobný účet a použiť tlačidlo Pridať. Počas odovzdávania môžete zadať názov fotografie, pridať popis a značky.

Pomocou ponuky Pridať do albumov môžete nahrať fotografie do albumu a tlačidlo Pridať do skupín vám umožňuje publikovať obsah v skupinách.

V hlavnom menu Flickr sú možnosti You, People, Groups, Explore, Create, Upload. S ich pomocou môžete nájsť a pridať priateľov, ktorých máte záujem, pripojiť sa k skupinám alebo vytvoriť vlastné, vyhľadávať fotografie, odovzdávať nové obrázky a videá. Pomocou vyhľadávacieho formulára môžete nájsť obsah označený príslušnými značkami.

Ako sa líši propagácia vo Flickri od propagácie na Instagram a Pinterest? Na rozdiel od Instagramu nie sú používatelia Flickru zameraní len na seba, na jedlo, oblečenie a miesta, ktoré navštívili. Na rozdiel od Pinterestu, Flickr sa nezmenil na virtuálnu výkladnú skriňu alebo užívateľskú dosku.

Pozrite si tiež: Ako optimalizovať fotografie a riadiť prevádzku z vyhľadávania obrázkov

Aké marketingové úlohy je možné vyriešiť pomocou služby Flickr

Sociálna služba Flickr nie je vhodná na priamy predaj a explicitnú reklamu. Toto vyhlásenie s niektorými výhradami je vhodné aj pre iné sociálne siete. Používatelia a lídri komunity Flickr sú však z marketingového obsahu naozaj zlí. Ak začnete publikovať iba fotografie svojho produktu a v opise uvediete cenu a nutkanie kúpiť, stúpenci sa od vás odhlásia. Publikovanie reklamného obsahu vás tiež môže stáť členstvo v skupine.

Flickr je vhodný na podporu mäkkej značky, neformálnu komunikáciu s potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi, vírusovú distribúciu fotografií. Chcete módne SMM termíny? Flickr je ideálnou platformou pre vizuálne rozprávanie. Môže byť použitý na vyjadrenie publika o vašej spoločnosti, na formovanie potrieb ľudí.

Predstavte si napríklad, že predávate cukrovinky. Ak si vezmete obrázok torty, napíšte cenu a povedzte, že všetci zákazníci dostanú zľavu do konca týždňa, to nebude fungovať. A ak neustále publikujete fotografie svojich kulinárskych majstrovských diel, zúčastňujete sa diskusií v profilových skupinách, komunikujete s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, veľa ľudí sa dozvie o vašej značke. Budú ísť na vaše oficiálne webové stránky, vybrať si produkt, ktorý sa vám páči a objednať.

Ako používať Flickr v marketingu

Ako viete, obrázok stojí za tisíc slov. Ak plánujete používať Flickr na propagáciu svojej značky, buďte pripravení vytvoriť a publikovať tisíce obrázkov. Nižšie nájdete odporúčania, ktoré vám pomôžu efektívne hovoriť o vašom podnikaní.

1. Povedzte príbeh vašej značky a produktu.

Áno, opäť hovoríme o vizuálnom rozprávaní. Musíte vytvárať a publikovať vysokokvalitné fotografie, ktoré sa nejakým spôsobom týkajú vašej firmy a produktu. To je ľahké urobiť, ak kreslíte obrázky, sochárstvo alebo dokonca upiecť buchty na zákazku. A čo keď predávate smartphony a notebooky?

Tím Flickr odpovedá na túto otázku v odporúčaniach na používanie služby organizáciami. Určitý majiteľ predajne bicyklov odfotografuje každého zákazníka a zverejní svoju fotografiu s tovarom. Hovorte, píšete kód? Z vonku to vyzerá nudne, ale spokojní zákazníci žijú niekde v zahraničí? Flickr uvádza príklad technickej spoločnosti, ktorá publikuje videá a fotografie z dobrovoľníckych podujatí a firemných akcií.

Nasledujúce tipy zvýšia účinnosť vašich publikácií:

  • Ponúknite svoje fotografie svojim divákom.
  • Venujte pozornosť kvalite obrazu. Aspoň z času na čas najať profesionálneho fotografa.
  • Pridajte informatívne názvy fotografií a popisov.
  • Pridajte značky, ktoré používatelia vyhľadávajú pre vaše fotografie.
  • Pridajte fotografie do tematických skupín.

Pozri tiež: Ako používať Instagram na podporu podnikania: 13 praktických tipov

2. Využite silu komunít

Pridajte sa k komunitám, ktoré súvisia s vašou oblasťou činnosti. Ak napríklad predávate pečivo, pripojte sa ku všetkým kulinárskym komunitám, ktoré nájdete. Zúčastňujte sa diskusií, hodnotte obsah ostatných používateľov, zdieľajte fotografie iných ľudí.

Vytvorte komunitu. Publikujte svoje vlastné fotografie, ako aj relevantný obsah od iných používateľov. Urob si svoju skupinu zdrojom inšpirácie a túžbou spúšťať potenciálnych zákazníkov.

3. Stimulovať používateľov, aby zdieľali váš obsah.

Toto je zrejmá taktika, ktorá prináša úspech v akejkoľvek sociálnej sieti. Ako stimulovať zdieľanie? Najprv musíte odoslať dobré a originálne fotografie. Tak dobrý a originálny, že si ich užívatelia všimnú medzi tisíckami iných obrázkov.

Po druhé, musíte vziať do úvahy špecifiká Flickr. Urobte stiahnuté obrázky dostupné všetkým používateľom a tiež viditeľné pre vyhľadávanie. V tomto účte vyberte kartu Oprávnenia.

Umožnite všetkým používateľom zobraziť, komentovať a označiť vaše fotografie.

Vyberte si typ licencie Creative Commons, ktorá vám vyhovuje. Jednoducho napríklad používateľom umožnite používať fotografiu na akýkoľvek účel za predpokladu, že je uvedené autorstvo.

Pozrite si tiež: 30+ bezplatné nástroje na vytváranie a spracovanie obrázkov

Uistite sa, že fotografiu možno nájsť pomocou vyhľadávačov.

Ak použijete tieto nastavenia, používatelia sa nebudú báť zdieľať váš obsah.

4. Integrujte Flickr s firemnou stránkou

Ak používate stránku WordPress, pozrite sa na Flickr Photostream alebo iné pluginy, ktoré vám umožnia uverejňovať fotoalbumy na webe. Pre stránky v Drupale môžete použiť príslušné rozšírenie. Pre stránky na Joomla fit tento nástroj.

Ak nechcete používať pluginy, uverejnite na stránke odkaz na svoj profil alebo albumy fotografií. Odkazy na fotografie môžete publikovať aj na iných sociálnych sieťach.

Ak chcete profil zviditeľniť, vyberte príslušnú adresu URL. Ak to chcete urobiť, kliknite na odkaz a zadajte požadovanú adresu. Môžete napríklad použiť názov spoločnosti.

5. Rozviňte svoju sieť kontaktov

Na vyhľadanie kontaktov účastníkov z Facebook a Gmail použite funkciu Nájsť priateľov (People - Find Frinds). Môžete sa tiež prihlásiť na odber používateľských kont, ktoré považujete za zaujímavé.

Je jednoduché propagovať firmu pomocou služby Flickr

V žiadnom prípade nie je o nič ťažšie ako používanie iných sociálnych sietí. Publikovanie zaujímavého obsahu, jeho zviditeľnenie pre divákov, rozšírenie siete účastníkov, účasť v komunitách. Vyhnite sa úprimnej reklame a predaju. Neodosielajte odkazy na vaše stránky pod každú fotografiu, pretože to nie je prijaté na Flickr. Staňte sa zaujímavé pre divákov, potom si nájde možnosť kúpiť si váš produkt.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár