Na integrovaný pokrok pre skeptikov

Komplexná propagácia v očiach podniku je komplexná a nákladná služba, ktorej mnohí sú skeptickí. Ale je to spravodlivé?

Aby sme tento problém objasnili, porozprávame sa s Elizavetou Yazinovou, účtovnou riaditeľkou spoločnosti Texterra, o potrebe integrovanej propagácie na internete. Budem v úlohe podnikateľa, ktorý sa chce presťahovať, ale nechce preplatiť. Elizabeth bude presadzovať zdravý rozum a zdravý internetový marketing.

Elizabeth, dobré popoludnie. Hovorme najprv o cenách. Predstavte si situáciu: Idem na stránku "Texterra" alebo na verejnosti a vidím službu integrovanej propagácie pre 150 000 rubľov. Moje oči sú na čele, pretože to je cena len mesiac. Nie na takýchto rozpočtoch. To je všetko, čo môj malý podnik nepotrebuje, takže chcem objednať iba stránky propagácie vyhľadávačov. Čo na to poviete?

- Po prvé, čo presne vaše stránky potrebuje z dlhodobého hľadiska, čo vám prinesie požadovaný výsledok (nárast návštevnosti, požiadavky z lokality), na začiatku je ťažké povedať. Ale na základe expresného auditu a analýzy bude vedúci predaja schopný vyvodiť prvé závery a navrhnúť, čo presne dá výsledok.

Verím, že všetky stránky potrebujú komplexnú propagáciu. Ďalšia vec je, že niektoré nástroje nie sú vhodné pre všetky podniky. Napríklad, ak je stránka určená pre B2B a potrebujete aplikácie, nemusíte tráviť rozpočet na propagáciu v sociálnych sieťach. Je lepšie minúť tento rozpočet na vedenie pošty.

Po druhé, komplexná propagácia zahŕňa rozsiahlu prácu, ktorá samostatne stojí veľké množstvo. Napríklad na začiatku prvého mesiaca propagácie vykonáme komplexný audit. Samostatne, táto služba stojí od 90 000 rubľov. Potom sa zaväzujeme zbierať sémantické jadro a zostavovať mapu relevantnosti, ktorá bude stáť od 120 000 rubľov. V rámci komplexu sú tieto práce niekoľkokrát lacnejšie.

Predpokladám, že mám také peniaze. Ale teraz sestra kolegyne manželka poradil vyhľadávače propagácia - oni robili miesto a to je teraz v top pozíciách v Yandex. Intuitívne cítim, že nie všetko je tak hladké, ale túžba zachrániť sa len zvyšuje. Existujú nejaké nástroje alebo technológie, aby ste mohli pochopiť: pre mňa je to ja, kto potrebuje komplexnú propagáciu? Nie za nič, ak zaplatím podmienené 150 000?

- Tieto nástroje sú naše vedomosti a skúsenosti. Samozrejme, SEO optimalizácia prinesie minimálne výsledky, ale nedostanete sa ďaleko na samotnú propagáciu vyhľadávačov. Na začiatku nie je možné pochopiť, ktorý nástroj bude fungovať a ktorý nie. Koniec koncov, ešte nevieme, ako budú diváci reagovať na akúkoľvek našu prácu. Neskôr, keď je skupina ponorená do projektu, je v rámci zvolenej stratégie upravený zoznam prác a kanálov na prilákanie Strednej Ázie.

Je nemožné dosiahnuť cieľ za rovnaké peniaze, len s pomocou jedného nástroja? Napríklad, kontextová reklama (výsledok - okamžite), SMM (teraz môžete dokonca vytvoriť internetový obchod vo VC), alebo vo všeobecnom obsahovom marketingu, o ktorom často hovoríte?

- Môžete investovať peniaze kdekoľvek, ale bude to požadovaný výsledok? Takže s kontextovými reklamnými prechodmi na vaše stránky bude. Ale bola vyvinutá z hľadiska jednoduchosti používania, aby sa návštevníci stali potenciálnymi zákazníkmi? Sú stránky stránky relevantné pre žiadosti o reklamu, boli tieto požiadavky spracované? Kontext je stále výsledkom. Koniec reklamného rozpočtu - žiadne prechody.

S propagáciou len v sociálnych sieťach, stratíte veľké publikum, ktorí sú skeptickí k nákupom v sociálnych sieťach.

Je potrebné "poraziť" na všetkých kanáloch, ak sa odtiaľ dostanete aj malé percento divákov. Pokiaľ ide o obsah marketing, stáva sa vlákno, ktoré spája kanály na podporu vašich webových stránok. Normálne písanie článkov nevyrieši váš problém.

Som pripravený presunúť sa a zaplatiť peniaze. Povedz mi, aké úlohy pre moju firmu začnete riešiť?

- Na začiatok - zvýšiť povedomie o značke. Zvýšime dosah vašich divákov, ktorí budú vedieť o vašej spoločnosti, produktoch alebo službách.

Na druhom mieste - zvýšenie počtu návštevníkov na vašich stránkach. Za týmto účelom vypracujeme maximálny počet kanálov na príjem návštevnosti.

Potom dôjde k nárastu návštevnosti a zvýšeniu konverzií návštevníkov na vedenie. S pomocou expertného obsahu vytvoríme na našich webových stránkach cieľové a lojálne publikum a vyvinuté konverzné formuláre, teda formuláre na zachytávanie, zmenia Vašich návštevníkov na zákazníkov.

Môžete uviesť príklady, keď komplexná propagácia priniesla výsledky a pomohla zvýšiť zisky pre ľudí ako som ja?

- Samozrejme existuje mnoho takýchto príkladov:

 • Jazykové centrum "Lexis". Chceli sme objednať redesign stránok od nás. Na začiatku predaja sme začali klásť otázky, aby sme pochopili, aký problém by klient vyriešil zmenou vzhľadu stránky. Odpoveď znie: "Zvýšenie počtu aplikácií z webu." V dôsledku toho bola navrhnutá komplexná propagácia webových stránok, v rámci ktorej bol vytvorený redesign. Okrem práce na stránke napísali obsah na stránku a externé zdroje, spustili e-mail-newsletter, viedli sociálne siete. Šesť mesiacov sa mesačná návštevnosť vyhľadávania zvýšila z 1 783 na 3 036 návštev. Počet aplikácií sa zvyšuje s návštevnosťou.
 • Spoločnosť "Taxi Sand", zaoberajúca sa predajom a dodávkou stavebných materiálov. Obrátili sme sa k nám za udržiavanie kontextovej reklamy. Po analýze situácie klienta sme navrhli kompletné riešenie projektu. V súčasnosti spolupracujeme so spoločnosťou viac ako 4 roky. Len mesačná návštevnosť vyhľadávania sa zvýšila z 1 191 na 24 767 odporúčaní. Je zrejmé, že jednoducho udržanie kontextovej reklamy by takéto výsledky neprinieslo.
 • Štúdio krajinného dizajnu "Garden Design" (umiestnené v Kaliningradskej oblasti) sa na nás obrátilo na jednorazové služby: vytvorenie mapy relevantnosti a vypracovanie stratégie marketingu obsahu. Po vykonanej práci klient zostal s nami na komplexnej propagácii webových stránok. Počas šiestich mesiacov sa návštevnosť z vyhľadávania zvýšila zo 100 na 500 návštev. Pokračuje stabilný rast.

Príklady sú zaujímavé. Všetko vyzerá veľmi dôstojne, ale v živote to tak nie je vždy. Mali ste prípady, keď komplex nepriniesol očakávané výsledky?

- Áno. Mali sme taký projekt na komplexnú propagáciu - non-sieťové Moskva kozmetický salón. Úloha - rast aplikácií z webu. Došlo k nárastu dopravy, ale neboli žiadne žiadosti. Dôvodom bola geografická poloha kabíny. Bol na okraji Moskvy. Toto značne zúžilo publikum. Ak žijete v jednej oblasti Moskvy, potom nebudete chodiť na manikúru v inej oblasti. Výsledkom bolo, ale nie to, čo klient očakával.

Čo je dôvodom zlyhania? Ako ste sa rozišli s týmto klientom?

- Spočiatku mal klient vysoké očakávania. Myslím si, že aj tam je naša chyba, nebrali sme do úvahy všetky nuansy výklenku. Rozlúčka priateľsky. Napriek nedostatku rastu v aplikáciách sa doprava za rok zvýšila štyrikrát, čím sa zvýšila viditeľnosť kabíny.

Hmm ... Len sa nechcem dostať do kategórie klientov s takým finálom. Ako s vami pracovať tak, aby bolo všetko v poriadku?

- Na začiatku budeme s vami diskutovať o tom, na aké ciele pôjdeme. Začneme od nich, urobíme pracovný plán z nástrojov, ktoré potrebujeme. Ak majú obe strany dostatok informácií, potom všetko vyjde.

Poďme hovoriť o správnych nástrojoch. No, na začiatku a pravdu je všetko, čo potrebujete. Ale ak za tri mesiace pochopím, že niečo funguje, ale niečo nefunguje vôbec, môžem sa sústrediť na jeden pracovný nástroj? Súhlasíte s tým, že nemá zmysel platiť za nevykonávané nástroje?

- Stratégia propagácie je samozrejme upravovaná počas celej doby spolupráce. Opäť platí, že zoznam prác na začiatku predaja nie je konštantný. Po prvé, keď projektový tím „cíti“ projekt, bude schopný povedať, čo by malo ísť a čo by nemalo byť plytvaním zdrojmi. Po druhé, trh sa neustále mení a to, čo je relevantné pre propagáciu, nemusí vstúpiť zajtra. Preto súhlasím s tým, že nemá zmysel platiť za nepracujúce veci.

Ale v žiadnom prípade sa nemôže stať, že zostane len jeden nástroj propagácie. Áno, môže to byť tak, že z jedného kanála dostaneme 85% publika. To neznamená, že musíte „skórovať“ na tých 15%, pretože sú situácie, keď kanál môže náhle „odpadnúť“. Hlavným propagačným kanálom projektu je napríklad vyhľadávanie. Náhle Yandex vyhodí aktualizáciu a miesto dočasne spadne do pozície. Ak neexistujú iné kanály, bude to mať negatívny vplyv na projekt.

Nuž, tvrdili ste, že je veľmi, veľmi žiaduce, aby ste všetko používali a nevzdali sa ničoho. Predpokladajme, že súhlasím, že s vami začnem pracovať na komplexnej propagácii stránok. Koniec koncov, v skutočnosti riskujem slušné množstvo a aspoň mesiac práce, ktorá nemôže dať nič rozumného. Aké záruky dávate: podľa výsledku predplatené, ak je to možné, vzdať sa práce, ak sa niečo pokazí?

- Ihneď poviem, že čakanie na výsledok z prvého mesiaca práce je nesprávne. Nebudú pre vás žiadne zásadné zmeny. Ale počas tejto doby bude projektový tím ponorený do projektu, v skutočnosti pripraví prípravné práce na prípravu platformy a stratégie pre ďalší pokrok. Výsledok komplexnej propagácie stránky sa začína prejavovať v 3-6 mesiacoch práce.

Na začiatku môžem poskytnúť záruky na riadenie kvality vášho projektu a plnenie záväzkov vyplývajúcich zo zmluvy. Nie je možné uviesť presné čísla na začiatku spolupráce. Aby sme pochopili, akú reakciu budú mať diváci na naše aktivity na projekte, je potrebné tieto akcie vykonať.

Preto nie je možné hovoriť o presných prognózach a zárukách na konkrétny výsledok na začiatku. Ale po troch mesiacoch práce, keď sa projektový tím ponorí do podrobností projektu, pripravíme pre klienta prognózu a môžeme začať pracovať na KPI: to sú zvyčajne indikátory návštevnosti vyhľadávania alebo počet žiadostí prijatých z lokality.

Je jasné, že nikto neposkytuje absolútne záruky. Potom sa pýtam na druhú stranu: čo mám robiť ja, váš klient, aby som neurobil hlúpe chyby?

- Je potrebné, aby ste organizovali všetky „OS“ v podniku. Naša oblasť zodpovednosti v spôsobe vášho klienta je obmedzená. Potrebujete manažérov, ktorí by mohli napríklad spracovať požiadavky zo stránok. Ste pripravení rozšíriť počet manažérov, ak sa počet žiadostí zvýši?

Stále existujú podniky, ktoré v zásade nepotrebujú webové stránky. Napríklad regionálne taxíky. Takéto spoločnosti majú dostatok pristávacích a kontextových reklám.

Predpokladám, že sa zmestím za všetkých podmienok. Máte tak škodlivé, ale stále klienta pre komplexnú propagáciu. Aký bude náš plán práce? Napíšte priame kroky - od začiatku do konca.

- Prvým krokom je zavolanie projektového tímu, konkrétne správcu účtu, projektového manažéra a obsahového stratéga. Keď zavoláte, poviete o svojom podnikaní, aké problémy narazíte, aké úlohy chcete vyriešiť, ako aj ciele pre prvé mesiace práce. Okrem týchto špecialistov bude na vašom projekte pracovať veľký počet zamestnancov - obchodník, špecialista UX, manažér obsahu, editor, copywriter, korektor, dizajnér.

Po rozhovore doplníte stručný prehľad o projekte, ktorý pomôže projektovému tímu ponoriť sa do detailov a úloh, ktoré sa majú vyriešiť.

Mesačný správca účtov sa s vami dohodne na mesačnom pracovnom pláne. Môžete sledovať priebeh úloh a ich implementáciu v našom firemnom systéme. Každý mesiac dostanete analytickú správu za predchádzajúci mesiac v porovnaní s rôznymi obdobiami, čo vám pomôže vyhodnotiť výsledok spolupráce.

Pre produktívnu prácu potrebujete úzku komunikáciu s klientom, takže naše kontá sú neustále v kontakte a komunikujú prostredníctvom akéhokoľvek vhodného pre klientske kanály (Skype, WhatsApp, Telegram a ďalšie). To umožňuje klientovi neustále si byť vedomí projektu a robí z neho našu prácu transparentnú.

Toto je už vážny rozhovor! Ako potenciálny klient a každý ruský ľud, nemôžem sa pýtať: Dáte zľavu? Ako sa dostať?

- Áno, ak klient je pripravený zaplatiť niekoľko mesiacov komplexnej propagácie naraz, ponúkame zľavu.

Beriem tri mesiace naraz! Akú zľavu dáte?

- Výška zľavy závisí od zvolenej tarify a celkových mesačných nákladov. Zvyčajne sa zľava pohybuje od 5% do 15%.

Úžasné! Ukazuje sa teda, že ak účtujem časť práce svojim zamestnancom (napríklad napíšem články), bude zľava už 25%?

- Veľa klientov na začiatku ponuky časť práce, aby im, takže zavreli svoj dom (priamo v organizácii). Ale záhada je, že zodpovednosť za celý výsledok propagácie webových stránok leží na našej spoločnosti, aj keď vaši manažéri píšu články. Preto bude jednoduchšie pre každého, ak je celá sada nástrojov v rukách našej spoločnosti. Pretože nemôžeme byť zodpovední za kvalitu práce vašich copywriterov a SEO.

To znamená, že vy a profesionáli z nikdy prilákať? Pracujete všetci na mojom projekte?

- Ak sme ponúkli špecialistom a spojili nás s projektom, zodpovednosť za ich prácu leží na nás. Sme pripravení prijať tieto riziká.

Veľmi presvedčivo rozpráva. Takmer pripravený pracovať s vami. Splátka poskytuje?

- Pracujeme len so 100% platbou vopred a to je hlavná pozícia našej spoločnosti.

Všetko je jasné. Musím premýšľať!

- Dosiahnutie výsledku sa odloží na čas, ktorý vám zanechá rozhodovanie. Čím skôr začneme pracovať na projekte, tým skôr budete cítiť výsledky. Čas sú peniaze.

Koľko času si zákazník zvyčajne myslí, aby zvážil všetko a nestratil svoju šancu?

- Existujú odhodlaní zákazníci, ktorí chápu, že musia konať rýchlo. A ich čas na rozhodnutie je minimálny - asi 1 týždeň. Existujú však aj iní zákazníci, ktorí rozhodujú dlho a bolestne. Zaoberáme sa tým pochopením, pretože vieme, čo je to investovať do projektu na dlhú dobu.

Chápem vás. Urobte si čas na tri dni. Mám zavolať alebo ma budete kontaktovať?

- Zvyčajne si pripomíname sami seba. Povedz mi, keď zavoláš?

Zavoláme ti potom. Kedykoľvek. Budem mať vlastného projektového manažéra - správne?

- Áno, správca osobných účtov bude pracovať s vaším projektom, ktorý bude

organizovať všetky práce na projekte a komunikovať s vami.

Chápem vás. Tento týždeň čaká na hovor.

- Bol by som rád, keby som vás videl v radoch našich zákazníkov. Dovidenia.

Obsah:

  Čo si mysleli po rozhovore?

  Klient skeptický:

  Keď zavolajú, zavolám obchodníkovi, nech ho počúvať. Potom sa určite rozhodneme, či to potrebujeme alebo nie.

  Riaditeľ účtu:

  Často sa stretávam s pochybnosťami medzi klientmi pri výbere služby "komplexná propagácia webových stránok". Samozrejme, toto je veľká investícia do projektu. Ale pre tento rozpočet, klient dostane veľký tím skúsených špecialistov - obchodníci, SEO, copywriteri, redaktori a dizajnéri, ktorí nemôžu byť prijatí na tieto rozpočty. Dosiahneme vysoké výsledky z hľadiska zákazníckej prevádzky a ziskov.

  Priatelia, myslíte si, že investície do komplexnej propagačnej služby sú oprávnené za predpokladu, že sú poskytované na najvyššej úrovni?

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár