8 metód propagácie vyhľadávania, čo je už dávno

Algoritmy vyhľadávačov sa neustále menia, ale niektoré z techník používaných SEO pravdepodobne čoskoro oslávia svoje desiate výročie. Ak stroje reagujú na zmeny okamžite, ľudský mozog potrebuje oveľa viac času na prispôsobenie sa. Preto si uvedomenie, že je čas konečne zmeniť taktiku postupu, prichádza k optimalizátorom postupne: niekto už teraz ťaží z výhod "bieleho" SEO a niekto sa stále nemôže dostať z čiernej diery.

V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať metódami propagácie vyhľadávačov, ktoré sa pomaly stávajú minulosťou alebo sú úplne beznádejne zastarané, a čo je najdôležitejšie, ponúkneme účinné alternatívy.

Začnime.

Nákup odkazov

Keď web potrebuje byť povýšený na vrchol, prvá vec, ktorá sa stane optimalizátorom je prepojenie. A to všetko preto, že raz s ich pomocou bolo možné v krátkom čase dosiahnuť úžasné výsledky. Nakoniec však vyhľadávače zistili, že pri vydávaní došlo k úplnému chaosu, začali zlepšovať poradové algoritmy a zaviedli pokuty za umelé väzby. Doteraz nie sú ani zďaleka ideálne, ale v tomto ohľade sa nám podarilo ísť ďaleko.

Hlavná vec je dnes kvalita odkazov, nie množstvo. Katalóg beží, hromadný nákup prenájmu a "večné" odkazy - to všetko je čas odísť v minulosti. Čo prišlo nahradiť? O tomto sme už písali v aktuálnom sprievodcovi budovaním odkazov.

Stručne povedané, je dôležité zamerať sa na prirodzenosť referenčnej hmotnosti. Žiadna automatizácia nenahradí vysoko kvalitné manuálne umiestnenie. Teraz neexistujú prakticky žiadne problémy s platformami pre public relations a zadarmo. Jediný problém je, že pre publikovanie musíte ponúknuť slušný materiál, a preto musíte hľadať dobrého a drahého textára. Na druhej strane takýto materiál (ak sa vykonáva správne) je schopný poskytnúť silný impulz na podporu a zvyšovanie povedomia spoločnosti.

Bezmyšlienkovitý spam na komentáre, fóra a adresáre - trojitý "nie".

Keď už hovoríme o adresároch. DMOZ prestal pridávať stránky v marci a v decembri sa k nemu pripojil aj Yandex. Nie je to najlepší dôkaz, že adresáre musia odísť do dôchodku?

Nízka kvalita obsahu

Obsah bol už dlho vyhlásený za kráľa, ale z nejakého dôvodu ho optimalizátori a webmasteri stále nevenujú dostatočnej pozornosti, nemilosrdne znižujú rozpočty a uprednostňujú lacný veľkoobchod pred kvalitným maloobchodom. Hlavným a stálym indikátorom kvality pre mnohých optimalizátorov je zároveň 100% jedinečnosť. Nevoľnosť, počet zastavovacích slov a ďalšie pochybné metriky sa k nej často pridávajú.

Tak ako v prípade odkazov, aj množstvo obsahu sa dostalo do kvality. Ak skôr nebolo dosť v sieti, a stránky s veľkým počtom článkov 2-3 tisíc znakov by sa mohli dostať na vrchol pre viac požiadaviek, teraz neinformačné materiály jednoducho nekonkurujú. Aj keď v neprítomnosti slušných alternatív (nízkofrekvenčné dotazy) sa takéto texty v extradícii stále dajú nájsť.

Druhým extrémom je pokus o predĺženie odpovede na otázku v niekoľkých vetách za 5-10 tisíc znakov, vrátane článku, ktorý sa aspoň nejako týka témy, a použitie mnohých úvodných (presnejšie "vodných") štruktúr.

Musíme si však uvedomiť, že v dôsledku toho by sa všetko malo znížiť len na jednu metriku - prínos pre čitateľa. Žiadna suma, jedinečnosť alebo nevoľnosť nepridajú hodnotu článku, ktorý nemôže vyriešiť problém používateľa. Ak je téma objemná, napíšte longrid. Vyhľadávače milujú, najmä Google. Keď pár slov je dosť, nepotrebujete naliať vodu. Všeobecne platí, že ak súťažiaci majú stránky s 10k textom, neznamená to, že musíte napísať toľko alebo viac. Zopakujte potreby používateľov.

Zneužitie kľúčových slov

A tu je ďalší bežný postup - spam kľúčové slová v textoch. Najviac tvrdohlaví optimalizátori stále nutne používajú priame záznamy a prideľujú kľúče tučným písmom. V skutočnosti, vyhľadávače sú už dávno múdrejší a dobre zrozumiteľné synonymá a slovné formy. Preto je ľudsky možné a potrebné písať, pričom dôraz by sa mal klásť na čo najúplnejšie zverejnenie témy a používanie súvisiacich termínov. Viac sa o tom dočítate v článku "Ako priviesť stránku na vrchol pomocou skrytej sémantiky (LSI)".

Pre meta tagy platia rovnaké pravidlá. Nie je potrebné uvádzať všetky druhy kľúčov v značkách a. Sú vyplnené predovšetkým pre užívateľov. Áno, názov je potrebné optimalizovať, ale na to stačí jedna kľúčová fráza. Všetko ostatné by malo vyzvať používateľa, aby klikol na odkaz v probléme.

Je lepšie zabudnúť na stratégiu "jedno kľúčové slovo - jeden článok." To znamená, že ak máme niekoľko podobných požiadaviek, môžu a mali by byť zoskupené a použité v rámci jednej longrid pre úplnejšie zverejnenie témy. Výsledkom takéhoto článku bude viac ako tucet podobných stránok pre podobné požiadavky.

Pri registrácii alebo kúpe domény majte na pamäti, že nie je potrebné usilovať sa o presné zadanie kľúčových fráz (potolki-ufa.ru). Doménové meno by malo byť jednoduché a nezabudnuteľné. Žiadne ďalšie bonusy za prítomnosť potrebných fráz vyhľadávačov nedávajú.

Kotvy s priamym vstupom

Hromadný nákup odkazov s kotvami vo forme kľúčovej frázy v priamom vstupe raz dokonale pomohol podporiť požadovanú stránku v hornej časti. Takáto manipulácia tohto problému nebola v prospech užívateľov, pretože príslušné stránky, ktoré nepoužívajú umelé väzby, boli oveľa horšie. Teraz prevalencia v zozname kotiev stránky alebo stránky presných zápisov kľúčových fráz je signálom pre vyhľadávače, aby uplatnili sankcie.

Je dôležité pochopiť, že v súčasných podmienkach je potrebné nielen zriediť a zmeniť frázy v kotvách, ale aj zamerať sa na bezakornye odkazy (najmä pre komerčné stránky). Odkazy by mali vyzerať prirodzene, takže kotviaci text by mal byť čo najrôznejší.

Podvádzanie faktorov správania

Definujúce slovo je podvádzanie. Potom nemôžete pokračovať.

Ale stále pokračujte. Zastaviť používanie podvádzať faktory. To je cesta nikam. "Yandex" je nemilosrdný stránky, ktoré sa snažia napodobňovať akcie skutočných užívateľov. Áno, služby stále existujú a priťahujú sa svojimi cenami a závratnými sľubmi, ale riziko je ignorované.

Texterra má dokonca cool správanie cheat prípade (šok obsah!). Ak vás výsledky nepresvedčia, môžete len pokrčiť ramenami.

Všeobecne platí, že s cieľom, aby nemuseli ničiť nič, dostať sa do práce s vnútorným obsahom, optimalizácia a použiteľnosť stránok. Ak užívatelia nájdu vyčerpávajúce odpovede na svoje otázky a uspokojia potreby pomocou vášho zdroja, nebudete musieť myslieť na vytvorenie falošnej aktivity.

Pobočky a satelity

Stratégia záchvatov pri vyhľadávaní podľa dvoch miest (pobočiek) je tiež zastaraná. Namiesto strhávania desiatok miest na rovnaký účel, lepšie čerpanie hlavného zdroja.

To isté platí pre satelity. Teraz existuje toľko príležitostí pre voľné prepojenie budovy (aspoň v runet), že je potrebné myslieť vážne o realizovateľnosti vytvorenia siete "podporných" miest. Berúc do úvahy, že ich kvalita, spravidla ponecháva veľa na želaní (teda ako darcovia, sú pochybné), a obsah bude stáť slušné množstvo.

Zacielenie na návštevnosť na ploche

Osobne som nerozmýšľal o optimalizácii stránky pre mobilné zariadenia, kým som zistil, že leví podiel prevádzky (a teda aj príjmy) stránky pripadá na mobilných používateľov.

Toto radikálne mení situáciu a núti nás optimalizovať stránku pre mobilné zariadenia (rôzne manipulácie na zvýšenie rýchlosti ich načítania, adaptívny dizajn, turbo stránky, AMP a mnoho ďalšieho).

"Footwoman" text v produktových katalógoch

Stránky sa ľahšie propagujú, keď je text. Optimizátori, samozrejme, priniesli túto myšlienku do absolútneho stavu a začali umiestňovať texty do produktových katalógov. A pretože text na stránkach ešte nie je potrebný pre užívateľov, môžete si to s kľúčovými slovami pre najviac nežiaduce a skryť pred ich očami. Tak žili pred príchodom "Baden-Badenu".

Hlavnou úlohou nového algoritmu Yandex „Baden-Baden“ je práve hľadanie seo-textov. Ak má stránka plátno textu v sekciách, ale zároveň má vysokú kvalitu a užitočnosť pre používateľa, nie je s tým nič zlé.

V súčasnosti však ľudia odstavujú veľké texty a očakávajú, že získajú základné informácie čítaním 2-3 riadkov textu. To je dôvod, prečo všetci webmasteri buď text v sekciách odstránia (ak vyhľadávací robot nepotrebuje, aby určil relevantnosť), alebo napíšte maximálne 500 znakov a umiestnite ho na začiatok katalógu. Tento spôsob tvorby textov roboty dávajú maximálnu preferenciu.

Pre footcloth, korekcie boli zadané v podobnom formáte: hlavné informácie boli oddelené v hornej časti stránky, a zvyšok textu, ak to nebolo užitočné, bol ponechaný na dne.

záver

Je najvyšší čas, aby optimalizátori pochopili, že všetky metódy manipulácie s vyhľadávaním sú v rozpore s potrebami používateľov, preto sa s nimi vyhľadávače budú vždy aktívne zaoberať. Aj keď vám niektoré z vyššie uvedených benefitov osobne prospievajú, je tu veľká pravdepodobnosť, že v blízkej budúcnosti vzniknú vážne problémy. Ale majitelia stránok vytvorených pre ľudí, ktorí používajú výlučne bielu propagáciu, nemajú v budúcnosti absolútne nič strach. Záleží teda na tom, ktorú stratégiu rozvoja si vyberiete: rýchlo dobite vrchol a rýchlo z neho upadnite, alebo pomaly, ale iste sa pohybujte smerom k nemu, pevne upevnené na každej pozícii.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár