Oh, to bude: Google opäť odstránil hĺbkové články z tohto problému. Prečo?

Odstránenie podrobných článkov z problému spoločnosti Google je podobné sezónnym zmenám. Naposledy sa podobná "kríza" stala v apríli 2016. Po troch rokoch, až do apríla, nedosiahli trochu - rozhodli sa bombardovať v polovici marca.

Mimochodom, posledný hĺbkový článok sa vrátil k vydaniu v presne 2 týždne. Čo sa stane tentoraz? Budeme rozumieť spolu s odborníkom.

Aké sú podrobné články a ako to fungovalo pre spoločnosť Google pred odstránením

V ruštine "in-hĺbkové články" je preložené ako "in-hĺbkové články." Google je blok, v ktorom (boli) zahrnuté 3 veľké články na konkrétnu tému. Okrem toho tieto články nie sú vždy umiestnené na prvých stranách problému, niekedy dokonca aj na najďalej.

Prečo potrebujeme takúto jednotku? Jednoducho povedané, aby sme spoločnosti Google pomohli presne pochopiť, čo používateľ chce. Napríklad zadal dotaz "benzín". Čo ho zaujíma: ceny, zloženie alebo ako vyrobiť palivo doma? Tu Google mu ponúka podrobné články: "Vyberte, učte sa a uvidíme, čo vás presne zaujíma."

Prečítajte si viac o podrobných článkoch v článku „Čo je to„ hĺbkové články “a ako sa dostať do TOP problematiky Google pomocou nich“.

S cieľom pochopiť princíp in-hĺbkové články práce v praxi, som hovoril s odborníkom SEO podporu Alexey Lazutin.

„Hlavnou črtou podrobných článkov bolo poskytnúť používateľom podrobnejšie informácie o konkrétnych veciach, vrátane článkov týkajúcich sa žiadosti, uverejnených na nezávislých mediálnych stránkach.

Pre mnoho úzko zameraných stránok to bola skvelá príležitosť dostať prevádzku. Raz som viedol informačný projekt vo veľmi úzkom výklenku. A odkaz na tento projekt sa náhodou dostal do „hĺbkových článkov“. Na tento účel som nič neurobil - spravil som svoju prácu s vysokou kvalitou. Takže projektová prevádzka vzrástla z takmer 200 hostiteľov denne na 3 000 (!). Ale úspech je prchavá vec. Spojenie náhle zmizlo po 1,5 mesiaci.

Odstrániť hĺbkové články - dočasne alebo navždy?

Prvýkrát sa v roku 2013 objavil blok hlbokých článkov v problematike Google (v ruskom priestore - v roku 2014). V roku 2016 bola jednotka z emisie odstránená, o 2 týždne neskôr.

Potom experti na vyhľadávače vysvetlili dočasné odstránenie potreby. Upravili a odstránili chyby, ktoré sa nejako objavili v probléme. Je pravda, že od posledného zmiznutia nedošlo k žiadnym významným zmenám.

Prečo je blok podrobných článkov odstránený z problému? Neexistujú žiadne oficiálne pripomienky, ale podľa odborníkov je to nejaké ďalšie dočasné opatrenie. Takmer nikto nepochybuje o tom, že sa jednotka opäť vráti vo svojej predchádzajúcej podobe.

Blok sám zmizol z problému, ale články zostali. Sú napísané a čítané. Vďaka nim sa zvyšuje návštevnosť stránok.

Takže ak, kvôli správam, ste prestali písať veľké, dobre vyvinuté články pre vaše stránky, pokračujte v práci. Zamerajte sa na výhody pre čitateľa.

Zanechajte Svoj Komentár