6 služieb na sledovanie reklamných konkurentov s cieľom pomôcť ušetriť rozpočet na reklamu

Prečo utrácať peniaze za reklamy a nastavenia kampaní, ak pre vás konkurenti už urobili všetko? Týchto 6 služieb pomôže pomocou niekoľkých kliknutí nájsť reklamy vo vašom nika, pozri ich podrobné štatistiky a cieľové publikum. Sledujte a analyzujte reklamy konkurentov v sieťach s ukážkami, reklamách Google, Yandex.Direct, myTarget a sociálnych sieťach.

Publer

Vydavateľ je služba pre monitorovanie reklamných príspevkov v sociálnych sieťach, reklám na stránkach myTarget, sieťach s ukážkami, zacielenie na VKontakte a Instagram.

Reklamné miesta v sociálnych sieťach

Nástroj umožňuje sledovať reklamné príspevky na Facebooku, Instagrame, VKontakte a Odnoklassniki.

Vyhľadajte položky konkurentov vyhľadávaním kľúčových slov v reklamnom texte alebo ID skupiny, ak chcete analyzovať reklamy v konkrétnej komunite.

Použite triedenie podľa popularity, angažovanosti, repostu, komentárov a názorov, alebo obmedzte počet príspevkov a cien príspevku, aby ste mohli zobraziť príspevky iba vo veľkých komunitách.

Zacieliť na „VK“ a myTarget

V sekcii Target VK môžete sledovať reklamy v mobilných aplikáciách, na pracovnej ploche a zacielené príspevky v mene komunít. V sekcii myTarget - hlavolamy, reklamné aplikácie, reklamy na mobilných stránkach a vo web-páske.

Filtre umožňujú vyhľadávať reklamy podľa času v oddelení a nastavení zacielenia: krajinu, vek a pohlavie publika. A môžete zoradiť podľa popularity alebo dátumu pridania.

Výsledky prezentácie zobrazujú publikum pre reklamu, dobu zobrazenia, počet zobrazení a platformu, ak je aplikácia inzerovaná. Ak chcete prejsť na podrobnú reklamnú kartu, môžete zobraziť rozvrh relácií podľa dní a všetky kreatívy od tohto inzerenta.

Cieľ služby Instagram

Nájdite zacielené reklamy na Instagrame slovom v reklamnom texte. Filtrovať podľa zobrazení, komentárov, rád, platformy a formátu: obrázok alebo video. Môžete tiež zobraziť reklamy, ktoré vedú iba na stránku alebo si aplikáciu prevziať. Triedenie je možné podľa novosti, frekvencie výskytu na páske, komentárov alebo rád.

Ak chcete analyzovať účinnosť nájdených reklám, porovnajte počet zobrazení a reakcií používateľov.

Ukážkové siete

Služba monitoruje 32 sietí siete. Ak chcete nájsť efektívne teasers, triediť výsledky podľa popularity a nastaviť obdobie dojmov. Ak reklama trvala päť dní, s najväčšou pravdepodobnosťou prináša inzerentovi zisk.

Naproti každej sieti je napísaný počet teaserov umiestnených v nej na vašu žiadosť. Vďaka tomu môžete sledovať, kde sú vaši konkurenti častejšie inzerovaní.

Reklamy, ktoré sa vám páčia, možno zaznamenať a exportovať pomocou súboru programu Excel. A aby sme ich mohli nahrať do akejkoľvek siete s ukážkami, pridajte do projektu ukážky, vytvorte nový alebo vyberte existujúci. Prejdite na kartu Projekty. Ak reklamy, ktoré ste pridali, nie sú vhodné pre webový formát, vlastník ponúkne ich úpravu nahradením fotografie alebo prepísaním textu. Po zmenách môžete spustiť reklamnú kampaň s už testovanými kreatívami.

tarify

balíček

Demo prístup

24 hodín

1 mesiac

2 mesiace

3 mesiace

6 mesiacov

12 mesiacov

funkčné

Obmedzený počet reklám na jedno číslo a počet žiadostí

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

Náklady na

zadarmo

400 rubľov

3 000 rubľov

5 000 rubľov

- 17 %

7 000 rubľov

- 22 %

12 000 rubľov

- 33 %

20 000 rubľov

- 44 %

AdvanceTS

AdvanceTS vám umožňuje sledovať záznamy v sociálnych sieťach, reklamy v sieťach „VC“, myTarget a teaser.

Reklamné miesta v sociálnych sieťach

Vyhľadajte frázu v texte alebo odkaz na konkrétnu komunitu. Pomocou filtra môžete nájsť príspevky s určitým počtom rád, komentárov a ukazovateľa ER.

V časti Instagram môžete obmedziť vyhľadávanie na obsah príspevku výberom iba fotografie alebo videa. V "VK" - cena za poštu, za 1000 zobrazení, počet repostov a typ odkazu: externý alebo vedúci k inej komunite.

Pozrite si podrobné štatistiky pre každý príspevok a súvisiace príspevky, aby ste zistili, ako šli k publiku iných používateľov.

Zacieliť na „VK“ a myTarget

V sekcii „VK“ môžete triediť reklamy podľa typu obsahu: videá, gify, ankety, wiki stránky atď.

 • "Ukážky" - malý obrázok s názvom a textom, ktorý sa nachádza na ľavej strane obrazovky.

 • „Reklamy“ sú natívne reklamy zobrazené v informačnom kanáli ako príspevok komunity.

 • "Carousel" - posuvník z niekoľkých obrázkov s podpisom, ktorý sa zobrazuje aj v informačnom kanáli používateľov.

Do môjho zariadenia myTarget sa pridajú ďalšie dva formáty. "Multiformat" - reklamy zobrazené v mobile a na pracovnej ploche v zdroji správ. A "Banner" - veľký obrázok, ktorý je umiestnený v reklamných blokoch stránok.

Reklamy môžete triediť v službe myTarget podľa umiestnení lokalít: „Môj svet“, „OK“, „VK“ a ďalších. A tiež na nastaveniach zacielenia: OS, pohlavie, vek, krajina a tvorivý život.

Reklamné formáty v službe myTarget a zacielená reklama „VK“

Predbežná reklamná karta zobrazuje nastavenia zacielenia, lokalitu, čas na odskrutkovanie a počet zobrazení. A podrobne - všetky reklamy na rovnakom prepojení a rozvrhu programu.

Ukážkové siete

Môžete filtrovať ukážky podľa dátumu pridania, siete, typ (animovaný alebo statický), prehliadač, životnosť a geografia relácií.

Existuje triedenie podľa dátumu pridania a ukazovateľa popularity - ide o internú metriku služby vypočítanú z počtu zobrazení a času v relácii.

Keď prejdete na reklamy, zobrazí sa karta so štatistikami a nastaveniami.

Ďalšie možnosti práce s teaser sieťami:

 • pridajte kreatívy do obľúbených

 • exportovať do Excelu alebo do archívu,

 • nahrať do siete ukážok priamo zo služby.

tarify

balíček

Demo prístup

Profesionálny, 1 mesiac

All inclusive, 1 mesiac

funkčné

 • Žiadny export obrázkov a textov

 • Stiahnuť iba 8 teaser sietí

 • Obmedzený počet reklám na jedno číslo a počet žiadostí

žiadne obmedzenia

 • Neobmedzená funkčnosť

 • Prístup API

 • Možnosť pripojenia ďalších účtov s 50% zľavou (pri pripájaní z 2 účtov)

 • Osobný manažér

Náklady na

zadarmo

2799 rubľov alebo 1959 pri platení za rok

5699 rubľov alebo 3989 pri platení za rok

AdMobiSpy

AdMobiSpy nástroj umožňuje sledovať cielenú reklamu, reklamu v pop-up a mobilné siete, a tiež poskytuje podrobné analýzy reklamných aplikácií.

Zacieliť na „VK“ a myTarget

AdMobiSpy umožňuje vyhľadávať reklamy v hlavolam, binárne, karusel, bannery a video formáty. Ak chcete zistiť, ktoré z nich najlepšie fungujú vo vašom odbore, porovnajte počet kreatív každého formátu na požiadanie.

Pre životnosť reklamy je k dispozícii filter. Operačný systém: Android, iOS, Windows, Mac, Linux. Publikum: pohlavie, vek a krajina. V sekcii myTarget sa pridáva výber typu reklamy: či sú spustené iba rozhodcami alebo umiestnené výlučne značkami. A triedenie podľa umiestnení lokalít, ako napríklad „Môj svet“, „Spolužiaci“, „VK“ a iní.

Sledujte vydanie novej stránky, aplikácie alebo konkrétnych tém. Ak to chcete urobiť, zadajte kľúčové slovo do vyhľadávacieho riadku, adresu požadovaného zdroja alebo názov aplikácie a kliknite na tlačidlo „Nasledovať“ napravo od tlačidla „Nájsť“.

Vľavo kliknite na reklamu vo vydaní, objaví sa karta so štatistikou: platforma, čas zobrazenia, nastavenia kampane, zariadenie, typ reklamy a počet zobrazení. Pokiaľ ide o podrobný popis, zobrazia sa všetky reklamy inzerenta a harmonogram zhôd.

Vyskakovacia sieť

Karta Popup Networks (Zobrazovacie siete) zobrazuje reklamné modálne okná. Vo filtroch si môžete vybrať sieť, cez ktorú bola reklama spustená, krajinu, dobu zobrazenia, operačný systém a prehliadač. A v otázke - pozri štatistiku inzercie.

Mobilné siete

V tejto časti môžete analyzovať reklamu aplikácií, ktoré sú hosťované prostredníctvom mobilných sietí. Ak chcete tak urobiť, zadajte kľúčové slovo do reklamy alebo názov aplikácie na paneli vyhľadávania. Nastavenia zobrazujú, koľko reklám je umiestnených v každej reklamnej sieti, distribúciu podľa krajiny a aký typ reklamy je viac: bannery, videá, text alebo ukážky.

Vo filtroch môžete obmedziť vyhľadávanie podľa konkrétneho operačného systému, typu zariadenia a triediť reklamy podľa popularity.

Analytika reklám pre mobilné aplikácie

V AdMobiSpy máte prístup k úplným štatistikám mobilných stránok a aplikácií. Vo filtri nájdeme konkurenta podľa predmetu, kľúčovú frázu alebo vyhľadávače podľa vývojára. Vyberte si obchod, kde si môžete stiahnuť aplikáciu: Google Play alebo App Store. Obmedzujeme obdobie, na ktoré je potrebné analyzovať reklamu.

Na karte žiadosti sa môžete dozvedieť:

 • Počet zobrazení za určité obdobie v službe myTarget.

 • Pohlavie a vek tých, ktorí majú nastavené reklamné aplikácie.

 • Najefektívnejšie kreatívy.

Vyvinul aplikáciu? Teraz je čas urobiť jeho marketing. Vykonávame audit, vypracujeme stratégiu a spustíme reklamné kampane na podporu mobilných aplikácií.

tarify

balíček

frimium

Základné, 1 mesiac

Profesionálny, 1 mesiac

Podnik, 1 mesiac

funkčné

 • Základné reklamy na 6 mesiacov

 • Obmedzenie na krajiny a reklamné siete

 • Nie je možnosť exportovať reklamy

 • 5 žiadostí za deň

 • 20 sporných pozícií

 • Funkcia "Sledovať", "Aplikácia Analytics" a "Podobné oznámenia" nie sú k dispozícii

 • Základné reklamy na 6 mesiacov

 • "Sledovať" nemôže byť viac ako 5 spúšťačov

 • Exportovať až 1000 reklám

 • K dispozícii je 8 krajín a 9 reklamných sietí

 • Ostatné funkcie sú dostupné bez obmedzenia.

 • Existuje osobný manažér

 • Neobmedzená základňa reklám

 • "Nasledujte" môžete

 • nie viac ako 50 spúšťačov

 • Export až 10 000 reklám

 • Ostatné funkcie sú dostupné bez obmedzenia.

 • Existuje osobný manažér

 • Neobmedzená základňa reklám

 • Všetky funkcie sú dostupné bez obmedzenia.

 • Existuje osobný manažér

 • Možnosť využívať službu až pre 3 používateľov

 • Možnosť nahrať všetky kreatívy na požiadanie alebo integrovať údaje s vlastnými aplikáciami

Náklady na

zadarmo

2565 rubľov alebo 2145 pri platení za rok

9685 rubľov alebo 8255 ak platíte za rok

16185 rubľov alebo 13780 pri platení za rok

Telemeter

Telemetr je nástroj na vyhľadávanie a analýzu kanálov a nahrávok v telegrame, ale v jeho funkcii sa zaujímame len o sekciu "Reklamy". Na tejto karte môžete pomocou vyhľadávania podľa kľúča alebo odkazu na konkrétny kanál vyhľadávať reklamné príspevky. A sledovať najobľúbenejšie, triediť ich podľa názorov.

Na záznamovej karte sú informácie o počte zobrazení a repostoch, ukazovateli zapojenia, rozvrhu názorov o hodine. Môžete si tiež prezerať všetky kanály publikačných publikácií.

tarify

balíček

Demo prístup

1 mesiac

2 mesiace

3 mesiace

6 mesiacov

funkčné

Obmedzený počet reklám na jedno číslo a počet žiadostí

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

Náklady na

zadarmo

1 500 rubľov

2 600 rubľov

- 13 %

3 700 rubľov

- 18 %

7 000 rubľov

- 22 %

Adlover

Adlover - nástroj od vývojárov predchádzajúcej služby. Jeho účelom je monitorovať príbehy Instagramu. To vám dáva možnosť zobraziť reklamy v dvoch formátoch. Príbehy z cielených reklám uverejnených prostredníctvom inzercie na Facebooku. A príbehy zaslané prostredníctvom aplikácie bloggerov a stránok s poplatkami.

Ak chcete nájsť správnu reklamu, použite vyhľadávanie podľa slova v texte, odkaze alebo používateľskom mene. Filtrovať podľa typu obsahu: video alebo statické, podľa počtu predplatiteľov profilu. Zoradiť podľa dátumu zobrazenia, frekvencie výskytu príbehov v používateľských informačných kanáloch, zobrazení a rád.

V sekcii "Príbehy" môžete prejsť na všetky reklamné príbehy v profile, stiahnuť kreatívu, prejsť do nej v aplikácii alebo pridať do záložiek. V sekcii „Ukážky“ môžete tiež sledovať štatistiky histórie: trvanie uverejnenia, počet rád, komentárov a zobrazení.

tarify

balíček

Demo prístup

1 mesiac

2 mesiace

3 mesiace

6 mesiacov

funkčné

Obmedzený počet reklám na jedno číslo a počet žiadostí

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

žiadne obmedzenia

Náklady na

zadarmo

1 500 rubľov

2 600 rubľov

- 13 %

3 700 rubľov

- 18 %

7 000 rubľov

- 22 %

Spywords

Pri mediálnej reklame sme prišli na kontext. Spywords umožňuje vyhľadávať reklamy konkurentov v službe Yandex.Direct a Reklamy Google.

Ak chcete nájsť reklamy, napíšte kľúčový dopyt do panela vyhľadávania, vyberte oblasť a vyhľadávací nástroj, v ktorom chcete analyzovať reklamy.

V tomto probléme služba zobrazí reklamný text, doménu inzerovanej stránky a celkový počet žiadostí, na ktoré tento inzerent umiestni reklamu.

Kliknutím na počet žiadostí v pravom stĺpci prejdite na stránku, na ktorej vidíme všetky reklamy inzerenta, na aké požiadavky sa zobrazujú, ich pozíciu v probléme, cenu za kliknutie a počet zobrazení za mesiac.

Ak inzerujete iba v Yandex.Direct, môžete použiť vyhľadávanie platených reklám v Yandex. Vyhľadávací nástroj neposkytuje podrobné štatistiky pre každú reklamu a inzerenta. Ukazuje však všetky inzeráty pre vašu žiadosť zadarmo.

tarify

balíček

Demo prístup

pre

Unlim

funkčné

Až 5 výpisov na vydanie

 • Až 5 000 riadkov na problém

 • Možnosť exportovať údaje

 • Nekonečný počet riadkov vo vydaní

 • Možnosť exportovať údaje

Náklady na

zadarmo

1 950 rubľov mesačne

4 950 rubľov mesačne

Prečo dávať pozor na konkurentov

Opakujte úspešný prípad. Nájdite najefektívnejšiu reklamu vo svojom výklenku podľa mien, repostov, zobrazení alebo časov zobrazenia. Po pochopení, ktoré zásady alebo techniky v reklamách priťahujú používateľov, ich použite na vytvorenie vlastných kreatív. Predpokladajme, že zistíte, že fotografie s veľkým obrazom tovaru fungujú dobre - vyskúšajte podobné.

Vyniknúť na trhu. Vedieť, čo vaša konkurencia 'sľubuje reklama, rozvíjať jedinečnú ponuku, ktorá bude výhodnejšie pre vašich zákazníkov. Ak konkurenti hovoria o zľavách a nízkych cenách - napíšte o vysokej kvalite. Po analýze štýlu, farebnej palety a scén reklám vo vašom výklenku vytvorte radikálne odlišné kreatívy. Ak väčšina reklamy vyniká vďaka jasným farbám - hrať na kontrast, čiernobiele obrázky.

Spoznajte svoje publikum. Väčšina služieb ukazuje nielen reklamy, ale aj siete, platformy, komunity, v ktorých sa nachádzajú. Ak hovoríme o cieli, potom sa môžete pozrieť aj na pohlavie, vek a krajinu publika, ktoré propagujete. Ak zistíte zacielenie a zdroje konkurentov, pochopíte, komu a kde chcete zobraziť svoje reklamy. Ak sú napríklad príspevky propagujúce podobné produkty častejšie nájdené na verejnosti s ženským publikom vo veku 18-21 rokov, radšej by ste si vybrali komunitu „Tri metre nad oblohou“ alebo „Ďakujem otcovi za charakter“ než „Domáce recepty“.

Zanechajte Svoj Komentár