Google Analytics pre začiatočníkov: najobsiahlejší sprievodca v Runet

Služba Google Analytics je služba na analýzu správania používateľov a používateľov lokality. To je hlavný nástroj pre majiteľov webových stránok a internet marketingu pre seo stránky propagácie.

Čo môžete urobiť v službe Google Analytics:

 • Dodržujte činy návštevníkov;
 • Čítať konverziu;
 • Sledovanie udalostí súvisiacich s podnikaním;
 • Vykonajte testovanie A / B;
 • Analyzujte účinnosť rôznych reklamných kanálov;
 • Sledujte, čo sa deje na stránke v reálnom čase;
 • Ďalších 100.500 užitočných vecí.

V tejto príručke som sa snažil zvážiť všetky funkcie služby. Sprievodca sa ukázal byť veľmi rozsiahlym - takmer 300 snímok obrazovky a viac ako 70 000 znakov. Je nepravdepodobné, že by ste to zvládli naraz, takže ho uložte do záložiek, chatujte v sociálnych sieťach a vráťte sa k nemu podľa potreby. Poďme!

Začíname so službou Google Analytics

Prejdite na hlavnú stránku služby. Kliknite na položku Prihlásiť sa alebo Registrovať. Neexistuje žiadny rozdiel - stále hádzate na prihlasovaciu stránku.

Ak chcete pracovať so službou, potrebujete účet Google. Ak nie, vytvorte ho.

Pri prvej návšteve sa dostanete na úvodnú stránku. Kliknite na "Register".

Môžete sledovať svoje webové stránky alebo mobilné aplikácie. V každom prípade musíte zadať:

 • Názov účtu - tak, aby nedošlo k zámene, ak existuje veľa z nich. Na jednom účte môžete sledovať viacero lokalít. Na jednom účte Google môžete vytvoriť až 100 účtov.
 • Názov webovej stránky (aplikácia) - na zjednodušenie navigácie, ak máte veľa z nich.
 • Adresy URL sú určené iba pre webové stránky.
 • Priemysel - premýšľajte o tom, ktorá kategória je vám bližšie. V budúcnosti môžete porovnať svoju výkonnosť s priemernými priemernými hodnotami. Viac kategórií neovplyvňuje nič.
 • Časové pásmo je pre správy, aby dorazili v normálnom čase, nie v 3:00.
 • Nastavenia zdieľania údajov - môžete povoliť alebo zakázať spoločnosti Google používanie vašich štatistík na vlastné účely. Služba zhromažďuje informácie anonymne, takže sa nemusíte báť - nikto nepozná vašu konverziu a účasť.

Keď je všetko pripravené, kliknite na "Získať ID sledovania".

Prečítajte si podmienky zmluvy a akceptujte ju. Prejdite na nasledujúci krok.

Pripojenie k lokalite

Ak chcete, aby nástroj Google Analytics zhromažďoval údaje o vašej lokalite, musíte nainštalovať počítadlo. Toto je skript, ktorý sa načítava na každú stránku, zhromažďuje štatistiky a odosiela ju spoločnosti Google.

Existujú 4 spôsoby pripojenia glukomeru:

 • Vložte skript do kódu lokality. Ak chcete, aby analytika fungovala na všetkých stránkach, umiestnite počítadlo do záhlavia alebo päty.

Skopírujte kód z časti sledovania webových stránok.

Teraz otvorte kód vašej stránky a vložte skript tam. Najlepšie je umiestniť ju do záhlavia medzi značky a.

 • Vytvoriť súbor analyticsTracking.php a tam vložte skript. Pridať riadok na všetky stránky
 • Prostredníctvom Správcu značiek Google pripojíte skript kontajnera k lokalite. V tomto kontajneri môžete umiestniť viacero skriptov. Napríklad Google Analytics a Yandex.Metrica. V dôsledku toho nemusíte zakaždým šplhať do kódu a niečo tam meniť. Upravený kontajner - zmeny sa prejavia.
 • Prostredníctvom pluginu pre WordPress. Stačí zadať ID účtu v službe Google Analytics.

Nainštalujte nasledujúce pluginy a aktivujte ich: Google Analytics od spoločnosti MonsterInsights.

Pozri tiež: Čo robiť, keď vaše svrbenie rúk: poradenstvo a hackovanie života pre pokročilých používateľov programu WordPress

Teraz prejdite na nastavenia doplnkov a skopírujte ID sledovania (uvedené na webovej stránke Google Analytics) do poľa ID služby Google Analytics. Nezabudnite uložiť zmeny. Plugin MonsterInsights vám umožňuje pripojiť sa prostredníctvom účtu Google. Stačí sa len prihlásiť - a nájde zdroje, ktoré sledujete.

Vyberte jednu z metód a pripojte Google Analytics k svojej stránke. Odporúčam vám použiť Správcu značiek - určite používate aj Yandex.Metrica. A možno niečo iné (napr. Karty, napríklad).

Ak ste omylom zatvorili stránku a nemôžete nájsť kód sledovania a vaše ID, prejdite na "Administrátor" → "Zdroj" → "Kód sledovania" → "Kód sledovania".

Štatistika sa nemusí zobraziť okamžite. Nebojte sa. Napríklad baňa bola naložená v priebehu niekoľkých hodín.

Hierarchia v službe Google Analytics

V službe Google Analytics existujú 3 úrovne hierarchie: účet, zdroj a prezentácia.

Účet je niečo ako adresár pre podobné stránky. Do svojho účtu môžete pridať niekoľko zdrojov a naraz použiť niektoré nastavenia. Napríklad otvorený prístup k iným používateľom. Celkovo môžete mať 100 účtov.

Zdrojom je stránka alebo aplikácia, ktorú sledujete. Na jednom účte môže byť až 50 zdrojov.

Zobrazenie je súbor nastavení a prehľadov. Môžu vytvárať rôzne ciele, nastaviť upozornenia a umožniť prístup rôznym ľuďom. Napríklad v jednom pohľade uvidíte všetky údaje a v druhom - iba pre konkrétnu subdoménu. Pre každý zdroj možno vytvoriť až 25 zobrazení.

Prehľad rozhrania

Najprv zvážte, ktoré sekcie sú v službe Google Analytics a čo sa v nich nachádza. Ďalšie informácie budú o ďalších nástrojoch.

V ponuke sú 4 sekcie:

 • Domovská stránka.
 • Reports.
 • Moje prehľady.
 • Administrátor.

Domovská stránka

Zoznam Vašich účtov a sledovaných stránok. A hlavné údaje o nich: počet zasadnutí, ich priemerné trvanie, miera odchodov a konverzie.

Tlačidlá v ľavom hornom rohu umožňujú otvoriť alebo zatvoriť všetky priečinky.

Pomocou tlačidiel "Mode" môžete prepínať medzi zobrazením vo forme zoznamu a podpriečinkov (konto → webová stránka → štatistika).

Najpotrebnejšie projekty môžete označiť hviezdičkou.

Teraz môžete kliknúť na tlačidlo "Označené" a zobraziť iba dôležité stránky. Pohodlne, ak máte veľa projektov, ale niektoré používate výrazne častejšie.

No, hľadanie je tam, kde sa bez neho.

Môžete tiež určiť časové obdobie, pre ktoré chcete zobraziť štatistiky. Stačí kliknúť na dátum a vybrať rozsah.

Ak zaškrtnete "Porovnať s" - služba ukáže, ako sa ukazovatele zmenili v porovnaní s minulosťou. Nezabudnite zadať druhý časový interval.

správy

Hlavná časť, s ktorou budete pracovať najčastejšie. Tu môžete vidieť akékoľvek štatistiky, nastaviť ciele pre výpočet konverzie a vytvoriť súhrny.

Vľavo je menu pre navigáciu v rôznych prehľadoch. Kliknite na sekciu a rozbaľte ju a pozrite si zoznam podsekcií (ktoré môžu mať aj podsekcie).

Alebo do vyhľadávania zadajte názov prehľadu.

V hornej časti stránky je ponuka. Môžete odoslať prehľad e-mailom, exportovať ho ako tabuľku alebo PDF, pridať ho do súhrnu (mnoho rôznych prehľadov na jednej stránke) alebo vytvoriť odkaz (niečo ako záložku).

Sivý blok je učenie. Je na takmer každej stránke so správami. Tipy efektívne, zrozumiteľné av ruštine. Odporúčam vám, aby ste si ich prečítali.

Väčšina stránok je obsadená samotnými správami. O nich budeme hovoriť neskôr.

Kalendár s časovými intervalmi je tu. Funguje rovnako ako na hlavnej stránke. Nezabudnite na to.

Rozhranie sekcie Moje prehľady sa nelíši, preto ju nebudeme brať do úvahy. O samotnej sekcii - v príslušnej kapitole príručky.

správca

Na hlavnej stránke administračného panela sú 3 sekcie:

 • účet;
 • zdrojov;
 • reprezentácie;

Ak vyberiete podsekciu, zmení sa štruktúra stránky. Vľavo bude menu so šípkou "Back to Home" a vpravo - nastavenia samotné.

Tam sú tiež návody tu.

Mimochodom, pre prepínanie medzi projektmi nie je potrebné sa vracať na hlavnú stránku. V hornej časti sa nachádza rozbaľovacia ponuka so zoznamom všetkých sledovaných lokalít a aplikácií.

So spoločným rozhraním usporiadané. Je čas dostať sa k najzaujímavejšej časti - samotnému analytikovi.

súhrny

Zhrnutie je stránka, ktorá obsahuje niekoľko rôznych prehľadov. Čo si vyberiete sami. Každá správa sa nazýva widgetu. Môžete vytvoriť a odstrániť miniaplikácie, umiestniť ich do pohodlného poriadku a prispôsobiť možnosti zobrazenia.

Sekcia „Prehľady“ sa nachádza v bočnej ponuke na stránke „Prehľady“. Tu môžete vidieť všetky zhrnutia, ktoré vytvoríte, a tlačidlo na vytvorenie nových

Vytvorme nové zhrnutie.

K dispozícii máte 3 možnosti:

 • Čistý list je stvorenie od nuly.
 • Počiatočné zhrnutie - bude tu niekoľko pridaných widgetov.
 • Import z galérie - môžete vychádzať zo šablón iných obchodníkov, ktorých sa rozhodli zdieľať. Tu si môžete vytvoriť vlastnú šablónu.

Nezabudnite na meno. Ak urobíte veľa bezmenných správ - komplikujte svoj život.

Rozhodol som sa vytvoriť prázdny súhrn. Vyberte režim, napíšte názov, kliknite na tlačidlo "Vytvoriť". Zobrazí sa nasledujúce menu.

Toto je menu na vytvorenie widgetu. Naše zhrnutie je prázdne, takže sa všetko automaticky otvorilo. Vyberte režim zobrazenia:

 • Indikátor je len čísla.
 • Časová os - lineárny graf, ktorý zobrazuje zmeny parametra v čase.
 • Geomap - graf je postavený priamo na mape. Hodnoty indikátorov sa zobrazujú pre každú oblasť.
 • Tabuľka - žiadne komentáre.
 • Výsečový graf - jeden indikátor, ktorého hodnoty sú zoskupené podľa vybraného parametra.
 • Histogram je jeden indikátor, ktorého hodnoty sú zoskupené podľa 1-2 parametrov.

Posledné dva režimy nie sú dostupné, ak chcete sledovať metriky v reálnom čase (napríklad počet ľudí na stránke práve teraz).

Vytvorte koláčový graf. Vyberte ho a kliknite na tlačidlo "Pridať indikátor".

Druhým parametrom je zoskupovanie. Vyberáme presne to isté.

Vyberte počet sektorov v grafe. Ak chcete získať kruhový graf, začiarknite políčko.

Teraz nakonfigurujte filter. Môžete napríklad vylúčiť tých, ktorí používajú prehliadač Internet Explorer. Tak by mali. No, alebo sa ničoho nedotýkajte, ak chcete vziať do úvahy všetkých používateľov.

Môžete pridať odkaz na ľubovoľný prehľad. Keď kliknete na názov widgetu, budete presmerovaný na stránku s podrobnejšími informáciami. Za týmto účelom zadajte názov prehľadu alebo jeho adresu URL. Nemá vplyv na samotný widget.

To sa stalo. Urobil som diagram závislosti trvania relácie od prehliadača. Veľmi užitočné informácie na učenie.

Ak chcete pridať ďalšiu miniaplikáciu, kliknite na tlačidlo v ponuke.

Existuje druhý spôsob pridania miniaplikácií do súhrnu - priamo zo stránok prehľadu. Ale o tom - v ďalšej časti.

Ak chcete odstrániť miniaplikáciu, prejdite nad ňou a kliknite na kríž. Ak potrebujete niečo zmeniť, kliknite na ceruzku a upravte ju. Môžete zmeniť akékoľvek parametre.

Pri úprave už vytvoreného miniaplikácie sa objaví nová možnosť - „Kopírovať“. Napodiv, vytvára presnú kópiu.

Widgety je možné presunúť. Ak to chcete urobiť, jednoducho ho presuňte na správne miesto. Mimochodom, môžete zvoliť formát zobrazenia. Kliknite na tlačidlo "Prispôsobiť zhrnutie".

K dispozícii je 6 možností. Bohužiaľ, nemôžete nastaviť vlastné proporcie.

Okrem widgetov v súhrne môžete segmentáciu prispôsobiť. Na ktorých používateľov chcete informácie? O všetkom? Len o nových? Alebo o tých, ktoré pochádzajú z vyhľadávačov?

Ak chcete vybrať segment, kliknite na tlačidlo Pridať segment alebo kliknite na jeden z existujúcich.

Výsledok bude rovnaký - otvorí sa tabuľka s dostupnými možnosťami.

Naraz môžete vybrať až 4 segmenty. Miniaplikácie zobrazia informácie o každom z nich.

Okrem niekoľkých desiatok štandardných segmentov môžete použiť aj vlastné. Kliknite na tlačidlo „+ Segment“.

Pozrite si tiež: Ako používať vlastné segmenty, prehľady a prehľady služby Google Analytics

Teraz zadajte kritériá, podľa ktorých chcete vybrať používateľov. Vľavo je menu s tematickými záložkami.

Ak chcete zdieľať šablónu vytvoreného bulletinu, môžete ho publikovať v rozhodovacej galérii alebo vytvoriť prepojenie. Nebudú prenesené žiadne údaje o vašej stránke - iba nastavenia samotného prehľadu: miniaplikácie a segmenty.

Možnosť Zdieľať objekt vytvorí kópiu bulletinu, ale s prístupom verejnosti. Môže sa odstrániť, ak sa nudíte.

Názov bulletinu je možné kedykoľvek zmeniť - stačí naň kliknúť a napísať nový.

Je dôležité: Nezabudnite na výber časového intervalu. Pracuje pre všetky stránky vrátane zhrnutí. Často budete chcieť vidieť informácie za posledné dni, a nie po celú dobu. A porovnanie týchto dvoch intervalov je tiež dobrá vec.

Keď zhrnutie nie je potrebné - vymažte ho. Nie je nič ťažké.

V reálnom čase

Prehľady v tejto časti vám umožňujú sledovať, čo sa práve deje na stránke. Údaje sa v databáze zobrazia len niekoľko sekúnd po akcii používateľa.

Tu nemôžete vybrať časový interval - aktuálne údaje sa vždy zobrazujú v prehľadoch. Maximálne - posledná polhodina. Neexistujú ani exportné štatistiky.

Celkom v rubrike 6 strán.

Prehľad - všeobecné informácie. Koľko ľudí práve prezerá stránku alebo používa aplikáciu na tom, na ktorých stránkach sú, na ktorých kľúčových slovách prešli.

Názvy prehľadov sú klikacie. Vedú vás na iné stránky sekcie.

umiestnenia - ukazuje, z ktorých krajín a miest vaši návštevníci pochádzajú.

Zdroje návštevnosti - odkiaľ prišli návštevníci stránok. Ak z vyhľadávania - potom pre niektoré dotazy. Správa je k dispozícii pre webové zdroje. Aplikácie ho nemajú.

Ak chcete zistiť, aké požiadavky ľudia prichádzajú, kliknite na názov vyhľadávacieho nástroja. V hornej časti stránky sa zobrazia modré filtre. Zatvorte ich, aby ste sa vrátili.

obsah - Ukazuje, ktoré stránky sú návštevníci.

diania - V prehľade sa zobrazuje spôsob interakcie ľudí s obsahom: kliknite na tlačidlá, prevezmite súbory, prehrajte videá atď. Ak chcete, aby nástroj Google Analytics zhromažďoval údaje o udalostiach, musíte do kódu lokality pridať niekoľko riadkov. Prečítajte si viac informácií na konci príručky.

premena - Správa zobrazuje, koľko používateľov dokončilo cielené akcie. Vytvoril som napríklad cieľ: „Sledujte odkaz“. Z 10 ľudí, ktorí sú teraz na webe, jeden splnil tento cieľ. Konverzia 10%. Hurá!

publikum

Prehľady z tejto sekcie vám umožňujú zistiť vaše publikum: kde žijú, aké zariadenia navštevujú, ako sa dostanú na stránku a tak ďalej.

Rovnako ako v zhrnutiach, môžete určiť časový interval, pre ktorý chcete zobraziť štatistiky a vybrať segment publika.

Mimochodom, widgety môžete do súhrnu pridať priamo zo stránky prehľadu.

Teraz vyberte súhrn a vyberte požadovaný miniaplikáciu zo prehľadu.

Táto sekcia obsahuje viac ako 10 stránok so správami. Pozrime sa na každú z nich.

Prehľad - všeobecné informácie o publiku: počet relácií a návštevníkov, zobrazenia stránky, priemerné trvanie relácie, percento zlyhaní, použité prehliadače a zariadenia atď.

K ľubovoľnej grafike môžete pridať komentár. Ak to chcete urobiť, kliknite na šípku pod ňou a napíšte, čo potrebujete. Vy a ostatní odborníci, ktorí monitorujú túto stránku, si ju budete môcť prečítať.

Aktívni používatelia - Zobrazuje návštevnosť vašich stránok po dobu 1, 7, 14 alebo 30 dní.

Analýza kohorty - umožňuje kombinovať návštevníkov do skupín na nejakom spoločnom základe, napríklad dátum prvej návštevy stránky. Potom môžete pridať túto skupinu (kohortu) do segmentu a sledovať jej správanie. V čase písania tohto textu (október 2016) sa táto funkcia nachádza v testovaní beta.

Najprv je potrebné nastaviť parametre, podľa ktorých budú služby skupiny používateľov:

 • Typ kohorty je hlavným kritériom, podľa ktorého sa vyberajú užívatelia. Toto sú riadky tabuľky. V čase testovania beta verzie je k dispozícii iba jedna možnosť - dátum prvej návštevy.
 • Veľkosť kohorty je taká veľká ako bunky v tabuľke. Jedna bunka - jeden deň, týždeň alebo mesiac.
 • Opatrením je stĺpec tabuľky. Parameter, ktorého hodnoty sa porovnávajú.
 • Rozsah dátumov - vyberte časový interval.

Na základe vašich nastavení sa vytvorí tabuľka.

Každá bunka je odkaz. Môžete naň kliknúť, aby ste segment uložili a použili ho na pozorovanie.

Štatistiky používateľov - môžete zobraziť prehľad o každej osobe, ktorá navštívila vašu stránku alebo použila aplikáciu. Keď prvýkrát prišiel na stránku, odkiaľ prišiel, aké zariadenie používa, ako často prichádza, koľko príjmov priniesol spoločnosti a tak ďalej. Samozrejme, meno, adresa atď.

Ak chcete získať podrobné informácie o ňom, kliknite na ID osoby.

Pozrite si tiež: Ako používať službu analýzy webu Liveinternet.ru

Nasledujúci zobrazuje všetky relácie tohto používateľa.

demografia - demografické prehľady o vašich návštevníkoch: ich pohlavie a vek.

Aby tieto prehľady fungovali, musíte si prečítať informácie z cookies návštevníkov. Bez ich vedomia sa to nedá urobiť, takže nezabudnite varovať ľudí. Videli ste, ako sa pri návšteve niektorých stránok zobrazilo okno s upozornením: „Používate súbory cookie na týchto stránkach?“ To je všetko.

Keď prvýkrát vstúpite na túto stránku, služba vám ponúkne zahrnutie súboru demografických údajov a záujmov. Súhlasím - a nové prehľady budú k dispozícii.

V tejto sekcii sú 3 stránky:

 • Обзор - общая информация о возрасте и поле.
 • Возраст - здесь есть график зависимости выбранного показателя (например, конверсии) от возраста. Узнайте, сколько лет вашей целевой аудитории.
 • Пол - зависимость показателя от пола. Кто чаще покупает - мужчины или женщины?

Статистика подгружается в течение 24 часов после включения сбора данных. Takže sa nemusíte báť, ak sa okamžite neobjaví nič.

záujmy - údaje o záujmoch používateľov. Umožňuje zistiť, o čo sa vaše publikum zaujíma: hry, umenie, šport, počítače a tak ďalej. Správy ukazujú, ako sa správajú skupiny návštevníkov s rôznymi záujmami.

V podsekcii sú 4 strany:

 • Prehľad - zhrnutie ďalších troch strán.
 • Záujem divákov segmenty - rozdeliť publikum do niekoľkých záujmových skupín a zobraziť štatistiky pre každú z nich. Štatistiky sa zhromažďujú na základe informácií, ktoré ľudia vyhľadávajú na webe a na stránkach, ktoré navštevujú.
 • Segmenty publika prítomné na trhu - rovnaké, ale pre záujmy spotrebiteľov.
 • Ďalšia kategória - tu môžete nájsť užšie kategórie a presnejšie analyzovať záujmy publika.

V hornej časti prehľadu sú záložky:

 • Zhrnutie - všeobecné informácie.
 • Využívanie stránok - porady a zlyhania.
 • Ciele - napĺňanie stanovených cieľov a konverzie.
 • Elektronický obchod - príjmy, transakcie, priemerná hodnota objednávky, hodnota relácie.

zemepis - Štatistika o jazyku a umiestnení používateľov:

Jazyk - závislosť ukazovateľov na použitom jazyku.

Miesto je tepelná mapa, kde môžete vidieť, z ktorých krajín a miest vaši návštevníci pochádzajú.

V tabuľke vidíte, ako sa návštevníci správajú z rôznych krajín, miest a tak ďalej.

Pozri tiež: Ako vytvoriť viacjazyčnú a multiregionálnu webovú stránku

správanie - ako sa správajú používatelia na stránke:

 • Nové a vrátil - vzťah ľudí, ktorí prvýkrát navštívili stránky, pre tých, ktorí už boli na to. A správy o oboch.
 • Frekvencia a čas od poslednej návštevy - ukazuje, koľko ľudí navštívilo stránku iba raz, koľko z nich bolo dvakrát, trikrát a tak ďalej.
 • Zapojenie - údaje o trvaní relácie a hĺbke prezerania.

technológie - poskytovateľ, prehliadač, OS, rozlíšenie obrazovky a tak ďalej.

Prehliadač a OS - tabuľka, ktorá zobrazuje aktivitu používateľa s rôznymi prehliadačmi, rozlíšením obrazovky a operačnými systémami. Parameter sa nastavuje pomocou hypertextových odkazov uvedených vyššie.

Sieť - údaje o poskytovateľoch vášho publika.

Mobilné zariadenia - z ktorých používatelia prešli na internet.

Prehľad - zobrazuje typ zariadení: PC, smartfón alebo tablet.

Zariadenia - zobrazuje modely zariadení.

personalizované - Môžete vytvoriť vlastné premenné na sledovanie ukazovateľov, ktoré nie sú poskytované v službe Google Analytics. Na tento účel budete musieť zmeniť kód vašej stránky. Viac informácií o používateľských premenných nájdete na blogu Devaka.

nákupný - tabuľky, v ktorých sa navzájom porovnávajú rôzne ukazovatele (zariadenia, umiestnenie, dopravné kanály).

 • Kanály - ako sa používatelia najčastejšie dostanú na vašu stránku.
 • Umiestnenie - z ktorej krajiny idú najčastejšie.
 • Zariadenia - z ktorých zariadenia prichádzajú častejšie.

Užívateľské cesty - vizuálna schéma, ktorá ukazuje, ako sa správajú užívatelia.

Pomocou zoznamu v hornej časti vyberte podľa akých kritérií zoskupte publikum (krajiny, zdroje návštevnosti, prihlasovacie stránky atď.).

Ak chcete posúvať diagram vľavo a vpravo, ťahajte ho, zatiaľ čo držíte ľavé tlačidlo myši (ako na dotykovej obrazovke).

Zdroje návštevnosti

Táto sekcia obsahuje prehľady o zdrojoch návštevnosti - kde ľudia prichádzajú z vašej stránky.

Prehľad - ako vždy súhrnné informácie. Koľko ľudí prichádza cez rôzne kanály a ako sa správajú na stránke.

 • Organické vyhľadávanie - vyhľadávače.
 • Priame priame návštevy.
 • Sociálno - sociálne siete.
 • Referal - odkazy na stránky.
 • E-mail - e-mail.
 • Platené vyhľadávanie - kontextová reklama.

Všetka návštevnosť - dopravné správy, ktoré prichádzajú na stránku.

Kanály - podrobnejšie správy o rôznych kanáloch. Názvy kanálov sú klikacie. Ak napríklad kliknete na položku Organické vyhľadávanie - získate štatistiky o vyhľadávacích dopytoch. A ak na Referal - potom na stránkach, na ktorých sú odkazy.

Mimochodom, graf v hornej časti zobrazuje zmeny indikátora pre vybranú kategóriu až po vyhľadávací dotaz.

Ak sa chcete vrátiť späť a zobraziť prehľady o iných parametroch, v hornej časti stránky použite trojuholník.

Mapy efektivity sú vizuálnou správou, ktorá ukazuje, koľko kanálov je efektívnejší ako iné. Ak chcete začať, vyberte 2 indikátory - hlavné a ďalšie.

Služba vám vytvorí mapu z obdĺžnikov. Hlavný indikátor má vplyv na veľkosť obdĺžnika (viac = viac) a na ďalšiu farbu (viac = zelenšia).

Väčšina sedení - s vyhľadávaním (najväčšie námestie). Počet zobrazení na reláciu je však väčší pre sociálne siete a odkazy sprostredkovania (zelené štvorce).

Zdroj / kanál - prehľad zobrazuje množstvo návštevnosti z rôznych zdrojov (lokalít) a kanálov. Tlačidlá nad tabuľkou prepínajú režim zobrazovania údajov: tabuľka, koláčový graf, oblak, súhrn a podobne.

Odporúčania - odkazujú na externé odkazy. Zobrazuje, z ktorých stránok a ktoré stránky prichádzajú najčastejšie.

AdWords - sekciu so správami o návštevnosti z reklamných kampaní služby AdWords.

 • Kampane - prehľady o prebiehajúcich reklamných kampaniach.
 • Výkonnostné mapy - porovnanie kampaní. Funguje rovnako ako mapa porovnávajúca všetku premávku.
 • Kľúčové slová - aké klávesy sa používajú na prechod na vašu stránku.
 • Vyhľadávacie otázky - podľa toho, aké požiadavky sa zobrazujú reklamy, ktoré boli odovzdané na stránku.
 • Čas dňa - v akom čase reklama funguje najefektívnejšie.
 • Konečná adresa URL je, na ktoré stránky návštevnosť prichádza.

Konzola vyhľadávania - informácie o návštevnosti z vyhľadávačov. Prehľady v tejto časti sú prevzaté z kancelárie správcu webu Google. Ako povoliť túto funkciu - je napísané v kapitole o adminpanel.

Prihlasovacie stránky - štatistiky o prihlasovacích stránkach. Toto sú stránky, z ktorých relácia začína. Tu vidíte priemernú pozíciu stránky v probléme, počet kliknutí, zobrazení a MP.

Ak kliknete na názov stránky, zobrazia sa údaje o vyhľadávacích dopytoch, pre ktoré sa stránka zobrazuje v probléme.

Krajiny - obyvatelia ktorých krajín prezentujú váš zdroj vo výsledkoch problému.

Zariadenia - štatistiky o zariadeniach, z ktorých sa vaše stránky nachádzajú (alebo sa dajú nájsť).

Žiadosti - podľa toho, aké požiadavky sú vaše stránky prítomné v kosákovi (výsledky vydania).

Medzi normálnymi požiadavkami budete mať:

 • (nie sú nastavené) sú požiadavky od spoločnosti Yandex. Spoločnosť Google nevie, čo sú.
 • (neposkytnuté) - skryté požiadavky. Ak je používateľ prihlásený do účtu Google a hľadá niečo, vyhľadávací nástroj nezobrazí čo.

To znamená, že v tabuľke môžete vidieť iba žiadosti od neoprávnených používateľov vyhľadávacieho nástroja Google.

Sociálne funkcie - dopravné správy zo sociálnych sietí.

Prehľad - súhrnné informácie. Je tu aj graf sociálnej dôležitosti - koľko cieľov konverzie vykonávajú návštevníci zo sociálnych sietí.

Prechody zo sociálnych sietí - z ktorých prichádzajú ľudia zo sociálnych sietí a ako sa správajú na mieste. Kliknutím na názov sa zobrazia stránky, ktoré idú návštevníkom z tejto sociálnej siete.

Prihlasovacie stránky - najobľúbenejšie stránky, ktoré používatelia pochádzajú zo sociálnych sietí.

Konverzie - správy o konverzii prevádzky z rôznych sociálnych sietí.

Zásuvné moduly - údaje o interakcii používateľov so sociálnymi tlačidlami, rádami a pobrežiami na stránke. Ak chcete zbierať štatistiky, musíte vyliezť do kódu. Ak máte záujem, prečítajte si tento článok.

Spôsoby používateľov sú vizuálnou schémou, ktorá ukazuje, ako sa správajú ľudia, ktorí pochádzajú z rôznych sociálnych sietí. Funguje podobne ako mapa rovnakého mena z časti "Publikum".

kampaň - efektívnosť prebiehajúcich reklamných kampaní.

 • Všetky kampane - prehľad zobrazuje účinnosť kampaní AdWords.
 • Platené kľúčové slová - informácie o návštevnosti, ktoré prišli na stránku z reklám.
 • Neplatené kľúčové slová - návštevnosť vyhľadávania.
 • Analýza nákladov - správa o nákladoch na reklamné kampane. Aby to fungovalo, musíte si stiahnuť údaje vo formáte CSV. Môžete nahrať informácie o všetkých službách: Yandex.Direct, cielené reklamy na sociálnych sieťach, a tak ďalej. Prečítajte si viac o importe v kapitole o adminpanel.

správanie

Táto časť obsahuje informácie o interakcii používateľov s lokalitou a jej obsahom. Ktoré stránky sa zobrazujú najčastejšie, kde je väčšina odrazov, čas preberania v rôznych prehliadačoch atď. Zvážte viac.

Prehľad - súhrnná časť stránky. Existuje štatistika názorov, informácie o najsledovanejších stránkach, použitie vyhľadávania na webe a udalosti.

Mapa správania - podobný nástroj sa nachádza v časti „Publikum“ a nazýva sa „Používateľské cesty“. Pomocou mapy môžete vidieť, ako používatelia prechádzajú stránkami: z ktorých stránok sa prepínajú na ktoré stránky, ktoré stránky získavajú zvonku a ktoré stránky opustia stránku.

Obsah stránky - údaje o správaní ľudí na rôznych stránkach stránky. Tu sa dozviete, čo vaše publikum má rád a čo nie. Samozrejme, aby sme vyvodili závery a opravili zlé momenty.

Všetky stránky - správa o stránkach: pohľady, jedinečné pohľady, trvanie relácií, počet porúch, vstupov a výstupov.

Login - stránka, na ktorej návštevník prišiel zvonku (z vyhľadávania, zo sociálnej siete alebo zo záložiek v prehliadači). Odhlásiť - stránka, na ktorej užívateľ zatvoril stránku. Keď sa človek pozrel len na jednu stránku a odišiel (nevykonával žiadny interný odkaz) - toto je zlyhanie.

Analýza návštevnosti stránky - v tomto prehľade môžete vidieť, kde sa používatelia dostávajú z rôznych stránok lokality. Kliknutím na názov stránky zobrazíte údaje podľa zdroja: externé odkazy, vyhľadávacie nástroje, ďalšie stránky.

Prihlasovacie stránky - správa o stránkach, z ktorých relácia začína.

Ukončiť stránky - správy o stránkach, na ktorých návštevníci opustia stránku.

Rýchlosť načítania lokality - údaje o čase načítania stránok stránok.

Prehľad - tu môžete vidieť priemery pre rôzne prehliadače a krajiny, ako aj špecifické údaje pre každú stránku.

Čas na načítanie stránok stránky - prehľad o rýchlosti načítania stránok a porovnanie s priemernou hodnotou stránky.

Download Acceleration je tabuľka s odporúčaniami pre optimalizáciu vašich stránok. Stĺpec "Ponuky pre rýchlosť stránky" obsahuje odkazy na zoznamy tipov pre každú jednotlivú stránku. A v stĺpci "Rýchlosť načítania stránky" sa zobrazuje, koľko môžete zvýšiť rýchlosť. Čím vyššia je hodnota, tým je možné dosiahnuť vyššiu rýchlosť.

A tu sú samotné tipy:

Mimochodom, vaše stránky môžete analyzovať bez nástroja Google Analytics. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku PageSpeed ​​Insights, zadajte adresu stránky a kliknite na položku Analyzovať.

Rýchlosť načítania stránok užívateľa je prehľad o rýchlosti načítania jednotlivých prvkov: obrázkov, videí, tlačidiel atď. Ak chcete začať zbierať štatistiky, musíte na stránke zmeniť kód. Prečítajte si podrobnosti.

Vyhľadať na stránke - Prehľady o tom, ako často sa vyhľadávanie na vašej stránke používa. Máte to? Aby táto funkcia fungovala, musí byť povolená v nastaveniach služby Google Analytics.

Prehľad - súhrnné údaje. Zobrazuje štatistiky, časté vyhľadávacie dotazy a ďalšie informácie z iných správ.

Použitie - prehľady o tom, ako často návštevníci používajú vyhľadávanie a koľko stránok zobrazujú.

Vyhľadávacie dotazy - čo presne používatelia hľadajú, ako často sa opakované požiadavky zadávajú a či idú na vydané stránky.

Stránky - informácie o stránkach, kde ľudia začínajú vyhľadávať a o stránkach, ktoré nájdu.

diania - skupina správ o udalostiach na stránke. Udalosť môže byť čokoľvek - sledovanie videa, kliknutie na odkaz, kliknutie na tlačidlo, prevzatie súboru. Ak chcete, aby služba Google Analytics sledovala tieto akcie, musíte vytvoriť cieľ a zmeniť kód na stránke. Prečítajte si viac informácií v časti o vytváraní cieľov.

Prehľad - všeobecné informácie o udalostiach: koľko ich bolo, akú hodnotu majú, aký druh udalostí nastal.

Top Events - Udalosť. Čo, koľkokrát sa dopustil, akú hodnotu.

Stránky - správa o stránkach, na ktorých došlo k udalostiam.

Mapa udalostí - jasne ukazuje, aké udalosti vykonávajú rôzni užívatelia. Oddeľte ich podľa krajiny, rozlíšenia obrazovky, zdrojov návštevnosti a zistite, ako komunikujú s lokalitou.

vydavatelia - Prehľady importované zo služby AdSense a Ad Exchange. Ak inzerujete na svojich stránkach, môžete pomocou služby Google Analytics nakonfigurovať prepojenie na tieto zdroje a sledovať prehľady priamo tu.

Sú tu 3 stránky:

 • Prehľad - všeobecné informácie: počet zobrazení, kliknutia, príjmy.
 • Vydavatelia: stránky - správy o stránkach, na ktorých je umiestnená reklama.
 • Vlastníci: Adresy URL sprostredkovateľa - Prehľady Sponzorovaných odkazov ...

pokusy - nástroj na testovanie. Najčastejšie sa používa na pristátiach. Vytvoríte niekoľko variantov tej istej stránky a presmerujete časť prevádzky na ne. Potom zmerajte záujmové ukazovatele a vyberte efektívnejšiu možnosť.

Vytvorme nový experiment.

 1. Napíšte názov experimentu. Ak máte veľa z nich, vymyslite si niečo zmysluplné, aby ste neboli zmätení.
 2. Nastavte si cieľ: buď definovanie niektorých indikátorov, alebo dosiahnutie cieľa. Ak chcete počítať konverziu - určite si vytvorte svoj cieľ.
 1. Uveďte, aké percento prevádzky sa bude podieľať na experimente. Môžete pridať všetkých návštevníkov, môžete - len časť.
 2. V prípade potreby aktivujte upozornenia e-mailom.
 3. Otvorte položku Rozšírené nastavenia.
  • Tu môžete povoliť rovnomerné rozloženie prevádzky - pre každú možnosť príde rovnaký počet ľudí. Ak je vľavo, použije sa predvolený algoritmus.
  • Zadajte minimálny čas experimentu. Pamätajte, že čím dlhšie - tým presnejšie.
  • Zadajte prah dôvery. Čím vyššia hodnota, tým presnejšie budú údaje, ale experiment bude trvať dlhšie.
 1. Ak chcete, uložte šablónu nastavení a kliknite na tlačidlo Ďalej.
 2. Zadajte odkaz na pôvodnú verziu stránky a nejakým spôsobom ho pomenujte.
 3. Uveďte odkaz na druhú možnosť a pomenujte ho. V prípade potreby môžete pridať ďalšie možnosti.
 1. Prejdite na nasledujúci krok.
 2. Umiestnite kód experimentu na svoju webovú stránku. Musí byť umiestnený na zdrojovej stránke pred hlavným kódom služby Google Analytics. Najlepšie zo všetkého - hneď za úvodnou značkou.
  • Kliknite na položku Vložiť kód ručne a skopírujte ho na svoje stránky.
  • Kliknite na položku Odoslať kód správcovi webu, zadajte jeho e-mail, upravte písmeno a odošlite ho.
 1. Kliknite na tlačidlo Ďalej.
 2. Služba skontroluje, či ste kód správne vložili. Ak sú nejaké chyby, povie vám o nich.
 1. V prípade potreby napíšte poznámku do experimentu a kliknite na položku Spustiť experiment.

Všetko, teraz musíte len čakať na výsledky testov. Prvé údaje sa objavia niekoľko dní po štarte. Keď nástroj Google Analyst zbiera dostatok informácií, experiment sa automaticky ukončí a zistíte, ktorá verzia stránky je efektívnejšia.

Počas experimentu môžete zmeniť nastavenia. Ak to chcete urobiť, otvorte jej stránku a kliknite na položku Upraviť nastavenia.

V prípade potreby môžete experiment zastaviť vopred.

Ak si nie ste istí, či všetko funguje správne, kliknite na položku „Skontrolovať znova“. Služba Google Analytics naskenuje kódy na stránke a ak sa vyskytnú chyby, povie vám, čo chcete opraviť.

Štatistika stránky - Vizuálna správa o interakcii návštevníkov s vašou stránkou. Vyzerá to, že teplo mapy - môžete vidieť, koľkokrát a za aké prvky ľudia klikli.

Služba Google Analytics tento prehľad už nebude podporovať. Namiesto toho existoval oficiálny plugin stránky Analytics. Nainštalujte ho.

Po inštalácii sa na paneli s nástrojmi prehliadača zobrazí ikona doplnku. Prejdite na stránku, na ktorej chcete zobraziť prehľad, a kliknite na túto ikonu.

Uvidíte štatistiky o zobrazeniach, prehľad v reálnom čase a údaje o počte kliknutí na každý prvok na stránke.

Nie som si istý správnosťou tohto pluginu. Z nejakého dôvodu považuje logo a všetky tlačidlá objednávky za rovnaký objekt - a zobrazuje ich celkovú štatistiku.

Navyše, premena tejto zázračnej zmesi na 45% je nepredstaviteľný výsledok. Nemyslím si, že polovica návštevníkov stránok klikne na logo alebo na tlačidlo objednávky.

Myslím, že časom začne plugin fungovať lepšie. Medzitým vám odporúčam použiť tepelné mapy.

premena

Veľmi užitočná sekcia. Tu vidíte, ako často používatelia dosahujú cieľ a vypočítajú konverziu. Cieľom je splnenie niektorých podmienok. Čo - vyberiete si. Môže to byť kliknutie na tlačidlo, vyplnenie formulára, kliknutie na odkaz, relácia, ktorá trvala určitý čas, a tak ďalej.

Ak ste nevytvorili žiadne ciele, prehľady vám nebudú k dispozícii. Prečítajte si viac o vytvorení sekcie cieľov.

ciele - správy o dosahovaní cieľov.

Pozrite si tiež: Ako analyzovať dosiahnutie cieľov v nástroji Google Analytics s nesprávnymi nastaveniami

Prehľad - zhrnutie cieľov. Tu môžete vidieť, koľko cieľov bolo dosiahnutých, čo je konverzia webových stránok alebo stránok.

Svoje ciele môžete triediť podľa stránok, na ktorých boli dosiahnuté, alebo podľa odkazujúcich zdrojov.

Ciele URL - správy o stránkach, na ktorých boli dosiahnuté ciele.

Návratová cesta k cieľu je zaujímavý prehľad, ktorý zobrazuje stránky, ktoré používatelia videli pred dokončením cieľa. Napríklad, človek prvýkrát prišiel do domu, potom sa pozrel na portfólio, potom sa vrátil do domu a urobil objednávku. Uvidíte to.

Vizualizácia sekvencií je prehľad, ktorý zobrazuje predajný zúženie. Если при создании цели вы указали этапы для ее выполнения, здесь сможете посмотреть, как пользователи проходят эти этапы.

Например, ваша последовательность:

 1. Перешли по ссылке;
 2. Нажали на кнопку;
 3. Заполнили форму;
 4. Нажали "Отправить".

Сама цель - это отправка заявки. Но в этом отчете вы увидите, сколько людей добралось до предыдущих шагов. Например, если на кнопку нажимает 20% посетителей, а форму заполняет все 2 - возможно, форма у вас не самая удобная. Или люди ожидают, что вместо нее будет что-то другое. Sekvenčná analýza vám pomôže nájsť slabé prepojenia vo vašom predajnom lieviku.

Cieľová mapa je približne rovnaká, vyzerá inak. Okrem toho tu môžete rozdeliť užívateľov do skupín podľa určitých kritérií. Takže môžete zistiť, ako návštevníci dosahujú svoje ciele z rôznych zdrojov, krajín z rôznych zariadení a tak ďalej.

Elektronický obchod - skupina správ o transakciách a nákupoch na stránke. Ak chcete zbierať štatistiky, musíte túto funkciu aktivovať. Prečítajte si návod, ako to urobiť.

Ak si na svojej stránke nemôžete kúpiť alebo objednať, tieto prehľady nepotrebujete.

Prehľad - všeobecné informácie. Koľko transakcií sa vykonáva, aké produkty sa nakupujú, koľko peňazí z toho dostanete?

Výkon výrobku - podrobné správy o každom výrobku alebo kategórii výrobkov. Počet predajov, tržieb atď.

Výkonnosť predaja - denné prehľady o príjmoch, konverzii alebo priemernej hodnote objednávky. Môžete porovnať, ako návštevníci nakupujú v rôznych dňoch v týždni, mesiacoch, ročných obdobiach, počas prázdnin a tak ďalej.

Transakcie - správy o vykonaných transakciách. Tu sa dozviete o príjme, dani, platbe za dodanie a množstve predaného tovaru.

Čas do nákupu - v prehľade sa zobrazuje, ako dlho osoba použila stránku pred objednaním. Môžete vidieť počet dní alebo počet relácií, ktoré používateľ prijal na rozhodnutie o nákupe.

Viackanálové sekvencie - tieto prehľady zobrazujú, z ktorých zdrojov pochádzajú používatelia predtým, ako dokončili cieľ.

Ľudia zriedka vykonávajú konverziu okamžite. Po prvé, robia takzvanú "sériu dotykov". Užívateľ môže prísť na stránky z vyhľadávania, prihláste sa do skupiny "Vkontakte", choďte na stránku z komunity a až potom niečo kúpte. V tomto prípade bude sociálna sieť započítaná do bežnej konverzie a pridružený systém pre vyhľadávač.

Tieto správy a séria dotykov sa dajú sledovať v správe.

Prehľad - tu je súhrn správ v sekcii. V hornej časti stránky musíte vybrať, ktoré ciele chcete sledovať.

Potom špecifikujte obdobie, v ktorom budú zohľadnené súvisiace konverzie. Po uplynutí tejto doby bude opäť sledovaná séria dotykov.

Teraz môžete vidieť samotnú správu. Zo zoznamu vyberte až 4 kanály a zistite, ako sa pretínajú.

Súvisiace konverzie - prehľad zobrazuje, koľko takýchto konverzií je dokončených pre každý kanál a koľko výsledných konverzií je dokončených.

Hlavná sekvencia konverzie - správa jasne ukazuje, z akých zdrojov, v akom poradí a koľkokrát ľudia prichádzajú pred nákupom.

Čas na konverziu - prehľad zobrazuje, koľko dní návštevníci potrebujú niečo kúpiť.

Dĺžka sekvencie - zobrazuje, koľko bodov dotyku potrebujete pred nákupom.

prisudzovanie - umožňuje porovnať efektívnosť rôznych kanálov, aby prilákala návštevnosť. Pomocou tohto prehľadu môžete nájsť najziskovejšie reklamné kanály.

Porovnávacie modely sa používajú na porovnanie. Model je algoritmus na distribúciu hodnoty medzi kanálmi vo viackanálovej sekvencii. Aby som to ľahšie pochopil, uvediem príklad. Predpokladajme, že vaše dotykové série vyzerajú takto:

 1. Nájdený článok vo vyhľadávaní, prečítajte si ho.
 2. Druhý článok nájdete vo vyhľadávaní, ale prostredníctvom služby AdWords. Nájdené stránky užitočné a záložky.
 3. Išiel som na stránku zo záložky, prečítajte si ďalší článok. Rozhodol som sa predplatiť skupinu "Vkontakte".
 4. V skupine som videl propagačný post, išiel som si prečítať o službe.
 5. Videl som propagačné zľavové miesto v skupine, išiel na stránku, premýšľal o kúpe.
 6. Presunuté na stránku záložkou a zakúpené.

Teraz sa pozrime, ako rôzne modely vypočítajú hodnotu kanálov.

model

popis

príklad

Posledná interakcia

Celá hodnota konverzie je prijatá posledným kanálom v reťazci.

Priame volania - 100%

Posledné nepriame kliknutie

Celá hodnota konverzie je prijatá posledným kanálom, ale priame zápisy (záložky) sa nepočítajú.

Sociálne siete - 100%

Posledné kliknutie Adwords

Všetka hodnota získaná najnovšou reklamou služby AdWords, ktorá prešla klientom.

Posledná reklama AdWords - 100%

Prvá interakcia

Všetka hodnota dostane prvý kanál v reťazci.

Vyhľadávače - 100%

lineárne

Každý dotyk zo série dostane rovnakú hodnotu.

Vyhľadávanie - 20%, AdWords - 20%, sociálne siete - 40%, priame návštevy - 40%

Dočasný pokles

Dotyky na konci série získajú väčšiu hodnotu.

Vyhľadávanie - 5%, AdWords - 10%, sociálne siete - 45%, priame návštevy - 40%

Na základe polohy

Hodnota je rozdelená medzi všetky kanály. Ale prvý a posledný dotyk získajú väčšiu hodnotu a stredne menej.

Vyhľadávanie - 40%, AdWords - 20%, sociálne siete - 20%, priame návštevy - 40%

Ak chcete vybrať model na porovnanie, použite rozbaľovací zoznam.

Môžete tiež vytvoriť vlastné modely alebo ich importovať z galérie.

Príďte s menom a vyberte základný model, na základe ktorého vytvoríte svoj vlastný.

Nastavte obdobie pre analýzu alebo vypnite túto možnosť.

90 dní po prvej návšteve stránky začne séria zmien.

Môžete tiež zmeniť hodnotu kanálov na základe trvania relácií a hĺbky prezerania - čím viac, tým hodnotnejšie.

Nastavte svoj algoritmus, ktorý bude pridávať alebo odčítavať hodnotu v závislosti od podmienok.

V prípade potreby môžete vytvoriť niekoľko takýchto podmienok a získať celkom komplexné algoritmy. Aj keď, ak viete, ako to urobiť, sotva potrebujete túto príručku.

Nezabudnite uložiť svoj vlastný model.

Teraz môžete vidieť, koľko konverzií je v každom kanáli a aká je ich hodnota.

skratky

Štítok je niečo ako záložku. Môžete uložiť ľubovoľný prehľad vo všetkých aplikovaných filtroch, špecifikovaných parametroch, segmentácii atď. Pohodlne a najmä šetrí čas.

Ako vytvoriť odkaz:

 1. Otvorte prehľad, ktorý chcete uložiť.
 2. Pridajte segmenty publika, otvorte požadované karty, zadajte parametre atď.
 3. Kliknite na tlačidlo "Skratka" v ponuke pod názvom prehľadu.
 1. Vytvorte názov pre štítok a kliknite na tlačidlo OK.
 1. Dostanete sa na uloženú stránku skratky.

Môžete pracovať so skratkou ako bežný prehľad - pridávať nové segmenty, parametre trasy, otvorené karty atď. Ak chcete niečo zmeniť, nezabudnite kliknúť na "Uložiť". V opačnom prípade sa zmeny nepočítajú.

V prehľade sú zhromaždené všetky vytvorené skratky. Ak existuje veľa z nich, použite vyhľadávanie na vyhľadanie toho správneho.

Na karte Akcie sú skryté 3 funkcie:

 • Zobrazenie - otvorená skratka;
 • premenovanie;
 • Odstrániť.
Pozrite si tiež: Ako čo najviac využiť službu Google Analytics: 13 tipov

varovanie

To je skvelý nástroj, ktorý vám pomôže sledovať dôležité ukazovatele bez prezerania desiatok správ každý deň.

Existujú 2 typy upozornení:

 • Automaticky - vytvárame ich sami, ak sa niektoré ukazovatele veľmi zmenia. V blízkej budúcnosti ich spoločnosť Google prestane zobrazovať.
 • Vlastné - vytvoríte podmienky, za ktorých sa budú zobrazovať upozornenia.

Keďže automatické upozornenia čoskoro zmiznú, nebudeme ich podrobne zvažovať. Sú v sekcii "Prehľad". Pre každý z nich môžete vidieť podrobnosti: pozrite graf zmeny parametrov a prečítajte si správu.

Vo vnútri bude čiarový graf a odkaz na správu.

Časť Moje upozornenia zobrazuje najnovšie upozornenia používateľa. K dispozícii sú aj podrobné správy.

Nové upozornenie môžete vytvoriť na stránkach Denné udalosti, Týždenné udalosti a Mesačné udalosti, ako aj v nastaveniach služby Google Analytics.

Otvorí sa okno s nastaveniami. Zadajte názov, uvažované obdobie, nastavte e-mailové upozornenie a nastavte potrebnú podmienku.

Rozhranie v sekciách Denné udalosti, Týždenné udalosti a Mesačné udalosti je rovnaké. Jediný rozdiel je v type upozornení, ktoré sa tam zhromažďujú: za deň, týždeň a za mesiac.

Na každej stránke sú všetky upozornenia, ktoré sú pre toto obdobie. Pre každú z nich sú uvedené podrobné informácie a odkazy na správy.

Upozornenia môžete zobraziť pre predchádzajúce obdobia. Na to sú na stranách stránky šípky.

Ďalší spôsob, ako prepínať medzi upozorneniami, je kliknúť na štítky pod grafom.

Ak chcete zmeniť podmienky upozornenia, kliknite na tlačidlo Upraviť na pravej strane stránky. Alternatívnou metódou je časť „Upozornenia“ na stránke „Správca“.

Moje prehľady

Toto je sekcia, kde môžete vytvárať vlastné prehľady. Neodlišujú sa štandardu, len obsahu, ktorý zadáte. Prehľady môžete použiť sami, zdieľať ich na celom účte pre ostatných správcov, ktorí sa budú pozerať a exportovať.

Prehľad

Časť „Prehľad“ zobrazuje celý zoznam vlastných prehľadov. Vyššie sú 3 tlačidlá:

 • Pridať prehľad - vytvorte nový prehľad.
 • Pridajte kategóriu - vytvoriť priečinok, do ktorého môžete pridať prehľady pre jednoduchú navigáciu.
 • Import z galérie - používať šablóny prehľadov, ktoré ostatní používatelia uverejnili na bezplatný prístup.

Pred každou správou sa nachádza zoznam „akcií“. Možnosti sú skryté:

 • Premenovať - ​​len pre kategórie.
 • Odstrániť - ak vymažete kategóriu, zostanú zostavy z nej. Samotné správy sa odstránia bez sledovania.
 • Upraviť - upravte nastavenia prehľadu.
 • Zdieľať - publikovať šablónu prehľadu v galérii alebo vytvoriť odkaz na ňu. Nezabudnite, že iba zverejníte šablónu nastavení - nikto neuvidí údaje o vašej lokalite.

K dispozícii je tiež odkaz na službu Google Data Studio, ktorá umožňuje vytvárať prehľady s krásnym dizajnom a infografikou. Beta testovanie prebieha a funkcia nie je dostupná v Rusku. Musíte čakať alebo prejsť cez VPN.

Vytvorenie prehľadu

Otvorte sekciu Prehľad a kliknite na položku Pridať prehľad.

Zadajte názov prehľadu a názov karty. Karta je stránka, na ktorej sa nachádzajú prehľady. Môžete vytvoriť niekoľko - a fit veľa informácií v jednej správe.

Vyberte typ karty a prispôsobte jej obsah:

 • Analýza - musíte nastaviť skupiny ukazovateľov a analyzované parametre.
 • Tabuľka - parametre a ukazovatele.
 • Prekrytie mapy - úroveň mierky (svet, kontinent, krajina), parameter (krajina, región, mesto) a skupina analyzovaných ukazovateľov.

Filtre môžete nastaviť tak, aby vylúčili všetky údaje zo prehľadu. Môžete napríklad ignorovať návštevníkov z určitej krajiny alebo ponechať iba používateľov, ktorí pochádzajú zo sociálnych sietí.

V sekcii "Zobrazenia" si musíte vybrať, kde sa bude prehľad zobrazovať: vo všetkých zobrazeniach alebo iba v niektorých.

Po dokončení kliknite na položku Uložiť. Automaticky sa otvorí stránka s novým hlásením. Môžete s ním pracovať ako s bežnými štandardnými správami. Ak potrebujete zmeniť nastavenia alebo názov - kliknite na tlačidlo "Upraviť" v ponuke prehľadu alebo na stránke "Prehľad".

Exportovať prehľady

Údaje z prehľadov môžete exportovať a zobrazovať ľuďom alebo odovzdávať do iných analytických služieb.

Exportovať môžete vo forme:

 • PDF súbor - uložil celú správu alebo zhrnutie so všetkými grafmi, grafmi a rozložením. Pohodlné, keď potrebujete ukázať výsledky iným ľuďom.
 • stoly - Dostupné formáty: CSV, TSV, XLSX, tabuľky Google. Je vhodné, keď potrebujete dáta samotné, napríklad na import alebo vykreslenie grafov.

Exportovanie údajov je jednoduché. Otvorte požadovaný prehľad (štandardný alebo vlastný), nastavte segmenty a parametre (môžete použiť skratky), kliknite na tlačidlo "Export" a vyberte formát.

Sekcia "Administrátor"

Táto sekcia obsahuje všetky nastavenia služby Google Analytics. Tu môžete konfigurovať prístup, pripojiť ďalšie funkcie, vytvárať ciele a prehľady atď. Usporiadajme všetko do poriadku.

účet

V tejto sekcii môžete spravovať svoje účty.

Pomocou zoznamu v hornej časti môžete vybrať aktuálny účet alebo vytvoriť nový. Postup tvorby je opísaný na začiatku manuálu.

Nastavenia účtu - časť, v ktorej môžete zmeniť názov a povoliť alebo zakázať službu Google Analytics na používanie vašich údajov. Tieto práva nastavujete pri vytváraní účtu.

Tu môžete odstrániť účet. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku Odoslať do koša.

Správa používateľov - tu môžete spravovať používateľov, ktorí majú prístup k vášmu účtu.

Ak chcete nastaviť povolenia používateľa, rozbaľte zoznam Povolenia účtu, začiarknite políčka vedľa požadovaných povolení a kliknite na položku Uložiť.

Ak je potrebné prístup úplne zatvoriť - stačí odstrániť osobu zo zoznamu.

Ak chcete pozvať nového používateľa, zadajte adresu svojho e-mailu, zadajte oprávnenie a kliknite na tlačidlo Pridať.

Kliknutím na e-mail v zozname otvoríte stránku s nastaveniami používateľa.

Tu môžete nastaviť samostatné povolenia pre každú lokalitu a jej zobrazenia.

Všetky filtre - nastavenia filtrovania návštevnosti. Z prehľadov môžete vylúčiť údaje z určitých návštev. Napríklad sami a zamestnanci spoločnosti, ktorí neustále chodia na stránku. Štatistiky sa nepokazia.

Kliknite na položku + Pridať filter.

Príďte s menom a vyberte typ filtra:

 • Vstavaný - umožňuje ignorovať prevádzku z určitých poskytovateľov, IP adries, hostiteľa alebo podadresárov.
 • Vlastné - nastavenia sú oveľa viac. Niektoré vyhľadávacie dopyty, kanály, zariadenia a pod. Môžete ignorovať.

V ľavom stĺpci vyberte zobrazenia, na ktoré chcete použiť filter, a kliknutím na tlačidlo „Pridať“ ich presuniete doprava.

Nastavenia filtra môžete kedykoľvek zmeniť. Ak chcete otvoriť úpravu, kliknite na ňu. Ak filter už nie je potrebný, vyberte ho.

Pozri tiež: 21 užitočné funkcie Excel pre internet marketingu

Rovnaké filtre sa zobrazia v nastaveniach zobrazení, ktoré ste zadali.

Filtre by ste nemali aplikovať na pôvodné zobrazenie, ktoré sa vytvorí automaticky pri pripojení stránky. Takže nenávratne stratíte niektoré údaje, ktoré môžu byť v budúcnosti potrebné.

Zmeniť históriu - tu sú znázornené akcie všetkých používateľov účtu. Môžete vidieť, kto a kedy. Užitočný nástroj pre tímovú prácu.

košík - tu sú uložené vzdialené účty, zdroje a zobrazenia. Môžete ich obnoviť do 35 dní.

Ak chcete nájsť požadovaný objekt, použite záložky (účet, zdroj, zobrazenie) alebo hľadaný reťazec.

Vyberte objekt, ktorý chcete obnoviť, a kliknite na položku Zobraziť. Vo všeobecnosti by sa tlačidlo malo nazývať "Obnoviť" - to je to, čo je napísané v oficiálnom manuáli. Toto je pravdepodobne chyba, a čoskoro bude tlačidlo premenované.

Kôš obsahuje objekty len z vybraného účtu. Ak chcete obnoviť vymazané konto, musíte otvoriť jeho nastavenia (bude stále uvedené) a otvoriť tam košík.

prostriedky

Táto časť obsahuje nastavenia lokality alebo aplikácie. Tu sa môžete spojiť s inými službami, importovať údaje a nájsť kód sledovania.

Prepínanie medzi zdrojmi pomocou rozbaľovacieho zoznamu v hornej časti stránky. Má tiež možnosť "Vytvoriť zdroj".

Nastavenia prostriedkov - tu môžete zmeniť názov a adresu stránky, nastaviť predvolené zobrazenie, vybrať odvetvie, zahrnúť demografické prehľady a prehľady podľa kategórií a prepojiť zdroj s webovou stránkou správcu vyhľadávania.

Tu sú nástroje na odstránenie prostriedku a jeho prenesenie na iný účet.

Správa používateľov - pridať a odstrániť používateľa, zmeniť ich povolenia. Všetko je rovnaké s nastaveniami účtu.

Kód sledovania - nastavenie relácie, zhromažďovanie informácií, vylúčené vyhľadávacie dotazy a zdroje sprostredkovania.

Kód sledovania - táto stránka obsahuje skript, ktorý musíte skopírovať na lokalitu, aby ste ho mohli pripojiť k službe Google Analytics. Už ste to urobili.

Zber údajov - tu môžete povoliť zber demografických údajov a záujmov návštevníkov.

ID používateľa - každému návštevníkovi môžete priradiť jedinečné ID, aby bolo možné dlhodobo sledovať jeho správanie. Táto stránka hovorí, ako to urobiť. Manuál je podrobný a zrozumiteľný, nemá zmysel ho duplikovať.

Nastavenia relácie - nastavte čas, po uplynutí ktorého sa relácia alebo kampaň automaticky ukončí. To je užitočné pri odhaľovaní relácií, v ktorých osoba otvorila vaše stránky a šla o jeho podnikaní.

Zdroje obyčajných výsledkov vyhľadávania - pridajte ďalšie vyhľadávacie nástroje, pre ktoré chcete získať výsledky.

Musíte zadať názov domény a parameter vyhľadávania. Tieto údaje pre rôzne systémy je možné zobraziť na tejto stránke.

Zoznam vylúčených zdrojov prechodu - uveďte miesta, z ktorých by sa nemali počítať.

Zoznam vylúčených vyhľadávacích dopytov - špecifikujte dotazy, ktoré nie je potrebné analyzovať.

Konfigurácia komunikácie s inými produktmi - Tu môžete prepojiť svoje AdWords, AdSence, Ad Exchange, Search Console, BigQuery, DoubleClick a iné účty, aby ste z nich mohli importovať údaje do prehľadov Google Analytics.

Vrátenie údajov - tu môžete konfigurovať prenos údajov o konverziách do externých reklamných sietí.

Nastavenia publika - zoskupiť používateľov podľa špecifikovaných kritérií a ukázať im odlišnú kontextovú inzerciu reklamy. Tento nástroj funguje iba pri vytvorení pripojenia služby AdWords.

Vlastné definície - Štandardne pridajte nové parametre, ktoré nie sú sledované v službe Google Analytics. Môžete napríklad prijímať v prehľadoch nielen ID a názov produktu, ale aj jeho farbu a veľkosť.

А теперь скопируйте этот скрипт в код своего сайта или приложения.

Показатель создаются так же, как и параметры. Только в них можно указать диапазон допустимых значений и их формат.

Импорт данных - загружайте данные из других сервисов, чтобы собрать всю информацию в одном месте. Вы можете загружать в "Гугл Аналитику" информацию о контенте, товарах, проводимым кампаниям (например, в "Яндекс.Директ"), расходах на рекламу и так далее.

Нажмите "+ Создать набор данных".

Выберите тип импортируемых данных.

Napíšte názov a vyberte zobrazenia, do ktorých sa informácie načítajú.

Zadajte, ktoré údaje importujete. Môžete použiť štandardné definície služby Google Analytics a tie, ktoré ste vytvorili.

Vyberte, či chcete nahradiť nové údaje, ktoré už sú v prehľadoch nástroja Analytics. Upozorňujeme, že proces je nezvratný - vymazané informácie nie je možné obnoviť.

Teraz si môžete stiahnuť informácie. Pamätajte, že tabuľky údajov musia byť správne naformátované.

Umiestnite zadaný riadok na začiatok tabuľky alebo si stiahnite hotovú šablónu programu Excel.

Vaša schéma sa zobrazí v tabuľke. Kliknite na akciu "Spravovať sťahovanie".

Kliknite na položku Pridať súbor a odovzdajte formátovanú tabuľku.

V "Status" uvidíte, ako to všetko šlo. Ak sa niečo pokazí, kliknite na položku Zobraziť chyby, opravte a odovzdajte iný súbor.

Sociálne nastavenia - Dostávať dochádzkové správy o zdrojoch, pre ktoré nie je možné nainštalovať kód Analytics. Napríklad na ich stránkach v sociálnych sieťach. Stačí zadať adresu vašej stránky. Keď niekto prejde na zadanú stránku, uvidíte ju.

Oficiálna príručka Google hovorí, že ak použijete túto funkciu, musíte pridať adresu svojej stránky do zoznamu. V opačnom prípade prestanete prijímať štatistiku.

idea

Každé zobrazenie má svoje vlastné ciele a upozornenia, filtre, segmenty atď. Toto všetko je vytvorené a nakonfigurované v tejto časti.

Zoznam v hornej časti umožňuje vybrať aktuálne zobrazenie a vytvoriť nové.

Nastavenia prezentácie - tu môžete:

 • Zmeniť názov;
 • Zadajte časové pásmo a menu;
 • Nastaviť predvolenú stránku;
 • Zakázať zobrazovanie robotov v prehľadoch;
 • Povoliť sledovanie vyhľadávania na stránkach. Prečítajte si viac o tom, ako to urobiť v oficiálnom manuáli;
 • Odstrániť prezentáciu;
 • Vytvorte kópiu zobrazenia.

Správa používateľov - nastavenia prístupu. Rozhranie je rovnaké ako v nastaveniach účtu a prostriedkov.

ciele - nastavenie cieľov a udalostí konverzie. Môžete si vytvoriť svoje ciele alebo ich importovať z galérie.

Z nejakého dôvodu nemôžete odstrániť cieľ. Môžete ju však pozastaviť alebo úplne upraviť - zmeniť názov, podmienky implementácie a tak ďalej.

Podrobnosti o nastavení cieľov v sekcii.

Skupiny obsahu - Na zobrazenie súhrnných štatistík môžete do skupiny pridať niekoľko stránok rovnakého typu. Napríklad vytvorte skupiny pre produktové karty určitého typu, pre články blogov a servisné stránky.

Vytvorme novú skupinu.

Zadajte názov skupiny. a vyberte spôsob zoskupenia:

 • Kód sledovania - všetky stránky sa pridajú do skupiny pomocou skriptu v kóde.
 • Extrahovaním - analyzovaním URL alebo hlavičiek stránok.
 • Podľa daných pravidiel - skupina jednoduchých logických pravidiel.

Ak chcete pridať zoznam niekoľkých stránok, použite metódu „Definície pravidiel“. Pod každou stránkou vytvorte pravidlo „Názov stránky obsahuje“ a zapíšte ich hlavičky H1. Medzi pravidlá, dať operátor OR.

Teraz môžete zobraziť prehľady o vytvorenej skupine obsahu.

filtre - vylúčiť používateľov zo správ s vybranými indikátormi. Rozhranie je podobné nastaveniam filtra pre daný účet.

Nastavenia kanálov → Skupina kanálov - zmeniť predvolené kanály konverzie alebo vytvoriť vlastné.

Vytvorte novú skupinu.

Nastavte názov a kliknite na položku Pridať kanál

Zadajte názov kanála, nastavte pravidlá, podľa ktorých sa určí a vyberte farbu.

Ak sa vám nepáči, že v prehľadoch sú názvy všetkých štandardných kanálov napísané v angličtine, otvorte skupinu „Predvolené zoskupovanie kanálov“ a názvy nahraďte ruskými.

→ Priame prechody "title =" Direct → Priame prechody>>

Nastavenia kanálov → Správa názvov značiek - kanál „Vyhľadať reklamu“ môžete rozdeliť na dve časti: značkovú (žiadosť obsahuje názov značky) a neznačkovú značku. Umožní vám to analyzovať efektívnosť rôznych kľúčových slov a vytvoriť efektívnejšie kampane.

Prečítajte si viac o vytvorení značkového kanála v tomto článku.

Najprv napíšte vybrané názvy značiek (vrátane chybne napísaných slov a pravopisných slov), jeden na riadok. Potom kliknite na tlačidlo "Pridať značky".

Ak vám systém ponúka odporúčané názvy, preneste ich tiež. Potom kliknite na položku Uložiť.

Služba Google Analytics ponúkne automatické vytvorenie 2 nových kanálov a umiestni ich do skupiny Predvolené zoskupenie kanálov. Kliknite na tlačidlo Áno, teraz nastavené.

Ak chcete, premenujte kanály a priraďte im farby. Uložte zmeny.

Prehľady teraz zobrazia informácie o výkonnosti značkových a neznačkových kanálov.

Nastavenia elektronického obchodu - Ak niečo predávate na stránke, povolte elektronickému obchodu prijímať správy o vykonaných transakciách. Budete musieť vykonať zmeny kódu lokality. Prečítajte si viac v tejto príručke.

Zapnite elektronický obchod. Ak stránka ponúka "podobné produkty" alebo "S týmto často kupovať," obsahujú správy o súvisiacich produktoch.

Nastavenia môžete dokončiť alebo povoliť rozšírené prehľady elektronického obchodovania.

A pridajte značky pre fázy transakcie. Podstatou je nasledovné: vytvoríte postupnosť činností, ktoré ľudia robia pri kúpe. Umiestnite skripty na zodpovedajúce tlačidlá a stránky. A dostanete správy o tom, ako sa ľudia správajú v rôznych štádiách.

Vypočítané ukazovatele - ak máte niekoľko štandardných indikátorov, môžete si vytvoriť vlastné. Kliknite na položku „+ Vypočítaný indikátor“.

Tu je potrebné zadať:

 • Názov.
 • Externý názov - používa sa na výpočty. Musí byť jedinečný.
 • Typ formátovania: číslo, úroky, mena, čas.
 • Vzorec na výpočet skóre. Môžete použiť existujúce štandardné indikátory.

Vlastné nástroje a objekty - v tejto sekcii môžete spravovať vytvorené objekty: upravovať, zobrazovať, vytvárať nové a odstraňovať nepotrebné. Čo je tam:

 • Segmenty publika;
 • Anotácie - komentáre k grafom a reportom.
 • Modely priradenia;
 • Vlastné skupiny kanálov;
 • Moje upozornenia;
 • Plánované doručenie - správy sú zasielané vám a ostatným ľuďom poštou;
 • etikety;
 • Otvorený prístup k objektom - zoznam všetkých vytvorených objektov. Môžete zvýrazniť potrebné a importovať do galérie, alebo vytvoriť odkaz na šablónu.

Vytvorenie udalosti

Udalosť môže byť čokoľvek: návšteva stránky, prevzatie súboru, kliknutie na tlačidlo, kliknutie na odkaz, vykonanie akéhokoľvek skriptu na stránke atď.

Najprv musíte vytvoriť parametre, ktoré dostanete pomocou skriptu a odoslať do služby Google Analytics.

Kategória a akcia sú požadované parametre. Musia byť v každom prípade. "Štítok" a "Hodnota" - nepovinné. Dajte ich na želanie.

Môžete tam niečo napísať. To všetko je potrebné len pre vaše pohodlie - aby ste mohli navigovať v hromade vytvorených cieľov. Ak je udalosť jedna - nič vám nebráni volať všetky parametre "111" - v každom prípade je jasné, čo sa presne stalo.

Ale radím vám, aby ste to neurobili. Zapíšte všetky parametre čo najjasnejšie. Napríklad:

 • Kategória: Kniha.
 • Akcie: Stiahnuť.
 • Štítok: 100 praktických hackov pre internetový marketing.
 • Hodnota: 5 rubľov.

Teraz je potrebné vytvoriť skript, ktorý pošle parametre pri vykonávaní akcie.

Pre modernú verziu nástroja Analytics to vyzerá takto:

"ga ('odoslať', 'udalosť', 'kategória', 'akcie', 'štítok', 'hodnota');"

Pre staršie verzie kódu sledovania Analytics to môže vyzerať takto:

"_gaq.push (['_ trackEvent', 'Kategória', 'Akcie', 'Označenie', 'Hodnota']);"

Nezabudnite uviesť názvy parametrov do jednoduchých úvodzoviek.

Zostáva iba umiestniť skript do kódu akcie, ktorú potrebujete: kliknutím na tlačidlo, videom, stiahnutím súboru, kliknutím na odkaz atď.

Napríklad odkaz na prevzatie súboru:

Pri kliknutí na tento odkaz potrebujeme informácie v nástroji Google Analytics. Pridať akciu onClick = a nahradiť náš kód. Toto všetko sme vložili do odkazu.

Odkaz s kódom sledovania udalostí bude vyzerať takto:

Pri preberaní súboru budú informácie o udalosti odoslané do služby Google Analytics:

 • Kategória - Stiahnuť.
 • Akcie - rozloženie.
 • Štítok - Pre Illustrator.
 • Hodnota - 5.

Ak chcem vytvoriť cieľ s realizáciou tejto udalosti, budem musieť špecifikovať tieto parametre.

Prečítajte si viac o práci s kódom v príručke pre vývojárov.

Vytváranie cieľov

Vytvorme niekoľko cieľov pre stránku.

Použite pripravené šablóny (rezerváciu, registráciu, prehrávanie videa atď.) Alebo si vytvorte vlastné. Odporúčam vám, aby ste si vytvorili svoje ciele, pretože šablóny sa od seba líšia iba v názve a jednom zaškrtnutí.

Zadajte názov cieľa, vyberte identifikátor a zadajte typ:

 • Vstupná stránka - návšteva danej stránky.
 • Trvanie - určitá doba trvania zasadnutia.
 • Stránky / obrazovky na reláciu - určitá hĺbka zobrazenia.
 • Udalosť - vykonanie konkrétnej akcie: stlačenie tlačidla, vyplnenie formulára, sledovanie videa, sťahovanie súboru.

Ak chcete sledovať udalosti, pridajte do kódu lokality ďalšie skripty. Pre iné typy cieľov sa nevyžaduje nič také.

Potom musíte špecifikovať, čo je potrebné urobiť, aby ste splnili cieľ, a priradiť hodnotu konverzie (v mene). Hodnota nie je nevyhnutne príjem, ktorý dostanete. Môžete ho použiť jednoducho pre pohodlie. Napríklad, ak osoba bola na mieste po dobu 5 minút, hodnota je 1 rubľ. A ak 10 minút - 2 rubľov. To vám pomôže pri triedení prehľadov.

Mimochodom, hodnota môže byť záporná.

Pozrime sa na každý typ podrobnejšie.

Vstupná stránka - zadáte názov (alebo jeho časť) alebo adresu URL stránky, ktorú potrebujete. V prípade potreby uveďte hodnotu prepočtu.

Môžete pridať kroky, ktoré človek musí prejsť na ceste k konverzii. Napríklad: Domov → Produkty → Kartový produkt → Stránka "Ďakujeme za nákup."

V správach sa zobrazia činnosti používateľov v rôznych fázach. Uvidíte, koľko ľudí ide do ďalšej fázy a ktorá opustí konverznú cestu.

Dĺžka relácie - uveďte, koľko hodín, minút a sekúnd má relácia trvať, kým sa cieľ považuje za dosiahnutý. V prípade potreby nastavte hodnotu konverzie.

Stránky / obrazovky na reláciu - Zadajte minimálny počet strán alebo obrazoviek, ktoré by osoba mala zobraziť. V prípade potreby nastavte hodnotu.

Udalosti - musíte zadať parametre sledovanej udalosti. Ak sú splnené všetky špecifikované podmienky (parametre sú rovnaké), cieľ sa počíta.

Kliknutím na tlačidlo Uložiť vytvoríte cieľ. Teraz sa údaje o ňom zobrazia v prehľadoch o konverzii.

O službe Google Analytics a službe Yandex.Metrica

Služba Google Analytics je skvelou službou s množstvom funkcií. To môže byť študoval niekoľko mesiacov a neustále nájsť nové skvelé funkcie. Má všetko, čo internetový obchodník a vlastník stránky potrebujú. Takmer.

Po prvé, v službe Google Analytics nie je žiadna mapa tepla ani webový prehliadač. Ak tieto nástroje používate vo svojej práci, budete musieť pripojiť ďalšie služby.

Po druhé, služba Analytics neakceptuje vyhľadávacie dopyty z iných systémov. Nemôžete zistiť, aké požiadavky vás nájdu v Yandexe. To je však významná časť dopravy v Rusku.

Yandex Metrika je jednoduchší a má menej chladných vlastností. Ale načíta dáta z Yandex.Direct, ukazuje vyhľadávacie dotazy, a umožňuje používať teplo mapy a web návštevník. Preto je najlepšou možnosťou použiť oba nástroje.

Analyzujte svoje stránky a dosiahnite vysoké konverzie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár