Ako napísať text na stránke "O nás" ("O spoločnosti"): krok za krokom

Navštívili ste niekedy myšlienku, že vaša spoločnosť je dynamicky sa rozvíjajúcim mladým tímom odborníkov? Určite sa to stalo a nebolo, keď ste písali text na stránke "O spoločnosti". Pripomeňme, že si zachránil planétu v podnikovej misii, napísal cieľ spoločnosti a sľúbil, že bude slúžiť humanistickým ideálom ľudstva predajom produktu za najlepšie ceny.

Nenechajte sa odradiť, nie ste sami vo svojich vysokých ambíciách. Mnohí z vašich kolegov a konkurentov tiež píšu o dynamicky sa rozvíjajúcich profesionáloch, takže vaša stránka O nás nie je pozoruhodná. Hovorte, používatelia často unikajú z webu, keď si prečítali prvé riadky textu? Tento článok vám pomôže napraviť situáciu. Z neho sa naučíte písať text "O spoločnosti".

Čo by mala vlastne povedať stránke „O spoločnosti“

Myslíte si, že text "O nás" je takmer jediným miestom na firemnej stránke a na internete ako celku, kde sa môžete pochváliť, chváliť sa, písať o svojich úspechoch, najlepších kvalitách? Ale kto ich potrebuje, vaše kvality. Všetky tieto "my", "naša spoločnosť", "snažiť sa postarať sa o", "uspokojiť individuálne", "zaspať a prebudiť sa s myšlienkami o klientovi" a iné nezmyslové záujmy nikto. Klienti sa nezaujímajú o váš dynamický profesionálny tím, najmä pri prvom vstupe na stránku. Zaujíma sa o ich podnikanie, ich zisk, riešenie ich problémov, ich mladý tím.

Stránka "O spoločnosti" by nemala rozprávať o vašej spoločnosti. Návštevník by tu mal nájsť informácie o sebe, o svojich záujmoch a potrebách. Mal by vedieť, ako riešite jeho problémy a prečo to určite urobíte. Vytvorenie stránky "O nás", pamätajte: v skutočnosti sa nazýva "O vás". O nich: obľúbené, žiaduce, lojálne, vrtošivé, veľkorysé, šetrné zákazníkov.

A teraz malá kognitívna disonancia a schizofrénia. Stránka "O spoločnosti" by mala informovať o vašej spoločnosti. No, tak ako bez neho? Nehľadajte tu protirečenia a neponáhľajte sa nazývať rozkazy. Je to jednoduché: v prvom rade by mala stránka „O nás“ rozprávať o klientovi a jeho záujmoch a po druhé o vašom podnikaní a dynamickej profesionalite.

Ako je to možné v praxi? Pravdepodobne ste napísali niečo o kreatívnom prístupe. Obráťte sa na kreativitu. V prvom rade o tom klientovi povedzte. Spotrebiteľ musí byť postavou a budete musieť zostať na pozadí, byť prítomný medzi čiarami, hovoriť o sebe v skutkoch, a nie slovami. Pamätajte na anglické príslovie o pánoch? Takzvaní ľudia, ktorí nikdy nepoužívajú slovo „džentlmen“. Majte to na pamäti: rozprávajte sa o vašej spoločnosti, hovorte o klientovi a jeho potrebách.

Algoritmus postupného vytvárania textu "O nás" je popísaný nižšie. Nepovažujte to však za dogmu. Môžete zmeniť logiku prezentácie a poradie sémantických blokov. Ak odstránite niektoré položky a pridáte vlastné, nestane sa nič hrozné. Stačí dodržať vyššie uvedené zásady.

Ako napísať text "O spoločnosti"

Už bolo povedané, že účelom stránky „O nás“ je ukázať klientovi, že rozumiete jeho potrebám a môžete ich uspokojiť. Na dosiahnutie tohto výsledku vyriešte nasledujúce problémy.

1. Ukážte zákazníkovi, že rozumiete ich potrebám.

Potom, čo na stránke "O spoločnosti", návštevník by mal vidieť, že poznáte jeho potreby. Vyskúšajte nasledujúce triky:

 • Zapojte sa do dialógu s klientom. Pýtajte sa, diskutujte o najbežnejších odpovediach. Oslovte návštevníka, pozdravte ho na stránke.
 • Preukázať porozumenie potrebám zákazníkov. Povedzte napríklad príbeh. Akonáhle ste nemali stoličku. Urobili ste to sami a uvedomili ste si, že môžete zlepšiť životy ľudí. Odvtedy robíte chladné stoličky.
 • Odpovedzte na spoločné otázky, ktoré majú spotrebitelia. Povedzte pár slov o výhodách vášho produktu.

2. Ukážte, že môžete vyriešiť problémy zákazníkov

Potrebujete všetkými prostriedkami záujem zákazníkov o váš produkt a obchod. Avšak, neponáhľajte hovoriť o sebe. Budete potrebovať empatiu. Čo to znamená v praxi? Musíte presvedčiť klienta, že nemôže žiť bez vás a vášho produktu. Urobte to však jemne. Netlačte, nedajte sa chváliť, nenechajte sa ako charizmatickí veriaci, ktorí prinášajú dobrú správu ľuďom, ktorí ťahajú vrecúška z bazára. Vyskúšajte nasledujúce triky:

 • Povedzte príbehy o používaní vášho produktu.
 • Nenápadne zdôraznite jedinečné vlastnosti vášho produktu a vysvetlite výhody, ktoré spotrebiteľ získa.
 • Nakreslite portréty typických zákazníkov, ktorí úspešne používajú váš produkt.

Znovu si všimnite: v tomto štádiu by ste mali zaujímať klienta o váš produkt a obchod. Spotrebiteľ však musí zostať v centre pozornosti.

3. Potvrďte svoju spôsobilosť

Normálny zákazník vždy pochybuje. Úlohou podniku je rozptýliť tieto pochybnosti. Za týmto účelom budú robiť všetky sociálne dôkazy: spotrebiteľské recenzie, diplomy, vysoko postavené rebríčky, zoznam klientov s menom.

Dodržiavajte hlavný princíp tvorby textov na stránke "O spoločnosti": rozprávajte sa o sebe, sledujte záujem klienta a jeho záujmy. Tu je niekoľko nápadov:

 • Zapojte klienta do možnosti spolupracovať so spoločnosťou, ktorej klientmi sú Microsoft a Gazprom.
 • Prekvapte spotrebiteľa dostupnosťou produktu, ktorého tvorca patrí medzi 5 najlepších spoločností.
 • Zobraziť živé recenzie známych zákazníkov.
 • Pozrite si štúdie a prípadové štúdie.

4. Ukážte sa

Vašou úlohou je ukázať potenciálnym klientom, že budú pracovať s reálnymi ľuďmi, a nie s anonymnými manažérmi, ktorí sa od seba líšia v sekvenčných číslach. Použite nasledujúce nápady:

 • Zobraziť fotografie a biografie zamestnancov.
 • Zdieľajte neformálne videá a fotografie so svojimi zamestnancami. Firemné prázdniny, workflow, neplánované rozhovory s bleskami - všetko sa hodí.
 • Povedzte nám o svojich názoroch a zásadách. Len nekĺznite do banálneho "nášho kréda - dňa a noci premýšľať o klientovi." Je lepšie požiadať kľúčových zamestnancov, aby povedali o svojich názoroch na podnikanie, hudobné chute, literárne preferencie.

5. Predať niečo

Ako sa prihlásiť na odber e-mailového spravodajcu alebo na vstup do sociálnej siete? Po návšteve stránky "O spoločnosti", musí užívateľ vziať so sebou neustály kontakt s vašou spoločnosťou. Vyskúšajte tieto nápady:

 • Ponúknite možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru výmenou za bezplatnú knihu.
 • Sľub každému, kto sa pripojil k sociálnym skupinám, bonus.
 • Pokúste sa zaujať používateľa v diskusiách na vašom fóre alebo blogu.

Presne viete, čo by nemalo byť na stránke „O nás“

Vaši zákazníci nepotrebujú nudné opečiatkované texty, chvály, informácie o vašej exkluzivite a jedinečnosti. Tanec z tohto kachle: povedzte spotrebiteľom, čo chcú počuť. Dajte návštevníka do centra pozornosti a vytvorte príbeh o svojom podnikaní okolo neho. Podľa tohto princípu si môžete vybrať akúkoľvek formu rozprávania, typov obsahu a štýlov prezentácie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár