Štúdia: Je obsahová jedinečnosť taká dôležitá?

Článok bude pre vás užitočný, ak budete žieravo bojovať za každé percento jedinečnosti obsahu na stránke, pričom tento faktor považujete za najdôležitejší zo stoviek ďalších, ktoré používajú vyhľadávače. Po prečítaní overených hypotéz a príkladov uvoľníte čas na vývoj stránky namiesto toho, aby ste naháňali 100% jedinečnosti stránok.

Kde začal závod o unikátny obsah?

Rozhodol som sa túto otázku preštudovať na jeseň roku 2015, keď som narazil na článok Denisa Savelieva. Komentáre sú väčšinou skeptické, ako "ale nemám rád", "kde sú dôkazy", "ukázať príklady" ...

Medzi mnohými SEO-presvedčenie, jedinečnosť obsahu stále zaberá jedno z prvých miest. Keď mi bývalý spolužiak povie o 100% dôležitosti jedinečného obsahu, ktorý chcem vytvoriť webovú stránku, chápem to. Je to však stále klam na webových stránkach známych spoločností a služieb:

Vyhľadávače tiež pridal palivo do ohňa - Google spustil potvrdenie autorstva textu prostredníctvom odkazu na stránky a Google+ (v súčasnosti služba nefunguje). Yandex pridal nástroj Pôvodné texty do Yandex.Webmaster. Ako frekventantka viacerých webmasterov som videl veľa tém o tom, aké dôležité je používať tieto nástroje.

Hoci Yandex čestne napísal:

Dokonca som narazil na štúdiu o účinnosti tejto služby. Do pôvodných textov bolo zaslaných viac ako 15 000 článkov. Vypočítali percento jedinečnosti textov a zmerali pozíciu - kto je vyšší, vlastník jedinečného textu alebo stránky kopírovania a vkladania.

So všetkou úctou k práci vykonanej v štúdii - dokonca aj na grafoch uvedených vyššie je vidieť, že 14 a 7% stránok, ktoré skopírovali text, obišli zdroj. Ďalej v článku vysvetlím, prečo sa to stalo.

Ak niečo zopakujete dlhú dobu, môže sa stať ako pravda. Čím viac hovoríme o jedinečnosti obsahu, tým viac teórií vzniklo:

 • Pre umiestnenie stránky vysoko - text musí byť jedinečný.
 • Ak chcete získať viac návštevnosti, obrázky na stránke musia byť jedinečné.
 • Návrh stránok by mal byť jedinečný, stránky na šablónach nie sú vysoko hodnotené.
 • Video musí byť tiež jedinečné.

Teraz bude malý spojler, že tri vyššie uvedené tvrdenia nie sú úplne pravdivé. Som narazil na týchto stránkach, keď som začal študovať, čo non-unikátny obsah by bol pre vyhľadávače. Jedinečnosť textu na tejto stránke sa blíži nule - toto je typický vchod s neporiadkom textu niekoho iného:

Doména bola zaregistrovaná v marci 2016. Ako vidíte taký plán rastu návštevnosti? Od nuly do pol milióna a pol roka. Pravdepodobne máte rovnaký jedinečný obsah?

Takže z toho, čo vyvinulo mýtus o potrebe jedinečného textového materiálu:

 • Bola poháňaná výmenou textov (čo je logické, toto je ich chlieb).
 • Vyhľadávače na jednej stránke vylúčené z vydávania podobných stránok (berúc do úvahy ich rovnaké).
 • Hladní webmasteri sa snažili len skopírovať úspech niekoho iného - masívne kradnúť texty, fotografie. Stránky prirodzene spadali pod filtre a zakázali vyhľadávače (ako duplikáty a nedostatok pridanej hodnoty).
 • Samotné vyhľadávače uviedli dôležitosť jedinečného materiálu a dokonca vytvorili nástroje na špecifikovanie zdroja.
 • SEO blogy a reklamné agentúry tiež takmer jednomyseľne tvrdia, že sú dôležité jedinečné materiály.

Nie na poslednom mieste je novinka samotného webového priemyslu a nekompetentnosť vlastníkov stránok. Takmer každý webový špecialista alebo webové štúdio sa stretlo so zákazníkmi, ktorí hovoria, že „robia túto stránku len mojou“. Okrem toho, že je to neetické a nezákonné - znehodnocuje prácu špecialistov. Nemôže rozvoj stránok stáť niekoľko desiatok tisíc (alebo niekoľko stoviek tisíc) rubľov, ak potrebujete len vziať a kopírovať?

Ak ukážete zákazníkovi prémiovú šablónu pre vybraný CMS za $ 70 z themeforestu alebo navrhnete, aby ste si vytvorili podobnú (ale jedinečnú) od nuly za $ 500-5000 (zaplatíte za projektanta, návrhára, programátora, projektového manažéra) - výber bude zrejmý. To tiež spôsobilo ďalšiu mylnú predstavu - že jedinečný dizajn je tiež dôležitý (pretože ak nie je dôležité, prečo platiť viac?).

Hlavné typy obsahu

V súťažných témach je ťažké prezentovať sa v hornej 3 stránke, ktorá obsahuje len text. Zvyčajne sa používajú nasledujúce materiály (v zostupnom poradí dôležitosti a pri zvýšení ceny):

 • Text.
 • Foto. Patria sem aj infografiky, ikony atď. Tabuľky - môžu to byť cenové tabuľky, porovnania, cenníky atď.
 • Video. Hoci video marketing získava na dynamike každý rok, častejšie sú stránky bez videa. Je to spôsobené vysokými nákladmi a časom vynaloženým na tvorbu obsahu.

Tu je príklad dobrej stránky - všetko sa používa:

S malými rozpočtami použite text + foto. To je to, čo vedie k "klonom", keď stránky sa zdajú byť odlišné, a obsah sa zdá byť odlišné, ale veľmi podobné. Deje sa to preto, lebo namiesto reťazca:

 • Určenie cieľovej skupiny lokality.
 • Primárny zber záujmových skupín, výber vhodnej analýzy konkurentov.
 • Štruktúra stránok, rozdelenie záujmových skupín podľa stránok.
 • Hĺbková analýza každej záujmovej skupiny, plánovanie stránky.
 • Vytvorenie stránky.
 • Zlepšenie stránky po nahromadení štatistík.

Existuje jedna z možností:

 1. Berieme pár konkurentov, robíme to isté.
 2. Objednávanie textov lacnejšie, fotenie v Google alebo na inej stránke.

To je s textom, že väčšina je prepichnutá. Nie, že dobré, dokonca aj dobré copywriting sa nestane lacno.

Vzhľadom k tomu, získať dobrý text, budete potrebovať buď záujem copywriter, alebo jasný TK + príklad, ako to urobiť.

Bez tohto, zákazník (web štúdio alebo vlastník stránky, nezáleží na tom) dostane v najlepšom prípade súhrn z niekoľkých zdrojov, av najhoršom prípade prepisovanie stránok, ktoré copywriter narazil. A to nie je preto, že textári sú zlí. A pretože každý človek chce zarobiť slušne. Pre lacnú objednávku s nezrozumiteľnou technickou úlohou sa nikto nezaoberá témou, nenaplánuje článok, vyberá chladné zdroje a určuje cieľové číslo pre zákazníka.

Príklady stránok, na ktorých používate tie isté fotografie, ktoré ste pravdepodobne videli. Umiestnenie fotografie z prvej alebo druhej stránky vyhľadávania v obrázkoch sa považuje za „dobrý“ tón na stránke o opravách, dizajne alebo stavebných službách:

A to všetko v RuNet je nemilosrdná bitka o jedinečnosť obsahu. Nech je text zlý - ale jedinečný. Nech je obraz na mieste - ale bol rozbalený, orezaný, zmenený tón - a je tiež jedinečný.

Príklady komerčných výklenkov a lokalít s jedinečným obsahom

Aby sme pochopili, že úloha jedinečného obsahu je prehnaná, stačí preskúmať komerčné stránky vo výklenku rovnakého typu, najmä v internetových obchodoch s veľkým počtom pozícií. Ak porovnáme obsah produktových kariet pre technické produkty, ukazuje sa, že údaje sú takmer identické:

 • Špecifikácie sú rovnaké.
 • Fotografie môžu byť rovnaké (ak ich výrobca povolí).
 • Ak tovar nie je zasiahnutý, nebudú žiadne recenzie, alebo tam bude málo.
 • Popis - v najlepšom prípade prepíšte z oficiálnych stránok s veľmi nízkou jedinečnosťou textu.

A to nezabráni tomu, aby stránky obsadili vrchol:

Môžete nájsť také príklady, ako sa vám páči, najmä v predmetoch, kde nie je čo písať. Je ťažké nájsť jedinečný popis pre:

 • stavebné materiály (sadrokartón, klince, sanitárne zariadenia, kovové pletivo atď.);
 • výrobky na vyšívanie (šitie, pletenie, obrazy na čísla, korálky, háčiky, súpravy ihiel, tkanín atď.);
 • rybárske príslušenstvo (háčiky, woblery, šnúry, platiny, ostatný tovar).

Teraz si predstavte, že v internetovom obchode existuje viac ako 100 000 položiek produktu a viac ako 500 kategórií, a to aj pri automatizovanom vytváraní popisov pomocou šablón, je to obrovské množstvo práce. Preto väčšina internetových obchodov propaguje kategórie bez toho, aby sa obťažovala o jedinečnosti produktových kariet (ktoré môžu poskytnúť viac ako 50% návštevnosti, hoci sa nelíšia od konkurentov o 10%).

A to nebráni ich majiteľom z podvádzanie copywriter pre ďalšie 3% jedinečnosti advego, etxt, text.ru alebo ich analógy.

Iné typy stránok

Ak je stránka naplnená silami jednej spoločnosti, môžete takúto jedinečnosť nasledovať. Ale čo stránky, kde sú materiály vytvorené používateľmi? Uvádzame príklady lokalít UGC, ktoré žijú potichu bez obťažovania:

 • Nástenky.
 • Katalógy realitných organizácií.
 • Stránky na vyhľadávanie práce / voľných pracovných miest.
 • Služby otázok a odpovedí.
 • Fóra.
 • Neformálne stránky, ktoré uverejňujú rovnaké memy, príbehy atď.
 • Spravodajské stránky.
 • Agregátory akéhokoľvek typu (nulová jedinečnosť, lokalita zhromažďuje údaje z iných lokalít).
 • Mapové služby.

Myslím si, že môžete nájsť viac príkladov, kde je obsah rovnaký - a stránky zbierajú dobrú návštevnosť. Zaujímavé príklady môžu byť ponechané v komentároch.

Tri z mojich experimentov vytvorili lokalitu s nulovou alebo minimálnou jedinečnosťou

Ako som písal predtým, tieto myšlienky prišli ku mne na jeseň roku 2015.

Číslo lokality 1

V októbri 2015 bola zaregistrovaná doména a vytvorená 30-stranová webová stránka. Projekt bol realizovaný bez technického SEO, tzn.

 • stránka nebola pridaná do nástrojov pre webmasterov „Yandex“ a „Google“,
 • stránky služby neboli zatvorené z indexovania,
 • použiteľnosť bola na úrovni "bezplatnej šablóny voľného CMS" bez úprav,
 • Meta tagy sú automaticky generované motorom stránky,
 • Zdrojom obsahu boli dopravné stránky populárnych stránok, vybrané prostredníctvom služieb konkurenčnej analýzy (t. J. S veľkou dôverou, s množstvom odkazov atď.).

Hypotéza bola nasledovná - pridaná hodnota je pre vyhľadávač dôležitá. Preto bola pre každú stránku napísané niečo ako pomace - o tom, čo obsah, čo bude užitočné pre používateľa. Potom bol obsah zo zdroja + odkaz na zdroj.

Potom som na stránku zabudol a spomenul som si len s pripomienkou na obnovenie domény. Čo sa stalo v súvislosti s návštevnosťou v prvom roku životnosti stránky:

Každá zo strán obsahovala asi 5% unikátneho obsahu - konkrétne úvod. Výsledky ma inšpirovali, bolo rozhodnuté rozšíriť doménu a nechať ju stáť. Vo februári 2017 som sa rozhodol experiment rozšíriť. Namiesto vyhľadávania dopravných článkov dôveryhodných tematických lokalít boli zhromaždené všetky materiály týkajúce sa akejkoľvek otázky týkajúcej sa finančného výkazníctva. Niche konkurenčné, užitočné a relevantné materiály hľadať bit po kúsku. Čo sa stalo:

 • Na tému projektu boli záujmové skupiny.
 • Pre každú skupinu bola vytvorená stránka, ktorá obsahovala úvod, najúplnejšie informácie o všetkých problémoch s odkazmi na zdroje.
 • Všetky SEO položky, ktoré neboli vykonané na začiatku boli vykonané.

Ak v 15-16 rokoch množstvo unikátneho obsahu pre každý dokument bolo asi 5%, teraz kleslo na 1-2% alebo menej. Netextový obsah bol tiež jedinečný. Od februára do apríla bolo pridaných približne 70 strán, návštevnosť stránok sa zvýšila 2,5-krát.

V máji som sa rozhodol skontrolovať, aký dôležitý je aspoň jednorazový výskyt textového dotazu:

 • V meta tagoch ​​(názov a popis).
 • V h1
 • Nadpisy úrovne H2-H6 a text stránky.

Na stránke bol nainštalovaný modul sémantického overovania. Počas pätnásťročného výročia stránky bolo zostavené sémantické jadro, na stránky boli napísané dotazy pomocou modulu. Napriek letnej recesii vo výklenku, máj až august zvýšil návštevnosť o 3+ krát viac ako v apríli. A súdiac podľa rozvrhu rastu - v septembri, bude stránka preraziť číslo 20.000 v návštevnosti.

Podľa môjho názoru nárast návštevnosti a vynikajúce faktory správania (menej ako 10% zlyhaní, viac ako 5 minút času na mieste) už ukázali, že jedinečnosť nie je najdôležitejším ukazovateľom.

Ale môj názor je osobný, a chcel som vedieť, čo vyhľadávače premýšľať o mieste. Ako môžete dosiahnuť ručnú kontrolu kvality stránok vyhľadávačmi? Odoslaním stránky na účasť v reklamnej sieti Yandex a službe Google Adsense.

Stránka bola prijatá v oboch reklamných systémoch. Zvlášť chic je, že stránka bola umiestnená na nový účet, tzn. Že prešla hlbšou kontrolou. Zdá sa, že do konca roka bude miesto prekonať prah 1000 návštevníkov za deň a naďalej rásť.

Aké závery k tomuto projektu:

 • V roku 2015 bolo dosť málo úsilia, aby sa návštevníci dostali.
 • Nový aktuálny (skutočný, nie jedinečný) obsah na stránke poskytuje zvýšenie návštevnosti, ak má stránka dobré správanie.
 • Rast v roku 2017 bol spôsobený najmä históriou domény - nahromadeným behaviorálnym a úzkym výklenkom.
 • "Len vylepšiť svoju stránku" funguje oveľa horšie, než "Jednoducho zlepšiť vaše stránky, ale nezabudnite na plnosť zverejnenia témy, SEO a sémantika."
 • Vyhľadávače nepovažujú jedinečnosť obsahu za základný kameň.

Dôvody, pre ktoré stránka získala, prijíma a bude prijímať návštevníkov a ďalej - dobré správanie, ktoré sa tvoria:

 • vďaka dizajnu stránok - rozsiahla tlač, čitateľný dizajn, fotografie, videá, infografiky a ďalšie údaje, ktoré dávajú užívateľovi všetky informácie;
 • pretože všetky stránky sú longrids, všetky ostatné veci sú rovnaké, čas a hĺbka prezerania sú vyššie, pretože aj rýchly náhľad stránky zaberie viac času;
 • Najdôležitejšia je odpoveď na všetky otázky používateľa na jednom mieste.

Podľa skúseností s prácou s inými lokalitami - maximálna prevádzka je dosiahnutá za 6-12 mesiacov v závislosti od kvality stránky a konkurencieschopnosti subjektu. To znamená, že do marca 2018 je predpokladaná návštevnosť okolo 2 000 návštevníkov denne. To je 30-krát viac ako vo februári 2017.

Ďalším malým objavom, ktorý som urobil pri písaní tohto článku je, že obsah v priebehu času zvyšuje jedinečnosť textu. Pred pol rokom sa len 3 - 4 materiály mohli pochváliť jedinečnosťou vyššou ako 3, ale menej ako 10%. Teraz viac ako polovica textov píše tieto ukazovatele:

Dôvod spočíva na povrchu:

Niektoré domény, ktoré boli zdrojom, neboli obnovené, obsah bol odstránený. Ak sa pozriete na diagram a predpokladáme, že v budúcnosti sa údaje mierne zmenia, ukáže sa, že šanca na obsah, ktorý sa stane jedinečným v priebehu dvoch rokov, je asi 60%.

Miesta číslo 2 a 3

V súvislosti s úspechom experimentu č. 1 bolo rozhodnuté o kontrole - bude to možné zopakovať v dnešnej realite? Boli vybrané 2 konkurenčné výklenky - stavebné a právne služby.

Obidve lokality boli pôvodne vytvorené s ohľadom na prvý experiment:

 • Pre každú stránku bola vybraná sémantika.
 • Zvolila sa voľná, ale pohodlná responzívna šablóna.
 • Stránka nemala žiadne chyby, ktoré by rušili indexovanie (získavanie stránok vo výsledkoch vyhľadávania) a hodnotenie.
 • Všetky materiály - Longrida, kompletne zatvárajú požiadavku užívateľa.
 • Jedinečnosť obsahu je menej ako 3%.

Na každom z projektov bolo umiestnených 10 strán.

Obidve stránky mali zaujímavý efekt - s nulovými stránkami v indexe Yandex, špičkou v prevádzke z tohto vyhľadávacieho nástroja. Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené "miešaním" stránok nových stránok do problematiky hodnotenia správania používateľov.

Po zasiahnutí indexu sa stránky podieľajú na hľadaní „všeobecne“, čo vedie k poklesu návštevnosti. Ďalšia dynamika je rovnaká ako na mieste č. 1. Za prvé 3 - 4 mesiace dochádza k hromadeniu štatistík a miernemu nárastu počtu návštevníkov.

Ostatné projekty 2016 - 2017 (so 100% unikátnym obsahom), ktoré považujem za úspešné, majú podobné plány - počiatočná návštevnosť, pokles v druhom mesiaci, rast v 3-6 mesiacoch.

Od šiestich mesiacov života, miesto rastie v prevádzke niekoľkokrát a naďalej rastie, ak budete pokračovať v rozvoji.

Aké závery možno urobiť:

 • Za posledné 2 roky nenastali žiadne zásadné zmeny v rebríčku neopakovateľného obsahu.
 • Dynamika rastu je rovnaká ako na 100% unikátnych lokalitách.
 • V prípade nových destinácií je žiaduce pripraviť miesta s pahýľmi 5-50 strán a nechať ich usadiť sa po dobu 3-6 mesiacov alebo dlhšie - to pomôže urýchliť vývoj projektu v budúcnosti.

Ku koncu roka sa v komentároch k článku pokúsim umiestniť grafy na všetky tri projekty, aby som zistil, ako sa moje očakávania zhodujú s realitou.

Číslo lokality 4

Toto je len 50 stránková stránka. Obsah nie je jedinečný, stránka je úzko zameraný sprievodca. To bolo diskutované desiatky krát na webmaster fóra a SEO blogy, že adresáre a agregátory zaujímajú top miesta vo vydávaní, vyhadzovanie firemných stránok odtiaľ. Ale osobné skúsenosti sú vždy lepšie ako iné. V auguste 2016 bola zaregistrovaná doména a bolo na ňu umiestnených približne 50 strán.

Aké hypotézy je potrebné otestovať:

 • Spôsob, akým bude vývoj projektu ovplyvnený prítomnosťou pahýľa (t. J. Zistením predmetu projektu vyhľadávačmi a zhromažďovaním údajov o správaní používateľov).
 • Po akej dobe stránky v otázke začne "tlačiť" stránky spoločností.
 • Можно ли забрать у компаний часть брендового трафика.
 • Что лучше - развитие проекта "под запросы" или "под нишу".

Первый год жизни проекта - ничего особенного. Самым сложным было собрать информацию и представить ее в едином виде. По правде говоря, я не думал, что проект будет хоть как-то расти на тех 50 страницах, залитых в августе 17-го. Я ошибся:

Если отбросить все информационные запросы в нише, основные коммерческие запросы ищут от 15 до 30 тысяч человек в месяц в России в целом. Konkurenčný výklenok - svoje služby ponúka viac ako 1000 spoločností. Náklady na prilákanie klienta sú bláznivé, s viac ako 100 inzerentmi v kontextovej reklame.

A "na koleno" pahýľ zbiera asi 200 návštevníkov za mesiac (prilákať taký počet návštevníkov prostredníctvom reklamy by stálo 200-500 dolárov).

V auguste 2017 boli zozbierané údaje o veľkých spoločnostiach, na stránku bolo pridaných viac ako 2 000 stránok.

Ukázalo sa, že okrem 50 strán, použitý CMS vygeneroval viac ako 400 strán vo forme RSS kanálov, tlačových verzií, pdf verzií a iných odpadkov, ktoré vyhľadávače samy o sebe zvyčajne vyhodia z indexu, ak to webmaster neurobil.

Ukázalo sa, že všetky hypotézy skontrolujú týždeň po tom, čo stránky narazia na index.

Spôsob, akým prítomnosť pätice (t. J. Určenie predmetu projektu a zhromažďovanie údajov o správaní užívateľov) ovplyvní vývoj projektu:

 • Dokonca aj vo veľmi konkurenčnom výklenku, iné stránky budú zhromažďovať svoj podiel návštevníkov.
 • Ak miesto nemá dobré správanie - jeho účasť sa zvýši (aj napriek nedostatku nových materiálov).
 • Nové stránky sa rýchlo dostanú do indexu vyhľadávania a zhromažďujú návštevnosť.

Toto je nárast návštevnosti okamžite po pridaní nových stránok:

Miesto, ktoré bolo vytvorené ako experiment, začalo zbierať asi 5% všetkých návštevníkov vo výklenku. Prejdeme na ďalšiu položku - po ktorej dobe sa stránka v danej problematike začne tlačiť na webové stránky spoločností?

Ihneď po pridaní nových stránok sa stránka začala z pozície 10-50, aby sa dostala do top 3, najčastejšie na prvej pozícii:

Google má podobný obrázok, ale v podstate sa umiestnil na 3. až 10. mieste. To nezabránilo stránke zúčastniť sa na značkovej návštevnosti:

A posledná hypotéza - čo je lepšie, vyvinúť projekt na uspokojenie požiadaviek používateľov alebo výklenku ako celku? Je určite lepšie urobiť projekt, ktorý uzavrie všetky možné záujmové skupiny. 2000+ stránok, ktoré boli pridané v auguste, boli vybrané podľa princípu „berieme všetko, čo môžeme aspoň raz za pár rokov hľadať“.

Tento prístup je plne odôvodnený. Ak sa tento projekt bude vyvíjať v rovnakej krivke ako ostatné, zasiahne vrchol prevádzky práve na jar - leto 2018, v novej sezóne. Podľa mojej prognózy, pokiaľ ide o účasť, bude len zaostávať za lídrami výklenku s miliónmi rozpočtov pre online a offline marketing s lokalitami, ktoré sa dynamicky vyvíjajú od 200. rokov.

V číslach - asi 20% dopravy vo výklenku v pesimistickej prognóze.

Aké závery možno z tohto experimentu vyvodiť:

 • Tematické adresáre (katalógy, agregátory) stále obchádzajú autoritatívne stránky spoločností vo vydávaní, a to napriek ich skromnej jedinečnosti.
 • Hlavnou vecou je premýšľať ako užívateľ a poskytnúť mu potrebné informácie.
 • Ak chcete vytvoriť takéto stránky, musíte byť schopní vyhľadávať a štruktúrovať údaje.
 • Nie je zakúpený jeden odkaz, ale je tu návštevnosť sprostredkovania - návštevníci zdieľajú užitočné stránky.

V auguste bolo požiadaných niekoľko nových spoločností o referenčnú knihu, ktorá sa pýtala na možnosť reklamy a dochádzky. Projekt nebol žiadnym spôsobom inzerovaný. Chcel by som sa dovoliť navrhnúť, že ho našli v tejto otázke, a rozhodol sa pridať, "pretože naši konkurenti sú tam."

Malý bonus pre fanúšikov na čítanie

Ani táto stránka, ani jej konkurenti vo výklenku nepoužívajú v západnej seo-tusovke techniku ​​nazývanú „silo architecture“ a používame značkovanie. Toto je rozsiahla téma, odporúčam čítať článok, aby som to pochopil. Stručne povedané - vytvorte nový obsah založený na existujúcich údajoch a ukážte ho cieľovému publiku. príklady:

 • Na mieste na prenájom nehnuteľnosti pre každý objekt, uveďte najbližšiu školu / univerzitu a vytvoriť stránku "Prenájom N-izbový byt v blízkosti školy NN".
 • Pre stavebnú spoločnosť prineste portfólio nie s balíkom fotografií, ale so stránkami "dizajn a oprava malého štúdia", "prestavba bytu v štúdiu" atď.
 • V komentároch môžete napísať svoj výklenok, a ja sa pokúsim vybrať niekoľko možností pre vás.

Tu je príklad v súťažnej téme, kde sa ani adresáre, ani stránky výrobcov neobťažujú s takou maličkosťou ako záujmy svojich klientov:

Na prvej stránke - len jedna stránka nejakým spôsobom objasňuje, že spoločnosť poskytuje potrebnú službu. A to aj napriek tomu, že úplná imitácia "pod stromom" (s lamináciou koncov ventilov) poskytuje príplatok vo výške 20 až 50% za okno.

Vráťme sa teda späť k projektu „referenčná kniha o nešpecifických údajoch“ a nemôžem ani odhadnúť, koľko potenciálnych zákazníkov možno na tieto stránky priviesť pridaním takýchto stránok. Čas ukáže, ale môžete zistiť ...

V ktorých prípadoch môže byť obsah nešpecifický a prečo za to nebudú vo vyhľadávačoch žiadne sankcie.

Najprv analyzujeme textovú časť stránok a potom obrázky a video obsah. Jedinečnosť textu je overená šindľom. To znamená, že celý text je rozdelený na fragmenty (zvyčajne od 3 do 10 slov) a overuje sa, či sa tieto 3 (4, 5, 10) slová nevyskytujú v rovnakom poradí na iných stránkach.

Napríklad text s frázou „Medzinárodný deň detí“ nemôže mať 100% jedinečnosť pre jeden šindel 4, pretože tento frázu možno nájsť na stovkách tisíc krát na fórach, spravodajských stránkach, kalendároch atď.

Okrem toho, v stovkách výklenkov môže byť textový obsah jedinečný. Tu sú niektoré z prvých príkladov, ktoré vás napadli:

Texty zákonov, súdne rozhodnutia, právne formulácie, citácie z nich, Nie je možné jednoducho preberať a robiť prepis Občianskeho zákonníka alebo všetkých rozhodnutí rozhodcovských súdov Moskovskej oblasti. Lokality a služby otázok a odpovedí s prekladom z legálneho na človeka sú opakovane citované zákonmi, právnymi predpismi, súdnou praxou v podobných prípadoch. Je tento jedinečný obsah? Áno. Stránky, ktoré sú v tomto prípade zakázané alebo znížené? Nie.

Online knižnice, Celkovým rozdielom medzi týmito lokalitami je v podstate počet kníh, ich členenie (celá kniha je na jednej strane alebo 10 000 slov na stránku), prípadne - fóra, zoznamy najlepších, atď. Vo veľkej lokalite> 99% obsahu (texty kníh a básne) nie sú jedinečné? Áno. Takéto projekty sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania a prijímajú návštevníkov odtiaľ? Áno. Čítali by ste Pushkinove básne v reraite so zvýšenou jedinečnosťou? Nie.

Texty a preklady piesní, Aj keď predpokladáme, že všetky preklady v rámci stránky nebudú skopírované do iných podobných projektov, pôvodný text skladieb zostane. Ukazuje sa, že takéto stránky sa nemôžu pochváliť jedinečnosťou nad 50% a sú hodnotené inými parametrami - pohodlie, správanie užívateľa, počet skladieb. Možno iba jedna stránka s textami zostala v prvej línii a zvyšok boli všetky na čiernej listine od spoločnosti Yandex a Google? Nie.

Základné informácie, ktoré sa nezmenili, Alebo len zriedka zastarané. PSČ, vzdialenosť medzi osadami, výmennými kurzami a zásobami za uplynulý rok atď. Ponúkajú stovky webových stránok rovnaké informácie? Áno. Dostane každý z nich svoj podiel návštevníkov? V podstate áno.

Ďalšie príklady nájdete v ľubovoľnom hodnotení v časti Pomocník:

Ukazuje sa, že aj napriek množstvu príkladov lokalít so skromnou alebo nulovou jedinečnosťou - mýtus o jeho význame naďalej žije a rastie, a to nielen pre texty.

Jedinečnosť grafického obsahu (fotografie, obrázky, infografiky atď.) Je potrebná na prilákanie návštevnosti prostredníctvom obrázkov, ale nemá vplyv na lokalitu ako celok. Ak chcete získať "obraz" prevádzku, okrem prítomnosti autorských obrázkov, musíte optimalizovať značky alt a title, text okolo obrázka a samotnú stránku.

Na strane vyhľadávačov pre stránky, ktoré používajú nešpecifické obrázky, sa neuplatňujú žiadne automatické sankcie ani filtre. O rizikách používania obrázkov niekoho iného sa porozprávam neskôr.

To isté platí aj pre video obsah. Bude toto autorské video alebo vaše osobné - žiadny rozdiel pre hodnotenie stránky tam.

Ak by bol vyhľadávač proti uverejneniu obsahu, ktorý nie je chránený autorskými právami, na stránkach stránok, potom by vo svojej službe nebola táto funkcia ponúkaná.

Pridaná hodnota

Pozrime sa, aké sú kľúčové princípy popredného svetového vyhľadávača?

Dokonca aj pre najviac nenávidené všetkými generovanými miestami, ktoré sa pod horúcou rukou nazývajú dverami alebo HS-s, existuje súbor pravidiel:

Tu je to, čo vlastníci stránok Yandex ponúkajú:

Problém je v tom, že certifikát „Yandex“ neposkytuje definíciu originality alebo jedinečnosti, ktorú je možné merať v niektorom metrickom systéme. Nenájdete definície ako "Obsah je považovaný za jedinečný, ktorý v zdrojovom kóde stránky zaberá aspoň N% znakov, má jedinečnosť aspoň NN%, merania môžu byť vykonané pomocou služby XYZ." V skutočnosti ide o nepodložené odporúčania, ktoré možno ilustrovať na nasledujúcom obrázku:

Moja osobná skúsenosť a analýza rôznych lokalít ukazuje, že „originalita“ je skôr chápaná ako „zvýraznenie“ alebo „funkcia“ projektu, a nie ako „jedinečnosť textu 96% alebo vyššia pre takúto službu“.

Nebudem menovať žiadne konkrétne domény. Môžete si nájsť stránky, ktoré skopírujú a prepíšu informácie z iných stránok, ako aj stránky, ktoré sú iba agregátory obsahu, a zároveň zhromažďujú od 1 000 do 15 000 návštevníkov denne.

Pohodlie používateľov je oveľa dôležitejšie ako pôvodný obsah. A užívateľské pohodlie je vytvorené pomocou pridanej hodnoty, ktorá je vyjadrená úplne inak.

1. Pohodlie spotreby obsahu

Ak si vezmete obsah v dopyte (napríklad adresy volebných miestností z webovej stránky CEC) a prinesiete ich do vhodnej formy s vyhľadávaním na adrese - to nebude jedinečný obsah. Ale bude to vhodnejšie ako toto:

Čítali ste knihy online alebo hľadali texty (alebo preklady) piesní. V tomto prípade s najväčšou pravdepodobnosťou ste mali obľúbenú stránku, ktorú ste navštívili, obísť vyhľadávanie. Prišli sme kvôli pohodliu, nie kvôli jedinečnosti obsahu.

2. Kombinovanie údajov z rôznych zdrojov do jedného formátu

Tieto stránky zahŕňajú všetky agregátory - od hotelového katalógu v Soči až po elektronický menič meny.

3. Zostavte dáta

Najjednoduchším príkladom je webová stránka receptu, kde okrem zložiek, kalorického obsahu, proteínových tukov-sacharidov, je vyznačený čas varenia.

Mladá dáma, ktorá počíta obsah kalórií a meria podiel na váhe, je dôležitejšia ako obsah kalórií v miske, a nie jedinečnosť receptu. Možno vôbec nepotrebuje predpis.

4. Služby, ktoré pridávajú hodnotu netradičným údajom

Jednoduchým príkladom sú približné náklady na vlastníctvo automobilu s prihliadnutím na:

 • ročné zníženie nákladov na N rokov;
 • náklady na pohonné hmoty pri jazde ročne M kilometrov;
 • zaplatiť parkovanie X dní mesačne za peniaze Y;
 • náklady na poistenie so skúsenosťami vodiča P rokov.

Bude sa takáto služba požadovať? S najväčšou pravdepodobnosťou áno. Môžete nájsť niečo podobné? Nenašiel som rýchle vyhľadávanie. Aspoň niektoré údaje tu budú jedinečné? Nie, ide o jednoduchý výpočet pomocou vzorcov.

5. Len úplnosť informácií.

Napríklad odborník na SEO sa môže čudovať, ako uzavrieť výsledky filtrovania produktov internetového obchodu pre vyhľadávače prostredníctvom súboru robots.txt. Po prvé, vo vyhľadávaní v top 10 budú tiež stránky, ktoré obsahujú VŠETKY direktívy v robots.txt, vrátane toho správneho. Po druhé, všetky tieto články sa zhodujú s 10-90%, pretože príklady príkazov budú buď rovnaké, alebo veľmi podobné. Po tretie, s najväčšou pravdepodobnosťou bude užívateľ visieť na stránke s maximálnym počtom príkladov (a zrazu niečo iné bude užitočné), a nie na najjedinečnejšie.

6. Zapojenie používateľov

Ak na dvoch rôznych stránkach obsahujúcich rovnaký obsah (napríklad jeden z zákonov Ruskej federácie), právnik odpovie na otázky používateľov na jednej stránke a druhý nebude môcť zanechať komentár - ktorá stránka by ste uprednostnili? Tu môžete tvrdiť, že komentáre sú jedinečným obsahom, a to je pravda. Ale spočiatku sú obe miesta v rovnakej pozícii. Ak len preto, že zákony Ruskej federácie nie sú obsiahnuté na dvoch, ale na stovkách miest, a počiatočná jedinečnosť bude takmer nulová v oboch projektoch.

Ďalším príkladom je prítomnosť videa na téme stránky. Ak chcete parafrázovať príslovie, "je lepšie vidieť raz, než čítať 100 krát," najmä ak je text taký jasný:

To znamená, že ak si vezmete manuál pre prevádzku a opravu auta, umiestnite ho na stránky a pridajte tematické video pre každú z nich - to bude dobrá a užitočná stránka. S nulovou jedinečnosťou (text a video nie sú chránené autorskými právami), ale vynikajúce faktory správania.

7. Ten, kto vstal, objednal si a tenisky

Týka sa to najmä obsahu správ alebo udalostí. Stránky, ktoré rýchlo získajú návštevníkov na nových stránkach, získajú leví podiel návštevníkov. V tomto prípade môže byť zdrojom počiatočnej prevádzky sociálne siete, YouTube, zábavné stránky.

Pre túto položku je stále veľmi dôležitá miera prekliknutia. Ak má zdrojová lokalita nevýrazný úryvok a stránka, ktorá skopírovala stránku, vytvára názov, na ktorý je možné kliknúť, používa značku mikrodat - jedinečnosť obsahu nebude hrať žiadnu úlohu. Pretože užívateľ bude v hľadaní ísť nie k zdroju, ale k kópii. Okrem toho pridajte hmotnosť kópie, ak je to posledné kliknutie na problém.

8. Množstvo údajov

Jednoduchý príklad - stránka s 50 000 textami, bude zhromažďovať viac návštevníkov ako stránky s 500. To je obzvlášť dobre vidieť v non-komerčné a ležérne výklenky (on-line knižnice, flash hry, atď) - vedúcich lokalít hromadia viac obsahu. , Už žiadny jedinečný obsah, ale v zásade viac stránok.

V komerčných výklenkoch sú dobrým príkladom internetové hypermarkety. V niektorých úzkych segmentoch (stany a spacie vaky) stratia tematický obchod s turistickým vybavením, ale vo všeobecnosti dostanú stovky a tisíckrát viac návštevníkov a ziskov. Hoci popisy tovaru môžu byť rovnaké pre 30-100%.

9. Zmena formátu obsahu

Z videa môžete vytiahnuť titulky a pridať všetky tieto snímky z neho - a získať jedinečný obsah. To sa vykonáva v MOZ, umiestnenie prepis videa v textovom formáte.

Rôzne video stránky pracujú na rovnakom princípe - vyberajú tematické videá a pridávajú k nim popis. Existuje viac "parazitických" stránok, ktoré dávajú pridanú hodnotu len vyhľadávačom. Napríklad:

Vzhľadom k tomu, že samotný instagram je optimalizovaný, tak mu pomáhajú neoficiálni fanúšikovia. Ako viete, neexistuje žiadny jedinečný obsah.

10. Unikátna pridaná hodnota

Všetky príklady č. 1-9 môžu byť redukované na pohodlie, objem alebo kombináciu dát bez vytvorenia aspoň nejakého významného množstva nového obsahu. Opačným príkladom je obsah, ktorý zobrazuje údaje vo formáte, ktorému väčšina ľudí rozumie. Napríklad pri výbere lacnej digitálnej zrkadlovky mi technické špecifikácie nič nepovedali. Obsah, ktorý je pre laika zrozumiteľný - to sú fotografie zhotovené na niektorom modeli:

Táto stránka môže byť niekoľkonásobne zvýšená pridaním neopakovateľného materiálu - technických špecifikácií, videí z YouTube, ktoré sú nasnímané na tomto modeli, fotografií samotného zariadenia atď. - a tým zvýši jeho návštevnosť.

V online obchodoch so zariadeniami, kde môžu návštevníci hlasovať za užitočnosť preskúmania, väčšina z najviac "preťažených" recenzií je zvyčajne od ľudí k ľuďom, ako je "Kúpil som si tento notebook, môžete sledovať filmy na 4 hodiny bez dobíjania, to nie je oslnenie, neohrieva." Skúste sa naučiť rovnaké údaje z technických špecifikácií.

Riziká, ktoré nie sú vyhľadávané, keď sa používa neuniverzálny obsah

Aj keď použitie materiálov niekoho iného nenesie priame riziko zákazu alebo filtra zo strany vyhľadávačov, ďalšie nebezpečenstvo číha najmä horlivých kópií - pastorov.

Vo vyhľadávacích dopytoch v ruštine so slovom "free" vedú predpony "download", "watch" a "online". To je možné vďaka takmer nulovej gramotnosti o autorských právach. V rovnakej dobe, za jednu skutočnosť porušenia autorských práv (skopírovať stránky niekoho iného, ​​niekoho iného, ​​text niekoho iného, ​​video) podľa práva Ruskej federácie, môžete získať súd vo výške 10.000 až 5.000.000 rubľov.

Právna prax v takýchto prípadoch sa už začala formovať, už je možné ľahko získať súdny spor za 200 - 300 tisíc, jednoducho tým, že si požičiate sadu fotografií niekoho iného. Dráha je plná senzačných príbehov - majitelia miest a majitelia verejných miest VKontakte "padli". Existovali milióny nárokov voči jednotlivcom.

Prekvapivo, napriek tomu, stále existuje veľa vystrašených webmasterov, ktorí len fotia v Google - a čo sú vo verejnej doméne. Počas posledných 5 rokov som opakovane pozoroval epické témy 40-50 strán na rôznych fórach, ktorých podstatu možno zredukovať na päť fáz:

 • Napísal som tu, že mám fotky iných ľudí, chcú NNN tisíce.
 • Adekvátny komentár právnik v štýle "pokúsiť sa vyriešiť problém lacnejšie, ale predsúdneho konania."
 • 100.500 pripomienok právnikov z pohovky "nebudú preukazovať vzdialenosť", "berú na bluf," atď.
 • Značky autora témy - odstránené, poslali všetky lesy.
 • Predvolanie na súd, súd, autor témy naozaj zaplatí NNN tisíc, alebo o niečo menej.

A pre projekty, v ktorých sa investujú stovky tisíc dolárov, sa pokuta vo výške 100 tisíc rubľov za fotografiu bude javiť ako rozprávka v porovnaní s pravidelným odstraňovaním obsahu sťažnosti. Spoločnosť Google poskytuje tento nástroj:

Nastuy na konkurenta tu

On-line konkurent vzal vaše fotografie a dostal sa na vrchol? Sue a vyhodiť ho z problému Google.

Je to kvôli rizikám spojeným s autorským právom, že komerčné projekty sú ťažšie robiť bez jedinečného obsahu. Neexistuje žiadna záruka, že vlastník stránky nedostane nárok za okrúhlu sumu za pol roka na fotografie zhotovené z internetu. A ak je to internetový obchod a fotografie budú kopírované nie tuctom, ale tisíckami?

Это же касается текста - выше в статье я приводил пример, где можно просто заменить название фирмы на свое. А после этого можно также "попасть" на круглую сумму, если этот текст собственноручно с буклета на сайт вносил менеджер конкурента, и это будет доказано в суде.

Я рекомендую вам пересмотреть свою политику работы с контентом сайта, особенно связанную с различными подрядчиками. Независимо от того, кто ведет ваш сайт, аккаунт в соцсети и т. д. - отвечать в суде будет владелец аккаунта или домена сайта.

Opýtajte sa, odkiaľ pochádzajú údaje, ktoré pridáte do projektu.

Závery a kontrolný zoznam

Pre vyhľadávače nie je dôležitá jedinečnosť obsahu, ale uspokojenie záujmov používateľa. Ak údaje nie sú jedinečné, ale dáva väčšiu hodnotu ako zdroj - takýto obsah dostane svoj podiel publika, možno viac ako zdroj.

Kontrolný zoznam:

 1. Ak beriete údaje pre svoj projekt "z internetu" - uistite sa, že ide o verejne dostupné údaje, alebo že autor za určitých podmienok povolil ich používanie.
 2. Je dôležité mať prospech, nie jedinečnosť.
 3. Autentifikačné nástroje z vyhľadávačov nezaručujú zachovanie prvých miest vydania do pôvodného zdroja.
 4. Ak bol váš obsah prevzatý na iné stránky bez povolenia, môžete zo stránok Google žalovať alebo hádzať svoje stránky.
 5. Ak je copy-paste hodnotené vyššie ako pôvodný zdroj, znamená to, že je to niečo lepšie. Zistite, čo robí váš projekt lepším.
 6. Je ťažké ukradnúť obsah - vodoznaky na fotografiách a videách. Fotografie - vaše vlastné, čo je zbytočné ukradnúť. Text by nemal byť neosobný - odkazovať na iné materiály, spomenúť "čipy", ktoré máte len vy.
 7. V populárnej výklenky, obsah jedinečnosť patrí nielen kvôli krádeži. Keď existuje 50 článkov o novom iPhone, ich jedinečnosť bude vyššia, než keď bude 50.000.
 8. Skontrolujte obsah vašej stránky - existuje nejaké riziko, že sa vám podarí získať súdny proces pre obrázky na firemnom blogu alebo na hlavnej stránke?
 9. Vytvorte politiku pre prácu s obsahom, ktorý vylučuje porušovanie autorských práv iných a vyžaduje od zamestnancov a zmluvných partnerov dodržiavanie týchto pravidiel.
 10. Môže sa stať, že nemôžete nútiť stránky niekoho iného na odstránenie obsahu. Povzbudiť. Oveľa lepšie výsledky možno dosiahnuť rozvojom vášho projektu, namiesto toho, aby ste naháňali tých, ktorí majú text 10% zhodný s vaším.

Otázky a názory v pripomienkach sú vítané. Pripomínam vám, že v komentároch môžete napísať svoj výklenok a ja sa pokúsim vyzdvihnúť niekoľko možností pre pridanú hodnotu alebo rozšírenie existujúceho obsahu pre vás.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár