Reklama prostredníctvom "Yandex Direct": ako ušetriť peniaze tým, že správne nastavíte reklamnú kampaň

Tento materiál bude užitočný pre inzerentov, ktorí používajú kontextový reklamný systém Yandex Direct a inzerujú na vyhľadávaní Yandex. Ak delegujete reklamy, môžete skontrolovať, či ste príliš veľa výdavkov z dôvodu chýb dodávateľa. Viesť sami - môžete zistiť, či používate všetky funkcie "Direct".

Neexistuje žiadny univerzálny recept, ktorý vám umožní nastaviť a spustiť reklamu v akomkoľvek predmete. Ale chyby, ktoré sa vyskytujú takmer v každom inzerentovi, sa opakujú. Hlavným cieľom článku je preto predstaviť vám hlavné spôsoby, ako ušetriť rozpočet na reklamu, a to vďaka správnemu pochopeniu nastavení kampane a základom tvorby reklám.

Všetky práce tohto článku sú relevantné pre reklamné kampane s malým rozpočtom (až 50 000 rubľov mesačne), ktoré sa vykonávajú bez použitia automatizácie, systémov riadenia sadzieb a komplexnej integrácie s webovými stránkami.

Chyby pri registrácii

Najčastejšie sú dve:

1. Registrácia reklamného účtu pre dodávateľa bez uvedenia v zmluve, ktorá ho vlastní. Úplne zanedbaný prípad - neexistujú žiadne zmluvy, reklama sa vykonáva na základe dohody s dodávateľom, ktorý "urobí všetko sám, nebudete sa musieť ani zaregistrovať v Yandex Direct."

2. Reklama na účte reklamnej agentúry bez vytvorenia samostatného účtu pre inzerenta.

Prečo je to zlé?

Platbou za prácu zhotoviteľa pri zriaďovaní reklamy v skutočnosti nemáte plný prístup k nástroju, v ktorom je udržiavaná. Ak sa z nejakého dôvodu musíte zúčastniť s performerom - riskujete, že sa vám naskytne fascinujúca príležitosť začať všetko od nuly.

Tiež Yandex nedáva tajomstvo skutočnosti, že agentúry dostanú províziu z finančných prostriedkov vynaložených na účty agenta. Ku koncu roka 2016 bola po odpočítaní DPH približne 7% finančných prostriedkov vynaložených na účte. Hádajte, ako môžete zvýšiť zisk agentúry na svoje náklady?

Ak je účet „Yandex.Direct“ a „Metrics“ umiestnený na rôznych prihlasovacích údajoch, exekútor môže zabudnúť zadať číslo počítadla v nastaveniach kampane. A to znamená nájsť neefektívne frázy kľúčových slov a vstupné stránky budú ťažšie.

Uistite sa, že váš účet je váš.

Spravodlivosť, poviem, že mnohí inzerenti sami odkazujú na "nedbalú reklamu", znásobujúc týchto bezohľadných umelcov. Zo všetkého najviac si pamätám prípad, keď audit prešiel na reklamu vedúcu k špeciálne vytvorenej jednostránkovej stránke pre realitné služby. Je ľahké sledovať aplikácie prostredníctvom formulára spätnej väzby, ale väčšina aplikácií prešla cez telefón. Najjednoduchším a najlacnejším riešením by bolo kúpiť si samostatnú SIM kartu a nahradiť číslo na jednej stránke. Sotva môžem zabudnúť na odpoveď inzerenta - "Cítime, keď volajú po reklame."

Ako sa vyhnúť chybám:

 • V prípade práce na voľnej nohe musí byť reklamný účet zaregistrovaný inzerentovi.
 • Ak pracujete na základe dohody s agentúrou / dodávateľom, uveďte, či sa spolupráca zastaví, ako budete prevedení na všetky reklamné kampane, ktorých nastavenie a riadenie ste zaplatili.
 • Skontrolujte, či sú Yandex Metrics a Yandex Direct na rovnakom účte, ak nie, skontrolujte, či je v nastaveniach kampane zadaný počítadlo metrík.

Nedorozumenie, ktoré ovplyvňuje cenu kliknutia

Z pomoci "Yandex":

Miera prekliknutia (MP - miera prekliknutia) - pomer počtu kliknutí na reklamu k počtu jej zobrazení, meraných v percentách. Môžeme povedať, že tento ukazovateľ určuje účinnosť reklamy. Čím vyššia je miera prekliknutia, tým viac reklamy zodpovedá požiadavke a tým nižšie sú náklady na zadanie garantovaných zobrazení alebo špeciálneho umiestnenia

Cena za kliknutie na reklamu môže byť ovplyvnená tromi spôsobmi:

 • Znížte počet necielených zásahov.
 • Zvýšte počet kliknutí na zacielené zobrazenia.
 • Napíšte reklamu s vysokým skóre kvality (zodpovedajúcou cieľovej požiadavke).

Jednoducho povedané, nie je nevyhnutné, aby sa reklama stavebnej firmy objavila na kľúčovom slove „ako naliať poter vlastnými rukami“ (aby sa znížili necieľové dojmy). A musíte urobiť najatraktívnejšiu reklamu, ktorá sa zobrazí na kľúčovej fráze „oprava na kľúč v cene N-sk“ (zvýšenie počtu kliknutí na reklamu).

Zoberme si príklad:

Úplne neúspešná reklama je zvýraznená červenou farbou, čo znamená, že tvorcovia kampane nepracovali na negatívnych slovách. Ak chcete byť úprimný - prvé oznámenie (o pohyby domov) tiež nie je tak horúce, pretože potrebné informácie sú len na druhej strane stránky, reklama by mohla byť lepšia. Venujte pozornosť tretiemu oznámeniu:

 • Kľúčová fráza je zahrnutá v hlavičke (a preto je zvýraznená tučným písmom, t. J. Tučným písmom)
 • Cena je uvedená (t. J. Peniaze nebudú spálené kvôli kliknutiam tých, ktorí nie sú spokojní s cenou)
 • Výhody (práca bankovým prevodom, termín pre auto).

Tretia reklama bude v skutočnosti najlikvidnejšia a bude mať aj najnižšiu cenu za kliknutie.

Prejdite na nastavenia kampane

Keď vytvoríte novú reklamnú kampaň, je tu každá šanca stráviť 2 hodiny na správnom nastavení a potom ušetriť peniaze na týždne a mesiace. Tí, ktorí si teraz mysleli, „Pff, že tam môžu byť nastavené na 2 hodiny, niečo na 5 minút“ - prečítajte si, skontrolujte každú etapu a napíšte komentáre - našli ste niečo užitočné pre seba?

začiatok

So začiatkom reklamy sa všetko zdá byť zrozumiteľné - môžete pripraviť reklamu na dovolenku - nový rok, 8. marec, májové prázdniny atď. Hlavná vec - nezabudnite ho zastaviť zadaním dátumu ukončenia. Nie každý inzerent to potrebuje, ale ak máte novoročné akcie (napríklad zľavy v decembri), bude logické pridať konečný dátum, aby ste nezabudli zastaviť reklamu v zhone nového roka. A bude to takhle (screenshot z 21. januára):

Pri navigácii cez položku s atraktívnou zľavou má stránka prázdnu stránku so zľavami za posledný mesiac.

Upozornenia a upozornenia prostredníctvom SMS nie sú pre každého potrebné. SMS upozorňuje na stav moderovania kampane a na potrebu doplnenia účtu. V e-mailových upozorneniach je najužitočnejšou funkciou „upozornenie na zmenu pozície“. Je to potrebné pri umiestňovaní reklám vo výklenkoch, kde je naliehavosť prioritou. Reklama na vyhľadávanie na prvých dvoch stranách je v podstate nasledovná:

1) Špeciálne umiestnenie

2) Zaručené dojmy

3) Reklamy, pre ktoré sadzby neboli dostatočné na to, aby sa zobrazovali buď v špeciálnom umiestnení alebo v záruke - dynamických displejoch.

Ak potenciálny zákazník hľadá niečo, čo je „horiace“, napríklad:

 • ktorý pomôže urýchlene vydať pas;
 • urgentný krvný test;
 • urgentná výroba vizitiek, pečatí, pečiatok, kľúčov;
 • núdzové otvorenie zámku v byte alebo aute.

Je nepravdepodobné, že by prechádzal do bloku označeného číslom „3“ bez toho, aby našiel vhodnú ponuku na predchádzajúcich 20 stránkach s výsledkami vyhľadávania a reklamných jednotkách.

Oznámenia o zmene pozície sú preto povinnými nastaveniami tém, kde sú pripravené na preplatenie za naliehavosť.

Výber stratégie

Zoberieme do úvahy iba jednu stratégiu - "Manuálne riadenie ponuky", s možnosťami "len pri hľadaní", na minimálnej pozícii v špeciálnom umiestnení a záruke.

Manuálne riadenie cenových ponúk vám umožňuje pracovať efektívnejšie v zložitých témach. Okrem toho, bez pochopenia, kde a prečo sa používajú automatické stratégie, sa ich používanie často rovná „odvodňovaniu“ rozpočtu na reklamu. V predchádzajúcom článku som spomenul príklady urgentných tém - musíte vedieť s istotou, že reklamy na potrebné kľúčové frázy sú zobrazené aspoň na prvej stránke, najlepšie v špeciálnom umiestnení. Ovládanie pomocou automatických stratégií je ťažšie.

Nasleduje povinné rozdelenie reklamy na vyhľadávanie a reklamu v YAN (reklamná sieť "Yandex"). Na to existuje niekoľko dôvodov:

 • odlišný princíp pre výber kľúčových fráz (pre zobrazenie v YAN, používajú sa viac všeobecných fráz, výber negatívnych slov nie je taký kritický ako v reklame vo vyhľadávaní);
 • schopnosť priradiť rôzne sadzby;
 • odlišný princíp písania reklám;
 • Je jednoduchšie prezerať štatistiky reklamných kampaní - nemusíte chodiť do „Sprievodcu správami“, aby ste zistili, koľko peňazí sa vynaložilo na „Vyhľadávanie“ a koľko sa vynaložilo na YAN.

Vzhľadom k tomu, že účelom článku je povedať, ako ušetriť na reklame, odporúčam skontrolovať možnosť "Zobraziť v najnižšej možnej polohe". Už ste videli na príklade nákladnej dopravy, že umiestnenie prvej a druhej pozície špeciálneho umiestnenia neposkytuje významné výhody, ak reklama nie je riadne vyhotovená. V mnohých predmetoch (najmä tých drahých) sa náklady na vstup do špeciálneho ubytovania (t. J. Na 3. mieste v bloku) môžu niekoľkokrát líšiť. Napríklad:

Rozdiel medzi predpokladanou cenou odpisu na 1. a 3. mieste je okolo 20%. Zároveň je nepravdepodobné, že veľkoobchodný kupujúci neotvorí všetky 3 inzerované stránky. Okrem toho rozhodnutie v tomto prípade bude v prvom rade závisieť od navrhovaných podmienok a nie od toho, ktoré miesto bolo otvorené ako prvé.

Ak budete dávať pozor na náklady na prognózu zúčtovanej ceny v garantovaných zobrazeniach - uvidíte, že návštevníci nemôžu ušetriť 20%, ale viac ako 2 krát. Samozrejme, že bude menej návštevníkov - ale existuje niekoľko málo tém, kde samotný inzerent nie je schopný spracovať veľký tok objednávok.

Úprava cenovej ponuky

„Direct“ vám umožňuje priradiť znižujúce alebo zvyšujúce faktory pre cieľovú skupinu, pre reklamu na mobilných zariadeniach, ako aj podľa pohlavia a veku. Cieľové publikum - materiál pre samostatný článok, v skratke nie je ani zmysel napísať niečo.

Pre väčšinu tém je však potrebná úprava sadzieb za zobrazenia na mobil, ako aj podľa veku a pohlavia. Na pochopenie toho, čo sa má zvýšiť a znížiť z toho, stačí prejsť na Yandex Metric, v štandardných správach - Návštevníci - Vek alebo Gender správa. Napríklad:

Najväčšia miera zlyhania je u divákov mladších ako 24 rokov. Ak za rovnaké obdobie prejdete do prehľadu, v ktorom sú uvedené iba návštevníci, ktorí navštívili vstupné stránky (každý má vlastnú, napríklad stránku „Ďakujeme za objednávku“), zobrazia sa nasledujúce položky:

Žiadny cielený návštevník mladší ako 25 rokov. To znamená, že pre reklamu môžete bezpečne priradiť maximálny redukčný faktor pre vek. Nepriamo môžeme stratiť časť publika, ktorých vek Yandex nemohol určiť. Ale ak sa pozriete na čísla z posledných dvoch snímok - ušetríme 15% z rozpočtu na reklamu. Tu je nejaké jedlo na zamyslenie:

 • Kto častejšie vyhľadáva a nakupuje autodiely?
 • cieľové publikum online dámske oblečenie?
 • Kupujú 40-roční strýkovia rôzne zábavné veci pre smartfóny?

Zoznam môže pokračovať ďalej a ďalej.

Poznať svoje cieľové publikum je hlavným a najdôležitejším spôsobom, ako ušetriť na reklame.

Časové zacielenie

S časovým zacielením môžete ušetriť peniaze niekoľkými spôsobmi:

 • Ak vaše kľúčové frázy majú dosť dojmov, môžete ich rozdeliť na 2-4 kampane (pred a po obede, vo všedné dni a cez víkendy) a porovnať náklady a počet cielených akcií.
 • Nezobrazovať reklamy v čase, keď nemôžete poskytovať službu (napríklad ráno alebo ráno je potrebné doručiť pizzu alebo sushi - ak neprijmete objednávky od 23:00 do 7:00 - aký je moment, kedy sa majú reklamy zobrazovať?)
 • používať multiplikátory v horúcich hodinách. Ak doručujete jedlo do kancelárie - hlavné percento objednávok ide pred obedom a reklama v tomto čase bude pracovať efektívnejšie.
 • tu je časové pásmo. Ak je hlavným kanálom objednávok telefón a reklama ide po celej krajine (to nie je nezvyčajné v mnohých témach b2b), musíte porovnať pracovný čas operátorov s časovými pásmami, aby ste neboli prekvapení veľkým počtom zmeškaných hovorov.

Jedna adresa a telefón

Rovnaké kontaktné informácie sa najčastejšie používajú pre všetky reklamy v kampani.

Prečo je potrebné špecifikovať? Musíte použiť akúkoľvek metódu, vďaka ktorej bude vaša reklama viditeľná. Kontaktné informácie robia z oznámenia o 1 riadok väčší, čo je obzvlášť viditeľné, ak konkurenti neposkytujú kontaktné informácie, nenastavujú rýchle odkazy a nemajú obchod na trhu Yandex (potom reklama obsahuje 5-hviezdičkové hodnotenie a odkaz na obchod). YaMarket “). Pozrime sa na príklad:

Je zrejmé, že na prvom mieste reklama trvá 7 riadkov, v druhej - 5 av tretej - 4. Ie Prvá reklama má takmer dvojnásobnú veľkosť, a preto je výraznejšia. Zdá sa, že reklamy - na 1. a 2. mieste špeciálneho umiestnenia by mali zhromažďovať všetky prechody na ich stránky. Ak by neboli z Moskvy, ale nehľadal som presun do Rostova. Pretože musíte správne používať čo?

Jediné negatívne slová

Ak chcete zvýšiť mieru prekliknutia (CTR), musíte vybrať správne slová a frázy. Ako to ušetrí peniaze? Pamätajte si, že MP je pomer zobrazení k kliknutiam vynásobený 100. Ukazuje sa

-1000 zobrazení a 50 kliknutí - CTR = 5.

-500 zobrazení a 50 kliknutí - CTR = 10.

V dôsledku toho, pri rovnakom počte kliknutí na zvýšenie MP (čím sa znížia náklady na kliknutie), stačí odstrániť dojem pre tie frázy, ktoré určite neprinesú zákazníkom.

Ako John Vanameyker hovoril: „Polovica peňazí, ktoré minú na reklamu, nie je dobrá. Problém je, že neviem, ktorá polovica.“

Máte tiež možnosť odstrániť ani polovicu neefektívnych zobrazení, ale viac. Zoberme si príklad - vezmime si maloobchodný internetový obchod, ktorý chce inzerovať kategóriu s ženskými baretmi:

Pri zbere žiadostí o reklamu by ste nemali používať 1-2 žiadosti, ale niekoľko desiatok alebo stoviek (transliterácia, synonymá, značky atď.) A pre výklenok ako celok by sa mali vypracovať negatívne slová. Pre miestne podniky je tiež lepšie zbierať v Rusku alebo dokonca bez určenia regiónu a potom aplikovať negatívne slová na požadovaný región. Pozrime sa, ako výsledok vyzerá po trojminútovom výbere a pridaní mínusových slov:

Celkovo 20 + vylučujúcich kľúčových slov znížilo počet zobrazení o viac ako 2-krát. V niektorých témach percento „nevyžiadaných“ zásahov dosahuje 70-80%.

Myslíte si, že pole pre zadávanie vylučujúcich kľúčových slov v kampani vám umožňuje, aby sa presne takhle hodilo 20 000 znakov? Na každú reklamnú skupinu ide ďalších 4000 znakov. A v širokých výklenkoch, ako sú autodiely, to nestačí.

Nastavenia siete a zobrazenia ďalších relevantných fráz

Reklama vo vyhľadávaní a v YAN je najlepšie rozdelená vo fáze výberu stratégie, pretože v položke „Nastavenia v sieťach“ nie je možné odskrutkovať rozpočet pre RSYA na nulu:

Pokiaľ ide o zobrazovanie ďalších relevantných fráz - verím, že je lepšie túto možnosť vypnúť. Je lepšie venovať viac času výberu kľúčových fráz a spätnému sledovaniu, než dúfať, že algoritmus Yandex to urobí za vás. Z toho, čo muselo čeliť:

 • nahradenie turistického subjektu iným mestom;
 • dojmy z inej značky automobilu (pre automobilové súčiastky);
 • na žiadosti o informácie.

Všeobecne platí, že nasledujúca snímka obrazovky ilustruje, čo sa zvyčajne zobrazuje v metrike pri analýze zobrazení pomocou automaticky pridaných viet:

Miera odchodov je vyššia, hĺbka prezerania stránok je menšia.

Monitorovanie lokality

Táto voľba je potrebná na povolenie. Ak chcete nastaviť alebo neprijať SMS, ak je stránka "ležiace", je to osobná záležitosť pre každého, ale každý musí zastaviť reklamu v prípade problémov s webom. Mal som šťastie - v mojej osobnej banke nie sú žiadne hororové príbehy ako "a jeden inzerent zabudol zaplatiť za hosťovanie a vypálil sto tisíc rubľov týždenne predtým, ako stránka fungovala." Ale takéto príbehy boli:

 • Stroj stránky nepodporoval špeciálne znaky v adrese URL, t. pri konfigurácii značiek UTM alebo značkovacích značiek (ktoré obsahujú znaky „?“ alebo „&“) server zadal správny kód odpovede „200“ namiesto kódu „404“ (to znamená, že reklamy boli moderované a zobrazené), ale bol zobrazený, keď bol toto je 404. stránka.
 • Inzerent bez koordinácie zmenil štruktúru odkazu na stránke - reklama viedla k prázdnym stránkam kategórií bez produktov.

Tieto body nesúvisia priamo s monitorovaním, ale treba ich premyslieť. Zvyčajne sa takéto veci rýchlo dostanú do „metrickej“ úrovne (rýchlosť odchodov), ale na to sa musíte pozrieť späť. Pozeráte sa vy alebo váš dodávateľ každý deň? Možno aspoň každý týždeň?

Táto možnosť nebola zapnutá a teraz premýšľate: „Čo keby som premárnil peniaze?“. Nebojte sa. Ak je stránka nastavená na možnosť Metrické, môžete zistiť, kedy bola vaša stránka nedostupná. Ak to chcete urobiť, prejdite na „Štandardné prehľady“ - „Monitorovanie“ - „Kontroly“.

Rozšírené nastavenia

Если хотите сэкономить, отключите:

 • Авторасширение фраз;
 • Автофокус.

И отметьте флажком этот пункт:

Для чего это нужно? Авторасширение может допустить показы фраз даже с использованием минус-слов, а автофокус - наоборот, добавить минус-слова самостоятельно.

Если же вы учитываете автоматически остановленные объявления конкурентов - вы переплачиваете, конкурируя с теми, кто назначает завышенные ставки.

8 маленьких хитростей

1.Zhromažďovať maximálne požiadavky v komplexnom výklenku, podľa ktorého wordstat.yandex.ru aj na 40. stránke zobrazuje vyššiu frekvenciu, napríklad:

Použite opakovania s frázou. Ak zadáte "požiadavku na dotaz" - zobrazia sa všetky dvojslovné kľúčové frázy obsahujúce slovo "dotaz". Na príklade tých istých leteniek:

Čím viac požiadaviek - tým viac vyberiete "hot" a "warm". To nie je len "Direkt" odkazuje. Myslíte si, že má zmysel, aby internetový obchod vykurovacích zariadení poskytol odpovede na nasledujúce otázky na svojej internetovej stránke:

Pri výbere dopytov použite nasledovných operátorov:

"+" - vložiť pred predložky "in", "on", "for" atď.

"-" - používa sa na skríning mínusových slov.

"!" - opravuje tvar slova. Napríklad v b2b témach môžete okamžite opraviť

množné číslo Hľadáte šatník s dotazom "kúpiť skrine"?

"[]" - opraví poradie slov v kľúčovej fráze. "vstupenky Moskva spb" a "vstupenky spb moskva" - rôzne požiadavky.

A vlastne, citácie. Uvedená fráza sa zobrazuje bez koncov:

Rovnakí operátori sa používajú nielen pri výbere kľúčových fráz. Musia byť použité pri príprave reklám.

2. Okrem pôvodne zostaveného zoznamu vylučujúcich kľúčových slov by ste mali pravidelne analyzovať reklamy za zobrazenia „nevyžiadaných“ a pridať do kampane a jednotlivých reklám vylučujúce kľúčové slová. To ušetrí peniaze priamo (nemusíte ísť na "nie tých" návštevníkov, pre ktorých platíte v "Direct"), a nepriamo - zvýšenie MP, zníženie necielených zobrazení.

3. Zoskupte požiadavky podľa vstupných stránok. Časy, kedy bol nejaký výklenok stránok raz alebo dvakrát a nesprávne vypočítaný, sú dávno preč. Ak pri hľadaní konkrétneho automobilu diely konkurent má fotografiu, cenu, dodacie lehoty, a máte len stránku "všetky náhradné diely pre značku N auta - zavolajte!", Môžete míňať peniaze na reklamu veľmi nehospodárne. Toto je veľmi zreteľne vidieť v „pokazených“ výklenkoch s pomerne vysokými kontrolami:

Odkaz vedie na stránku s cenami iba v 1. reklame.

Analýzou žiadostí o kontextovú inzerciu pravdepodobne narazíte na skupiny žiadostí, pre ktoré nemáte vstupné stránky (ktoré by mohli poskytnúť dopravu a bezplatne, ak ich spravíte dobre).

4. V každom výklenku sú hlavné požiadavky. Hlavné požiadavky SEO, "Direct" a to všetko. Ak budete kopať hlboko do výklenku a postupujte podľa princípu „1 požiadavka - 1 reklama“, môžete svoju reklamnú kampaň „rozdrviť“ natoľko, že mnohé žiadosti nebudú zhromažďovať dostatok štatistických údajov na splatenie vašej tvrdej práce.

Napríklad pri žiadostiach s frekvenciou 10 a 7 CTR sa nemusia hromadiť ani za mesiac a vy zaplatíte viac ako konkurent, ktorý zostavil jednu reklamu s možnosťou kliknutia pre všetky požiadavky skupiny.

5. Zahrňte požiadavky do nadpisu a reklamného textu - to znižuje predpokladanú (a reálnu) cenu za kliknutie. Presvedčte sa sami:

Okrem cien, kde je vyššia MP? Kto ušetrí viac?

6. Použite všetky prvky na zvýšenie viditeľnosti reklamy:

 • rýchle prepojenia;
 • v prípade potreby zadajte časť požiadavky do zobrazeného odkazu;
 • Obchod na trhu Yandex s dobrým hodnotením pridá do vašich reklám hviezdy.

7. Nastavte svoje ceny na základe non-CTR, prekliknutia, pozície atď. Zamerajte sa na podnikové ukazovatele: čo návštevník / objednávka konverzie, je priemerná kontrola, priemerná zákaznícka platba po celú dobu, akú mieru si môžete dovoliť. Aké je využitie dobrej miery prekliknutia, ak sa reklama nevypláca?

8. Použite presmerovanie. Vo výklenkoch s dlhým rozhodovacím obdobím je jednoduchšie (a lacnejšie) vrátiť potenciálneho klienta, ktorý už stránku navštívil, ako prilákať nový.

Skontrolujte zoznam

Na záver treba skontrolovať malý kontrolný zoznam:

 • skontrolovať, kto je majiteľom reklamného účtu;
 • ak je reklama „pod udalosťou“ - skontrolujeme dátum začiatku a konca výstav;
 • nastavenie upozornení;
 • výber stratégie a jej dodatočných nastavení;
 • úprava sadzieb pre cieľovú skupinu;
 • správne zacielenie na čas;
 • Je uvedená adresa a telefónne číslo?
 • mínus slová by mali byť veľa;
 • vypnúť zobrazenia siete;
 • či je monitorovanie lokality povolené;
 • či sú automatické zobrazenia a automatické rozšírenia vypnuté;
 • je možné zozbierať viac žiadostí do výklenku;
 • Používate operátorov v reklamách, ak sú relevantné?
 • Pridávate do zoznamu mínus slová;
 • reklama vedie k vstupným stránkam;
 • ste príliš drvené požiadavky;
 • Reklamy obsahujú požiadavku alebo hlavnú časť;
 • Môžete použiť všetky funkcie, aby sa oznámenie viac viditeľné;
 • Precielenie je nakonfigurované a funguje správne.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár