Ako urobiť newsletter efektívny: 20 stanov radu

Ak chcete vytvoriť efektívny e-mailový newsletter, musíte správne vykonať základné akcie: vybrať si spoľahlivú e-mailovú službu, prispôsobiť obsah na čítanie z mobilných obrazoviek, písať chytľavé texty, zbierať dostatočný počet adries potenciálnych a existujúcich zákazníkov a segmentovať divákov. Ale niekedy to nestačí: Vaši konkurenti robia podobné bulletiny, takže nemôžete prekvapiť svojich predplatiteľov niečím novým a zaujímavým. V tomto článku nájdete 20 tipov, ktoré vám pomôžu zistiť, čo zapísať do newslettera zákazníkom, a pochopiť, ako urobiť predajné listy jasné a komerčne úspešné.

Tip číslo 1: Vytvorte exkluzívny klub

Nechajte predplatiteľov cítiť sa vybraní. Ponúknite im, aby sa prihlásili na odber exkluzívneho spravodajcu pre najlepších zákazníkov. Najlepší môžete priradiť lojálnych zákazníkov, spotrebiteľov s určitým množstvom šekov, vlastníkov určitého produktu.

Ponúknuť členstvo v exkluzívnom klube predplatiteľom v osobných listoch. Zároveň sa uistite, že nie sú podobné tzv. „Nigérijským listom“. Požiadajte klienta, aby potvrdil účasť v klube.

Zahrnúť do newsletteru pre členov exkluzívneho klubu najlepšie ponuky, zľavové kupóny, predobjednávkové ponuky, atď. S pomocou slov z úst to bude členstvo v klube žiaduce pre všetkých vašich zákazníkov. Budú sa snažiť splniť podmienky potrebné na prijatie pozvania.

Venujte pozornosť príkladom internetového obchodu klubu "Citrus". Obchodníci ponúkajú členom klubu malý peňažný bonus, ktorý môže byť použitý na akýkoľvek produkt zo sortimentu obchodu.

Tip číslo 2: ukážte, že vám záleží na zákazníkoch

Vaši účastníci dostávajú denne desiatky e-mailov. Sotva dávajú pozor na každú ponuku na stiahnutie niečo zadarmo, využívajú 3% zľavu na nákup prúdovej kosačky s funkciou leteckej dopravy na strednej vzdialenosti a tiež ignorujú otázky o tom, že chcú zarobiť milióny bez úsilia a počiatočných investícií. Reklama hluk robí svoju prácu - ľudia rozvíjajú hluchotu na marketingové správy.

Ďalšia vec, ak ste schopní ukázať v liste obavy pre klienta. Ako to urobiť? Tu je niekoľko nápadov:

  • Oznámte, že špeciálna ponuka je ukončená do 24 hodín. Klient mohol zabudnúť, že chce kúpiť kosačku so zľavou.
  • Vysvetlite, prečo je dôležité používať váš produkt.
  • Ponúknite účastníkom cenné informácie. Predstavte si napríklad, koľko mužov vám poďakuje, ak im 8. marca ponúknete nápady na darčeky pre svojich blízkych.

Venujte pozornosť názvu listu. Mal by informovať účastníkov, že ste napísali niečo hodnotné.

Tip č. 3: Požiadajte o spätnú väzbu

Tajomstvo účinnosti tejto rady je personalizácia. Musíte sa osobne obrátiť na klienta a požiadať ho, aby mu vysvetlil svoju voľbu, zanechal recenziu alebo vám pomohol vykonať výskum.

Ukladanie e-kníh "Liters" žiada, aby ste zanechali recenziu o každej zakúpenej knihe. Okrem toho autori prvých recenzií nových diel dostávajú na účet bonusové peniaze.

Služba ReadRate ponúka absolvovanie tematického testu.

A Optimizely marketér Jesse Becker ponúka, aby sa jej niečo opýtal.

Rada číslo 4: používať sociálne dôkazy

Patrí medzi ne recenzie, výsledky výskumu, prípady, ocenenia, hodnotenie. Venujte pozornosť nasledujúcemu listu:

Liters oznamuje knihu, ktorá sa radí na prvé miesto v hodnotení najlepších diel z roku 2014 zo známych publikácií a internetového obchodu Amazon. Rusky hovoriace publikum nemalo čas čítať túto knihu. Neexistujú žiadne recenzie na stránkach Liters a ReadRate kníh, existuje jedna super-pozitívna spätná väzba na LiveLib, nikto na Facebooku nevie nič.

Social proofs práce: publikum uštipne na Amazon rating a slovo "superbest-predajcu", aj keď existuje veľmi málo skutočných rusky hovoriacich užívateľov o knihe. Kniha určite predáva dobre.

Tip # 5: Prispôsobte si svoj Newsletter

Vyššie uvedené, personalizujúce listy pomáha získať spätnú väzbu. Možnosti personalizácie sa neobmedzujú len na toto: zvyšuje celkovú efektívnosť odosielania. E-mail je vytvorený pre komunikáciu medzi ľuďmi. Pamätajte si to pri vytváraní komerčných listov. Použite nasledujúce pokyny:

  • Píšte v mene skutočnej osoby, nie značky.
  • Postarajte sa o relevantnosť správ pre konkrétnu osobu.
  • Osobne sa obráťte na používateľa.

V ďalšom liste autori mailing listu personalizujú list: adresu podľa mena a ponúkajú informácie, ktoré sú pre účastníka s najväčšou pravdepodobnosťou zaujímavé.

V nasledujúcom liste autori mailingu šli ešte ďalej: správa bola odoslaná v mene skutočného zamestnanca.

Ďalším príkladom personalizácie je možnosť prijímať osobné odporúčania zo služby LiveLib.

Tip # 6: Vždy premýšľajte o konverzii

Efektívne listy poskytujú vysokú možnosť kliknutia odkazov v správach a konverziu účastníkov na spotrebiteľov. Pozrite sa na návrh písmen projektu Smrť na fotografiu. Tlačidlo konverzie je nad samotnou správou.

Poštový zoznam Pagemodo je ďalším príkladom obáv o konverziu. Dizajn listu priťahuje pozornosť účastníka k tlačidlám. A nie je takmer žiadny text: prečo slová, keď 60% zľava.

Čo sa stane, ak zákazník nemá záujem o ponuku? Autori nasledujúceho zoznamu poskytujú užívateľovi alternatívu.

Rada číslo 7: ponúkať zákazníkom stiahnuteľný obsah

Prečo? Tým sa zvyšuje angažovanosť publika. Hore je príklad listu Smrť na fotografiu, v ktorom je predplatiteľovi ponúknuté, že si najprv stiahne balík bezplatných fotografií a potom prejde na čítanie listu. Existujú aj ďalšie dobré príklady odosielania obsahu s možnosťou prevzatia.

Čitatelia budú určite venovať pozornosť finančnej prognóze, krásne navrhnuté vo forme bielej knihy.

Chcú vaši zákazníci zľavy? Nechajte ich stiahnuť.

Rada číslo 8: povedzte používateľom, čo ďalej

Urobte to s výzvou na akciu. Výrazne zvyšujú CTR a konverziu pošty.

Môžete použiť agresívnejšiu CTA.

Použite faktor naliehavosti, slová „zadarmo“ a „žiadna registrácia“.

Tip č. 9: Používatelia intrigy

Na jednej strane by mali vaši účastníci pochopiť správu prečítaním témy. Na druhej strane by ste ich mali intrigovať a urobiť z nich potrebné kroky zo zvedavosti. Pozrite sa, ako je účastník vyzvaný, aby otvoril časopis "Driving".

Howard Zoss intrigy kolegov obchodníkov s nebývalým nárastom popularity online video.

Tip # 10: Použite rovnaký predmet pre všetky písmená.

Toto odporúčanie je vhodné pre vás za dvoch podmienok. Po prvé, vaše publikum vám musí bezpodmienečne dôverovať. To je možné, ak ste na trhu dlhodobo pracovali a máte dokonalú povesť. Po druhé, obsah písmen by mal byť podobný. Napríklad môžete každý týždeň posielať svojim klientom motív „5 najlepších produktov týždňa“ alebo „Najobľúbenejšie materiály v uplynulom týždni“.

Táto taktika má jednoduchý význam: účastníci si zvyknú prijímať e-maily od vás s konkrétnou témou, sú ľahko rozpoznateľné a nachádzajú sa v priečinku Doručená pošta.

Tip číslo 11: použite odkazy odkazov a kódy

Referral links fungujú tak, že ich používanie ponecháva všetky strany na prospech: postúpenie, referer a obchod. Prvý z nich má priaznivé podmienky poskytovania služieb, druhý sa snaží o bonusy a tretí stimuluje predaj.

Autori mailing listu ponúkajú účastníkovi zdieľať jedinečné spojenie s priateľmi. Zakaždým, keď priateľ zarobí alebo utráca peniaze na burze, účastník dostane bonusy.

Tip číslo 12: použite tlačidlá

Toto je zrejmý tip: použite tlačidlá, ak chcete, aby používatelia chodili na vaše webové stránky, zadávali objednávky, registrovali sa atď.

Autori tohto bulletinu chápu, že používatelia zriedka nakupujú zariadenia priamo z pošty. Preto urobili tlačidlá "Kúpiť" malé a neutrálne zelené a tlačidlo "Viac tovaru" veľké a agresívne červené.

Tip # 13: Ponúknite publiku veľa užitočných informácií.

Pravidelne prekvapujte svoje publikum veľkými písmenami s užitočnými informáciami. Urob to raz za 14 dní alebo raz za mesiac. Preto učíte používateľov, aby čakali na vaše správy a venovali im pozornosť. Pamätajte si, že nemusíte robiť každý list obrovský. Môžete napríklad odosielať štandardné správy používateľom dvakrát týždenne a raz za mesiac vytvoriť rozsiahly prehľad publikácií na stránke alebo analytickú správu.

Veľké písmená je ťažké demonštrovať s ilustráciou, takže si pozrite príklady na odkazoch:

  • Denný prehľad.
  • Týždenný prehľad.
  • Veľký list s užitočnými informáciami.

Tip č. 14: Pripomeňte používateľom, čo robíte a kto ste.

Ak pracujete na Google alebo Sberbank, túto položku preskočte. A ak máte malý alebo stredný podnik, postupujte podľa odporúčania. Pripomeňte používateľom, ako im môžete pomôcť.

Obchod s knihami „Liters“ obsahuje v každom liste pripomienku:

Výmena "Advego" v jednom z listov urobil podrobný reklamný list:

Tip č. 15: Použite rozpoznávanie značky vášho partnera

Predstavte si, že ste práve otvorili internetový obchod, kde si môžete kúpiť elektronické prístroje. Samozrejme, že publikum nepozná názov vášho projektu. Ale ona pozná značky, ktoré produkujú gadgets: Samsung, Apple, LG a tak ďalej. Použite ho v zozname adries. Tu je príklad implementácie tejto taktiky:

Tu je príklad jemnejšieho využívania povedomia o značke:

Tip # 16: Dajte ľuďom šťastie

Nie, nemusíte byť bohom alebo miliardárom. Ak chcete, aby účastníci boli šťastní, je to zvyčajne dosť, aby im nejaký skromný darček. Hlavnou vecou je, že ho užívatelia nevnímajú ako marketingový trik.

Toto sú dary, ktoré ľudia nepotrebujú:

A to je lepšie:

Tip č. 17: Zvýšiť relevanciu pomocou aktuálnych memov, trendov, udalostí

Pravdepodobne ste si všimli, že takmer všetky komerčné zásielky pred niekoľkými týždňami rozprávali o nejakých bielych šatách. Prepáč, čierna a modrá. Toto je dobrý príklad noviniek - pomocou súčasných informačných trendov propagujete svoju vlastnú značku.

Uvádzame príklady použitia tejto taktiky v zozname adries:

"Privatbank" úspešne využil dôležitú udalosť - Svetový pohár.

Litre načasovali predaj kníh so zľavou z premiéry filmovej adaptácie jedného z diel.

Tip č. 18: Ďakujem publiku

Povedzte "ďakujem" pri každej vhodnej príležitosti. Ďakujem používateľom za ich nákupy, za čítanie listov, za zanechanie recenzie, atď. To má pozitívny vplyv na vašich účastníkov a vytvára lojalitu.

Napríklad, Svyaznoy vďaka aj pre pridávanie produktov do košíka:

Obchod FotoMag nie je obmedzený na vďačnosť slovami:

Tip č. 19: Vytvoriť reklamy

Užívatelia neradi čítajú reklamné listy. Tento problém môžete vyriešiť tak, že komerčné správy budú vyzerať ako neutrálne reklamy. Napríklad oznámte, že sa pri predaji objavil nový produkt, ceny sa znížili a podmienky dodania sa aktualizovali.

Kníhkupectvo, o ktorom je známe, že pravidelne posielate neutrálne listy nových kníh:

Obchod s chemickým tovarom pre domácnosti informuje, že výrobky, o ktoré sa zákazník predtým zaujímal, sa opäť predali.

Poštová služba upozorňuje zákazníkov na zmeny v podmienkach doručovania balíkov.

Tip # 20: Gamify Newsletter

Gamifikácia nenápadne stimuluje predaj. Použite ho preto v zozname adries. Ponúknite napríklad bonusové hviezdy pre používateľov, ktorí majú nárok na zľavu, pretože spoločnosť Starbucks urobila:

Spoločnosť TripAdvisor distribuuje odznaky používateľom, ktorí aktívne zanechávajú spätnú väzbu.

Slon sa môže jesť trochu po kúsku…

... a kvalita poštových zásielok je lepšie zlepšiť po niekoľkých tipoch týždenne. Po niekoľkých mesiacoch si všimnete výsledok - zvýšenie počtu otvorených písmen, MP a konverzie. Medzitým si vyberte dva tipy, ktoré môžete realizovať už tento týždeň.

Hľadáte spoľahlivého dodávateľa e-mailového marketingu? Kto, pred začatím práce, rozvíja e-mailovú stratégiu, predpisuje plán obsahu, segmentuje základňu a neponúka vám kúpu hotovej základne? Našli ste to. Naši e-mailoví špecialisti poskytnú vašim potenciálnym klientom každé z vašich listov a zadajú objednávky. Kontaktujte nás.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár