Ako používať Schema.org microdata: sprievodca pre figuríny

Viete, čo je to schema.org, ale nemôžete ho implementovať na svojich webových stránkach? Čítate veľa súvisiacich článkov, ale žiadny z nich vám nedal jasný návod na akciu? A všetko sa zdá byť jasné, ale kódy stále nefungujú?

Ak ste zanechali takéto komentáre a situácia opísaná vyššie je vo všeobecnosti o vás, nenechajte sa odradiť. Pomôžeme vám na to prísť. V tomto článku vám nebudeme posielať na stránku schema.org so slovami "Všetko je napísané detailne, čítať." Namiesto toho sa vám pokúsime vysvetliť v najprístupnejšej forme (as ilustratívnymi príkladmi), ako používať tento notoricky známy mikromarking a aký kód, kam ho zadať.

Čo je Schema.org?

V dostatočnom detaile o tom, čo je to Schema.org micromarking, sme napísali v jednom z našich predchádzajúcich článkov. Stručne povedané, Schema.org je značkovací slovník sémantických údajov, ktorý spravujú všetky hlavné vyhľadávacie nástroje. Jeho cieľom je pomôcť vyhľadávačom lepšie porozumieť obsahu stránky a tým zlepšiť výsledky tohto problému.

V súčasnej dobe Schema.org je oficiálne podporovaný vyhľadávačov, ako je Google, Yandex, Bing a Yahoo! Google zároveň otvorene hovorí, že tento typ značky je pre neho najvýhodnejší.

Kde musím vstúpiť?

No, teraz pochopme, aké kódy a kam vstúpiť. Obraciame sa na konkrétny príklad. Takto vyzerá mikromarkovanie, ktoré opisuje film Avatar:

Tu vidíme tri atribúty a budete ich potrebovať stále použiť v každom mikromarkovaní:

 1. itemscope potrebné len na zobrazenie vyhľadávacieho bota, že určitý objekt je popísaný na stránke.
 2. itemtype vždy ide vedľa položiek a je potrebný na zobrazenie vyhľadávacieho bota typu objektu (v tomto prípade tohto filmu). Úplný zoznam objektov si môžete prezrieť na linke.
 1. itemprop - popisuje vlastnosti vybraného objektu. V tomto prípade ide o: názov filmu (meno), režiséra (režiséra), žáner (žáner) a prítomnosť prívesu (prívesu). Všetky dostupné vlastnosti sú uvedené na webovej stránke schema.org v príslušnej sekcii:

Poznámka. Vyššie uvedený obrázok bol vytvorený na stránke ruschema.org - prekladateľskom projekte schema.org, ktorý vytvorili dobrovoľníci. V súčasnosti nie je celá stránka preložená. Na preklade sa môže zúčastniť ktokoľvek.

Okrem týchto troch atribútov sú v kóde tiež značky. Pozrime sa na iný príklad, typ objektu je Osoba (Osoba):

 1. tagy
  Ukážte, kde sa začína a končí popis objektu.
 2. V značkách ... sú vlastnosti objektu, ktoré možno opísať slovami.
 3. Značka atribútu Href potrebné pre výpisy a odkazy na kanonické stránky. Odkazy takto nie je vidieť užívateľov.
 4. Tagy ... s atribútom datetime používa na označenie dátumu, času a trvania. Dátum a čas musia byť špecifikované v nasledujúcich formátoch: RRRR-MM-DD (2014-05-26), Thh: mm (T10: 25) alebo Thh: mm: ss (T02: 40: 15). Zároveň môžu byť zadané súčasne:
 1. Značky ... používa na špecifikovanie odkazov prominentnej pre používateľov.
 2. štítok (nepoužíva sa v obraze) skrýva informácie od používateľov. Táto značka sa neodporúča používať príliš často - spoločnosť Google ju neschváli.

Ako to urobiť v praxi?

Prejdite na stránku ruschema.org v sekcii Schémy. Vyberte požadovaný objekt. Predpokladajme, že kniha (kniha). Pozrime sa, aké vlastnosti chceme špecifikovať. A začneme zbierať kód.

Mali by ste mať niečo takéto:

Je možné skontrolovať správnosť vloženia mikromarkingu do špeciálnych služieb od spoločnosti Google a od spoločnosti Yandex.

Niekoľko príkladov úryvkov a kódov

Na uľahčenie vašej úlohy uvedieme niekoľko príkladov útržkov a hotových kódov. Stačí zadať informácie:

 • video


Video: Názov videa


"Odkaz na samotný video súbor - //www.example.com/video123.flv"

- HTML kód videa. Prebieha hosťovanie z videa:

Popis videa

 • recept

Názov receptu

Berieme banány, odstraňujeme z nich šupku. Rozdrvte v mixéri a pridajte múku.

Meno autora,

8. mája 2009

Popis receptu

1 hodina

3 banány

1 vajce

Pohár cukru

 • organizácie

Názov organizácie

Street,

veľkomesto

Area.

Telefón: Telefónne číslo - 206-555-1234

Dôležité informácie

Ak používate autorstvo Google a vo vyhľadávaní Vaša fotografia sa zobrazí, nepoužívajte Schema.org micromarking, pretože autorstvo môže byť rozbité.

Príklad 1 Pri popise objektu videa (videoObject) sa fotografia autora úplne nahradí snímkou ​​z videa (miniatúra) a informácie o autorovi sa presunú na koniec úryvku. V niektorých prípadoch sa autorstvo úplne vymaže.

Príklad 2 Pri opise revízie objektu (recenziu) sa to isté deje - fotografia autora zmizne a objavia sa informácie o tom, kto vlastní túto recenziu (recenziu).

Ktorý z úryvkov ukazuje najlepšiu MP, bohužiaľ, nie je známy. Táto informácia je však dôležitá a musela byť odovzdaná.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár