Čo je to YAN a ako to funguje? Dostaneme vedie na cent

Hlavné výhody práce s reklamnou sieťou Yandex sú jednoduché nastavenia, veľké publikum. V mnohých predmetoch je cena návštevníka lacná. „Lacné“ nie je formou reči, v mnohých výklenkoch môžu byť náklady na prechod návštevníkov na vaše webové stránky menšie ako 1 rubľ.

Reklamná sieť Yandex je systém, ktorý prostredníctvom partnerstva s tisíckami majiteľov webových stránok a aplikácií umožňuje zobrazovať reklamy pre divákov týchto projektov. Reklamné bloky sú umiestnené na webe, zakaždým, keď používateľ klikne na reklamu, vlastník lokality a Yandex zdieľajú vaše peniaze.

Všetky projekty sú manuálne moderované a môžete si byť istí, že aspoň v čase podania žiadosti o účasť v YAN boli stránky, na ktorých sa zobrazujú reklamy, dobré. Zameriavam sa na tento okamih, pretože mnohé stránky sú príliš preplnené reklamou, vrátane YAN, a musíte ich vidieť.

Ako inzerent sa s tým nemusíte obávať, pre tieto stránky sa znižujú faktory, o tom neskôr v článku. Vo väčšine prípadov reklama vyzerá správne a dopĺňa hlavný obsah:

Čo ešte potrebujete vedieť o YAN - publikum partnerských stránok a Yandex sa čiastočne prekrýva, ale aj pri priesečníku viac ako dvoch tretín tohto publika môžete chytiť iba v YAN.

Údaje o publiku sú prevzaté z oficiálne stránky

Z grafu je zrejmé, že aj keď sa má križovatka divákov pripísať v prospech publika Yandexu, ukáže sa, že približne 50 miliónov návštevníkov vidí každý mesiac reklamy na webových stránkach. A aj keď nie sú používatelia "Yandex", to znamená, že nevidia reklamy vo vyhľadávaní. Dôvody:

 • Použite Google, Rambler alebo Mail.ru ako hlavný vyhľadávací nástroj;
 • Roam obvyklé stránky a fóra, obísť vyhľadávače. Nie každý deň niečo hľadať;
 • Len málo ľudí používa internet kvôli veku. Jeden z mojich pomerne bohatých známych šiel "na internet" zo zástupcu na ploche, ktorý okamžite otvoril prehliadač na stránky, ktoré potreboval (druhá skratka viedla k poštovej schránke). Zároveň by mnohí obchodníci boli radi, že mu aspoň niekde ukážu svoju reklamu, ale bolo možné, aby sa k nemu „dostali“ cez YAN.

Prečo sa rozhoduje nika?

Počas 6 rokov práce s Yandex Direct (reklama na vyhľadávacích stránkach Yandex) a YAN som bol presvedčený, že vo všeobecnosti existujú tri reklamné scenáre, ktoré možno vidieť v prvých 2-4 týždňoch po spustení:

 1. Reklama pracuje so ziskom 150% nákladov a viac. To znamená, že za každý investovaný rubeľ sa získa jeden a pol rubľa zisku. Osobne som mal príklady s 500% návratnosťou reklamy v konzervatívnych výklenkoch, ale toto je skôr výnimka ako pravidlo.
 2. Reklama je úplne nerentabilná. A nie nevyhnutne kvôli krivke nastavenia, chybám, zlej konverzii na webe. Takmer vždy dôvodom v obchodnom modeli. To sa stáva, že pre predaj produktu alebo služby v hodnote 1000 rubľov musíte stráviť 2000.
 3. Reklama funguje v nule, plus alebo mínus. Tu si môžete vyskúšať, experimentovať, zlepšiť, ale s najväčšou pravdepodobnosťou budete môcť čerpať až 130% zo zisku.

A stále vidím tieto tri scenáre v rôznych výklenkoch. A tu stačí prijať niečo, čo ste nemohli mať šťastie s výklenkom vášho podnikania. Pre lacný spotrebný tovar s penny ziskom môžu byť náklady na kliknutie vyššie ako vo výklenku s miliónmi rozpočtov:

Prvá požiadavka na obrázku je predaj veľmi drahých spotrebného materiálu pre výrobu. Ak chcete zhodnotiť svoj výklenok v skratke, zadajte hlavné otázky v prognóze rozpočtu Yandex a pozrite sa na ceny za „prvé miesto“ a „garantované zobrazenia“ riadkov.

Zároveň, aby ste pochopili, ako reklama funguje vo vašom predmete, musíte ju samostatne skontrolovať pre reklamu na vyhľadávanie a pre reklamu v YAN. Prečítajte si viac o nastavení reklamy Yandex Direct pre zobrazenie vo vyhľadávaní, ktoré si môžete prečítať v tomto článku.

Dôvod, prečo odporúčam vyskúšať reklamu na vyhľadávanie aj na YAN, je pre rôzne publikum. Môžete získať úplne iné výsledky, náklady na vedenie sa môžu líšiť 5-10 krát. Prečo sa to deje?

Pri hľadaní práce je hlavne "horúci" dopyt. Súťaž a cena za kliknutie sú preto vyššie. Zvyčajne vyššia a konverzia na objednávku alebo požiadavku. Existujú situácie, keď je vyhľadávanie inzerentov viac ako 100 a iba zvyšujú náklady na kliknutie a v YAN sú prázdne, alebo je reklama nastavená ľahko.

V YAN sa reklama zobrazuje v troch hlavných scenároch:

 • Behaviorálna reklama. Hľadali ste chladničky - a teraz vám na mnohých stránkach zobrazujú reklamy na chladničky.
 • Znovu zacielenie reklamy. Išli ste na konkrétne stránky - a zobrazili ste inzerciu týchto stránok.
 • Reklamné predmety. Na stránkach o dverách a zámkoch sa bude zobrazovať reklama na dverách a zámkoch.

A každý z týchto scenárov dáva svoj podiel zákazníkov.

O kvalite reklamných stránok

Mnoho stránok sa zúčastňuje YAN. Ako sa riadi ich kvalita? Mnohí inzerenti nie sú ochotní platiť za náhodné kliknutia na stránkach, kde návštevníci zavádzajú, upravujú reklamné jednotky na farebnú schému a vzhľad stránok.

V roku 2016, na jednej z konferencií Yandex, bola vyhlásená práca redukčných faktorov pre nízko kvalitné stránky. (Kto sa stará - od 9. minúty vo videu "High bar: čo je vysoko kvalitná reklama"). Tu je niekoľko dôležitých snímok:

Ak pri prechode z lokality č. 1 je konverzia na objednávku na stránke inzerenta 2-krát vyššia ako pri prechode z lokality č. 2, cena za kliknutie 2 pre lokalitu č. 2 sa zníži o 2-násobok.

Tam je tiež druhý faktor - to sú zmeny v cene za kliknutie pre rôzne publikum. Ak údaje z Yandexu ukazujú, že publikum stránky je mimo všeobecný obraz predmetu a to je zlé pre kliknutia a konverzie, cena kliknutia môže byť opäť znížená.

A funguje to. Neustále komunikujem s mnohými vlastníkmi stránok, ktorých príjem je reklama na ich projekty. V tých istých témach sa cena za kliknutie môže líšiť až 10-krát. Inzerenti profitujú, pretože nepreplácajú reklamu na projekty strednej a nízkej kvality.

Teraz rovnaké, ale krátke.

Cena za kliknutie na strmý tematický portál na stránke „Hodnotenie spoločností Moskovského okna“ bude vyššia, pretože ide o cielených návštevníkov a príjemné publikum, ktoré sa dobre premieňa.

Cena za kliknutie na info-projekt naplnený reklamou na stránke „ako prispôsobiť samotné PVC okno“ bude niekoľkokrát (niekedy 10-krát alebo viackrát) nižšia, pretože stránka je tematická, ale návštevníci nie sú zacielení, je pre nich ťažké predať službu, menej inzerentov objednávajú na webových stránkach.

Nastavenie reklamy v YANA krok za krokom

V jednom z predchádzajúcich článkov som popísal hlavné parametre reklamnej kampane, aby som ich neopakoval - popíšem hlavné body a je lepšie si podrobne prečítať jednotlivé položky nastavenia pomocou odkazu.

Plán zobrazení a geografické zacielenie

Dátumy realizácie - od akého dňa začnú reklamy.

Časové zacielenie - dni a hodiny reklamy. V určitých časoch môžete reklamy buď zakázať. Môžete tiež:

 • Pre "horúce" hodiny nastavte vyššiu rýchlosť za kliknutie až do 200% počiatočného;
 • Pre necielený čas, znížte sadzbu na 10% počiatočnej.

Naliehavo vás žiadam, aby ste pri výbere zemepisnej relácie boli veľmi opatrní. Žijúci v provinciách, som pravidelne vidieť reklamy na Moskovčania, a v takých výklenkov, kde to možno vysvetliť buď hlúposť alebo sabotáž. Chápem, že reklamné rozpočty v Moskve sú veľké, ale to nie je dôvod, aby sme zobrazovali reklamy „Gazelle za hodinu v Moskve“ za 1000 kilometrov od nej.

Aj keď pracujete v celej krajine, okamžite odrežte regióny, odkiaľ máte nízku (alebo žiadnu) konverziu na objednávky, alebo pre ne vytvorte samostatnú reklamnú kampaň.

Ak nechcete robiť samostatné kampane, nastavte redukčné faktory pre „slabé“ regióny:

Zobraziť správu

Pre zobrazenia reklám iba v sieti YAN vyberte v nastavení Zobraziť reklamy položku „Len v sieťach“. Čo sa týka stratégií výstavy - 2 z nich som vypracoval najlepšie:

 • Manuálne riadenie cenových ponúk (musíte nezávisle sledovať najúčinnejšie frázy);
 • Priemerná cena konverzie (systém upraví sadzby tak, aby sa maximalizovala pravdepodobnosť cielenej návštevy). K tomu je potrebné nastaviť ciele v Yandex.Metrica.

Druhá možnosť má jednu nevýhodu - robí dobrú prácu na malých miestach, kde nie je veľa zmien v hodnote žiadosti alebo objednávky. Pre veľký internetový obchod, kde si môžete kúpiť od horolezeckej karabíny do stanu za 120 000 rubľov, budete musieť vytvoriť niekoľko kampaní a nastaviť veľa cieľov.

Odporúčam tiež začať s minimálnym denným rozpočtom 300 rubľov. Ak tento limit nenastavíte, možno zistíte, že celá čiastka zostatku bola „uniknutá“ za deň bez toho, aby ste niečo dostali. Všeobecne platí, že začiatočníci si môžu vybrať také nastavenia:

Distribuovaný režim znamená, že obrovské množstvo 300 rubľov bude vynaložených viac-menej rovnomerne v jeden deň, a nie v prvej hodine.

Uistite sa, že ste sa naučili v metrike, ktorej publikum je premenené na najlepšie a najhoršie zo všetkých (pohlavie a vek). Pre obe cieľové skupiny nastavte nadol a hodnoty v bloku na úpravu frekvencie.

Jedným z najviac podceňovaných typov prispôsobenia pre miestne podniky je úprava sadzieb pre divákov. Pomocou tohto nástroja môžete priradiť prioritu konkrétnemu segmentu používateľa. Predtým bolo potrebné „vykúzliť“ nastaveniami presmerovania, ale existovala možnosť pracovať len s tými, ktorí už navštívili vaše stránky. V cieľovom bloku publika môžete vytvoriť skupinu používateľov, ktorí používajú údaje ako napríklad:

 • Telefónne čísla, e-mailové adresy, údaje externého CRM systému (jedinou podmienkou je aspoň 1000 záznamov);
 • Na základe údajov Yandex.Metrica (môžete nastaviť podmienky opätovného zacielenia pre všetky reklamy v kampani, nie kus po kúsku);
 • Na základe geolokácie. Môžete napríklad zobraziť reklamy iba návštevníkom nákupného centra a jeho okolia.

Nezabudnite tiež na rovnaký princíp upraviť sadzby pre mobilné zariadenia:

Nezabudnite povoliť možnosť Zastaviť reklamy, keď je stránka vypnutá.

Optimalizácia fráz

Mínusové frázy, ktoré sa zobrazujú v YAN, vám umožňujú odrezať stránky, na ktorých sa vyskytuje dotaz a mínusová fráza. Napríklad:

 • Pre všetky opravy, môžete pridať mínus frázu "nezávisle", "väčšina";
 • Pre cestovné služby nastavte necieľové mesiace.

Mínusovými slovami môžete použiť operátorov "", [] ,! a +. Aby nedošlo k retell pomoc "Yandex" - poviem stručne. Umožňujú pridať frázy mínusové slová, slovné tvary, slová v určitom poradí. Podrobnosti s príkladmi nájdete v pomocníkovi.

Poviem len o význame mínusových slov, prípustných 20 000 znakov nie je vždy dosť:

O mojom podrobnom popise blokov "Business Card", "Metric Counters" a "Notifications" si môžete prečítať v mojom predchádzajúcom článku. Tieto bloky sú nakonfigurované rovnako pre YAN aj pre zobrazenia vo vyhľadávaní.

Špeciálne nastavenia

Po získaní prvej štatistiky odporúčam pridať stránky, z ktorých bolo viac ako 100-200 prechodov, ale neboli tam žiadne konverzie a stránky, miera odchodov počas prechodu z ktorej je oveľa vyššia ako zvyšok, v špeciálnom bloku „Zakázané lokality a externé siete“.

Je veľmi dôležité rozhodnúť, ktoré stránky sú pre váš projekt osobne považované za nekvalitné (keď môžete s istotou povedať, že takáto miera zlyhania je vysoká, alebo ak je takáto konverzia menšia ako prijateľná). S dobrou prípravou sa takéto stránky nedajú nájsť:

Prečo ťahať za uši? Na webových stránkach s videom sú náhodné kliknutia na reklamu normálne. Súčasne, hĺbka prezerania, čas na stránke a údaje o cieľoch nie sú mimo obraz.

Je lepšie nezvažovať reklamy konkurentov, ktorí sú zastavení. Napríklad, jeden z vašich konkurentov dal cenu 30 rubľov za kliknutie, a v 8 hodín už unikli celý rozpočet, jeho reklama nie je zobrazená. Prečo by ste zvážili jeho stávku?

Po dokončení nastavení kampane prejdite na nastavenie reklám.

Nastavenie reklám pre zobrazenie v YAN

Pri nastavovaní reklamy „Yandex Direct“, ktorá sa zobrazí pri vyhľadávaní, musíte použiť rôzne triky, ktoré zvyšujú možnosť kliknutia, čím sa znižuje priemerná cena za kliknutie. Zároveň musíte ešte zadať svoj návrh do reklamy.

Pri práci s YAN budete mať väčší úžitok z klasických znalostí marketingu. Prečo:

 • Pri zobrazovaní reklám vo vyhľadávacej práci prichádza práca s príjemným a srdečným publikom. V skutočnosti používateľ porovnáva ponuky rôznych spoločností.
 • Pri zobrazovaní reklám v službe YAN je dôležitejšie vytvoriť lákavú reklamu. Možno práve teraz používateľ nehľadal vaše produkty alebo služby, ale z nejakého dôvodu sa vaša reklama zobrazuje. A musí byť v súlade s 2. pravidlami. Po prvé - reklama by mala spôsobiť, že chcete kliknúť a zistiť, čo bude ďalej. A druhá - na stránke by mali byť relevantné informácie pre reklamu.

Poďme na nastavenie:

V poradí zhora nadol:

 • „Názov reklamnej zostavy“ nič neovplyvňuje, volajte ho tak, ako vám to vyhovuje. Prečo nie "názov reklamy"? Viac informácií.
 • Začiarkavacie políčko Mobilná reklama vám umožňuje vytvoriť samostatné reklamné jednotky na zobrazenie v tabletoch a mobilných zariadeniach.
 • Typ oznámenia. Odporúčam používať textové reklamy. Obrázková reklama je v podstate banner. Bannery majú takmer vždy nižšiu rýchlosť kliknutia, zvyčajne sa používajú na branding a pokrytie publika.
 • "Nadpis 1" a "Nadpis 2" - pozornosť sa venuje týmto blokom. Sú to tí, ktorí spolu s obrázkom dokážu upozorniť na vašu reklamu. Všimnite si, že "hlava 2" sa často nezobrazuje, takže by nemala niesť hlavnú správu.
 • Textové reklamy - tu vysvetlite, prečo ísť na vašu stránku.
 • "Odkaz na stránku." Zaujímavý bod - môžete inzerovať aj stránky iných ľudí, ak fungoval iba odkaz.
 • Obraz by mal pritiahnuť pozornosť čo najviac. Niekedy je lepšie vyrviklazny písmo, pre ktoré bude pohľad chytiť, ako typický obraz z fotenie ako všetci ostatní. O videu namiesto obrázku, ktorý nepíšem, je nástroj stále v beta verzii. Môj názor bude príliš podobný banneru, klikateľnosť bude nižšia.
 • "Display Link" a "Quick Links". Je dobré, ak tieto bloky obsahujú predmetové dotazy alebo ďalšie dôvody na kliknutie na reklamu. Pre internetový obchod môže byť blok "Záruka X rokov" "Dodanie do 3 dní" "Bag na notebook ako darček." Pre službu - „30 dní zadarmo“, „3 dni do konca 30% zľavy“ atď.

Predtým, ako prejdete ďalej, uistite sa, že v rôznych formátoch vyzerá reklama atraktívne.

Ak si pozorne prečítate nastavenia, spomeniete si, že prvé pole v tomto okne sa nazýva "Názov reklamnej zostavy". Môžete vytvoriť niekoľko reklám v skupine, ktoré sa budú mierne líšiť. Po spustení reklamy a zberu štatistických údajov systém vyberie najvhodnejšiu možnosť samotnú.

To sa musí urobiť nevyhnutne. Všetci ľudia sú iní, môžete len predpokladať, že to bude vaše publikum silnejšie. A čo vlastne háčiky je len zistiť pravidelným testovaním rôznych reklamných možností.

Dôležitý bod. Zobrazenie obrázkov v reklame začína rýchlosťou viac ako 1 rubľ. Predtým bola minimálna hranica 3 rubľov. Viac o minimálnej CZK nájdete tu.

Nastavenia pre celú skupinu

Ďalej je potrebné nastaviť podmienky reklamy pre reklamnú skupinu:

Podobne ako každá automatická konfigurácia nemusí automatické zacielenie správne fungovať. Toto nastavenie zobrazuje reklamu so zameraním na jej text. Namiesto zacielenia na frázy zacielených na kľúčové slová (vo svojich štatistických systémoch s vynikajúcou konverziou môžete mať veľa účinných fráz), zobrazia sa podobné frázy.

S kľúčovými frázami, môžete obťažovať oveľa menej, než pre reklamu na vyhľadávanie. Zvyčajne pre malý výklenok (100-300 tisíc dopytov mesačne), dva-slovo, tri-slovo, a štyri-slovo dotazy fungujú dobre.

Ak negatívne slová, ktorým ste venovali maximálnu pozornosť vo fáze nastavovania kampane, ich nemôžete vyplniť vôbec. Kritérium kvalitatívneho plnenia mínusových slov je jednoduché - mali by ste skončiť s negatívnym slovom v poli.

Podmienky pre presmerovanie sú stanovené v poli „Podmienky pre výber publika.“ O nich budem písať samostatne neskôr v článku, čo je veľmi dôležitý bod.

"Maximálna cena za kliknutie pre nové a zmenené podmienky zobrazenia" je potrebná len v prípade, ak ceny nepridelíte manuálne.

"Úpravy sadzieb" sú priradené rovnakým spôsobom ako pre celú kampaň.

"Метки" нужны для удобной навигации в больших рекламных кампаниях. Например, у вас единая кампания по ретаргетингу, в ней 100 разных групп объявлений. Вы можете метками разбить их на части. Например, "страница заказа услуги Х", "брошенная корзина" свои варианты.

Цена клика - назначаем ставки

Во вступлении я писал, что одно из преимуществ рекламы в РСЯ - копеечные переходы. Я по опыту знаю, что туристическая ниша в преддверии сезона одна из самых перегретых, особенно для популярных курортов. И что же?

Cena je o niečo vyššia ako rubeľ, takže reklama je zobrazená s obrázkom. A dokonca aj pre tieto haliere dostávam v priemere 3% pokrytia publika. Pre malé podniky, ktoré nie sú schopné "stráviť" veľa aplikácií, to môže byť dosť.

Mnohí podnikatelia podceňujú potenciál reklamy na tematických stránkach a mylne sa snažia o správanie všetkých užívateľov. „Áno, neklikla som na žiadnu z týchto reklám v mojom živote,“ „Pravdepodobne sú to všetky roboty, ktoré kliknú na moje peniaze.“

Ale čo hovoria čísla:

Čo je reklama v YAN?

 1. Návštevy najviac.
 2. Najnižšia miera odchodov.
 3. V snímke to nie je viditeľné - ale za zvolené obdobie bola cena za kliknutie v YAN dvakrát nižšia ako pri vyhľadávaní. (1,7 rubľov pre YAN oproti 3,6 rubľom na vyhľadávanie).

Okrem toho, pre konkrétny projekt je cieľom navštíviť konkrétnu stránku lokality. Porovnajte obrázky:

Dúfam, že vás nemusíte presvedčiť, aby ste sa pokúsili inzerovať v službe YAN. Uvediem niekoľko odporúčaní týkajúcich sa vymenovania sadzieb:

 • Začnite s malými číslami. Za 300 rubľov denne, môžete získať ako 30 návštev (10 rubľov za kliknutie), a 200 (a pol rubľov).
 • Zvýšenie sadzby v dvoch prípadoch. Prvý z nich vám vyhovuje, ale rád by som viac návštevníkov (za predpokladu, že aktuálna sadzba poskytuje pokrytie menej ako 100% divákov). Druhá - veľmi málo zobrazení a kliknutí, čo znamená, že si nastavíte cenu za kliknutie výrazne nižšie ako trh.
 • Freebies a šablóny tu nie sú. Čo pre vás funguje, nemusí fungovať pre mňa. Vo vyššie uvedenom príklade sú kliknutia lacnejšie ako dva ruble návštevníkom, a nemusíte ich mať na 15-30 rubľov za kliknutie. Skúste experiment.

Mali by byť značky UTM umiestnené v reklamách YAN?

Ak neanalyzujete údaje, ktoré dostanete zo značiek, je to veľa práce. Značky možno napríklad umiestniť do ďalších odkazov, aby reklamy mohli sledovať najúčinnejšie. Značky UTM sú tiež potrebné na sledovanie aplikácií v systéme CRM, ak ich máte. Neexistuje žiadny zmysel, aby sa "byť", tam sú veľmi podrobné správy o reklame na vyhľadávanie a YAN v Yandex.Metrica.

Koľko stojí reklama v Yandex.Direct? Výpočet rozpočtu a prognóza žiadostí

Ak viete konverziu vašej stránky, môžete vytvoriť predbežnú prognózu. Najčastejšie sa reklamná prevádzka líši až 2-krát za lepší alebo horší. Záleží na nika a pohodlie stránky.

Aby bola prognóza presnejšia - odskrutkujte reklamu v YAN na 2-3 tisíc rubľov. Dokonca aj v drahých výklenkoch za peniaze pravdepodobne dostanete viac ako 100 prechodov na stránku. Napríklad v PVC oknách v Moskve:

Musíte pochopiť, že musíte odskrutkovať tieto 2-3-5-7 tisíc rubľov získať základné údaje. Áno, môžete mať informácie o účinnosti vyhľadávania, návštevnosti zo sociálnych sietí a informačných bulletinov. Ale s údajmi o účinnosti reklamnej prevádzky sa nezhodujú. Z osobnej skúsenosti je takmer vždy 2-5 krát.

Zvážte to ďalej. Napríklad:

 1. Za 2000 rubľov ste dostali 1 000 konverzií mesačne, konverzia reklamnej prevádzky na aplikácie je 1%. To znamená, že ste dostali 10 žiadostí. Náklady na jednu aplikáciu - 100 rubľov, to vám vyhovuje.
 2. Ukazuje sa, že za účelom získania nie 10, ale 100 žiadostí, musíte investovať 20.000 rubľov? Vlastne, nie. V YAN prevádzkuje aukčný systém. To znamená, že viac divákov bude musieť zaplatiť viac.

Vyššie uvedený obrázok ukazuje, že pri rýchlosti 2 rubľov dostaneme priemerné pokrytie divákov 2,75%. (Tých istých 1000 prechodov za 2 000 rubľov). Poďme odhadnúť priemerný rozpočet, ktorý je potrebný na dosiahnutie 20% publika.

Už som si myslel, že v priemere cena za kliknutie bude okolo 11 rubľov. Takže pre 10 000 prechodov budete musieť zaplatiť 110 000 rubľov. Ak je publikum podobné, dostaneme asi 100 žiadostí. Náklady na jednu aplikáciu je 1 100 rubľov. 10-11 krát drahšie.

Preto nie je potrebné extrapolovať výsledky reklamy 10-krát a viackrát. Prípustný limit pre predpoklady sa zdvojnásobuje. Videl som veľa reklamných kampaní so zlúčenými rozpočtami, ktoré boli urobené na základe predpokladov ako „za 1000 rubľov sme dostali 3 prihlášky a zarobili 10 000, naliehavo potrebujeme vytlačiť 100 000 do reklamy, pozrite sa, prečo máme všetko v červenej farbe“.

Vo vašom výklenku môžu byť úplne iné čísla. Až do tej doby, že YAN nebude fungovať vôbec, a reklama na vyhľadávanie sa mnohokrát vyplatí. Je potrebné vyskúšať a počítať.

Pracovný algoritmus:

 1. Začnete reklamu na malé množstvo, 2-3 tisíc rubľov.
 2. Získajte výsledok.
 3. Vypracovať závery.
 4. Ak je úspešný, zvýšte množstvo o 2-3 krát. V prípade poruchy analyzujte, čo možno urobiť lepšie a prejdite na prvý odsek.

Témy, kde YAN môže priniesť vedie pre haliere

Dokonca aj vo veľmi drahých a konkurenčných výklenkov, môžete nájsť požiadavky, ktoré povedú k miestu 100-150 ľudí za 1000 rubľov. Za akých podmienok je reklama pravdepodobne schopná podať žiadosť o cent?

 • Vo vašej kategórii nie je 100 webových stránok, z ktorých každá ponúka presne to isté, ale 3 ruble lacnejšie., Napríklad, vo výklenku "umelé nádrže", kde rozpočty môžu byť s 5-6 nuly, náklady na kliknutie v YAN môže byť cent (doslova pod rubľa za kliknutie). A v predmete "priadze" s kontrolou 2000 rubľov, kliknutí môže byť 5 rubľov každý.
 • Vaše stránky sa dobre predávajú, To znamená stabilnú nákupnú konverziu 2-5% a vyššiu.
 • Existuje aspoň sto alebo iné tematické nekomerčné stránky, na ktorých sa nachádza vaša cieľová skupina, Fóra, blogy, portály, atď. V opačnom prípade sa vaša reklama jednoducho nezobrazí. Skôr sa zobrazí na ne tematických stránkach, cena za kliknutie bude lacná, takže vaše reklamy nebudú prioritné. Takéto projekty môžete vyhľadávať a hodnotiť ich kvalitu v rôznych hodnoteniach.
 • Malá konkurencia v reklame, Počet inzerentov môžete približne odhadnúť zadaním základných dopytov subjektu vo vyhľadávaní reklám:

Vyhľadávanie podľa dostupných reklám odkazom

Najčastejšie veľký počet inzerentov vo vyhľadávaní (50 alebo viac) znamená konkurenciu v YAN. Keď podľa základných otázok existuje 10-15 inzerentov, cena kliknutia na YAN málokedy presiahne 5-10 rubľov.

A najdôležitejšie je testovanie na malom rozpočte. Toto je pre reklamu vo vyhľadávaní, môžete predpovedať konverzie na stránku a na základe konverzie stránky približne odhadnúť počet cielených zásahov. Pri reklame v sieťach to nebude fungovať. Dôvod je jednoduchý - nemôžete odhadnúť, koľkokrát sa vaše reklamy zobrazia. Zvyčajne to sú tisíce a desiatky tisíc hitov. Bez skutočných testov neviete, aká atraktívna je vaša reklama. Každú stotinu, možno každých desať tisícin, môže prejsť reklama.

Podľa vyššie uvedeného môžete iba nepriamo posúdiť, či vás zaujíma inzercia v YAN. Ale budete mať presné údaje len o niekoľko tisíc rubľov na testy.

Spustite a otestujte

Pomocou inštrukcií pre nastavenie môžete vytvoriť a spustiť reklamu v YAN a získať prvé údaje pre vaše podnikanie.

Potom tu bude rada, ktorá vám umožní s rovnakou snahou získať viac žiadostí o rovnaké peniaze. Táto rada je neustále testovať reklamy. Pamätajte, že v nastaveniach môžete vytvoriť niekoľko reklám v skupine a systém vyberie pre vás najúčinnejšie? Ak neplánujete vytvoriť desiatky a stovky kampaní pre desiatky tisíc rôznych požiadaviek, tento nástroj bude užitočný len pre prvú testovaciu reklamnú kampaň. A tu je dôvod:

A myslím si, že pre podnikanie je najlepšou možnosťou ten, ktorý priniesol viac peňazí. Preto môžete testovanie ponechať na algoritmoch inzerovaním systému len vtedy, keď máte reklamu, ktorá sa mnohokrát vypláca a stačí, aby ste za každú cenu viac návštevníkov navštívili. Nanešťastie sa to stáva zriedka.

V ostatných prípadoch je lepšie testovať týždenne, ak je to pre vašu firmu prípustné. Napríklad, testovanie objednávky na Santa Claus týždeň po týždni je neprijateľné, čas na zhromažďovanie objednávok v tomto výklenku je len 4-6 týždňov.

Testovanie zahŕňa zmenu jedného prvku v reklame, aby ste videli, ktorá možnosť funguje najlepšie. Vytvárame hypotézy, napríklad:

 1. Ktorý obrázok je atraktívnejší, fotografia hotela s bazénom alebo fotografia pláže?
 2. Ktoré rýchle prepojenia sú lepšie, so zárukami a zľavami alebo s hlavnými časťami stránky?
 3. Čo je lepšie, zľava na ročné predplatné do posilňovne alebo bezplatná prvá lekcia?

Potom sú s týmito rozdielmi nakonfigurované 2 rôzne kampane, z ktorých každá je zobrazená týždenne. Na základe výsledkov zvážte zisky (alebo straty). Tretí týždeň odídete do efektívnejšej reklamy a premýšľate o tom, čo môžete zmeniť a ukázať vo štvrtom týždni. Môžete pokračovať donekonečna. So systematickým prístupom sa takéto testy často viackrát zvyšujú.

Odporúčam ukázať predstavivosť a otestovať nielen prvky reklám. Otestujte nastavenia kampane. Experimentujte s časom prehliadky, s vekom a pohlavím publika.

Najdôležitejšou vecou je pristupovať k testu múdro. Uvádzame niekoľko príkladov, ako to neurobiť:

 1. Pre doručovanie kvetín porovnávajte týždne od 12. do 19. februára a od 20 do 27 rokov.
 2. Pre doručenie jedla porovnajte reklamu pred 14:00 a neskôr.
 3. Pre gyroskopy a monowheels porovnať publikum až 50 rokov a od 50 rokov.

Ak poznáte svoje cieľové publikum a špecifiká vášho podnikania, môžete najprv vytvoriť predpoklady, ktoré zvýšia vaše šance na úspech občas.

zacielenie na skoršie návštevníkov

Precielenie je spôsob, ako sa návštevník, ktorý neuskutočnil cielenú akciu, vracia na stránku. V témach, kde rozhodovanie trvá dlho, sa presmerovanie stáva lacným a efektívnym spôsobom, ako si pripomenúť. Napríklad som analyzoval miesta vo výklenku nízkopodlažnej stavby, to sú meštianske domy a chaty. Mal som nedôveru, aby som to urobil v ne-súkromnom režime prehliadača a pod mojím účtom Yandex. Čo teraz vidím, ísť na poštu?

Toto je príklad presmerovania. Oznámenia sú zobrazené podmienkou "išiel na stránku a neopustil žiadosť o chate".

Prečo používať retargeting? Zoberme si situáciu, keď je výklenok prehriatý, tematické miesta nie sú príliš veľa. Napríklad úvery alebo hypotéky. Cena za kliknutie v YAN môže byť 10 a 30 rubľov. Existuje veľa inzerentov, a tam sú rády menej webových stránok o úverových produktoch ako webové stránky s receptami, rôzne fóra, a všeobecne, webové stránky s náhodným obsahom, ktoré prichádzajú hrať.

Tieto stránky teda zvyčajne zobrazujú buď behaviorálnu reklamu (na základe nedávnych požiadaviek používateľov za určité obdobie) alebo presmerovanie. A kliknite na retargeting reklamu o hypotéku na fóre mladých matiek bude niekoľkokrát lacnejšie, napríklad 5 rubľov. A s takouto ponukou sa táto reklama ani nezobrazí na portáli o bankových produktoch, pretože počet reklamných jednotiek je obmedzený a existuje mnoho, ktorí chcú platiť za kliknutie a 30.

S opätovným zacielením môžete návštevníkov vrátiť na stránku za cenu, ktorá je pravdepodobne nižšia ako cena za ich prvú návštevu. A dať ich pred nákupom alebo objednaním.

Ako nastaviť presmerovanie?

Najjednoduchší spôsob, ako presmerovať, je nastaviť samostatnú kampaň podľa rovnakých princípov ako bežná kampaň YAN. Potom budete presne vedieť, ako dobre vaše presmerovanie funguje.

V nastaveniach reklám v bloku „Znova zacielenie a výber publika“ zadáte kombináciu podmienok, podľa ktorých sa táto reklama zobrazí. Podmienky môžu byť veľmi odlišné:

 • Užívateľ išiel na stránku "košík" a nešiel na stránku "vďaka za objednávku" (opustený kôš).
 • Užívateľ sa prihlásil na stránku, strávil na nej viac ako 5 minút, ale nedosiahol cieľ „vyplniť formulár žiadosti“ (je jasné, že stránka mala záujem, ale nedostali ste sa k nej).
 • Užívateľ šiel na stránky (to je presne druh reklamy, ktorá sa deje niekoľko týždňov všade, ak ste niekedy navštívili veľký online obchod s oblečením, napríklad).

Podmienky môžu byť veľmi odlišné, ale pre niektoré z nich je potrebné nastaviť ciele v metrike. Ciele je potrebné nastaviť pre akcie používateľa, ktoré nie je možné sledovať v pravidelných prehľadoch.

Predtým bolo pre podmienky presmerovania potrebné vykúzliť kombinácie cieľov, teraz je všetko jednoduchšie. V Yandex.Metrica môže byť ľubovoľný prehľad uložený ako segment a už môže byť použitý pre podmienky opätovného zacielenia. Napríklad:

Teraz môžete nastaviť podmienku zobrazenia reklamy „Looked basket“ pre reklamu, ale nepozrela sa na stránku „vďaka za objednávku“:

Je veľmi výhodné, že pre každú takúto podmienku môžete vidieť predpokladaný počet možných návštevníkov. Ak je množstvo menšie ako 10, stav je pravdepodobne príliš zložitý.

Aké sú podmienky pre vaše podnikanie - rozhodnete sa.

Ako skontrolovať výkonnosť umelca, ak dávate nastavenie a outsourcing?

V skutočnosti, všetky zvýšenie účinnosti reklamy prichádza k vypnutiu neefektívnych stránok a neustáleho testovania. Ak vás inzeruje agentúra alebo živnostník, napíšte nasledujúce body:

 1. Odporúčané nastavenia kampane (tu môžete strácať peniaze z dôvodu zapnutia alebo vypnutia niekoľkých začiarkavacích políčok).
 2. Zoznam žiadostí a vylučujúcich kľúčových slov na schválenie - nepovinné. Ak sa obrátite na odborníkov, sami sa dozviete o nových otázkach vo vašej firme. Odporúčam stále kontrolovať tento okamih. Na vlastné oči som videl reklamu v jednom z najlepších štúdií. Tam je len 50 z najdrahších výklenkov žiadosti len spinning po dobu šiestich mesiacov. Žiadne testy, žiadne rozšírenie dotazu - nič sa nespravilo.
 3. Ako často sa vykonáva testovanie a aký druh práce je v ňom zahrnutý.
 4. Čo je súčasťou správy kampaní (zvyčajne ide o rozšírenie skupín žiadostí, zastavenie neefektívnych fráz, skríning neefektívnych stránok, pridanie podmienok pre opätovné zameranie).

A najdôležitejšie je podávanie správ. Okrem krásnych grafov rastu návštevnosti stránok a celkovej miery zlyhania bude dobré prijímať údaje z jedného alebo dvoch z vyššie uvedených bodov. Ak vám výkonný umelec musí poskytnúť výsledky testov, bude ich potrebné vykonať. Môžete tiež ľahko overiť, že niektoré stránky alebo vylučujúce kľúčové slová boli skutočne pridané.

A pre zákazníka je dôležité, aby nemal falošnú predstavu, že všetko sa dá nekonečne zlepšiť. Neefektívne stránky a mínus slová môže byť veľa v prvých 2 mesiacoch, potom budú buď málo alebo takmer nie. To je normálne. V každom prípade, za 2-3 mesiace už pochopíte efektívnosť reklamy v YAN pre vaše podnikanie.

Ak to funguje - stačí otestovať rôzne možnosti, určite sa niečo zlepší. Ak to nefunguje, pozrite sa na dôvod a rozhodnite sa, či sa pokúsite znova alebo nie.

Príklady reklamy

Po prvé, príklady slabých reklám:

 1. Zdá sa, že tento obrázok zaujal prvý, ktorý prišiel z vyhľadávania „Yandex“ podľa obrázkov pre elektrikára.
 2. To by mal byť veľmi veľký byt, ak je v ňom viac ako 30 elektrických káblov v rôznych smeroch.
 3. Podobne ako v prípade 1 je obrázok „niečo o elektrikárovi“ tiež orezaný, pretože sa nepozeral na to, ako vyzerá v rôznych reklamných formátoch.
 4. Rozlíšenie obrazu zostáva veľmi žiaduce. Text sa takmer nelíši. Žiadne fakty (viac ako 2000 pozícií, ceny od 100 rubľov), žiadne emócie (chcú úžasný retro štýl?).
 5. Ak chcete umiestniť nekontrastný text, musíte použiť mŕtvicu. Mimochodom, text je povolený na obrázkoch, ak nezaberá významnú časť obrázka.
 6. Opäť obrázok.

A toto "na kľúč". Je všade. Ak chcete vidieť oznámenie „začnime s eletriku a nedokončíme ho“, „budeme len natiahnuť drôty, potom to nejako urobíte sami“. Táto pečiatka (rovnako ako "kvalita", "rýchlo"), je lepšie ju nepoužívať.

Opäť budem upriamiť vašu pozornosť na obrázok. Niet divu, že je lepšie vidieť 1 krát. S niekoľkými výnimkami, dobré a vysoko kvalitné fotografie v reálnom živote fungujú lepšie ako obrázky z fotografií alebo klipartov.

Uvádzame niekoľko dobrých reklám:

Od zhora nadol:

 1. Kvalitná fotografia. Harmonizuje s oznámením (záclony + posteľné prikrývky, ako na fotografii), citovo sa drží (zjemňuje vašu spálňu!).
 2. Len poraziť fakty. GOST, jeho výroba, cena je uvedená (odrezanie tých, ktorým je to drahé, nebudú žiadne ďalšie kliknutia), bez sprostredkovateľov, oni sami dodajú.
 3. Obmedzenie akcie z hľadiska inštalácie 1 deň, táto fotografia.
 4. Zo zvedavosti som skoro klikol, aby som zistil, aký druh darčekov v apríli. Fungovalo to naopak - iné inzeráty o chalupách nemali žiadne dary. A rozchod je hneď. Porovnať - "Elite dediny", "Jeho vlastné telocvičňa" a "Super lacné" "škola je blízko."

Ako vytvoriť reklamu, na ktorú chcete kliknúť? Opýtajte sa sami seba, mohli by ste kliknúť na reklamu sami, alebo je to rovnaké ako všetci ostatní, plus alebo mínus?

Kontrolný zoznam

Článok sa ukázal ako skvelý, tak stručne o dôležitých:

 1. Reklama v YAN môže stáť cent za pomerne drahé témy.
 2. Na neštandardných miestach fungujú redukčné faktory a za kliknutia na ne platíte ešte menej, než je obvyklé.
 3. Návštevníci vyhľadávania "Yandex" a partnerské stránky pretína o 30%, niektoré z vašich klientov možno dosiahnuť iba prostredníctvom YAN.
 4. Predmetom podnikania je všetko. Tam sú výklenky, kde aspoň prerušiť, ale reklama sa nikdy vyplatí. A naopak, tam sú výklenky, kde od prvého nešikovného pokusu je príjem niekoľkokrát vyšší ako reklamné výdavky.
 5. Niektoré nesprávne začiarkavacie políčka v nastavení kampane môžu odčerpať peniaze. Skontrolujte nastavenia.
 6. Poznajte svoju cieľovú skupinu a nastavte pre ňu multiplikátory.
 7. Negatívne slová sa veľa nedeje.
 8. Skontrolujte kvalitu reklám, najmä obrázkov. Vyhnite sa pečiatkam a rozbitým frázam. Fakty a emocionálne oznámenia fungujú dobre.
 9. Neklikajte, reklamy s obrázkami sú zobrazené za kliknutú cenu 1 rubľ. Даже в дешевых нишах лучше поставить ставку больше рубля, так как кликабельность рекламы с картинкой в разы выше.
 10. Даже в дорогих нишах можно получить свою долю посетителей при низкой ставке.
 11. Иногда посетители из РСЯ гораздо интереснее для бизнеса, чем посетители из рекламы на поиске "Яндекса".
 12. Прогнозировать переходы и заказы можно очень приблизительно, для точной информации нужно запускать тестовую кампанию.
 13. Тестировать объявления лучше вручную, а не встроенным инструментом объявлений.
 14. Ретаргетинг нужно использовать обязательно.
 15. Ak dáte inzerentovi na dodávateľa - uistite sa, že ide o vaše peniaze. Prístup „som zaplatil, nech je to všetko“ tu nefunguje. Bez pravidelnej interakcie s výkonnými umelcami neustále zlepšovať výsledky reklamy nebude fungovať.
 16. Pozrite sa na webové stránky, ktoré sú tematické pre vaše podnikanie a na nich, budete okamžite vidieť, ako to urobiť a ako nie.
 17. Ak nepoužívate službu Google Analytics alebo CRM, pre ktoré potrebujete značky UTM, nemôžete ich používať.
 18. Neustále testujte reklamy. Môžete vždy niečo zlepšiť.

Dúfam, že materiál bol pre vás užitočný. Ak máte otázky - opýtajte sa ich v poznámkach, odpoviem s radosťou.

Pozrite si video: Wrong Numbers (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár