8 trikov na zvýšenie návštevnosti, ktoré používa len málo ľudí

Ak chcete zvýšiť svoju pozíciu v problematike a zvýšiť objem dopravy, v prvom rade musíte pochopiť toto: skutočné výsledky možno získať len v jednom prípade - ak neustále hľadáte nové nápady, experimentujete a poučujete sa zo svojich chýb. Áno, kopírovanie skúseností niekoho iného je jednoduché, ale toto slepé opakovanie vytvára rámec okolo nás - ani sa nesnažíme vymýšľať niečo nové, niečo vlastné, niečo, čo bude ešte efektívnejšie. Všeobecne povedané, nebáť sa ísť nad rámec existujúceho rámca, vyskúšať všetko na vlastnú skúsenosť a na základe toho vyvodiť vlastné závery - to sú hlavné zručnosti moderného internetového obchodníka. O to by sme sa mali usilovať.

V tomto článku odhalíme 8 zaujímavých trikov, vďaka ktorým môžete výrazne zvýšiť návštevnosť. Niektoré z nich sú pomerne jednoduché, zatiaľ čo iní vám môžu zabrať naozaj veľa času. Či už sú účinné alebo nie, môžete to pochopiť len tak, že ho použijete na svojej stránke. Dúfame, že tento materiál vám pomôže pochopiť, koľko príležitostí nám chýba z dôvodu našich obmedzení a aké dôležité je, aby sme sa do tohto rámca nedostali.

Príjem # 1: Použite chybovú stránku 404

Pomocou chybovej stránky 404 môžete zvýšiť počet indexovaných stránok a tým zvýšiť návštevnosť vyhľadávania. Všetko, čo je potrebné na to je pridať 5-20 odkazy na to, čo vedie k iným stránkam vašej stránky, a uistite sa, že zakaždým, keď stránka 404 zaťaženie, odkazy automaticky zmeniť na ostatné. Podľa Neila Patela (slávneho britského internetového obchodníka) je táto metóda taká efektívna, že sa jej podarilo za 30 dní zvýšiť návštevnosť vyhľadávania o 9%.

Varovanie! Táto taktika funguje len so spoločnosťou Google, jej odporúčania sú jasne vysvetlené: môžete vytvoriť stránku 404 obsahujúcu zoznam najobľúbenejších stránok (zdroj). Yandex túto metódu zatiaľ nepodporuje.

Príjem číslo 2: usporiadať súťaže

Ďalším zložitým spôsobom, ako zvýšiť počet indexovaných stránok, je porovnať dva produkty. Na tento účel musíte vytvoriť samostatnú stránku s dvomi podobnými produktmi a požiadať používateľov, aby hlasovali za jednu z nich. Najzaujímavejšia vec na tejto bitke je, že v nej nie je žiadny víťaz - produkty na stránke sa menia pri každom načítaní. Pomocou tejto metódy sa spoločnosti Zappos podarilo zvýšiť návštevnosť vyhľadávania o 10%.

Vstupné číslo 3: Oživte svoje infografiky

Nedávno, statický infographics spôsobil veľký záujem medzi užívateľmi, ale v priebehu času a zvýšenie jeho počtu v sieti, tento nástroj stratil svoju účinnosť. Teraz je svet obsahu pravidiel interaktívny. Pozrite sa na nasledujúce infografiky. Pozrite sa, aké zaujímavé sú vizuálne prvky, a potom si predstavte, aké by to bolo nudné bez nich.

Podľa tvorcu tento infographic zozbieral 1 170 spätných odkazov. Nehilo, však? Vzhľadom k tomu, že jeho vytvorenie trvalo maximálne niekoľko dní ... Toto obdobie nebolo prevzaté z rezancov - raz sme tiež vytvorili interaktívny infographic a tiež sme dostali veľmi dobrú odpoveď (veľa repostov a pozitívnych komentárov). Takže ak ste nikdy nepoužívali tento typ obsahu, odporúčame, aby ste si ho vyskúšali - výsledok môže prekročiť všetky očakávania. Napríklad v našom prípade to bolo.

Ak je pre vás interaktívna infografika príliš drahá (ceny za telefonovanie, ak máte záujem, opýtajte sa našich manažérov), skúste vytvoriť 3D infographic. Napriek tomu, že je statický, vyzerá omnoho pôsobivejšie ako jeho „rovinní príbuzní“.

Príjem číslo 4: Použite "techniku ​​mrakodrapu"

Prechádzali ste okolo vysokej budovy, premýšľali ste niekedy nad tým, akú výšku má piaty najvyšší mrakodrap na svete? A siedmy? Ťažko. Ak vás napadla podobná otázka, potom sa to pravdepodobne dotklo seba najvyššie budovy na svete. A to je normálne, toto je obyčajná ľudská vlastnosť - máme radi najväčšie a najlepšie veci na svete.

To je táto vlastnosť, ktorá je základom "mrakodrap techniky". Čo je to?

  • Krok 1: Nájsť materiál, ktorý niekto už vytvoril, a ktorý priniesol veľa odkazov na tvorcu. Zvyčajne to naznačuje obrovské množstvo podielov a pripomienok. Môžete však tiež zabezpečiť a skontrolovať vybraný článok pomocou služby LinkTally, ktorá ukazuje, koľkokrát a v ktorých sociálnych sieťach bol tento materiál zdieľaný.
  • Krok 2: Skopírujte nápad, ale implementujte ho mnohokrát lepšie. Ak napríklad niekto vytvoril neuveriteľne úspešný článok „9 trikov, ktoré vám pomôžu zvýšiť návštevnosť vyhľadávania“, mali by ste napísať článok „99 trikov, ktoré vám pomôžu zvýšiť návštevnosť vyhľadávania.“
  • Krok 3: Dajte to správnym ľuďom. Uveďte ďalšie stránky vo svojom článku a požiadajte používateľov, aby ich zdieľali. To vám dá viac odkazov a návštevnosť.

Táto technika je veľmi účinná, aj keď musí byť splnená jedna podmienka: materiál musí byť skutočne lepší a užitočnejší ako jeho predchodca.

Vstupné číslo 5: Použite vyhľadávaciu osobu

„Viac nie je vždy lepšie,“ prišiel k tomuto záveru Neil Patel (diskutované vyššie) a snažil sa zvýšiť návštevnosť vyhľadávania na jednom z jeho stránok. A tu je dôvod. Akonáhle napísal veľmi dobrý článok o tom, ako zvýšiť počet nasledovníkov na Instagram. Za mesiac, materiál zhromaždil veľa rád, zdieľanie a - pozornosť - 120.000 návštevníkov z vyhľadávania.

Napriek tomuto počtu názorov však tento článok nepriniesol žiadne výhody. Ukázalo sa, že všetky návštevnosti vyhľadávania, ktoré prilákala, sú necielené, t. J. ľudia, ktorí prišli z vyhľadávania, sa nestali ani predplatiteľmi ani klientmi (počet účastníkov a príjmy zostali rovnaké ako pred uverejnením článku). Prečo sa to stalo? Pretože v tej dobe Neil Patel nemal jasný portrét svojho ideálneho klienta. Z toho vyplýva jednoduchý záver:

Ak chcete prilákať čistú a vysoko kvalitnú cielenú návštevnosť, musíte najprv pochopiť svoju vyhľadávaciu osobu.

Aby ste to mohli urobiť, musíte každý portrét podrobne maľovať. Predpokladajme, že medzi vašimi cieľmi sú technici - ľudia, ktorí sa zaujímajú o všetky druhy pomôcok. V tomto prípade môže byť opis nasledovný:

„Petya, vo veku 24-34 rokov. Jeden človek. Žije v prenajatom byte, samostatne alebo s priateľmi. Pracuje ako dizajnér v malej agentúre a sníva o svojom podnikaní. Má dva telefóny - iPhone (pre osobné použitie) a Nokia 113 (pre prácu). Sleduje udalosti v oblasti grafického dizajnu, nasleduje Twitter, prihlási sa k odberu blogov RSS, ktoré sú v tejto oblasti populárne a na svojom účte Twitter zdieľa svoje úspechy a informácie o aktuálnych projektoch, na ktorých zverejňuje osobné fotografie a videá Vkontakte zdieľa zaujímavé príspevky o dizajne a vtipné si zo života dizajnérov. “ t

Ak je váš ideálny klient podobný Petya, potom musíte byť opatrní pri výbere kľúčových slov a odosielaní obsahu vo všeobecnosti. Ak napríklad Peter hľadá mobilný telefón, je nepravdepodobné, že do vyhľadávacieho nástroja zadá výraz „mobilný telefón“. Pravdepodobnejšie bude písať niečo ako „Nokia Lumia Camera Resolution“. Rozdiel medzi týmito dvoma frázami je obrovský, pretože technici sú dobre oboznámení s technológiou a zvyčajne hľadajú konkrétne informácie o konkrétnom produkte, ktorý plánujú kúpiť.

Na druhej strane, ak Vasya, ktorý má 35-49 rokov, ktorý pracuje ako učiteľ a snaží sa nakŕmiť svoju ženu a dve malé dcéry, by bol vašim ideálnym klientom, sotva by zadal otázku o Nokia Lumia. Namiesto toho by napísal "rozpočet smartphone" alebo "lacný mobilný telefón."

Akonáhle presne opíšete portréty Vašich ideálnych klientov (môže byť niekoľko z nich) a začnete vytvárať obsah so zameraním na týchto ľudí, okamžite uvidíte kvalitatívne zmeny.

Vstupné číslo 6: Pýtajte sa, požičiavajte, ale nekradnite

Na príjem návštevnosti nie je potrebné vytvárať vlastný obsah. Niekedy môže prekliatie obsahu niekoho iného priniesť omnoho lepšie výsledky, ako keby ste ho sami vytvorili. Vezmite si napríklad veľmi populárny zdroj KISSmetrics na zahraničnom internete. Infografiky, ktoré si požičali (s odkazom na odkaz a vďaka autorovi) im priniesli viac rassharivany ako jeho tvorca. V priebehu týždňa, infografiky skóroval 1,910 tweety a 1400 rád. Nie je to zlé pre obsah, ktorého vytvorenie nebolo minútu, nie?

Ak plánujete spravovať obsah, mali by ste vedieť:

  1. Lepšie nie je kopírovať niekoho iného text obsahu, pretože vyhľadávače nemajú radi, keď si vezmete materiál niekoho iného, ​​bez toho, aby ste mu pridali akúkoľvek hodnotu.
  2. Vďaka fotografiám a videám sú veci jednoduchšie. Ak kopírujete obrázok alebo video, jednoducho k nim pridajte svoj vlastný popis a tiež pridajte odkaz na zdroj.

Príjem číslo 7: Zvýšte rýchlosť načítania stránky

Pravdepodobne ste počuli o tejto technike, ale môžem sa staviť, že ešte nebola použitá. Na základe vlastných skúseností sme už dávno dospeli k smutnému záveru: väčšina majiteľov online zdrojov podceňuje dôležitosť rýchlosti načítania stránky ako faktora hodnotenia. A veľmi márne. Koniec koncov, používatelia, ktorí nečakali na stránku načítať a opustili zdroj, sú jasným znamením, že vaše stránky „neprinášajú im šťastie“. A čoskoro vyhľadávače budú rozumieť (a, s najväčšou pravdepodobnosťou, už pochopili) a zníži vašu pozíciu v tejto otázke. Ak nechcete, aby sa to stalo, optimalizujte rýchlosť sťahovania stránok dnes. Ako to urobiť je podrobne opísané v našom článku.

Recepcia číslo 8: Vytvorte webovú stránku s citlivým dizajnom

Dlho sme sa neodvážili spustiť webovú stránku s adaptívnym usporiadaním, ale po vyhlásení spoločnosti Google, že optimalizácia pre mobilnú prevádzku sa stala povinnou, všetky pochybnosti boli preč. A 30. augusta 2013, VelikaPlaza začala vyzerať takto z mobilného zariadenia:

Akonáhle sme to urobili, došlo k nasledujúcim zmenám:

  1. Počet zlyhaní sa drasticky znížil (podrobnejšie o tom v našom prípade).
  2. Mobilná prevádzka sa pomaly, ale isto plazí. Nižšie uvedená tabuľka zobrazuje mesačné údaje o návštevách z tabletov a mobilných telefónov.

mesiac

tablety

Mobilné telefóny

jún

928

870

júl

919

953

august

944

1223

septembra

753

926

október

1508

1947

november

1810

1929

december

1875

2422

A potvrdenie na obrázku. Neexistuje žiadna explózna explózia mobilnej prevádzky, ale stabilný nárast je pozorovaný celkom jasne.

Ak chcete dosiahnuť rovnaké výsledky, venujte pozornosť tejto metóde optimalizácie lokality pre mobilnú prevádzku. Vďaka responzívnemu usporiadaniu budú vaše webové stránky „lietať“ nielen na stacionárnych počítačoch a laptopoch, ale aj na smartfónoch a tabletoch, ktoré často nie sú tak rýchle ako počítače.

To je všetko. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár