Kde sa dostať prevádzku: 22 spôsobov, ako zvýšiť prevádzku v náročnom výklenku

Stránky s mačkami, gagmi a krásnymi dievčatami dostávajú dopravu takmer bez úsilia. Z času na čas stačí publikovať tieto najkrajšie mačky na davy ľudí, ktoré denne navštívili zdroj. A ak majiteľ je šikovný, potom publikovať nič. Samotná komunita prinesie, zverejní, komentuje a distribuuje nový obsah.

Pre nika stránky vlastníkov, život je ťažšie. Musia hovoriť o niečom komplikovanom alebo nudnom: blade servery, tehly, princípy medicíny založenej na dôkazoch. Ak chcete čítať publikácie, používatelia sú nútení napínať svoj intelekt alebo piť silnú kávu, aby nespali. Preto potenciálni zákazníci prichádzajú na stránku len zriedka, venujú im málo času a nerobia reposty. Je možné tento problém vyriešiť? Ako sa dostať prevádzku, ak projekt funguje v náročnom výklenku? O tomto ďalšom.

Aký výklenok možno nazvať ťažkým

Váš. Pravdepodobne ste z času na čas otrávení zavretím notebooku a vyhubovaním obscénnymi slovami stavebných materiálov, kombinéz, podielových fondov, čarovného krému pre všetky choroby, plastových okien alebo podstieliek pre mačky, ktoré musíte predať. Ak sa spýtate svojich priateľov, deväť z desiatich bude volať svoj predmetový komplex. Mimochodom, desať z desiatich nahlas vám závidí a povie vám, aké ľahké je predať tento krém pre mačky.

Subjektívne, väčšina podnikateľov a obchodníkov nájsť ich nika ťažké. Tento odhad nie je vždy zhodný s realitou. Ak chcete pochopiť, či pracujete s komplexnou témou, musíte použiť objektívne znaky. Tu sú hlavné:

 • Vo vašom nika je veľmi vysoká konkurencia. Politiky CTP napríklad predávajú desiatky alebo stovky poisťovní. Pridajte k nim desiatky veľkých poisťovacích maklérov. Ako čerešňa na torte, nezabudnite na osamelých poisťovacích agentov, ktorí aktívne predávajú online.
 • Vo vašom odvetví existujú jasní lídri. To je jeden z detailov vysokej konkurencie, ktorý si zaslúži samostatnú funkciu. Rozhodli ste sa predávať smartphony? A celá horná otázka bola rozdelená medzi Svyaznoy a Eldorado s Euroset. Chcete pracovať s ľuďmi s kŕčovými žilami? Vydanie bolo obsadené predajcami zázračnej smotany, ktorá údajne lieči všetko za jeden deň bez prevádzky, registrácie a SMS.
 • Predávate komplexný produkt. Čo to znamená? Väčšina spotrebiteľov musí vysvetliť podstatu a výhody produktu. Príklady? Veľa: kumulatívne životné poistenie, IT outsourcing, inštalácia autonómnych kanalizácií a septikov, školenie pre zamestnancov spoločnosti. Sakra, nie je tvorba a propagácia webových stránok, SEO a obsah marketing nie sú komplexné produkty? Pre obchodníkov s takýmto tovarom a službami je ťažké prilákať dopravu z viacerých dôvodov, vrátane nedostatku aktívneho dopytu, výdavkov na informačné zdroje informačných kampaní a nízkej úrovne informovanosti publika.
Medzi komplexné produkty je oddelene rozlišovať lekárske služby a produkty. Toto je jedinečná téma. Unikátnosť nie je určená ani tak zložitosťou produktu a vysokou konkurenciou pre dopravu, ako aj obrovskou zodpovednosťou obchodníkov. Poznáte iné výklenky, kde v snahe o prevádzku môžete doslova zabiť osobu?
 • Predávate drahý produkt. Tu sa dostáva do popredia aj dopravná atrakcia. Samozrejme, v kríze je menej pravdepodobné, že by sa ľudia zaujímali o domy v Londýne alebo o dovolenku na Azúrovom pobreží. Preto sa môže zvýšiť konkurencia v doprave. Ale hlavným problémom je premena návštevníkov na kupujúcich. Potenciálni zákazníci môžu aktívne prísť na stránku, ale nezaručuje nákupy.
 • Predávate produkt, v ktorom z jedného alebo druhého dôvodu významná časť spotrebiteľov neverí. Môže to byť sieťový marketing, potravinové doplnky, finančné pyramídy, vysávače Kirby, akumulačné penzijné fondy, práca v kancelárii mladej sľubnej spoločnosti bez predaja a investícií, konzultácie psychológov, trénerov, špecialistov osobného rastu. Medzi vašimi známymi je veľa ľudí, ktorí aktívne vyhľadávajú na internete informácie o poradenskom psychológovi pracujúcom v rámci gestaltovej terapie a telesne orientovanom prístupe?
 • Pracujete vo veľmi úzkom výklenku. Napríklad ostré britvy. Kvôli reklame si každý vyberá „nie je lepší človek“, preto sa nemožno spoliehať na veľký tok návštevníkov. Výnimočné projekty sotva stoja za výmenu, aby prilákali necielenú dopravu. Namiesto toho je lepšie staviť na zvýšenie miery konverzie a ďalších ukazovateľov výkonnosti. Mimochodom, tejto kategórii možno pripísať mnoho inovatívnych projektov. Musia prelomiť nedostatok informácií a nedôveru divákov, ako aj súvisiaci nedostatok dopytu.
 • Predávate nudný výrobok. Aj tu sú potrebné objektívne znaky, pretože po niekoľkých rokoch práce môže aj majiteľ sexuálneho obchodu považovať svoj tovar za nudný. Pozrite sa na problém z pohľadu klienta. Ak si myslí, že váš produkt je obyčajný, bude pre vás ťažké bojovať o pozornosť návštevníkov. Príklady? Zápasy. Ďalší? Toaletný papier, výroba vajec, čistenie kancelárií, umývanie áut.

Našli objektívne znaky, na ktorých možno váš projekt pripísať komplexu? Potom si prečítajte o tom, ako riadiť prevádzku. Mimochodom, budú užitočné aj pre stránky, ktoré pracujú v jednoduchých výklenkoch a predávajú jasný produkt.

Metóda 1: prilákať nízkofrekvenčnú prevádzku

Veľmajster Sergej Karyakin ľahko porazí Nikolaja Valueva v šachu. Je však nepravdepodobné, že šachista v ringu vydrží aspoň minútu. Čo by mal Karjakin urobiť, aby vždy vyhral proti Valuevovi? To je pravda, Sergej by sa mal stretnúť s Nicholasom na palube tak často, ako je to len možné a vyhnúť sa boxerským bojom.

Táto analógia vysvetľuje, prečo používať nízkofrekvenčné dotazy na riadenie prevádzky v zložitých priestoroch. S pomocou "dlhého chvosta" vyriešite problém konkurencie s priemyselnými ťažkými váhami.

Ide o to: veľkí a skúsení hráči pevne obsadia vydávanie vysokofrekvenčných požiadaviek. Môžete narušiť ich hegemóniu tým, že strávite veľa času a iných zdrojov. A nemôžete zlomiť. Neexistujú žiadne záruky, že vážne investície do propagácie na žiadosť "kúpiť OSAGO" vám umožní prijať miesto "RESO" v emisii. Ale nepotrebujete to.

Aby ste sa uistili, že prijímate premávku, musíte sa pohybovať po najširšom možnom sémantickom jadre. Prečo táto práca? Prečo títo veľvyslanci túto otázku ešte neprivatizovali na dlhotrvajúcich požiadavkách? Je to veľmi jednoduché: snažia sa, ale nemôžu. Nízkofrekvenčné dotazy sú nekonečne mnohé. Preto dlhý chvost zaručuje prevádzku na akejkoľvek úrovni súťaže.

Ako propagovať stránky na nízkofrekvenčných dotazoch? Prvé pravidlo: zabudnúť na kľúčové slová. Zatvorte KEY Collector a neohrozujte mozog jeho mladšieho brata s neslušným menom. Namiesto toho si urobte čas na výskum trhu, študujte publikum a jeho informačné potreby. A začnite ich uspokojovať.

Vytvorte vysoko kvalitný informatívny obsah. Pokúste sa ponoriť sa do predmetu a plne reagovať na požiadavky používateľov na informácie. Takže určite využijete všetky najdôležitejšie nízkofrekvenčné požiadavky v správnych formách a so správnym počtom záznamov.

Urobme to znova: Aby ste zabezpečili nízkofrekvenčnú dopravnú atrakciu, musíte sa zamerať nielen na kľúčové požiadavky, ale aj na skúmanie a uspokojovanie informačných potrieb vášho publika. Potvrdenie tejto práce sa nachádza v článkoch Svetlany Kuznetsovej o LSI (jeden a dva), ako aj v materiáli Denis Saveliev o kvalite obsahu z hľadiska vyhľadávačov. Pre občerstvenie, opustiť štúdiu Searchmetrics, ktorá potvrdila pokles úlohy kľúčových slov pri určovaní relevancie webových stránok.

Chcete vedieť, ako v skutočnosti funguje propagácia dopytov s nízkou frekvenciou? V roku 2015 bol lídrom v sledovaní blogu Texterra sprievodca propagáciou stránok na Facebooku. Vo februári 2016 tento materiál získal viac ako 13 tisíc zobrazení.

Manuál získava návštevnosť z dôvodu nízkofrekvenčných dotazov, ako je „ako propagácia facebookovej práce“ alebo „ako spomenúť miesto práce vo Vašom vlastnom facebookovom závode“. Na prvej požiadavke "Yandex.Wordstat" sa zobrazí jeden displej za mesiac. V druhom - všeobecne nula. Napriek tomu však od nich neustále získavame prechody.

A teraz sa pozrite na obrázok nižšie a všimnite si frekvenciu konverzií z vyhľadávačov pre konkrétnu požiadavku. Samozrejme, leví podiel kľúčových slov Google Analytics sa nezobrazuje. Ale za Not Provided to nie sú len tie výškové reproduktory.

Metóda č. 2: reklama

Je to zrejmý nástroj na prilákanie dopravy, bez ktorého si ťažko predstaviť akúkoľvek komplexnú marketingovú stratégiu. Pred zaradením nového obchodného plánu do obchodného plánu odpovedzte na dve otázky: akú reklamu používať a kde poslať platenú prevádzku.

Tu je odpoveď na prvú otázku: musíte použiť typ reklamy, ktorá je najvhodnejšia pre váš projekt. Iné veci sú rovnaké, pre nové podniky pôsobiace v konkurenčnom výklenku s populárnymi a vyhľadávanými produktmi je lepšie venovať pozornosť „kontextu“ a reklame v sociálnych sieťach. Práve tieto nástroje, ak sa používajú správne, zabezpečujú vysokú efektívnosť pri optimálnych nákladoch, flexibilnú správu kampaní a vynikajúcu kvalitu premávky.

Čo robiť, ak nepredávate kozmetické výrobky a detské hračky a škvárové kocky alebo tvarovky? Kontextová reklama je pre vás skvelá. Namiesto sociálnych sietí je však lepšie zvoliť špecializované publikácie. Napríklad stavebné materiály sú lepšie propagované na staveniskách a opravárňach.

Aká je druhá otázka? Neexistujú tu žiadne univerzálne riešenia, pretože musíte brať do úvahy špecifiká projektu. Stále je však možné nájsť vzory. Pokiaľ ide o kontextovú inzerciu pomocou služby Google AdWords alebo Yandex.Direct, náklady na prechod prostredníctvom dotazov na konkurenčné transakcie, ako napríklad „kúpiť niečo s dodaním“, budú relatívne vysoké. Opäť sa dostanete do situácie "šach proti boxerovi v ringu".

Ak chcete preniesť konfrontáciu na palubu, prilákať platenú prevádzku s využitím informačných požiadaviek. Je možné ju premeniť na reálne obchody? Záleží na kvalite stratégie zdrojov a obsahu. Tu je príklad aplikácie z informačnej stránky webovej stránky:

A tu je ďalšia aplikácia z tej istej stránky (samotný dialóg sa ukázal byť dlhý, takže sme ju skrátili, ale zdroj správy je tu dôležitý):

Ak hovoríme o reklame v sociálnych sieťach, presmerujte návštevnosť na stránky alebo do projektových skupín. Toto odporúčanie samozrejme nie je vhodné pre všetky témy. Napríklad užívatelia budú jasne znudení v skupinách výrobcov miešačiek betónu. Ale ak táto téma dáva aspoň malú šancu využiť sociálne impulzy, použite platenú prevádzku na zvýšenie počtu predplatiteľov, inzerovanie špecifických pracovných miest a šírenie informácií o propagačných akciách.

Efektívne využívanie kontextovej reklamy vám pomôže s článkom o „Yandex.Direct“ a Google AdWords. Ak chcete úspešne prilákať platenú prevádzku v sociálnych sieťach, použite odporúčania pre Facebook, VKontakte a Odnoklassniki.

Metóda č. 3: činnosť v sociálnych sieťach

Je to ďalší univerzálny nástroj na riešenie problému komplexného predmetu. Pomocou úspešnej kampane SMM môže malý hráč obísť veľkú spoločnosť, upozorniť na zložitý alebo drahý produkt a získať dôveru publika.

História spoločnosti Rockwell Razor je skvelým príkladom funkcií sociálnych sietí. V roku 2014 sa dvaja študenti rozhodli vytvoriť kvalitný produkt, ktorý by zachránil mužov pred tým, aby museli utrácať peniaze za drahé náhradné kazety z moderných holiacich systémov. Chlapci kreatívne premysleli dizajn klasických holiacich strojčekov a ponúkli používateľom modernú verziu holiaceho strojčeka.

Podľa jedného zo zakladateľov projektu Garrett Everard na začiatku podnikateľskej cesty vôbec nerozumel marketingu. Garrett a jeho priateľ Morgan Nordstrom strávili celý svoj voľný čas vývojom dizajnu a prototypu holiaceho strojčeka. Keď bolo všetko pripravené, chlapci vydali projekt na Kickstarter a išli spať.

Tu sociálne siete robili svoju prácu: projekt sa okamžite stal vírusovým. Ďalšie ráno po publikácii, start-upy zozbierali 18 tisíc dolárov, zatiaľ čo na výrobu potrebovali len 12 tisíc dolárov.

Len v nových fázach získavania finančných prostriedkov začala spoločnosť Rockwell Razors aktívne využívať nástroje SMM. Po prvé, prestavali sa na konkurenta - známeho výrobcu obrábacích strojov s tromi a piatimi lopatkami. Chalani začali kampaň, ktorej hlavnou zbraňou boli finančné výpočty. Podľa podnikateľov, v prvom roku jeho používania, by holiaci strojček mohol ušetriť niekoľko sto dolárov, pretože vymeniteľné obojstranné ostrie stojí oveľa menej ako kazety. Taktiež Rockwell Razors všetkým sľubným investorom prisľúbil bezplatné dodávky čepelí 5 rokov, ak sa dosiahne cieľ druhého kola financovania. Kampaň prišla s hashtag # 5YearsFreeBlades.

Existujú situácie, keď sociálne siete nestoja za to? Áno, sú to nudné výrobky a segment B2B. Ale aj tu sú možnosti. Napríklad v Bourgeois, B2B predajcovia odporúčajú používať LinkedIn ako hlavnú platformu pre propagáciu. V Runet, LinkedIn je často používaný pre hľadanie zamestnania a náboru. Ak predávate v segmente B2B a chcete nadviazať kontakty s lídrami partnerských organizácií, použite Facebook.

Ak predávate niečo nie spoločnostiam, ale ľuďom, neváhajte použiť „Facebook“, „Vkontakte“ a ďalšie obľúbené sociálne siete, aby ste prilákali prevádzku. Ako prilákať návštevnosť zo sociálnych stránok? To je téma, ak nie pre knihu, potom pre niekoľko veľkých sprievodcov. Hlavnými oblasťami práce je identifikácia dizertačnej práce:

 • Rozvíjajte komunitu, Mala by byť hlavnou platformou na podporu obsahu, hľadanie nápadov, diskusií.
 • Oznámte obsah uverejnený na stránke, Ak je v komunite veľa účastníkov, oznámenia prinášajú návštevníkom návštevnosť, zabezpečujú distribúciu publikácií a vytvárajú podmienky pre spätnú väzbu od divákov.
 • Integrujte svoje stránky so sociálnymi sieťami. Potrebujete tlačidlá na zdieľanie, zásuvné moduly pre stránky, autorizáciu pomocou účtov sociálnych sietí, systémy komentárov, ako je napríklad Disqus.
 • Použite všetky dostupné nástroje.prilákať pozornosť a udržať si publikum. V sociálnych sieťach môže všetko fungovať: newsjacking, adaptácia melodických memov, provokatívny obsah. Nemôžete zaručiť vytvorenie vírusových publikácií, ale stojí za to vyskúšať.

Pamätajte na platenú prevádzku. Reklama na sociálnych sieťach môže byť cielená, čo nám umožňuje prekonať hluchotu bannera.

Metóda č. 4: blogovanie pre hostí

S publikáciami na populárnych priemyselných lokalitách zvyšujete dosah publika a získavate dôveru a autoritu. Zapamätajte si hlavné tajomstvo hosťovania: nemusíte odkazy, ale pozornosť skutočných užívateľov. Zamerajte sa teda na kvalitu a relevantnosť obsahu.

Aké problémy môžu zabrániť hosťovaniu? Ak pracujete v úzkom výklenku, hľadanie vhodných tematických lokalít nie je také jednoduché. Problém je možné vyriešiť len jedným spôsobom: uverejňovať poznámky na webových stránkach a blogoch, ktoré pracujú v súvisiacich témach.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu naplánovať návštevnú kampaň:

 • Publikovať články pre hostí na obľúbených stránkach. Ich predmet by mal byť blízko vašej. Popularita zdroja môže byť určená počítadlami, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v suteréne areálu. Ak nie je počítadlo, môžete získať vzorové dáta pomocou dochádzkovej kontroly iných stránok alebo analytickej platformy Alexa. Nepriamo posúdiť popularitu zdroja a zapojenie publika počtom pripomienok a distribúciou publikácií v sociálnych sieťach.
 • Найти популярные сайты и блоги в своей отрасли вы можете с помощью рейтингов, например, Liveinternet.ru. Также вы можете воспользоваться поисковыми системами и поиском по сообществам в соцсетях. Или позаимствовать идеи из нашей рассылки "Гостевой блоггинг - мощный источник трафика, подписчиков и лидов".
 • Для гостевых постов готовьте интересные информационные статьи. Они должны быть полезными для аудитории. Не пытайтесь продавать в гостях: так вы настроите против себя читателей и владельцев сайтов. V žiadnom prípade nezverejňujte obsah s nízkou kvalitou na stránkach tretích strán. Nielenže neriešite úlohy kampane, ale aj kazte dojem publika o vašom projekte.
 • S pomocou hosťa post musíte pritiahnuť pozornosť nových užívateľov a získať prechody na vaše stránky. To je hlavným účelom hosťujúcich blogov. Nemyslite na odkazy, premýšľajte o potenciálnych zákazníkoch, ktorí čítajú vašu publikáciu.
 • Ako často by mali byť uverejnené príspevky hostí? Čím viac, tým lepšie. To platí, ak môžete publikovať články aspoň na niekoľkých rôznych stránkach. Ak príliš často publikujete obsah na jednej stránke, jeho publikum prestane chodiť do vášho zdroja.
Tento model si všimol známy obchodník Neil Patel. Publikoval na populárnych internetových stránkach venovaných internetovému marketingu, jeden príspevok týždenne. Čitatelia sa aktívne vydali na stránku Patel. Keď špecialista zvýšil frekvenciu publikácií na 3-4 príspevky týždenne na každom zdroji, počet kliknutí na jeho stránku prudko klesol.

Aké sú výsledky hosťujúcich blogov? Tu je niekoľko príkladov:

 • Vyššie spomínaný Neil Patel tvrdí, že návštevnícke príspevky prinášajú 20 000 návštevníkov mesačne na jeho stránky.
 • Vedúci BufferApp, Leo Vidrich, hovorí, že príspevky hostí priniesli jeho projekt 100 tisíc užívateľov za necelý rok. Upozorňujeme, že 100 tisíc zákazníkov, nie návštevníkov stránok. Ak chcete získať tento výsledok, Leo napísal 150 článkov na externých stránkach.
 • Ale starý, ale stále relevantný príbeh o blogu, ktorý s pomocou hosťovania vysielania zvýšil návštevnosť o stovky percent.

Znovu si všimnite, že uverejňujete príspevky hostí, nie kvôli odkazom. Ak hostiteľská lokalita súhlasí s tým, že sa na vás bude otvorene odvolávať, neodmietnite to. Ak chce vlastník zatvoriť prepojenie s atribútom nofollow, je to v poriadku. Ak hostiteľská lokalita vôbec nesúhlasí s prepojením, je lepšie odmietnuť spoluprácu. Samozrejme, ak nehovoríme o obrazovom článku o „Lenta.ru“ alebo „Vedomosti“.

Metóda 5: použitie komunity

Nejde o skupiny alebo stránky vašej spoločnosti v sociálnych sieťach, ale o neutrálne komunity, v ktorých potenciálni zákazníci a dokonca aj konkurenti komunikujú. Jednoduchý príklad: komunita marketingu obsahu na Facebooku.

Pamätajte si, že v profesionálnych fórach, v sociálnych skupinách a na stránkach nikto nečaká na vašu reklamu. Ak budete konať neohrabane, okamžite prejdite na zákaz. V takom prípade, ako riadiť prevádzku? Staňte sa odborníkom, získajte dôveru svojho publika a kolegov. Ukážte, čo musíte zdieľať s komunitou.

Nezneužívajte dôveru: dokonca aj oznámenia najužitočnejšieho obsahu môžu obťažovať čitateľov a administrátorov. Postupujte podľa jednoduchého pravidla: musíte sa neustále zúčastňovať diskusií a čas od času sa odvolávať na svoj vlastný obsah.

Hlavnou otázkou je: kde hľadať komunity? Najprv ich môžete vytvoriť. Napríklad, ak ste "skrutku" fórum na stránky a robiť to populárne, zvážte, že ste vyhrali v lotérii. Po druhé, ak chcete pracovať úspešne, mali by ste poznať svoje odvetvie hore a dole. Týka sa to aj spoločenstiev.

Nemáte čas pripojiť sa k najobľúbenejším skupinám vo vašom odvetví a nezaregistrovali ste sa na fórach? Začnite hneď. Vhodné stránky nájdete pomocou „Yandex“ alebo vyhľadávaním komunít v sociálnych sieťach.

Uistite sa, že používate jedno užívateľské meno a skutočné meno vo všetkých fórach a vo všetkých skupinách, kde komunikujete. Je potrebné, aby vás publikum rozpoznalo.

Metóda číslo 6: premeniť nových návštevníkov na pravidelných zákazníkov

Po prvýkrát by sa mal cielený návštevník, ktorý sa dostal na túto stránku, zmeniť na bežného čitateľa a klienta. Na tento účel musíte publikovať užitočný vysoko kvalitný obsah a predávať dobrý produkt za prijateľnú cenu. Aké nástroje poskytujú používateľom návrat? Tu je zoznam:

 • Ponúknite návštevníkom možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru a RSS kanálu.
 • Použite remarketing.
 • Ponúknite potenciálnym zákazníkom bonusový program.
 • Stimulujte predplatné na stránky v sociálnych sieťach.
 • Nainštalujte Disqus alebo podobný systém komentárov, ktorý upozorní účastníkov diskusií na nové komentáre e-mailom.

Venujte pozornosť, ako výrobca umeleckej kozmetiky Barrister a Mann, je to doslova arcanite užívateľ od prvej návštevy:

 • Spoločnosť používa retargeting. Po jednej návšteve stránky sa reklamy B & M zobrazia pri každom prihlásení na Facebook.
 • Spoločnosť ponúka užívateľom atraktívny bonusový program. Návštevníci môžu získať odmenu za realizáciu navrhovaných akcií. Napríklad registrácia na stránke prináša 500 bodov, označenie dátumu narodenia ďalších 500 bodov, repost na Facebooku dáva 50 bodov a tak ďalej. Výherné body môžu byť použité na produkty spoločnosti. 100 bodov sa rovná 1 USD.
 • Stránka má formu predplatného newsletteru. Musím povedať, že užívateľ dostane aj bonusové body za predplatné?

Internetoví obchodníci si dobre uvedomujú príslovie „starý priateľ je lepší ako nový dvaja“. A špecialisti pracujúci v náročných výklenkoch môžu bezpečne zmeniť poradie čísel: "Starý priateľ je lepší ako nová stovka."

Metóda číslo 7: vytvorenie bezplatného užitočného zdroja

Môže to byť služba, nástroj, inštrukcia, pre ktorú sa užívatelia vracajú na vašu stránku. Jednoduché príklady: "Glavred", kontrola pravopisu z "Advégo", služba na vyhodnotenie výsledkov analýz.

Užitočný zdroj vám zaručuje návštevníkom. Napríklad, účasť na zdroji Text.ru, na hlavnej stránke, kde je služba na kontrolu jedinečnosti textov, presahuje 10 tisíc ľudí denne. Webovú stránku burzy "Advego", na ktorej sú služby na kontrolu pravopisu a analýzu sémantického textu, navštevujú aj desiatky tisíc ľudí denne. Medzi nimi sú pravdepodobne používatelia, ktorí sa s projektom zoznámili vďaka užitočným službám.

Akú službu potrebuje publikum? Pozrite sa na odpoveď na túto otázku sami. Hlavná vec je, že zdroj je veľmi užitočný a zadarmo.

Metóda č. 8: zlepšiť účinnosť dopravy

Priestor pre rozsiahly rast končí skôr alebo neskôr v každom výklenku. A v zložitom prostredí to nemusí byť spočiatku. Preto intenzívne rastú: zvyšujú efektívnosť existujúcej dopravy. Hovoríme o zlepšení metrík správania: miery konverzie, hĺbky a času prezerania, zapojenia používateľov. Môže to zahŕňať finančné metriky, ako napríklad priemerná suma objednávky a počet transakcií.

Ako zlepšiť metriky správania? Toto je ďalšia téma pre knihu alebo dizertačnú prácu. Tu je odpoveď v skratke: vaše webové stránky, obsah, produkt a dokonca aj vy sami by mali byť zaujímavé, relevantné, užitočné a vhodné pre divákov. Aby táto téma úspešne fungovala, bude musieť dôkladne študovať. Tieto zdroje vám pomôžu:

 • Kompletný sprievodca optimalizáciou konverzie.
 • Odporúčania na zlepšenie metrík správania.
 • Cyklus článkov o použiteľnosti.

Zoznam môže pokračovať pridaním aspoň niekoľkých desiatok materiálov z blogu Texterra. Ale ani oni nestačia na vyčerpávajúce odhalenie tém zvyšovania konverzie, zlepšovania ukazovateľov správania, zabezpečenia použiteľnosti, vytvárania kvalitných vstupných stránok. Preto odporúčané prepojenia použite ako smer jazdy. S ich pomocou nájdete mnoho užitočných materiálov, a to na našich webových stránkach, ako aj na iných zdrojoch.

Táto metóda bola úspešne použitá spoločnosťou Mosigra. S pomocou podrobných a popisných popisov produktov, obchodníci s projektmi zvýšili mieru konverzie a iné metriky správania.

Metóda číslo 9: stať sa lepkavým

Malá lepkavá ryba sa pripája na žraloky a veľryby na dlhé vzdialenosti. Podobné marketingové taktiky sú skvelé pre projekty pracujúce v komplexných výklenkoch. Jej podstata môže byť opísaná nasledovne: ak je pre projekt veľmi ťažké prilákať dopravu na vlastnú päsť, využite na propagáciu špeciálne špecializované stránky.

Tu je niekoľko príkladov: výmeny na voľnej nohe, TripAdvisor, Yandex.Market, projekt na predaj tovaru DIY z veľtrhu remeselníkov, vývesiek, aukcií online, katalógov. S pomocou propagovaných stránok, môžete prilákať prevádzku na mieste svojho vlastného projektu a zároveň predávať produkt.

Taktika rybej tyčinky môže byť použitá v každom priemysle, kde sú vhodné obľúbené lokality. Tu je niekoľko príkladov:

 • Webové agentúry sú často registrované na externých burzách. Pomáha predávať služby a zároveň priťahovať návštevnosť stránok.
 • Reštaurácia Steakhouse Bison Restaurant, podobne ako iní poskytovatelia služieb, využíva na získanie informácií o svojich stránkach a spravovaní svojej reputácie stránku TripAdvisor. Doprava na firemnú webovú stránku poskytuje prepojenie v profile spoločnosti.
 • Internetové obchody aktívne používajú populárne adresáre ako „Yandex.Market“ a „Products“. To je jeden zo spôsobov, ako zvýšiť viditeľnosť stránky v konkurenčných priestoroch, kde je boj o zákazníkov hlavne prostredníctvom ceny.
 • Účastníci projektu "Fair Masters" predávajú komplexné produkty s nízkym aktívnym dopytom. Napríklad, väčšina ľudí zvyčajne kupuje lacné hračky vyrobené z továrne. S cieľom prilákať prevádzku na miesto majstra, ktorý robí bábiky na vlastnú päsť, bude musieť vyhrať súťaž z veľkých internetových obchodov a výrobcov. Tento problém rieši profil na Livemaster, pretože diváci tohto projektu vedome hľadajú produkty ručnej výroby.
 • Malé on-line obchody nepáči predaj tovaru na on-line aukcie. Sú registrované pod rúškom jednotlivcov. Počas komunikácie s klientom presmerujú návštevnosť na svoje stránky.
 • Špecializované online katalógy sú ďalším spôsobom, ako prekonať vysokú konkurenciu a vyriešiť problém nudného produktu. Napríklad výrobcovia nábytku zverejňujú informácie o tematických lokalitách. Súčasne stimulujú predaj a získavajú návštevnosť na stránke.

Metóda číslo 10: Urobiť stávku na video

Pomocou smartfónov a tabletov môžete sledovať videá kedykoľvek a kdekoľvek. Vďaka týmto zariadeniam môžete snímať video kdekoľvek a kedykoľvek. Dokonca aj komerčné.

Ako môže video obsah pomôcť dostať prevádzku v zložitých výklenkoch? Pre prvé pozície vo vydávaní YouTube a ďalších stránok hosťovania videa je ľahšie bojovať ako v prípade hlavného problému vo všeobecnom vyhľadávaní. To platí aj pre veľmi konkurenčné témy z jednoduchého dôvodu: vaši oponenti publikujú texty častejšie ako videá. Okrem toho video zvyšuje dôveryhodnosť predávajúceho. Publikum vidí, že sa zaoberá skutočnými ľuďmi, a nie neosobné prezývky na webe. To ďalej stimuluje predaj a návštevnosť stránok.

Venujte pozornosť príkladom Shanti-Shanti.rf. Chlapci robia video recenzie pre každý produkt a publikujú ho na stránke s popisom. Je to príjemné pre klientov a vyhľadávače. Ďalším podobným príkladom je Shave Nation medzinárodný obchod na holenie. Jeho majiteľ vytvoril jeden z najpopulárnejších vzdelávacích kanálov na YouTube vo výklenku. V popise každého videa sú odkazy na konkrétny produkt alebo výber produktov.

Metóda č. 11: distribúcia produktu na model freemia

Podľa softvérovej spoločnosti OPSWAT je antivírusový softvér Avastu po štandardnom programe MS Windows Defender na druhom mieste v popularite na svete. Podľa vlastných údajov spoločnosti Avast Software v roku 2015 spoločnosť kontrolovala 21% svetového trhu s antivírusovým softvérom. Investičná spoločnosť CVC Capital Partners v roku 2014 ocenila Avast Software na 1 miliardu dolárov.

Aké sú tieto informácie? Spoločnosť v hodnote 1 miliardy dolárov distribuuje svoj vlajkový produkt úplne zadarmo. A zarobí Avast Software na predaj prémiových funkcií programu.

V ktorých výklenkoch funguje freemium obchodný model? Tu je niekoľko možností: vývoj softvéru, hry, rôzne webové služby, predaj služieb offline. Napríklad je to tento model, ktorý využíva platforma na učenie cudzích jazykov Lingualeo.

Prečo je zaručené, že model freemium prinesie predaj a prevádzku? Po prvé, voľná distribúcia produktu láka divákov. Po druhé, voľné používanie dobrého produktu vytvára lojalitu. A lojálni používatelia vždy kupujú. Aspoň zo zvedavosti alebo vďačnosti.

Metóda číslo 12: urobiť cool e-mailový newsletter

Tento spôsob, ako prilákať prevádzky funguje skvele v každom výklenku. Ak chcete nástroj úspešne používať, budete musieť odpovedať na dve globálne otázky: kde získať odberateľov a čo im poslať.

Začať lepšie s druhým. Zoznam by mal obsahovať jedinečné informácie, ktoré používatelia nemôžu na vašej stránke čítať. Predplatitelia by mali oceniť a čakať na vaše listy z dôvodu informačnej hodnoty.

Tu sú dva život hacking. Po prvé: ak to obchodný model umožňuje, posielajte zľavové kupóny v listoch. Mali by byť pekným doplnkom k informáciám. A druhá: na stránke môžete publikovať listy. Mali by sa však objaviť nové otázky zasielania pošty s oneskorením. Môžete napríklad posielať nové listy v pondelok a aktualizovať informácie na stránke v piatok.

Teraz k otázke predplatiteľov. Keď váš newsletter bude vedieť a ocenia, publikum to nájde. Ale najprv musíte použiť všetky dostupné spôsoby, ako prilákať publikum. Tu sú najúčinnejšie nástroje:

 • Použite formulár na odber na stránke. Experimentujte s agresívnymi nástrojmi ako Hellobar alebo pop-up.
 • Vymieňajte si predplatné za niečo hodnotné, ako napríklad bezplatný obsah alebo zľavy.
 • Do vzoru písmena zahrňte tlačidlo zdieľania. Ak vytvoríte skutočne užitočný obsah, účastníci ho budú chcieť publikovať na svojich stránkach v sociálnych sieťach.
 • Ak obsahová stratégia umožňuje, dať predplatiteľom možnosť vybrať si predmet listov.
 • Zadajte odkaz na odber v podpise pracovnej e-mailovej schránky.
 • Pri registrácii na webovej stránke služby služby AdWords zadajte predplatné newslettera ako predvolenú možnosť.

Chcete rýchlo rozrastať vašu základňu odberateľov? Vytvorte veľmi užitočný obsah na prevzatie a predajte ho na odber. Vaša ponuka by mala byť naozaj cenná. Napríklad, zamerať sa na e-knihy 100 + praktické hacky pre internet marketingu. Nezasahujte na nových odberateľov s komerčnými ponukami. Použite pokyny na zmenu príjemcov listov na klientov bez uloženia. Mimochodom, úspech e-mailovej kampane je vo veľkej miere závislý od možností služby mailing listu. Vyberte si ho starostlivo.

Metóda # 13: Interview Priemysel Známych špecialistov

Aj keď váš výklenok je veľmi úzky, komplikovaný a nudný, úspešní a charizmatickí špecialisti v ňom určite budú pracovať. Uverejnite rozhovor s nimi. Funguje to z dvoch dôvodov. Po prvé: vedúci rozhovorov robí váš blog alebo stránku zaujímavejším a užitočnejším pre vaše existujúce publikum. Po druhé, meno odborníka pritiahne časť jeho publika k vášmu zdroju.

Súhlasia vedúci odborníci s pohovorom? Vo väčšine prípadov to závisí od vašich komunikačných zručností a diplomacie. Napríklad, na našich stránkach sú rozhovory s Rand Fishkin, Denis Kaplunov, Alexander Alaev, Dmitrij Shakhov, Dmitrij Sevalnev, Viktor Karpenko, Sergej Lyudkevich a ďalší slávni odborníci. Mimochodom, tu je spôsob, ako prilákať dopravu č. 13/1: dať rozhovor všetkým, ktorí o to požiadajú. Na začiatku podnikateľskej kariéry je jednoduché.

Metóda č. 14: spomenúť známych odborníkov v sociálnych sieťach

Keď uverejníte príspevok na Facebooku alebo tweet so známym odborníkom, jeho nasledovníci uvidia váš príspevok v informačnom kanáli. Ak chcete niekoho spomenúť, napíšte znak „@“ a používateľské meno bez medzery.

Tu je skvelý príklad použitia tejto taktiky. Autor dostal výbušnú prevádzku vďaka tomu, že sa v blogovej poznámke spomínajú dvaja ľudia. Ako znak vďačnosti vesmíru spomenul stránku a informačný produkt Texterra.

Metóda číslo 15: provokuje divákov

Provocations sú skvelý spôsob, ako upriamiť pozornosť na vaše stránky a podnikanie. Konaj tenko, aby sa nedostalo príliš negatívnej reakcie. Samozrejme, aj silný negatív je lepší ako ľahostajnosť. Ale povesť výtržníka vám môže sťažiť život.

Ako provokovať, ale nie stať sa predmetom univerzálnej nenávisti? Vyskúšajte nasledujúce odporúčania:

 • Použite provokatívne titulky a fotografie. Po prvé, táto taktika môže byť použitá aj pre tie nudné publikácie. Po druhé, takéto mini-provokácie sú povolené aj pre začiatočníkov.
 • Vyhoďte niečo, čo veria vaši zákazníci alebo kolegovia. Známy medzi mladými rodičmi, pediater Yevgeny Komarovsky vynikajúce využitie tejto taktiky.
 • Klasika žánru "punkový marketing": vezmite príklad z Eleny Torshiny. Helen je skvelý mladý muž: zakryje všetkých, ale ona je stále milovaná.
 • Urobte si srandu a dokonca aj kurva. Pomáha prekonávať ľahostajnosť. Tu je skvelá video vzorka od kolegov zo Seoprofy.
 • Dajte zadarmo to, čo vaši konkurenti predávajú. Toto nie je o vyššie uvedenom modeli freemium. To nefunguje vo všetkých výklenkoch a je nákladné. Nájdite produkt, ktorý môžete poskytnúť bez vážneho zaťaženia rozpočtu. Napríklad, v takmer každom výklenku, môžete využiť voľnú diagnostiku na pritiahnutie pozornosti. Audit stránky alebo marketingovej stratégie, diagnostikovať videnie pred laserovou korekciou, vykonávať bezplatnú údržbu automobilov.

Обязательно чередуйте провокационные публикации с обычными. Вам нужны не только эмоциональные реакции, но и рациональные отношения с клиентами.

Способ № 16: принимайте гостевые посты

Очень простая и очень эффективная тактика расширяет аудиторию проекта. Помните, чем известнее гость, тем больше посетителей получает принимающий сайт или блог. Но не отказывайтесь от сотрудничества с начинающими игроками в нише. Если они создают полезный для вашей аудитории контент, смело его публикуйте.

Čo môže byť ponúknuté autorom príspevkov? Tu je niekoľko nápadov:

 • Odkazy na stránku. Ak je vaša lokalita obľúbená, autor dostane prichádzajúcu návštevnosť.
 • Ak ste projekt začali nedávno a nemôžete sa pochváliť návštevnosťou, použite alternatívne motivátory. Napríklad, výmena príspevku na službu alebo produkt, napísanie spätného príspevku, nákup produktu autora.
 • Oznámenia v sociálnych sieťach. Vyššie uvedené zmienky stimulujú dopravu.

Mal by som si kupovať príspevky za peniaze? Ťažko. Ak sú vaše stránky populárne, hostia vám skôr ponúkajú, aby ste zaplatili za publikáciu. Ak vytvoríte mladý zdroj, v počiatočných štádiách investujte do svojho vlastného obsahu.

Vydanie Vc.ru často publikuje príspevky hostí. Hostiteľ dostane vynikajúci obsah, a hosť rozširuje publikum a priťahuje prevádzku.

Metóda číslo 17: použite mikromarkovanie

Zástupcovia vyhľadávačov uvádzajú, že mikromarkovanie nemá priamy vplyv na poradie stránok a návštevnosť. Pomocou rozšíreného úryvku, ktorý poskytuje Schema.org a iné typy mikrodat, však môžete zvýšiť mieru prekliknutia odkazov na stránku v probléme. Skvelý spôsob, ako poraziť konkurenciu, však?

Na pridanie mikrodat Schema.org na stránku použite:

 • Generátor schémy generátor.
 • WordPress a Joomla! Pluginy. Ak vaša stránka pracuje na "Joomla", prečítajte si odporúčania pre používanie pluginu J4Schema.
 • Podrobné pokyny pre figuríny.

Nezabudnite, že správne vložené mikromarkovanie nezaručuje zobrazenie rozšíreného útržku.

Metóda číslo 18: Komentár k publikáciám iných ľudí

Pamätajte si na časy, keď sa webová stránka Sergeja Kokšarova stala súčasťou? Užívatelia opustili stovky komentárov v štýle "autor zhhot" pre otvorené odkazy na ich blogy.

Pravdepodobne dofollow-blogy existujú dnes. Ale odkazy z nich už neovplyvňujú poradie stránok, takže stránky s otvorenými odkazmi vypadli z informačného poľa. Okrem toho väčšina populárnych stránok a blogov neumožňuje komentátorom umiestniť odkazy, na ktoré je možné kliknúť.

Ale prilákať prevádzku s pomocou komentárov je stále možné. Ak sú napríklad na stránke nainštalované formuláre Disqus alebo sociálne siete, môžete zvýšiť návštevnosť svojho profilu. Ak poznáte stránky s vernými moderátormi, pokúste sa inzerovať svoj zdroj takto:

Metóda č. 19: uviesť verejné experimenty a zverejniť prípady

Nie je potrebné ísť ďaleko za príkladmi: Sergej Kokšarov spomenul vyššie uvedené a opísal mnoho zaujímavých experimentov v oblasti marketingu vyhľadávania. Príklady sú však ešte bližšie. Prvý materiál vo verejnom prípade Texterra dostal viac ako 4 000 názorov do mesiaca od dátumu uverejnenia.

Zaujímavé témy pre prípady a experimenty možno nájsť v takmer každom predmete. Môže ísť o analýzu prípadových štúdií, príklad inštalácie autonómneho kanalizačného systému v podmienkach Ďalekého severu, históriu budovania predajného systému v sektore služieb. Stručne povedané, predstavte si vo forme prípadu akúkoľvek tému, ktorá je zaujímavá pre vaše publikum.

Metóda č. 20: zdarma vyškoliť divákov

Držať webináre zadarmo, verejne odpovedať na otázky začínajúcich odborníkov, z času na čas organizovať offline školenia. Ľudia sa radi učia, takže nebude nedostatok účastníkov.

Pepper Project Manager Vladimir Kalaev pravidelne organizuje webináre. Stratégie učenia a taktiky SMM rozhodne neurobí bez uvedenia služby zacielenia. Je to skvelý príklad upozornenia na produkt a osobnú značku.

Nasledujúce odporúčania pomôžu prilákať účastníkov na vzdelávacie aktivity:

 • Použite magické slovo "zadarmo". To je skvelý spôsob, ako pre divákov.
 • Okrem slova „free“ použite aj urgentný efekt. To zvyšuje hodnotu vašej ponuky. Napíšte reklamu, že sú tam štyri voľné miesta. Nikto nebude počítať, aj keď sa do webinárov prihlási 44 ľudí.
 • Oznámenie odbornej prípravy v tematických komunitách v sociálnych sieťach.
 • Povedzte nám o webinári v ezine.
 • Uverejnite poznámku na firemnom blogu.

Metóda 21: Použite platformu otázok a odpovedí

Odpovedzte na tematické otázky na [email protected] a podobných platformách. Najprv musíte získať reputáciu. Potom môžete publikovať odkazy na príslušné stránky webu. Prinesú vám prevádzku.

Nezabudnite, že musíte odpovedať na otázky týkajúce sa vášho produktu alebo odvetvia. V tomto prípade môžete odkazovať na svoju vlastnú stránku. Okrem obľúbenej služby [email protected] môžete použiť podobné projekty:

 • Toster.
 • Vedieť ako.
 • Konzervované (pre lekárov).
 • Quora (anglická služba).
 • Odpovede Yahoo (anglická služba).

"[email protected]" - najobľúbenejšia služba v ruskom jazyku, ktorú možno označiť za univerzálnu. Projekt Consmed môže byť použitý na podporu zdravotníckych výrobkov. Ak pracujete v západnej časti siete, v prvom rade venujte pozornosť projektu Quora. Spája v sebe funkcie sociálnej siete a služby odpovedania na otázky.

Metóda 22: Publikovanie zábavného obsahu.

Toto odporúčanie je relevantné pre všetky výklenky. Vyžaduje sa pri projektoch pracujúcich vo veľmi nudných alebo veľmi vážnych odvetviach priemyslu. Uvádzame niekoľko nápadov na zábavný obsah:

 • Testy.
 • Tematické demotivátory.
 • Ceny tomboly.
 • Zvedavé dialógy so zákazníkmi.
 • Memy.

Vyberte frekvenciu a tón publikácií o zábavu v závislosti od špecifík vášho projektu. Napríklad projekt Rasorium predáva produkt exotický pre modernú dobu: nebezpečné holiace strojčeky. Na pritiahnutie pozornosti a prekonanie nedorozumenia divákov, predávajúci pravidelne hrá tematické ceny. Kresby sa konajú približne raz za štvrťrok.

Je ťažké riadiť prevádzku v zložitých priestoroch?

Áno a nie súčasne. Prečo áno? Je jednoduchšie prilákať návštevníkov na stránky s podmienenými mačkami ako na zdroje určené pre kovové konštrukcie alebo ventily. Prečo nie? Naozaj jednoduché výklenky prilákať prevádzku na dlhú dobu neexistuje. Dokonca aj pečate si navzájom aktívne konkurujú a vysoká konkurencia je jedným z charakteristických znakov komplexného predmetu.

To je obrovské plus: život internetového marketingu sa stáva jednoduchšie. Musíte zvážiť akékoľvek výklenok zjavne ťažké. To vám ušetrí od nereálnych očakávaní a pomôže vám pracovať v plnej sile na každom projekte. Úspech dosiahnete pomocou vyššie uvedených nástrojov.

Zanechajte Svoj Komentár