100 + online zdroje v anglickom jazyku pre digitálneho obchodníka

Napriek tomu, že propagácia v RuNet má svoje špecifiká, niektoré poznatky možno získať zo zahraničných zdrojov. A ak sa chystáte vstúpiť na medzinárodný trh, stačí vedieť, ako pracovať so západným publikom. Tento zoznam obsahuje viac ako 100 zdrojov v anglickom jazyku (blogy, kanály YouTube a podcasty), ktoré môžu byť užitočné pre digitálneho obchodníka.

Digitálny marketing

GrowthHub (predtým Inbound.org)

Služba vám umožňuje vytvoriť si vlastnú kanceláriu a zbierať články a diskusie o internetovom marketingu z celého internetu. Pri registrácii (päťsekundový prípad) by ste si mali všimnúť témy, ktoré sa vás týkajú. Vo svojom účte môžete nielen čítať články, ale aj zúčastňovať sa diskusií.

HubSpot

Blog je rozdelený do troch častí: zákazníci (ako ich správne obsluhovať), predaj (ako predávať viac a rýchlejšie) a marketing (nápady pre obchodníkov). Na konci niektorých príspevkov nájdete odkazy na stiahnutie užitočných e-kníh. Jedným z týchto zistení môže byť pracovný zošit pre začiatočníkov, ktorý by mohol zaviesť obsahový marketing do svojho podniku alebo vreckový list na písanie textov pre webové stránky.

Moz

Spočiatku to bol SEOMoz, neskôr sa špecializácia výrazne rozšírila a objavil sa nový názov. Zakladateľ spoločnosti, Rand Fishkin, je známy SEO špecialista a obchodník. Stránka má obrovské množstvo svojich vlastných publikácií a článkov od kolegov. V pravidelnom časopise WhiteBoard Friday, odborníci predkladajú informácie vo forme malej video prednášky. Tieto a ďalšie videá môžete nájsť na kanáli YouTube spoločnosti.

DigitalMarketer

Názov hovorí sám za seba - píšu tu o digitálnom marketingu. Tajomstvo zvyšujúcich sa konverzií, pokyny na vytváranie reklám, skutočné prípady propagácie a mnoho ďalšieho. Niektoré články sú dostupné vo formáte pdf. K dispozícii je tiež súkromný kanál podcast a YouTube.

Sledovanie vyhľadávačov

Jedna z najstarších a najspoľahlivejších webových stránok v oblasti internetového marketingu: SEO, sociálne siete, obsah, analytika, vývoj webových aplikácií atď. Tu nájdete aj najnovšie správy o digitálnych produktoch.

Marketa

Moderný marketing, predaj, testovanie a optimalizácia, branding, mobilný marketing a ďalšie. Všetky témy súvisiace s internetovým marketingom sú uvedené tu.

Adweek

Najnovšie správy a trendy v digitálnej oblasti. Pre obchodníkov, ktorí držia krok.

Interaktívny prehliadač

Sprievodcovia pre začiatočníkov a tipy pre skúsenejších. Veľký počet publikácií o práci s údajmi služby Google Analytics. Zvedavé prípady. Napríklad: „Odstránili sme 84 príspevkov s nízkou kvalitou a to sa stalo.“

Železný papier

Praktické marketingové tipy pre rôzne obchodné oblasti, založené na najnovšom výskume a trendoch. Užitočný zdroj pre obchodníkov a podnikateľov, ktorí chcú, aby ich podnikanie na novú úroveň.

AdHawk

O digitálnom marketingu v jednoduchom jazyku. Podrobné návody, video tutoriály, týždenné zaokrúhlenie a podcast. Hlavnými témami článkov sú Google Adwords a reklama v sociálnych sieťach.

SEMrush

Takmer 300 strán s vynikajúcimi článkami, ktoré pomáhajú riešiť problémy digitálnych obchodníkov a podnecujú rozvoj ich vlastných myšlienok. Kanál YouTube publikuje užitočné videá o SEO, marketingu obsahu, audite stránok atď. Online vysielanie prebieha pravidelne.

DigiDay

Najnovšie správy v digitálnom svete, to najlepšie z týždňa, Digiday výskum, osobné skúsenosti iných spoločností, podcast, ako aj prémiový obsah (časopis, správy o nedávnom výskume, prístup do odborov atď.) Dostupné po zaplatení predplatného.

Neil patel

Neil Patel urobil všetko preto, aby sa jeho meno dalo rozpoznať v digitálnom priestore. Jeho blog je dobrým príkladom toho, ako písať odborné články. Čitateľnosť, dizajn, viditeľnosť, úplnosť informácií - všetko na najvyššej úrovni. Každý článok Neil vydáva krátke video. Kompletný súbor nájdete na jeho kanáli.

Ďalšie dve stránky s užitočnými materiálmi od toho istého autora a jeho tímu - Rýchly výtok a Crazy vajcia.

WebpageFX

Ponuka Learn ponúka návštevníkom webu celú knižnicu sprievodcov vo formáte pdf, marketingové nástroje, výskum vo forme farebnej informačnej grafiky, kalkulačky nákladov na webové stránky a marketingové služby. V podstate je všetko zadarmo.

DuctTapeMarketing

Táto databáza znalostí on-line marketingu. Počet blogov už dlho presiahol jednu tisícinu. Články sa riedia podcastmi na dosť zvláštne témy, niekedy mimo marketingu. Každý týždeň, zakladateľ pásky John Jantsch publikuje krátku poznámku s odkazmi na zdroje, ktoré našiel zaujímavé alebo užitočné.

SEO.com

Tento blog už dávno ďaleko za SEO. Teraz, takmer všetko, čo sa zaujíma o digitálnych obchodníkov je pokrytá tu.

Search Engine Journal

Online magazín venovaný nielen vyhľadávačom (aj napriek názvu), ale všetkému, čo súvisí s internetovým marketingom. Tu nájdete najnovšie správy a články o obsahovom marketingu, sociálnych sieťach (najmä YouTube), SEO a digitálnej reklame. Predplatitelia sú ponúkané niekoľko voľných e-kníh (niektoré z nich sú len úžasné). Navyše si môžete vypočuť podcast alebo uložiť svoje obľúbené správy do počítača. Video vysielanie sa často zobrazuje na kanáli YouTube.

predzvesť

Expert Longrida o internetovom marketingu, podporený dobrými príkladmi, infografikou a praktickými odporúčaniami. Najmä veľa informácií o vývoji obsahovej stratégie (ktokoľvek si môže stiahnuť bezplatnú knihu s cvičeniami). SEO odborníci tiež niečo naučiť z blogu.

Marketingové experimenty

Pre tých, ktorí milujú experimentovať. Blog je zriedka aktualizovaný, ale je tu veľká video knižnica s tipmi a prípadmi v oblasti internetového marketingu.

Unbounce

Veľa informácií o zvýšení konverzie vstupnej stránky a optimalizácii nákladov na reklamné kampane v službe AdWords Všeobecne platí, že veľa užitočných myšlienok na tému Internet marketing, prezentované v zaujímavým spôsobom a niekedy ochutené humorom.

Testovanie používateľa

Tipy na zlepšenie používateľského komfortu a čo najpríjemnejšie používanie stránok. Výskum, testy, atď. Výmenou za e-mail je k dispozícii bezplatná kniha na túto tému.

MarketingProfs

Knižnica obsahu na akúkoľvek tému súvisiacu s internetovým marketingom (rubrikator má viac ako 20 tém). Ak chcete čítať články alebo počúvať podcast, musíte sa zaregistrovať. Hrozné je množstvo materiálov, ale ďaleko od všetkého je k dispozícii vo voľnom režime - budete musieť zaplatiť za video tutoriály, návody a správy. V sekcii online seminárov nájdete a zadarmo.

Clickz

Analytics, e-mailový marketing, sociálne siete, SEO, e-commerce, marketingové stratégie pre konkrétne odvetvia sú hlavnými témami blogových článkov. V sekcii Reports si môžete stiahnuť niekoľko užitočných bielych kníh a správ o výskume spoločnosti.

TopRank

Marketingový tím digitálnej agentúry TopRank Marketing publikuje na svojom blogu denné správy (týždenné kolo tiež vychádza vo video formáte), rozhovory s kolegami, snaží sa predvídať budúcnosť a poskytuje cenné praktické rady.

Marketingový mrak

Ďalšie prasiatko vedomostí pre internetového obchodníka. Okrem odborných článkov v blogu, existuje niekoľko desiatok vynikajúcich bielych dokumentov vo verejnej doméne, rovnako ako podcast.

CMO

Webové stránky z adobe od obchodníkov a pre obchodníkov. Rozhovory, názory, postrehy a len články o digitálnom sú k dispozícii všetkým, ktorí majú záujem o marketing a hľadajú inšpiráciu.

B2B Marketing

Články o marketingu v segmente B2B, ako aj správy, prípady, návody (aj po registrácii). Prémiové predplatné umožňuje prístup k ďalším materiálom.

veštec

Blog o modernom marketingu, ktorý hovorí o najnovších trendoch a inováciách v tejto oblasti. Niektoré články sú doplnené užitočnou e-knihou, ktorá je k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

Pagezii

Nielen články o digitálnom marketingu (najmä SEO), ale aj mesačné prehľady, dôležité recenzie správ, prípadové štúdie a návody.

Business 2 Spoločenstvo

Hlavnými témami publikácií sú digitálne, sociálne siete, marketing, predaj, obchod, financie, technológie. Pravidelné aktualizácie niekoľkokrát denne. Bezplatne biely papier knižnice z rôznych spoločností.

Econsultancy

Správy a najnovšie trendy v digitálnom svete, ako aj zaujímavé pozorovania, podporované štatistikou. Charakteristickým rysom blogu je rubrika "Deň života", kde odborníci z rôznych spoločností hovoria o svojej práci.

WebProNews

Správy o digitálnom priestore, ktoré je možné filtrovať podľa priania - reklama, elektronický obchod, sociálne siete, vyhľadávače, technológie, obchod. Materiál je publikovaný pomerne zriedka (podľa štandardov spravodajských portálov), avšak vždy môžete niečo dôležité zachytiť.

Cision

Najlepšie postupy, postrehy, úspešné príbehy a skúsenosti spoločností v oblasti online marketingu. Rovnako ako najnovšie správy pre tých, ktorí chcú držať krok s najnovšími udalosťami.

Značka nadmorskej výšky

Všetko o brandingu: od vytvorenia značky po jej propagáciu v sieti. Používatelia sú tiež pozvaní na bezplatnú knihu "Top 10 nástrojov a zdrojov pre branding".

WordStream

Odborné poradenstvo o tom, ako používať reklamné kanály na internete najúspešnejšie, veľa materiálov o službe AdWords a platený vyhľadávací marketing, ako aj užitočné štatistiky pre inzerentov. Môžete si stiahnuť biely papier.

Arm Worldwide

Mnoho užitočných pre SOT a malých a stredných podnikateľov. Články sa uverejňujú každý deň - je tu dostatok užitočných čítaní.

MarkGrowth

Návody, hacky pre obchodníkov, ako aj skutočné príbehy ako "Ako hrozný matrac IKEA zmenil našu marketingovú stratégiu."

PerfomanceIN

Affiliate marketing, online reklama, marketing založený na údajoch, vedúca generácia, propagácia prostredníctvom mienkotvorných lídrov. K dispozícii sú aj štúdie a príručky.

zmienka

Články o digitálnom marketingu: recenzie rôznych nástrojov, odporúčania odborníkov, pohľad na dôležité udalosti v mediálnom priestore a mnoho ďalšieho. Skutočným nálezom je digitálna knižnica pre obchodníkov.

drážka

Docela originálny koncept časopisu (rovnako ako dizajn). Spoločnosť sa zaviazala k ročnému príjmu vo výške 10 miliónov dolárov a akcie s čitateľmi každý krok smerom k svojmu cieľu (v súčasnosti je príjem 5,2 milióna dolárov). Téma marketingu samozrejme nie je posledným miestom na ceste k úspechu.

Udalosť MB

Blog pre event-manažérov s tipmi od odborníkov na organizáciu a propagáciu rôznych podujatí. Nápady pre inšpiráciu, howto-guide, trendy, technológie, ako aj zvedavý stĺpec s názorom tímu autorov časopisu o najnovších novinkách v oblasti event-sphere. Bezplatná e-kniha na vyžiadanie.

Seth godin

Musíte počuť Setha Godina hovoriť na TED Talk. Je podnikateľom a odborníkom v mnohých oblastiach, s ktorými má niečo spoločné. Seth napísal viac ako 30 kníh. Ale čo je najdôležitejšie - píše denne na svoj blog a jeho myšlienky sú prístupné všetkým. Nedá sa povedať, že každý post má praktické výhody, ale vedie k úvahám.

99 signálov

Blogátor s rozsiahlymi digitálnymi skúsenosťami, Sandip Mallia dáva veľa užitočných informácií vo forme príspevkov a bezplatných elektronických kníh. Téma internetového marketingu je doplnená poznámkami o produktivite, recenziami on-line služieb, mesačnými výbermi článkov o SEO a ďalšími, som rád, že existuje sekcia Advanced SEO, v ktorej môžu pokročilí SEO nájsť niečo zaujímavé pre seba.

Webris

Články od Ryan Stewart - expert na marketing. Veľa praktických hackov, ktoré sa dajú aplikovať tu a teraz. Blog je k dispozícii ako text a vo formáte videa (s prepisom). Bezplatný nástroj pripojený. Stačí sa na to pozrieť!

Builtvisible

Praktické stratégie a ďalšie užitočné pre SEO-špecialistov a digitálne marketingu. Najčastejšie vo forme krátkych poznámok.

Matthew woodward

Blogger, podnikateľ a ocenený Matthew Woodward zdieľa svoje znalosti digitálneho marketingu na svojom blogu. Autor tiež nezastavuje Black SEO - v jednom z článkov poskytuje podrobné inštrukcie o tom, ako zarobiť $ 1000 na stránke pomocou odkazu spam. Blog má veľa podrobných návodov, prípadových štúdií a správ o príjmoch vlastníka.

Rebeka Radice

Rebecca vytvára príspevky, ktoré sú aktívne distribuované v sociálnych sieťach (pozrite sa na počet podielov). Hovorí, ako rozvíjať marketingovú stratégiu a získavať nových zákazníkov pomocou rôznych atrakcií. Odborné poradenstvo je k dispozícii aj v audio formáte.

UnMarketing

Tento pár dokázal, že spolu môžete nielen založiť rodinu, ale aj vybudovať úspešné podnikanie. Scott a Alison Stratten vydali štyri obchodné bestsellery v podnikaní. Ich online projekt Unmarketing.com vyzýva na zrušenie štandardného marketingového prístupu a zvýšenie angažovanosti používateľov. Každý blog post je príbeh z osobnej skúsenosti, ktorá vám umožní pochopiť, ako marketing funguje v praxi. Unpodcast - boltologia o marketingu v audio formáte.

Heidi cohen

Heidi Cohen je marketingový profesionál. V minulosti pracovala v najväčších spoločnostiach a teraz sa pozornosť sústreďuje na odovzdávanie poznatkov iným (Heidi vystupuje ako hovorca na rôznych podujatiach a poskytuje rady). Jej stránka - sprievodca praktickým marketingom. Autorka predkladá odporúčania a rozhovory s inými odborníkmi.

WebInkNow

Marketingový stratég David Mirman Scott vydal sériu kníh, ktoré získali dobrú odpoveď zo známych publikácií a teraz na svojej stránke zdieľajú bezplatné marketingové, PR a predajné tipy.

Chris ducker

Chris Ducker pomáha vytvoriť osobnú značku a rozoznať ju. Jeho blog je zadarmo prasiatko vedomostí pre odborníkov, ktorí chcú, aby sa stal mienkotvorcami a stavať na tomto podnikaní. Preto existuje mnoho článkov o blogovaní a internetovom marketingu, ktoré sú doplnené videami (kanál YouTube). Fanúšikovia britského prízvuku môžu počúvať jeho podcast.

Jeff bullas

V blogu Jeffa Bjollasa články o každodennom živote podnikateľa odrážajú osvedčené postupy propagácie podnikania na internete. Vo svojej voľnej knihe autor opisuje cestu blogger k úspechu v 8 krokoch. Mimoriadne zaujímavé sú jeho prvé publikácie.

Wordtracker

Hodgepodge článkov o rôznych témach priamo súvisiacich s online marketing. Je tu veľa obsahu a publikuje sa často. Články nie sú tak rozsiahle (pre niekoho plus), ako v blogoch konkurentov, ale môžete nájsť niečo užitočné.

EZMarketing

Relatívne zriedkavá aktualizácia obsahu, ale príležitostne narazíte na zaujímavé materiály, ktoré vám umožnia pozrieť sa na problém z druhej strany. Články sa týkajú internetového marketingu, webového dizajnu a internetu všeobecne.

Brian Solis

Zdrojový analytik a autor niekoľkých bestsellerov Briana Solisa.

Izea

Výber sprievodcov užitočných pre obchodníka vo formáte pdf.

Alltop

Táto stránka zhromažďuje najnovšie články o marketingu z rôznych stránok.

náraz

Spoločnosť píše o digitálny marketing, web design, technológie. V ponuke blogu (volané kliknutím na ikonu v ľavom hornom rohu) môžete vybrať ľubovoľnú tému, ktorá vás zaujíma. Existujú dokonca materiály pre absolútnych začiatočníkov v marketingu. Môžete tiež počúvať podcasty z rôznych moderátorov na rôznych témach a sťahovať voľné materiály.

Vertikálne opatrenia

Ďalší marketingový blog. Tu sú vaše vlastné články vedľa seba s týždennými výbermi najlepších materiálov od konkurentov.

Martí

Užitočný zdroj marketingových technológií. Jednoduchá navigácia: články, whitepaper, podcasty - všetko na jednej stránke.

Marketing nad kávou

Podcast v priesečníku marketingu a technológie. Diskusia o digitálnych, rozhovory s odborníkmi. Nové vydanie každý týždeň.

Andrew a pete (YouTube)

Na kanáli je menej ako tisíc účastníkov, ale títo kreatívni chlapci nemôžu byť ignorovaní. Často sa ich publikácie stretávajú v blogoch iných ľudí o digitálnych. Zároveň je jasné, že počas písania príspevkov hostí sú Andrew a Pete 100%. Ich zdroj môže byť odporúčaný ako zdroj inšpirácie.

Jay baer (YouTube)

Jay Beyer svojimi vlastnými slovami pomáha spoločnostiam získať zákazníkov zadarmo. Na svojom kanáli často publikuje krátke videá, v ktorých odpovedá na konkrétne marketingové otázky a zdieľa svoje tajomstvá.

Gary vaynerchuk (YouTube)

Gary Vaynerchuk je podnikateľ, spisovateľ a osoba všeobecne známa v priestore internetu. Počet účastníkov na svojom kanáli sa neustále pohybuje na milión. Marketing, sociálne siete, lifehacky, motivácia - existujú playlisty na rôzne témy. Treba varovať, že súdruh hovorí rýchlo. Našťastie väčšina videí má titulky.

Eric Enge (YouTube)

Kanál ako celok je zriedka aktualizovaný, ale je tu jeden zábavný nadpis - "Tu je dôvod, prečo", v ktorom Mark Trafagen a Eric Enge z Stone Temple vysvetľujú v priebehu 3-5 minút nejaký aspekt digitálneho marketingu v skôr originálnej podobe. Titulky sú pripojené.

Obsahový marketing

Content Marketing Institute

Možno, že každý digitálny obchodník čas od času sa pozerá na tejto stránke.

Toto je prakticky encyklopédia obsahu marketingu. Tu si môžete nielen prečítať články, ale aj stiahnuť zadarmo e-knihy, rovnako ako počúvať podcasty (tam sú dve z nich na mieste - obaja z rôznych smerov). Kanál YouTube publikuje nahrávky z konferencií.

Presvedčiť a previesť

Ak si myslíte, že nápis v hornom rohu, to je číslo 1 blog na obsah marketing (podľa verzie vyššie uvedeného CMI). Okrem článkov existuje niekoľko voľných e-kníh a biely papier k dispozícii na stiahnutie. Plus, podcasty na internete.

Copyblogger

Один из самых известных блогов о контент-маркетинге и создании контента. Статей много, правда, найти действительно полезный для практического применения контент в таком океане не так просто. Еще после регистрации на сайте можно получить доступ к бесплатным электронным книгам.

CopyPressed

Блог о контент-маркетинге с конкретными примерами и практическими рекомендациями. На странице с бесплатными ресурсами представлена инфографика, white paper, вебинары и кейсы (в краткой форме - всего одна pdf-страничка на кейс).

The Content Strategist

Блог от Contently, посвященный разработке контент-стратегии. Contently охотно делится мыслями, идеями, исследованиями, а также успешными историями своих клиентов.

Detailed

Контент-маркетинг в деталях. Кейсы, которые можно применять на практике. Здесь не бывает лонгридов, каждый пост - небольшая заметка. Ежедневные обновления.

Orbit Media Studios

Сборник практических советов по контент-маркетингу, аналитике и веб-дизайну. Podrobne Longrida takmer žiadne ďalšie otázky po prečítaní.

Wistia

Tu učia, ako kombinovať marketing a video produkciu pre maximálny efekt. Veľa užitočných informácií pre tých, ktorí sa chcú pohybovať cez video, ale nevedia, ako to urobiť.

optimista

Je to legrační, ale tento blog je takmer prázdny, ale stále stojí za to venovať pozornosť aspoň kvôli tomuto článku. Existuje jeden z miliónov takýchto sprievodcov. A možno má zmysel pravidelne sa pozerať na stránku - zrazu sa objaví niečo iné.

Writtent

Blog je zriedka aktualizovaný, ale existuje mnoho podrobných článkov, ktoré sú užitočné pre obchodníkov, bloggerov, SEO špecialistov a copywriterov.

Brafton

Veľa skvelých vecí o vytváraní a distribúcii obsahu. Na stránke zdrojov môžete nájsť množstvo užitočných e-kníh, webových seminárov, prípadových štúdií a úspešných príbehov. Agentúra má tiež vlastný podcast pre tvorcov obsahu.

SEO

Backlink

Blog má o niečo viac ako 30 článkov, ale ktoré z nich! Nielen, že každý z nich je veľkosť mini-knihy, je tiež pravidelne aktualizovať a dopĺňať. Brian Dean je autorom niekoľkých stratégií prepojenia budov, ktoré prijali mnohí odborníci. On napísal známy článok medzi SEO asi 200 poradie faktorov v Google. S tým všetkým stojí za zmienku, že ostatní odborníci často kritizujú jeho články.

Webmasters.googleblog.com

Blog Google na túto tému. Ďalším užitočným výskumným zdrojom je Výskum Blog.

Vyhľadávač krajiny

Pomocou tejto stránky je ľahké sledovať nedávne zmeny vo vyhľadávačoch (najmä v Google) a digitálnom priestore vo všeobecnosti. No, samozrejme, odborné publikácie o SEO, bez nich. Jedným z najzaujímavejších materiálov je periodická tabuľka faktorov SEO. Podobná stránka o digitálnom marketingu - Marketing krajiny.

tulák

Je ťažké sa dostať cez tento blog. Napriek zjavnej jednoduchosti obsahuje stovky mega podrobných návodov a článkov s odbornými názormi na rôzne otázky. Okrem toho, nie je to tak dávno príklad podrobnej správy o audite SEO bol vyslaný tu.

Ahrefs

Servisný blog, známy každému SEO. Väčšina publikovaných materiálov je venovaná SEO a prepojeniu budov, ale vo všeobecnosti sú ovplyvnené všetky aspekty online marketingu. Hodnota tohto blogu je v prítomnosti veľkého množstva vlastného výskumu a reálnych prípadov v oblasti SEO.

Siegemedia

Blog venovaný SEO a marketingu obsahu. Infografiky, štatistiky, príklady pre inšpiráciu a len zaujímavé články. Napríklad úvahy o spôsoboch propagácie iných expertov.

CognitiveSEO

Články o SEO techniky a nástroje pre zvýšenie návštevnosti, rovnako ako tipy, ako urobiť obsah na webe tak atraktívne, ako je to možné pre vyhľadávače. Dbajte na to, ako sa vyvíjal každý materiál!

Projekt seo

Najkomplexnejší zoznam všetkých stratégií prepojenia budov existujúcich v sieti (2017). K dispozícii aj bezplatne vo formáte pdf (400 strán).

Yoast

Vývojári populárnej Yoast SEO plugin pre Wordress prevádzkovať svoj vlastný blog SEO, kde zvažujú rôzne aspekty propagácie vyhľadávačov. Okrem článkov o optimalizácii pre vyhľadávače pre začiatočníkov a pokročilých používateľov nájdete materiály o analytike, práci so sociálnymi sieťami, prípady optimalizácie konkrétnych stránok a mnoho ďalšieho.

Ľudia vyhľadávačov

Len dobrý blog s článkami od profesionálov.

GotchSEO

Ďalší blog s podrobnými SEO sprievodcami pre začiatočníkov. Existujú zaujímavé články o témach týkajúcich sa poskytovania SEO služieb (ako sa zbaviť toxického klienta, ako sa naučiť SEO, prečo by ste sa mali vyhnúť „dostupným“ SEO, atď.).

destilovaná

Na stránkach jednej z najznámejších SEO agentúr v Spojených štátoch. Tu nájdete nielen kvalitné články, ale aj to, čo je obzvlášť cenné, niekoľko hlboko vyvinutých príručiek, ktoré možno uložiť vo formáte pdf.

Matthew barby

S aktualizáciami, situácia nie je veľmi dobrá, ale niektoré články sú len úžasné ponoriť do témy. Napriek miernemu "stagnácii" väčšina materiálov nestratila úžitok. Osobitná pozornosť by sa mala venovať napríklad článku o tom, ako publikovať na najlepších lokalitách (Forbes, Guardian, Mashable, Moz, atď.).

Robbie richards

Robbie Richards publikuje hlavne články o SEO. Robí to nie je tak často, ale každý článok je mega detailné longrid s mnohými príkladmi. No, niektoré ďalšie voľné e-knihy od autora môžu byť odobraté s vami.

Raven Nástroje

Minimalistická lokalita. Minimum obrázkov - maximálny úžitok. Veľa reálnych prípadov od spoločnosti vo formáte "problém - riešenie - výsledok". Zároveň sú aktívne podporované vlastné nástroje (kde bez neho).

Sageov časopis

Autor blogu zdieľa výsledky experimentov v SEO a obsahovom marketingu so svojimi čitateľmi, vyvíja stratégie konkurencieschopného obsahu a nájde spôsoby, ako písať obsah bez odborných znalostí. Aktualizácie sú dosť tesné, ale téma v každom článku je úplne zverejnená.

ViperChill

Ako ukradnúť milión dolár nápad, ako si vybrať výklenok s nízkou konkurenciou na webe, kde získať externé odkazy - tu nováčik blogger nájde odpovede na akékoľvek otázky. Všetko je založené na reálnych príkladoch. A áno, blog prestal aktualizovať v minulom roku, ale to nie je devalvácia dostupných informácií.

Diggity Marketing

Matt Diggity bol kedysi jednoduchý elektrikár. Jeho život sa dramaticky zmenil, keď sa zoznámil s propagáciou stránok a zárobkov na partnerských programoch. V snahe o veľké zisky z speňaženia stránok, Matt veľa experimentoval a cvičil SEO, nakoniec sa stal skutočným profesionálom. On teraz zdieľa svoje skúsenosti v článkoch publikovaných 1-2 krát mesačne.

SEO powersuite

SEO PowerSuite ponúka softvér na propagáciu webových stránok vo vyhľadávaní. V blogu, hovoria o tom, ako dať svoje nástroje do praxe s maximálnym prínosom.

LinkResearchTools

Linkbuilding SEO Blog. Či odkazy fungujú, kde ich získať, ako sa vyhnúť potrestaniu za prepojenie spam - to všetko a oveľa viac nájdete tu. Nie je čas na čítanie - stiahnite si podcast.

Google webmasteri (YouTube)

Odpovede na bežné otázky týkajúce sa poradia v službe Google a práce v konzole vyhľadávania z oficiálneho zdroja. Docela často existujú prúdy s odborníkmi, kde môžete klásť otázky.

analytika

Occamova břitva

Možno najlepší blog na web analytics od skúseného špecialistu a autora dvoch najpredávanejších kníh, Avinash Kaushik.

Analytics Vidhya

Tento blog je skôr pre analytikov, nie pre obchodníkov - veľká pozornosť sa venuje technickým detailom. Je potrebné pravidelne sa pozerať, aby ste držali krok s najnovšími novinkami a trendmi v analytike.

Online správanie

Články o zacielení, testovaní, použiteľnosti a analýze. Stratégie a techniky, ktoré pomôžu analytikom vyhodnotiť marketingové úsilie a optimalizovať webové stránky pomocou získaných údajov.

KISSmetrics

Blog o analytike, marketingu a testovaní. Praktické tipy a rady, howto-guide, práca na chybách a odpovede na dôležité otázky pre obchodníkov.

Akadémia Analytics

Voľný kurz spoločnosti Google je vynikajúca báza poznatkov v oblasti analýzy. Tu učia nielen ako používať svoj vlastný produkt Google Analytics, ale poskytujú základ pre všeobecnú analýzu údajov.

copywriting

Kopírovať hackerov

"Vybudovali sme miliónový blogovací biznis," píšu autori Copy Hackers o sebe. Teraz tím učí ostatných písať úžasné texty. Hlavnou témou blogu je copywriting. Mnoho užitočných tipov na písanie textov, vrátane video formátu. Môžete tiež nájsť tipy pre autorov na voľnej nohe a hacky pre internet marketingu.

Kate toon copywriter

Kate Toon je skúsený copywriter a konzultant. V blogu hovorí nielen o jej skúsenostiach s copywritingom, ale aj o svojich myšlienkach o marketingu, SEO, biznise, motivácii, voľnej nohe. Zriedka aktualizované, asi raz za mesiac a pol.

Kate má niekoľko projektov. Taktiež prevádzkuje vlastný copywriting podcast, kanál YouTube. Má tiež blog o SEO, kde suché texty sú podporované video tipy. Môžete tiež nájsť podcast na SEO, ktorý často priťahuje odborníkov.

Očarujúci marketing

Copywriter a autor niekoľkých kníh, Hennecky Dastermat má úžasný blog, kde dáva veľa tipov na písanie textov rôznych smerov. Môžete sa tiež prihlásiť na odber bezplatného spravodajcu a dostávať krátke poznámky od profesionálov na váš e-mail.

SEO copywriting

Všetko o SEO copywriting. Okrem článkov o tom, ako písať SEO-texty, autor dáva odporúčania pre prácu so zákazníkmi, čo bude užitočné najmä pre autorov na voľnej nohe.

Kopywriting Kourse

Podivné ilustrácie, podobné tým, ktoré boli nakreslené v programe Skicár, pomocou „k“ namiesto „c“, jednoduchý dizajn - najprv tento blog neberiete vážne. V skutočnosti, články tu sú len nádherné, a čo je najdôležitejšie - užitočné. A aké nezvyčajné a vtipné predstavenie informácií!

Business Casual Copywriting

Tento blog je dobrým sprievodcom pre začínajúceho textára. Tu a odporúčania na písanie textov a mnoho užitočných príkladov z praxe autora. Blog je zriedka aktualizovaný, ale stojí za to byť na zozname najlepších.

E-commerce

GetElastic

E-commerce blog # 1 (ako je skromne uvedené v päte). Samotná spoločnosť Elastic Path vyvíja softvér pre internetové obchody, preto sa ochotne delí o svoje úspechy.

BigCommerce

Ďalšie číslo 1 e-commerce blog na verziu seba, ale v tomto prípade je naozaj veril. Tí, ktorí pracujú s elektronickým obchodom, musia čítať. Novinky, trendy, podrobné štatistiky, infografiky, techniky, ktoré využívajú úspešné značky, a mnoho ďalšieho.

Shopify

Táto spoločnosť môže byť citovaná ako príklad úspešného marketingu obsahu - vytvárajú skutočne kvalitný a užitočný obsah pre cieľovú skupinu. Ako fotografovať produkty, ako predávať kozmetiku, ako vyplniť popisovú značku - odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete na blogu. Na YouTube, spoločnosť dáva návody, tipy pre podnikateľov, úspešné príbehy svojich zákazníkov, atď.

Kliknite na zúženia

Táto stránka poskytuje služby pre implementáciu predajných lievikov pre podnikanie a odborníci na blog uverejňujú svoje skúsenosti na túto tému, nahromadené v priebehu rokov. Informácie sú prezentované ako textové aj zvukové (rozhovory s odborníkmi).

Kritérium CMS

Recenzie rôznych CMS, CRM, hosting, šablóny pre webové stránky, plug-iny, marketingové platformy - všeobecne, všetko, čo potrebujete k podnikaniu na internete. Tu sú tipy na výber on-line nástrojov, howto-návod a ďalšie.

Platformy elektronického obchodu

Požadovaná hmotnosť pre vlastníkov online obchodov. Počnúc výberom hostingu, končiac propagáciou siete. Tam sú tiež zadarmo buchty vo forme e-knihy alebo vektorové grafiky pre web.

Sleeknote

Tu sa naučia písať popisy produktov, vytvárať chytľavé reklamy pre sociálne siete, optimalizovať stránky pre vyhľadávače - vo všeobecnosti pomáhajú zvýšiť konverziu internetového obchodu. A tu publikujú zbierky článkov o elektronickom obchode z iných zdrojov a poskytujú užitočné štatistiky.

CXL

Hľadáte vhodné spôsoby na zvýšenie konverzií? Nie ste si istí, ako urobiť svojich zákazníkov lojálnejšími? Expert longrids dlhú životnosť, ktorá vám pomôže. Je ich tu veľa. Pripravte sa na ponor do priepasti vedomostí.

Klient zvýšenie

Cool články o PPC reklamy, retargeting, analýzy a optimalizácia konverzie. Veľa voľných zdrojov: gif, príručky, webové semináre, kurzy, audio rozhovory, video z konferencií (môžete si stiahnuť snímky), ako aj správy o výsledkoch práce s rôznymi spoločnosťami (prijaté opatrenia a výsledok sú zhrnuté).

Optimizely

Tento blog pomáha vlastníkom online obchodov a vstupným stránkam správne vykonávať experimenty a testy na zvýšenie konverzie. Prípady, skutočné príklady a bezplatná elektronická kniha na túto tému sú pripojené.

Ecommerce palivo

Píšu o internetový marketing a SEO pre e-commerce, ale to je len jeden z smerov. Autori zdieľajú obchodné tipy v oblasti online obchodovania (otváranie obchodov, dropshipping, outsourcing, predaj podniku atď.). Veľa osobných prípadov. Obsah sa zriedka aktualizuje.

SMM

Sociálny Media Examiner

Miesto, o ktorom by mal každý SMM box vedieť. Nútenosť propagácie v sociálnych sieťach, výskum, odporúčania, hacky - všetko zhromaždené na jednom mieste. Tu je podcast a ráno týždenne SMM talk show vo formáte videa (k dispozícii po registrácii).

HootSuite

Tisíce tipov, ako vytvoriť atraktívny obsah pre sociálne siete a získať z neho maximálny efekt. Musí čítať pre tých, ktorí rozvíjajú obsahové stratégie pre sociálne siete.

Sprout sociálne

Piggy bank vedomostí na Facebook, Twitter, Instagram, Google+, LinkedIn (publikovanie obsahu, angažovanosť používateľov, analytika), prezentované vo forme príručiek, prípadov, infografiky.

Klobúk sociálnych médií

Dizajn webových stránok, samozrejme, vyvoláva množstvo otázok, ale to nie je presne pravda pre články - sú veľmi podrobné a vysoko kvalitné. Hlavnou témou je SMM, ale je tu niečo o SEO, e-mailovom marketingu a blogovaní. Manuál prežitia na Facebooku (75 tipov, tajomstvo, nástroje, zdroje a hacky pre biznis) od autora blogu, ktorý môže každý čitateľ dostať zadarmo po zadaní e-mailu.

Kim Garst

Kim Garst je podľa Forbesa jedným z desiatich najvplyvnejších odborníkov na marketing v sociálnych sieťach. Jej blog publikuje osobné články digitálneho marketingu a príspevky pre hostí. Ak pracujete s Facebookom, pravdepodobne budete mať záujem o bezplatnú e-knihu, ktorú ponúka autor.

Jon loomer digitálny

Všetko o vytvorení efektívnej reklamnej kampane na Facebooku. Blog je vysoko špecializovaný, takže na jeho stránkach nájdete odpovede na takmer všetky otázky týkajúce sa práce s touto stránkou. V podcaste hovorí John okrem Facebooku o iných témach.

Plánovač príspevkov

Blog o marketingu v sociálnych sieťach, odlišný od iných nielen témami článkov, ale aj originálnym dizajnom a ilustráciami. Tu si môžete vymieňať e-maily na bezplatnú knihu "101 spôsobov, ako zvýšiť angažovanosť na Facebooku" (zarámovaný ako atraktívny blog).

Buffer social

Z veľkej časti je blog o SMM, ale existujú publikácie na tému digitálne všeobecne. Navyše, spoločnosť zdieľa svoje prípady, rovnako ako čipy a nástroje používané v práci.

Social Quant

Propagácia v sociálnych sieťach a všetko s ňou spojené. Články sú publikované pomerne zriedka, ale zakaždým, keď sa poteší hĺbka ponorenia do témy. Pravidelne môžete nájsť zaujímavý infographic alebo reálny prípad propagácie v sociálnych sieťach.

E-mailový marketing

GetResponse

Klondike pre e-mailový marketing. Okrem článkov v blogu, tam je zdrojová časť, kde biela kniha, užitočné správy, návody a e-mailový marketing infografiky na vás čakajú.

lakmus

Jeden ešte menej užitočný zdroj pre tých, ktorí sa zaoberajú e-mailovými správami. Tu nájdete všetko, čo potrebujete na rozvoj úspešnej stratégie e-mailového marketingu: video podcast na návrh písmen, infografiky s trendmi, aktuálne články a e-knihy na túto tému.

Emma

Príklady poštových zásielok rôznych spoločností, kontrolných zoznamov pre e-mail marketingu, profesionálne tajomstvo, nedávne trendy - nie je úplný zoznam tém publikovaných v blogu.

SendGrid

Existuje mnoho reklám pre samotnú spoločnosť, ale v celku je zdroj dobrý, s množstvom publikácií - môžete nájsť užitočné informácie

BONUS: zdroje pre bloggerov

Inteligentný blogger

Tajomstvo, nástroje a príručky pre inteligentných bloggerov. Tu sa dozviete, ako vytvoriť blog, čo do neho napísať, ako ho propagovať a ako na ňom zarobiť. To zahŕňa informácie o užitočných nástrojoch, marketingových technikách, aplikovaní dizajnu na pritiahnutie pozornosti a oveľa viac. Výmenou za e-mail čitatelia sú vyzvaní, aby pdf-betlehem s mnohými príkladmi pre písanie vrah titulky na blogu.

Blogovanie wizzard

Užitočný zdroj pre bloggerov a nie menej cenný pre obchodníkov, pretože obsahuje veľké množstvo tipov na podporu a zvýšenie predaja infographic.

Blogger Tipy a triky

Články o vytváraní blogov a ich ďalšej speňažovaní. Mnoho dobrých sprievodcov z kategórie "pre figuríny".

Staňte sa bloggerom

Všetko, čo začínajúci blogger potrebuje. Jednoduché a jasné textové návody dopĺňajú infografiku autora, videá a zvuk.

Blog tyran

Keď autor predal jeden zo svojich prvých blogov za 20 000 dolárov, uvedomil si, že si môžete zabezpečiť dobrý život pre seba na blogoch, a veľmi sa zapojil do online obchodu. Proces nahromadil slušné množstvo vedomostí a skúseností, čo vyústilo do nového blogu s osvedčenými stratégiami a praktickými príručkami.

NicheHacks

Tu sa dozviete, ako si vybrať ziskový výklenok pre blog, vytvoriť obsah, ktorý podporuje sám, rovnako ako zoznámiť so všetkými spôsobmi, ako speňažiť svoj blog. Dlho tam neboli žiadne aktualizácie, ale informácie sú stále dosť. Odberom môžete získať bezplatnú knihu, ktorá obsahuje 1 781 ziskových výklenkov (napísaných v roku 2015, aktualizovaných v roku 2017).

John chow

John Chow vám povie, ako zarobiť peniaze na blogoch. Pravidelné preskakovanie údajov na páske, ukazujúce príjem autora, motivuje k produktívnej práci.

Video Influencers (YouTube)

Všetko o službe YouTube: nápady na video, propagáciu kanálov, speňaženie, rozhovory s úspešnou službou YouTube atď. Blog pre začínajúcich používateľov nájde odpovede na takmer všetky otázky týkajúce sa práce na najobľúbenejšom hosťovaní videa.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár