10 spôsobov, ako zvýšiť prirodzenú prevádzku z Google bez prepojenia budovy

Vyhľadávače takmer zbavili optimalizátorov schopnosti manipulovať problém prostredníctvom externých odkazov. Najmä Google bojovník Matt Cutts, hlavný vyhľadávač spam bojovník, zakázané hosť vysielania pred niekoľkými týždňami. A najväčší vyhľadávač "Yandex" runet úplne prestal brať do úvahy odkazy pri zaraďovaní zdrojov.

Umelé prepojenie budov je však len jedným z technických spôsobov, ako zvýšiť autoritu stránky. Nebudete si všimnúť zníženie efektívnosti tejto metódy, ak ste pripravení používať marketingové nástroje namiesto technických prilákať návštevníkov. Nižšie nájdete popis 10 spôsobov, ako prilákať prirodzenú návštevnosť vyhľadávania od spoločnosti Google bez manipulácie s odkazmi.

Odbornosť je hlavnou črtou vysoko kvalitného obsahu. Ľudia vyhľadávajú na webových stránkach užitočné informácie na úrovni expertov. Služba Google pomáha používateľom nájsť ju. Vyhľadávací systém neustále zdokonaľuje vyhľadávacie algoritmy a technológie na posudzovanie kvality materiálov. Vďaka technológii Hummingbirds a technológii hlbokého učenia Google učil svojich robotov, aby vyhodnocovali informácie takmer tak, ako to robí človek.

Aby používatelia mohli rýchlo nájsť odborný obsah, v segmente vyhľadávania v anglickom jazyku používa Google hĺbkovú výstupnú jednotku (podrobné články). Podľa MozCast, táto jednotka zaberá 6% Google SERP.

V ruskom jazyku Google blok „Podrobné články“ stále chýba. Najväčší vyhľadávač na svete však ukazuje na prvých pozíciách materiály zodpovedajúce kategórii „Podrobné články“. Toto je prehľad revízií, analytických článkov.

Zvýšenie spokojnosti užívateľov, posielate spoločnosti Google dôležitý signál. Vyhľadávač opravuje, že po prechode na vašu stránku a prezeraní materiálu používateľ rieši svoje problémy. Napríklad zadaním dotazu „ako opraviť vodovodný kohútik“ vo vyhľadávacom poli nájde návštevník potrebné pokyny na vašom zdroji a odchádza, aby si zachránil byt pred povodňami.

Google meria "užívateľské šťastie" pomocou špecifických ukazovateľov. Vyhľadávač považuje stránku za neštandardnú, ak sa užívateľ po zobrazení stránky vráti na SERP. Logika inžinierov spoločnosti Google je: ak sa osoba vráti na stránku s otázkami, nenašiel na stránke žiadne užitočné informácie. Takýto zdroj si nezaslúži vysoké pozície.

Ako môžete urobiť užívateľov šťastnými? Publikujte obsah, ktorý zodpovedá všetkým hlavným otázkam návštevníka. Ponúknite mu tematické odkazy, videá, súbory na stiahnutie. Stručne povedané, pokúste sa zapojiť používateľa do interakcie s vašou webovou stránkou a biznisom.

Rozšírené úryvky priťahujú pozornosť používateľov a zvyšujú počet kliknutí na stránku zo stránky s problémami. V rozšírenom popise môžete pridať informácie o autorovi obsahu, recenzie, údaje o produktoch, organizáciách, udalostiach, užitočné odkazy.

Ak chcete použiť rozšírený popis, vyberte formát označenia, označte obsah pomocou sprievodcu štruktúrovaným usporiadaním údajov a skontrolujte výsledok.

Počet užívateľov s prístupom k vysokorýchlostnému internetu neustále rastie. Najväčší vyhľadávač na svete to berie do úvahy, čím dáva SERP viac a viac priestoru pre odkazy na videá. Spoločnosť Google obsahuje ukážku videa v úryvku takýchto odkazov. Na rozdiel od autorov fotografického obsahu na zobrazenie ukážkového videa v popise nevyžaduje prepojenie príspevku na váš účet Google+. Marketer natoľko, aby ste vytvorili mapu lokality pre video a pridali vhodný typ označenia do kódu lokality.

Autorstvo Google je jedným z najsľubnejších nástrojov na propagáciu webových stránok. Najväčší vyhľadávač na svete dlho sľúbil, že zvýši úlohu autorstva pri zaraďovaní stránok. Hlavnou výhodou služby Google Authorship je v súčasnosti možnosť zobrazenia fotografie autora v úryvku. Tieto fotografie priťahujú pozornosť používateľov a stimulujú prechody.

Náš článok o krádeži obsahu popisuje, ako prepojiť príspevky na váš účet Google+ a používať funkciu autorizácie Google.

Vysokorýchlostné načítanie stránok robí užívateľov šťastnými, čo pozitívne ovplyvňuje pozíciu vašej stránky v danom probléme. Okrem toho vysoká rýchlosť načítania stránky ovplyvňuje výsledky propagácie webových stránok a bez merania "šťastia" používateľa. Spoločnosť Google verí, že v ére mobilnej prevádzky by sa webové stránky mali rýchlo načítať.

Kliknutím na vyššie uvedený odkaz sa zoznámite s podrobnými odporúčaniami na zvýšenie rýchlosti načítania stránok. Nezabudnite na mobilných používateľov: používajte citlivé rozloženie, mobilnú verziu stránky alebo im ponúknite mobilné aplikácie.

Keď zdieľate odkazy na materiály na svojich stránkach na Facebooku a Twitteri, môžu ich vidieť iba používatelia týchto sociálnych sietí. Keď uverejníte odkazy v službe Google+, môžu ich vidieť všetci používatelia najväčšieho vyhľadávacieho nástroja na svete. Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Google preferuje vlastnú sociálnu sieť, takže príspevky v službe Google+ sú hodnotené vyššie ako poznámky na Facebooku.

Ak chcete využiť výhody služby Google+, vytvorte pre túto stránku stránku s firemnou značkou pre svoju značku. Oznámte na tejto stránke každú publikáciu z vašich stránok. Požiadajte svojich zamestnancov, aby vo svojich profiloch uverejňovali odkazy na nové články.

Bolo povedané, že rozšírené úryvky priťahujú pozornosť a stimulujú prechody. Túto úlohu možno dosiahnuť aj pomocou nadpisov a opisov stránok.

Spoločnosť Google nedávno zastavila meranie maximálnej dĺžky titulu podľa počtu znakov. Teraz vyhľadávač obmedzuje názov stránky na 500 pixelov. Pre obchodníka je ťažké určiť, koľko pixelov bude titul zaberať na výstupnej stránke, takže sa však riadi počtom znakov v názve. Zvyčajne zobrazuje spoločnosť Google hlavičky s maximálne 80 znakmi s medzerami.

Spoločnosť Google odporúča vytvoriť pre každú stránku lokality jedinečný popis. Táto značka meta nie vždy spadá do fragmentu. Nezanedbávajte však možnosť zapojenia popisu stránky.

Pravidelné publikovanie obsahu rozširuje počet požiadaviek, podľa ktorých používatelia nachádzajú stránku. Tým sa automaticky zvýši účasť zdroja. Mimochodom, zverejnením kvalitného obsahu získate prirodzené externé odkazy.

Optimálna frekvencia aktualizácie je určená individuálne pre každý projekt. Napríklad vo firemnom blogu veľkej spoločnosti stačí publikovať niekoľko článkov za deň. Priemyselné médiá môžu byť obmedzené na publikovanie niekoľkých desiatok materiálov denne. A univerzálne médiá škály Lenta.ru by mali plánovať publikácie, riadené zásadou "čím častejšie, tým lepšie."

Pohodlná a prehľadná navigácia, interné prepojenie, jasná architektúra, optimalizované fotografie a ďalšie komponenty použiteľnosti zvyšujú „šťastie“ používateľa, čo zvyšuje hodnotenie vašich stránok. Preto neukladajte prostriedky na audity použiteľnosti a rozvoj zdrojov.

Venujte pozornosť aj technickým aspektom optimalizácie. Sledujte indexovanie stránok, uistite sa, že všetky časti stránky sú prístupné vyhľadávacím robotom, zápasíte s duplicitným obsahom pomocou kanonických adries URL. Sledujte chybové hlásenia pomocou služby správcu webu a okamžite na ne odpovedajte.

Obsah:

    Obchodníci majú čo robiť bez odkazov

    Spoločnosť Google považuje za neprijateľné takmer všetky metódy vytvárania umelých väzieb. Preto by obchodníci nemali strácať čas a zdroje na získanie neprirodzených väzieb, čo ohrozuje propagovanú stránku.

    Návštevnosť stránky sa zvýši, ak sa sústredíte na vytváranie odborného obsahu a starostlivosť o „šťastie používateľa“. A šťastní užívatelia budú odkazovať na vaše články sami, ani neváhajte.

    Zanechajte Svoj Komentár