Aké sú nofollow odkazy pre: kedy nastaviť a kedy nie

Boli sme blogov už viac ako tri roky. Počas tejto doby naši autori napísali viac ako 1000 unikátnych materiálov o internetovom marketingu. Každý článok je výsledkom tvrdej práce pri zbere a spracovaní veľkého množstva informácií. Trvá týždeň, kým napíšeme jednu kvalitnú longrid. Ak chcete napísať jeden biely papier - mesiac. Teraz si predstavte našu reakciu, keď je náš obsah úplne „olízaný“ z našich stránok, ale zároveň sú všetky odkazy vložené do nofollow.

Chvíľu sme sa snažili s týmito ľuďmi vysporiadať - napísali sme osobné správy, ktoré žiadali, aby otvorili odkaz alebo úplne vymazali materiál. S úplne nudné boli na prísnejšie opatrenia. Ale všetko k ničomu! Naše články sa naďalej kopírujú, a to z infografiky - odrezať tie časti, ktoré naznačujú autorstvo našej spoločnosti. A to aj napriek tomu, že naše stránky jasne uvádzajú: "Pri úplnom alebo čiastočnom kopírovaní materiálu sa vyžaduje odkaz na zdroj".

Ide o to, aby ľudia nemali žiadne svedomie. Mnohí jednoducho nechápu, prečo by sa to malo robiť a prečo prepojenie stojace v nofollow nie je slušná cena za požičaný obsah. Navyše, na fórach, tam je ešte príbeh, ktorý otvára odkazy na stránky niekoho iného znižuje PRI a PR a že v žiadnom prípade nemôžu byť vyslaní, inak vaša celá referenčná hmotnosť bude "plávať" na iné zdroje.

Áno, komentáre sú staré, ale plne odzrkadľujú spôsob myslenia mnohých moderných webmasterov - „ak vložím otvorený odkaz na stránku niekoho iného, ​​moja vlastná bude trpieť týmto.“ Priznaj, pomyslel si to niekedy? Ak áno, prečítajte si tento článok až do konca. Ďalej budem citovať z oficiálnych stránok spoločnosti Yandex a Google, ktoré vám ukážu, že jednoducho nie je potrebné ukončiť všetky odchádzajúce odkazy z vašich webových stránok.

Prečo potrebujeme atribút nofollow a ako ho používať?

Začnime od začiatku. Prečo ste prišli s atribútom nofollow? Atribút nofollow je potrebný, aby vyhľadávacie roboty neklikli na odkaz a v žiadnom prípade neprešli týmto odkazom TC a PR. Kedy to môže byť potrebné? Poďme si otvoriť oficiálne stránky Yandex a Google a zistiť, čo o tom hovoria samotné vyhľadávače.

Google. Ak váš web má blog otvorený pre komentáre, potom tieto komentáre môžu obsahovať odkazy na stránky, s ktorými nechcete mať nič spoločné. Otvorené polia komentárov na stránkach sú vo všeobecnosti veľmi citlivé na spamerov. Nofollow pre nechcené odkazy vám zaručuje, že riskujete zdieľanie vašej reputácie s pochybnou stránkou. [...] Ak vám nevadí podpora stránok, na ktoré sa užívateľ odvoláva (to znamená, že dôverujete používateľom), potom nie je pre odkazy (zdroj - Search Engine Optimization Guide pre začiatočníkov).

"Yandex". Ak máte sekcie, v ktorých môžete zanechať svoje správy (napríklad komentáre k záznamom, fórum, diskusia o materiáloch), pozorne sledujte odchádzajúce odkazy. Všetky odkazy, ak je to možné, by mal moderovať vlastník lokality. Pravdepodobnosť, že vaše stránky zanechajú spam, je bohužiaľ dosť veľká. Vyhľadávač Yandex neberie do úvahy spamové odkazy na stránky, ale povesť vašich stránok môže trpieť, ak nechcete kontrolovať záznamy uverejnené na jeho stránkach. Ak si nie ste istí kvalitou odkazov, ktoré zanechali používatelia na vašej stránke, odporúčame im pridať atribút rel = "nofollow" (zdroj - Pomocník pre správcov webu).

Obidva vyhľadávače hovoria to isté: atribút nofollow je potrebný na zobrazenie robotov vyhľadávania, ktorým nedôverujete stránke, na ktorú odkazujete, alebo na to, aby bola považovaná za nekvalitnú.

A čo chudnutie?

Keď umiestnite otvorený odkaz na zdroj, zdieľate svoju reputáciu so stránkou. Čo to znamená zdieľať reputáciu vašej stránky? A čo sa stane s PR a TCI, keď to urobíte? Všetky tieto otázky už majú jasné odpovede od jedného zo zamestnancov spoločnosti Google na fóre pomoci správcom webu. Tu sú:

Zopakujme hlavné body znova. CY a PR nie sú vyčerpávajúce materiálne zdroje, ktoré sa znižujú zakaždým, keď otvoríte odkaz na stránku niekoho iného. Zaobchádzajte s týmito indikátormi ako s vašou reputáciou. S odkazom na kvalitné stránky, stačí povedať, vyhľadávače, ktoré schvaľujete týchto zdrojov.

Pre lepšie pochopenie uvediem príklad. Predstavte si, že ste renomovaný šéfkuchár a v jednom z vašich rozhovorov ste odporučili poslucháčom iného šéfkuchára (povedzme z inej krajiny), ktorý tiež, ako vy, veľmi dobre pozná svoje podnikanie. Myslíte si, že vaša povesť sa zhorší? Nie. Tým, že v rozhovore spomeniete iného kuchára, dáte mu svoj súhlas a zlepšite jeho povesť, ale nič sa vám nestane.

A teraz sa vráťme k našej realite. Najčastejšie je obsah „odcudzený“ menšími miestami - z väčších kvalitných stránok. Čoho sa ich vlastníci obávajú? Že ich stránka poskytne časť Isu a PR'a. Veria v dlho zastaraný mýtus, a namiesto toho, aby poďakoval zdroj pre poskytovanie voľného obsahu, "povedať" vyhľadávače, ktoré nemajú dôveru tejto stránke. Ešte raz: berú obsah niekoho iného z webu bez akéhokoľvek dopytu a „ukazujú“ vyhľadávačom, že táto stránka je podľa ich názoru nízka kvalita. Komická situácia, nie? :)

Takže poďme zhrnúť

Kedy musím dať nofollow?

  1. Keď sa odvolávate na neštandardnú stránku.
  2. Keď zámerne umiestnite reklamný obsah na svoje stránky.
  3. Na fórach av sekciách s komentármi, pretože Tieto časti stránky sú najviac citlivé na spamovanie.

V iných prípadoch môžete a mali by ste používať dofollow. Zvlášť, keď uverejníte na svojej stránke obsah niekoho iného. Umiestnením verejného odkazu na zdroj ste vďační autorom za to, že vám umožnili vytlačiť ich diela. Táto prax sa aktívne využíva v zahraničí, ale v žiadnom prípade nebudeme zakoreniť. Pomaly zmeňme vašu mentalitu. Navyše sme vám dokázali, že žiadny dofollow poškodí vaše stránky. Ak stále neveríte, tu je príklad z našej vlastnej praxe.

Keď sme prvýkrát začali náš blog, upravili sme zahraničné články z popredných zahraničných internetových publikácií. Všetky odkazy boli stanovené v dofollow, pretože je to správne a zdvorilé k autorom týchto príspevkov. Odvtedy uplynuli 3 roky. Všetky ukazovatele na našich stránkach rastú neuveriteľnou rýchlosťou. Zároveň sú na našich stránkach také stránky, na ktorých nie jeden, nie dva dofollow-odkazy, ale viac ako dvesto. Myslíte si, že to nejako zhoršilo viditeľnosť našich stránok vo vyhľadávačoch? V žiadnom prípade.

Nedávno bol na našom blogu materiál, v ktorom zdieľame naše výsledky propagácie. Počas všetkých troch rokov - vzostupný trend v doprave. A vec nie je v referenciách, nie v kľúčech, nie v prsiach a PR. Faktom je, že pracujeme na našich stránkach. Každý deň to robíme trochu lepšie a staráme sa o našich užívateľov. To je celé tajomstvo. Dúfam, že po prečítaní tohto príspevku zmeníte svoj názor na atribút nofollow ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár